Keresés

Részletes keresés

grunfeld Creative Commons License 2005.03.18 0 0 229

Nincs itt senki a III. ütemből? Mit tudtok, hogy halad a project? A B épület hogy áll?

 

Üdv, Grünfeld

agha Creative Commons License 2005.03.11 0 0 228
[off]
Úgy tudom, elég sokan vagyunk informatikus vénával a környéken.
Jómagam a BME-n, infó szakon épp a diplomamunkám írom. Ehhez készítettem egy kérdőívet, amelyet szoftverfejlesztőkkel, IT projektmenedzserekkel, fejlesztési vezetőkkel stb. szeretnék kitöltetni.
A kérdőívről bővebb leírást és a pontos elérhetőséget itt találjátok.
Előre is köszönök minden segítséget!
[on]
alorinc Creative Commons License 2005.03.07 0 0 227
Jártam a B felé, az elmúlt 2 hónapban semmi változás kívülről, de bízom benne, hogy be lesznek tartva a határidők.


szomi_szomi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 226
Ugyszintén.
Előzmény: agha (225)
agha Creative Commons License 2005.03.06 0 0 225
Szia,
Az itt található e-mail címemre írj nyugodtan, azon elérhető vagyok.
Előzmény: Bony55 (224)
Bony55 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 224
hello szomi szomi és agha,

Informatikával kapcsolatban szeretnék beszélni veletek.
Kérlek, adjátok meg elérhetőségeteket.
Bony55
Előzmény: agha (187)
Bony55 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 223
hello szomi szomi és agha,

Informatikával kapcsolatban szeretnék beszélni veletek.
Kérlek, adjátok meg elérhetőségeteket.
Bony55
grunfeld Creative Commons License 2005.03.03 0 0 222
A B épülethez csak lépcső vezet, baba/tolókocsi feljátó nincs. Ha jól emlékszem kb. 8-10 lépcső van, azt megmászni igen nehéz a fenti járművekkel. Üdv
Előzmény: alorinc (221)
alorinc Creative Commons License 2005.03.01 0 0 221
Miért nem lehet bemenni?
grunfeld Creative Commons License 2005.02.25 0 0 220

Sziasztok,

és ahhoz mit szóltok, hogy a B épületbe nem lehet baba/tolókocsival bemenni? Nem középület, ezért nem kötelező, de azért mégis barátságosabb lenne. Nem tudhatjuk, mikor lesz erre szükségünk.

Üdv, Grünfeld

alorinc Creative Commons License 2005.02.17 0 0 219
A garázs illetéket mi már tavaly kifizettük. Szerintem részben az az oka, hogy egyszerre akarják a használatbavételit kiadni a négy épületre, illetve az is lehet, hogy muszáj nekik így eljárni. Illetve elkezdődött a IV. ütem, oda is kell ember.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.02.16 0 0 218

Megmondtam elöre, hogy csúszással számoljatok.

 

Elvileg akkor szabadna csak beköltözni ha megvan a _használatbavételi engedély_!!!

Ez egy családi házban nem gond mert egy lakásra nézve minimálisak a követelmények, de egy társasháznál csak akkor adják meg ha _minden_ lakásra és közös helységre teljesülnek a minimum feltételek.

 

Persze beköltöztünk/beköltöznek elöbb, mert rossz a szerzödés és nincs türelme az embernek várni. Ez egy elég undorító dolog az építőiparban és hálistennek visszaszorulóban van. De ehhez az kell, hogy a vételár nagyrészét használatbavételi után fizesse a vásárló.

 

Közös ktg nálunk kb 90 nm-re kb 12000 Ft garázs közös ktg nélkül (nincs garázsunk). Ezen felül jön még minden egyedi fogyasztás ugye (áram, víz, melegvíz, fütés stb).

grunfeld Creative Commons License 2005.02.16 0 0 217

Sziasztok,

a napokban jött ki az illetékkiszabás a garázsra. Ti is kifizettétek az illetéket sokkal korábban a beköltözésnél? Vagy el lehet könnyen tolni? Üdv, Grunfeld

 

grunfeld Creative Commons License 2005.02.16 0 0 216

Szisztok,

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, éppen nyitni akartam már újat. Én a III/B-nek leszek a lakója és az utóbbi időben meglepett a késlekedés. Nekem tavaly azt mondták, hogy az év elején lehet költözködni, 2 hónapja még tavaszt, 1 hónapja júniust, most meg szeptembert emlegetnek. Nem tudjátok, hogy mi ennek az oka? A ház jól áll, ha akarnák, szerintem biztosan át tudnák adni hamarosan. Nekem feltűnt, hogy a B épület előtt nincs babakocsi ill. tolókocsi feltolási lehetőség. Ti tudtok erről? A fűtési rendszerről (költségek ill. mérési módszer) tudna valaki tapasztalatokat mondani?

 

Üdv,

   Grünfeld

TopáZ Creative Commons License 2005.02.16 0 0 215
Persze, hogy viselem a terheket. Én azt nem értem, hogy ha birtokba veszem, miért nem költözhetek be?
Előzmény: alorinc (214)
alorinc Creative Commons License 2005.02.16 0 0 214
Én úgy gondolom, hogy a birtokbavétel történhet a műszaki átadás-átvétellel egyidőben, de akkor innentől kezdve viseled a terheket is.
TopáZ Creative Commons License 2005.02.16 0 0 213

Hello,

 

Nekem most azt mondták, hogy már márciusban elkezdik átadni, de költözni csak május 30 után lehet, mert az van a szerződésben. Én megnéztem a szerződést és az van benne, hogy ha kifejezetten kérem, akkor a birtikbavétela műszaki átadással egyidőben történik. Szóval én ezt nem értem.

 

Előzmény: alorinc (211)
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 212
A közös költség mennyi nálatok (i. és II. ütem)? Mi lett a vége az állítólagosan jogtalanul eladott 2x60m2-es tárolók ügyében?
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 211
Egyébként mindenkinek üdvözlet!

Én is új lakó leszek B épület, III. ütem. Ha információim helytállóak, akkor az A épületet május környékén kezdik meg átadni.

A penészedés, párásodás elszomorít, de az ilyen modern ablakokkal vigyázni kell, ha hoszabb időre eultaztok, akkor gondokodni kell a szellőzésről, mert túl jól szigetelnek.

A konyhát a Tormával terveztetjük. A MAFC (nem BEAC?) sprotpályára nézünk rá, így szép zöld a kilátás - remélem nem tervezik az eladását.

alorinc
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 210
Szerintem elég drága lesz, olyan 20-22 millió, az OC árult lakást, szintén vmi 340-360e t-os m2 áron.

kereső2005 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 209

Sziasztok!

 

Eladó lakást keresek a Nádorligetben. 50 nm körülit.

Olyat ami hamarosan beköltözhető.

Tudtok ilyet?

agnusasszony Creative Commons License 2005.01.31 0 0 206
Á, szerintem meg tök cukik az értékesítők, főleg persze a pasi. Érdekes, velem nagyon kedves volt...vajon miért :-) szóval azt hiszem, megyek majd mégegyszer hozzá :-)
l_bndi Creative Commons License 2005.01.29 0 0 205

Hogy azért legyen némi jó tapasztalat is:

Én már háromszor költöztem egy régi munkakapcsolatból adódó ismeretségbol jövo szállítókkal. Dekorátorként dolgoztam egy antikbútor kereskedonek és amikor az elso komolyabb költözésünk volt, akkor megkérdeztem  a tulaj szállítóit, hogy vállalnak e sima költöztetést is. Mondták, persze igen. Megegyeztünk, jöttek idoben (szombaton) összesen hárman. A cuccokat körbetekerték cégnévre logózott plédekkel, mindent kikötöttek ripsz-ropsz átvitték a régi szakadt gyerekbútoraimat (réka ;)) és amikor kiderült hogy egy tölgyfa szekrény nem fér be a bejárati ajtón, felajánlották, hogy hívnak bútorasztalost és szétszedi-összerakja, persze nem két fillérért. Ide, a Nádorligetre is ok hozták a cuccainkat... Anekdotaként róluk még annyit, hogy amikor az egyik antikbútor szállításnál belement valamelyik srác kezébe egy szálka, a kereskedo csak annyit mondott: ne lopd a bútort ;))

joc_ Creative Commons License 2005.01.28 0 0 204

Hirek szerint a 2. utemnel megtortent az albetetesites a Foldhivatalban.

Kezdemenyezes: http://nadorliget.atw.hu

TopáZ Creative Commons License 2005.01.26 0 0 203

Engem is értek már meglepetések. Egy olyan céget hívtam ki akikkel korábban már költöztettem és meg voltam velük elégedve. Egy másik brigád jött tőlük mint korábban és rengeteg ajom volt velük. Összetörték a fiókjaimat, elismerték írásban is a kárt, de semmit nem tettek, hogy helyrehozzák, csak 2 hónapig sumákoltak. Végül felhívtam a fogyasztóvédelmet, hogy mit kell tennem. Ők elmondták, majd megfenyegettem velük a költöztetőket, plussz beígértem hogy küldök az apehttől is próbavásárlót mert a számláról megfeledkeztek. Másnap elintőződött a probléma.

Azóta találtam másik céget akikkel nem volt semmi gond.

Előzmény: joc_ (202)
joc_ Creative Commons License 2005.01.26 0 0 202

A 2. utem EF epuletekben (legalabbis mire a tobbseg koltozhetett) mar jartak a liftek. Persze meggondolando hogy nagyobb darabokat erdemes-e beszuszakolni a liftbe, mert lehet hogy a koltoztetoknek sokkal konnyebb, viszont ha baja lesz a liftnek az a lakokat terheli. Ugyhogy csak ésszel.

Mindenesetre sajat tapasztalatbol mondom, hogy ismeretsegi korben pozitiv REFERENCIAVAL rendelkezo koltoztetoket keress, nagyon sok hirdeto kokler es csak bosszusagod lesz veluk. Ne az olcsosag dontson! (En mar jartam ugy is, hogy ossze volt minden pakolva, es a koltoztetok delutan 2 helyett este 7-kor akartak jonni. Mire lemondtam oket, erre kozoltek hogy jo, de a kiallasi dijat ki kell fizetnem. Mikor kerdeztem hogy milyen kiallasi dijrol beszel hiszen epp az a baj hogy nem alltak ki, akkor kozolte hogy nem erdekli, az emberei eleg tenyeres-talpasok, eddig meg senki sem probalkozott nem fizetni, mert ha ramkuld nehany ilyet, megbanom hogy elek. Volt annyi szerencsem, hogy tudtam hogy nincs annyi informacio a birtokaban hogy ha en nem akarom akkor is megtalaljon, ugyhogy elmondtam neki hogy tehet egy szivesseget. Mindenesetre kellemetlen volt, es kereshettem masik tarsasagot. Azok pedig amikor meghallottak ezt a sztorit, egymasra neztek, es mondtak, hogy 2 nap alatt en vagyok a harmadik, akitol ugyanilyen tortenetet hallanak az elso cegrol.) Ha telefonon rendeled, a legaprobb reszletekig kerdezd ki mi van az arban (szoktak kulon szamolni kocsi dijat meg rakodokat, de van ahol egyutt van a dij; van ahol kulon kiallasi dij van, van ahol minimumdij, stb), ird fel, kivel beszeltel, kerj telefonszamot az emberekhez, meg ilyenek. Es szamits ra, hogy meg igy is erhetnek meglepetesek.

Előzmény: TopáZ (199)
TopáZ Creative Commons License 2005.01.26 0 0 201
Mikor legutóbb a 3.-ra költöztünk baromira sajnáltam a költöztetőket mire a 40 doboznyi könyvet felvitték. Már remegett a lábuk, meg minden bajuk volt. elképzeltem ugyanazt még magasabbra.
Előzmény: szomi_szomi (200)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 200

Simán felviszi a költöztető a cuccokat akár a 10.-re is gyalog. Órabérben dolgoznak.

Előzmény: TopáZ (199)
TopáZ Creative Commons License 2005.01.26 0 0 199
Hello,én is A épület, csak a park felé fogok nézni. Nekem nemrég azt mondták, hogy kb egy hónap múlva kezdik az átadást. mire az összes lakást átadják tényleg kb május lesz. Engem inkább az aggaszt, hogy a korábbi ütemekben a lift csak hónapokkal a lakások átadása után lett beüzemelve, Így meg a költözés gyakorlatilag lehetetlen, mert nem hiszem, hogy találok költöztetőt aki felviszi  lift nélkül a bútorokat,a mosógépről nem is beszélve.
Előzmény: mogi (197)
the praetorian Creative Commons License 2005.01.26 0 0 198

Hi Mogi,

 

Termeszetesen nem csak a csalodottsag visz el innen, hanem mas okai is vannak. de az teny, hogy valami masra szamitottam evekkel ezelott, amikor megrendeltem a lakast. A sokadik atadasi idopont, a sok esetben hanyag kivitelezes, a hangulattalansag (szomi-szomi: azert en is ismerem a szomszedokat, de mast mar nem) es a lakotelep-erzes nem tul vonzo sajnos.

Van eselyed van arra, hogy yo tarsasag joojon ossze, nem akarlak elkedvetleniteni elore.

A lenyeg az, hogy ha van lehetosegetek, akkor a muszaki atadasra nagyitoval es esetleg szakemberrel menjetek es ha a legkisebb gond is van ne vegyetek at, hanem azonnal kerjetek a kijavitast. Ha mar bent vagytok, akkor evekig is elhuzodhat a potmunka. Az elso utemnel peldaul meg mindig peneszes sok lakas, raadasul tobb lepcsohazban...

Előzmény: mogi (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!