Keresés

Részletes keresés

i perseguitati Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1755

Igen elvileg tudják, bár a netezés  bármilyen gyors is a neted, ezeken a "vasakon"jóval nehézkesebb mint egy átlag asztali gépen vagy laptopon, vagy akár még egy közepes okos mobilon is, annyira  "vékony" és ósdi ezeken a tévéken a proci+ erre még rátesz egy lapáttal hogy  a távirányítós "egerészés" több mint macerás.

Egyébként a smart funkcókban erre több remek alkalmazás (Youtube, Videa, Vimeo és főleg a Fuso tv amely hozzáfér az indavideó összes filmjéhez is) sokkalta inkább alkalmas ilyenfajta filmnézésre, és persz ott van a korábban már említett serviio is amely remekül alkalmas netes online  viedó tartalmak (akár a Red Tube) megjelenítésére a tévén. Kérdés az ősök mennyire fogékonyak az ilyan újdonságokra, :)

Előzmény: hunter74 (1754)
hunter74 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1754

Tervezem vásárolni egy Samsung Smart UE40ES6100 tv-t.Szüleimnek lenne. Szeretnek régi filmeket nézni a neten.Rendszeresen nézik az indavideot,videát,RTL videótárat(meg szerintem a papa rá-rá téved egy-két erotikús oldalra pl:RedTube)Azt szeretném kérdezni mennyire használható enneka tv-nek a veb böngészője? Tudják-e ezeket az oldalakat pc nélkül csak a tv böngészöje segítségével látogatni?

AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1753

Aszonták, hogy jövő hét elején megérkezik. Izgatottan várom!

 

Amúgy minden új technikai fejlesztés először drága, csak a pénzesek és az új technikára fogékonyak veszik meg. Aztán folyamatosan csökken az ára, eljut a nagyközönséghez, aztán amikor kijön az új fejlesztés, még jobban leviszik az árát, hogy fogyjon el a raktárakból. 

Szóval tisztában vagyok vele, hogy lesz még ennél olcsóbb is, de ha az ember mindig vár a még olcsóbbra, akkor sosem fogja megvenni.

 

Ja és még egy: az is igaz, hogy adott vásárló, adott igényekkel mindig kb. ugyanannyiért fog technikai berendezést vásárolni! Mert míg a technikai fejlődik, addig a marketing az igényeket növeli folyamatosan, hogy mindig többre, jobbra vágyjál, hogy úgy érezd, az új képességek nélkül nem tudsz élni!

Lásd: nekem is bőven elég lett volna a 6030-as (3 éve még egy csodálatos új képességekkel rendelkező készülék volt), most meg már inkább a 6100 mellett döntöttem, mert egyre inkább úgy éreztem, hogy ezek a funkciók kellenek! :-) 

Hozzáteszem: az is igaz (ahogy mondtad is), hogy nem fogom 2 év múlva lecserélni, tehát ha már most is egy "elavult" készüléket veszek, akkor azzal még nagyobb hátránnyal indulok.

 

Na, jól elfilozofáltam itt, miközben ezeket kb. mindenki tudja... :-)

 

Előzmény: andrisopel (1752)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1752

Egy ideig én is állandóan nézegettem...megérte...a francba,itt-ott olcsóbb....:D De tv-t sem vesz az ember 1-2 évre--Legalábbis én nem...Mikor érkezik  meg?

Előzmény: AttiM (1751)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1751

Ez bizony nagyon igaz! Nincs annál dühítőbb, mint amikor megrendeltél/megvettél valamit és a következő nap meglátod feleannyiért!!!

Úgyhogy kérem a tisztelt Kartársakat, hogy most már ne is adjanak tippeket, hogy hol lehet(ett volna) ennél olcsóbban megvenni! :-)

Előzmény: andrisopel (1750)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1750

Ja,nem...csak használtan láttam olcsóbban.Viszont ha  már megrendelted ,ne is nézegesd hogy mennyi máshol mert ezeknek is az ára azért egyre lejebb megy.Kár is nézegetni....

Előzmény: AttiM (1749)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1749

Kicsit megállt bennem az ütő, miután megrendeltem a 6100-t 150-ért, erre jön a kommented, hogy olcsóbban is ki lehet fogni... vááááááá!!!! :-)

Előzmény: andrisopel (1748)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1748
Előzmény: brumi_68 (1731)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1747

Na, szerintem mindent tudok, amit kell, hálás köszönet a türelmes válaszokért!

Már csak be kell ruházni! Az általam talált 157e árnál  tudtok kedvezőbbet? Hopp: most egy cég 150-ért adja! 

nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1746

elvileg nem kell másikat venni, ha működik rajta a tv majd.

csak olyan gondok szoktak lenni, hogy tűzfal blokkolhatja a tévét..engedélyezni kell tűzfalon csak sokan ezt elfelejtik.

Előzmény: AttiM (1743)
nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1745

Amíg nálaunk nem wifis volt a router a kábel elvolt vezetve szekrénysor mögött és egyébb helyeken a másik a szobába. Ott volt a laptop csak rákötte a gyerekem vagy ha a nagy szobába akkor ott. A nagy kábelezés neki csak annyit jelentett, hogy bedugta a lant a laptopba.

De ez a múlt..jelen már régóta wifis történet.

Előzmény: i perseguitati (1742)
samsas Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1744

Hello Fiúk!!

 

Van egy felesleges SAMSUNG (WIS09ABGN) wireless LAN adapterem!! Nem volt használva,mert nekem 6510-em van és ahhoz nem kellett!! Ha vkit érdekelne,az email címemem elérhető!!

 

AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1743

Nagyon köszönöm a segítségetek! Mindent egybevéve, azt hiszem, hogy a 6100-as lesz a befutó!

 

wifi routerem már van (azt használjuk a lakásban netezésre), akkor már nem kell venni még egy másikat, nem?

i perseguitati Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1742

"Mobilon lévő dolgokat csak úgy tudsz ha androidos mobil letöltesz progikat a gugli playről. (korábban raktam be ilyen progik linkjeit)"

 

+ még badás  mobilokkal is megy, nem kizárólagos feltétel az androidos alap.  Bár ez a mobilkok kis részét érinti, és gondolom azért mert az is Samu fejlesztés.

 

"Az Allshare segítségével tudod megosztani a laptopodon lévő filmeket, képeket, zenéket. Ehhez nem alapfeltétel a wifi!"

 

Ez teljesen igaz, csak gondolom az olvtárs nem feltétlenül akarja minden alkalommal "kábelezni" a laptopját, hanem csak leülni és használni, akár a tévével is, ezért lenne pratikus a wifi.

Előzmény: nicko (1740)
i perseguitati Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1741

A 6030-as nem smart tv,  nincs beépített wifi, nem is slim tv, bér ez utóbbi inkább ízlés kérdése, de nekem nagyon bejön hogy a 102 centis tv alig vastagabb mint a mobilom :)

Ahhoz hogy ezt DLNA hálózatban használd még további 15 - 20 ezres beruházás szükséges.

Valamivel olcsóbb (25 - 30 ezer) mint a 6100-as, de ha számodra fontosak ezek a funkciók  talán inkább az utóbbi lenne szerencsésebb választás.

Előzmény: AttiM (1738)
nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1740

Minél jobban belemászol a dolgokba, anál jobban eltévedsz az erdőbe :)

 

Az Allshare segítségével tudod megosztani a laptopodon lévő filmeket, képeket, zenéket. Ehhez nem alapfeltétel a wifi!

Mobilon lévő dolgokat csak úgy tudsz ha androidos mobil letöltesz progikat a gugli playről. (korábban raktam be ilyen progik linkjeit)

 

1. 6030-ra csak lan kábelellel tudod megoldani a DLNA-t mert nincs benne gyárilag wifi! Lehet venni USB sticket de csak samsungot fogadja el ár kb. 20K. Senki nem írt internetezést, mert nincs benne webböngésző!

2. 6100-ba van wifi gyárilag és van webböngésző is benne. És én Xperiaval vezérlem a tévét ha a gyerekem eltünteti a gyári távkapcsolót. :)

 

De bármelyik verziót is használnád szükséged lesz egy routerre. Nekem (mivel panelba lakok) TP-Link 1043ND van és eddig soha semmi gondom nem volt vele. Tudom van olcsóbb is, de azoknak már valamilyen hátránya lenne vagy a sebesség miatt (digi lan) vagy a beton+vas árnyékolása miatt.

Hogy te mit veszel pénztárca, net sebesség függő, de olcsóbb  szintén wifis Tp-Linkel nagyot nem tudsz tévedni. És ma már inkább "N" router a min. amit venni szabad.

 

6100 meg az 50 cm..ez igaz is a 3D szemüveg első üzembehelyezésekor :)

akik rádiós egeret vagy billt használnak az ES szériához, egyikük sem írta, hogy fél méterre kellett volna ülniük. :)

sajna a D szériánál még nem lehetett akármilyen billt használni mert nincs benne BT támogatás. Így nekem ez kimaradt viszont a telóval valamivel jobban lehet (gyorsabban) bepötyögni a dolgokat böngészőbe. De nyílván a billnél nincs jobb megoldás.

Előzmény: AttiM (1735)
i perseguitati Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1739

"Ez az AllShare alkalmazás jól értem? letölthető PC-re (Win7) és Samsung-os okostelefonra, és onnantól kezdve mindenféle vezérlés, médiamegosztás TV-re működik wifin? "

 

Pontosan. Pc-re innen letöltheted: http://www.samsung.com/hu/support/usefulsoftware/ASPS/JSP

De ha szinte bármilyen kicsit újabb (mondjuk az utóbbi 3 évben vett) Samsung okos mobilod van, az azokhoz kapott CD-n általában rajta van ez a progi, úgy is felteheted a gépre és onnan már ő tudja a dolgát  (frissíti magát, stb) :)

 

De nemcsak a Samsung All Share alkalmas effajta megosztásra és funkciókra, létezik egy kiváló program, neve Serviio ami hasonló funkciók mellett rengeteg extrát nyújt a számítógépes és netes tartalamak tévén történő megjelenítésében. Ha van időd és érdekel a téma, itt ebben a fórumban részletes információkat kaphatsz róla: http://prohardver.hu/tema/serviio_hasznalata/hsz_1-100.html

 

Szerintem ez működik a 6030-nál is, csak az lehet a kérdés hogy van e a készülékben wifi, vagy csak wifi ready, azaz csak egy pluszban vásárolt wifi stick-kel alkalmas erre. Ha  csak ez utóbbi, szerintem érdemes meggondolni a drágább beépített wifis készüléket, mert külön venni hozzá alkalmas wifi sticket, nem túl olcsó (min 15-20 ezer), és a kicsit drágább készülék már nemcsak a beépített wifiben jelenthet előrelépést.

 

Amikor tavaly év végén én is tévé vásárlásra szántam rá  magam, úgy vágtam neki hogy nem nagyon szeretnék erre 150-160-nál többet megadni, és 2 alap kritérimumom volt: Samsung legyen  és (min) 40 colos. Amikor rábeszéltek az akkor az Euronics-nál 198 ezerért kapható ES 6540-re szívtam is a fogam rendesen, de nyeltem egy nagyot és megvettem. Ma már ott tartok, utólag sok véleményt és tapasztalatot elolvasva is más  olcsóbb készülékekről is, hogy nagyon örülök neki hogy így döntöttem.

Előzmény: AttiM (1737)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1738

Az EH6030 Samsung oldalán ezt írja: 

Smart Megosztás:

  • Allshare (Powered by DLNA) elérhető

 

Az ES6100 oldalán meg ezt:

Smart Megosztás:

  • Allshare (Powered by DLNA) elérhető
  • AllShare Play elérhető
  • WiFi Direct elérhető

 

Előzmény: AttiM (1737)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1737

Köszönöm i perseguitati, hogy utánanéztél! Igazán nem értem, mi a fene lehet az a fél méteres távolság??? 

 

Ez az AllShare alkalmazás jól értem? letölthető PC-re (Win7) és Samsung-os okostelefonra, és onnantól kezdve mindenféle vezérlés, médiamegosztás TV-re működik wifin? EZ NAGY KIRÁLYSÁG!!!

Nohát, ez a szolgáltatás mindenképpen kell!

 

Már csak az a kérdés, hogy ez a 6030-assal is megvalósítható-e (pl. az ajánlott TpLinkAccessPoint segítségével), vagy ez csak a 6100-val (és attól fölfelé) működik? Mert akkor ez fog dönteni.

 

Előzmény: i perseguitati (1736)
i perseguitati Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1736

Nekem ue40 es 6540 van, abban van már beépített wifi, ez a tőle kb 2 m-re lévő asztali gépem (oda fut be a net) routerét is tökéletesen kezeli, a smart funkciókhoz és a böngészőhöz arról megy a tv-n arról megy a net és a gép vinyójáról is tudok filmeket,képeket, zenét, stb wifin keresztül lejátszani (igaz a nagyobb 15-25 gigás) cuccokknál már bele bele tölt olykor a tv gyengébb wifije miatt.

Azt nem tudom hogy bármilyen wifis eszközt kezel e, de nálam egy samsung wave 2-essel is simán megy akár az all share alkalmazás, akár a tv vezérlése, és ugye ez már messze nem csúcskészülék, nem is mai darab és ráadásul nem is androidos hanem badás.

 

A távolságról: most a kedvedért kipróbáltam, nemcsak hogy kb 8-10 méterrő másik helységben, de akár az emeletről egy másik helységől tudom vezérelni, képet, filmet átküldeni földszinten lévő a tv-t/re ezzel a mobillal.

Ha nem gond, az asztali gépet nem cibálom ide oda :) de gyanítom annak sem lenne gond ha nem csak 2m hanem  jóval több lenne a gép és a tv között.

Előzmény: AttiM (1735)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1735

Tehát a 6100-ban van beépített wifi? Nem csak "lehetőség", meg "felkészítve", stb., ahogy szoktak trükközni? És az AllShare-rel pont az valósítható meg, hogy kábel nélkül, wifin tudom csatlakoztatni a laptopot, telefont? És bármilyen wifi-s eszközt, vagy csak a Samsung legújabb eszközeit, amelyek dedikáltan támogatják ezt a funkciót? 

 

Ezt találtam a Samsung oldalán: A televízió közelében található kompatibilis készülékeket vezeték nélkül is egyszerűen csatlakoztathatja, ha a televízió és a vezeték nélküli elosztó félméteres körzetében helyezi el őket.

 

Hm.: "kompatibilis" készülékek... gyanús, hogy akkor mégsem bármit.

És mi ez a fél méter? Nem is értem. Pont azt szeretném, hogy ülök a kanapén, térdemen az akármilyen (nem Samu) laptopom, és egy-két kattintás után már látom is a képet/hangot a tévén, mint ha kábellel össze lennének kötve.

 

A 6030-al kapcsolatban még mindig nem értem, hogy ha tudok rá kábeles internetet csatlakoztatni, akkor azt mire tudom használni? Tudok rajta YouTube-videókat nézni például? (amúgy nem ez a mániám, de szokásosan böngészni nyilván nehézkes egér és billentyűzet nélkül, a youtube-ot meg csak bambulni kell)

Valamint: ha az Inhouse által ajánlott TpLinkAccessPoint-ot használom (amivel ha jól értem, lényegében egy külső eszközzel wifi-képessé teszem a tévét), tudom az AllShare-t használni, ahogy az előbb leírtam? (laptop-tévé összeköttetés)

 

Bocs, hogy még mindig értetlenkedek, és előre is kösz a választ!

Még 1-2 forduló, és mindent érteni fogok! [:-)

Előzmény: nicko (1733)
nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1734

az elég baj ha kikapcsolod..ott valami beállítási gond lesz.

Előzmény: brumi_68 (1731)
nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1733

Az elején azért ajánlottam a 6030-at mert, ha csak tévézni, filmeket akarsz nézni maxi jó a 6030. Ebből a szempontból bestbuy-nak számít.

Viszont ha egyébb funkciókra is szükséged van akkor 6100 a ter készüléked.

 

6100 esetében kábel sem kell ha wifis a laptopod van wifis routered csak az allsharet kell telepítened és már mehet is a hálózatban való megosztás (avi,mkv, dvd filmek,zenék)

24p filmekhez viszont külsű lejátszó kell ami lehet laptop HDMI kábellel összekötve,médialejátszó vagy asztali BD lejátszó.

Ha 3D-t akarsz néznni akkor asztali 3D-s BD lejátszó vagy médialejátszó kell.

 

Nem a háttérvilágítása szebb :) nem felhősödik.

De csak az EH jelölésű a backlight-os.

 

Előzmény: AttiM (1730)
Qkorica Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1732

"

A laptopnak csak wifi vevője van, adni nem tud."

 

 

Erre azért nagyösszegű fogadást ne kössél.....

Előzmény: brumi_68 (1731)
brumi_68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1731

Van a samsungnak usb-s wifi vevője kb 15000ért. az ugyan azt tudja mint a beépített wifi.

Nekem csak az a bajom a wifivel hogy a routeren kikell kapcsolni a titkosítást mert azt valamiért nem tudja, de sztem én nem tudom rendesen beállítani.

A laptopnak csak wifi vevője van, adni nem tud.

Nekem 6100-es van és nem tapasztaltam felhősödést vagy ilyesmit. Igaz nincs is agyon világítva.

Előzmény: AttiM (1730)
AttiM Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1730

Köszi nicko a részletes választ!

 

Az elején a 6030-at ajánlod, a végére mégis inkább a 6100-t... :-)))

 

Netezni nem akarok rajta (bár itt nem értem: kábellel mégiscsak rá tudom kötni a netre? akkor mégis tudok 6030-on youtube-ot nézni?)

 

Viszont játszani biztosan nem (amúgy sem játszom), de az előfordulhat, hogy nagy monitorként használnám munkára, ott meg nem érdekes a lag. Laptopot DVI-HDMI kábellel kötök össze?

Tényleg: nincs olyan, hogy a laptop wifije és a tévé(hez kötött) wifi direktben kommunikál és küldi át a tévére a video és audio jelet? tök kézenfekvő lenne és nem kéne kábelezni...

 

Ezek alapján úgy tűnik, elég a 6030? Főleg, hogy azt mondod, hogy szebb a háttérvilágítása? Ez fontos info volt, nem tudtam, hogy más háttérvilágításuk van. Meg tudnám venni a 6100-t is, de ha nem igazán használom ki, akkor nem dobok ki +25ezret.

 

22"-osnak jó, amit kinéztem?

 

Előzmény: nicko (1727)
AttiM Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1729

Kösz! Marad a drót, vagy a TpLinkAccessPoint, sosem találtam volna ki, hogy van ilyen!

Előzmény: Inhouse (1725)
nicko Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1728

6100 nem nevezhető csúcsnak :)

beépítet wifi pedig onnan van.

 

idei F szériák adatai:

 

F6100: 3D, no Smart TV connected services (no All Share or S-Recommendation), available in 40", 46" and 60".
— F6200: no 3D but does have Smart TV connected services and a sleek metal finish. Sizes TBC.
— F6400: 3D and Smart TV connected services. Announced with 200 Hz CMR. Available in 40" 46", 55" and 75".
— F6500: available in 40", 46", 55". Black finish and a slimmer screen bezel than the F6400. Announced with 400 Hz CMR. The F6500 is effectively a descendant of last year's ES6710.
— F6510: available in 40", 46", 55". White finish and a slimmer screen bezel than the F6400. 400 Hz CMR.
— F6800: the highest-end 6-series model and descendant of the ES6900. Sizes TBC.

 

Úgy tűnik tudásban az EH6030 útódja az F6100 lesz idén.

 

Az 5-ös sorozatnál 42"-es méret lesz 40"-es helyett:

— F5000: available in 39", 42", 46" and 50"
— F5500: available in 39" 42", 46" and 50"

Előzmény: Inhouse (1725)
nicko Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1727

nem akarsz netezni a te tévéd a 6030! mellette szól még, hogy az EH széria nem felhősödik, mert backlight-os (emiatt vastagabb a káva) szemben az edge ledesekkel S, viszont az input laggja magas 70-100 játékra nem ajánlott.

 

Kérdés, hogy a SMART TV funkció megér-e +25e-t?

 

nem rossz dolog a smart, ha heti 2-3 alkalommal használod.

 

 

Egy pluszkérdés: ha van otthon internet a wifi routeren, akkor a tévé simán rácsatlakozik a wifi-re? Vagy hogy?

 

beépített wifit csak 6100-tól kapsz. EH6030 esetében lan kábellel oldod meg a hálózatba kötést.

ugyanúgy csatlakozik mint egy laptop vagy androidos teló..megadod a routerhez való csatlakozáshoz szükséges adatokat és kész.

 

ha van rá keret a 6100-at vedd szerintem.

a 6300 csak a beépített DVB-S tunerben tér el..ez annak jó akinek tányéros tévéje van.

Előzmény: AttiM (1724)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1726
üdv.Nekem is lett egy es 8000 tv- m.Elég jó
Előzmény: Inhouse (1725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!