Keresés

Részletes keresés

Niácska Creative Commons License 2003.02.05 0 0 10
Kóstoltam én, mégis keserű volt. :(
Előzmény: Mulan (9)
Mulan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9
Kóstolás?
Előzmény: Niácska (8)
Niácska Creative Commons License 2003.02.05 0 0 8
Ha már répa...
Hogyan kell kiküszöbölni hogy keserű répa belekerüljön?? Nekem múltkor sikerült beletennem, s nagyon rossz lett. :((
Előzmény: Thor (4)
joy Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7
A gyümölcscentrifugával is az a lényeg, nem kerüljön bele az egyébként sem fogyasztott haja (pl kivi!), sem a magja, mert ha beledarálja, akkor keserű-rosz mellékíze lesz!

Az olyan gyümölcsökhöz, amelyek sokmagvúak pl citrusfélék, szőlők, azokhoz kizárólag prést szabad használni, vagy paszírozót.

Előzmény: raistlin (6)
raistlin Creative Commons License 2002.07.17 0 0 6
hajnici!

Amilyen huncut a fantáziám, rögtön félreértettem ezt a mondatodat. De úgy is igaz!

Előzmény: hajnici (5)
hajnici Creative Commons License 2002.07.17 0 0 5
Ez pont igy van, amekkora belefér az szupi.
Üdv
Előzmény: Thor (4)
Thor Creative Commons License 2002.07.16 0 0 4
Répából is az "új-" lédúsabb. Lehet rajta segíteni azzal is, ha pl reggel facsargatnád, akkor előző este vízbe rakod és megszívja magát. Az íze is jobb kicsit felhígítva vízzel és ha 3-4 sárgarépához hozzácentrifugálsz egy petrezselymet is.
Darabméret: amekkora a centrifugába belefér. Nagyon szűk a szája mindegyiknek, úgyhogy amekkora zöldség belefér, az nem is okoz gondot.
Előzmény: raistlin (2)
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 3
Na ezt hogy csináltam?
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2
Köszi a gyors választ. A répás megjegyzés korrekt!
Az érdekelne még, hogy a tisztítást leszámítva milyen előkészületet igényel a használata? Mekkora darabokkal tud elbánni a gép?
Előzmény: hajnici (0)
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1
Köszi a gyors választ. A répás megjegyzés korrekt, az érdekelne még, hogy a tisztítást leszámítva milyen előkészületet igényel a használata? Mekkora darabokkal tud elbánni a gép?
Előzmény: hajnici (0)
hajnici Creative Commons License 2002.07.16 0 0 0
A gyümölcscentrifuga tök tuti és 10000 alatt már kapni.
A rostot összegyűjti már majdnem mindegyik és utána, ha van kedved összekevered és iszod/eszed.
Nagyon tuti csak sok gyümölcs kell hozzá vagy nagyon lédús.
Hát ennyi röviden.
Az alma kicsit habos lesz, a kivi meg szúros, de a többi elég jó.
A répának nincs sok leve ezért sok kell belőle.
Üdv
Előzmény: raistlin (-)
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Egyre inkább gondolkozom rajta, hogy jó lenne házilag csinálni gyümölcs- és zöldségleveket. Igaz, sokmindent lehet passzírozni, de a répát/zellert már nehezebb manuálisan kifacsarni. :-)

Érdekelnének a tapasztalataitok a gépek használatában. Egyáltalán melyik miért jó vagy rossz? A gyümölcsprés, vagy a gyümölcscentrifuga? Ár/teljesítmény viszonylatban melyik a reális?

Minden vélemény érdekel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!