Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 1999.11.18 0 0 816
Megróbálom kibővíteni a névsort, amennyire lehet:

- kav]4t(+1fő)
- csite+1fő
- zuzmo + 1(?) fő
- robicsek(?)
- Rain(?)
- alexandrosz(+6 fő)

Írok mail-t is a nem túl gyakori olvasgatóknak, mert holnap estig valamilyen hozzávetőleges létszámot adni kell a gazdának. Ezért kérek most is mindenkit, hogy jelentkezzetek még ma, vagy holnap napközben!

Előzmény: csite (814)
alexandrosz Creative Commons License 1999.11.18 0 0 815
alexandrosz + az előző talin résztvett borkedvelő barátaim (kb. 6 fő...), amennyiben kifogás nem merül fel részetekről.
Előzmény: csite (814)
csite Creative Commons License 1999.11.18 0 0 814
No, akkor a résztvevők(?) :

- alexandrosz(+?fő)
- kav]4t(+?fő)
- csite+1fő
- ...

RobuR Creative Commons License 1999.11.18 0 0 813
Sziasztok!
Mostanaban nem nagyon volt idom, meg sajnos dec 11. fele is eleg suru a prg. Meg gondolkodom rajta.
alexandrosz Creative Commons License 1999.11.18 0 0 812
Ezt viszont mi kitaláltuk már a történetből.... Egyébként 95-ös valóban sokkal korrektebb, van is otthon belőle.
:o)))
Előzmény: kaviat (811)
kaviat Creative Commons License 1999.11.18 0 0 811
ja nem mondtam, hogy ez 2 palack a kék cimkés St. Donatus pincészet terméke.

.kav]4t

Előzmény: kaviat (810)
kaviat Creative Commons License 1999.11.18 0 0 810
alexandrosz Mesterem : buli oksa, dec11 belefér.

más: boglári Barrique Cabernet Sauvignon 95ös és 97es e két évjárat lett A - B teszt áldozata.. mind a 2-t a Tescoban vételeztünk. /pár 7e 95ös, ma már csak sajna 97es volt/ result: 95ös sokkal testesebb, sötétebb, kitaláltabb bor. létező mellékíz, de ízlelés után nyelv középen korrekt illat. 97es hígabb, világosabb halványabb íz. fő kérdés vajon az 2 év többlet érlelési időt érezzük, vagy a két évjárat időjárásának különbségét - bár szerintem mind a 2 tényező közre játszik. mindenesetre egy 97est eltettem, megnézzük mit produkál 1 -2 év múlva...

.kav]4t

Előzmény: alexandrosz (805)
robicsek Creative Commons License 1999.11.17 0 0 809
a dolog elvileg teccik.
alexandrosz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 808
Csite!
Szerintem a szállás egy kicsit húzós...
A kaja+pia viszont korrekt, állítólag hihetetlenül kitesz magáért a vendéglátó. Igény szerint a vacsora előtti pálinkától kezdve, a kaján keresztül önti beléd a legjobb borait... :o)))
A progi akkor kezdődik, amikor mi szeretnénk és addig tart, ameddig bírjuk...
Én sem adnék ki plusz szálláspénzt, ha tudnék egy megbízható, antialkoholista sofőrt keríteni. De a mai világban ez sajna lehetetlen...
:o((
Holnap akkor írunk egy listát, addig gondolkozzatok!
Előzmény: csite (807)
csite Creative Commons License 1999.11.17 0 0 807
Hááát nem óccsó a biztos!
Kicsit sokallom az árat! :-(
De talán holnapra többet tudok mondani!
A szállás akkor szerintem is kéne!
Mikor kezdődne a prg.?
Meddig borozgathatnánk(ha már korlátlan fogyasztásról van szó!)????

Szánkót hoz valaki? :-))

sasanz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 806
Hááááát, érezzétek nagyon jól magatokat!
És igyatok majd helyettem is.

p.s. brühühühühühühühühühühühühühühühü :(((

alexandrosz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 805
Nos, nos, nos!

Megjött a Gimeskő-Vin ajánlata:

Dec. 11. megfelelő!!! A kondíciók a következőképpen alakulnának:

Program:
- Körbevezetés a borászatban, palackozó, pince, stb.
- 3 fogásos étkezés korlátlan ital fogyasztással (!!!) - aperitifek, borok végtelenítve... ára: 2500-3500 Ft. között, a helyszinen kiválasztható.
- Szükség esetén szállás (szerintem kell...) 2 ágyas szoba : 4.700, 3 ágyas 6100

Még jelentkezem, de most már ti is szólhattok a dologhoz!

zuzmo Creative Commons License 1999.11.16 0 0 804
Csak nyugodtan, ne kapkodj! ;-)))

zuzmo

Előzmény: alexandrosz (803)
alexandrosz Creative Commons License 1999.11.16 0 0 803
Jónapot mindenkinek!

Elnézést a ritka irigatásért, de mostanában csupa gond az életem...
Ma sikerült beszélni a Gimeskő-s úriemberrel és holnapra azt is megmondja, hogy aktuális-e dec. 11, plusz a szállás árát is, mivel azt is ő üzemelteti úgy néz ki...
P.S.: A képek jól vannak, sőt a türelem néha még rózsát is terem....
:o))

sasanz Creative Commons License 1999.11.16 0 0 802
Ja, a közbülső időszakban vonulnak a karibu csordák :))

Egyébként mit szólnátok a budafoki borkatakomba étteremhez, meg van ott pincelátogatásra is lehetőség, azt hiszem. Nos?
vagy már van helyszín konkrétan ??

Előzmény: zuzmo (801)
zuzmo Creative Commons License 1999.11.16 0 0 801
Zuzmonak minden jo dec.15. elott, jan.15 utan.
csite Creative Commons License 1999.11.16 0 0 800
Alexandrosz: esetleg valami információ a helyről? Mármint a Bor Tali 2.0-val kapcsolatban.

P.S.: a képek? :-)) <--nem vagyok türelmetlen!!!!

Rain Creative Commons License 1999.11.11 0 0 799
Jajjajjajjjjaj.
Ja? Elnéztem a naptárat (ma is 11. van, csak november, most már tudni fogom egész nap).

A dec. 11. szombat az jónak néz ki. De mivel holvanazmég, momentán nem ígérkezhetem biztosra.

Esetleg azoból a dugókból, amikből nekünk több is van, én is felajánlhatok a nemes célra. (Kissé megbontja a személyiségem egységét a folyamatos egyesszám-többesszám probléma. A dugók közösek: a kedveseméi és az enyémi) :)

csite Creative Commons License 1999.11.11 0 0 798
>>> T. Kav]4t Mesterem ! <<<

Köszönöm szépen, hogy nem feledkeztél meg egy bortársad hobbijáról, és hogy aktívan részt veszel készletem bővítésében. Ígérem mint támogatót megemlítelek a dicsőséglistán!
Arra kérnék mindenkit, hogy ha elfogyaszt egy palack borocskát, a dugóját őrizze meg számomra a következő Bor Tali-ig, ahol lehet hogy bemutatom eddigi gyűjtésem eredményét + az újakat. :-))

A dec. 11. így elsőre ok!

Valamelyik nap sikerült egy kis boltocskában rálelnünk a Tokaji-Borház 1997-s Furmintjára, egy vacsora megkoronázásaként keült terítékre. Érdemes megkóstolni!
Tudna valaki valamit mondani erről a borházról? Én még nem ittam tőlük a vacsora előttig semmit.

P.S. Kösz még1x a dugókat!

alexandrosz Creative Commons License 1999.11.11 0 0 797
Jóreggelt!

Mit szólnátok dec. 11-hez (mégse télapó előtt legyen...) ?

Addig biztos az iszoldába kerülnek az előző tali képei is...röstellem, de a tasztalra is kevés időm jut mostanság, hiába, ilyen a munka... De a szkennelést tegnap este elkezdtem, ma csak a végére jutok!
Asszem a közeledő ünnepekre való tekintettel elkezdem összeállítani a karácsonyi boraim listáját:
Vylyan Montenuovo Cuvee '95 (van egy jó forrásom....) az ünnep szinvonalának emelésére,
Dörgicsei Sauvignon blanc (Pántlika p.) a halételek mellé,
Szőke Mátyás Cabernet Sauvignon '93(!!!) az ünnepi, családi összejövetelek méltó kisérőjéül,
Tokaji Aszú '88 (Hegyalja Bt.) a karácsonyi hangulat tökéletesítéséhez,
(Tartalékban van még egy palack Chateu Baracan '97 Bordeux-i és természetesen még néhány jó bor a bortartómban...)
??? Egyéb javaslat???

Nektek van hasonló ötletetek, tervetek?

Rain Creative Commons License 1999.11.11 0 0 796
Én is gyűjtöm a dugókat

Csere-bere lehetséges? Bár én csak azokat gyűjtöm, amiket meg is ittam.
Sok dugónk van ám otthon :))

Előzmény: kaviat (795)
kaviat Creative Commons License 1999.11.11 0 0 795
elírtam dugókat :).. lássátok feleim emígyen örexem... dugókat pedig azért, mert láttam amint csite Mester magáévá tette a kiüritett üvegek záróalkalmatosságait. itthon ki van mondva, hogy tilos kihajigálni mert azt a következő bortalin fogom átadni csite Mesternek...

.kav]4t

Rain Creative Commons License 1999.11.11 0 0 794
Bee, és Thummerer Cab. Sauvignont is ittunk! Meg 93-as Hétszőlő Aszú fordítást, meg még...
Mert sajnos voltunk a Corában (az anyagi csődnek majdnem pontosan az ő szélén állok).

Na, a kupakok!!

Előzmény: sasanz (793)
sasanz Creative Commons License 1999.11.11 0 0 793
hehe, azt is ittuk a talin, ha jól tévedek
Előzmény: Rain (792)
Rain Creative Commons License 1999.11.11 0 0 792
Múlt héten kipróbáltunk egy 97-es Gál Tibor (GIA) Bikavért.
Igen jó volt. Volt már hozzá szerencséje valakinek? Szerintem (bár a véleményem nem mértékeadó) igencsak érdemes a megkóstolásra.

Milyen kupakok? És mit csinál majd velük?

sasanz Creative Commons License 1999.11.11 0 0 791
mmmmíííííííííííííííííííííííííííítt gyűjtesz??????
Előzmény: kaviat (790)
kaviat Creative Commons License 1999.11.10 0 0 790
jóvan gyerekek akkor shifteljünk decemberre... csite Mester addig is gyüjtöm neked a kupakokat :)..

.kav]4t

zuzmo Creative Commons License 1999.11.10 0 0 789
Nagy Zuzmo figyel... (Neki minden jo!)
csite Creative Commons License 1999.11.10 0 0 788
Nem'tom miért e pangás, de néköm olybá tünik, hogy ez a Bor Tali 2.0 2.000 lesz :-(
Alexandrosz: bocs a türelmetlenségért, vagy csak béna vagyok, de a képeket még mindig nem találtam fent.

Egy decemberi havas napra is tolható a tali, ha valaki affinítást mutatna ez irányba!

?????

Tamska Creative Commons License 1999.11.09 0 0 787
hi, i am back!

nov 20 nekem nem rulez. imho a köv tali már a XXI. században lesz. ehh. ki....tt patetikus vagyok. ha mégsem jó szórakozást.

a múlt héten wenninger phoenis cuvee & thummerer bikavér csusszant. jól is esett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!