Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.30 0 0 89514

Hurra! Upgradel-te a Virgin Media a broadband sebessegunket 50-rol 70MBit/s-re. Az iment kiprobaltam 72MBit/s-et mert az Ookla broadband speed test. Feltoltles iranyban is felment 3Mbit/s-rol 4-re. De rafinalt volt a dolog, mert nem maguktol csinaltak, hanem be kellett menni a My Virgin Media site-ra, es ott megnyomni egy gombot, hogy "igen, kerem az ingyenes upgrade-t". A dij amit fizetunk tovabbra is £25.25 havonta (es nem kell hozza mas elofizetes, pl telefonvonal meg hasonlok). Nem rossz.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89513

Nalunk nem tudom mi tortenik, de a varosunkban az ingatlan arak gyakorlatilag megduplazodtak az elmult tiz evben. Kulonosen az utobbi ot evben szaladtak el az arak. Na meg a nepesseg is. Sokaig 23-26000 volt, aztan az utobbi 3-4 evben hirtelen felugrott 40000-re. Meg lett Tesco Extra meg Cineworld. (De Matalan/Next/TKMaxx/SportsDirect stb tovabbra sincs, szoval ruhat tovabbra is csak a szomszed telepuleseken lehet venni normalisan). Talan ezek miatt mennek felfele az arak (ne meg a rentek is, ha igy haladunk, az atlag rent tiz ev mulva beeri Cambridge-t...).

Előzmény: ocso79 (89506)
seci Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89512

Nem semmi hallod! 100K-nal indulnak az arak, de 130 korul mar egesz pofas 3 haloszobas hazak vannak a piacon.

Es Hampton Hargate meg nincs is olyan nagyon borzalmasan eszakon!

 

-seci

Előzmény: ocso79 (89506)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89511

ha nem vagyok indiszkret mennyi a futamidod?

Előzmény: ocso79 (89506)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89510

Hát az lesz. Nem igaz, hogy egy ilyen egyszeru kerdesre nincs meg a valasz a neten. Ugy sem akarok jarni, hogy rarakom az egyenleget itt, aztan ott meg nem hasznalhato. Kiprobaljuk.

Előzmény: seci (89509)
seci Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89509

Ha nem mukodik otthon majd itt elhasznalod :)

-seci

Előzmény: seci (89508)
seci Creative Commons License 2016.07.29 0 0 89508

Gondolom ez egy scratch-card, lekaparod es van egy szep hosszu szam rajta.

Veszel egyet, atkuldod a magikus szamot, otthon bepotyogik es maris tudod a valaszt ;)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89507)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.28 0 0 89507

Tudja valaki, a kovetkezokre a valaszt?

A) Ha veszek itt a Tesco-ban egy £10 Google ajandekkartyat, es azt elkuldom Magyarorszagra, ott fel tudjak tolteni egy ottani tabletra vagy okostelefonra?

B) Ha veszek itt a Tesco-ban egy £10 Google ajandekkartyat, es azzal itt feltoltok egy tabletet vagy okostelefont, majd a telefont/tabletet elkuldom Mo-ra, ott tudnak vasarolni app-okat stb. a rarakott ajandek penzbol?

Azert kerdezem, mert MO-n meglepodve tapasztaltam, hogy nem kaphato Google ajandek utalvanykartya. Utananeztem, es Google szerint Mo-n nincs ajandekkartyas feltoltesi lehetoseg. Arrol nem ir, mi van, ha egy angliai kartyaval toltok fel egy ottani tabletet/telefont, vagy egy ittenit amit aztan Mo-n hasznalnak.

ocso79 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 89506

Eleje nehez a hazvasarlasnal,depozit stb.
Utanna viszont szepen csokkent a havi torleszto.
Nallunk az elso ket evben £915 volt most leugrott £700.
Harom szoba,etkezo,kert Peterborough (Hampton Hargate).
St. Neots eselytelen volt tul draga. 

Ne add fel.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89496)
Caitlin Creative Commons License 2016.07.28 0 0 89505

mint felig-meddig megszolitott: after school club. Es olyan munkahely kell ahol toleraljak, hogy 10-re erek csak be. Teny, h leszuiti a lehetosegeket. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89486)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.28 0 0 89504

Na ez kiverte nalam a biztositekot. Hogy tehet az emberiseg ilyent millioszamra ujszulott allatokkal, csak mert azok himnemuek? Komolyan, szegyellem hogy ember vagyok. Allat ilyent nem csinal. Csak az ember. :-( Csak eros idegzetueknek :-( https://www.facebook.com/iflbshit/videos/1071677196252822/

Orulok, hogy vegan vagyok, meg felesegem is...

cam aro Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89503

cat s60 nalam most a favorit. 

 

mondjuk bearaztak annyira, hogy annyiert nem kell. :D 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89477)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89502

Igy igaz.

Előzmény: KawaBazsy (89501)
KawaBazsy Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89501

Nekünk semmi megterhelést nem jelent a gyerek, örömet viszont annál többet. Vmit rosszul kell csinálni ahhoz, h még "nyugaton" dolgozva se férjen bele a ktsgvetésbe.. S én sem tudnám elképzelni magam idősen s gyerek nélkül.

Előzmény: islamorada (89500)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89500

Igen, valoszinu, nem lehet oket meggyozni. Vegulis az o eletuk, ha igy erzik jobbnak akkor  eljenek igy, semmi rosszat nem latok benne csak mi gyakorlatbol tudjuk hogy mit jelent a csalad es azert gyozkodjuk mert nem akarjuk elhinni hogy valaki ezt nem akarja megtapasztalni.

Előzmény: seci (89499)
seci Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89499

Figyusz, ok ketten kulon kategoriat alkotnak :) valami olyan prioritas-rendszerrel, ami szinte elkepzelhetetlen (legalabbis szamunkra).

-seci

Előzmény: islamorada (89498)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89498

Persze, igazbol ti erzitek hogy kell-e, lehet-e, ehhez nem lehet tanacsot adni. Ha minden "rossz" akkor tenyleg nem erdemes bar szerintem nagy pozitiv valtozast hoz de ti tudjatok . Egeszsegesebb, nagyobb lakast talan videken kellene nezni es munkahelyet ahhoz nem messze, igy  amire nyugdijba mentek van valamitek, a balatoni haz sem rossz otlet de arra vigyazz hogy ne legyel kulfoldi allampolgar a magyar allam szemeben mert elvehetik, mit tudni hogy mit hoz a jovo. Ha angol allampolgar vagy akkor ott vegyel  Angliaban hazat, kicsit mert minek nektek nagy, es szepen eleldegeltek, vagy kicsit nagyobbat es tarthatsz lakot levalaszta a reszet nyugdij kiegeszitesnek.

Ugy tudom videken meg olcsok a hazak Angliaban. Meg most! Mert az is fel fog menni.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89496)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89497

meg amugy is csutkora tele van a lakas

 

Hááát... amennyi elektromos kütyüt-vackot veszel...:-)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89496)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89496

Majd egyszer talan. Eloszor is meg kell kernunk az allampolgarsagot. Aztan el kell koltoznunk mert a jelenelegi alberletben nem lehet gyerek/haziallat meg amugy is csutkora tele van a lakas (nezegettem alberleteket, ha csak ugyanilyen lakasba megyunk, az is +£200 havonta, de hazat szeretnenk, az inkabb +£400 havonta). Aztan kell vennunk valami normalisabb (nem rohado 200+ ezer km-et futott) autot. Aztan kell gyujtenunk egy kis tartalek penzt (meg addigra valahogy elorebb kellene lepnem a szamarletran es tobbet keresnem). Aztan még meg kell hogy jojjon a kedvunk a gyerekhez (mert az elmult 16+ evben miota egyutt vagyunk meg nem jott meg hozza kedvunk), plusz le kell mondanunk a hobbijaink egy nagy reszerol (amit egyelore nagyon nem akarunk megtenni) mert jeleneg abszolut semmire nincs idonk. Aztan ki kell talalni hogyan tudnank napi 9 ora alvasnal kevesebb mellett is funkcionalni, mert gyerek mellett az se ferne bele. Aztan el kell dontenunk hogy en 40-egynehany eves, felesegem meg kb 40 eves fejjel akarunk-e egyaltalan gyerekvallalasba fogni (mikozben szuleim ehhalal szelen lesznek miutan elerik a nyugdijkorhatat harom ev mulva, kulonosen hogy apam x eve munkanelkuli es elott 15 evig minimalberre volt bejelentve). Most inkabb az a vonzobb, hogy osszehozzunk egy balatoni hazra valot, ahol elhetunk majd nyudijaskent, meg ne hagyjuk ehen halni az osoket... Gyerek mellett ezek nem mennek, vagy egyik, vagy masik. Es mint irtam, egyelore kulonosebb kedvunk sincs hozza, csak valaki mas kapcsan feljott minap a tema. Szoval jelenleg a felallas, hogy semmi nem adott a gyerekvallashoz, se lakas, se hely, se ido, se penz, se segitseg, viszont egy rakas lemondas, mikozben nem igazan vágyunk gyerekre. Persze az ido kozben ketyeg. Jo lenne jovobe latni, es tudni, hogy tiz-husz ev mulva vagynank majd ra es bannank hogy nem lett gyerekunk, vagy akkor is ugyanugy lennenk mint most, azaz akkor sem vagynank ra, es nem bannank hogy nem lett.

Előzmény: islamorada (89495)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89495

Ja, meg annyit hogy kell persze egy kereso, az apa aki dolgozik, fel kell venni mindent amit az allam vagy a varos ad hozza a gyerek utan, a feleseg az el is mehet reszmunka idore csak vagy akar iskolai kisegitonek, tanar melle, vagy ovodaba ahol a gyerek is ott van, egesz 8 oras allas nem is kell neki amig a gyerek nem lesz nagyobb.

A gyerek koruli koltsegek sem olyan nagyok am ha az ember azt nezi hogy ne a legujabb ruhat, babakocsit, barmit megvegyen neki, plane az elso evekben. A hasznalt babakocsi ugyanolyan jo hiszen meg sem kopik amig hasznaltak, gyorsan ki lehet noni es mas dolgok sem, egyaltalan, nem olyan nagy koltseg az, meg ingyen is adnak, gondolom ott is van ilyen dolog amikor kinotte a baba.

Van aki ebbol meg bizniszt is csinal, osszeszedi a masok altal ingyen odaadott cuccokat eladja penzert.

Minden megoldhato, hidd el....

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89486)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89494

Mindent meg lehet oldani ha az ember utanajar...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89493)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89493

(Nalunk az lenne a gond, hogy elmegyunk otthonrol pontban 7:05-kor, es hazaerunk 17:10-kor, hetente 5x...)

Előzmény: islamorada (89490)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89492

Van benne valami! A lanyom 12 eves koraban arra akarta ravenni az apjat hogy novessze meg a hajat es kosse ossze es motorral jojjon erte mindig  felvenni az iskolabol....mert az olyan klassz....egy morosos hosszuhaju, modern   apa.

Ferjem komoly ember noha szeretett motorozni a hajat nem volt hajlando megnoveszteni pedig en is biztattam. akar szakallat is,  mert szeretem a humort, miert is ne, egy darabig csak persze, nem a gyerek kedveert csak a mulatsagert, ne legyen mar olyan vaditoan komoly az elet....

 

 

Előzmény: Pomber Béla (89489)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89491

Iker az keves van, ha orvosi rasegitessel akkor elofordulhat mert tobb mar megtermekenyitett petesejtet ultetnek be hiszen a legtobb vagy az egesz elhal. Viszont van hogy az osszes megmarad, hat igen, ennel ez riziko, vagy szolsz az orvosnak hogy csak kettot tegyenek be de a statisztika azt mondja hogy abbol csak keves eselyed lehet hogy megmarad. 5-bol szokott egy lenni.

Termeszetes uton altalaban csak egy.

Nalad adott minden a nagyszulok is. Az hogy raderoltettek a hugodat talan az vaditott el. Az idosebbet szoktak megbizni ezzel, ahelyett hogy csak hagyjak oket egyutt jatszani, az idosnek legyen joga jatszani nem pesztralni a kicsit.

Előzmény: KawaBazsy (89487)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89490

Nalunk mindketten dolgoztunk, illetve en maradtam otthon a gyerekkel tobb mint 2 eves koraig, beadhattuk volna bolcsodebe vagy bebiszitterhez de nem akartuk, utana ment ugyan ovodaba es munkaido utan vettuk fel. Iskolas kor utan volt a legkonnyebb mert odaertem zaras elott, / nagyon szerette azt a helyet mert ott volt sok gyerek, a testver nelkuli gyerekek imadjak a kozosseget/, hidd el, minden megoldhato.

Most hogy felnott el sem tudnam kepzelni hogy milyen lenne az eletem ugy hogy nincs gyerekem, lehet hogy utazos de ures. Vegtelenul az, a kulfoldon eloknek mindenkeppen az egy ido utan. Ahogy oregednek ugy lesz a vilag egyre sivarabb, rokontalanabb, nincs aki odanyujtana azt a bizonyos pohgar vizet, meg ha penzed van is ra hogy megfizesd de a gyereked keze altal nyujtott az egeszen mas. Az egesz elet mas, ezt mondja mindenki akinek gyereke van, ennyi ember nem tevedhet....

Te olyan jo kompjuteres, videojatekos, muszaki ember vagy hogy melletted orom lehet egy hasonlo erdeklodesu gyereknek felnoni, sot egyutt talalni ki az apuval dolgokat, legyen a kolok fiu vagy lany. Kozos erdeklodesben osszenoni, a gyerek nagyon tud tanulekony lenni.

Nem tudom itt olvastam-e vagy masutt, meselte valaki, egy bebiszitter, talan nemetorszagi vagy svajci hogy a nem is egeszen  4 eves kolkot elvesztette a szeme elol, nekiallt keresni a nagy hazban es megtalata apu dolgozo szobajaban ahol a gyerek bekapcsolta a kompjutert, videojatekot keresett es suttogva kozolte a bebiszitterjevel hogy "its just loading", hehehe....

Kepzeld csak el hogy a kompjuterben hova jut egy gyerek 10 eves korara.....

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89486)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.07.27 0 1 89489

Azé' 3 pöcsös már sok lenne az én koromban.

 

Mindenki pont azt kap, ami még éppen el bír viselni. Ez természeti törvény. Ha egy lányra vagy még kalibrálva akkor az lesz, de akkor számíts arra, hogyha ő úgy dönt,hogy hercegnő leszel, akkor rózsaszínre körömlakkozva és flitteresre rúzsozva indulhatsz a motorostalálkozóra...

Előzmény: KawaBazsy (89487)
KawaBazsy Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89488

Nekünk itt vannak a nagyszülők, azért költöztem ide. Melót meg úgy szervezem, h a zasszony fix állásba menjen vissza (biztos jövedelem havonta), én meg vállalkozóként akarok boldogulni, így az időbeosztásomat is én szabom.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89486)
KawaBazsy Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89487

 Nekem van tesóm, de annyira különbözünk, h sose alakult ki mély kapcsolat köztünk. Kiskoromban konkrétan utáltam, főleg azt, h kötelező volt vele játszanom. :-)

 Nem is a második gyerekkel van bajom, hanem nem szeretnék úgy járni, mint asszony uncsitesója, ahol második leány gyerek (vágy) helyett jött egy fiú ikerpár. Azé' 3 pöcsös már sok lenne az én koromban. Monnyuk a Sharanban elférne mindenki.. :-)

Előzmény: islamorada (89485)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89486

Nekem az nem all ossze, hogy olyan csaladok, ahol csak a ferj (vagy csak a feleseg) egymagaban nem keres eleget, hogy a csaladot eltartsa, es igy mindkettojuknek dolgozni kell, viszont nincsen semmilyen nagyszulo/rokon/barat/stb. a kornyeken akire bizni lehetne a gyereket (babysitter-t nanny-t meg nem engedhetik meg maguknak hetente 5x), azok hogy oldjak meg a gyerek kerdest? Hova teszik a gyereket amig nem iskolas, illetve amikor mar iskolas, de kesobb megy iskolaba mint ahogy a szuloknek munkaba kell menniuk illetve korabban van vege az iskolajanak mint ahogy a szulok vegeznek a munkahelyukon?

Előzmény: islamorada (89485)
islamorada Creative Commons License 2016.07.27 0 0 89485

Van olyan is hogy egyik testver ilyen, a masik olyan de attol meg az elevenebb nem rosszabb, az elejen persze tobb vele a macera de ha vannak kozeli nagyszulok akkor az nagyon el tudja simitani a dolgokat. Arrol nem is beszelve hogy az elsoszulott egy ido utan fogja hianyolni hogy neki nincs testvere, otthoni jatszotarsa es bizalmas baratja akivel meg tudja beszelni a napot, a problemait, nekem volt testverem aki 10 evvel volt nalam idosebb de ez egy elfelejthetetlen kapcsolat volt, 10 eve halt meg de meg most is siratom, nelkule sokkal szegenyebb lett volna az eletem.

Nekem csak egy gyerem van mert egeszsegi problemaim miatt meg ez az egy is nehezen jott ossze de nagyon hianyzott neki a testver, orokbe is probaltunk fogadni de olyan bonyolult volt az orokbefogadas hogy letettunk rola. A mostani eszemmel vallaltam volna a masodik gyereket is barki aron,minden egeszsegugyi problemammal is...

Előzmény: panaszvonal (89435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!