Keresés

Részletes keresés

V.Gy. Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2971
Jelerősség 60-70 % Jelminőség 100% Ezek jó értékeknek számítanak?

Szerintem igen. Nekem is ilyesmi van a 90-es parabolával.
Előzmény: SquareWire (2969)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2970
Nekem is átállították most szerdán, sajnos kicserélték a Dsr2111 beltérim na persze a Cryptoworksos kártyát is nagrás kártyára a beltéri humas Ud-Fox igen buta készülék.

A Csatorna szerkesztés nálam is ugyan ezt csinálja,nem tudom én sem mozgatni pont ez a gomb halványan marad,pedig úgy elraktam volna a duna 1-2 csatitkat!Egy gagyi beltérit adtak vacak nagrás kártyával ami csak ezzel a készülékkel megy,
sajnálom a Cryptoworksos kártyámat az működöt másik beltéribe:(
Előzmény: SquareWire (2969)
SquareWire Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2969
Na összeállt a rendszer. A kártyákat meglepő módon nem kellett aktiválni, a csatornák letöltése és a kártya behelyezése után már jött is az adás.

Jelerősség 60-70 %
Jelminőség 100%

Ezek jó értékeknek számítanak? Felhős, borult volt az ég, akadás az adásban nem volt.

Lenne még egy kérdésem a hozzáértő júzerektől: próbáltam a csatornakiosztást megváltoztatni, odáig sikerült eljutni, hogy a mozgatni kívánt csatornát kijelöltem, de azt onnan mozgatni sehogy sem sikerült. Hogyan kell ezt megcsinálni?
SquareWire Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2968
Új fejlemények: ma jött az antennás srác (magyar), nagyjából 25 másodperc alatt belőtte a műholdat, fák nem takarnak bele, tiszta és állítása szerint nagyon erős a jel. Sajnos a kártyák nem voltak otthon, ezért csak a szabadon nézhető csatornákkal tudtuk tesztelni (bár azokhoz is kéri kártyát), majd estére meglesznek, kíváncsi leszek, hogy kell-e vajon újraaktiváltatni őket. Eddig minden rendben...

Más: a Humax beltérik másnál mennyire hajlamosak a megfagyásra? Az egyik a kettő közül feltűnően sokszor fagy meg (=nem kapcsol be standby-ról).
SquareWire Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2967
Sok cimborámnak van otthon UPC-je, mindenkinél megtörtént az átállás, kérdeztem őket, hogy látnak-e valamilyen különbséget, a válasz minden esetben annyi volt, hogy felhős/esős/viharos időben pár másodpercig megszakad az adás. Meglepő módon senki nem volt miatta mérges vagy feldúlt, ennyi talán még belefér. Hozzám holnap jön az antennás gyerek, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit sikerül majd alkotnia.
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2966
Hát nekem ilyen gondom nincs a kép minőséggel:))))Nálam még nem tekerték át az antennát,a hétre ígérték hogy értesítenek,egyeztetnek időpontot.Ma Szerda,és még nem kerestek.A hetet kivárom,utána ismét érdeklődöm és ha jövő héten nem jönnek ki akkor lemondom a francba,május óta nem értek ide ez pofátlanság egy szolgáltató cégtől havi 4000-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2965
A UPC drága kincs,

jó ha van, de jobb, ha nincs.

:)
Előzmény: V.Gy. (2964)
V.Gy. Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2964
Hátha olvassa a topikot valaki a jupicitől... Az Echo TV-n (a Thor-on tehát) két másodpercenként ilyen srévizavé izé villan be:

V.Gy. Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2963
Nnna engem is utolért az elkerülhetetlen átállás a Thor-ra. :-) Végül is, már csak szűk hónapja van az Astrának, meg kellett történnie.

90 centis parabolával a jelminőség majdnem 100% mindenhol. Rögtön volt is lehetőségem este emberes felhőszakadásban kipróbálni: a jelminőség 55-80%-ra esett vissza a különböző adókon, de a kép rendben volt mindenhol.

Kellemes meglepetésként ért, hogy a CNN, a BBC World News és a Sky News itt is elérhető, és ezek nekem azért némileg fontosabbak a német adóknál. És persze ott a pár új UPC-s program, amik az Astrára már nem kerültek fel, az nekem már szinte túl sok is.

Eddig tehát rendben vagyok a Thor-ral. Csak ez így is maradjon! :-)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2962

hát remélem adtam azzal egy jó tippet hogy menj be:))))
Előzmény: Törölt nick (2960)
SquareWire Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2961
Na visszaértem a nyaralásból, tarthatott volna azért hosszabb ideig...
Otthon sikerült vásárolnom egy nagyobb antenna-tartó konzolt, remélem ezzel már sikerül összehozni a dolgot. Kicsit röhej, hogy lassan 2 hónapja van rendszer, de egy másodpercet nem használtam még...
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2960

Reggel ott kezdtem... igaz az asztalt nem kellett verni mert egy kedves hölgy ismerősöm ült a pult mögött. Ide telefonált, oda telefonált.... pár perctürelmet kért. Egy kezes lábasba öltözött fickó hozott egy új dobozt. Áttette a kártyát és hazahoztam... működik.

 

4 napot elengednek a havi díjból. 30-cal elosztotta a díjat és levonja az automata... bősz fejszámolgatás után ez olyan 800-900 Ft lesz.

Előzmény: PalotaiValdez (2957)
originalqszi Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2959
Köszönöm:)))))))))))) És így érthető:))))))
Előzmény: andtib53 (2936)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2958
sőt ha UPC partnertől van a cucc én már holnap hivnám.

fater varrógépszerelő és rendszeresen szokták csengetni szombat-vasárnap javitás ügyben.és nem engedheti meg magának hogy egy vasárnapi javitást ne csináljon meg!
sőt mivel Singer partner igy néha befut egy garanciális gép is pl vasárnap ebéd után(akkor jutott eszébe az illetőnek) de őt se zavarhatja el.


ha mi beltérink bedöglene itt kinn akkor a következőt tenném:

felhivnám a viszonteladót akitől van hogy félórán belűl postázom haza a beltérit,az 2 nap alatt otthon van,és legkésőbb másnap adjon postára egy újat hogy az harmadnapra itt legyen Hollandiában.addig meg elkérném a havertól a tartalék beltérit.

ahogy a viszonteladónkat ismerem meg is tenné ezt.
Előzmény: Törölt nick (2956)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2957
Most várhatok szerdáig mire ...


jövő szerdáig?


itt Hollandiában 3hét múlva szerdán mászna ki a szerelő....

egy xar internetáthelyezés új lakcimre 3hét és persze ugyanúgy csengeted a havi dijat+59euro az áthelyezés dija.holott annyi vele az össz munka hogy beirják az új lakcimet és nyomnak egy entert.


javaslom hétfőn fogd a cuccot és vidd be(ha ráérsz) és üsd az asztalt.főleg ha jól értem hogy már nem az első eseted.

kárpótlásként meg kérnék 1hónap grátisz HBO-t mivel egyenlőre az étteremben a pincér táncolja körbe a vendéget és nem forditva.
Előzmény: Törölt nick (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2956
Isten bizony egyszer kibaszom a második emeletről ezt a szar vevő dobozt itten.... megint beszart. Most várhatok szerdáig mire kimászik a UPC és kicserélni egy ugyanolyan szarra, ami megint bír majd 3 hónapot.... ezt a TV mentes hétvégét és pár napot (összesen 5 nap!!)persze kibírom, mert vajnyi keveset tévézek.... de az előfizetési díjat csengethetem egész hónapra....
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2955
szia

örülök neki.ismerek párat.

miért?
Előzmény: JimK1rk (2954)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2954
Sikerult az atallas!:)
Megegyszer koszi a segitseget!

Ismersz magyarokat a kornyekeden?
Előzmény: PalotaiValdez (2953)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2953
Ha raforditom a Thor-ra az lavort, akkor egybol jonni fog az adas, tehat a tv-n be fog jonni mondjuk az m1?


nem mert bemész a gyári beállitások menűbe,4db 0 a pinkód visszaállitod alapra aztán szépen elkezdi letölteni a csatornákat.
ha végeztél kihúzod a konnektorból és visszadugod.
ennyi.

mi eleve nem hoztunk ki lavort mert repülővel jöttünk,38 euro volt a 85-ös antenna 2méteres vascső tartóval,falra szerelhető.Triax márkanevű.

koaxkábelt hoztam ki 50métert mert itt 1 euro métere otthon meg ingyér volt....

tessék őróla van szó:




igy nézett ki 4méteres csövön mikor kilombosodtak a fák:




és mivel a Thor miatt és a magas 15 méteres fák miatt kellett új lakást keresnünk most ime igy néz ki az új lakásnál a sarokban de rövidesen megy fel a garázstetőre.onnan fogja majd látni a Thort most csak Astrát lát.a Thor a 3. képen a két tetőtéri ablakfülke között fog jönni.
Előzmény: JimK1rk (2951)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2952
-z
Előzmény: JimK1rk (2951)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2951
Lehet mi is beszerzunk egy 90-es tanyert, mert asszony nem nagyon szokott orulni neki ha BK alatt elmegy a jel!:))

Ha raforditom a Thor-ra az lavort, akkor egybol jonni fog az adas, tehat a tv-n be fog jonni mondjuk az m1?

Koszi a haszut melle mafort!:)
Előzmény: PalotaiValdez (2949)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2950

azt csak akkor tudod letölteni ha a lavór már a Thorra néz.

http://www.upc.hu/pdf/DSR4101_belteri_egyseg.pdf

ez a kezelési útmutatója
Előzmény: JimK1rk (2948)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2949
szia

"Akkor viszont nem ertem a torok somszedaimat, mert ha a te ex-szomszedod a bokor arnyekaban is fogta a Türksatot, akkor itt miert hasznal mindenki 90-es, vagy nagyobb tanyert!?:) Sot megnagyobbat akar, mert vihar vagy csak egy komolyabb eso miatt is elmegy a veteluk.(nekem is)"


a Türksat a 2A/3A at 42.0° Kelet pozicióból jön.
a honlapjuk szerint Törökországtól-Közép-Európán,Németországon és a Benelux államokon keresztül terjedő sávban(ahol a török vendégmunkások java él) elegendő az 50 cm-es antenna,de gondolom az itteni esőgondok miatt használnak 80-90-es antennákat.

a volt szomszédnak is kb 90-es volt a bokor tövében:)
Előzmény: JimK1rk (2946)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2948
A Philips 4101-es belterin hol kell letolteni a thor 5 adatait, ha egyaltalan le kell?
Korulbelul 2 honapja megvaltozott a menu kinezete, ez azt jelenti, hogy a legfrissebb firmware van fent?
scott_henderson Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2947
Köszi! Akkor így fogok eljárni. :-)
Előzmény: V.Gy. (2943)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2946
Koszi szepen a gyors valaszt!

Akkor viszont nem ertem a torok somszedaimat, mert ha a te ex-szomszedod a bokor arnyekaban is fogta a Türksatot, akkor itt miert hasznal mindenki 90-es, vagy nagyobb tanyert!?:) Sot megnagyobbat akar, mert vihar vagy csak egy komolyabb eso miatt is elmegy a veteluk.(nekem is)

Azt lehet tudni, hogy a lavort magasabbra kell-e allitani?
Előzmény: PalotaiValdez (2945)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2945
szia

bocs hogy késve válaszolok.néztem a térképen Ti Mastrichtal vagytok egy magasságban Belga-Limburgban.

itt Tilburgban és úgy általában a Benelux államokban az 50-60-as antenna elég.
ezzel szemben nekünk 85-ös van.

az átállást a török szakemberre bizom,2fejes rendszer az elképzelés az ő tanácsa alapján.

még van rá 1 hónap.


mivel a múltkor otthon Magyarországon "átszerelték" az antennát,beszéltem telón a magyar szerelővel,annyit mondott az átforgatás után a menűben gyári beállitásokra kell visszaállni,majd a beltéri letölti a friss szoftvert.

ennyi

üdv Attila,Tilburg
Előzmény: JimK1rk (2941)
JimK1rk Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2944
Nagy szerencsenk van mert csak egy kicsit kell nyugatabbra tekernem a tanyert, raadasul a masodikon lakunk es az antenna a lapostetovel egy szintben van.:)

Thor 5
Előzmény: JimK1rk (2941)
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2943
kérni egy társkártyát ... lehetőleg egy régebbi beltérivel, amihez a régi Cryptoworks kártya jár és egy ilyen modullal mehetne a Humax-ban a UPC. Jól gondolom?

Szerintem jól.
Előzmény: scott_henderson (2940)
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2942
digiTV kártya sem megy benne (ezt viszont nem értem hogy miért, talán ez is párosított a saját beltérijével?

Igen, az.
Előzmény: scott_henderson (2940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!