Keresés

Részletes keresés

nonameboy Creative Commons License 2003.12.23 0 0 862
A klubvezetők, liga, média, hivatalos szervek támadnak és furcsán szemlélődnek.
kell hogy ezek érdekeljenek minket? Mit tudnak ők tenni? lejáratnak a közvélemény előtt? Saját magukat már annyira lejáratták, hogy ha valaki megcáfolja az ő állításaikat, nem sokan hisznek nekik..
A közélet megvet. Miért vetnek meg? Mert a már említett szervek lejáratókampánya ellen senki nem tett semmit, mindig csak magunk közt morgolodtunk, h már megint mit írnak rólunk,stb..

A legfontoisabb dolog amin javítani kell, a kommunikáció javítása. Az egymás közti kommunikáció javítására megvan az alap,ezért hjoztuk létre a http://lelato.on.hu címen elérhető szurkolói honlapot. Sajnos egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, akkor működhetne igazán jól a dolog, ha mindenki /vagyis minden táborból valaki/ aktívan részt venne a honlap működtetésben, küldenék a beszámolókat, megosztanák tapasztalatiak a többiekkel.

Gondolom nem kell nagyon ecsetelnem mennyire fontos lenna a kifelé történő kommunikáció javítása/vagyis inkább elindítása../Az emberek többsége az alapján formál véleményt a dolgokról, amit a médiában lát, hall.Ezért, ha azt akarjuk, hogy megértsék, hogy mi a szurkolói mozgalmak lényege, eloszlassuk a velünk kapcsolatos tévhiteket, nekünk is jelen kell lenni az országos médiában.
Konkrét eredmény még nincs, de már puhatoloztam:Elképzelhető, hogy a tavaszi idény kezdetétől helyet kaphatunk egyik országos sportujságban. De ehhez is azt kellene először elérni, hogy az egymás közötti kommuniukáció zökkenőmentes legyen.

Előzmény: kabsz (859)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 861
nonameboy!

A megoldást én sem tudom. A magam részéről én még mindig egész héten a meccsen kattogok, meg igyekszem minden nap találkozni valakivel a csoportból, akivel lehet dumálni. A koreo, meg ilyenek csak külsőségek. Persze kellenek.

Előzmény: nonameboy (857)
kabsz Creative Commons License 2003.12.23 0 0 860
Ha hallasz akkor élsz is.

Talán írsz is valami választ az emailokra.

Karácsonykor hívsz?

Előzmény: badhool_16 (858)
kabsz Creative Commons License 2003.12.23 0 0 859
A mostani véleményem,hogy sehogy.

Ez többeknek a véleménye.

Iszonyatos energia.
A klubvezetők, liga, média, hivatalos szervek támadnak és furcsán szemlélődnek.
A közélet megvet.
Az ultra társadalom lehúz mert már többször becsapták és igérgettek neki. Rossz a kommunikáció.
Volt és van is terv a talpraállásra. De ez már anyagi kérdés semmi más.
A megszerzésére is volt terv.

Egyenlőre bozót harcok mennek különböző szinteken.

A kapcsolatok még megvannak és müködőképesek.
De nem látomsehol az akarást.
De ez érthető.

Előzmény: nonameboy (857)
badhool_16 Creative Commons License 2003.12.23 0 0 858
kabsz:
Hallom mesz Kanadaba ismerkedni:)
Előzmény: kabsz (855)
nonameboy Creative Commons License 2003.12.23 0 0 857
kabsz. az nem lehet mérvadó, hogy előrébb tartunk mint a focistáink....
Én amagam eszközeivel megpróbálok tenni ez ellena apunnyadás ellen/ Pippot is itt győzködtem féldu:-)) + csinálom ezzel kapcsolatban a honlapot/, de a többség ugy látom nem vevő erre. nem tudom hogy kellene felrázni a fásultságból azokat akik már bizonyítottak, akikről köztudott h sokakl többre képesek annál amit nyujtanak
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.23 0 0 856
Egyre jobb. :)
Előzmény: kabsz (855)
kabsz Creative Commons License 2003.12.23 0 0 855
Szállásban vagyok a legjobb:)))
Előzmény: andd.is.back (854)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.23 0 0 854
Te mindent elintézel? :))
Előzmény: kabsz (853)
kabsz Creative Commons License 2003.12.23 0 0 853
Azt én elintézem

Csak időben szóljatok.

Őőőő Sloncik:)))

Előzmény: nerazzurro (852)
nerazzurro Creative Commons License 2003.12.23 0 0 852
NB1.hu

Nem indul a DVTK

Budapest, december 22., 22.00 Kihagyja a teremtornát a miskolci gárda.

Mint ismeretes, januárban kerül megrendezésre az immár szokásosnak mondható téli teremtorna, amelyre a 12 első osztályú csapat mellett 8 NB I/B-s gárda is meghívást kapott. Közöttük volt a Diósgyőr is, amely azonban egy udvarias faxban lemondta a tornán való részvételt.
Az MLL-be küldött értesítés szerint erre azért került sor, mert a csapat az említett időpontban várhatóan külföldön edzőtáborozik majd. A "helyettes" kilétéről - amely vélhetően a Kecskemét lesz - még idén döntenek a torna szervezői.

* * *

Ja, Prágát én is adom, de honnan lesz jegy?

Előzmény: andd.is.back (849)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.23 0 0 851
Ascoli messze van, nem biztos, hogy bevállalnám az otthoni meccsét. (Rendőrségi ügyem folyamatban...)
Előzmény: monteverde (850)
monteverde Creative Commons License 2003.12.23 0 0 850
Remélem is...
A Brescia-Milan jónak tünik,de kéne mellé vmi jó kis B liga is.
Az Ascolira fáj most a fogam:)
De majd januárban eldöntjük.

Na jóéjt gyerekek,már csak kettőt kell aludni a jézuskáig:)))

Előzmény: andd.is.back (849)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.23 0 0 849
Jordánia? Szüleim is voltak már ott. Jó hely.
Januárban lesz a Brescia-Milan is.
Előzmény: monteverde (847)
SG_Grini Creative Commons License 2003.12.23 0 0 848
Hát Ők tudják azért toljak az okosat. :)
Előzmény: monteverde (842)
monteverde Creative Commons License 2003.12.23 0 0 847
Ha minden igaz Jordániába.
Ha már voltam DÁNIÁBAN,illik elmenni JorDÁNIÁBA is:)
Majd feltérképezem az ottani ultra' mozgalmat:)))

Jan-február környékén mindenképp nézzünk ki Itáliába,hogy feltöltödjünk a bajnoki rajtra:)

Előzmény: andd.is.back (846)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.23 0 0 846
Ja, Prága mindenképpen meglesz. Talán előtte még összehozunk valamit (Brescia-Milan?).
Bazze', hova mész már megint? :)
Előzmény: monteverde (845)
monteverde Creative Commons License 2003.12.22 0 0 845
Megyek is,már 2 hete csak a melóhelyemen vagyok:(
Vhol olvastam,hogy mennél Prágába a Milan ellen.
Valszeg én is megyek,tarts fenn egy helyet.
Most 27-én elutazom,de januárban majd beszélünk róla.Majd jól besörözünk ,és elszedünk néhány milan-drapit:)))
Előzmény: andd.is.back (843)
rich.mond Creative Commons License 2003.12.22 0 0 844
Tökéletesen igaz.Nyíregyházán is ezzé fajult a helyzet,pedig régen...hej,amikor még fiatal voltam!:)
De most komolyan:"Mindenek előtt nagyon kevesen vannak azok,akiknek tetteit valóban csapatuk igaz szeretete vezérli.A legtöbben csak divatból "játszanak ultrásdit" v éppen így élik ki szereplési vágyukat"-erre épül az egész levél,és nagyon ott van ez a mondat.
Előzmény: mentalitás (835)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.22 0 0 843
Menjél aludni, mert holnap dolgozol! :D
Előzmény: monteverde (842)
monteverde Creative Commons License 2003.12.22 0 0 842
Okoskodni jó!:)

Egyébként meg csak tele a t..öm ,hogy nem fradisták is osztják az észt az "elég volt"-tal kapcsolatban.

A honlapon Stormy oldalt értettem.

Előzmény: SG_Grini (841)
SG_Grini Creative Commons License 2003.12.22 0 0 841
Mit okoskodsz itt? :)))
Előzmény: monteverde (840)
monteverde Creative Commons License 2003.12.22 0 0 840
mentalitás!

Az "elég volt!"-tal kapcsolatban elolvashatod a honlapunkon,hogy mi miért történt az ősszel.
Ha vmivel nem vagy tisztában,inkább nézz utána,
köszi

Előzmény: mentalitás (835)
SG_Grini Creative Commons License 2003.12.22 0 0 839
Az ELÉG VOLT!-nak nincs vége.
Előzmény: mentalitás (835)
kabsz Creative Commons License 2003.12.22 0 0 838
Egy oldalról ezek a levelek igazak.
Mondjuk pár észrevétel magyarázható.
De fogadjuk el így ahogy van.

Akkor most írd le mi a teendő.
Ezt akár le is írhatod.

Az én kérdésem.
Hány embert tudsz aki meg akarja valósítani azt amit leírsz?
Öncélúság van és fásultság.
De ez még mindig mérföldekkel előrébb tart mint a labdartúgásunk.
Szurkolásban nem a 74. vagyunk a világon.

Előzmény: mentalitás (837)
mentalitás Creative Commons License 2003.12.22 0 0 837
A szurkoláshoz bármilyen furcsa kell 1 kis ész is,ki kell gondolni mikor,hol mit csinálunk.(A KIÍRÁSOKRÓL SZÓLÓ RÉSZT HAGYJUK,BÁR AZ IS TANULSÁGOS...)fEHÉRVÁRIAK:TI VAGYTOK AZ A TÁBOR,AKI A LEGTÖBBET KÉPZELI MAGÁRÓL!sAJNOS SOKAN AZT HISZIK,H ATTÓL JÓ 1 TÁBOR,HA AZ A 30 FŐ MINDE MECCSEN KOREÓT CSINÁL.gONDOLATISÁG,EREDETISÉG,MENTALITÁS PERSZE 0,DE AZ NEM SZÁMÍT.a gÁZSZERBEN(most a győrben) ÉS szurkolóiban nektek való ellenfélre leltetek,foglalkozzatok még sokat velük és ne felejtsetek el Vácon a 14 tagotokkal koreót csinálni,így legalább azt gondolhatjátok magatokról,h jók vagytok.Egyszerűen rossz látni,h mennyire másról szól nálunk a szurkolás,mint Olaszo-ban,mennyire másként gondolkodnak az emberek,mennyire nem érzik át a dolgat,mennyire hamis kép van bennük a szurkolásról.Bár az ultrá szó jelentése nincs benne a szótárakban,mindenkinek bekülről kéne érezni a jelentését...Közben létrjön az MLSZ szurkolói koordinációs iroda(MOST ÚJRA LÉTREJÖN) és sokan még örülnek is,h milyen jó.Inkább nevetséges.Arról szól,h. elhallgattassák a szurkolókat.Valaki(nagyon kevesen)ezt észre veszi,vki(sokan) viszont bábuvá válnak.(AKKOR IS ARRÓL SZÓLT A DOLOG,H A FRADISTÁK ÉS A KISPESTIEK JÓT HÚZTAK A DOLGON...)Számomra hihetetlen és nagyon szomorú,h pl Újpesten úgy tettek tönkre 1 bajnokcsapatot,h a lilák erre semmit semmit sem reagáltak.Semmi kiírás,semmi Szabó Bencét leoltó dal..ugyanez elmaradt az Üllői úton is,bár ott érthető,hiszen 1-2 huligán ebben nem érdekelt s a GM és tsai butaságból v gyávaságból az ő szócsövei..Kövessétek az Ultra Korps példáját,szerintem az az egyetlen magyar csoport amelyik megértette,mi is az az ultra.((ANNAK AZ ULTRA KORPSNAK A PÉLDÁJÁT,MELYNEK TAGJAI EGYKORON A KLUB ÁLTAL INGYEN ADOTT BUSZOKON TÚRÁZTAK VIDÉKRE+"KLUB ÁLTALI KEDVEZMÉNYES" REPÜLŐUTAT TETTEK FERÖERRE...)"

Ez a levél 1998.októberében írodott.Most 2003.decembere van.Az azóta eltelt 5 évben semmi sem változott...

nonameboy Creative Commons License 2003.12.22 0 0 836
Asszem mindennel egyetértek ami a levélben áll.
Gonmdolom te sem véletléenül másoltad be.
csak nem hasonló a mentalitásunk?:-))
Előzmény: mentalitás (835)
mentalitás Creative Commons License 2003.12.22 0 0 835
Egy levelet szeretnék bemásolni ide egy régebbi 3.Félidőből!Mindenki,akit érint gondolkodjon el rajta!A saját hozzáfűzéseimet zárójelekben+nagybetűvel fogom írni!
"Levelemet a nem túl öreg,de szerintem máris haldokló magyar szurkolótársadalomnak szánom,h mindenki nyissa ki a szemét,mi is történik valójában.Mindenek előtt nagyon kevesen vannak azok,akiknek tetteit valóban csapatuk igaz szeretete vezérli.A legtöbben csak divatból "játszanak ultrásdit" v éppen így élik ki szereplési vágyukat.Ennek következtében minden,ami szurkolás címszó alatt történik torz,fals és nem őszinte.Egész más a mozgatórugója mindennek,mint ahogy lennie kéne.Sajnos az érdekek,a pénz és a hatalmi vágy komoly teret kezd nyerni,aminek élén a Ferencváros hívei járnak.Ékes bizonyítéka a '98 tavaszi Újpest elleni egész stadionos koreográfia,mely költségeit nem az azt készítők,hanem 1 cég fedezte.nevetséges.Más pénzéből bárki képes alkotni,de pont nem erről kellene,h szóljon az egész...A másik,ahogy a huligánok kezdenek beépülni az egyesület vezetésébe.Mi lesz ebből,ha ilyen emberek irányítják majd a futballklubokat,hova fog jutni az amúgy is katasztrófális magyar foci?Hogy mi történik,azt nem nehéz észrevenni,hiszen akik kiállnak Szívósék mellett(A MAIAK FURULÉYÁSÉK MELLETT,HISZEN ANNAK ELLENÉRE,H SEMMI VÁLTOZÁS NEM TÖRTÉNT,ABBAMARADT AZ ELÉG VOLT!MOST AZOK A JÁTÉKOSOK A NAGY KEDVENCEK,AKIK 2 NAPPAL A "MEGBESZÉLÉS" ELŐTT MÉG FASSZOPÓK VOLTAK...)azokután,h azok 100milliókat tüntettek el csapatuk kasszájából...érdekek,pénz..gusztustalan az egész.rohad minden.A szurkoló szurkoljon,legyxen véleménye a történésekről,de ne folyjon bele az elnökségbe.Legyen 1 a csapatért lévő,de autonóm,senkitől sem függő társulás.Az ultrá jelenségnek ez lenne az egyik lényege.Magyar huligánmozgalom:98.09.19.UTE-FTC.A fradisták kijönnek Újpestre,ahol 1 újpesti se várja őket.Alilákat nem tudják megtámadni,de a rendőröket megdobálják,a metróban jókora kárt okoznak.Ezt mind egész biztosan a Fradi iránt érzett szeretetükből teszik...Az újpestiek tehát nem állnak fel a fradistáknak,de felállnak a többi kisebb létszámú és gyengébb tábornak,akik a liláknak nem állnak föl és ez így folytatódik.Mo-n arról szól a huligánmozgalom,h 10-en vernek össze 2-t.A Ferencváros harcosai itthon tényleg kiemelkednek,de igazából-ellenfél hiányában-nem tudni mire képesek.Ahol lehetne bizonyítaniuk,ott már nincsenek jelen,onnan senki sem számol be pusztításaikról,rémtetteikről(Amszterdam,Newcastle,Athén,Pireusz..)
Angello_HD Creative Commons License 2003.12.22 0 0 834
Arra való az ünnep! :c)
Előzmény: andd.is.back (833)
andd.is.back Creative Commons License 2003.12.22 0 0 833
Még nem eleget. :)
Előzmény: nonameboy (831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!