Keresés

Részletes keresés

Pan European Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5434

Köszönöm a valaszodat, ez akkor csak forditottan nem müködik, magyar allampolgarokkal szemben. mert amit en hallottam az ottani rendörök

 

arra vadasznak, hogy elkapjak a magyarokat akar oszrak, vagy szlovak rendszammal. Erdekes dolog. Na de az mas vilag :-)

Előzmény: exxo (5433)
exxo Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5433

A kérdésed teljesen egyszerü: Igen.

 

Előzmény: Pan European (5432)
Pan European Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5432

Szep estet forumozok,  csak egy kerdesem lenne , amire eddig meg senki nem tudott konkret valaszt adni, 82-ota elek ausztriaban, osztrak allampolgar vagyok, csak osztrak jogositvanyom van.  Vezethetek e magyar rendszamu autot itt ausztriaban, es magyarorszag területen?

Köszönöm a vart valaszokat.

golfdva Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5431

Én is igy gondolkozom,de csak azt tudom mondani ami éppen az aktuális kifogás-nyafogás.

Sajnos a főnökünk is magyar,de ezt tagadja mert szerinte a magyarok...nah,jó ezt ne feszegessük.Piszok nagyot csalódtunk,pedig a fővállalkozó az maximálisan meg van elégedve velünk,de sajnos nem tud mit tenni a keze a szerződéssel neki is meg van kötve és megértem,hogy nem akar belefolyni az ügybe.

köszönöm a segítséget de tényleg nem akarom offolni a topikot.

Holnap megyünk 

AK Karintia

Bahnhofplatz 3

9021 Klagenfurt

és meglátjuk mire is jutunk.

köszönöm.

Előzmény: defcon (5430)
defcon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5430

Miért kellene az e-cardhoz osztrák lakcím? Nem kell ahhoz bejelentett lakcím, hogy dolgozhass.

Előzmény: golfdva (5429)
golfdva Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5429

Köszönöm a gyors segítséget,de sajnos nem vagyok a német nyelv magaslatán,de azért megragadok minden szalmaszálat....szerződés az van,bérpapír azt nem akarnak adni,az e-cardot meg állítólag elrontották mind a négyünknek-elírtrák a neveket-és amjd csak z6 nap múlva lesz megint...jah,az e cardhoz szükséges az ausztria lakcím?mert ezt mondja a főnök és le akar vonni havonta 150-t,hogy adott lakcímet.

A kamarához holnap elindulunk....

Előzmény: defcon (5428)
defcon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5428

Arbeiterkammer

 

http://www.arbeiterkammer.at

 

Itt megtalálod a hozzád legközelebb eső iroda címét. Megnézed mikor van ügyfélfogadás és odaméssz, és ott elmondod az ügyintézőnek vagy ügyvédnek, hogy mi történt, és ők intézkednek. Ha vannak papírjaid (szerződés, bérpapír...) és a biztosítási számod (e-card) vidd magaddal.

Előzmény: golfdva (5427)
golfdva Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5427

Szép estét!

Tudna valaki segíteni abban,hogy hova fordulhatunk hathatós segítségért mert nem akarják kifizetni a bérünket?

nem akarunk senkit sem feltartani,csak egy segítséget kérnénk.

köszönöm,Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5426

Nekem 1000Euró plusz anyagköltséget mondtak rá.

Előzmény: flash.gordon (5420)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5425

Mert még az osztrák áraknál is magasabb árat mondtak a lakás kifestésére.

Előzmény: flash.gordon (5419)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.14 0 0 5424

Ma jött hozzánk két magyar pályázat. Az egyik még németül sem beszél Győrben laknak és magyarországi telefonszámot adtak meg elérhetőségnek. Kiváncsi vagyok, hogy dönt a fönökség mert ingázópénzt tuti nem fizetnek.

korkis Creative Commons License 2012.11.14 0 0 5423

Köszönöm:)

Előzmény: asx (5418)
noordbrabander Creative Commons License 2012.11.14 0 0 5422

Nagyon igaz, amit mondasz es amit a belinkelt blog tartalmaz!

Az is, hogy mas helyeken is ez van.

Kijossz Hollandiaba felsofoku angollal; az egyetemeken, ahol a sok kulfoldi kozott szakmailag meg jol elvagy holland nyelvtudas nelkul, de “az egyetemen kivuli eletbol” mar semmit nem ertesz, mindig masokat kell megkerned, hogy forditsanak. A multiknal, ahol angol a hivatalos nyelv, hollandul folyt a heti szakmai megbeszeles, pedig tudtak, hogy volt aki (c’est moi) nem tudta kovetni. Az ebed-/kaveszunetek is a poklot jelentettek. A vegen olyan elegem lett, hogy vagy tizenot holland nyelvkonyvet/CD-t osszevasaroltam, es minden szabad idom rament a nyelvtanulasra. Egeszen jol sikerult, mert jo par eve mar egy szabadalmi irodanak forditottam angolrol hollandra, meg a holland kollegaim is tolem kerdezik, hogy valamit hogyan kell leirni hollandul helyesen. Scrabbleban is gyakran nyerek. Sok holland baratom/ismerosom/ meg egy volt ferjem van. Az akcentusom viszont mindig megmarad…:-(

Előzmény: flash.gordon (5421)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5421

Beilleszkedés Senkiföldjén

A mai írás számomra a beilleszkedés néha rendkívül nehéz és bonyolult folyamatáról szólt, éppen ezért egy tulajdonképpen egy nagyszerű küzdelem krónikája. Zs. írásának helyszíne Németország, de valami azt súgja, sok más hely is lehetne. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Ez az n+767 poszt, ami arról szól, hogy német nyelvterületen angollal bizonyos szint után vagy élethelyzeteknél már nem lehet boldogulni sokkal inkább ... igen kitláltátok... :) a némettel.

Lehet, hogy én vagyok az orákulum de én pontosan tudtam mielőtt kijöttem volna, hogy a három hivatalos német nyelvű országban bizony a némettel lehet leginkább érvényesülni.

flash.gordon Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5420

Tényleg helyi festőt felfogadni sacc/kb mennyibe kerül?

Előzmény: Törölt nick (5415)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5419

Miért néztek hülyének?

Előzmény: Törölt nick (5415)
asx Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5418

Engedély nélkül nem lehet dolgozni! Magyaroktól semmiféle papír nem kell, ami nektek kell ---> Mitteilung gemäß § 373a Abs.5 Z 1 GewO 1994

A munka ideje alatt E101 valamint a szerződés, számlázni netto kell az UID-szám megadásával.

Sok sikert!

Előzmény: korkis (5414)
korkis Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5417

Arra az engedélyre gondoltam, amit egy magyar székhelyű cégnek be kell szereznie az ausztriai munkavégzéshez (határon túlnyúló szolgáltatás).

Jól értelmezem, hogy Ausztriában (Magyarországgal ellentétben) engedélyezett a "kalákázás"? Tehát a saját házad építésekor/felújításakor hivatkozhatsz arra, hogy barátok segítenek - ellenszolgáltatás nélkül???

És nem áll fenn a veszélye annak, hogy az osztrák feljelenti a szomszédját, ha magyar rendszámú festő-ruhás embereket lát? (A megbízó egyébként spanyol nyelvű.) 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5415)
Kris5man Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5416

Sziasztok mindenki!

Régóta figyelem a hozzászólásokat sok hasznos dologra hívták fel a figyelmemet a beírók.

Lenne viszont egy egyéni kérdésem, dolgozik e bárki az xxxLutz-nál mert lehet hogy odamegyek dolgozni, és bármilyen tapasztalat jól jön információként.

Előre is köszönöm, mindenkinek szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5415

Végül magam festettem ki mindent. 

Akiknél Magyarországon próbálkoztam, vagy nem nagyon akartak ilyen messze kijönni, vagy totál hülyének néztek.

Magánháznál meg az fest aki akar, azt kell mondani haverok vagy rokonok. Nálam is én dolgozgatok meg néha egy két haver segít. Egyébként meg nem értem milyen engedélyre lenne szükség....

Előzmény: korkis (5414)
korkis Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5414

Nachstern!

Gratula:)

 

Régóta szemezgetek a topiccal, mert mi is Ausztria irányában képzeljük a jövőnket. De most más kérdésben fordulnék Hozzád: ha jól emlékszem, valahol írtad, hogy magyar festőbrigád dolgozott nálad. A tesvéremnek is lenne lehetősége kimenni Bécsbe egy ismerős házának a felújítását (festés, gipszkarton) elvégezni, viszont a cégének (közös cégünk, ahol ő alkalmazottként van bejelentve) nincs egyenlőre engedélye a külföldi munkavégzésre. Ahogy olvastam, akár hónapokig is eltart, mire a magyarok kiadják a szükséges papírokat, és mivel csak erről az egyszeri munkáról van szó, nem is érné meg a belefektetett energiát. Van tapasztalotod azza kapcsolatban, hogy engedély nélkül lehet-e "észrevétlenül" max. 1 hónapig dolgozni? Bár nem tudom elképzelni, hogy a szerszámokat, anyagot, stb. hogyan lehet nagyobb feltűnés nélkül mozgatni vagy akár beszerezni. Elég egy közúti ellenőrzés...

 

Másoknak vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatai?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5385)
Serkédi Veronika Creative Commons License 2012.11.12 0 0 5413

Sziasztok! 

 

Vera vagyok és a párommal Zsoltal most megyünk ki ausztriába kelet tirolba dolgozni!

 

Mi a tapasztalat kelet-tirolról?  Én szobalány leszek cseh lányokal akik nem tudnak németül! Orosz lesz a direktorunk a párom mosogatós lesz.

 

Mire figyeljünk? A szerződésünk már megvan.

 

Szobát kaptunk egy doppelzimmert meg ellátást!

 

A nyelvet tudjuk de dialektusuk kicsit nehézkes megérteni!

 

Köszönjük!

Löfi Creative Commons License 2012.11.12 0 0 5412

Sziasztok,

 

Van egy felesleges vonatjegyem Wien -> Budapest  iranyba 2012.11.16 09:54 RJ 49 jaratra.

A SCHWEGLERSTRASSE metro allomasnal atveheto, megbeszeles e-mailben.

 

Ara: 0 EUR

 

Löfi

Warnika Creative Commons License 2012.11.12 0 0 5411

GRATULA :)

Előzmény: Törölt nick (5385)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.12 0 0 5410

Az új lakáshoz én is szeretettel gratulálok. :)

Előzmény: Törölt nick (5409)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.11 0 0 5409

De nem ám, nem vagyok én dilidoki, mert szerintem ez csak nekik lenne érdekes...

Előzmény: flash.gordon (5406)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 5408

Nálam pedig az ND közeledik..:-)

Előzmény: Bayern73 (5407)
Bayern73 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 5407

PAF-... Akkor te is Pfaffenhofen a.d.Ilm ?

 

csak Landkreis Pfaffenhofen  de ugy nez ki hamarosan Ingolstadt,költözes miatt,szoval rendszamcsere IN-re

Előzmény: VANESSZA 1 (5396)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.11 0 0 5406

Csak nem szíventalált az írás?

Előzmény: Törölt nick (5405)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.11 0 0 5405

Ez az egy is elég volt....

Előzmény: flash.gordon (5404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!