Keresés

Részletes keresés

horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 528
Bocsánat, hogy megint itt vagyok de találtam egy gyerek zoknit gyerek méret és szives és rád gondoltam.link itt
Előzmény: hirvike (524)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 527
Hirvike na itt van megtaláltam neked.Ez gyorsabban megy kötni ez is szives zokni a kislányodnak az oviba puszika link ittlink itt
Előzmény: hirvike (524)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 526
Hirvike és Ildikó köszi akedves szavakat.Örulök hogy tetszik aminta. A könyvet meg a hszt megnézem karácsony után én is zoknikötösbe megyek át.Hirvike van még egy gyönyöru szives kötött zoknimintám amit feltettem a csipkekötés forumba gondolom a kislányodnak kellene az is.
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.13 0 0 525
Szia horgolotucske itt is! Örülök, hogy idetaláltál, köszönjük a szép mintás zoknit én már el is mentettem, lehet, hogy a lánykámnak (38 éves) meg is kötöm. Igaza van Hirvikének csak neki kell durálnod magad és meglátod menni fog én is nagyon sok segítséget kaptam az első pár zoknim megkötéséhez ezen a fórumon.
Előzmény: horgolotucske (522)
hirvike Creative Commons License 2009.12.13 0 0 524
Ja, és külön köszönet a szívecskés zokniért; ez a lányom ovis jele, már csak neki kell durálnom magam az alkotásnak. :-)
Előzmény: horgolotucske (522)
hirvike Creative Commons License 2009.12.13 0 0 523

Először is bíztatlak, hogy bátran próbálkozz a zoknikötéssel, mert nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik, csak egyszer fel kell fogni a menetét.

 

Létezik egy könyv a témában:

 

 

Buss, Katharina:
Kötött zoknik
(Kézimunka)

 

Cser Kiadó, 2001

64 oldal Kötés: papír / puha kötés

ISBN: 9639327352

 

 

Valamint ajánlom figyelmedbe a 468. hozzászólást, ahol a linkeken keresztül képes útmutatót is találsz a finn módszerrel kötött zokni készítéséhez.

Előzmény: horgolotucske (522)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.12 0 0 522
Sziasztok lányok!
Bocs hogy idekeveredtem de Nusa uzenetét olvastam a másik topikon igy tudtam hogy Ti vagytok és gyönyöruségeket csináltok itt, öröm nézni a dolgos kezek munkáját.Hoztam egy linket nektek sajnos én nem tudok zoknit kötni......könnyek. had sirjak egy kicsit a vállatokon most ugy sajnálom magam mert nagyon tetszik ez a zokni, a drops karácsonyi kalendáriumában van. Nektek felteszem ide Ti megtudjátok kötni remélem nem baj hogy tolakodtam további jó munkát kivánok nektek!link itt<a href="http://www.garnstudio.com/lang/se/visoppskrift.php?d_nr=0&d_id=566&lang=se" target="_blank">link itt</a>link itt
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.11 0 0 521

Nagyon, tárgyilagos vagy, le a kalappal előtted !!!

Valóban így van, az ember lánya már csak ilyen, amit begyakorolt, azt már köztudottnak gondolja, de nagyon remélem ez nem vette el a kedved.

Hidd el, egyikünk sem úgy született, hogy már a pólyában zoknit kötött...

Ha valóban érdekel a mi "apró" mániánk, és tanácsom szerint visszaolvastál, észrevehetted, hogy ez egy komoly műfaj, már legalább is, akik itt megnyilvánulunk, annak tekintjük.

Valamint azt is olvashattad, mi komolyan is vesszük!

Mi nem csak úgy, "odadobunk egy zoknit"

...aztán, ha nem sikerül, nem azon törjük a kötőtűinket, hogy ki volt a hibás -rajtunk kivül- hanem  átgondoljuk, megvitatjuk, a végére járunk minden problémának.

A fonal, a kötőtű, bármi, az alkotón kivül,  csak segédeszköz...

Az adatlapokon mindenkinek ott van a mail-címe.

Bármilyen problémád van, de alapvetőek is ám: minta, fonal, szemszám, sőt még azt is megkoczkáztatom, hogy esetleg merről hajts a tűre, javaslom vedd a fáradtságot, kérdezz meg bármelyikünket.

Soha nem akarjuk majd helyetted megkötni, de mozdulatról-mozdulatra mindenben segítünk

...hogy ha végül sikerül, együtt örülhessünk veled

nos?

 

Előzmény: montaser (510)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.11 0 0 520
Nagyon szép lett, a Tőled elvárható módon pontos, preciz.
Előzmény: nusa-szegedről (519)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.11 0 0 519

Valamit, valamiért !!!

Közkinccsé teszem a virgácsomat, a fórumon.

Remélem, sok kárt nem okozok a zoknisok lelkivilágában 

Viszont, tökéletes sikert arattál a térdzoknival: Édös Mihályomat egy Istennek se tudtam rávenni, hogy a 42-st amit a legidősebb lányunokánknak mőköltem, legalább egy fotó erejéig fölhúzza, viszont a te zoknidról a legnagyobb elismerés hangján szólt...

Hiába, Szabó, a Szabónak... 

tehát:

TATATATAMMMMMMMMMMM:

Előzmény: szaboildiko (518)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.11 0 0 518
Nagyon szivesen, végre én is tudtam Neked egy iciri-picirit visszaadni a sok segítségből, amit már kaptam Tőled.
Előzmény: nusa-szegedről (516)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.10 0 0 517
No csak megengedte ez az undox, hogy föltegyem, így néz ki a térdzoknim, nagyon finom, meleg puha és főleg kényelmes.
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.10 0 0 516

KÖSZÖNÖM !

Olyan gyors vagy, mint az olajozott villám !

Le tudom olvasni, jól látszanak a jelek.

Szerintem is nagyon édesek lennénk !!!

szaboildiko Creative Commons License 2009.12.09 0 0 515
Ó, nagyon rossz a minőség. Megpróbálom újból, ha nem jó, leírom Neked email-ban oké? Szólj!
Előzmény: szaboildiko (514)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.09 0 0 514
Engem nem zavar, sőt örülök, ha másnak is tetszik az ami nekem is. Inkább az arcokat lesném, ha meglátnának bennünket azonos mintájú zokniban. (hi-hi-hi)
Neked azonnal, másnak egy hétig kell könyörögni. Szeretettel. Ha valami nem érthető - már a leírás miatt, mert amint látod ez csak egy kézzel leírt minta, nem miattad - akkor szólj oké? Egyébként csak megjegyzem, hogy a zokni sarkát a Nusa-féle beillesztettel szeretném! Majd mutatom, vagy sikítok ha nem tudom. Pussz
Előzmény: nusa-szegedről (513)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.09 0 0 513

NAGYON CSINOSAK A LIKAID !!!

...nagyon szép mintát találtál, alkalomadtán légy oly kedves küldd el nekem is.

Nem fogunk szembejönni egymással az utcán egyforma térdzokniban, megigérem...

Mutathattál volna kicsit többet a sportos lábszáradból, na csak hogy lássam a bokáidat is

 

Előzmény: szaboildiko (512)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.09 0 0 512
No ez nem a striptíz fórum ne ijedjetek meg, csak a likam bizonyítéka!
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.09 0 0 511
Azért meg is mutathatod nekünk a kész munkáidat, szivesen látjuk! Mert egymástól is tanulunk.
Előzmény: montaser (510)
montaser Creative Commons License 2009.12.09 0 0 510
Koszonom mindenkinek aki megprobalt segiteni, es aki tudott segiteni!
En alltalaban a masoknak legegyszerubb muveleteknel torpanok meg.
Sajnos nincs aki megmutassa nekem az egyszeru fogasokat, igy asztan van, hogy napokig probalkozom dolgokkal mire rajovok aprobb fortelyokra.
Megegyszer koszonom!
Legyen sep napotok!
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 509
Ja, mielőtt sokallnád a szemszámot, ez Country-fonal, amely elég vékony és egyszálasan kötöm. Egyébként a boka zoknit - megint fonalfüggő -, de általában 4x13 szemre szoktam kezdeni.
Előzmény: szaboildiko (508)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 508
Hát, (mivel nekem nincs "Édös Mihály"-om, aki segítsen fényképezni) majd csak akkor tudom megmutatni Erzsikém, ha készen lesz, vagy legalább félig. Most nagy fába vágtam a fejszém, mert maradt 20 dkg 50-50 %-os fonalam és gondoltam rittyentek magamnak egy térdzoknit Nusa útmutatója szerinti gumiházzal. Merthogy a bokazokni nekem rövid, becúgol a hideg, meg egyébként is olyan bumszli lábam van. Elég jól megszenvedtem már a passzéjával is, mert ugye "kifordítom-befordítom mégis bunda a bunda"-jelszóval úgy csináltam, ahogyan a nagykönyvben le van írva és mivel először csináltam, elég nehezen ment. Majd a 2. már jobb lesz.
Egyébként 60 szemmel kezdtem 2,75-ös tűvel tehát 4x15 szem és csipke mintával, valahonnan kaptam ezt a mintát, mert csak kézzel rajzoltam be a füzetbe, ha érdekel majd bescannelom. Még én is kíváncsi leszek rá, mert térdzoknit még nem kötöttem. Gondolom, majd a boka felé le kell fogyasztanom a szemszámokat, mert ezzel nagy lesz a lábfej része.
Előzmény: zöldtengerszem (507)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.08 0 0 507
WoooW ! Ildikó !

Gratulálok ! És Nusa neked is , csak kiderítetted az likatlanság okát :-))) ...

Ildikó !

Milyen mintával kötsz csipkezoknit ?? És hány szemre kezdted ?
Előzmény: szaboildiko (504)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 506

HURRÁ!!!!

...már nem éltünk hiába

 

Előzmény: szaboildiko (504)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 505
Még érdemes elolvasnod Hirvike 468-as hsz-ét, abban mindenről tájékoztat, ami zokniügy!
Előzmény: montaser (493)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 504
Jaj istenem!- van likam!
Előzmény: szaboildiko (503)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 503
Hiába az együttes erő- az a valami! Köszönöm Édes Mihályodnak is. Pusszantás.
Előzmény: nusa-szegedről (502)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 502

akkor, ÁGYESZ-BUGYESZ !

Vetted, milyen keményen dolgoztunk a fotókon?

Édes Mihályom lelkesen besegített...

...elvégre nem maradhatsz lik nélkül

(bocsánat, ha közönségesnek tűnök, első olvasatra)

Előzmény: szaboildiko (501)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 501
Tudtam, hogy valami suskus van a dologban, az volt a baj, hogy én fordítva hajtottam rá a fonalat és így amikor lekötöttem nem maradt "lik". Köszönöm szépen, nagyon rendes csajszika vagy. Pusszantás.
Előzmény: nusa-szegedről (499)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 500
Hát másnak könnyebb tanácsot adni, mint a sajátodat megoldani! Biztos nem én vagyok az illetékes válaszolni Neked, de elmondom, hogy én hogy csinálom. Amikor kezdem a sarkot kötni akkor először is az 1.-4 tűt egyre veszem és azon dolgozom, az lesz a sarok (ez nem a Nusa-féle sarokbeépítés) és mindkét oldalon fogyasztok 1-1 szemet, de csak a sima oldalon, majd fordítottan is lekötöm szépen sorba. Mondjuk van a két tűdön 30 szem, akkor addig fogyasztok, míg 10 szem lesz a tűn. Eddig megvolt Neked ugye? Most jön a fölszedés, megnézed mindkét oldalon, hogy 10-10 láncszemnek (szélszemek) kell lennie. Nos elsőként benyúlsz a tűddel a láncszembe és a fonaladat áthúzod szépen és kötsz tovább a végéig, ott megismétled a felszedést és kötsz tovább most fordítottan végig az utolsó szemig. És újból mindaddig amig 30 szem nem lesz a tűdön újból, innen pedig már körbe kötsz.
Én ennyit tudok segíteni, de kérlek benneteket, ha valamit nem jól írtam le szóljatok!Vagy Te is, ha valamit nem értettél meg.
Előzmény: montaser (493)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 499

Ildikó,

ez egy csipke zokni, körkötéssel:

Előzmény: szaboildiko (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!