Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mogorva Creative Commons License 2002.04.11 0 0 209
Nem tudom mire alapozod ezt. A KÖBE egyszerű egyesület tagokkal, az Európa pedig egy biztosító tevékenységet végző részvénytársaság szerződött ügyfelekkel.
Szerintem elég nagy difi.

Persze mindehhez tudni kell, hogy én zsigerből rühellem a KÖBE-t. Azért amit velem szemben produláltak... Tudod van egy szint, amikor az ember eljut arra a a pontra, hogy hülyékkel inkább nem vitatkozik, mert... Csak nézd meg azt a két levelet, amit nekem írtak. Süt belőle, hogy debilek. Egy mondatot nem tudnak értelmesen megfogalmazni, úgy, hogy az kerek is legyen és értelme is legyen. Ahogyan azt egy hivatalos levélben elvárná az ember.

Na most ezek után várják el, hogy jóérzésű ember EZEKNEK tagja legyen? Ugyanmár... :D

Előzmény: Ordas Farkas (208)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.04.11 0 0 208
mondtam, hogy az Európa nem nyerő, mert olyan mint a kÖBE ( vagyis semmilyen) ezért tehát a Zurich volt a viszonítási alap
Előzmény: Mogorva (207)
Mogorva Creative Commons License 2002.04.10 0 0 207
40000-34000=6000
Nem?

Amúgy nyugi...

A "gondolom" szó csupán feltételezést takar. örülök, hogy nem így van... :)

Előzmény: Ordas Farkas (206)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.04.10 0 0 206
most már tényleg kezdek ideges lenni, de mivel megtiszteltél nyugodt hangnemmel, én is megpróbálok visszafogottan válaszolni...

1. Bocsika, de az első kalkulációt a te becsült adataiddal csináltam...

ki mondta, hogy nem? ezt nem tudom honnan vetted, nekem kezdettől fogva világos volt, mivel oda is írtad.....

2. Az én adataimmal MÉG drágább is a KÖBE mint pl. az AB Aegon vagy az Europa Rt.

ezt megint nem tudom minek írod ide, mivel azt is leírtam, hogy ez engem nem tud érdekelni, mivel neked mások az adataid. Jó lenne ha elolvasnád amit leírtál. Én elolvastam amit te írtál, láttam, hogy a te esetedben még drágább is a KÖBE.... de ezért írtam, hogy semmire nem mész itt vele, mert nem tudom bediktálni az adataidat, amikor szerződést kötök.... tehát ez nem lehet egy ésszerű érv
ennél jobban már nem tudom elmagyarázni

Én elhiszem, hogy neked sok pénzed van, és amit az egyik helyen teljesen korrekten beszerelnek 5000-ért azt te csakazértis 10000 szerelteted be, mert az biztos jobb. Neked legyen mondva.

3.Gondolom ilyen megfontolásból majdan gumiabroncsból is a hírdetésekből ismert "kevesett futott (max. 30%-os), jó állapotú használt gumikat" veszel valahol, mert az "olcsóbb". Az lesz még a remek...

ezt viszont visszautasítom és közben beveszek még két nyugtatót >( nem bírom az ilyen általánosításokat, nem tudom milyen jogon írsz te ilyeneket, de még ha így is lenne ( ami nem lesz, mert a saját biztonságom azért megéri a pénzt) akkor se mondhatnál rá semmit. Remélem felfogtad!

4.Nem állítom, hogy nekem nem pénz az az évi 6000 Ft

az az évi 9000, de tudom tök felesleges mondanom, hiszen úgy se veszed az adást.... :-/

Előzmény: Mogorva (205)
Mogorva Creative Commons License 2002.04.10 0 0 205
Bocsika, de az első kalkulációt a te becsült adataiddal csináltam...

Európa Biztosító Rt. 40055 Ft
Zürich Biztosító Rt. 43730 Ft
KöBE 34675 Ft

Az én adataimmal MÉG drágább is a KÖBE mint pl. az AB Aegon vagy az Europa Rt.

Majd az évek során te is megtanulod a saját károdon, hogy nem biztos, hogy az évi 6 ezer forinttal kevesebbe kerülő az olcsóbb. Sok sikert hozzá! :)))

Gondolom ilyen megfontolásból majdan gumiabroncsból is a hírdetésekből ismert "kevesett futott (max. 30%-os), jó állapotú használt gumikat" veszel valahol, mert az "olcsóbb". Az lesz még a remek...

Nem állítom, hogy nekem nem pénz az az évi 6000 Ft, azaz havi 500, ami 3 jobb kávé ára, (mondjuk ennyiért nem biztos, hogy kibumliznék a drága időmből Csepel túlsó felére, dehát kinek a pap, kinek a paplan), mindenesetre nem mondhatod, hogy nem szóltunk... :)

Előzmény: Ordas Farkas (203)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.04.10 0 0 204
persze azt akartam írni, hogy nekem több
Előzmény: Ordas Farkas (203)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.04.10 0 0 203
megint nem teljesen okés amit írsz de lassan hozzászokom...

1. marhára nem érdekel, hogy neked mennyire jön ki, mert azzal én úgyse megyek semmire, nem adhatom be szerződéskötéskor a te adataidat és én azt írtam, hogy nekem nem többre jön ki, nem azt hogy neked

2. most akár hiszed akár nem, nekem ( és még sokaknak) az évi 9000 HUF igenis számít.

Tényleg túlzás volt a 12 ezer ezekkel a példákkal, de mondjuk ha azt nézed, az Európa sem sokkal jobb mint a KOBE, akkor már inkább az olcsóbb...

amit érdemes lenne, az elmenni egy nagyobb céghez (Hungária) akkor meg már jelentősen többet kellene fizetni. (54000 Ft)

Előzmény: Mogorva (202)
Mogorva Creative Commons License 2002.04.10 0 0 202
Uhhh... ez elég durva lett. :(
Előzmény: Ordas Farkas (200)
Mogorva Creative Commons License 2002.04.10 0 0 201
Legalább néznéd meg...


Biztosítók Negyedéves díj Éves díj:
Európa Biztosító Rt. 10014 Ft 40055 Ft
Zürich Biztosító Rt. 10933 Ft 43730 Ft
Közlekedési Biztosító Egyesület 8669 Ft 34675 Ft

A fenti dijkalkuláció az alábbi paraméterek alapján történt:
A szerződő: Magánszemély
Született: 1980.01.01
Lakcím/telephely: Budapest, I. kerület
Szerződés kezdete: ..
Gépjármű fajtája: Személygépkocsi 1151 és 1500 ccm között

Gépjármű gyártmánya: Austin
Bonus-malus besorolása: A0


Hol látsz te itt 12 ezer differenciát?

Kiszámoltam a saját részemre. Kicsit érdekes, hogy finoman fogalmazzak...



Biztosítók Negyedéves díj Éves díj:
ÁB-Aegon Biztosító Rt. 7200 Ft 28800 Ft
Európa Biztosító Rt. 7456 Ft 29826 Ft
Argosz Biztosító Rt. 8246 Ft 32983 Ft
Generali-Providencia Biztosító Rt. 8852 Ft 35406 Ft
OTP-Garancia Biztosító Rt. 9225 Ft 36900 Ft
Allianz Hungária Biztosító Rt. 9360 Ft 37440 Ft
Zürich Biztosító Rt. 10215 Ft 40860 Ft
AXA Biztosító Rt. 10714 Ft 42854 Ft
Közlekedési Biztosító Egyesület 7574 Ft 30295 Ft

A fenti dijkalkuláció az alábbi paraméterek alapján történt:
A szerződő: Magánszemély
Született: 1966.08.06
Lakcím/telephely: Kecskemét
Szerződés kezdete: ..
Gépjármű fajtája: Személygépkocsi 1501 és 2000 ccm között
Gépjármű gyártmánya: Peugeot
Bonus-malus besorolása: B5

Előzmény: Ordas Farkas (200)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.04.10 0 0 200
fiatal vagyok, nem újgazdag, így egyértelműen árérzékeny..... amit meg írsz az nem igaz, mert mint már korábban írtam nekem KÖBE és az Európa között 12 ezer különbség van egy évben, a többihez mérve mégtöbb a dolog.....
Előzmény: Törölt nick (198)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.04.10 0 0 199
Új adásvételit kérik kötelező kötésénél???? szerintem nem :)
Előzmény: vomitné (196)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.10 0 0 198
Nézzétek meg a netrisk.hu-t. Ott lehet köt. bizt. díjakat összehasonlítani. A KÖBE messze nem a legolcsóbb, teljesen "normális" biztosítók kedvezőbbek.
Szóval nem érdemes még az árérzékeny autós társainknak sem vacakolni velük!

PS: Még nem kaptam pénzt, majd megírom, ha van fejlemény...

cs_geza Creative Commons License 2002.04.10 0 0 197
Csak nekem szurt szemet a minap olvasott hir, melyszerint a KOBEsek 900 ft-ot fizetnek pluszban erre az evre. :) Nekem nem KOBEm van, csak olvastam rola.
vomitné Creative Commons License 2002.04.10 0 0 196
az vilagos, hogy a regit a fake adasveteli lobogtatasaval fakepnel hagyod, de az ujnak mit mondasz, most szuletett az auto?
Előzmény: GanXstaZolee (195)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.03.25 0 0 195
"jut eszembe negyedév után lehet cserélni biztosítot vagy csak évenként?"

adásvételivel bármikor lehet :)

Előzmény: Ordas Farkas (191)
golfi Creative Commons License 2002.03.24 0 0 194
Előrás szerint a KGFB-t csak főesedékességkor (minden év január 01.) lehet felmondani. Felmondás bejelentése a főesedékesség előtt 30 nappal lehet. Ez után már nem !

Ha olyan figurával (először csúnyát akartam írni de eszembe jutott, hogy sok-sok éven keresztül én is kgfb nélkül jártam és kentem a zsarukat ha megfogtak) akinek nincs kötelezője és ő volt a hibás akkor elvileg beugrik a MABISZ. Ez mondjuk elég időigényes és a költségeket az elején neked kell fizetni. Majd térítenek, aztán azt behajtják, megpróbálják behajtani a károkozón.

atompyka Creative Commons License 2002.03.24 0 0 193
"Ha tökös gyerek vagy..."
Nem tökös, Farkas...
:-)))
Előzmény: Mogorva (192)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.24 0 0 192
Ahhh... az irónia nem esett le. Szerintem azért ragaszkodj, ahhoz, hogy minden rendben legyen, elvégre te sem szeretnél egy olyan baleset részese lenni,, ahol a másik félnek nincsenek tökéletesen rendben a papírjai. Ha fizetésre kerül a sor, a biztosító emberei minden apróságba képesek belekötni, már pedig akkor annak okozol további kellemetlenséget, akinek egy esetleges balesettel már egyzser megtetted. :(

Persze elsősorban, azt kívánom, soha ne kerülj ilyen helyztbe, de azért van ez a fórum, hogy inkább ilyenkor beszéljük meg a lehetséges problémák forrását, ne pedig akkor, mikor más késő. :)

Olvasd el azt a két levelüket, amiket belinkeltem erre a topikra! Ilyet szerinted leír egy normális biztosító? Ezek még értelmesen fogalmazni sem tudnak... Már akkor gyanúsnak kellett volna lenni, mikor egy istenhátamögötti családi házba kellett elbumlizni Csepelre.

Ha tökös gyerek vagy, kinyomtatod a topikot vagy kiteszed floppyra és azzal mész vissza, hogy bocsi, de ILYEN társaságnak inkább nem lennék tagja! :))

Ja és üdvözlöm a Kazán Imre nevű kárbecslőjüket! Már, ha még nem fogott rajta az átkom. :)))

Előzmény: Ordas Farkas (191)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.03.24 0 0 191
elolvastam, de továbbra se értem :)

" És a szerződést meg csak kinyomtattam itthon és aláírtam pont úgy ahogy a kollega szokta :) "

ezt irónikusan mondtam, arra utalva, hogy ennek igen kicsi lenne az esélye, hogy itthon indigós papírra KÖBE-s formanyomtatványt nyomtassak aminek a másik fele ott van a KÖBE-nél + az adatok a MABISZ-nál.... + szerzek csekket itthon rányomtatom a KÖBE adatait és csak úgy befizetek ezt azt..... azért ez nem túl valószínű, nem?

amúgy már elsőre írtam, hogy ha tudtam volna ezeket a köbéről, akkor nem ide jöttem volna, de most, hogy már befizettem ezt a negyedévet....

jut eszembe negyedév után lehet cserélni biztosítot vagy csak évenként?

Előzmény: Mogorva (190)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.24 0 0 190
Ordas Farkas, talán olvasd el, hogy MIT ÍRTÁL! Amellett, nem az arcom a topik témája, hanem a KÖBE. :) Azt reagáltam le, amit te írtál...

Idézzem?

Íme:

ad 1.:Jut eszembe, nekem sincs pecsét a szerződésen, de nincs is olyan hogy p.h. Azonkívül az igazoló lapot nem töltöttük ki, de elvileg elég ha nálad van az utolsó befizetett csekk másolata, nem? mert az elég gáz lenne ha vissza kellene menni, hogy azt a 2 sort írjuk már be és nyomjunk már rá egy pecsétet.... kb 1 1/2 óra míg kijutok oda....

ad 2.:
És a szerződést meg csak kinyomtattam itthon és aláírtam pont úgy ahogy a kollega szokta :) na erről ennyit, de azért ha lehet hogy visszamegyek, csak annyira rohadt messze van....

Tehát? Rosszul értem, hogy a te aláírásod van rajta a biztosítós faszié helyett?

3. 500 forint????? hol élsz ember, havi 1100 Huf plusz az egy évre kivetítve 12 000 huf többlet. És akkor még csak az europánál vagyok, ami éppen csak hogy jobb mint a köbe.

Te tudod. Azért a szerződést és a kötvényt olvasd át, különös tekintettel a záradékokra...

Előzmény: Ordas Farkas (188)
atompyka Creative Commons License 2002.03.24 0 0 189
Valaki magyarázza már el, mi ez a klubtagosdi!
Köszi!
Tom
Előzmény: golfi (187)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.03.24 0 0 188
Mogorva vegyél vissza az arcodból, még ha nehezedre esik is.... és gondolkodj mielőtt felelőtlenül írkálsz.... én tisztellek meg minden de azért ez már sok volt

1. Nem hamisítottam alá semmit, nem tudom miket hordasz itt össze.... minden biztosított üyfél le van jelentve a mabiszban , tehát ha gond lenne akkor ott is utána lehet nézni. Nálam van a befizetést igazoló csekk, amin ugye mindenféle számlaszám + jogcím nyomtatva van gondolom azt se én nyomtattam + hordom magamnál a kitöltött formanyomtatvány másolatát + kárbejelentőt.

2. És ha rendőrt hív? én is hívnék, kivéve ha többet fizet a helyszínen mint amennyi a kár lenne, de ezt felmérni úgy is nehezen tudnám. Nem érdekel különösebben....

3. 500 forint????? hol élsz ember, havi 1100 Huf plusz az egy évre kivetítve 12 000 huf többlet. És akkor még csak az europánál vagyok, ami éppen csak hogy jobb mint a köbe.

na ennyi

Előzmény: Mogorva (180)
golfi Creative Commons License 2002.03.24 0 0 187
Szasztok !

Bár nem olvastam végig az összes hozzászólást csak ezt a héhányat ezért lehet, hogy ismétlek, ezért bocsi.

Namármost: csekkahamisítással sok mindent el lehet sütni csak ne nézzenek utána. Most már minden hónapban elküldik a biztik a meglévő, frissen kötött és megszűnő szerződéseket.
Persze ez szívás is lehet mert mondjuk véletlenül rossz az adatbázis és akkor a rendőr is szivat. Bár ha van csekked akkor nem valószínű.Igazság szerint tőlem még talán sohasem kérték a kötvényt pedig autózom eleget.

Kötvény+csekk: azért kell mindkettőt magaddal vinni mert a zsaruk betartottak és nem voltak hajlandóak megegyezni a biztikkel. Valószínű a biztik nem fiztettek eleget. Sok biztosító sok mindent lefelejt a csekkről. Ez is egy ok volt.

Bár nem ismerem a KÖBE-t de kárrendezéskor bármelyik bizti megszivathat.Amiket itt olvastam elég elszörnyítőek.

Bonus-Malus:nehezen tudom elképzelni, hogy valakit beraknak bonus 9-be mert azt is ellenőrzik és törvény tiltja. A biztosításfelügyelet és a könyvvizsgálók is szúrópróbaszerűen ellenőrzik az előzménybiztosítás meglétét. És lecsapnak ha valamit "csak úgy" beraktak bonusba. Aki kapott ilyet annak azt tudom ajánlani, hogy gyorsan papiron adja el a járgányt, kérjen bonusigazolást és kössön másikat egy olcsóbb cégnél. Ebből már nem lehet baj.

KÖBE: sajnos sokan nem is veszik észre, hogy "csak" klubtagok lettek !!! Ebben a megvilágításban már nem is olyan olcsóak. Mindenki csak a díjat nézte és terjedt a hír mint a tűz. De nem mindíg ők a legolcsóbban. Díjkérdésben meg kell nézni a .

Bocsi ha hosszú lett.
nem okoskodom hanem az egyik "cégnél" dolgozom. Nem akarom védeni őket mert egyik sem szent. A kárrendezés meg kezd centralizálódni. Tehát egyre kevesebben végeznek saját maguk kárszakértést, inkább rábízzák valakire (pl.: Dekra-Expert)

GanXstaZolee Creative Commons License 2002.03.24 0 0 186
Nemtudom miért, de csekket simán lehet hamisítani, kötvényt talán nehezebb... :) kell és kész...
atompyka Creative Commons License 2002.03.24 0 0 185
Amit írtál, az logikus, de nem feltétlen igaz, bár ezen a kötvény sem segít.
Volt már olyan eset, hogy a pasas kicsúszott az egy hónapból, de rendben kapta és fizette tovább a a csekkeket. Aztán mikor összetört vkit, azt mondta a biztosító, hogy sorry, x hónapja nem érvényes a biztosítás az akkor pár napos csúszás miatt. Visszafizette az x havi díjat, és pá.
Hiába volt nála kötvény, csekk, kincskereső-térkép, bölcsödei diploma, akármi, mindenki azt hitte, van biztosítása. Ügyes népek ezek a gettos biztosítósok.
Asszem, a bíróság végül a pasi javára döntött, mondván, tájékoztatni kellett volna őt, nem küldeni továbbra is a csekkeket.

A rendőrről meg annyit, hogy nekem a forgalmiban a robogó csekkje van felül, ami év végéig szól, ezer valahányszáz forintról. Soha egy zsarunak fel nem tűnt, hogy hogy lehet ennyi az éves(!) díja egy 1300 köbcentis, pesti autónak. Még azt sem szúrták ki, hogy rendszám sincs a csekken.

Üdv!
Tom

Előzmény: kivi (184)
kivi Creative Commons License 2002.03.24 0 0 184
De mi a tökömnek a kötvény, amikor a csekken rajta van a rendszám, a név, az érvényesség időszaka, és a kötvényszám? A kötvény semmilyen plusz infót nem közöl.
Az rendben van hogy a kötvény _önmagában_ kevés (mert közben meg is szűnhetett a szerződés), de ha van csekkem, abból egyértelműen következik hogy él a szerződés.
Előzmény: GanXstaZolee (182)
atompyka Creative Commons License 2002.03.23 0 0 183
Ebből gondoltam:

"4. § (1) A forgalmi engedélyköteles gépjármű üzembentartója a biztosítási szerződés fennállását tanúsító bizonylatot köteles a forgalmi engedéllyel együtt tartani és a jogszabályok által meghatározott esetekben felmutatni."

"4. § (1) A forgalmi engedélyköteles gépjármű üzembentartója a biztosítási szerződés megkötését tanúsító bizonylatot (kötvény, igazolólap) köteles a forgalmi engedéllyel együtt tartani és a jogszabályok által meghatározott esetekben felmutatni."

Az egyik a gépjármű üzembentartójának kötelező felelősségbiztosításáról szóló kormányrendelet hatályos szövege, a másik a 2001. jan. 01-előtt volt hatályos.

Tom

Előzmény: GanXstaZolee (182)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.03.23 0 0 182
Kell a kötvény is.
Előzmény: atompyka (181)
atompyka Creative Commons License 2002.03.23 0 0 181
NLQ:
Ki is a poénkodós??? :-)

Mogorva:
"Jó ha tudod, magadnál kell tartanod a kötvényt is..."
Ez tuti? Tudtommal a módosítás óta (tán egy éve?) csak a csekk kell, előtte kellett a kötvény.

Tom

Előzmény: Mogorva (179)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.23 0 0 180
Azt tudod, hogy baleset esetén az ÁLTALAD aláhamisított kötvény NEM LESZ ÉRVÉNYES?

Gondolom fogsz örülni, mikor baleset esetén lesznek problémáid...

Előzmény: Ordas Farkas (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!