Keresés

Részletes keresés

Béni bátyám Creative Commons License 2014.02.01 0 0 10938

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a SCENAR nevű géppel ill. kezeléssel? Előre is köszönöm a választ.

HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.29 0 0 10937

Köszi az aggódást, a hajmosást leírom: letérdelve és egy törölközőnek dőlve előre bele a kádba vállövig hajoltam, így a hátam egyenes maradt. A 2 kezem (hülyén nézhettem ki) és a fejem lógott csak, így hátranyúlva tudtam megmosni (gyorsan) a hajam, a sampont és a tust előre bekészítettem. A törölköző épp a mellkasomnál volt a kád szélén így a fejemre tudtam hamar tenni, mikor felálltam (ez külön sztori) már nem csöpögött a víz sem, voálá. Korábban a porszívózást említettem,  na azt sem úgy mint műtét előtt, ugyanis nem szőnyeget, hanem csak műpadlót és járólapot, amihez nem kell erőt kifejtenem,  de jobb, mint a seprű. Mondjuk mindkettő egyszerűbben megy a mai napig, mint felkelni az ágyból és zoknithúzni , de a gyógytorna sokat segít. Apropó azóta megy a vezetés derékalj-al (domború párna).

Előzmény: GeriSoft07 (10928)
martina_04 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 10936

Szia!

Te voltál már azóta Dr. Katona Tamásnál? 
Ha igen, tudnál róla írni néhány információt? :)

 

Előzmény: zsolo02 (7169)
poroly2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 10935

Ezt erdemes elolvasni: link

Eleg jol ossze van szedve (tudastar/blog), hogyan lehet gerinckimelo modon elni, dolgozni. :R

Előzmény: Melkov (10934)
Melkov Creative Commons License 2014.01.21 0 0 10934

Szia Zsoldos!

 

Hát akkor menjek mad vissza takaritani ott meg cipekedni kel és csószni mászni az ágyak alá.

Hát akkor nem tudom mi lessz igy.

Köszönöm hogy, irtál.

 

Üdv. Melkov

 

Előzmény: Zsoldos (10933)
Zsoldos Creative Commons License 2014.01.20 0 0 10933

Szia,

 

az ulomunka nem jo a gerincnek.

Engem servvel mutottek 3x az Amerikai uton (1x Dr Vidovszky Tamas - mar nem mut es 2x Dr. Major Otto). A serv nyilvan nem olyan sulyos dolog mint a te ugyed, de 6 het utan mar dolgoztam.

Előzmény: Melkov (10932)
Melkov Creative Commons License 2014.01.20 0 0 10932

Szia

Köszi hogy irtál. 5 hónapig voltal othon? És ird meg öszintén hogy, vannak fájdalmaid? És én mos takaritóként dolgoztam, szerinted nem lenne jobb egy ülö munka nekem mütét után az orvos nem mondott ilyeneket neked hogy mi a jobb a gerincnek?? mert nekem a szakmám varrónö meg hogy hány órát ajánlatos dolgozni? Mert mondjuk meg öszintén azért ez igy már nem az eredeti nem? át kell állni egy más ütemre nem? Mi a véleményed?

 

Feküdtem  és aludtam is egy órát de anyira zsibbad és fáj a lábam hogy nem birok aludni köszi hogy, irtál!!! Nagyon sokat segitet lelkileg na megyek sétálgatni tovább.

 

Várom a kedves válaszod!

 

Üdv. Melkov.

Előzmény: swat74 (10931)
swat74 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 10931

SEVERMED KLINIKA DR LIPOTH LASZLO AZ ORSZAGBAN AZ EGYIK LEG JOBB GERINC SEBESZ Engem is o mutott 5 honapja es mar dolgozom! Innen is koszonom neki amit ertem tett! 

Előzmény: Melkov (10911)
swat74 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 10930

A tuneteim ezek voltak: LAB SZÀR KULSEJE EL ZSIBBADT A LAB FEJEM UGY EGETT MINT HA VASALO LETT VOLNA RAJTA A JOBB LABAMON NEM MOZOGTAK A LAB UJJAIM ES MIRE BE KERULTEM A MUTOBE MAR A LABFEJEMET SEM TUDTAM MOZGATNI!  Augusztus 8 an derult ki mi is a bajom es 16 an mar meg is mutottek 8 oras mutet volt Lipot Laszlo mutott ill Csokai Andras!

Előzmény: Melkov (10909)
swat74 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 10929

Szia! Engem 5 honapja csavaroztak ill stabilizaltak 6 titan csavar 2 titan rud! 8 oras mutet volt! A farok csontot kotottek ossze a kereszt csontal plussz ket csigolyat! Sikerult a mutet mar dolgozom! Ifjusagvedelmi es gyerekfelzgyelo vagyok! Lipot Laszlo mutott a Honved korhazban csak ajanlani tudom!

Előzmény: Melkov (10911)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 10928

És két hétig nem érheti víz a sebet, tehát kádba hajolva mostál hajat, ami megint nem frankó :(

 

pihenj, sétálj, de ezeket ne 

Előzmény: HalmaiP. (10926)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 10927

A vasalás mellett a porszívózás a legdurvább terhelés!

 Vissza akarsz kerülni???

Előzmény: HalmaiP. (10926)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.18 0 0 10926

Igazad volt! Nem is volt vészes. Kedden műtöttek, ma már porszívóztam, hajatmostam, teregettem, szóval finoman tudom terhelni. Persze sok pihenés és semmi emelgetés. 

Előzmény: GeriSoft07 (10921)
***angyalka*** Creative Commons License 2014.01.16 0 0 10925

Kérem segítsenek terjeszteni a hírt!

Lányom súlyos betegségében segítő társ, és családtag a csatolt képen látható lány yorkshire terrier kutyus. Ha látta ezt a kutyát, kérem keressen meg mielőbb. A lányom egészsége múlik rajta. A kutyus eltűnt 2013. december 22-én (tisztázatlan körülmények között a kutya szállítását végző személytől). A kutyus bármely megyében lehet. A képen látható piros Hurtta ruhát viselte, és a fotóalbumban látható rogz (barna-rózsaszín) kutyahámot, illetve egy piros pórázt. 
(Kor: 2 éves, orrtőnél enyhe barna elszíneződés, Chip: 93900001044xxxx)

További képek a következő linken találhatók: http://kloe.angelsdream.fotoalbum.hu/

Facebook oldal és elérhetőség: https://www.facebook.com/yorki.hirek

Köszönjük a segítséget a kutyus nevében is!

 

Melkov Creative Commons License 2014.01.16 0 0 10924

Szia! Köszi hogy irtál.

Nem tudom hogy hová irtál, nem találom. De most nekem a derékrésznél lessz gerincstabilizációs mütétem már mindent olvasgatok azt is irják valaki ithon van mütét után 6 hónapig is ez igaz lehet? félek de már botal járok a lakásba 2 hónapja anyira nem érzem a lábaimat már imátkozok hogy, csak küldenék már az idöpontot a mütétre a magán klinikárol, mert ahová tartozom kórház nem válalta a mütétet, és igy a magán klinika kéri a mütét árát akik nem mütöttek meg és igy nem kell felvennem kölcsönt. 

 

Valaki tudna nekem irni egy kicsit mesélni nekem??

 

Olyan fájdalmam van hogy étszaka nyögök az ágyban és az is kiderült miért nem akartak megmüteni mert a derékrésznél nem is 2 tö sérv van hanem 2-vagy 3 csigolya összeropant és nyomja az ideget, hazutak nekem  és 1 év és 6 hónapja kezeltek a fájdalom klinikán ugy mintha sérv lenne kaptam minden féle gyógyszert blockad inyekciót, hát persze hogy, nem lettem jobban.

 

 

Jobbulást mindenkinek és irjatok üdv. 

 

Küszi még egyszer hogy, irtál Zsoldos.

Előzmény: Zsoldos (10923)
Zsoldos Creative Commons License 2014.01.15 0 0 10923

Epp most valaszoltam neked a masik topikban a novemberi kerdesedre. :)

Sajnos nem tudom, mi az a fuzios mutet.

Sima porckorongserv-mutet utan 6 het mulva mentem vissza emlekeim szerint, az elso kontroll utan.

 

 

Előzmény: Melkov (10922)
Melkov Creative Commons License 2014.01.13 0 0 10922

Sziasztok.

Nekem lessz fuziós  mütét a derék résznél, szeretném kérdezni akinek már volt ilyen mennyi idö mire az ember jobban lessz anyira hogy vissza tud menni dolgozni és elösször fél idöbe? vagy hogy müködik ez?

 

Aki tud válaszolni megköszönném.

 

Üdv. mindenkinek.!!

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 10921

Ne fo..ál, átalszod :)

Előzmény: HalmaiP. (10920)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.11 0 0 10920

Értem. Szóval a csigolyából nem távolítanak el semmit! Itt láttam, ezen a vidin 0:58-nál. Bár ez nem kiszakadt, tehát az 1:11-nél látható porckorong "lekaparás" kiszakadásnál nincs ugye? Uha most látom, mennyire kattogok ezen! De így műtét előtt f..sok, bocsi.

Előzmény: GeriSoft07 (10919)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 10919

Nem azert vagnak ki hogy hozzaferjenek, hanem ugye a kulso szilard reteg mogul kijon a belso lagy mag, ezert ki kell kaparjanak egy adagot a porckorong kozepebol

nemem ketto volt eddig, l4-l5 es l5-s1

Előzmény: HalmaiP. (10918)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.10 0 0 10918

A "bolygatják" alatt azt érted, hogy kivághatnak belőle, hogy hozzáférjenek? Neked helyileg hol és mekkorát vágtak?

Előzmény: GeriSoft07 (10917)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 10917

szia

kb annyi, hogy amikor kitüremkedett a porckorong, és kiszakadt, utána a maradék visszaépült, és jól áll, de a leesett darabot ki kell venni, mert 1: nyom, 2: el is mozdulhat, és holnap mást is nyomhat

ez nekem, laikusnak (2 műtét) jobbnak hangzik, mert a porckorongot lehet, hogy nem hentelik szét, csak kiszedik ezt, a gerincet ugyanúgy bolygatják azonban

Előzmény: HalmaiP. (10916)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10916

Sziasztok! Új vagyok itt, de nagyon is érdekelt a témában. Kiszakadt L.IV-es-em van (13x8mm) ami a caudal felé a jobb recessusba nyomul, nyomja a gyököt (L.5 gyök kompresszió + MODIC II. + post Scheuermann). Itt lenne egy kérdésem, ha valaki tudna rá válaszolni megköszönném: Foraminálisan már megtartott viszonyok itt mit jelentenek (mri-ről olvasom)? Hogy a korong tulajdonképpen "rendbe" jött, csak a kiszakadt darabot kell eltávolítani? Mert jelenleg csak a zsibbadás okoz gondot a jobb lábba, de fájdalom már nincs, illetve a derekam is működik, hajlásra ülésre állásra nem fáj, ami korábban durva volt. Ha már kiszakadt, akkor mi történik magával a porckoronggal, ettől még műteni kell/kellhet azt is?

A műtétig van jópár napom és ezen kattogok. Válaszokat előre is köszönöm.

--nem tudom fontos-e 2 hónapja lógok gerinc nyújtó padon, ami megszűntette/szünteti a fájdalmat/zsibbadást--

csupa6os Creative Commons License 2014.01.06 0 0 10915

Hát nem tudom. Minden ami velem történt, annak ellenére is jobban hiszek a "hagyományos" orvoslásban, mint egy olyan emberben aki alkalmanként 15ezerért ordítana velem. De lehet megpróbálom. köszi

 

Előzmény: fintorgó (10914)
fintorgó Creative Commons License 2014.01.02 0 0 10914

 

 Hmm, talán keresd fel őt...

 

http://nol.hu/archivum/archiv-400789?ref=sso

Előzmény: csupa6os (10913)
csupa6os Creative Commons License 2014.01.02 0 0 10913

Sziasztok!

Azzal mit lehet kezdeni, ha az egyik csigolya fejlődési rendellenesség miatt nem megfelelően fejlődött ki, illetve néhány csigolya között nincs folyadék, dehidratált. A háziorvosomnak nincs ötlete. Az idegsebészem nem műt meg újra,nem tud ezzel mit kezdeni. A lábam sorvad, zsibbad...Mi a fenét csináljak? 38 éves leszek, 3 gyerkőcöm van, dolgoznom muszáj...

temesin Creative Commons License 2013.12.11 0 0 10912

Sziasztok,

 

Segitseget szeretnek kerni.

Edesapam eltorte a felkarcsontjat, megoperaltak, de termeszetes modon a rogzites miatt a delta izom lesrovadt, emiatt a felkarcsont az izuletbol kisse megereszkedett.

Jar gyogytornaszhoz rendesen, gyakorol ahogy kell otthon is.

Kapott a gyogytornasztol ideiglenesen egy Corposano KS-1 tipusu izomstimulator keszuleket, amit hasznal es jo neki, de ugye ezt vissza kell lassan adni. 69 eves es ez az eszkoz eleg hatekonyan tamogatja a gyogytornat a korabol fakado lassabb felepulest kompenzalva.

Szeretnenk venni Karacsonyi ajandekkent neki egy ilyen vagy hasonlo keszuleket, de akkora a valasztek, hogy nem tudom melyik lenne a jo.

Annyit kiprobaltunk, hogy mivel ezen a frekvenciat lehet allitani 50-100-200Hz kozott, a 200Hz az jo mukodest biztosit, a 100Hz mar keves.

Ez az eszkoz halozati 12V-is adapterrol megy, negyszog illetve haromszog jelet tud, allithato amplitudoval.

 

Szoval a jelenleg kaphato legtobb eszkoz 2-4 AA vagy AAA-s ceruzaelemrol mukodik, ez ugye maximum 6V-ot jelent legjobb esetben is. Tobbsegben a frekvencia sem allithato, hanem kulonfele programok vannak elore beallitva, de ezek is valoszinu a kikapcsolas-bekapcsolas idotartatamat es a teljes kezeles idotartamat varialjak.

Attol felek, hogy olyat veszunk aminek a teljesitmenye keves lesz es nem eri el a kello ingerlest a deltaizomnal.

Nem is tudom, hogy a TENS keszulekkent hirdetett eszkozok igazabol alkalmasak-e erre a feladatra, vagy azok csak fajdalomcsillapito hatasuak inkabb.

 

Tudna valaki ebben segiteni, van valakinek otlete milyet erdemes venni?

 

Elore is koszonom a segitseget!

Udv.!

Melkov Creative Commons License 2013.11.26 0 0 10911

Szia iberkes!

 

Köszönöm hogy irtál. Már folyamatban van egy másik orvos. Január 10-én megyek hozzá ez egy magán orvos és irtam neki hogy, vizsgáljon meg és ki szeretném kérni a véleményét. Nem álok jól anyagilag /de ha tud segiteni valahogy/ akkor  megszerzem rá a pénzt  mert ezt már nem lehet birni ezt a nagy fájdalmat  ugy érzem sokszor bele örülök, most is már fent vagyok 1 óra óta nem birok aludni a fájdalomtól. Nekem ugye készölt már MR. De ö még kért sima röntgent is. És mikor elküldték neki a sima röntgent akkor 1 hét mulva jött póstán a levél az idöpontal, talán mégis lessz valami megoldás!! 

 

Kicsit ijesztö hogy, irod /Gerincstabilizáció/ de ha nincs más megoldás?? egy másik orvos azt mopndta,  a sérvek nagyon rossz helyen vannak L 4-5 ös  között de más a gond, a csigolyacsuszás!! atól vannak ezek a fájdalmak, zsibbadások. Még azt is mondta az az orvos olyanok a csontjaim mint egy idös 95 éves beteg embernek pedig én csak 41 éves nö vagyok de ez van.  Várom a január 10-ét. Köszi mégegyszer hogy irtál jó hallani hogy, neked sikerült!!

 

Üdv. Melkov. És nem hagyom magam, te adtál egy kis fényt!!!! Köszi!!

Előzmény: iberkes (10910)
iberkes Creative Commons License 2013.11.25 0 0 10910

Kedves Melkov!

 

Haladéktalanul keressél másik orvost! Fájdalommal  minőségi élet élni NEM lehet. A Te tündeteid pedig igen csak súlyosak. Átérzem az állapotod, én 1 évig kinlódtam az állandó fájdalommal. Nekem 15 mm-es csigolyacsúszásom volt ott ahol neked! 1 év kemény gyógytorna után azt mondtam, hogy itt a vég! Felkerestem az Országos Gerincgyógyászati központot, ahol a műtétet javasolták. Gerincstabilizációs beavatkozáson estem át, kaptam 6 csavart :) 2012.dec 5.én újra születtem 47 évesen :)  Már 3,5 hónap után ismét munkába álltam (ülök). Ebben az évben összesen 350 km-t gyalogoltam, túráztam. Minden reggel gyógytornával ébredek.  Ne hagyd magad, a minőségi élethez jogod van, tegyél érte!!!!!

 

 

Aki mer az nyer!!!

 

Üdv

iberkes

Melkov Creative Commons License 2013.11.24 0 0 10909

Szia. Nekem is van elcsuszásom a L 4-5 ös között, és 2 sérv is  de nem tudom mit tegyek az orvos nem akar segiteni azt mondja torna torna. Olyan fáljdalmam van 1 éve zsibbadnak a lábaim alig birok menni  idönként zsibbad a gát tályékom, és a nemi szervem és a végbelem is. Én se tudom mit tegyek és ez az elcsuszás most derült ki eddig csak azt tudtam van 2 sérv ott és van a T-10 -11 között is. Azt se tudom mi az amikor indokolt a stabilizációs mütét hány mm-nél. Más orvost kell keresnem mert már lassan beleörülök anyira fálj sokszor nem birok gondolkodni hallom hogy beszélnek hozzám de nem birok beszélni a fájdalomtól föleg reggel meg amikor szeretnék aludni. Nekem csináltak most sima röntgent talán az mutata ki? Te neked is volt sima röntgen vagy csak MR? Nekem volt mind a kettö töbször légyszi ha tudsz válaszolj. Jobulást 

 

Melkov.

Előzmény: Pero66 (10907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!