Keresés

Részletes keresés

JimK1rk Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2946
Koszi szepen a gyors valaszt!

Akkor viszont nem ertem a torok somszedaimat, mert ha a te ex-szomszedod a bokor arnyekaban is fogta a Türksatot, akkor itt miert hasznal mindenki 90-es, vagy nagyobb tanyert!?:) Sot megnagyobbat akar, mert vihar vagy csak egy komolyabb eso miatt is elmegy a veteluk.(nekem is)

Azt lehet tudni, hogy a lavort magasabbra kell-e allitani?
Előzmény: PalotaiValdez (2945)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2945
szia

bocs hogy késve válaszolok.néztem a térképen Ti Mastrichtal vagytok egy magasságban Belga-Limburgban.

itt Tilburgban és úgy általában a Benelux államokban az 50-60-as antenna elég.
ezzel szemben nekünk 85-ös van.

az átállást a török szakemberre bizom,2fejes rendszer az elképzelés az ő tanácsa alapján.

még van rá 1 hónap.


mivel a múltkor otthon Magyarországon "átszerelték" az antennát,beszéltem telón a magyar szerelővel,annyit mondott az átforgatás után a menűben gyári beállitásokra kell visszaállni,majd a beltéri letölti a friss szoftvert.

ennyi

üdv Attila,Tilburg
Előzmény: JimK1rk (2941)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2944
Nagy szerencsenk van mert csak egy kicsit kell nyugatabbra tekernem a tanyert, raadasul a masodikon lakunk es az antenna a lapostetovel egy szintben van.:)

Thor 5
Előzmény: JimK1rk (2941)
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2943
kérni egy társkártyát ... lehetőleg egy régebbi beltérivel, amihez a régi Cryptoworks kártya jár és egy ilyen modullal mehetne a Humax-ban a UPC. Jól gondolom?

Szerintem jól.
Előzmény: scott_henderson (2940)
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2942
digiTV kártya sem megy benne (ezt viszont nem értem hogy miért, talán ez is párosított a saját beltérijével?

Igen, az.
Előzmény: scott_henderson (2940)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2941
Szia!

Olvastam, hogy hollandiaban elsz es mar foglalkozol a a Thor-ra valo atallassal. Mi belgiumban, genkben lakunk es hamarosan nekunk is esedekes a tanyerforgatas.:) Erdekelne, hogy pontosan mire lesz szuksegunk, te hogyan fogod megoldani, mekkora tanyerral? Stb..:) Jelenleg egy standard 60-as tanyer van kint az erkelyen amit meg a csomaghoz kaptunk. Ez elegendo?

A tobbiektol is kerdezem, hogy kb. mennyire es melyik iranyba kell majd a mostani helyzettol pontosan elforgatni az antennat, valamint a Philips 4101-es belterin mit kell allitani?

Szeretnem magam megoldani a dolgot, de ha nem sikerul, akkor valszeg en is hivom a torok szakembert!:)

Elore is koszi.
Előzmény: PalotaiValdez (2939)
scott_henderson Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2940
Sziasztok! Van egy UPC előfizetésem Philips dsr 8111 beltérivel és nagra kártyával. Szereztem egy Humax PR-HD1000 beltérit. Ebben van egy nagra dekóder, bár nem megy benne a UPC kártya (nyilván mivel a Philips beltérivel van párosítva). Sajnos a digiTV kártya sem megy benne (ezt viszont nem értem hogy miért, talán ez is párosított a saját beltérijével? nem tudom). Szeretnék rajta UPC-t nézni, gondolom erre az egyetlen lehetőség kérni egy társkártyát (amit amúgy is akartam, mivel mindkét beltérit használni szeretnénk), lehetőleg egy régebbi beltérivel, amihez a régi Cryptoworks kártya jár és egy ilyen modullal mehetne a Humax-ban a UPC. Jól gondolom? Vagy javítsatok ki, ha tévedek.
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2939
a UPC-s térkép alapján nagyobb az esélye annak hogy befog egy izraeli kémműholdat mint a Thort...

lehet olcsóbb lefektetni a koaxot Ciprusig...
Előzmény: andtib53 (2938)
andtib53 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2938

Valóban gondolni kell arra is , hogy az adott helyen van e még vételi lehetőség ?

 

A UPC vételi lehetősége:

http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=782

 

Ezzel szemben a HELLO HD vételi lehetőségei :

 

http://www.eutelsat.com/satellites/9e_eb9a_popd.html

 

mint látható inkább a Hello HD-nek   van nagyobb esélye Ciprus környékén .

Szerintem egy 110 cm es tükörrel simán menne a vétel .

A Hello HD infó bővebben:

http://www.hellohd.tv/

 

Lehet csak kártyát is rendelni és saját beltériben használhatod (így még kedvezőbb ) igaz saját betérit kell venni pl : Optikum 402 HD .

Ezzel legalább HD ben is nézheted a magyar adókat .

 

 

Előzmény: PalotaiValdez (2937)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2937
Simán. Bemész veszel egy szettet, kiviszed a dobozt és a kártyát és használod.


fórumtársunk inkább konkrét tanácsokat várna.Ciprusra elvileg nincs fapados,tehát a hátizsákban viszi majd ki a beltérit nagyon ócccsssóóóó pénzér Malévval.

ő gondolom olyanokra kiváncsi:

-mekkora tükör kell


ha a délfrancia fórumtársnak kell 120-as akkor nem lennék meglepve hogy Ayaj Napa-n az üdülőhelyen 2,5 méteres rakéta-légvédelmi-radarkomplexumra lesz szüksége.


remélem tisztában vagytok vele milyen messze és keleten van Ciprus.
Előzmény: bopat (2929)
andtib53 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2936

Sziasztok

 

A 60 cm -es tükörrel is ugyanakkora a jel mint a 90-100 cm-esel ?

Miért ?

A magyarázat az , hogy egy bizonyos jelerőség után már működésbe lép az AGC   (automatikus erősités visszaszabályozás ) .

Ez azért van , hogy nehogy tulvezérlődjön a készülék az erősebb jel hatására .

Képzeld el ha egy 60 -as tükör csinál kb 60% jelerőséget , akkor mennyit mutatna egy 140 cm tükör hatására ?  120% -ot ?

Nem. 

Azért mert visszaszabályoz (limitálja a szükséges jelszintnél nagyobb bejövő jelet)

Ez nem azt jelenti ,hogy nem érdemes nagyobb tükröt használni !

Kétszer nagyobb felület kétszer nagyobb jelmennyiséget  képes összegyűjteni .

Rosz idő esetén a 60 as tükör által összegyüjtött jel érezhetően kisebb szintet mutat a beltérin  . Mig a 110 es tükör esetén az eső miatt gyengébb térerő is elégséges ahhoz , hogy 70-80 %   szintet jelezzen  .

 ( a beltérin szinte alig  csökken a jelszint)

ami bőven elég a stabil működéshez.

Ez az időjárástartalék.

 

Üdv: Rácz András antennaszerelő

http://antennaszereles.tvn.hu

 

(ritkán vagyok ezen a fórumon ,

de elérhető vagyok a honlapomon levő e.mail címen és tel.számon.)

Előzmény: originalqszi (2916)
chagaal Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2935

ez nem off:-)

pár napja felhős az ég, vasárnap egész nap esett...

Thor-ról nem volt kimaradás, legalábbis amiket néztem, ott nem... (pedig az pl. AXN-Sci-Fi)... szóval javítható a vétel a szolgáltató által, ha akarja... (60-as van)...

vélemény?

V.Gy. Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2934
Elvileg aug. végéig, nem?
Előzmény: bopat (2930)
chagaal Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2933

off és rövid... jellemző itthon, hogy seggfej párt-ránktukmáltak (és a mi adózott pénzünből eltartva) baromságokat kényszerítenek ránk...

ez 1 röhej !!!!

és itt minden baromságot ránk lehet kényszeríteni (Shreket, Jégkorszakot 12-es karikával)... abszurd...

chagaal Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2932
más... kis öröm (nekem)...
barom magyar média-bürokraták újabb 3 tévécsatit üldöztek el (Comedy Central, Viva.hu., MTV.hu)...
átköltöztek a csehekhez sugározni fel az égbe :)))
miért örülök? ... mert abban a pillanatban megszűntek a klippek (meg Comedy is nézhető) alatt a baszott ocsmány-magyartarkabarom SÁRGA KARIKÁK!!!
ez jó, mert a magyar MTV műsora napközben nézhetelen (nem baj, van más és jobb karika nélkül), de éjféltől hajnalig van miben túrkálni reklám nélkül... és innentől baszott zavaró barom-karika nélkül... újra érdemes lesz felvételre programozni... és bocsi, hogy ilyeneknek örülni tudok... mára végre a nézhető műsorok egyébként is elkaríkásonodtak (nincs karika!!!!!!!!!:-)))))))).... a normális közeg elmenekült az idióta magyartarkabarom közegből...
chagaal Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2931

emil idézet:

"más... kis öröm (nekem)...
barom magyar média-bürokraták újabb 3 tévécsatit üldöztek el (Comedy Central, Viva.hu., MTV.hu)...
átköltöztek a csehekhez sugározni fel az égbe :)))
miért örülök? ... mert abban a pillanatban megszűntek a klippek (meg Comedy is nézhető) alatt a baszott ocsmány-magyartarkabarom SÁRGA KARIKÁK!!!
ez jó, mert a magyar MTV műsora napközben nézhetelen (nem baj, van más és jobb karika nélkül), de éjféltől hajnalig van miben túrkálni reklám nélkül... és innentől baszott zavaró barom-karika nélkül... újra érdemes lesz felvételre programozni... és bocsi, hogy ilyeneknek örülni tudok... mára végre a nézhető műsorok egyébként is elkaríkásonodtak (nincs karika!!!!!!!!!:-)))))))).... a normális közeg elmenekült az idióta magyartarkabarom közegből..."

 

hát ezzel csak egyetérteni tudok...

bopat Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2930
Meddig megy még az Astrán a Direct?
bopat Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2929
Simán. Bemész veszel egy szettet, kiviszed a dobozt és a kártyát és használod.
Attól függően hogy milyen a kártya, lehet nem is kell a beltéri. Az újaknál már kell.
Előzmény: Antonis (2928)
Antonis Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2928
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek hogyan tudnám külföldön is fogni a UPC-t?
Munkám Ciprusra szólít és ott is jó lenne a magyar adásokat nézni. Itthon a szüleim fizetnék a havi díjat.
Köszönöm a segítséget előre is.
gomzol Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2927
Találtam egy újabb hibát:
ahol eredeti hanggal megy néhány film, ott nincs hozzá felirat (eddig a két Cinemax biztos ilyen).
Előzmény: gomzol (2903)
Mamakedvence Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2926
yep, már minden ok :)
Előzmény: scarabaeus (2925)
scarabaeus Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2925

Megy mind.

Ahogy hallottam, egy órával ezelőtt is mentek.

Előzmény: Mamakedvence (2923)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2924
én is reménykedem benne hogy nem ez lesz végleges finomhangolás :)
Előzmény: Mamakedvence (2923)
Mamakedvence Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2923
Valakinek megy most a Direct? Én indítottam egy csatornakeresést, de kb 2 óráig nem csinált semmit, aztán mintha most behalt volna minden. Bekapcsolom a beltérit és semmi... :/ kb mióta elmentek a csatornák 12 körül
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2922
... az éles működés közben kellett elvégezni a műsortovábbításhoz használt új berendezések beállításait, finomhangolását ...

Jááááj ... ez nagyonnagyonnagyon rosszul hangzik! Olyan, mintha már végeztek volna azzal a bizonyos finomhangolással (bármit is jelentsen ez), és a mostani állapot már a príma, nekik megfelelő végeredmény lenne.

De nagyon remélem, nem ezt jelenti az a mondat...
Előzmény: *upc*** (2913)
janómanó73 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2921
Az hagyán hogy kevesebbet fizet de te ha kéred hogy tegyenek át a jelen akciós csomagba,mindegy milyen régi ügyfelük vagy 1 éves újabb szerződésért tesznek át.
Ez a bosszantó esetenként ne hogy le mond véletlen a szolgáltatást,a másik még kedvezményt se kapsz mintha nem is léteznének a régi ügyfelek:)Én már ezeken átmentem egy párszor.
Előzmény: originalqszi (2915)
janómanó73 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2920
Hát annyira nekem se hiányzik az áttekerés,de mivel nem fog az ASTRÁRÓL sugározni a UPC :((((((( amit sajnálok mert sokan panaszkodnak hogy igen pocsék a kép némely adókon csak kérdés hogy korrigálják e majd ezt a hibát mert ezt nem hagyhatják így mert az ügyfelek megunják és lépnek!Nem kis pénzt kérnek havi díjra amiért persze mi ügyfelek elvárjuk a minőségi szolgáltatást!Hétfőn betelefonálta az áttekerés miatt,hát nem tudják mi lehet a oka de ha most szombatig nem keres meg a szerelő hívjam fel őket újból és akkor intézkednek.Most várok de ezek már nem jelentkeznek az biztos:)))).
Előzmény: V.Gy. (2907)
barpi66 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2919
Közbe felvetődött bennem még egy kérdés. Két beltérim van, egy Philips 8111 és egy Humax UD FOX. Az utóbbival állítgattam az antennát, mert a Phillips-en egyszerűen nem találom az antenna beállítást. :( Nincs is rajta, vagy én vagyok a vak?
*upc*** Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2918
rendeld meg ujra és kevesebb lesz havidij és több csatornát fogsz nézni :)
Előzmény: originalqszi (2915)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2917
direkt mediummal nem jönnek egyes adások csak direkt+ al
nézd meg upc weboldalán
http://hu.upcdirect.com/muholdas-tv/

Előzmény: originalqszi (2915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!