Keresés

Részletes keresés

PermanentDestructor Creative Commons License 2022.08.19 0 0 65161

Hatálybalépés dátuma: 2022. október 31.:

  • Az üzleti számlák nem fogadhatnak személyes tranzakciókat. Az üzletiszámla-tulajdonosoknak személyes tranzakciók fogadásához egyéni számlát kell használniuk.

Innen van: https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?locale.x=hu_hu

 

Ez azt jelenti, hogy ha van egy Business Paypal accountom (magyar oldalon így írja: Számla típusa Vállalkozás), akkor arra nem fogadhatok magánszemélytől pénzt. Arra csinálja magánszemélyes PayPal számlát. Ez most is így van. De amúgy változik valami lényeges? Meg mi van a pénzforgalmi számla nyitására nem kötelezett (kis)vállalkozókkal? Meg egyébként ezzel miért foglalkozik a Paypal, ez az adózó dolga, hogy megfelelő számlát nyisson, max. tájékoztathatják a szabályokról, de ez nem a Paypal kötelezettsége, hogy odafigyeljen arra, hogy vállalkozás és magánszemélyes tranzakciók elkülönüljenek. Fognak jelentgetni a NAV-nak? (szerintem ezt már most is megteszik) Szóval nem értem, miről szól ez a tájékoztató.

Desert Rat Creative Commons License 2022.08.15 0 0 65160

Már nálam se fordít azon a gépen ahol fordított, viszont a kereséskor a listán csak forintban hozza az árakat, valószinűleg az IP miatt. Ha megnézek egy tételt azt már dollárban írja, de alatta kisebb számokkal forintban is hozza.   Usák IP-ről ezt nem csinálja.   Mindkettőt bejelentkezés nélkül néztem.

Előzmény: deviito (65158)
t.lantos Creative Commons License 2022.08.15 0 0 65159

Csak nem egységes.  A com on nincs price,  csak price+shipping

Előzmény: hobby 66 (65157)
deviito Creative Commons License 2022.08.14 0 0 65158

Úgy néz ki megcsinálták az ebay.com-ot. Most nekem magától eltűnt ez az automatikus forditó és minden a régi és minden funkció működik. :)  Gondolom nektek is megjavult?

hobby 66 Creative Commons License 2022.08.12 0 0 65157

Közben rájöttem, hogy a részletes keresésre kattintva lehet beállítani a találati sorrendet.

Előzmény: t.lantos (65156)
t.lantos Creative Commons License 2022.08.11 0 0 65156

.com-on nincs, .de-n van

Előzmény: hobby 66 (65155)
hobby 66 Creative Commons License 2022.08.11 0 0 65155

Az a funkció eltűnt hogy mi alapján állítsa sorrendbe a találatokat. Legkisebb ár+szállítási költség például. Nem is találok ilyen ablakot. Nálam van valami elállítva?

In Lak'ech Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65154

Az mondjuk több, mint érdekes, hogy ha kilépek a .de-ről és elindítom pl. a .uk-t, akkor bizonyos dolgok magyarul jelennek meg az oldalon.

Előzmény: Desert Rat (65153)
Desert Rat Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65153

Valószinűleg eltérő módon választ nyelvet az  ebay.com mint nemzetközi rendszer.

Előzmény: In Lak'ech (65152)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65152

Én Magyarországról regisztráltam az eBay.de-re. Itthonról lépek be, de nem magyarul kommunikál velem. A felület nyelve mindig német.

Előzmény: Desert Rat (65151)
Desert Rat Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65151

Kipróbáltam, mert több gépem van.  Amelyiket naponta használok, azon  magyar Win7 van, Opera alól nézem az eBay.com-ot és mindent angolul ír akkor is ha nem vagyok bejelentkezve, akkor is ha igen. Talán fontos hogy a SignIn előtt a nevemen szólít, amit bizonyára egy cooki-ból tud, emlékszik a korábbi bejelentkezésemre és beállításaimra. Márpedig az eBay-ra az USA-ban regisztráltam ottani címmel és ottani IP-ről,  ottani eladóktól vásároltam ottani címre kérve - nem tudom mi a mérvadó.

 

Hogy ne a böngésző legyen a ludas, az előbb feltelepítettem a Chrome-ot, és ebay-ra való bejelentkezés nélkül azonnal magyarul írkál - nyilván az IP címem miatt. Ahogy bejelentkezek úgy rögtön minden angolul jön - nyilván az accountom miatt. Ezek után már kijelentkezés után is angolul ír, és kijelentkezve is a nevemen szólít.

 

Ugyanezt kipróbáltam egy másik gépen chrome alatt amin még soha nem használtam eBayt, azon is magyarul jön - nyilván az IP miatt bejelentkezés nélkül.

 

Van egy gépem ami USA VPN-en lóg folyamatosan, azon se ebayeztem még, ott bejelentkezés nélkül is angolul ír mindent Chrome alatt.

 

Azt következtetem, hogy elsősorban az eBay account beállításai számítanak, akkor is ha nem vagy bejelentkezve de a cooki-ból tudja. Ha nem tudja, akkor az IP alapján választ nyelvet. Ha magyar beállítású accountod van akkor lehet hogy nehéz lesz angolra bírni, de talán a cooki törlésével majd USA VPN-en keresztül bejelentkezés nélkül angolul fog jönni.

 

Előzmény: deviito (65149)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65150

65128-65138

 

Már felvetődött itt ez a probléma. Úgy tűnik, nem lett érdemi megoldás.

deviito Creative Commons License 2022.08.08 0 0 65149

  Sziasztok! Az ebay.com miért fordít magától és mit tudok csinálni,hogy ne fordítsa magától le a szavakat? Csomó funkció nem működik így és csak az ebay.com csinálja ezt nekem meg ez a legjobb ebay nem a német,vagy ebay.co.uk.  Ezt asztali gépen csinálja és én ezen szoktam használni. Nem is a chrom csinálja,mert próbáltam más böngészővel és úgy is fordít. Telefonos aplikációval a com-on kitudom kapcsolni az autómatikus fordítást,de semmi nem változik tőle. Segítsetek kérlek,mert megőrülök tőle! Fontos funkciók nem működnek így,hogy forditja valami a felületet. Köszönöm!

t.lantos Creative Commons License 2022.07.19 0 0 65148

Az a baj az ilyen egyedi baromsagokkal, hogy a sajat, jol mukodo accounton meg se tudjuk nezni.

Ha hosszu szuneted volt, akkor ugye leginkabb a kifizetes modja valtozott.

Előzmény: pézoli1975 (65147)
pézoli1975 Creative Commons License 2022.07.19 0 0 65147

Sziasztok!

 

A következő probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni:

Nagyjáből 1 év szünet után újból elkezdtem eladni az ebayen.

 

Az első időszakban meg is kaptam egy töredékét, de később ezt az üzenetet kaptam, hogy az eladásaim után a kifizetésket tartja az ebay, amíg nem frissítem a számlám adatait!

Itt három lehetőség közül választhatok, és mivel csak személyim és jogsim van, azokat be is scanneltem!

Töbször is elküldtem, de 1-2 nap műlva ismét feldobja ugyanezt a figyelmeztetést!

 

A személyes accountomnál pedig sem telefonon sem pedig a laptopon nem tudok semelyik opcióba belépni!

Próbáltam a Contact US-t, de (biztosan én vagyok a béna!) bármit választok, ez az üzenet jön:

 

A resolution center-nél pedig a jelszó beírása után semmi sem történik, nem navigál az oldalra!

 

Hogyan tovább?

 

Köszönöm!

Syracusa Creative Commons License 2022.07.15 0 1 65146

A Standard Shipping eléggé fixnek látszik, egyik cucc sem került a posta kezébe.

 

Ehhez marhára vissza kellene olvasnom a rendeléseimet, de szerintem igazából csak ebayes kínai (vagy bármilyen) rendeléseknél szívatott a posta.
Az Alis cucc ASS szállítás esetén mindig az Express One futárral ért ide, onnan csak az International Tracked meg hasonló xarok jöttek a postán át.

Ha meg az Express hozza, akkor pont tíz perc a vámkezelés, lepittyentik az IOSS-t és kész, nem kérnek kamu vámkezelési díjat meg váltságdíjat mint ezek a nyomorék szemetek.

 

 

Előzmény: t.lantos (65145)
t.lantos Creative Commons License 2022.07.15 0 0 65145

Jo, de honnan tudjam, hogy mi mogott mi lesz a tenyleges?

Előzmény: Syracusa (65143)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.15 0 0 65144

+ az olcsó Saver Shippinges pakkot az Ali átminősítette Standard Shippingre, csak hogy be tudja rakni a gyűjtőbe.

Előzmény: Syracusa (65143)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.15 0 0 65143

Pozitívum:

Három július kilencedikei, éjszakai Ali rendelésem volt, próbáltam kikerülni a postát velük.

Kettő eladó, egyiknél Standard Shipping nem volt, csak Saver Shipping, másiknál feláras volt a Standard. Az Ali összerakta a két belga nyomkövetési számú* cuccot egy pakkba, ez másnap már deployed volt mint Combined Delivery küldemény és kapott új számot, tegnap belépett az országba, ma délben beadta a futársrác.
Öt és fél nap.

A harmadikat ma vette át a magyar futár, az egy nagy csomag.


Nincs az idióta postai baxogatás: küldje be öt példányban, anyja neve, utalja át gyorsan, adjon egy ezrest pluszba, jaj elvesztettük.

Syracusa Creative Commons License 2022.07.15 0 0 65142

Ja, ideért. Benézte valaki a címzést hibásnak, de Budaörsön vagy a reklamáció miatt vagy maguktól észrevették és visszairányították errefelé.

Mondjuk az ügyfélszolgálatos reggel hétkor már írt, hogy nézik.

Előzmény: t.lantos (65141)
t.lantos Creative Commons License 2022.07.14 0 0 65141

Azota megkaptad?

Előzmény: Syracusa (65140)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.12 0 0 65140

Most reggel meg megjelent a tegnapi, budaörsi + 2 perc időbélyegzővel az itteni helyi elosztóban, miközben az állapota az előző két szkennelésben  visszafordított.

Előzmény: Syracusa (65139)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.11 0 0 65139

Bazz, nem hinném el ha nem velem történne:

a kibaxott postának egy EU-n belüli küldeményt sem sikerült idén elsőre kézbesítenie, mindegyik vagy elveszett vagy visszafordították a feladónak, miközben ellenőrizhetően tökéletes címzés volt rajtuk.

Szerintem amióta a postáscsajuk lenyúlta az órámat és nem hagytam annyiban, felvillan egy vörös lámpa ha megjelenik a címem valahol.

Mára kellett volna egy pakknak megérkeznie, az utolsó előtti logisztikai pontig meg is volt, aztán ma reggel visszaküldték ezt is a ' csába Budaörsre, onnan meg a küldő országba.
Hogy a tökömért nem szántják be ezeket. 

 

Syracusa Creative Commons License 2022.07.09 0 0 65138

Csak a tételek nevének a fordítása, esetleg az állapot(ezt még nem is néztem). A többi magyar és néhol valami tökhülye tükörfordítások vannak.

Mondjuk a support nekem konkrétan azt írta pár hónapja egy licitálási bug miatt, hogy ne használjam az appot ha van rá lehetőség.

Előzmény: t.lantos (65137)
t.lantos Creative Commons License 2022.07.08 0 0 65137

Azt olvastam valahol, hogy az appban kikapcsolhato

Előzmény: Syracusa (65136)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.08 0 0 65136

Az app is magyarít - és xarul.

GKPW Creative Commons License 2022.07.07 0 0 65135

Most néztem, a másik felhasználónevemnél már a My Ebay is magyar. :(

Előzmény: GKPW (65134)
GKPW Creative Commons License 2022.07.07 0 0 65134

Igen, nálam is ez a gond.

Ma csináltam egy refundot, és magyarul navigált végig a procedúrán. Elég idegesítő volt...

Előzmény: t.lantos (65133)
t.lantos Creative Commons License 2022.07.07 0 0 65133

Visszavontam. My ebay-en angol volt, de ha keresek valamit, akkor vevoi szemmel mar fordit.

Előzmény: t.lantos (65132)
t.lantos Creative Commons License 2022.07.07 0 0 65132

Nekem angol.

Előzmény: GKPW (65131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!