Keresés

Részletes keresés

szemi78 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 701
akor acsigásgépet nemadod el nekem vantőlgyfa forgácsom csak briketálom nincs
Előzmény: brikigép (700)
brikigép Creative Commons License 2008.11.15 0 0 700
A topik adta az ihletet hogy kipróbáljam a csőmelegítést a csigás gépen, eddig még nem használtam ,bár első brikettemet Zsozé módszerével melegítéssel állítottam elő,már nagyon régen. Különösen tanulságos Zsozénak a 96-ik oldala!
Én eddig főleg fűrészporral dolgoztam mivel volt nállunk egy fűrészüzem de most hogy becsukott még annyit se kaparok össze hogy kísérletezzek. Különben csak fűrészporral nehéz dolgozni ezért méreteztem túl a hidraulikus gépet , és hogy megvédjem a pompámat mert egyet már kinyírtam.
Előzmény: szemi78 (698)
halaloszto Creative Commons License 2008.11.14 0 0 699
Fizikus azert nem vagyok. Ha muszaj, beleasom magam a temrodinamikaba.

Szerintem minden passzol. Neked is jo bazinagy atmeroju munkahengered van a brikett atmerojehez kepest. Es mukodik is.

vajk
Előzmény: brikigép (693)
szemi78 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 698
esetleg a csigásgépről nincsen tőbb kép vagy részleteseb
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 697
Brikigép csigás brikettálógépe.
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 696
Brikigép brikettálógépe.
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.14 0 0 695
Nem kevert ő őssze semmit sem-pontosan úgy kell gondolkodni ahogyan leírta.
Előzmény: brikigép (693)
szemi78 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 694
hello szeretném megkérdezni mijen képeket kűltél acsigás gépről is megmég acsigásgépet neme adodel engem motornélkűlérdekelne előre is kősz.
Előzmény: brikigép (693)
brikigép Creative Commons License 2008.11.14 0 0 693
Szia fizikus kolléga! Alighanem összekeveredett a sűrűségviszony a felületviszonnyal, ezért nem szálltam be. Igazából engem a brikettálás már annyira nem is érdekel, inkább a termodinamika és a fúzió. Tudnál segíteni?
Küldtem Zsozénak képeket .Kicsit morcos a műhelyem , sokat takarítottam,egy napom ráment, meg arra is hogy átolvastam a topikot elölről kezdve. Többet tudtok mint én,miért nem vágtatok már bele merészebben? Üdv.
Előzmény: halaloszto (669)
brikigép Creative Commons License 2008.11.13 0 0 692
Megkérdezném még milyen anyagot présel és hogyan méri a nedveségtartalmát? Kézi tapintással az nagyon bizonytalan, mennyi a motor fordulatszáma? Ha 1400-as akkor a képet nézve tűrhető az összhang. Ha a kinyomócsövet nem birja szoritani akkor a csőhosszal bir kombinálni de úgy csak azzal az anyaggal lesz jó amivel beállította.
Előzmény: papa49 (691)
papa49 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 691
köszi a tájékosztatást  nemtudom látade agépemet itt a  topikba  ugyanis irtam is  hogy préscső kivanszedve ugyanis most akarok egy  48mm csövet beleépiteni  és ezért is érdeklődöm a szivatyum 250bar os és 36l szálit legalábis most hogy javitatam eztmondták igyszámolták ki afizetni valót igy most a kiseb átm csővel rakom össze hátha javit valamit én csak saját részre akarok gyártani
Előzmény: brikigép (690)
brikigép Creative Commons License 2008.11.12 0 0 690
Ha a brikettátmérő 65mm, a hidraulikadugattyú pedig 70mm ,az alkalmazott nyomás 175 bar akkor ez nagyon a határeset. Lehet hogy anyagtól függően összeáll az anyag, de ez nem nevezhető brikettnek, eladható brikett biztos így nem jön ki. A csőmelegités segíti a brikettfelület öszeragadását, de a nyomást nem pótolja.
Nállam a brikettátmérő 52mm a nyomódugattyú 160mm. A pumpám 200 bárig nyom ,és 16 l /perc szállítóképességű. A gép automata, 24h üzemre terveztem olajhűtéssel. 3 Kw motor hajtja. Az olajnyomást nézve 50 bárral már brikettál,ez viszont morzsálódik. 100 bárnál már fényes a felülete. Volt mikor nem egészen száraz anyag ment bele , akkor a kinyomáshoz a 200 bar is majdnem kevés volt. Kb 300 Kg-t nyomtam ki eddig próba üzemmódban, jó részét már föltüzeltem.
Egy kis türelem , lesz kép is csak le kell fényképezni.
Egy régebbi gépemről van fényképem, csak nagyon homályos, annak a csőátmérője 480 mm volt 8 kamrára fölosztva, traktor hajtotta, azt már eladtam. HIbája az volt hogy a csőszoritást mechanikusan oldottam meg eszközhiány miatt, és 1m-es kulccsal is alig birtam tágítani , ha beszorult.
Előzmény: papa49 (686)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.12 0 0 689
De legalább "egyenesen" látod a dolgokat mert egy van aki "ferdén".
Előzmény: halaloszto (688)
halaloszto Creative Commons License 2008.11.12 0 0 688
mindenki ugy tesz ahogy tud!

en a hidraulikahoz meg a brikettalashoz sem ertek, viszont konyitok a fizikahoz.

itt olvastam, hogy a szokasos tapegyseg 200bart tud, a brikettalashoz meg a csoben 1000 bar kell. ebbol sajna ez jon ki.

vajk
Előzmény: kertilali (685)
istvan37 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 687

lesz e nehany kep?mindenki varja   

koszi elore is

Előzmény: brikigép (677)
papa49 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 686
ireod hogy vékonynak találod amunkahenger én a hidraulikához vjmikeveset értek olvasva a hozászólásaidat ugy látom sokkal nagyobb  a tapasztalatod mint nekem most alkudok egy másik hengerre mejnek a méretei akövetkező külső átm 10cm hosza 100 cm a dugtyu 70es  etől nagyobat nemtudtam szerezni most kisérletezem afütésel hátha a kető igy együt öszejön
Előzmény: brikigép (667)
kertilali Creative Commons License 2008.11.12 0 0 685

kössz apontosítást!

Így már világos a szitu, de akkor még mindig a brikett átmérőt csökkenteném személy szerint!

Előzmény: halaloszto (672)
Uldin Creative Commons License 2008.11.12 0 0 684

A kiserőmű topicban már feldobtam a témát:

 

NT/6 Wood Burning Turbine Stove/Generator

http://www.youtube.com/watch?v=PfDr-XXuvmo&feature=related

 

Fagázturbina turbófeltöltőből :-) jobban tetszik, mint a fagázgenerátor + gázmocis történet.

 

Egy stirling mocival kombinálva, hasznosítani kéne a hőt. Vagy a turbina tengelyről lehetne hajtani ezt azt. Ilyen magas fordulattszámmal, mit lehet kezdeni?  (fütyül)

 

Ha nem hasznosítjuk a keletkezett mechanikai energiát, csak fűtünk vele akkor viszont megvan az az előny, hogy a kéményünk 1-2 coll-os cső. Gondolom a sok levegő  miatt az égés is jobb.

 

Én még beraknék a turbina elé egy kis ciklont, hogy a pernye ne menjen be a turbinalapátok közé. De az biztios sokat rontana a hatásfokon.

 

Vagy Tesla turbunát lehetne alkalmazni turbófeltöltő helyett, lehet annyira nem érzékeny a pernyére, mint egyéb konstrukciók. Házilag barkácsolható, de gondolom tárcsénként nem árt azért kiegyensúlyozni a cuccot. Talán kompresszornak is használható. Előfordulhat, hogy alacsonyabb fordulatszámon is működne.

 

15-20 ezres fordulatszám még használható.

 

Tesla turbinák:

 

http://www.youtube.com/watch?v=owB7jIvkmrU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=01JY6zE0Mbg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=e7nFga2BpGU&feature=related

http://blog.makezine.com/archive/2006/05/how_to_build_a_15000_rpm_tesla.html

http://www.rexresearch.com/teslatur/turbine2.htm#rice
http://www.rexresearch.com/teslatur/turbine3.htm#rice

Uldin Creative Commons License 2008.11.12 0 0 683
Az acéllemezt nem egyszerű meggyújtani.
Előzmény: Uldin (682)
Uldin Creative Commons License 2008.11.12 0 0 682
De kár, milyen szép lett volna, ha a hajléktalanok tudtak volna tüzelni vele......
Előzmény: halaloszto (681)
halaloszto Creative Commons License 2008.11.12 0 0 681
azok mind horganyzott acellemezbol voltak.

vajk
Előzmény: Uldin (680)
Uldin Creative Commons License 2008.11.12 0 0 680
Akkor már értem miért PVC-ből készítik mostanában a kukákat. Azokat a régi alukukákat nem látni sehol.
Előzmény: naox (676)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.12 0 0 679
Hű dejó ,hogy nem vagyok Budapesti,legalább a sörösdobozokért nem kell megküzdenem!:)))
Előzmény: naox (676)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.12 0 0 678
Egy-két fénykép igen "kapós"lenne.
Előzmény: brikigép (677)
brikigép Creative Commons License 2008.11.12 0 0 677
Csigás présemen most éppen szénporból készítek (jó?) brikettet. Néha megesik hogy benyel néhány soroskupakot, gond nélkül bekeni a szénbe, szerintem a dobozt is bekenné, mivel elbánik még a kávéscsészényi kaviccsal is.
naox Creative Commons License 2008.11.11 0 0 676

pesten verekszenek a hajlektalanok a sorosdobozert.

31MJ/kg

Előzmény: Uldin (675)
Uldin Creative Commons License 2008.11.11 0 0 675

Víz alatt nagyfeszültségre kapcsolt elektródával le lehet szedni az aluminium oxidot a felületről. Így is megy a dolog, csak kicsit bonyolítja a berendezést.

 

300Ft-ból elő lehet állítani 10 kiló fapelletet össz égéshő 200MJ körül lehet, ezzel szemben 1 kiló alu elégetésekor mennyi hő keletkezhet?

 

A kukabúvároktól mennyiért lehetne sörösdobozt venni? Legalább lenne megélhetésük, csak poén volt....

Előzmény: naox (674)
naox Creative Commons License 2008.11.11 0 0 674

a sosavat hidrogenbol gyartjak, tehat nem latom, hogy miert erne meg anyagilag?

a sorosflaska kilojat 2-300HUFert atveszik, kicsit draga futesre.

mit csinalsz a keletkezo rengeteg AlCl3 oldattal? egy vagyonba kerul az artalmatlanitas.

az Al kozvetlenul is elegetheto, es ilyenkor Al2O3 keletkezik, ami artalmatlan. Akkor mar inkabb igy.

Előzmény: Uldin (673)
Uldin Creative Commons License 2008.11.11 0 0 673

Sörösdobozokat kellene pelletálni. Savállóból készíteni kéne hidrogén generátort, ami alupellettel működik, és sósavval. A hidrogént kerámia égőfejjel kellene elégetni, mert nagy az égéshője. Mi a véleményetek? Sörösflaska újrahasznosítás menne?

 

Mit szóltok az 5lethez?

 

A villamos sínt is alumínium és magnézium segítségével hegesztik, de talán annyi hő nem kell, hogy a vas is megolvadjon.

halaloszto Creative Commons License 2008.11.11 0 0 672
nem az atmero, a felulet kell otszoros legyen. szoval 2.23szoros atmero eleg.

persze lassan telik meg, de a fizika az fizika. ha 200bart tud a szivattyu, es 1000 bar kell a brikettnek, akkor ekkora munkahenger kell.

a kisebb az hamarabb megtelik, de nem fejt ki akkora nyomast, es a vegen soha nem nyomja ki a brikettet. akkor most melyik a gyorsabb, a lassu vagy a soha?

vajk
Előzmény: kertilali (670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!