Keresés

Részletes keresés

Ferraiolo Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32667
Mindig lesz olyan vásárlóréteg, akinek ezek a szemetek tökéletesen megfelelnek.
Előzmény: BZoltan (32666)
BZoltan Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32666
A kannás kalibert és kiszerelést nem kicserélni, hanem kiírtani kellene a piacról... szerintem legalábbis.

z
Előzmény: Ferraiolo (32665)
Ferraiolo Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32665
A jövő az, hogy a nem túl magas igényű fogyasztók a kannás helyett egyszercsak a baginboxxal találják szembe magukat a piacon:-)))))
Kinek a pap...nekem inkább a papné!
Előzmény: BZoltan (32663)
shiraz Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32664
Azt en is tudom hogy mi Irancy, csak azt hittem hogy konkret borrol kerdezel. udv
Előzmény: Marcellus (32661)
BZoltan Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32663
Jah kérem :) nekem is voltszerencsém sokmindenhez... a kedvencen a spanyol Vino Tinto tetrapackos kiszereléső literes vörösbor amit 40 eurocentért árultak... ami testvérekközött is 100HUF és ezért egy liter igazi vörösbort kaptál... nem mondom, hogy jót, de nem is kimondottan rosszat. Piros fröccsnek vagy szangriának kiválló.
Ugyanez a termék megtalálható Portugáliában is és szerintem még több helyen.

Nagyjából az ilyen árkategórás és ilyen minőséget tudom elképzelni kartonban...a jobb boroknak kijár az üveg, márcsak becsületbeli alapon is.

z
Előzmény: Ferraiolo (32662)
Ferraiolo Creative Commons License 2005.07.23 0 0 32662
Kedves BZoltan,
Már volt szerencsém kartondobozba csomagolt, csappal felszerelt, 3 literes kiszerelésű vörösborhoz - Franciaországból, és meglepően jó minőségű volt. Én is rácsodálkoztam... Minőség kontra kissé ízléstelennek tűnő csomagolás:-)))
Előzmény: BZoltan (32652)
Marcellus Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32661

Shiraz.

 

Ma dumcsiztam egy hozzáértővel, aki említette, hogy amit írtam, az egy terület burgundián belül.

Termelőt sajna nekem sem említettek, így csak marad a bizonyos helyről származó pinot n. felkutatása és kostolása.

Előzmény: shiraz (32651)
Marcellus Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32660

Valami elirás lehet az árban.

Legutóbb valamelyik benzinkútról hallottam, hogy a nagyker nettó árat szorozták fel valami minimális összeggel, és így még a bruttó ár alatt árulták a borokat.

Na ott érdemes lett volna vásárolni.   :-)

Előzmény: Marcellus (32659)
Marcellus Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32659

Vylyan CF 2003

IVV: 2710.-

klubbár: 2439.-

Előzmény: bor_kedvelő (32640)
vigbor.hu Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32658

Kedves pittmann!

 

Jól esett mikor elolvastam a megfogalmazásodat a borászati szakismeretemről. Igazán baráti!

Nem titok és mindenhol hírdetjük, hogy mi nem foglalkozunk a palackban lévő borral, nem volt, jelenleg nincs, és talán nem is lesz ilyen ismeretünk. Egy leendő bormúzeumban a palackok az érdekesek. A tokajis palackokhoz talán egy kicsit értünk.

A borokról a hozzáértők mondják el a véleményüket, ezért szívesen olvasom ezt a topikot. 5-6 év múlva, a jelenleg a pincénkben tárolt borok újra kóstolhatók lesznek. Ha az oldalon megéritek ezt az időt, akkor szivesen felajánlok egy-egy palackot. 

 

Üdvözlettel: VGy alias vigbor.hu

 

 

Előzmény: pittman (32642)
BZoltan Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32657
"rendezvényboroknak"

ezen a kifejezésen mennyit agyalhatott valami nagyon pihent marketinges :)

z
Előzmény: Cirfandlia (32655)
shiraz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32656
ja, bár nem kértem :)
Előzmény: Cirfandlia (32655)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32655

Megtaláltak mint célcsoportot? :)

Érdekes egyébként hogy itthon ezeket rendezvényboroknak próbálják ajánlani, nagyobb mennyiség, visszazárható ha nem fogy el no meg esztétikus. (szerintük)

Előzmény: shiraz (32654)
shiraz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32654

ja az elég egyszerű célcsoport akinek az a reklám hogy nem törok el :)))

pont otthon érkezett egyilyen BIB, PGrigio Kalifornia Trinchero-tól, a legjobban tetszett a nagyméretű 2 palackot ábrázoló jelzés és a szöveg magyarázat hogy asszongya 2 palacknyi bort tartalmaz, a gyengébbek kedvéért :))) a 1,5 L felirat ezt nem teszi egyértelművé :)

Előzmény: BZoltan (32653)
BZoltan Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32653
"van olyan marketing agy aki cool-nak akarja beállítani."

Finnországban meg azzal reklámozzák az ilyen kartonmagnumot, hogy nem törik.. Felrakod az asztalra és milyen parktikus hogy nem törik el...teljesen hülyék.

Ebből nekem az jön le, hogy a kempingben meg a fesztiválokon részegedés céljából vedelt szesznek a papír jobb csomagolás mint az üveg és ezt a célközönséget akarják megtalálni.. végülis ügyes.... az igénytelen mennyiségi fogyasztónak biztosan bejön.

z
Előzmény: shiraz (32650)
BZoltan Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32652
:) Egy ideig readonly módba kapcsoltam.. meg az az igazság, hogy kevés említésre érdemes bort ittam mostanában, vagy mindig nagyon offline voltam amikor egy-egy jobb tételbe beleszaladtam.

Mostanában például a Ribera del Duero vidéki borok vesznek le a lábukról. Vastag, testes erős savú igen jó vörösöket sikerült beszereznem Barcelonában... és a röhely az az, hogy 6-8 eurós kategóriában.

A Somlón sokan árulnak ilyen ksiméretű szőlőst, csakhát mindegyiken akkora pecó virít, hogy egyből elszaald a tulaj tolla amikor az árat írja le, így nehéz az ilyen telkeket megvenni is és eladni is.

A svédeket meg én sem értem...meg nálunk is nagyon reklámoznak mostanában ilyen dobozos csapos bort... érthetetlen.

z
Előzmény: Cirfandlia (32649)
shiraz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32651
ja, nem úgy gondoltam :)) de mi is rá  a válasz? :)
Előzmény: bor_kedvelő (32645)
shiraz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32650

a tendencia az tendencija, a Henkell is többéve piacra dobott baginboxot, de túl igényes árkategóriába lökték a terméket oszt bebukott. az ilyen csomagolás tényleg az igénytelenség hangulat, bár van olyan marketing agy aki cool-nak akarja beállítani. én meg belé állítanék vmi hegyeset :)) ha már nagy kiszerelés úgymond, akkor ott van a 1,5 literes vagy 3 literes üvegpalack.

BTW csak azt nem értem miről is akart pontosan szólni a tudósítás, a Cézárról, tendenciákról, Skandináviáról, vagy az amcsik brandjeiről. ??? szép mix.

Előzmény: csite (32647)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32649

Long time no see ya'!

 

Pont a svédek "partnerek" egy ilyen környezet szennyezésben?? Egyébként nem ők az elsők a magyar piacon dobozos kategoriában; a szintén pécsi Somogyi pincészet kb fél éve hirdeti "szögletes" áruját az egyik menzaebédszállító lapjában.

 

BTW láttam a múltkori HVGben Somlói "szőlős" (SIC) eladó hirdetést. asszem 0,8 ha volt... 

BZoltan Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32648
Hát, igen is meg nem is... de inkább nem.

Örülni azért lehet, mert egy bizonyos kategóriájú (kommersz asztali) bor így legalább eljut a fogyasztóig emberi áron és van esély kiváltani a kannás tablettás löttyök egy kis részét.

Szomorkodni azért lehet, mert egyrészt azért a bor csomagolása hagyományosan az izléses és esztétikus palack.. szóval amolyan igénytelen benyomást kelt a doboz.
De ez csak finnya... az igazi baj az pontosan az amit a cikk is ír. Nevezetesen, hogy a dobozok nem visszaválthatók és göngyölegként nem kezelhetőek. Ezek a színes nyomású, nejlonos borítású kartonok pedig kimondottan a környezetre leginkább káros hulladékot fogjék jelenteni... az ilyen környezetbarátságtalanság szerintem nem fér össze a bor mint a természet tiszta gyümölcsének a naturális misztériumával.
Skandináviában mostanában egyre többet cikkeznek aról, hogy valahogy véget kellene vetni a sörös/boros kartonok környezetszennyező tendenciájának... merthogy amit megspórol a gyártó, szállító és a végfogyaztó, azt évtizedeken belül kamatostul fizetjük meg környezeti kárként.

z
Előzmény: csite (32647)
csite Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32647
pittman Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32646

Én a Paloznaki úton vagyok főborász (+szőlész) a barátom 800 négyszögöles nagyüzemében. Ez szerintem pont az a bizonyos "régi szőlőhegy" lehet, mert ugyanazt a képet szoktam látni "real"-ben, amit betettél. A Jásdi meg a Tamás kb. 200 méterre vannak légvonalban.

 

Üdv

p

Előzmény: Cirfandlia (32643)
bor_kedvelő Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32645

"nehéz rá válaszolni, mint arra is hogy jó-e egy Villányi Cabernet Sauvignon"

 

erre miért nehéz válaszolni???:-))))))

Előzmény: shiraz (32644)
shiraz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32644
bár nem engem kérdeztél, de azért olvasd meg a bor termelőjét is, így nehéz rá válaszolni, mint arra is hogy jó-e egy Villányi Cabernet Sauvignon.
Előzmény: Marcellus (32627)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32643

Csopak - feleségem nagynénjééknek van arra "nyaralójuk" + kis olaszrizling (Arács felé a füredi úton) de az a kép a "régi szőlőhegyen" készült ami a falucska felett van, Lovas felé.

 

A bolt ahol ezt az árat láttam közel a lakhelyemhez, már múltkor írtam h. Nyakas 750ért, Szőke Ch. 1000 alatt - olyan mintha a vertias nagyker árain menne a dolog. A Tárolás gázos, mert spotlámpás meleg, de a Vylyan csak most került ki a napokban. Viszont pontos helyet nem írok, mert csak 3 db volt és a "readonly hiénák" rögtön lecsapnának rá - ráadásul még én sem vettem. Ha marad akkor megadom a paramétereket :)))  

Előzmény: pittman (32642)
pittman Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32642

Kedves Cirfandlia!

 

A Vylyan CF-ért nagyon jó ár. Én is kérek! Még régebben kérdeztem, hogy mit csináltál Csopakon? Mert elég gyakran feltűnök arra én is...

 

Kedves rmiklos!

 

Nálunk elég sokan házasítják cabernet-vel. Én kimondottan szeretem a Vylyan Montenuovo-ját (szinte minden évjáratban).

 

Kedves Amphenol!

 

"Vigbor" bortárstól érdemes ebben a témában szaktanácsot kérni vagy itt, vagy a honlapján (www.vigbor.hu). Az általános borászattal kapcsolatos véleményét tanácsos óvatosan kezelni (Bocs, kedves Vigbor! :-)), de tokaji és főleg régi tokajik kereskedelmében nagy jártasságra tett szert.

 

Üdv

p

Előzmény: Cirfandlia (32639)
bor_kedvelő Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32641

énsem...

 

van sokaknak, de ajánlani egyiket sem merem, a Pinot nem házasításra való, hanem hogy önmagában ragyogjon...:-)

Előzmény: Cirfandlia (32639)
bor_kedvelő Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32640

nagyon jó, a pincében is 2300 körül van, Veritasban klubáron cc.2700.

 

Hol veszed?

Előzmény: Cirfandlia (32639)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32639

Jeklnek is van, a Feketehegy? küvé - nem kóstoltam.

 

Vylyan 03as CF-ért 2150 ft jó ár? Mennyi a Veritasban?

Előzmény: bor_kedvelő (32638)
bor_kedvelő Creative Commons License 2005.07.22 0 0 32638

Valahogy sejtettem, hogy nem a Cabernoirt fogod ajánlani...:-)

 

Miklós!

Ha már itt tartunk, a mindkét Buttler bikában van Pinot, sőt, év végén jön az új cuvée, 75% CS, 25% PN a végső arány, ha jól tudom...

Előzmény: Ferraiolo (32632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!