Keresés

Részletes keresés

cafrinka Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4759

Szia Haani!

 

Én úgy tudom,hogy jelentkezni kell ezzel a szándékoddal,legalábbis a páromnak kellett,de mondjuk Ő mire levizsgázott  az SFI-ben már dolgozott,tehát csak vizsgázni ment be.

Mi jövő héten vizsgázunk,akinek sikerül az januárban kezdi is a SAS-t,ha jól vettem ki a csoporttársaim beszélgetéséből (egyelőre engem nem érint a SAS),akkor akinek sikerül a D vizsga,az SAS A-ban kezd januárban.

Előzmény: Haani (4757)
Haani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4757
Sziaszotk! Én azt szeretném kérdezni Tőletek, ha elvégzem az SFI-t, nekem kell mennem jelentkezni a SAS-ra, vagy automatikusan küldenek minket? És most olyasmit tudok, hogy SAS grund 3 hónap????? az nagyon sok! ÉS csak utána jön SAS A és B. Ha valakinek friss infoja van, legyensziives mondja el!:)))Köszönöm előre is:)
lektor Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4756
nem ismerek senkit olyat sajnos.
Előzmény: marjori (4754)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4755
Zoli! Ha bust akarsz vezetni svédben le kell vizsgáznod az utca nevekböl az adott városban ahol vezetni akarsz.Ugy képzeld el mint a taxi vizsgát azoknak is le kell vizsgázni az utcanevekböl ez egy része a kiképzésuknek kulönden nem ulhetnek be az ataxiba vezetni..Ezt garázs szerint teszik le több teruletre van felosztva például stockholm csak egy példa ha állást kapsz a Globen nél akkor az enskede buszgarászhoz tartozol és a globen köruli utcákból kell vizsgáznod mivel ök ott vezetnek.( az enskede garázst kitaláltam nem tudom pontosan hol van a garázsuk csak az érthetöség miatt mondtam) A Hol akarsz busztvezetni itt svédben? A fizetés kulönben kb 25-28 000 korona adó után.
Előzmény: Törölt nick (4688)
marjori Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4754

Sziasztok új vagyok itt ...

 

lektor Te konkrétan ismersz olyat aki az EU-ból vagy egyenesen Magyarországról  jött és megkapta ezt az SFI -bonust?

Előzmény: lektor (4737)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4753
persze: mirrepp@freemail.hu
Köszi még1x!
Előzmény: cafrinka (4751)
Oszi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4752
Így van.
A panzióval valóban drága lenne, de nézhetsz vandrarhem-et is (pl. Svenska Turistföreningen).
Előzmény: Anonimusz92 (4750)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4751

Ha adsz email címet megírom a részleteket a szállással kapcsolatban.

Előzmény: Anonimusz92 (4749)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4750
http://folkuniversitetet.se/templates/Arr.aspx?id=169808&LeftMenuPageId=126334

Ugye itt van, hogy 4925 korona a kurzus díja, most már rájöttem hogy ez 60 órát/4 hetet foglal magában.
Ez a link Stockholmra vonatkozik, egy intenzív nyelvtanfolyamra.
Itt is a szállás ami gond, még panzióba is drága menni ilyen hosszú időre.

Neked is köszönöm a segítséget!!!!
Előzmény: Oszi (4748)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4749
Abszolút mindegy hogy melyik városban tanulhatok!! Lehet egy 5 ezer lakosú kis város de lehet egy 500 ezres nagy város is :)
Amúgy a szállás mennyire drága? Ez sem mindegy, mert hosszabb időre tervezem az utat. Hallottam erről a Magyar Házról. Ilyen ügyben tudnak segíteni?
A segítséget nagyon nagyon Köszönöm!!
Előzmény: cafrinka (4747)
Oszi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4748
Ha belinkeled, amire gondolsz,akkor megmondom.
Ök nem fognak a szálláskeresésben segíteni, de azt (is) meg tudod szervezni magadnak otthonról a neten keresztül.
Előzmény: Anonimusz92 (4746)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4747

Szia:)

 

Az SFI-n nem tudsz nyáron tanulni,mivel úgy működik,mint bármelyik másik iskola,így nyáron, nyári szünet van. Tehát,csak,ha befejezted a középiskolát,akkor kiköltözöl ide és attól függően mennyire vagy ügyes elvégzed a sulit.Szerintem kb. 1 év alatt simán el lehet,legalábbis nekem ez a célom,április óta járok és jövő héten C vizsgázom,igaz D csoportba járok,de a tanárnőm szerint még korai lenne a D vizsga.

Szállás ügyben tudok segíteni,ha nincs terved arra,hogy Svédország melyik részén szeretnéd ezt az időt eltölteni és nem rettent vissza egy vidéki városka:)

Előzmény: Anonimusz92 (4746)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4746
Körül néztem a honlapom, már csak azt kéne megtudnom hogy hetente 4925 korona, vagy az egész kurzus annyi?
Szállás keresésben tudnak segíteni vagy nekünk kell találni?

Köszi az infót!!!
Előzmény: Oszi (4739)
DuJoe Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4745
Örülök, hogy segíthettem:))))
Előzmény: Törölt nick (4744)
Haani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4743
És most SAS-ra jársz? Vagy mit kezdtél sfi után??? És tudod mik a lehetőségeink? Mert én nem sok mindent tudok...:)
Előzmény: Törölt nick (4733)
DuJoe Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4742

Szia!

 

Nem tudom, hogy ez még működik-e, mert ez egy 2007. májusi bejegyzés az egyik sulinet fórumról, de egy próbát talán megér.

 

 

"Harrach Ágnes: Kevés szóval svédül könyvéhez tartozó kazetta mp3 formában letölthető nálam:
http://www.stockholmbcs.fw.hu/
Az oldal alján található egy "Kevés szóval svédül (kazetta) " link, ahol fejezetenként letölthető az "anyag".
Az oldalon egyébként egy kirándulás képei találhatók :)"

 

 

Előzmény: Törölt nick (4740)
Haani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4741
Miért nem lepődöm meg rajta hogy én pont olyan kommunben vagyok, ahol nem jár "jutalom" ha gyorsan tanulsz ??!!:DDDD
Szept. 1-jén kezdtem a sulit....decemberben megyek D-vizsgára....na mindegy..
Azért köszi az info-t! Megint olyan dolog amit máshonnan nem tudtam volna meg csak innen!!!!! :)
Előzmény: comesoutholy (4735)
Oszi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4739

Ha fizetös nyelvtanfolyamot szeretnél, akor nem az SfI kell neked; a "népföiskolák", pl. Folkuniversitetet, Studiefrämjandet, ABF meg effélék szerveznek mindenféle tanfolyamokat. Nézz körül a honlapjaikon.

De ezek nem túl olcsók, 4-5.000 SEK alatt aligha találsz bármit is.

Előzmény: Anonimusz92 (4738)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4738
Köszönöm a gyors választ!
A cserediák programról már érdeklődtem az sem rossz de jövőre érettségizem, így inkább marad a nyári nyelvtanulás. Az EF nyelviskolának vannak nagyon jó programjai, de svédül nem lehet tanulni. Véletlenül nem tudod, hogy mennyibe kerül egy SFI kurzus?
Sajnos jelenlegi anyagi helyzetemben az ár dönt így "legrosszabb" helyzetben maradok belföldön. A spanyol, olasz nagyon távol áll tőlem, habár viszonylag könnyű nyelvek. A svédhez ragaszkodom leginkább, nincs kizárva hogy egyszer (bő 10-12 év múlva) ott dolgozzak/éljek néhány évig.
Előzmény: Törölt nick (4732)
lektor Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4737
Vad är sfi-bonus?

Staten gör ett försök under ett år med sfi-bonus – man vill att studerande ska börja studera och klara utbildningen snabbt. Stockholm är en av tretton försökskommuner.

Försöket gäller dig som:

• är folkbokförd i Stockholms stad
• är folkbokförd i Sverige första gången under perioden
1 juli 2009 – 30 juni 2010
• och är flykting eller
• har uppehållstillstånd på grund av att du har din familj här

På ditt beslut om uppehållstillstånd finns en kod. Det är bara vissa koder som ger dig rätt att söka sfi-bonusen. Det ska stå en av de här koderna på beslutet.

A3  B  G A7  B3  K A8 B4  K1 A9  B5 K4 AK B6 K9 KV

Du som är EU- eller EES-medborgare och har uppehållsrätt i stället för uppehållstillstånd kan kontakta SFI-centrum för särskild information.

ez csak 1éves kisérleti periodus az állam részéröl, 13 kommunben.  célja az ösztönzés, hogy minél hamarabb hamarabb kezdjék és fejezzék be a kurzust.

Előzmény: comesoutholy (4735)
comesoutholy Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4736
pontosabban ebben a 13 kommunben:

Borås
Halmstad
Huddinge
Karlstad
Katrineholm
Nacka
Sandviken
Sollentuna
Stockholm
Trelleborg
Uddevalla
Växjö
Örnsköldsvik
Előzmény: comesoutholy (4735)
comesoutholy Creative Commons License 2009.11.17 0 0 4735
Aki most jar SFI-be : azt tudjatok, hogy most penzt is lehet kapni, ha egy even belul jo eredmennyel vegezzuk el?

Minden vizsga utan (aminek az eredmenye godkänt vagy välgodkänt) 4000 sek igenyelheto, tehat osszesen 12000. De ha jol tudom az ado meg lejon belole.
Bovebb info: http://www.stockholm.se/ForskolaSkola/Svenska-for-invandrare-sfi/SFI-bonus/

Ez mondjuk Stockholmra vonatkozik, de mashol is mukodik a dolog.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4734

Keeedves MohiZoli!

 

A mi tanárnénink egy árva mukkot sem mondott más nyelven, csak svédül.

Viszont érdekes módon mégis meg lehet érteni, mit magyaráz, mit mond.

Hiába, a nyelvtanár egy szakma! Ne aggódj, menni fog!!!

 

Nagyobb helyeken van iskola, ahogy mások is írták, lehet, hogy utaznod kell.

Én busszal mentem 4 megállót,mert a suli a hegyen van az erdőben. Haza meg sétáltam,mert gyönyörű.

 

Valóban kell személyi szám az ingyenes tanuláshoz.

 

Előzmény: Törölt nick (4724)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4733

Szia Haani!

 

Túl vagyok már a nyamvadt D-n is, de azt hittem, ott unom el az életem.

Állandóan szótáraztunk. Alig volt valami szóbeli foglalkozás. Ráadásul új tanárt kaptunk, aki a furánál is furábban beszélte a svédet. Amúgy oroszosan.

mening: ejts "menying"

ni: ejtve "nyi"

Mindenesetre nem volt sétagalopp.

 

Előzmény: Haani (4727)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4732

Anonimusz,

 

Neked javasolnám a cserediák programot.

Van gimiseknek is, ilyenkor egy egész tanévre is kimehetsz a másik országba nyelvet tanulni. Több utazási iroda is foglakozik ezeknek a szervezésével.

Nézz körül, kérdezz rá. Sajnos már nem emlékszem az irodák nevére. Vannak természetesen nyári nyelviskolai programok is!

 

Az jó, ha érdekel az északi kultúra, viszont ha könnyedén és gyorsan szeretnél nyelvvizsgát, inkább az olaszt vagy a spanyolt ajánlanám. Nem annyira bonyolultak, a kiejtésük és a nyelvtanuk is egyszerűbb. Ez NEM lebeszélés, csak tanács volt.

 

Szívesen látunk itt és segítünk, amiben tudunk. :)

 

 

Előzmény: Anonimusz92 (4731)
Anonimusz92 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4731
Hello!!

Még csak 17 éves vagyok de szeretnék megtanulni svédül minél előbb. Nem feltétlenül azért, mert szeretnék Svédországban dolgozni, hanem azért mert készülök egyetemre és a közgazdasági diplomát 2 nyelvvizsgához kötik. (Csak angolt tanulok) Másrészről érdekel az északi kultúra. Örülök hogy pont ilyenkor tévedtem ide, mert látom épp a nyelvtanulás a főtéma. Az lenne a legjobb ha én is az anyaországban - akár pénzért - tanulhatnám a nyelvet. De nem tudom hogy így, egyelőre még 18 év alatt van-e erre lehetőségem? Valaki tudna nekem adni erről egy kis infót? Legszívesebben nyáron mennék ki és egy nyár alatt megtanulnám a nyelvet. Már egy ideje tanítom - tanítgatom magam svédül, nyelvkönyvekből és CD-kből.
Nos?
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4730
van. beta13kukaccitromail.hu
Előzmény: eek (4700)
Haani Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4729
Én neten rákerestem iigy hogy SFI és megtaláltam a ciimet. Odamentem és nagyon rendesek voltak!!!!!! Angolul a mi iskolánkban minden tanár beszél!!!! Persze órán nem sziivesen, mert érthetően a svédet adagolják!!:)
De az iskolatársak segiitenek angolul, úgyis sokszor kell párban dolgozni.
Szóval angolul tudok vmennyire és iigy be tudtam iratkozni. EGy papiirt kell kitöltened, adatok, személyi szám. Az SFi-ben 4 fokozat van. A,B,C,D.
A: analfabétáknak, vagy akik nem ismerik a latin betűket
B: nyolc általános
C: érettségizettek
Ebben a háromban kezdhetsz.
Én pl a C-ben kezdtem, most D-ben vagyok már.
Ha még érdekel bővebben kérdezz:)
Előzmény: Törölt nick (4724)
Haani Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4728
Nem kapok természetesen támogatást! Nekem már az is fantasztikus hogy tanulhatok ingyen!!! Mert egyébként nem telne rá!!! És gondolom ezzel sokan vannak iigy.:)
Előzmény: west30 (4721)
Haani Creative Commons License 2009.11.16 0 0 4727
Én élettársként regisztráltattam magam a bevándorlásiban, utána megkaptam a személyi számot, és mentem a suliba és beiratkoztam.
Hogy mit szeretnék dolgozni???? Hát mindegy természetesen, csak szeretnék fejest ugrani már a mélyviizbe! Nagyon utálom a semmittevést!!!!! Jó persze járok suliba, de az nem minden...
A weboldalakról is tanulunk a suliban amiket leiirtam. Könyv nem mindegyikről van. A +46-ot nem nagyon használjuk. C-csoportban használtuk. MOst már D-ben vagyok, megkaptuk,mondta a tanár hogy nem használjuk, de otthon tanulmányozhatjuk..:)
Előzmény: Törölt nick (4720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!