Keresés

Részletes keresés

backspace Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8933

hoppá, tartalom szűrés ala index :)))

ja, de a fotózást nem is ide akartam írni, hanem a modellezésbe, bocsi.

de ha már írtam, kérdem: hétfőn szabad fotózni, ugye?

üdv

bs

Előzmény: backspace (8931)
VBL Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8932

"Nem tudom, olvasod is-e a topicot, mivel ő maga írta, hogy NEM LESZ netközelben kb 25-éig!"

 

Ne haragudj Matiz, tudtam, hogy nem lesz netközelben szept. -ben pár napig, de a 25. -re nem emlékeztem.

Visszaolvasásokra nincs időm, 10-12 fórumot olvasgatok, nem csak ezt.

Bocsi !

Előzmény: Törölt nick (8902)
backspace Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8931

Sziasztok!

Én is!

 

VBL
Titibi
Blaxta (90%)
gumidani
Teknős
Aranykezű
OKU30

Tapicska forgalmista 
division by zero

luc72+1fő

backspace

 

Szia Luc!

lehet egy kérdésem: el tudod hozni azt az izét hétfőn??? :) Hálásan megköszönöm.

 

OFF Fotózás!

eljutottam arra

üdv

bs

 

Előzmény: Tapicska forgalmista (8927)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8930
ő kicsoda?
Előzmény: gumidani (8925)
Gashpy Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8929
A Siofok-Felsomocsolad HEV gozmotorkocsijairol veletlenul nem leledzik valahol egy jellegrajz? Remelhetoleg megmentette valaki...
Előzmény: OKU30 (8922)
DGKUm Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8928

Idézet:

 

"A topikból akkor úgy vadásztam össze, hogy konszenzus van a dátum ügyében.

Akkor 2004 SZEPTEMBER 27-E HÉTFŐ

(9-től Istvántelek, 12-től Füsti)"

 

Idézet vége.

 

Rendben van.

Előzmény: DGKUm (8904)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8927

Kimaradtam a listából

 

VBL
Titibi
Blaxta (90%)
gumidani
Teknős
Aranykezű
OKU30

Tapicska forgalmista 
division by zero

luc72+1fő

luc72 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8926

VBL
Titibi
Blaxta (90%)
gumidani
Teknős
Aranykezű
OKU30
division by zero

luc72+1fő

Előzmény: division by zero (8923)
gumidani Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8925
Előzmény: OKU30 (8922)
OKU30 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8924

"Az Örsön, a BKV remíz mellett áll egy zöld, ex MÁV 377-es, erről mit tudtok?"

 

Gyártva: Bp 1687/1902.08.06. mint 29.39 tipus

1902.09.06: BHEV 27

1930: Ácsi Cukorgyár 27

2000: BKV 27

Utoljára nyilvánosan a Ráckevei HÉV 100 éves jubileumán üzemelt. 2000 óta Istvántelken volt nagyjavítás alatt. Idén juliusban voltak a próbamenetei.

Előzmény: kis59 (8917)
division by zero Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8923
VBL
Titibi
Blaxta (90%)
gumidani
Teknős
Aranykezű
OKU30
division by zero
Előzmény: OKU30 (8918)
OKU30 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8922

"A dolog a pár kamionnyi félig megsemmisült rajztárból derülhetett volna ki.

Akkor ez most mi volt, meg mi van? Ez akkor tényleg megsemmisült? Mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy valaki őrizgeti valahol. Akkor ez most kacsa?"

 

Tobb fázisban semmisült meg. Először a KM "szakértőja" kb 30 évvel ezelőtt lefölözte a rajztárat, és ami szerinte fontos volt azt átvitette a múzeum raktárába. Azóta ez a kb 10%-nyi rész hozzáférhetetlen, és az igy kettészakított anyag külön-külön messze nem hordozza azt az infó tartalmat mint egyőtt. Maga a rajztár egy hiper logikus rajz számozási rendszer szerint épült fel. A szám a szerkezetszámból, altipusból, alkatrészkódból épült fel. A polcok számozása pedig támogatta a szisztémát. Pillanatok alatt lehetett hozzájutni a keresett anyaghoz a több százezer rajz közül. Ezt zúzta szét a KM bizonyos részek elszállításával. Utánna a fennmaradt rész selejtezésre került, mivel az új tulajdonos számára értékesebb volt a helység, mint száz év összehordott tudása. Ekkor került a levéltárhoz. Ők helyhiányra hivatkozva rendesen összekeverve Salgőtarjánba, egy kiszuperált gabonasilóba szállítatták.  Innen bizonyos kötegek rejtélyes módon a gyöngyösi MÉH telepre vándoroltak, és talán be is lettek zúzva. Innen mentették Lányi, Lovász és Mohai urak a fennmaradt részekett együtt vissza a Füzesi Villamosremiz területére, ahol is hozzáláttak a rendezéshez és lajstromba vételhez. Ez egy szinte reménytelen, sziszifuszi munka.

 

"(A fotón 301,015 szerepében: 301,016? )"

Igen, pontosan, csak ha jól emlékszem 301,001 szerepében 301,016 és még egy pár más hasonló csere is volt, habár a döntő többség azért stimmel. Én sajnos már messze nem ismertem úgy fel ezeket a dolgokat, mint Ernő bácsi. Ő tudta pontosan az egészet. Valahogy így: az nem lehet a 301,001 mert ott a kazánajtó alulról a második klamnija jobbről 1951 és 1954 között le volt törve...

 

Ozd-Borsodnádasd

Jómagam 1974 óta jártam rendszeresen le és 1987 óta mertem fotózni és videózni. Azokat az embereket kerestem meg, akiket láttam itt hasonló tevékenységet folytatni. Ezúton kéretik mindenki más is, hogyha hozzá tudna járulni ehhez az anyaghoz a szerzői jogok messzemenő figyelembevétele mellett, úgy kérem vegye fel velem a kapcsolatot.

Előzmény: BlackStar (8906)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8921

Én is szeretnék csatlakozni!

 

VBL

Titibi

Blaxta (90%)

gumidani

Teknős

Aranykezű

OKU30

Tapicska forgalmista

gumidani Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8920

Kikívánkozik belőlem az irredenta:

NEZSIDER

Előzmény: Tom_ (8915)
OKU30 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8919

"Egyébbként kaptam egy infot, miszerint a Lányi gyüjtemény kihez került. Nevezetesen Egly Tiborhoz."

 

Szerencsére rossz az info. Lányi Ernő kifejezett végakarata volt, hogy ne kerüljön semmi a gyüjteményéből a nevezett úrhoz, sőt szeretné, ha az is visszakerülhetne, amit évekkel ezelőtt kölcsönvett Egly Tibor. Ismereteim szerint a Lányi Villa felújítása után is eredeti helyén, egyben van a gyüjtemény. Remélem ez igy is marad, és visszakerülnek a visszakivánkozó anyagok is.

Előzmény: luc72 (8886)
OKU30 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8918

VBL

Titibi

Blaxta (90%)

gumidani

Teknős

Aranykezű

OKU30

Előzmény: gumidani (8914)
kis59 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8917

Üdv!

Valóban elgondolkodtató, hogy milyen hatalmas adat-, kép stb gyüjtemények vannak rejtve a szem elől, és mi lesz a sorsuk.

(Én csak olvasni szoktam a topic-ot -munka közben, sajn futólag.)

Tényleg jó lenne ezeket elektronikusan is feldolgozni, már a visszakereshetőség miatt is

(Én kicsit más területen "mozgok", de ott is ugyanaz a probléma. Sokszor nagy probléma egy-egy adat "előásása", másnap meg épp ott a fiókjában.)

 

EGY KÉRDÉS:

Az Örsön, a BKV remíz mellett áll egy zöld, ex MÁV 377-es, erről mit tudtok?

 

Sajn mennem kell, jön a főnök..

Üdv:

F.

rezgaras Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8916
Szilis írta:

> a kérdés tulajdonképpen egyszerű:

Tkp. 100%-ig egyetértek veled.

Annyit tennék hozzá, hogyha levetjük magunkról az ezen a topikon kötelezô rózsaszín szemüvegünket, és megpróbálunk egy üzletember hideg fejével belegondolni a témába, akkor be kell látni, hogy ebben a témában nagyon nehéz a kiadványokból számottevô hasznot csinálni. Azt hiszem, a "Vontatójármû Album" jellegû kiadványok lehetnek mérsékelten nyereségesek, de emögött szvsz. az van, hogy azok nagyon széles témakört ölelnek fel és azt pedig meglehetôsen felszínesen. Tehát széleskörû vevôrétegnek szólnak és a kivitelükkel laikusoknak is eladják magukat. Ha alapos, tudományos igényû kiadványokat akarsz megjelentetni, egyszerûen nem tudod elég nagy példányszámban kiadni ahhoz, hogy nyereséges legyen. Szerintem a "barna könyvek" is veszteségesek.

Ha viszont úgysem lehet olyan mennyiségû pénzt remélni, ami felül van a zajhatáron (mondjuk egy fél éves fizetéseden), akkor tényleg nem sok értelme van ülni az anyagon...

Sajnos ehhez nálunk hozzájön az, amint arról szó volt, hogy nehezen tudod megakadályozni azt, hogy a te tudományos igényû és ingyen közzétett anyagodból mások az igénytelen, de nyereséges vállalkozásaikhoz merítsenek (lopjanak).
Előzmény: Szilis (8898)
Tom_ Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8915

Gysev 122. Zoltika topictárs javaslatára megosztanám Veletek ezeket a fotóimat. A város neve: Bad Neusiedl am See. Ez olvasható az első képen az állomásépületen. Ez a Fertő-tó (Neusiedler-See) északi részén van (közvetlenül a parton).

gumidani Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8914

VBL

Titibi

Blaxta (90%)

gumidani

Teknős

Aranykezű

Előzmény: Teknos (8913)
Teknos Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8913

Kedves BlackStar!

 

A hétfői istvántelki látogatásra szeretném fiamat és magamat bejelenteni. (Talán most nem lesz akkora a jelentkezés, hogy VLB eltanácsoljon minket, mint az előző alkalommal tette.

Tehát két személy: Teknős és fia Aranykezű.

 

Üdv.:

   

                Teknős

BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8912

b) tudja, azt, hogy ebből egy buznyákot sem lát soha, és elég nagyvonalú européer úriember ahhoz, hogy tudja azt, hogy a saját hatalmas gyűjtögető életmódja és munkája relativizálódik, de elég emberbarát és/vagy exhibicionista, hogy kiteszi az Internetre, hogy más is örüljön neki, használja, forgassa.

Ja! Sőt, én tovább lépnék, az interneten végülis nem túl egyszerű TÉNYLEG nagy tartalmat tartani. Jelenleg az oldalaimon összesen 690 mega lappang, de mindennel együtt körülbelül 3 giga volna a megosztandó cuccos. Ezzel már voltam házalni pár szerverrel rendelkező ismerősnél/cégnél, és elhajtottak a fenébe, legkésőbb akkor, amikor hozzátettem, hogy ezt az adatmennyiséget kb. 10* ennyire hizlalnám fel záros határidőn belül (illetve hízlalná fel a "Gőzvakond" Aljas Felforgató Pánkk És Aknamunkász Akciócsoport, meg aztán szerzőijogi izéhozé, tudjátok, hogy megy ez :)) )

Szóval a terjesszünk dolgainkat CD-n/DVD-n, nekem most lelki monitorom előtt ez lebeg. Részemről az egérkurzor már a "Süt" feliratú gomb fölött van :))

Előzmény: Szilis (8898)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8911

Egyrészt jó az, hogy nem veszett el. Másrészt rossz az, hogy ezzel tkp. csöbörbôl vödörbe kerult.
Ez most mit jelent? Hogy ugyanúgy nem nyilvános?

Izé. Csak meg lehetne ezzel az emberrel beszélni, hogy mivel nem ő a képek készítője, csak éppen nála vannak, ezért legyen a gyűjteménye kutatható. Ha igazi fanatikus, csak megengedné. Hm?


Akkor most légy óvatos, nehogy az is a Lányi gyûjtemény sorsára jusson

Végülis milyen sorsa jutott a Lányi gyűjtemény?

Előzmény: rezgaras (8895)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8910

A topikból akkor úgy vadásztam össze, hogy konszenzus van a dátum ügyében.

Akkor 2004 SZEPTEMBER 27-E HÉTFŐ

(9-től Istvántelek, 12-től Füsti)

____________________________________

Jövőnléti ív:

VBL

Titibi

Blaxta (90%)

 

Előzmény: Törölt nick (8893)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8909

Nem ártana, ha az eddigi jelentkezők is megerősítenék részvételi szándékukat és egy friss lista készülne.

Persze, ez jó dolog így, de most akkor mikor, meg mi van?

Hétfő, 28? Reggel? Csak hogy tudjam, mit írok alá :))

Előzmény: VBL (8887)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8908

Egyébbként kaptam egy infot, miszerint a Lányi gyüjtemény kihez került. Nevezetesen Egly Tiborhoz. Ha igaz, akkor ez van.

Ez mit jelent? Ugye ő publikálni akarja, de legalábbis házi múzeumot akar belőle berendezni?

 

Meg ismerkedtem egy úrral, aki nagy méretű filmel dolgozott, és 1978 tol fotóza a gőzvontatást. Gyüjteménye tizedét láttam, de az is órákig tartott.

Katalogizálva van, és meg van az összes negatív is, SZINES is.

Pályaszám táblák is. Iszonyatos, üveg sörökért kapta öket, vagy a porbol rugta ki.

Puhítom, hogy publikálni kénne.

Hajrá! de legalábbis szkennelni.

Előzmény: luc72 (8886)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8907

Publikálni kellene, mindenáron.

Ez az!!

Előzmény: rezgaras (8884)
BlackStar Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8906

A teljes MÁVAG szerkezetenkénti részletes adattábla és jellegrajz rendelkezésre áll.

No igen. De azért a jellegrajzok nem túl részletesek. (bár végülis ennek is örülni kell)

 

A dolog a pár kamionnyi félig megsemmisült rajztárból derülhetett volna ki.

Akkor ez most mi volt, meg mi van? Ez akkor tényleg megsemmisült? Mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy valaki őrizgeti valahol. Akkor ez most kacsa?

 

Szerintem fotókat is össze lehetne szedni, van egy pár igen jelentős gyüjtemény.

Szerintem is. Most nagyon rá vagyok állva a fotókra. Meg a könyvekre, meg ilyesmire. Már vagy 4 vagy 5 full könyvet beszkenneltem, a többi meg alakulgat. Szerintem cédén fogják terjeszteni az Aljas Felforgató Pánkok (Akik Tesznek A Szerzői Jogokra), hogy máshoz is eljusson.

 

Valaki(k)nek rá kéne szánni egy jó pár évet és digitális formában összeállítható lenne egy fotótár.

Na igen. A CD lassan kiesik. Most, hogy lassan pluszos dévédére sem fér föl az összes összenyútt gőzmocis szajrém :)))

 

Én például csak Ozd-Borsodnádasd témában 653 digitalizált képnél tartok és még nem rágtam át magam minden ismerősömön.

Süveg :-0

Ugye majd megosztod velünk?

Ilyen ismerős nekem is kell :))

 

A Fialovits képekkel ovatosan kell bánni, mivel számos képen a fotó kedvéért lecserélték a pályaszám táblát.

Nem kispályázott az öreg? :-0

Legalább dokumentálták ezt? (A fotón 301,015 szerepében: 301,016? )

És miért volt erre szükség? "Még hiányzik egy 155-es sorozatú 326-os a lutraalbumomból?"

 

Van olyan ismerősöm is, aki(k) a kocsi témába ásták hasonló alapossággal be magukat. 

Nagyon durván nyomjátok :)))

Egyáltalán, ilyenkor kihez fordulsz? Mondjuk Borsodnádasd esetén? Környékbeli bácsikhoz, vagy gőzmozdonyos kiismerkit láncolat alapján célirányosan?

Előzmény: OKU30 (8883)
kombi Creative Commons License 2004.09.23 0 0 8905
Ha lehetne még csatlakozni, úgy néz ki, jönnék én is...
Előzmény: gumidani (8900)
DGKUm Creative Commons License 2004.09.23 0 0 8904
Hétfő ügyében holnap délelőtt tudok lépni.
Előzmény: Törölt nick (8902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!