Keresés

Részletes keresés

Inhouse Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1775

Hát, van egy tippem, hogy az AVC codec-et nem szereti a TV, így a videóval (is) lesz a baj.

Konvertáld át a FormatFactoryval MP4-be, azt hiszem alapból hasonló minőséget állít, mint a forrás...azt le kellene játszania a TV-nek. De lehet, hogy egyszerűbb leszedni azt a videót máshonnan a TV-nek emészthető formában.

http://prohardver.hu/tema/mkv_szerkesztes_kvmerge_gui_stb/hsz_1-50.html

http://videosmart.hu/video/format-factory-a-konvertalo-program-hasznalata

http://hvg.hu/tudomany/20080924_video_kep_zene_konvertalas

 

Előzmény: DCI Cris (1774)
DCI Cris Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1774

Szétszedtem és ugye kaptam egy mkv kiterjesztésű fájlt. ( Szétszedésnél : mkvmerge-be, inputnál hozzáadtam a videofájlt, aztán ugye feldolgoztam hangra és video, kijelöltem a videot és rákattintottam a start muxingra, ugye így kell szétszedni?) Ha igen, ezt megpróbáltam lejátszani, amit szintén nem visz a tv. ( Nem támogatott fájl formátum )

Codec ID                         : isom
File size                        : 2.73 GiB
Duration                         : 46mn 7s
Overall bit rate                 : 8 478 Kbps
Writing application              : Lavf52.102.0

Video
ID                               : 1
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec

Codec ID                         : avc1
Codec ID/Info                    : Advanced Video Coding

Előzmény: Inhouse (1773)
Inhouse Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1773

Ha már szétszedted képre és hangra, akkor próbáld meg csak a képet lejátszatni a TV-vel, ha megy, akkor a hang a bűnös. Milyen codec-kel van a hang megcsinálva? A FormatFactoryban is meg lehet nézni...

Előzmény: DCI Cris (1769)
nicko Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1772

a 3D filmet a méretéről a fájlokról és arról lehet könnyedén felismerni, hogy 24p-s filmet külső lejátszó fog tudni lejátszani (asztali 3D-s BD lejátszó vagy médialejátszó vagy PC  1.4 HDMI kimenettel és High Speed HDMI kábellel) mert a tv beépített médialejátszója nem fog vinni :)

 

minden más csak egy buherált fájl legtöbbször mkv-ba tömörítve amit visz a tv médialejátszója USB-ről vagy DLNA-ról de azzal csak a szemed rontod el.

Inkább 2D filmeket nézz FHD-ban, ha nincs igazi 3D-s filmed.

Előzmény: DCI Cris (1762)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1771

Nekem ha minden igaz:2.130131 vagy mi...:D

Előzmény: 8auJANI (1765)
temcsaba Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1770

helló

 

6100-ás tv-m van

a youtube alkalmazásnál nem játszik le minden videot és 4-5 mp után vált a következőre. miért nem játsza le? számitógépen lejátszható tehát nem letiltott videó

 

köszi 

DCI Cris Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1769

Tudsz nekem ebbe segíteni?! Mindkét progi fent van a gépemen, de még nem igazán használtam őket! MKV-val szétszedtem hangra, és képre. Idáig eljutottam, de innen hogyan tovább?!

Előzmény: Inhouse (1768)
Inhouse Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1768

Az MKVToolnix (MKVMerge) programmal szépen szét lehet szedni a fájlt hangra és képre, majd pl. a FormatFactory-val pl. csak a hangot átkonvertálni, majd az MKVToolnix-el újra összerakni, így a kép része nem változik (nem romlik tovább a minőség)...

A FormatFactoryban is van mux rész egyébként, ha jól emlékszem.

Előzmény: DCI Cris (1766)
Inhouse Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1767

Az mp4, az avi, az mpg, az mkv, stb... mind csak kiterjesztés. Ezen belül lehet elég sokfajta codec (audio és video). Valamelyiket nem szereti a TV-d. Ha pl. a hang AAC codec-kel készült, akkor azt nem minden TV szereti, ha MP3, vagy AC3, akkor inkább menni fog. Nézd meg, hogy mi van abban az MP4-ben, nézz meg egy olyat is, ami megy... Video codecnek most a H.264 a divatos...

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: DCI Cris (1766)
DCI Cris Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1766

Köszi a válaszod, a mp4-re nincs valami ötleted hogy miért nem viszi?!

Előzmény: Inhouse (1764)
8auJANI Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1765

Köszi!  a verziószámot a skype  beállitások menüpontban találod , az enyém 2.0 .

Előzmény: andrisopel (1761)
Inhouse Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1764

A wmv (wma...) a Microsoft terméke, kevés külső lejátszó viszi a windows oprendszeres számítógépeken kívül. Ilyen lehet még a mov,qt is, ezek Apple QuickTime, alias Mac termékek. Bár a fényképezőgépeknél, kameráknál már eléggé elterjedt és pl. az én TV-m viszi a Canon géppel készült videókat. Ami még meglepetés, hogy pl. az flv-ket is simán lejátsza...

Ja, amit még valószínűleg nem fog szeretni: asf...

Előzmény: DCI Cris (1762)
Inhouse Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1763

Ha nem gond, kicsit ellentmondanék. Nekem UE40EH5300W-m van, ezzel van tapasztalatom.

 

"webböngészője pont annyira használható mint a többi tévénél, szóval semennyire."

Ennyire nem rossz a helyzet, egy külső vezetéknélküli billentyűzettel egész használható az alap dolgokra, cikkeket olvasni, akár fórumozni, vagy facebookozni is.  Nem tökéletes, az tény, de a semmennyire szó durva.

 

"Youtube-ról elindúl a film, de 80Mb-es netnél is gyakran kimarad a kép 20-30 másodpercre, miközben a hang szól. Az igazán nagy gond, hogy több filmnél is tapasztaltam, hogy 30-40 perc után leáll a műsor memóriahiány hibaüzenettel, ilyenkor nem is lehet folytatni."

Ilyen 20-30s-es kimaradás nálam még nem volt. A Youtube videók valóban (és akár komolyabb oldalaknál, hosszabb vieóknál más oldalaknál is előfordul) megállnak 30-40p után az ominózus hibaüzenettel. Ezért kell a youtube app-ot használni és nem a böngészőn keresztül nézni, ott nem áll meg.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Törölt nick (1760)
DCI Cris Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1762

Sziasztok!!

Nos tegnap megérkezett a várva várt tvm, egy Samsung UE40ES6100. Már napokkal előtte beszereztem már 3D-s filmet, hogy majd tudjam nézni USB-ről. A kiterjesztése a fájlnak pedig mp4, azt vinnie kellene nem?! Egy másiknek pedig azt írja ki hogy jelenleg nem támogatott, pedig ugyanez a kiterjesztés, de van egy wmv fájlom ott pedig codec hibát ír ki. Valaki tudna nekem ebben segíteni?! Próbáltam visszaolvasgatni de nem láttam ilyen jellegű problémát, bár lehet hogy ezen a pár ezer oldalon lenne... Előre is köszönöm a segítséget! :)

andrisopel Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1761
Szia.igen van chat is,bár nem használom.hol keressem a verzió számát?
Előzmény: 8auJANI (1759)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1760

Nekem pont ez a tipus van (UE40ES6100), webböngészője pont annyira használható mint a többi tévénél, szóval semennyire. Ez egyelőre csak humbug, pár évnek elkell telni mire használható technológiát kifejlesztik. Youtube-ról elindúl a film, de 80Mb-es netnél is gyakran kimarad a kép 20-30 másodpercre, miközben a hang szól. Az igazán nagy gond, hogy több filmnél is tapasztaltam, hogy 30-40 perc után leáll a műsor memóriahiány hibaüzenettel, ilyenkor nem is lehet folytatni. Egyébként is lassú, körülményes a netezés rajta, az okostelefonokhoz hasonlóan feltelepithető alkalmazásoknak van értelme, amúgy inkább bekapcsolom a számitógépet.

 

Ha ilyen irányú igényed van a tévékkel kapcsolatban, akkor ne vedd meg, mert csalódni fogsz. Más szempontból jó tévé.

Előzmény: hunter74 (1754)
8auJANI Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1759

Szia!

Nekem is egy es8000-em van. Megkérnélek , hogy megirnád nekem , hogy a te tv-skypedben van e cset funkció. Mert eddig az enyémben volt, de a szerviz kicserélte az alaplapot benne és mikor hazahozta és megcsináltam a beállitásokat , a skype frissitett és ettöl kezdve én csak videóhivást vagy beszédhivást tudok csak elérni, pedig az elözö alaplapban tudta a cset funkciót is.Valamint  milyen verzió van a tiedben? Elöre is köszi

Előzmény: andrisopel (1726)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1758
Na akkor árulhatom a régi tv met :D
Előzmény: nicko (1757)
nicko Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1757

Samsung Fórum 2013: a szórakoztatás új dimenziói

 

Pár év múlva nemcsak a kábeleknek, de a hagyományos távirányítóknak is búcsút inthetünk.

nicko Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1756

D6500-on néztem ezt

http://new.livestream.com/accounts/1658248/events/1604381

meg ezt is:

http://www.laola1.tv/en/int/handball/womens-ehf-champions-league/cs-oltchim-rm-valcea-ftc-rail-cargo-hungaria/video/475-2994-110553.html

 

TV böngészőjében index.humajd a fórumot ki kell keresni és kat a linkre :)

 

általában a sok flasht nem bírják a tévébe rakott böngészők és össze is zuhannak..van akinek a youtube-ot sem bírja.

Előzmény: hunter74 (1754)
i perseguitati Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1755

Igen elvileg tudják, bár a netezés  bármilyen gyors is a neted, ezeken a "vasakon"jóval nehézkesebb mint egy átlag asztali gépen vagy laptopon, vagy akár még egy közepes okos mobilon is, annyira  "vékony" és ósdi ezeken a tévéken a proci+ erre még rátesz egy lapáttal hogy  a távirányítós "egerészés" több mint macerás.

Egyébként a smart funkcókban erre több remek alkalmazás (Youtube, Videa, Vimeo és főleg a Fuso tv amely hozzáfér az indavideó összes filmjéhez is) sokkalta inkább alkalmas ilyenfajta filmnézésre, és persz ott van a korábban már említett serviio is amely remekül alkalmas netes online  viedó tartalmak (akár a Red Tube) megjelenítésére a tévén. Kérdés az ősök mennyire fogékonyak az ilyan újdonságokra, :)

Előzmény: hunter74 (1754)
hunter74 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1754

Tervezem vásárolni egy Samsung Smart UE40ES6100 tv-t.Szüleimnek lenne. Szeretnek régi filmeket nézni a neten.Rendszeresen nézik az indavideot,videát,RTL videótárat(meg szerintem a papa rá-rá téved egy-két erotikús oldalra pl:RedTube)Azt szeretném kérdezni mennyire használható enneka tv-nek a veb böngészője? Tudják-e ezeket az oldalakat pc nélkül csak a tv böngészöje segítségével látogatni?

AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1753

Aszonták, hogy jövő hét elején megérkezik. Izgatottan várom!

 

Amúgy minden új technikai fejlesztés először drága, csak a pénzesek és az új technikára fogékonyak veszik meg. Aztán folyamatosan csökken az ára, eljut a nagyközönséghez, aztán amikor kijön az új fejlesztés, még jobban leviszik az árát, hogy fogyjon el a raktárakból. 

Szóval tisztában vagyok vele, hogy lesz még ennél olcsóbb is, de ha az ember mindig vár a még olcsóbbra, akkor sosem fogja megvenni.

 

Ja és még egy: az is igaz, hogy adott vásárló, adott igényekkel mindig kb. ugyanannyiért fog technikai berendezést vásárolni! Mert míg a technikai fejlődik, addig a marketing az igényeket növeli folyamatosan, hogy mindig többre, jobbra vágyjál, hogy úgy érezd, az új képességek nélkül nem tudsz élni!

Lásd: nekem is bőven elég lett volna a 6030-as (3 éve még egy csodálatos új képességekkel rendelkező készülék volt), most meg már inkább a 6100 mellett döntöttem, mert egyre inkább úgy éreztem, hogy ezek a funkciók kellenek! :-) 

Hozzáteszem: az is igaz (ahogy mondtad is), hogy nem fogom 2 év múlva lecserélni, tehát ha már most is egy "elavult" készüléket veszek, akkor azzal még nagyobb hátránnyal indulok.

 

Na, jól elfilozofáltam itt, miközben ezeket kb. mindenki tudja... :-)

 

Előzmény: andrisopel (1752)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1752

Egy ideig én is állandóan nézegettem...megérte...a francba,itt-ott olcsóbb....:D De tv-t sem vesz az ember 1-2 évre--Legalábbis én nem...Mikor érkezik  meg?

Előzmény: AttiM (1751)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1751

Ez bizony nagyon igaz! Nincs annál dühítőbb, mint amikor megrendeltél/megvettél valamit és a következő nap meglátod feleannyiért!!!

Úgyhogy kérem a tisztelt Kartársakat, hogy most már ne is adjanak tippeket, hogy hol lehet(ett volna) ennél olcsóbban megvenni! :-)

Előzmény: andrisopel (1750)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1750

Ja,nem...csak használtan láttam olcsóbban.Viszont ha  már megrendelted ,ne is nézegesd hogy mennyi máshol mert ezeknek is az ára azért egyre lejebb megy.Kár is nézegetni....

Előzmény: AttiM (1749)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1749

Kicsit megállt bennem az ütő, miután megrendeltem a 6100-t 150-ért, erre jön a kommented, hogy olcsóbban is ki lehet fogni... vááááááá!!!! :-)

Előzmény: andrisopel (1748)
andrisopel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1748
Előzmény: brumi_68 (1731)
AttiM Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1747

Na, szerintem mindent tudok, amit kell, hálás köszönet a türelmes válaszokért!

Már csak be kell ruházni! Az általam talált 157e árnál  tudtok kedvezőbbet? Hopp: most egy cég 150-ért adja! 

nicko Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1746

elvileg nem kell másikat venni, ha működik rajta a tv majd.

csak olyan gondok szoktak lenni, hogy tűzfal blokkolhatja a tévét..engedélyezni kell tűzfalon csak sokan ezt elfelejtik.

Előzmény: AttiM (1743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!