Keresés

Részletes keresés

RoGS Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4586

:-) lehet...

Mondjuk én személy szerint nem ismerem a Thomann csöveket, de ajánlottam Neki mivel sok jót hallottam róluk - általatok. Viszont mereven elzárkózik tőlük. Nekem régebben Jupiterem volt, nem volt azzal sem igazából nagy baj.

Most maradt a BS és Yamaha amire csillog a szeme :-)

Előzmény: florg (4582)
r4hu Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4585

OFF

Állítólag elhangzott: - Jó muzsikus ez a Menuhin, de asztalnál meghalna...

ON

Előzmény: r4hu (4584)
r4hu Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4584

OFF
...fikázzák a bőgőst a lagzi végén; - Nem tudsz te zenélni cigány, végig csak egy hangot húztál !!! -Jáj, instállom, hát a többi végig azt kereste !!!

ON

valos Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4583

Ez már érdekes.  A cigány véleményét írtam le, nem az enyémet. magyarul idéztem.  Meglehet nézni , hogy idézőjelbe tettem. A kottát azért ismerem. Persze nem annyira mint a profik.  De egy számot megtudok tanulni belőle, persze lassan megy.

florg Creative Commons License 2012.11.23 0 0 4582

Ismerősöd túl sokat olvasta a topikot? :)

Előzmény: RoGS (4581)
RoGS Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4581

Tud valaki eladó Yamaha tenort? YTS-32 -ig érdekelné egy ismerősömet.

tamcsab Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4580

Szoval.....en azt gondolom (barki megbantasa nelkul) boldogok a lelki szegenyek...csak az hangoztatja a magasroptu abszolut hallasu, es mindent ( akar ismeretlen dallamot is ) mindenfele kotta es zenei kepzettseg nelkul lejatszo kepesseget, akinek fogalma sincs arrol, hogy mit nem tud. Na persze innen ertheto a velemenyalkotas, hiszen amit nem ismerunk, az nincs......Sajat szemelyes tapasztalatom, hogy minel jobban beleassa magat az ember valamiben, annal inkabb radobben a hianyossagaira, es arra, hogy mennyi mindent nem tud...... Legalabbis nalam ez igy mukodik. Szoval hasznalva egy regi jo mondast, biztosan lehet kottaolvasas es zenei kepzettseg nelkul zenelni, de talan nem erdemes. MInden zenesznek kell legyen annyi minimalis elvarasa magaval szemben, hogy legalabb egy bizonyos minimalis elmeleti alappal bir.....Ennyire szerintem illik es kell tisztelni a zenet.

 Mas: megjott a Yamaha CM  ( mas dimenzio, mint a C, borzasztoan elvezem...) Selmer Classic Metal, szinten nagyon kellemes, bar teljesen mas. Drake Son of Slant es NY Jazz , Guardala MB-II, es a Pomorico Crystalmeg varat magara. Nem kapkodjak el....

 

Előzmény: Longboat (4578)
r4hu Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4579

mi meg az egyik formációnkban a szextola lehetőségét taglaltuk a dobossal, mire a többiek dobtak egy hátast, és két hétig ezen röhögtek "szextola b...meg, áááááá...) :)

Előzmény: marcopolo92 (4576)
Longboat Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4578

Hm. Én anno elég jó kottista voltam, ezt megkaptam a klasszikus klarinétos tanulmányaimból, meg a fúvós- és szimfonikus zenekari rutinból. Emellett - amikor már kezdett benőni a fejem lágya - tanultam klasszikus szolfézst (nem keveset önszorgalomból, mert ének-zene tagozatos iskolába jártam, így nekem nem volt kötelező), és később valamennyi jazz összhangzattant is.

Egyik sem volt káromra, amikor bármilyen formációban kellett valamit csinálni, sőt, egy-két helyzetben kifejezetten jól jött, hogy (pl próbán) ha volt valami jó ötlet, akkor azt pillanatok alatt fel tudtam írni, hogy meglegyen, aztán később ki lehetett dolgozni. És akkor ez csak szigorúan a technikai része a dolognak, ha az ember ki akar lépni a "dómíszólá" világából, akkor vagy zseninek kell lenni, vagy tanulni kell az elméletet. Én az előbbi nem vagyok.

Aztán persze játszottam olyan bandában is, ahol volt képzetlen "ösztönzenész", aki lelkesen gyakorolt, sok zenét hallgatott, még tanárhoz is el-eljárogatott, és a tehetség sem kerülte el, még azt sem mondanám, hogy rossz gitáros volt, de az elméleti tudás megszerzéséhez nem volt kedve. Ő sem érezte jól magát, amikor nem nagyon értette, miről beszélnek körülötte a "zenészek".

Előzmény: marcopolo92 (4577)
marcopolo92 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 4577

Ja, annyit még hozzátennék, hogy én is nagyon gyenge kotta-olvasó vagyok, sokszor játszom hallásból...

Előzmény: marcopolo92 (4576)
marcopolo92 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 4576

Én is azt vallom, hogy némi elméleti tudás kell...2 felállásban játszom, egyik egy képzetlenebbekből álló pop-rock banda, meg egy 5 fúvós+alap felállású swinges-jazzys zenekar. Utóbbiban mindenki érti a "zene nyelvét". Előbbiben hát...Egyik próbán mondtam nekik, hogy "ott a general pause utáni résznél"...Ennyi elég volt nekik, elkezdődött a nevetés, mondván h mi az a generál pause? Hamar rájöttek, de azóta emlegetik, hogy "general pasue, meg kromatikus HIHI" :D

Mindenkinek más vicces :D

 

Előzmény: zsoltijazzguitar (4575)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.11.21 0 0 4575

Nem akarok vitatkozni, mert már tudom, hogy veled nem érdemes. De szerintem, ha valaki tényleg szereti ezt csinálni, és szeret okos zenészekkel is játszani, akkor legalább egy minimális elméleti tudás azért szükséges, ha nem akarod zavarbahozatni magad. Én nem mernék odamenni, ha nem tudnám biztosan, hogy értem majd amit mondanak. Volt egy párszor Dixie-klub és vittem a gitáromat, gondoltam eljátszom azt a két három számot amit akartam, meg tudok fejből. Persze... Nem engedtek le, és bizony figyelni kellett azokat a papírokat, amikor volt, hogy a dalt se ismertem, csak olvastam már valahol a címét. :D 
Igaz, csak az akkodment volt ott. De azért egy szaxisnak se árt, ha lát egy akkordot tudja mi szól rá jól. Nem mindig Am-ból van minden. 

Előzmény: valos (4574)
valos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 4574

"Van egy megállapításom: kottából bárki játszhat, na de filhallásból az már valami" mondta a cigány.

valos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 4573

Leült a fórum, biztosan elromlottak azok a fránya yamahák. hi-hi

 

zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4572

Ja még annyi, hogy a saját füledbe nem bízol, akkor a csalamádéba se tedd, mert azok is süketek voltak. Kb a fele hibás. 

Előzmény: zsoltijazzguitar (4571)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4571

Kész lett a szaxim, és szerintem szépen meg lett csinálva. Úgyhogy csak jókat tudok mondani a saxservice-ről.

A kottákhoz annyit, hogy hasznos kellék a Transcribe, ha fülelni kell.
A másik barátod pedig egy darab jól megszerkesztett midi és egy Sibellius, vagy valamilyen olyan program ami le tudja bontani, vagy legalább egy zongoránn mutatja a sávokat.  

petya84b Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4570

A csalamádé 4 megvan de akkor előkeresem abból a kottát. :) Köszi

Előzmény: tamcsab (4568)
r4hu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4569

...giccses kotta, csókkirály.... hm, nem jut eszembe annak a zenekarnak a neve, ahol két testvér fújta az altokat és ilyen nagyon giccses szalonzene volt, nem a bergendy brothersre gondolok, valami régi amcsi banda, tudja valaki kik ők?

tamcsab Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4568

Bocsanat, errol beszeltunk tegnap, sajna csak C kotta van, szaxira transzponalni kell :)

ami nekem megvan (4#) Egyebkent a Muszty-Dobay: Csalamade Nagy Daloskonyv 4.

:) de tenyleg csak akkor kuldom, ha j-vel kered:)

Előzmény: petya84b (4564)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4567

gyonyoruseg......

YAMI (YAS 82ZB)

tamcsab Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4566

most scan-eltem be neked, de nem engedi feltolteni, mert tul nagy, kuldj egy e-mail cimet es elkuldom neked

(tamcsab@gmail.com)

Előzmény: petya84b (4564)
florg Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4565
Nincs olyan kotta. Fuleld le, iszonyat egyszeru. Mint egy pontos j.

:)
Előzmény: petya84b (4564)
petya84b Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4564

Véletlenül nincs meg valakinek a csókkirály kottálya szaxihoz?

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4563
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4562

Nem néz ki rosszul.

Ez a szorító hogy működik? Nem vágom.

Előzmény: florg (4559)
florg Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4561

Nos, nekem ezen az oldalon majdnem mind. De ezt pl. akkor is tudnám nézegetni, ha nincs kedvem gyakorolni: 

http://www.saxpics.com/?v=gal&a=3211

 

(Ja, és a legjobb szaxi felsorolásomból valahogy ez kimaradt, pedig közvetlenül a Buescherrel egy vonalban ott van nekem a King is, a többi csak utána.)

Előzmény: tamcsab (4560)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4560

Szep! Csinaljunk egy gyors felmerest....pusztan kivancsisag es fun...

Legszebb szaxofon?????

 

Yanagisawa Sopran S9930 Silver Sonic

Előzmény: florg (4559)
florg Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4559
Előzmény: Törölt nick (4558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4558

Köszi, még gyűjtök rá! :))

Előzmény: florg (4557)
florg Creative Commons License 2012.11.19 0 0 4557

Hát, szólj, ha úgy adódik.:) Szívesen belefújnék egy pár egyedi hangszerbe. (Aztán vennénk egy Yamahát. :))

Előzmény: Törölt nick (4556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!