Keresés

Részletes keresés

botsinkai Creative Commons License 2010.09.30 0 0 41291
Gipszet és doboz kiemelőkeretet/toldókarimát. (Ki milyen néven ismeri.)
Előzmény: ZolKa (41290)
ZolKa Creative Commons License 2010.09.30 0 0 41290
Sziasztok!

Van egy konnektor amit régen valaki besüllyesztett a fal síkjába kb fél centivel.
Most én ki szeretném javítani a falat, tehát el szeretném tüntetni a süllyesztést.

A kérdésem az volna hogy milyen anyagot használjak hozzá?

Köszi szépen!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41289
Azért a ragasztáshoz kicsit több ragasztó kell. És a dübel is kimaradt.
(a javaslattal egyébként egyetértek)
Előzmény: hor34 (41287)
botsinkai Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41288
Ytongra érdemes kőzetgyapotot rakni, mert alapesetben nem sokkal jobb a hangszigetelése, mint egy sátornak...
Előzmény: hor34 (41287)
hor34 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41287
A kőművesed nem beszél hülyeséget. Az Ytong falazatot tudomásom szerint hálózni kell. A háló beágyazására ilyen esetekben ytong ragasztót szoktak használni. Erről a sakret termékről nincs információm. A ragasztó felhordása előtt mindenképpen használjatok mélyalapozót. Viszont erősen ajánlom megfontolásra, hogy szigeteld is le az épületet ha már nekiálltok a végleges felületképzésnek. Hiszen ha belegondolsz a ragasztót így is- úgy is meg kell venni. A plusz költség a lapok megvásárlása és némi plusz munkadíj. Szóval ha belefér a költségvetésbe akkor érdemes rajta gondolkodni. A lehálózott és glettelt felület biztosan kibír egy telet, de tapasztalatok alapján 2-3 évet is simán.
Előzmény: csaszara (41281)
satrafuckar Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41286
huh, hát ez kicsit mellbevágott, de azért köszönöm az instrukciókat!

egyébként annyira talán nem rossz a helyzet ahogy leirtam, legalábbis annyira biztos nem, mintha abszolut nem lenne szigetelve.

elkezdtem ezen gondolkodni, és végülis nemtudom eldönteni, hogy mi lehet a helyzet, mert annál talán vmivel rosszabb, mintha csak aza 2cm rés lenne a baj, annyira viszont majdnem biztos, hogy nem rossz, mintha teljesen nem lenne / szétment volna a szigetelés.

valamikor csinálok képeket a résről és bent a pincéről is.

az biztos, hogy körbe az egész házat a földet kiásni nem állunk most neki, igy oktober elején lassan, viszont valamit kéne vele kezdeni a télre.
igy még mindig fennáll a kérdés, hogy akkor akár ideiglenesen is, de mivel tömjem be...

egyéb ötletek?

köszi!!
Pitylogós Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41285
Jól értem, semmi szigetelés?
Előzmény: csaszara (41284)
csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41284

Köszönöm az eddigi válaszokat!

 

A hideg elleni védelem alatt arra gondoltam, hogy a függőleges nútokban nincsen falazóhabarcs, tehát a külső vakolás zárja le ezeket!

Előzmény: Törölt nick (41283)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41283
Hideg ellen nem zárja le (ahogy a vakolat sem). Ha csak nem arra gondolsz, hogy a fugánál nincs mindenhol ragasztó.
3-4 évet kibírnak erősen igénybevett helyen (éri a nap, és veri az eső is), szín nélkül. Legalábbis 3-4 éves volt a legöregebb amit eddig láttam.
Előzmény: csaszara (41281)
*Steve Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41282
hát nálunk panel plusz van ott is Sakrettel meloznak igaz ott a szigetelésre kenik a ragasztót  majd a szinezést  tény és való lepereg róla a víz
Előzmény: csaszara (41281)
csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 41281
 

Üdvözletem!

 

37,5-es Ytongból épült családi házunk külső vakolása előtt állunk. A falazat egyenes, függőben, síkban van.

 

Idén szeretném még vakoltatni, jövőre pedig majd nemesvakolatot kap a falazat.

 

A kőművesem érdekes ötlettel állt elő:

vékonyvakolatként húzzuk be hőszigetelő ragasztóval (Sakret KSD), behálózva, 3-5 mm vastagságban. jövőre meg majd erre jöhet a nemesvakolat.

 

Ha a sima felület el is érhető ilyen módon, hiszen a falazat egyenletes, de lezárja-e ez a falazatot a külső hatásoktól annyira (hideg, csapóeső), mint egy kültéri vakolat? 

 

A legfőbb félelmem a víz, mert van a házban síkterasz, amely alatt fűtött tér van és az esővíz rendesen veri a sarkokat, éleket, a teraszról pedig a falon folyik le a víz (igaz, azóta már fel van szerelve a vizet megdobó lemezelés a terasz élein).

 

Hallott már valaki ilyen megoldásról, van ilyen tapasztalat?

 

Előre is köszönöm!

fáziskeres Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41280


A kerítés íves, voltam műkövesnél horror áron készülne a fedlap. a BH ban néztem gránit lapot- nagyságrendekkel olcsóbb mint a műkő,
de igazából a kúpcserép tetszene..
Előzmény: Pitylogós (41272)
ncc1701 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41279
Túl vagyok rajta vagy 5 éve, űberszopó volt.
Úgy tettem.
Max 20 centinként tömörítettem. Még hozni is kellett rá földet, mert tömörebb lett, mint volt. Béreltem egy ugrabugra tömörítőt. :)
Utána 1 évet vártam, mielött ráment a járda. Azóta sem mozdult 1mm-t sem kifele.
Előzmény: djetta (41276)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41278

ja és közben rájöttem,h nem is így:

                        A

                  A         A 

               A                A

            AAAAAAAAAAAAA

        A              A              A

    A                  A                   A

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAtalpszelemen és egyben fakoszorú

 T                                           Térdfal

 T                                           T

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFafodém

 

hnem így:

                        A

                  A         A 

               A                A

            AAAAAAAAAAAAA

        A   A                   A     A

    A       A                   A         A

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAtalpszelemen és egyben fakoszorú

 T                                           Térdfal

 T                                           T

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFafodém

 

:)

Előzmény: csocsanszkaja (41277)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41277

méretekben tehát (bár a "rajz" még mindig nem méretarányos):

a tetősík kb 5,5-6m

a térdfal kb 0,5m

a tető magasságát sose mértem kb ez is 5m

a Födém "hossza" 8m

 

                        A

                  A         A 

               A                A

            AAAAAAAAAAAAA

        A              A              A

    A                  A                   A

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAtalpszelemen és egyben fakoszorú

 T                                           Térdfal

 T                                           T

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFafodém

 

djetta Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41276
A drénlemezt a sima oldalával tedd a fal felé.
Ez tulajdonképpen csak egy védő réteg a bitumenes elé.
Tévesen szokták a tojástartóval a fal felé is rakni, de az át tudja lyukasztani a bitunenes lemezt.

Utána 30 centinként tömörítsd a talajt, hogy ne süllyedjen meg.
Előzmény: ncc1701 (41268)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41275

 Inkább ügyes !!

 De ha ennyi van már méretek se ártana felrakni !

Előzmény: Törölt nick (41271)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41274

   És ha lebontom a térdfalat fafödémig, öntök egy betonkoszorút, erre térdfal és a többi (mondjuk, h engedéllyel) akkor az lehet már ilyen faszerkezetű:        

 

 

 

 

             A

           A  A

         AAAAA

       A          A

     A              A

    A                 A

  A                    Atalpszelemen és egyben fakoszorú

 T                      Térdfal

 T                      T

 K                      Koszorú

FFFFFFFFFFFFFFFFafodém

Előzmény: csocsanszkaja (41269)
ncc1701 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41273
Az, hogy leszedi, és ugyanúgy visszarakja?
Előzmény: Törölt nick (41271)
Pitylogós Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41272
BH-ban vettem direkt kerítésfedlapot betonbúl.
Előzmény: fáziskeres (41270)
fáziskeres Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41270

Szervusztok! Segítséget szeretnék kéri!

Építettem egy kerítést 30-as zsalukőből, ezt szeretném befedni. Kérdezem, hogy ismertek e olyan kúpcserepet amelyik alkalmas erre, vagyis a belső mérete legalább 30 cm.
Köszönettel! Caltron
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41269

Köszönöm a választ!

 

Szintet nem akarok rá és a fafödém gerendáival (talán...) nincs baj.

ha lebontom a térdfalat és erre úgy épül koszorú, hogy aztán a visszatérdfal az eredetinek a magasságáig ér, az is engedélykoteles?

 

A tetőszerkezet "metszete":

 

            A

           A A

         A     A

       AAAAAAA

     A      A      A

    A       A        A

  AAAAAAAAAAAAtalpszelemen és egyben fakoszorú

 T                     Térdfal

 T                     T

 T                     T

FFFFFFFFFFFFFFFafodém

 

bocs :)

Előzmény: Törölt nick (41264)
ncc1701 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41268
Teendők:
-pince 2-3 méteres szakaszokon körbeás, alapig (bobcates ember megcsinálja 2 részletben)
-falra vízszigetelés (otthon én 3 réteg kenhetőt tettem, utána jött a bitumenes üveg alapú lemez disznóperzselővel)
-drénlemez
-kulé kavics+ geotesztília+ dréncső a maradék talajvíz elvezetésére (ezt egyszerűen bekötöttem a csatonába)
-újra öntöd a járdát

Lehet, h 20 éve nem tettek a pince falára vízszigetelést, vagy szétmállott az. Plusz idén sok a víz, magasan van tartósan a talajvízszint. Ettől vizesedik a pincéd, és nem attól a 2-3cm réstől a járda-lábazat között.

Ha lakott a pince, akkor még hőszigetelheted is...

Amit írsz, az maszatolás, nem javít meg semmit. Azt a rést amúgy bitumennel szokás kitölteni.
Előzmény: satrafuckar (41267)
satrafuckar Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41267
Sziasztok!

Repedések, rések szigetelésével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy teljesen kész kb 20 éves családi ház.
A ház külső fala, illetve a házat körbefutó (általában csak beton/beton "lapok", de van ahol le van burkolva) járda az évek során elmozdult egymástól, rés keletkezett, kb 1-3 cm közt változó.
Ezt amikor 4-5 éve ideköltöztünk, akkor szilóval (akriltömítővel) kinyomtuk. Ez mostanra elengedett, elvált a felületektől, valószínűleg azért, mert nőtt a rés.
Mostanában (utóbbi 1-2 évben) a pincében belül az érintett falakon néhány helyen vizesedés tapasztalható, van ahol gyengébb, de van ahol pattogzik, hullik a festék, sőt van ahol a vakolat is repedezik.
Mivel ezek a jelenségek nagyrészt és durva mértékben csak újabban jelentkeznek, azt gyanítjuk, hogy az emlitett résen jön be a víz.

A kérdés, hogy mivel kellene ezt betömíteni, a következő szempontok figyelembevételével:
- ezek szerint (ha valóban nőtt a rés az 5 évvel ezelőttihez képest) még mindig mozog a ház, tehát valami rugalmas, flexibilis anyag kellene
- viszont jó lenne valami időtálló megoldás, jó lenne ha nem kéne 3 évente újracsinálni, mert az egész házon körbe kell menni, ami nagyon sok ((nagy a ház + nem téglalap alapú, ki-be ugrások, külső pincelejárathoz lépcső, stb))
- lehetséges legyen az anyagot megfelelően bedolgozni ahova kell, ugye 1-3cm a rés, negativ derékszögben.
- természetesen kivakarom a régi szilót, de tökéletesen pormentesíteni a rés mérete, illetve a nehéz hozzáférés miatt nem tudok. Nem tudom ezt mennyire viselik el az anyagok. Vagy esetleg porszívóval próbálkozzak azért? Van értelme vagy fölösleges? Elegendő ill szükséges egyáltalán?
- ne legyen csillagászati ára

Tehát milyen anyag lenne a legalkalmasabb szerintetek?
Kaptam már tippeket, de igazából nem győzött meg egyik sem, ill kiváncsi vagyok a Ti véleményeitekre is, ezért leirom:
- kátrány, amit melegiteni majd önteni kell (körülményes melegítgetni, illetve nemtudom hogyan tudnám beönteni a résbe, ugy hogy máshova ne folyjon (azt sem tudom, hogy mennyire lesz ez folyékony, egyáltalán befolyna e 1cm-es résbe, még sosem dolgoztam kátránnyal), valamint nemtudom, hogy mennyire marad ez flexibilis miután megszárad.
- flexibilis kültéri fagyálló fuga / csemperagasztó (szerintem ezek nagyon merevek száradás után, nagyon minimális mozgást viselnének csak el, és repedeznének hamar, illetve az állaguk miatt a bedolgozás megintcsak igen problémás lenne)
- bonomit-H (erről nemsok infót találtam az interneten, abszolut nemtudom, hogy milyen ez egyáltalán)
- kátrány zsindely ragasztó (a zsindelyragasztót megtaláltam a neten, olvasgattam leírásokat róla, talán ez megfelelne a célra, valamint azért is szimpatikus, mert olyan sziló szerű tubusban van, amit nyomópisztollyal kell alkalmazni, jelenlegi ismereteim szerint ez lenne a legegyszerűbb bedolgozási módszer)
- sziló (megint... kérdés, hogy miért vált el? tényleg nőtt a rés? vagy csak szimplán nem birja az időjárást? vagy az idő múlását? 3 év alatt elöregszik?)

Bocs, hogy ilyen hosszu lett, de nagyon sokat gondolkoztam már ezen, sokminden felmerült bennem, és gondoltam leírok mindent, Ti meg majd mondjátok, hogy mi hülyeség, mi nem...

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
ncc1701 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41266
Tedd az alját telibe ytonggal, arra gumilepedő, és kalap. A falhoz kampókkal hozzáfogathatod. A gyári lábak az ilyen árkategóriánál vicc kategória.
Előzmény: djetta (41265)
djetta Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41265
Az a baj, hogy azok a lábacskák csak szintezni jók, de nem tartanak semmit.

A kád peremének alja meg nem egyenes, nem fog rendesen felfeküdni a fali tartóvasra.

Kértem a forgalmazótól beép. útmutatót:
http://www.sferasan.hu/doc/Szimmetrikus%20kad.pdf

Elvileg 6 mm-es a kád, gyakorlatilag max. üvegszállal együtt annyi.
Előzmény: Törölt nick (41262)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.09.28 0 0 41263

Jó reggelt Mesterek!

 

Gyermeteg álmot szövök így reggel és kérdeznék, nem kevés amatőrséggel :)

 

szóval: adott egy '50-es évekbelei téglaház, nagyjából 8*11-es alapterülettel.

Fa gerendás födém (stukatur mennyezet), tégla trédfal, fa talpszelemen (40*40cm-es, nincs betonkoszorú) és erre a számomra megnevezhetetlen fedélszék. Nuku hőszigetelés és fólia, majd cserepek.

A probléma, h a cserepek múltban történő többszöri átrakása miatt (hogy miért kellett nem tudom?) eléggé ramaty állapotban vannak a szarufák és a lécezés (konkrétan rohad = pudvás, gombás). Több helyen szivárog be a víz, amit a szarufák egész a talpszelemenig levezettek, tehát annak is vannak pudvás részei.

Tobb "okos" ember megnézte már és azt mondták, h

1.: borítani kell fafödémig az egészet, betonfödém, térdfal, betonkoszorú és jöhet a új tető

2.: vasidomból "koszorú" a meglévő térdfalra és jöhet a új tető

3.: faszerkezet bontása után vissza minden a térdfalra fából.

 

A utolsó nem igazán szimpatikus

A 2.-ról nincs semmi elképzelésem

A 1. meg nagyon költséges (ám annál tartósabb) kivitelezésnek tűnik. Itt ki kell bontani a fafödémet a betonfödémezéshez? És egyáltalán melyik itt a célszerűbb: monolit, v gerendás?

 

válaszok előre is megköszönöm!

megtisztelés, h válaszoltok butuska kérdéseimre :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 41261
Sajnos a kartonos profil gyenge oda. Inkább valami szögvasat javasolnék. Oda nem kell hab, a fémre fekszik.

A fal és kád közt nehéz kinyomni, és kicsit veszélyes is. Ugyanis ha sokat nyomsz be, az képes eltolni a kádat...

A legolcsóbb hab is teljesen megfelel. (azt nézd meg, hogy mennyit írnak rá, mert eltérő mennyiség lehet a flakonban)
Előzmény: djetta (41256)
bpityu Creative Commons License 2010.09.27 0 0 41260
a 10es válaszfal viszont simán megtartja :)akkor ezért működik
Előzmény: KalásziM (41253)
ncc1701 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 41259
Én téglát tettem alá, illetve Ytongod, 20 centi széleset, 4 helyen. Ytongra tettem 5mm-es gumi lepedőket, azóta jó. A gyári fémlábak nagyon viccesek voltak. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!