Keresés

Részletes keresés

42tibcsi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41391

 

Elnézés akkor félre értettem. De én folyamatosan harcban és kapcsolatban vagyok velük már egy pár évtizede, nem lehet velük konkurálni, rengeteg vállalkozó tönkre ment miattuk és hiába próbálsz minőséget gyártani az emberek mindig az olcsobbikat választják, ez köszönhető az életszínvonalnak is. Ezeket itt nem terheli semmi, se számla se adó csak a haszon. A VPO meg tehetetlen velük szemben, mikor elindulnak az irodából ezek már rég bezárnak, jó a hírláncuk. Talán megérted, hogy a félre érthető nyilatkozatodra így reagáltam. 

 

 

Előzmény: nyárimádó (41386)
zordonC3 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41390

másik topikon szó volt róla, de ide írom.

 

házi kész. vegyes kazánom van, a többiekének 2x-ese méretben :)

 

januári vágású bükkel tüzelek, azóta nálam száradt kalodában (nem 100-as, de még mindig jobb mint ha ma vettem volna). Begyújtani viszont (felülről) iszonyú mennyiségű gyújtós kell vagy 1 deci, joghurtospohárba töltött fáradtolaj.

 

Mivel utána munkába kell mennem nem mindig kivárható a kazán lelki világa, mikor gyullad be. Kéményem >8m, iszonyú jó huzat, azzal nincs gond.

 

Az 1 deci fáradtolaj mennyire károsítja (naponta csak ennyi!) a téglalap keresztmetszerű nem bélelt kéményt? (kémény 20 éves)

nyárimádó Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41389

Ne aggódj, faterék 2000-ben építkeztek" sárból" és 50 cm-es falakkal, a nyílászáró műanyag, szigetelés nincs. A kb 60 nm-t egy darab, a ház közepén lévő cserépkályha melegíti ( 3 szoba közös falára építve). Semmi baj vele, ahogy írod, nyáron jó hűvös ( klíma nincs és nem is kell). Természetes anyag, a vályogvető emberke egy létra tetejéről dobta le a földre, nem tört el, ez volt a termék bemutató:)))

Persze 50-60 cm-ekről beszélünk, ami sokat elvesz a ház nettó alapterületéből. Ezért sem szeretik, meg a biztosító sem biztosítani (csőtörés miatti rizikó), de errefelé még sokan húznak ilyen házakat, mert esküsznek rá.

Aki meg nem volt még vályogházban, egyszer menjen el, nem kell lebecsülni.

Vagy beszéljünk olyan emberekről akik panellben laknak, az meg beton:))

 

Előzmény: abodi72 (41367)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41388

 

Úgy gondolom ”t.zsolti” megadta a választ, ott szakszerűen felsorolják előnyeit, hátrányait.

 

 

Előzmény: abodi72 (41384)
hetmann64 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41387

Nekünk is ilyen födémmel készült a házunk vagy 70 éve!

 

A gerendák között van 20-25 cm levegőréteg, ami elvileg szigetelne, de a ház kelet-nyugati tájolása miatt az északi szél - a majorpank hiányosságai miatt- részben végigsüvít a gerendák között.

 

A szomszédomban tavaly nyáron a gerendák közét befuvatták cellulózszigeteléssel, állítólag jók a tapasztalatok.

Én- mivel a felső deszka fölött van tapasztás és szigetelés vagy 20 cm- csak a stablontól/gerenda végétől számítva vagy 1,5 métert szerettem volna a mesterekkel szigeteltetni ezt nem vállalták, mert gondolom ez nem éri meg nekik.

 

 

Most azon gondolkodom, hogy a plafonra rakatok fel szigetelést (üveg, vagy közetgyapot 10-15 cm) és gipszkartont.

Előzmény: nagykunsági (41374)
nyárimádó Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41386

"Semmi baj nincs a kínai termékekkel, nem tudom miről beszélsz:)))"

 

Pedig tettem bőven smiley jelet:((

Sajnálom, hogy az iróniát nem vetted észre. Nem akarok veszekeni Veled, de ha kicsit visszaolvasol itt is, láthatod, hogy rengeteg nem magyar boltot neveztek meg minden nap, és kínából rendelitek postán a cuccokat, mert olcsóbb.

És pont engem fogtál ki, ennyi erővel mindenkivel lehetne veszekedni, hogy csak magyar termáket vásárolhat, és multikba be sem teheti a lábát. Tök mindegy hogy kínai a termék vagy német, mindenből van silány...

Sajnálom, de Te értettél félre, ezért is tettem rengeteg smiley jelet. A szivattyúm ( ami német volt) már kínai, a medencém kínai, annak komoly szűrője ( ez is német volt) és lámpája kínai, és szerintem a farmer is rajtam, hiszen mindig lecsúszik a cipzárja :)))

Tehát mindig mindenhol kicccci sárga termékekbe botlasz bele, pedig nem is keresed. Ja és adót nem fizetnek és egy személyivel van itt az országban az egész család :)))

Na mindegy, befejeztem....

 

Üdv

Előzmény: 42tibcsi (41334)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41385

Vályog sokkal jobb a kisméretű téglánál és a B30-nál, de fasorba sincs a porotherm + 10-15 cm hőszigetelésekhez képest.

Vályog falak nemritkán 60-80 cm szélességben készültek, így óriási hőtehetetlenségű szerkezet jött létre, amely főként nyáron a jellemző pár hetes kánikula időszakban nagyon előnyös volt, ugyanígy télen az 1-2 hétig tartó legnagyobb fagyokat is jelentősebb tüzelőanyag plusz nélkül át tudta vészelni, viszont folyamatosan több tüzelővel lehet kifűteni mint egy porotherm+hőszig épületet, mert hőszigetelő képessége elmarad a porothermtől.

Előzmény: csiba00 (41370)
abodi72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41384

Természetesen nem

ezért is mondtam néhány hozzászólássaln hátrább hogy hőszigetelni akarom

egy olyan válasz indította el ezt a vitát ,hogy minek ,hisz jól szigetel egy ilyen ház

ezt most is fentartom,de eggyértelmü,hogy nem ebböl az anyagbol építeném

Előzmény: 42tibcsi (41382)
Ajax-79 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41383
Akkor a vizes rostély miatt van az ,hogy a keringető bekapcsolása után még 5-8 fokot nő a vízhőfok a kazán hőmérője szerint?
Előzmény: nagykunsági (41361)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41382

 

Igazad van ha megvagy elégedve vele nincs értelme lebontani csak azért, hogy téglaépületben lakjál, főleg ha megvan oldva a vízelvezetés a házkőrül. De azért őszintén ha most újból kéne építened megint a vályog mellet döntenél?

 

 

Előzmény: abodi72 (41379)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41381

http://www.nikecell.hu/letoltes/NIK_tervezesi_segedlet.pdf

http://amiotthonunk.hu/epitesi-tanacsok/a-valyog-el-nyei-hatranyai.html

http://epgeplap.hu/t/doc-head/DHE00438.pdf

 sok előnyös tulajdonsága van ,de a mai energia árak miatt " szerintem " a hőszigetelése már nem áll a csúcson, ( úgy is mondhatnám tuningolni kellene )

Előzmény: csiba00 (41370)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41380

A gond ott van, hogy keverik a hőszigetelést a hő tehetetlenséggel. Mert ha a B30-as ból is ha építettek volna 60cm falat akkor lehetne viszonyítani. Tehát kisebb a hő lengés a vályog épületekben (hisz nagy a tömegük de nem a szigetelésük). Ezért van az, hogy nyáron főleg ha jön egy hőhullám hűvösebb van bent mert sokáig tatja az átlag hőmérsékletet, ez télen is így van főleg most mikor egyiknap +20°van másiknap meg 0°.

Szinte felesleges termosztát használata (barátom vagy 30 éve ilyenben lakik).

Igazad van mert a szükség kényszerítette rá az embereket, hogy ebből épitkezenek és nem azért mert jobb, a csapadékra v. a talajvízre való érzékenységéről  jobb nem beszélni.

Előzmény: nagykunsági (41373)
abodi72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41379

Gyakorlatban nagyon is van hőszigetelő képessége

ne vegyük a kő ,meg a más anyagokat amit emlitették ,hisz most nem a tartóságrol,hanem a hőszigetelésröl beszélünkj.

 

Egy dolog biztos:

 

egy 55 cm vastam falu, szigetelt mennyezetű vályogház,amin normális termó nyillászárok vannak ,az bármikor felveszi a versenyt a téglaházak hőszigetelésével.

 

Érdekesség képpen:

az előszobám az tégla ,nincsen ajtó ,csak kialakított ajtó nyilás a nappali és az előszoba között,az előszobában is radiátor van,de érezhető ,hogy sokkal hidegebb ,mint a többi helyiség

 

Ja és amit még irtál ,hogy a mai hőszigetelő teknikákról :

 

mind igaz és szép,tudom miröl beszélsz , épitőiparban dolgozok, DE

 

most akinek "sárkunyhó" adatott , az nem bonthatja le hogy a mai jó hőszigetelt anyagokbol építsen !!!

mint ahogy írtam lentebb is ,mindenki olyan kalappal köszön amilyen van.

Páne ha ugy érzem ,hogy a hőszigetelés szempontjábol megfelel.

egy éjszaka max 2-3 fokot hül a lakás

 

kiváncsi vagyok ,hogy egy téglal lakás mennyit hűl, hőszigetelés nélkül ????

Előzmény: nagykunsági (41374)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41378

Lehet már megvan a 75%, csak a hőmenyiségmérőt át kéne rakni a kazánhoz, mert pár% veszteség lehet a falban is mire elér a pufferhez.

Végül is egy faelgázban vagy kondenzációsban sem lehet a füsthőfokot a kazán utáni első könyöknél lejebb vinni 130-150 foknál.

A hőmenyiségmérő hitelesített, újonan vásárolt, nem egy kiszolgált használt kacat.

Előzmény: nagykunsági (41377)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41377

Nem nagyok az igényeid.

 

Nálam a cél 110% :))

 

Mint a kondenzációs gázkazánnál.

 

 

Előzmény: moonshadow (41376)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41376

Nem elég jó, legalább 75 %-ra gyúrok.

Előzmény: nagykunsági (41363)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41375

Igen. A puffernél van felrakva, a kazánhoz visszatérő ágra, a szondája meg a kazántól pufiba érkező előremenőbe. A pufferbe érkező hőmenyiséget méri az előremenő és visszatérő dT alapján az átáramlott vízmennyiségből számolva. Ezt a 66 kwh-t 1,13 m3 vízben szállította a pufiba a szivattyú, 50 C átlag dT-vel. 75 C -nál kapcsol a kazán termosztát.

Előzmény: joevagyok68 (41353)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41374

Olyan nagy külömbség nincs. Alapanyag mindkettőnek sár és szalma.

 

Minél tömörebb valami, annál rosszabb a hőszigetelése.

Mert ugye mi is szigetel?? A sárban a szalma sok légréteg. Minél jobban összedöngölöm, annál kevesebb a légréteg, annál rosszabb a hőszigetelés.

 

A régi fafödémes házaknál a mennyezet folyógerenda alul felül deszka, közötte levegő, felül rajta 20 centi nád, és 20 centi sár.

 

Mégis szigetelni kell, ami a fűtésben észrevehető. Akkor hol is az a piszok jó hőszigetelő képesség??

 

 

Előzmény: abodi72 (41371)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41373

Persze. Mind szar volt.

 

Na most a vályogházak nem azért épültek, mert olyan borzasztó jó a hőszigetelésük. hanem mert nem volt más. Itt az alföldön. Sár és szalma.

 

Azokon a vidékeken, ahol kő volt ott kőből építettek házakat.

 

Tartósabb is a kőépület.

 

Nézd meg a földvárakat. Hol vannak?? Mutogatják a helyüket. A kővárak meg 1000 éve állnak, a piramisok meg vagy 3000 éve.

 

Sokan ha meghallják tégla, egyből a 60-70-es évek 3 lukas B30-as téglája ugrik be, aminek valóban szar volt a hőszigetelése.

 

A mostani építőanyagokkal és technológiával, sokkal jobb hőszigetelés érhető el, mint a sár szalma kombóval.

Előzmény: csiba00 (41370)
hunbadman Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41372

Hello 

 

Ezt az oldalt most talaltam : http://www.benkel.hu/cikkek-es-publikaciok/100-induljunk-el-a-kalyhatol.html

 

Ahol azt irjak , hogy a Samott nem is igazan a hotartas miatt kellene a kazanba , hanem ha lemez kazan eletartalmat meg hosszabitani.

 

Nekem van egy Celsius 35Kw ronkegeto kazanom 3000 liternyi pufferrel es en azt szerettem volna hogy pl felfutom a kazant 80-90 fokra es akkor azt az adod homersegletet egy kicsivel tovabb tartana a kazan amivel esetleg egy rarakast meg lehetne sporolni 

 

de ha jol ertelmezem ezt a mondatott: " Laboratóriumi mérések igazolják, hogy a samott szigetelő tulajdonságából adódóan az ezzel bélelt tűzterek külső felületei 30-40 százalékkal alacsonyabb hőmérsékletet érnek el azonos tüzelési feltételek mellett, mint az öntvény tűzterek. Ezen ne lepődjünk meg, hiszen éppen ezért alkalmazzák, védendő a lemezt, a túlhevülés okozta terheléstől."

 

ezek szerint ha kibelelem a kazat samottal akkor lehet el sem tudom erni (vagy csak joval nehezebben) a 80-90 fokoz viz homersegletett, ami nekem a pufferek miatt fontos mert ugyen en nem 60-70 fokra melegitem a puffert hanem ugy minnel mellegebre.

 

Akkor szoktam leallni a tuzelessel amikor a puffer tartaly tetejeben 80-85 fok van es a legaljabban pedig legalabb 60.  

Előzmény: Gyulus111 (41327)
abodi72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41371

Van egy oriási külömbség a vályogtégla fal és a "vert" fal között

a vert fal az egy fajta zsalu közé tett szalmás agyag (vályog) amitkb 20 cm rétegenként  tettek rá,amit apaposan ledöngöltek,majd emelik a zsalut és újra anyag és döngölés.....

innen a vert elnevezés

tehát nem falazták.

A végeredmény ,egy olyan szilárdságu fal ,hogy ha beleverek egy szöget,képtelen vagyok kihúzni ,csak szerszámmal.

Mellesleg én téglaházban laktam több mint 34 évet ,a mostani házam csak 6 éve a tulajdonom,de meg vagyok elégedve maximálisan vele.

A kettő között a külömbség a hőszigetelés szempontjábol ,ég és a föld .

Itt nálam a padláson is majdnem 20 cm vályog szigetelés van amit tuningoltam a gipszkarton fölött egy réteg 10 cm üveggyapottal

 

Nem dicsérni akarom ,hisz tisztába vagyok,hogy a vályog idejét mult ,de a tények (legalább is nálam ) beszélnek

Előzmény: nagykunsági (41369)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41370

Lehet, hogy amiben laktál az nem volt túl jó :)

 

ezek alapján nem szabadna általánosítani.

 

Ha jól me van építve, akkor szerintem nagyon jó hőszigetelő képességű. Nem hiába választották pl a galgahévízi ökofalunál is a házak alapanyagának. Vályog és szalma. És hidd el, ott nagyságrendekkel kevesebb a számla, mintha ugyan azt a házat téglából építették volna meg.

Előzmény: nagykunsági (41369)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41369

Laktam benne 20 évig.

 

Ezért mondom, inkább tégla.

 

Nem nézem le, aki vályogházban lakik, csak olyan  fene nagyon oda vannak érte, hogy "milyen jó hőszigetelő". Aztán egy szemmel sem fűtenek kevesebbet, mint én a téglaházban.

 

 

Előzmény: abodi72 (41367)
sabrinho Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41368

Én 12 méter bükköt, köztük elég csomósakat is, vágtam fel a 27-essel. Nem egy kugli átmérője bőven 50 centi felett volt. Összesen 4-5-el nem bírtam el, arra ott volt az ék. Szerintem tartós csapkodásnál nem mindegy az a +/- 1 kg. Neten 20 körül szokott lenni legolcsóbban. Van amikor az áruházakban is van annyiért. Legutoljára pl. a madaras teszkóban volt akció. A Bricostore már felejtős, 2 hete megy az akció, minden értelmes dolgot leraboltak már. Egy hete a győriből egy srác 4 db. 7x3-as motoros árnyékolót vitt ki, 100 helyett 30-ért. Azt mondta, dobja fel őket a vaterára...

Előzmény: csiba00 (41341)
abodi72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41367

Már megbocsás,de mivel te nem "sárkunyhóba" laksz ,akkor nem tudhatod,nincsen tapasztalatod a "sárkunyhó" hőzigetelő képességéröl.

Nyáron a 37 fok melegbe, nem volt több mint 23 fok bent a "sárkunyhóba"

 

Van egy pajtám,ólam ,istálóm,vagy hogy is nevezzem,amit raktárnak használok, egyik ablakszárnyon  egy 25x25 cm ablakszem ki van véve ,hogy a fecskék bejárhassanak nyáron,de a tavaly télen fűtés nélkül is kellemes volt a levegő ben.

 

Szóval visszatérve a "sárkunyhó"-ra azt hiszem ,hogy mindenki olyan kalappal köszön amilyen van, nem kell azért annyira lenézni azt ,mert vannak előnyei is.

Keress utána a netten és meglátod,hogy vannak tehetős emberkék ,akik újra a sár,vájog felé néznem és azt hiszem nem véletlenül !!!!

Előzmény: nagykunsági (41362)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 41366

A kéménybe még nem néztem bele, de mivel 2 éves a fa + a brikett is csontszáraz gondolom hogy ott sincs! Egyébbként én nem sokallom a tüzelő mennyiséget, mert egy cserépkályhába majdnem ennyit tüzeltem el, és még a gáz is besegitett! Azért majdnem 300 légköbmétert fütök és az nem kevés!

Előzmény: nagykunsági (41364)
kingoftailor Creative Commons License 2012.12.06 0 0 41365

Mi a 60 centis téglafalra raktunk 8 centi szigetelést a keleti és a déli oldalra, a nyugatira meg 12-t.

Mivel álmennyezet is készült 10 centi gyapottal, így nem tudom elkülöníteni a fal hőszigetelésének a hatását, mindenesetre látványos:

 

 

Tegnapelőtt raktam fel a padlás felére még 15 centi üveggyapotot. A másik felére a jövő hónapban fogok.

A vegyes kazánnal tüzelés a tavalyi gázhoz képest kb 25%-al olcsóbban jött ki eddig ebben a szezonban.

Előzmény: nagykunsági (41362)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.06 0 0 41364

Csak a tűzteredben nem termelődik  kátrány vagy a kéményben sem???

 

Az azért nem olyan kevés.

 

2 diszperzites veder fa 20 Kg. + a papírbrikett.

Előzmény: Gyulus111 (41327)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.06 0 0 41363

Na majd jön Joe és megmondja, hogy nem jók a hőmérőid, meg nem is jól mérted.

 

Túl jó a hatásfokod. :)

Előzmény: moonshadow (41325)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.06 0 0 41362

Aki azt hiszi, hogy az 55 cm-es vályognak olyan jó a hőszigetelése, az fűtse és ne szigetelje.

 

Ha vályogházam lenne, tuti leszigetelném.

 

De nem lesz, mert sárkunyhóban nem lakom :))

Előzmény: nyárimádó (41319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!