Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 118
ugye-ugye....=O)

sonkas szendvicset, sultet es rantott allatokat, szecsuanit. Kb ennyit. A tobbi lutri ,hogy megeszi e.

Előzmény: Fabyen (116)
sneci Creative Commons License 2002.05.17 0 0 117
Nálunk ma ez van az asztalon:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 116
Hát mit eszik az a ember??? :)
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 115
Neha ugy erzem olni tudnek egy zoldborso fozelekert ....de egyedul nem pancsolok...
Előzmény: Törölt nick (113)
sneci Creative Commons License 2002.05.17 0 0 114
A 111 az mind egy!:))))
Előzmény: Fabyen (112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 113
Haaaaat...azert megneznem ha a te ferjed jelentene ki,hogy nem eszik kakaot,virslit,tojast,bundaskenyeret,krumplistesztat, turostesztat,rakottkrumplit,fozeleket....stb...
Előzmény: Fabyen (112)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 112
Mi mindegy? Hogy mit főzünk?? :)

Sigue, szerintem amit a Te férjed szeret, azt meg az enyém nem enné meg.
Úgyhogy akár sajnálhatjuk is egymást. :))

Előzmény: sneci (111)
sneci Creative Commons License 2002.05.17 0 0 111
MINDEGY!:)))
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 110
De jo neked, hogy a ferjed nem valogat! =O)
Előzmény: Fabyen (108)
Mulan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 109
Ez is jól hangzik:-)

Én krumplipürét most nem tervezek, mert a régi krumpli már nem igazán szuper, az új meg még nem pürénekvaló. Hagyományos húslevest (meg vadast sem) ugyanez okból, csak a zöldségből kifolyólag: a régi már nem az igazi, az új még gyönge, de tavaszi csirkelevesnek már jó.

Reggeli-vacsora: igazság szerint házi ebéd után mi olyan nagyon nem szoktunk meleget vacsorázni, annál is inkább, mert későn van ebéd (ti. ünnepen később kezdődik a nap) de abból lesznek a jövő heti ebédek, amit ezen a címen főzök, este, amikor már nincs olyan meleg:-)

Előzmény: Fabyen (108)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 108
Jől hangzik, meg is éheztem. :)

Arra gondoltam, hogy szombaton kacsát sütök, krumplipürével. Vasárnap a szokásos húsleves, töltött-rántotthús sültkrumpli, ubisali, és sütni kéne valami finomságot.
Hétfőre pedig brassóit kéne főzni, vagy Holsten szeletet ( nemtom helyesen írtam-e a nevet)

Reggeli-vacsora: lángos, melegszendvics, virsli, sültkolbász,héjába sült krumpli- kolbásszal, tojással.
Vagy valami ilyesmi.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (106)
Mulan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 107
A fogyótúra szerintem is jobb, mint az étkezési korlátozás:-) Gyalogtúrán mindig rengeteget eszik az ember, és jó kalóriaszegény kolbászos tarhonyákat főz este bográcsban, és mégse hízik közben:-)
Előzmény: Fabyen (103)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.05.17 0 0 106
Na, a vércsoportdiétát én elvből ellenzem. Pont a kedvenc kajáim tiltottak a 0-ás vércsoportommal! Méghogy ne egyek mozzarellát paradicsommal? Bahh!! :-)

Hétvégi menü:
Szo:tárkonyos csirkeleves, diós csiga
V: zellerkrémleves, borjú bécsi, petr. újkrumpli, fejes- és uborkasaláta
H: a csirkeleves maradéka, valami_majdmégkitalálom, gesztenyés palacsinta

Meg lehet, hogy Sacher tortát sütök.

Előzmény: Fabyen (99)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 105
Jóvanna, tényleg van benne olyan amit én is megcsinálhatok. Főleg a zsírosdeszkát hagymával, az tuti siker. :))
Előzmény: Mulan (104)
Mulan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 104
Ebből, amit felsoroltam, alig van saját találmány, a kínaitól eltekintve a többinek is van hagyományos magyar "eredetije":
bombaleves - ez kétféle hagyományos magyar gombaleves kombinációja, de lehet helyette egyikfélét csinálni
túróstarhonya: hát ez lecsós tarhonya túróval, aki nem kér hozzá túrót, nem kér
gyümölcssaláta: kompót, aki eszik hozzá fagyit eszik, aki nem, nem
valami tavaszi leves aprólékkal: hát ez tényleg régimódi dolog
kéri máj: "savanyútojás" - baromfimájból, de lehet helyette az eredeti hagyományos savanyútojást is főzni
zsemlegombóc: nem ujdonság
házi fagyitorta? ezt sem?
erős-savanyú leves, pekingi kacsa: na jó, ez kínai ötlet után (meglehetősen szabadon)
almás rétes: erre nem lehet panasz
rittyentett máj: ez natúr kisütött baromfiaprólék, (szív, máj, ha van, zúza, kis húsdarabkák, és töpörtyűje is - nem hiszem, hogy én találtam fel:-) Ha a szívet-zúzát vékonyra felszeleteled, az egészben hagyott májjal együtt mintegy öt-hét perc alatt kész, innen a családi "rittyentett" név)
újkrumplipaprikás: ugyanolyan hagyományos, mint a pörköltkrumpli (ami paprikáskrumpli helyes neve:-)
sült rizs: ne üss rá tojást, hívjad zöldséges (gombás) rizseshúsnak. Esetleg csinálj helyette bácskait
Paprikástúró: hagyományos
húskenyér: darált pörkölt régimódi kenyértésztában
lángos: "hungarian pizza" vagy mi:-)
gyömbéres kalács: lehet helyette sima mézes vagy kakaós kevert
szendvics: na ezt biztosan te is főzhetsz:-D Meg zsíros (vajas) házikenyeret újhagymával:-)
Előzmény: Fabyen (101)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 103
A horoszkópok megtudják ám szédíteni az embert, pláne ha valaki komlyan veszi. :))

Szerintem is úgyvan, hogy amit az ember kíván, és jólesik neki, azt nyugodtan egye meg.
Az meg különösen rossz lehet, ha megennél valamit,és nem lehet. Akkor egésznap csak az jár az ember fejében.
Itt a fogyótúrára is gondolok ( amit én is mindíg csinálok )
Meg persze amit mondasz, ha beteg az ember, és valamitől eltanácsolják. Bár lehet, hogy az elvonás miatt még betegebb lesz. :))

Előzmény: Mulan (102)
Mulan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 102
Még azt se hidd el kritika nélkül, amit én mondok(...:-))))))))), nemhogy amit e tévé...
SZVSZ ez ugyanolyan, mint a heti horoszkópban az olyasmi, hogy minden skorpió nőnek egyszerre lesznek menstruáció előtti panaszai. Bár egyszer a Slágerrádióban amikor a szerelmiélet-horoszkóp ment hallottam egy jót: "a skorpióknak a jövő héten nem lesz idejük ilyesmire".

Magánvéleményem szerint, aki valami betegség miatt nem kényszerül másra, az azt egyen, ami jólesik. Tilos, ami nem ízlik, amit nem kíván.

Előzmény: Fabyen (99)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 101
Azért, mert a férjem a hagyományos ételeken kívül semmit nem hajlandó megenni. Ráadásul makacs, mint egy öszvér, és mégcsak megkóstolni sem akar semmit.
Előzmény: Mulan (100)
Mulan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 100
Te miért nem főzhetsz ilyeneket? Na jó, a májat nem mindenki eszi, neki tegyél bele buggyantott tojást, eredetileg úgyis a savanyútojás alapján lett a recipe (prion meg a tojást nem eszi, csak rántotta/omlett ill. teljesen eldolgozott formátumban. Úgyhogy az erős-savanyú levesem is elég speciális: nem csíphet, nem lehet túl savanyú - az anyu miatt, és nem lehet benne tojásuszadék, rák helyet szardíniával készül). A pekingi kacsa meg nem túlvariált, csak nagyon finom.(mandarinpalacsintát nem csinálok hozzá: egyszer próbáltam, ahhoz képest, hogy pont olyan, mint az egyszerűközönséges magyar palacsint túl macerás, és kevés is az előírásos 2/kopf. Azóta sima palacsinta van hozzá, vagy rizs, vagy krumplipüré, vagy akármi: pl. párkáppal is jó)
Előzmény: Fabyen (94)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 99
Most hallottam a Receptklubba, hogy az "A" vércsoportúak ne egyenek kacsát, libát, szalonnát, paradicsomot, krumplit.
Most kérdezem én, hogy akkor mi a rossebet főzzek a hétvégén?? :)))
Fabyen Creative Commons License 2002.05.17 0 0 98
Mentek a telekre? Jó hétvégét nektek.

Ha egyszer családiházunk lesz, vagy telkünk, sokat főznék a szabadba én is.
Nagyon szeretem a bográcsos, meg a rostonsült kajákat. Nem beszélve a szalonna sütésről.
Ezeknek az ételeknek hangulatuk van. :)

Előzmény: Cicóka_ (97)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.05.17 0 0 97
Jó hosszú hétvégének nézünk megint elébe :o))

Kedvet kaptam én is a kelkáposzta főzelékhez. Jó kis fasirttal.
Bográcsba jó kis paprikás krumpli is tervbe van.
Csirkemáj roston :o)) - jó kis salátával. Idei zöldségleves - csirkejavával - esetleg zöldborsóleveske.
Meg majd még alakul.

Mindenkinek jó főzöcsékézést :o))

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 96
A Spectrumot en napi 24 oraban neznem ha lehetne...=O(
Előzmény: Fabyen (94)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.16 0 0 95
Nem ,ezek kistanyer meretu hatalmas falatkak lesznek. =O)
Előzmény: Fabyen (94)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.16 0 0 94
Mulan, ezek fantasztikusan hangzanak. Jó neked, hogy ilyesmiket főzhetsz. Viszont kacsáért lehet hogy kinyargalok a piacra. Mondjuk azt se szereti a férjem túlvariálva, de azt én is úgy szeretem ahogy Ö. :)

Sigue, biztos finom lesz. Ezek kis falatkák lesznek?
A Sprektumon szoktam nézni a két duci hölgyet, azok is szoktak jókat csinálni.

Előzmény: Mulan (92)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.16 0 0 93
A hetvegen kifogok probalni egy angol videki etelt.A TV-ben lattam es nagyon megtetszett.
Egyszeru tesztat kell gyurni, kenyertesztat vagy pizza is megteszi. Egy kissebb talkaval koroket vagtak ki miutan kinyujtottak. Bele dobaltak apritott paradicsom-paprika-hagymat, aprora vagott nyers marhahust, fuszereztek, majd kettehajtottak es a peremet olymodon gyurtak egybe, hogy egy fonott szele lett. Kemencegen sutottek.
Orultem ,hogy nincs szaga a TV-nek! =O)

Nos, en elosutom a lecsot pulykahussal es azt fogom pizzatesztaba tenni, sutoben sutom. A fuszereken meg gondolkozom, ha van valami jo tanacs azt szivesen veszem.

Mulan Creative Commons License 2002.05.16 0 0 92
Hogy mit főzök, az igazából szombaton a piacon derül ki, addig csak nagyvonalú elképzeléseim lehetnek.
Kb: szombaton bombaleves, túróstarhonya, gyümölcssaláta (ez nagyon gyorsan megy), vasárnap valami tavaszi leves aprólékkal, kéri máj, zsemlegombóc, fagyitorta, hétfőn erős-savanyú leves, pekingi kacsa, almás rétes. Vacsorákra: rittyentett máj, újkrumplipaprikás, sült rizs. Reggelikre, meg amikor eszünkbe jut még enni: paprikástúró, húskenyér, lángos, gyömbéres kalács, (szendvics).
Előzmény: Fabyen (91)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.16 0 0 91
A változatosság kedvéért, ma milánói volt.
Holnap lehet, hogy savanyúbablevest főzök.

Mulan, tudod már mit főzöl a hosszú hétvégén?

Mulan Creative Commons License 2002.05.16 0 0 90
Miért nem fagyasztotok készételt? Félkészt sem?
Előzmény: sneci (89)
sneci Creative Commons License 2002.05.15 0 0 89
Nemnem!
Már régóta nem fagyasztunk le készételt.
A melóhelyéről szokott hozni nekem olyanokat,amiket nemigen szoktunk csinálni, de én szeretem.:)
Előzmény: Fabyen (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!