Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1132

szia, awiban nem vagyok jártas, de lánghegesztésnél ugy számolják ki a pálca átmérőt hogy a hegesztendő anyagvastagságot (t)elosztják kettővel +1.

 

szóval nállad  2(t) osztva 2 vel az =1 meg 1 hozzá az = 2   kettes pálcával hegeszd.

 

üdv

 

ati

Előzmény: chils (1131)
chils Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1131

szevasztok bban szertenél segitséget kérni hogy kettes rozsdanmentes lemezt kell hegesztenem awival tudtok valami tippet mondani  a gép amivel hegesztekegy jasic tig 160 as 

1.6 os vagy 2es elektródávlal hegsztek minden tippet okitás megköszönök 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 1130

szia, a mi sulinkban ugy volt hogy ha valakinek volt fémipari alapképzése, csak akkor mehetett egyből minősítésre, ellenkező esetben el kellett végeznie a sima okj  hegesztőt is. és csak utánna mehetett minősítésre.

 

 

üdv

 

ati

Előzmény: matrix14 (1129)
matrix14 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1129

Szia. Neten nemtalálok ilyen kritériumot, szerinted fontos maga az okj-s bizonyítvány ? Vagy elég ha van minősítésed ?

Előzmény: NeomatiK (1128)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1128

Szia.

Szerintem előbb járd körbe a témát, hogy külföldre elégséges-e a W1.

Könnyen elképzelhető, hogy csak a W2 vagy a minősített hegesztő a keresettebb. Ettől persze még kereshetnek embert W1-es képesítéssel. Gőzöm sincs, milyen a munkaerőpiac nyugaton.

Előzmény: matrix14 (1127)
matrix14 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1127

Sziasztok.

 

Teljesen laikus vagyok e téren, de szeretnék megtanulni awi val hegeszteni és majd kimenni vele külföldre. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy szerintetek ez a tanfolyam megfelelő lenne-e nekem.

http://www.vincotte.hu/Akademia/Szakkepzes/185

Köszi a válaszokat előre is.

erbe Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1126

Igen. Egyszerűbb esetben elég, ha a primer-szekunder elkülönítve készül és a vasmagból kiszoruló erővonalak el tudnak menni a kettő között. A mai olcsó barkács hegesztők és az egykori komolyabb Hetrák már csavarorsóval állítható mágneses sönttel a finomszabályzást is megoldják.

Előzmény: halaloszto (1123)
szőrmók Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1125

A nálunk müködő lökháritó hegesztő Steinel lcd kijelzős hőfokszabályozós hőlégfujót használ. Kb 30 ezer Huf.Többféle fejjel. Profi !

Előzmény: Dolenkai (1115)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1124

Ha hétévégén közelébe kerülök az ipari tanuló koromban tákolt trafómnak, körbefotózom és mehet a képgyűjteményedbe :-).

 

(bedobozolt, háromfokozatú, üvegszálas szalaggal szigetelve és impregnálva)

Előzmény: Törölt nick (1121)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1123

ide is olyan trafo kellene, mint a mikroban, amiben a magneskor kicsit rovidre van zarva???

 

vajk

Előzmény: erbe (1122)
erbe Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1122

Elvben akár még jó is lehetne, mert a szekunder külön tekercstesten van, nincs rátekerve a primerre. A rossz méretezés, túl kis gerjesztés miatt szoros a csatolás, nincs meg a hegesztéshez szükséges eső karakterisztika.  Jobb lenne, ha a két primert és a két szekundert egymás mellé és nem átellenesen tekerték volna. Javaslom a legegyszerűbb módosítási és szabályzási lehetőséget, a vasdrótból készült előtétellenállás alkalmazását. Lásd lejjebb!

Előzmény: .szivar. (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1121

Üdv!

Így,a képek alapján már jobban érthető a "helyzet".Igazi vasgyári buhera, abból a korból('68-'80)amikor a gyári hegesztő(lakatos,csőszerelő)munkás otthonra,csak álmodni mert egy igazi, gyári "boltban" kapható hegesztőgépről(Hetra,SCH dinamó stb.) Az okok egyszerűek voltak.

-Nem lehetett megvenni,csak a"piszkos maszeknak"némi pártkapcsolat után.

-Nem volt rászánható pénze az egyszerű dolgozóknak.

Na ekkor jöttek a buherák.Ismeretség után.Leégett negyméretű trafók ujratekercselése némi villamos számitás,és trafólemez vágás,átszabás után.

Az eredmény:nagy százalékban olyan szörnyek keletkeztek, amik pillanatok alatt égették el még az 5-ös pálcát is,vagy leverte a 25-ös biztosítékot, hameg megpatkoltad(mert megtetted hogy végre megvarjad azt a k...va kerítést)az oszlopig égett a 220 mint a csillagszóró.

Persze keletkeztek használható szolíd jó működő gépek 2-3fokozatúak is.Azt bedobozoltad,hogy a beleszagoló (pisilő)kutyát ne üsse agyon az áram mikor az udvaron dolgozol,meg persze téged sem, amikor hegesztel(varsz).Meg büszke voltál rá.Az utcában csak neked volt.

Tanácsom:Szedd szét,értékesísd a Méh-telepen,pótolj hozzá némi pénzmagot és vegyél egy gyári gépet ami az igényeidet kielégíti.Ezzel a géppel ne kisérletezz mert az egészséged is rámehet(agyonüt az áram).Vagy tarsd meg ereklyének a nagypapa emlékére.

Van egy pici képgyüjteményem "buher"hegesztő gépekről,párat beteszek.

Engedelmeddel a tiedet is begyűjtöm.

 

 

 

 

 

 

Ui:50 éves vagyok.Ha az emlékeim nem csalnak a 70-es években,és annak végén,azért ha bementem vasedény boltba(Ózd) nem láttam hegesztőtrafót,de flexet sem a polcokon,pedig vasgyárban már javában használtuk.Láttam viszont mosógépet,Kékes TV-t,vasalót,kávéfőzőt(kotyogót),lemezjátszót(ABBA lemezzel),ereszcsatornát,Pannónia motort.De komolyabb szerszámokat valahogy nem.

 

(Ez a poszt 51 perc alatt készült el,gépelési technikámnak köszönhetően.)

Előzmény: .szivar. (1120)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1120

Üdv,

 

köszi az eddigi segítséged, a kérdéseidre meg sztem jobb, ha fényképet rakok fel róla, íme a "szörny":

 

 

Köszi,

 

Sz

Előzmény: erbe (1119)
erbe Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1119

Rálátni-e valamilyen mértékben a trafó tekercselésére?

Eredeti gyári munkának tűnik, vagy barkács kivitel? Mármint szép prespánnal burkolt, lakkozott, vagy hevenyészett?

A primer és a szekunder egymás mellett külön tekercstesten van, vagy egymás fölött, esetleg olyan egyöntetű, hogy nem lehet megkülömböztetni, hol az egyik, hol a másik?

Mérésre mit mutat a szekunder bekapcsolt állapotban? 48 V az valóban annyira közel van a hegesztőtrafók gyújtófeszültségéhez, hogy akár gyári 48 V-os trafót is fel lehetne használni, csak nem az igazi. Ha jelentősen eltér, akár fel, akár lefelé, akkor valószinűleg nem gyári 48-as.

Előzmény: .szivar. (1118)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1118

Üdv, köszönöm a válaszaitokat,

"Fogjál úgy 10 m 4-es vasdrótot! Tekerd föl vastagabb samottéglára, néhol hozzál ki belőle 1-1 kis fület"

Ennél magam sem gondoltam bonyolultabbra:)) Gondolom a géptől egyre távolabbi fülekre csiptetve változik az erősség. Megnézem, működik-e így.

"Prbálj a primer oldalba(230V) valami söntöt(korlátozót) betenni."

"Mi lenne ha a primer odalra tekerne még meneteket és azt csapolná meg "x" menetenként ,talán javítana az is rajta."

Teljesen zárt az egész, keretbe van építve. Ha van más mód, nem bontanám szét.

"nem is 220-as hanem 110V-os,vagy ami a régi gyárakban előfordult érintésvédelmi vélokból  48V-os."

Ezt hogyan tudom kideríteni?

Sz

Előzmény: erbe (1117)
erbe Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1117

"De azért mondtam hogy kérdezzen rá más hozzáértő  topicban is."

A lehető legjobb helyen van. :-)

Egykor villanyszerelő voltam, azon belül jó darabig hegesztőgép karbantartó.

A trafót egykor hegesztőnek tekerhették. Biztos nem 110-es, esetleg 220/48-as lehetséges. Valóban lehetne fokozatokat elétekerni, de először az egyszerűbb, hozzá nem értő által is könnyen megvalósítható megoldásokat szoktuk javasolni.

Ha azzal kezdi valaki, hogy lebontom és újratekerem, egész másképp állunk hozzá.

Előzmény: Törölt nick (1114)
Dolenkai Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1116

Azt elfelejtettem írni, hogy gépjármű ipari alkalmazás érdekel. Lökhárító, motor idomok, lámpák, stb. javítása.

Dolenkai Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1115

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni.

Egyenlőre amatőr szinten szeretném megtanuli a meleg levegős műanyag hegesztést. Milyen felszerelést vegyek, ami árban és minőségben elfogadható.

Köszönettel: Robi

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1114

Üdv!

Yes! Teljesen Igazad van! De azért mondtam hogy kérdezzen rá más hozzáértő  topicban is.

Mi lenne ha a primer odalra tekerne még meneteket és azt csapolná meg "x" menetenként ,talán javítana az is rajta.

Amin csodálkozok hogy ilyen teljesítmény mellet amit leír, le kéne nyomnia talán a 25A-os megszakítót is.

Mert biztos hatalmas áramot vehet fel.

még egy kósza gondolat:Nem vagyok hozzáértő(csöves és hegesztő a szakmám) de nem lehet az, hogy mivel valami régi szerkezet,hogy nem is 220-as hanem 110V-os,vagy ami a régi gyárakban előfordult érintésvédelmi vélokból  48V-os.

 

Üdv:Póczi

 

 

 

Előzmény: erbe (1113)
erbe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1113

Söntöt inkább ne! Az párhuzamos... :-(

Legfeljebb soros fojtót.

Előzmény: Törölt nick (1112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1112

Szia!

Prbálj a primer oldalba(230V) valami söntöt(korlátozót) betenni.Lecsökkenteni a bemenö feszültséget.valamikor a legegyszerűbb akksitöltőkön az ampert úgy szabályozták hogy a 220-ba sorbakötött izzófoglatba cserélgették az égőt,wat érték után.Igy szabályozták a kimenő amper értéket.Bár a hegesztőtrafó nagyságrendekkel nagyobb amper értékű, egy próbát megér.(Kérd ki villanyszerelő vagy elektrikus véleményét)

 

Üdv:poczi

 

ui:elektrikus vagy vill.szer. blogon is feldobhatod a témát.Ők értenek hozzá.

Előzmény: .szivar. (1110)
erbe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1111

Fogjál úgy 10 m 4-es vasdrótot! Tekerd föl vastagabb samottéglára, néhol hozzál ki belőle 1-1 kis fület (szemet, pikét). Egyik végét rákötöd az egyik pólusra, a hegesztőkábelt meg rácsípteted valamelyik fülre. Így már be tudod állítani a kívánt hegesztőáramot.

Nagyobb áramoknál óvatosan kell terhelni, mert ha nagyon megtágul, összeugorhat és összeolvad.

Korszerűbb, jobb hatásfokú megoldáshoz valószinűleg át kellene tekerni a trafót.

Előzmény: .szivar. (1110)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1110

Üdv Mindenkinek,

 

mivel hosszas fejvakargatás után sem jutotam előbbre, ha megengeditek, itt nálatok próbálnék választ kapni a problémámra.

Apósom apósa valamikor az 50-es években csinált magának egy ívhegesztő trafót (öntödei munkás volt az öreg). Ezt most rám hagyományozták. Semmi más nincs benne, mint két bazi nagy tekercs, meg vagy kétméternyi kábelezés. Az egész alig harminc kiló...:))

 

Próbáltam vele dolgozni, de négy mm-nél vastagabb elektródát nem bírtam keríteni, és még ez is vörösen izzott, és fröcskölt vele mint a felrúgott tejeszacskó. Semmilyen áramerősség szabályozás nincs benne, nem is volt bele építve semmi, ami azóta elveszhetett volna róla.

 

Ez volna a kérdésem, egy ilyen "ionágyút" milyen módon lehet szelídebb munkára rávenni? Valamiért azt gondolom, hogy rejlik itt valami megoldás, ami a hajdani szakiknak triviális volt, és egyszerű mint a faék (nem hiszem, hogy az öreg csak kazánlemezt vágott, meg sínpárokat hegesztett volna vele, és arra sem gondolnék, hogy az ujjaival malmozva várt a tirisztoros vezérlés elterjedésére...).

 

Egyszóval, van valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehet a szabályzást megoldani egy ilyen múzeális darab esetében?

 

köszi,

 

Sz

 

 

 

 

 

 

molnartom Creative Commons License 2011.04.17 0 0 1109

horgászathoz szeretnék rod-podot, vasból nem szeretném mert rozsdál a sok egymásban csúszó alkatrész miatt? Esetleg tudsz ilyen anyagot "olcsón"?

Előzmény: Noby1 (1108)
Noby1 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1108
Előzmény: molnartom (1106)
L:ZSOLT Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1107

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy mekkora  a feszültsége az  EWM 220V-os inverteres hegesztőgép mágnesszelepének-12V ; 24V vagy 220V?

Köszönöm.

 

molnartom Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1106

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy rozsdamentes anyagot KO33. lehet-e hegesteni trafóval? Milyen pálca kell hozzá? köszönöm

megabuga Creative Commons License 2011.04.13 0 0 1105

Helló!

 

Hát pontosan arra jó, amit a kép is mutat, a hátizsákomat bele lehetne kötözni, és kész. 

Az a porblémám, hogy elég nehéz (persze ez relatív) a hátizsák, tegnap lemértem, az a pack amivel én melóba szoktam meni 5,5 Kg.

Ez mindennapos cipelés. Ez a probléma egyik oldala, a másik, hogy nyáron, iszonyatosan beizzad a hátam a hátizsák alatt, jó lenn ha ezt ki tudném küszöbülni, sokkal jobb érzés, mikor az embert átjárja a menetszél.

 

A csomagtartóra szerelhető kosár is egy megoldás lehet, én is gondolkoztam rajta. A kosárnál is bele kell kötözzem valahogy a cuccot, mert nem szeretném, ha a pirosnál valakinek hirtelen megtetszen a packom. Tudom lehet azt gondolni, hogy ez nem valószínű, de ahol én közlekedek, ott sokszor vannak a pirosnál rózsaárusok, meg hasonlók. 

Meg hát hogy mennyire bizom abban, hoyg a kosarat nem lopják le, bár mondjuk az legalább nem olyna nagy érték. 

 

Sajnos, számítottam rá, hogy nem biztos, hogy egyedibe legyártva olcsóbban kijövök.

Nehéz ügy:D

Előzmény: NeomatiK (1104)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1104

Mindent lehet csinálni. Először arra lennék kiíváncsi, hogy mire jó egy ilyen picurka "izé", (mert kosárnak nem nevezném) és mire akarnád használni?

 

Szerintem...

2-4 munkaóra kell egy ilyenhez, plusz az alapanyag utánajárása. Ezt ha beszorzod 2-3000Ft/órával, csak a munkadíj 6-12ezer Ft lenne. Ehhez még hozzá kell venni a tervezést is. Lehet, hogy amit te kigondoltál, azt felül kell tervezni a kivitelezés szempontjából, mert úgy nem gyártható le, ahogy te kigondoltad.

 

Csomagtartóra szerelhető kosár nem jó?

 

Találomra itt van pár alternatíva:

 

http://www.zedbike.hu/?q=termekek%2Foldal%2Ftermekek%2Fkategoria%2FKosarak-kerekpar-kiegeszitok%2Fid%2F164%2Frendezes%2Folcso

 

Előzmény: megabuga (1103)
megabuga Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1103

Sziasztok!

 

Annyira felhúztam magam ma, hogy gondoltam keresek egy fúrumot ahol ezzel foglalkoznak és megkérdezem.

El lehet-e készíttetni (Budapesten lehetőleg) egy hasonló szerkezetet, vagyis biztos el lehet, de hogy megéri-e.

 

Egy kerékpár hátsó csomagtartó szerű dolog

 

Elképesztő, hogy maga a rács (igaz aluminiumból) 13eFt és akkor még az a műanyag konzol rész közel 9eFt.

 

A kérdésem az lenne, hogy ha elkészíttetnék egy hasonoló szerkezetet az is ilyen drága lenne. 

Kellene egy nyeregcsőre rögzíthető konzol. illetve, egy hasnoló rács, ami azért ki is nézhetne valahogy (nem tudom, a lekerekítés megoldható-e, illetve valamilyen tartós festés, mondjuk feketésre. Valamint midnezt úgy kellene hogy a rács a benne lévő táskával együtt viszonlag egyzserűen rögzíthető, és lemelhető legyen a konzolról. (Ha fixen össze van hegesztve a konzollal az nem jó, mert hamar lábakél, az tuti).

 

Mondjuk nem tudom, milyen súlya lenne egy ilyennek, azt sme tudom hogy aluből és készülhet-e házilag, gondolm igen meg azt is gonolom, hogy megdrágítja a dologt.

 

Persze lehet akkor jövök ki a legjobban, ha megveszem a gyári, mondjuk azt valószínű nem veszem meg mert annyi pénz a világon nincs erre a dologra.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!