Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ambree Creative Commons License 2011.12.19 0 0 65160

"...Ez nálam is így van, mármint a hátul ülés. Csak parázok, hogy meg ne toljon olyankor valaki:-( ..."

Igen, nálunk is van kis aggódás, nehogy belénkjöjjenek, amikor játul ülnek a gyerekek.

 

Legjobban nyilván attól tartunk, hogy benyomódik az autó hátulja annyaira, hogy összenyomja az ott utazó testét. De ha kicsit jobban belegondolunk, egy erősebb ráfutásos balesetnél, az ütközés pillanatában ha van akár 20-30 km/h különbség, tapasztalatom szerint az autók eleje törik nagyon, a másik autó hátulja valahogyan kevésbé. A minap is volt szerencsém látni - ahogy írtam is róla, - egy komolyabb 'ráfutást', és az első autó hátsó lökhárítója baromira elnyelte az erőt, szinte csak a lökhárító lapult be, míg aki nekiment, nagyon csúnyán összetörött elől. Klasszikusan harmónikás motorháztető, elfolyt víz, ránézésre 30-40 cm-t hatolt be az elején.

 

A másik, fenyegetőbb probléma, hogy a 'meglökött' autó utasainak feje hátracsapódik, nyaksérülés veszélye igen nagy... de ebben az esetben ez minden utasra áll, legyen az az első, második vagy harmadik sorban. A ható erő különbsége annyira elhanyagolható szerintem, hogy akkor meg mindegy, hogy második vagy harmadik sor...

 

Konklúzió: szerintem minimális a veszélye annak, hogy olyan balesetbe keveredjünk, amiben a leghátsó sorban nagyobb veszélyben volnának az utasok. Igen nagy balszerencse kell, de legalábbis nagyon nagy sebességkülönbség, ami talán főként városban használva az extra üléseket kicsi eséllyel fordulhat elő.

 

Én ezzel nyugtatom magam :-)))

Előzmény: Smíró (65155)
ádibébi Creative Commons License 2011.12.19 0 0 65159
Na srácok, üdv (jó reggelt :D) itthonról.

A mai etap során az autó eddigi leghevesebb önmagamat volt kénytelen elszenvedni. :))))

Ennek alkotóelemei:

- abszolút végsebességteszt (óra szerinti 193 km/h, 4050-es fordulatszámon), három alkalommal bemutatva. 170-ről még úgy elindul, hogy nem hittem el, kénytelen voltam többször is eljátszani :))
Vicces egyébként, de tény, hogy 4000 fölött viszont egyszerűen megszűnik az autó. 180-tól 193-ig kb 10 mp alatt fent van, de onnan sehogyan sem megy feljebb (látványosan megáll a gyorsulás, így 5 mp-nél tovább nem eröltettem...
Konklúzió: szerintem menne ez többet is a csippel, ha lenne egy hatodik gang...

-másfél-két óra olyan hajtás Ausztriában, hogy a fordulatszámmérő szinte nem nézett be 3000 alá... Jellemző szituáció ebben a kb két órában: 140-ről 180-ra gyorsulás... :)

-Ambree elhíresült adrenalin-tesztjét ezáltal tehát megismételtem, és jelentem, már 5 perc után nálam is jelentősen javult az agyi vérellátottság, a motiváció, ha előtte fáradt is voltam, jó messzire elűzte a sebesség-élmény... A második óra végére már csak egyszerűen vigyorogtam :)) nagyon nagy élmény volt ilyen gyorsan menni!
(mielőtt hideget-meleget kapok a nyakamba, elmondanám, hogy csak hosszan belátható, gyér forgalmú, 3 sávos szakaszokon próbálkoztam, és mindig bőséges követési távolságot tartottam. Mondhatni versenypálya-szerű körülmények között kísérleteztem. Az egyetlen reális veszély a defekt volt...)


Előzmény: ádibébi (65152)
NHF307SW Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65158

Megint a T. Tagok véleményére lenne szükségem.

 

Kb. egy hónapja beütött egy csúnya leállós (indítás után, menet közben), rángatós, nehezen gyorsulós nyavalya, amit új gárolajszűrővel és egy adag Spurival kezeltem. A helyzet talán kicsit javult de nem szűnt meg, hol jobb volt, hol rosszabb. Héten elvittem diagra (nem PPS), ott a nagynyomású szivattyút rendben találták, FAP csak részben telített, lényeges tárolt hibaüzenet nem volt, 2 porlasztó csúcsnál viszont nem stimmelt a szállított mennyiség. Szerelő ötlete jó nagy adag Spuri, és 50 km 3000-es fordulat fölötti üzem volt, ha bejön (kitisztulnak a fejek, akkor jó, ha nem, akkor felújítás 25eFt/db áron).

Spuri be, 80km az M nulláson harmadikban 110-zel. A helyzet javult, mintha tisztulna a rendszer, melegen már csak alig érzékelhető ritka rángatás, de hidegen még nem az igazi.

 

Ez a javulás tartott a mai napig. Hidegen és meleg is azt produkálta, hogy a fordulatszám az óra szerint leesett kb. 500-ra (!), viszont a motor egyenletesen járt (!), mintha alapjáraton ketyegne. A váltó 1-es vagy 2-es fokozatokban volt, az autó haladt, de gyorsulni nem volt hajlandó, gázpedálra nem reagált. Egyik esetben kb. félpercnyi tötyögés után félreáll, leállít, indít, hiba elmúlik. Másik két esetben újraindítás nélkül szűnt meg a probléma. (Kb. ezt sikerült kiszednem az asszonyból, mert persze nála jött elő a hiba.)

 

Ötlet? Mit nézessek a szerelővel a diagon (autóvillamossági szerelő, nem árt neki egy kis segítség, hogy mit keressen)? Okozhat ilyen tüneteket a kopott porlasztó csúcs (ha kopott)? Hajlanék a holtpont jeladók döglődésére, de azt meg állítólag nehezen mutatja hibának a diag.

 

NHF (2002.12.10. Sochaux, SW, 2.0 HDI, 110, FAP, RHS, ESP) 240.000km

jago1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65157

Sziasztok

Rádiót cserélek,

rd4-et kenwoodra az antennához nem találok átalakítót

hogy lehetne megoldani, hogy visszarakhassam a gyárit ha kell?

az rd4-en fakra? csatlakozó van a kenwoodon din

 

kösz a választ

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65156

Ez persze nem így van :) Mi is használjuk hétülésesként, ha a kölcsön gyerkőc itt van. A két nagyobb hátul, középső sorba olyankor elég két ülés anyának + kissebnek, előlre mehet a láb elé a csomag. A gyerekek pedig tudnak vigyázni az autóra, a miénkre is vigyáznak nagyon. Mondjuk a hátsó ülés védő az nem hülyeség, okos volt aki kitalálta :)

 

Más téma. Gyerek + hiperaktivitás témakörben van egy alapítvány. Nemrég volt téma, hátha jól jön valakinek a cím: http://www.kulonlegesekert.hu/ érdemes megkeresni őket.

Előzmény: Jena307 (65153)
Smíró Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65155

Ez nálam is így van, mármint a hátul ülés. Csak parázok, hogy meg ne toljon olyankor valaki:-(

Előzmény: Ambree (65154)
Ambree Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65154

Nem is kell, lehet úgy használni hogy vigyáz rá mindenki... nekünk csak egyszer prüszkölt szét a lányom valami tejes-rizses t.kömtudja mit :-) akkor gyorsan lecseréltük SW-re hogy ne érjen el legközelebb a prüszkölet.

 

Meg lehet oldani a babával is, sőt, szerintem babával jobb mint más autók... :-)

 

Egyébként mostanában sokat 7 ülésezünk, mert egyszerűen imádnak ott hátul ülni :-)

Előzmény: Jena307 (65153)
Jena307 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65153

Akkor kezdjed megútálni, mint leendő apuka, mert mikor jönnek a büfik, csoki a kárpitba, összerugdosott ülés stb.stb. majd beleőrülsz hogy mit tesznek a kicsikéddel :)

Ui.: vagy szerezz gyors egy bőr belsőt

Előzmény: ádibébi (65152)
ádibébi Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65152
Srácok, üdv a topiknak a Hohenems-i Rosenberger-ből!

A kocsi szenzációs! Imádnivaló, nem tudok vele betelni!! 6-ik éve is szerelem!! :))

Ennyi volt a hozzászólás lényege, de már ezért is volt értelme wifi-re csatlakozni. :)
Pityke186 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65151

Mostmár mind1 :D

Kicseréllik azzal már reméllem nem lesz semmi gáz :DD

Előzmény: Zolysys (65150)
Zolysys Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65150

egyszerűbb lett volna egy CD tár az autódba :D:D:D:D:D:D

Meg a meglévőt fejleszteni D De kelltt neked az uesbé :D:P

Nem baj 72 óban cserélik. jó is az a sonyi :D

Előzmény: Pityke186 (65149)
Pityke186 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65149

Zolysys!

Képzeld jól megszívtam! :/ :D

 

Megrendeltem az sony cdx-gt450u fejegységet meg mindent ami kell. elkezdtem beszerelni megnéztem bekapcsol-e bekapcsolt rádió szólt mondom jólvan akkor mindnet elrendezek faszán beépítettem végeztem vele elpakoltam szerszámokat mindent. Mondom megnézem akkor mit tud. USB, AUX faszán működött mondom akkor dobok be egy CD-t. Na itt itt már kezdtem ideges lenni amikor nem akarta bevenni a CD-t.

Elkezdtem berakni a CD-t hallom hogy megy benne a motor de nem szívja be a CD-t.

Ugyhogy szedhetem szét az egészet és küldhetem vissza az üzletbe cserére. :/

Hát mit ne mondjak nem kicsit voltam ideges hogy végeztem és a cd lejátszó része nem működik.

Mondjuk én is hülye voltam mert már az elején megkelett volna néznem hogy minden működik-e rajta!!:D

Moó Creative Commons License 2011.12.18 0 0 65148
Előzmény: Ambree (65147)
Ambree Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65147

Nekem is tetszik ez a pedálkészlet... már többször is "nekiindultam" hogy veszek, de valahogy nem sikerült nyélbe ütni az üzletet eddig :-)

Szóval szép!

Előzmény: Moó (65143)
Biluxzsolt Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65146

Van 1-2 gyári alkatrészem.pl 4252.59-nekem kicsi első betét,1201.E5-1.6 16V benyás

vízpumpa,4254.58 Boxer első betét.jutányos-baráti áron!

Zolysys Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65145

Nekem is hozattál?:P:P:P:P:P:P

Előzmény: Moó (65143)
Smíró Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65144

Nem néz ez ki rosszul... főleg, hogy a küszöb és a konzol is fém(jellegű).

Előzmény: Moó (65143)
Moó Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65143

:)

 

Meghozta a postás a kínai motyót. Kicsit még szokni kell, de ha nem fog tetszeni áteloxáltatom feketére.

 

Ambree Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65142

"...Rohadt szerviz nem írta be a megjelenéseimet, pecsétek is hiányoznak..."

Hát ez elég durva és idegesítő dolog :-(

Előzmény: Smíró (65141)
Smíró Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65141
Elő tudom keresni a számlát, ha kell (cikkszám, időpont és pontos alkatrész megnevezés miatt). Rohadt szerviz nem írta be a megjelenéseimet, pecsétek is hiányoznak. Minden okmányt beadtam, nem is néztem, hogy vezetik-e a szervizkönyvemet. Szerencsére minden beavatkozás számláját, munkalapját megőriztem, talán többet ér, mint egy végigbélyegzett füzet. Ja, hogy miért nem pótoltatom? Megszűnt a szerviz, jogutód pedig más néven fut és nem hajlandó visszmenően bélyegezni. Mert hogy át sem vették a számítógépes nyilvántartást. De ez nem a PH-hoz fut be központilag?
Előzmény: micro521 (65115)
Ambree Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65140

Matiz válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.15 10:52:00 (65113):

"...És van a filmben egy zsír Wartburg is. Ami visszafelé füstöl amikor jön, mert azt is visszafelé vették fel :)..."

 

"...Amire azt a szerencsétlen kecskét felkötözték?:D..."

Aha :-) És nem csak hogy visszafelé füstöl, de a faszi beáll az udvarra 'előremenetben', de végig hátrafelé néz... megkerestem, 32:15-nél van a kecskével :-)))

 

   

Előzmény: Zolysys (65114)
Ambree Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65139

Én is gratulálok az új szerzeményhez! Sok-sok balesetmentes kilométert kívánok hozzá! :-)

Előzmény: szasa6 (65120)
Ambree Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65138

"...forgalmiban 7 személyes, ülésem csak 5. Műszakira szereznem kell +2 ülést?..."

Zoly "lehetőleg igen"-je kicsit puhán van fogalmazva. Kell műszakira a +2 ülés, én úgy tudom. Nekem mondták, hogy vigyem mindenképpen.

 

"...alsó motortakaró burkolat minden 307-esen van gyárilag?..."

Egy ideje már mindegyiken van, volt gárilag, de azelőtt nem. Az én ex307-esem, ami 2002. május-i gyártású 1.6-os benyás volt, motortakaró nélkül jött. Én egyből vettem rá motorvédőt, 'azt a műanyagot', amit az első télen, 15 centis hóban sikerült leszakítani, egy hegyre feltolatós mutatvánnyal - előre nem ment fel, csak pörgött a kerék :-)

Azt kicseréltem egy fém motorvédőre, szívélyes köszönetet mondva a márkaszervíznek, amiért nem mondták, hogy fém is létezik...

Előzmény: szasa6 (65135)
ádibébi Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65137
Az enyém ma csupasz pucával jön haza... És esik az eső!... Nem örülök...
Előzmény: Zolysys (65136)
Zolysys Creative Commons License 2011.12.17 0 0 65136

Szia!

': lehetőleg igen hacsaknem ismerős csinálja és meg tudod oldani

2: Kódkártyát a márkaszervizek tudják pótolni

3:Benyásnál csak egy kicsi takaró van kb 40 centi széles.

Előzmény: szasa6 (65135)
szasa6 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 65135

Pár kérdésem felmerült, visszaolvasgatva a topikot:

 

- forgalmiban 7 személyes, ülésem csak 5. Műszakira szereznem kell +2 ülést?

- csak a 2 gyári kulcsot kaptam hozzá, kódkártyám nincs, amit a kézikönyv emleget

- alsó motortakaró burkolat minden 307-esen van gyárilag?

 

Köszi előre is!

Zolysys Creative Commons License 2011.12.16 0 0 65134

Lehet.. de arra vigyázz hogy nekem is először ezt akartak volna hozni... aztán kiderült hogy 283mm az átmérő!!!!

Igaz ez SW...

Ergo: vedd le a kereked és mérd meg akkor tuti :)

Előzmény: Martinka. (65133)
Martinka. Creative Commons License 2011.12.16 0 0 65133

Skacok ez a féktárcsa jó nekem? Minőségileg méretileg árilag... :)

 

(Motor típus szerint jó lehet: 9HY.)

Zolysys Creative Commons License 2011.12.16 0 0 65132

A trükk: van párcsavar, meg erő is kell hozzá.. Jah és kárpitrögzítőt mindenképp vegyél hozzá :D:D:D:D

Előzmény: Northman75 (65131)
Northman75 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 65131

Ajtókárpitot szeretném levenni hétvégén eléggé zörög ha zenét hallgatok azzal szeretnék valamit csinálni hátha csendesebb lesz....van valami trükkje vagy egyszerűen le lehet bontani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!