Keresés

Részletes keresés

Móka70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81335

Rill, sajnos nem jött meg a privid :-((((

 

Chelszy ez tök szép eredmény!! Remélem a 3 fagyi tesóknak kell csak majd, mert a 3-ból most összejön a baba!!! Drukk neked!!!

 

Cunimazsi, várjuk a híreket, én remélem, hogy a jó hír családi ünneplése miatt nem jöttél nekünk este beszámolni!!!

Előzmény: rill (81323)
mégleány Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81334
ez nagyon szép eredmény!
hajrá babók!!!
sok nyugi, semmi stressz, no hajlás, emelgetés, viszont séta, stb. igen! és vitaminok...
szurkolok!!!
Előzmény: chelszy (81333)
chelszy Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81333

2 db 8 sejtes

1 db 7 sejtes

Előzmény: chelszy (81332)
chelszy Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81332

Rókakölyök, de aranyos vagy!

Köszönöm kérdésed (és cunimazsi biztatását is), túl vagyok rajta. Végül 3 babát kértem vissza a pocimba :) Ma voltak 3 naposak (2 db  sejtes és 1 db 7 sejtes...ez nem tom jó-e, a biológus csaj azt mondta jó), és visszahelyezés után uháztak és láttam a 3 kis pöttyöt. Annyira jó volt :)))

Végül a 10 elindult sejtből 4 lelustult (mára csak 4 sejtesek voltak), ők sajna megsemmisítésre kerülnek. 3 bennem van, 3 fagyibaba lett. :)

Hát röviden ennyit. Most pihizgetek.

Előzmény: Rókakölyök (81320)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81331
Nekem is Uh-os hsg-m volt. Szerintem az is HSG-nek számít ugyanúgy, csak nem röntgennel nézik a kontrasztanyagot, hanem Uh-al. Azaz olyan anyagot nyomnak fel, ami Uh-on jelez. Az áttisztító hatását én személy szerint nem tapasztaltam, mivel utána sem lettem babás, de volt rá példa, hogy valaki közvetlenül utána lett babaváró!
Előzmény: Rana75 (81329)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81330

Rád is gondoltam, amikor mindezt  írtam! Én régebben a 35-37 évemmel paráztam, aztán jó néhány dolog átértékelődött bennem a lombikok során  többek között a fórum és az ide írogató lányok hatására. pl.életkor, petesejtszám szerepe, hozzáállás...

Előzmény: bloodbunny (81328)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81329

KÉRDÉS: (Aki tudja, válaszoljon!)

1. A HSG-nek csak a röntgenes átjárhatósági vizsgálatot nevezik, vagy az UH-ost is? 2. Szerintetek az UH-osnak is van (lehet) ilyen pozitív hatása, hogy átmenetileg felnyitja az elzáródott petevezetőket?

bloodbunny Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81328

Hehe, jól mondod...:-)) 43 évesen most fogok másodszor próbálkozni az első gyerekért... (el vannak záródva a petevezetékeim, úgyhogy nálam csak lombik lehetett) 

 

Úgyhogy kisasszony, te sokkal fiatalabb vagy, szóval ne parázz!!!!:-))

 

(Most tudtam meg, hogy azt pedzegetik, hogy 65 évre felemelik a nyugdjkorhatárt - így ha 20 éves lesz a fiam/lányom, akkor nem leszek még nyugdíjas.... szívet melengető lehetőség... mán ha megérem..:-))

Előzmény: Móka70 (81321)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81327
Nekem inkább a kórházi ellátás volt kellemetlen.Nagyjából úgy viszonyultak hozzám,mintha az n-edik abortuszomra mentem volna. :((
Pucér alsótesttel betoltak a "küretszobába"(!),aztán jött egy 20 év körüli srác(a férjemmel együtt volt a mandulaműtétje),aki végre letakart és levitt a röntgenre.Egyetlen felvételt tudtak csinálni,mert elromlott a gép. :P
De természetesen minden rendben volt.Egy év múlva egy másik kórházban megállapították,hogy mindkét petevezetékem elzáródott. :((
Előzmény: biológus (81326)
biológus Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81326

Egyetértek komoly műtéthez, csak bolhacsípés jellegű. De az a jó, míg vkinek nem voltak nagy fájdalmai az tuti, ne is legyenek! :)

Engem úgy megrémísztettek előtte remegett a lábam sztem pedig le volt kötve, aztán a doki mondja kész, márcsak a folyadék jön, én megcsak lestem, hogy ennyi tényleg? Nekem az fájt mikor a kontrasztanyag átment, lehet kicsit zárt volt a vezeték...

Előzmény: Endzsi93 (81325)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81325
Kaktika!
Ez nekem sem teljesen világos!A HSG után azt mondta a doki,hogy minden rendben,mégis a beültetést javasolta???
(Nekem anno enyhe menseses görcshöz hasonlított a vizsgálat,és a kibírható kategóriába soroltam.) Persze amióta szültem,elég sok minden ebben a kategóriában landol. :P
Előzmény: Kaktika (81316)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81324
CUNIMAZSIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez így nem éééééééééééééééééééééééééééér!
rill Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81323
Nem volt netünk napokig, végre most van, még nem olvastam végig a kimaradtakat, igyekszem holnapra reagálni. Móka, megkaptam és válaszoltam is, remélem te is megkaptad!
Előzmény: Móka70 (81284)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81322

igazad van Móka, akkor én sem szólok semmit:) (31) De akkor is kitartás Mindenkinek!!!!!!!

 

DE hol van Cunimazsi?????

 

Lányok, most indulunk vendégségbe, úgyhogy elköszönök, de Cunimazsinak továbbra is drukk.....!!!!!!

Előzmény: Móka70 (81321)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81321

Szóval este van és itt vagyok, de hol van Cunimazsi??? Remélem jó híreket hoz! Várom!!!!

 

Rókakölyök, Kaktika  én 38 vagyok, és 10 éve még én sem gondoltam, hogy 40-hez közel fogok első gyereket szülni. Most meg annak is örülök, ha 40 előtt megérkezik majd a várva várt baba..Sok anyukát ismerek, aki első babával 40 körül (+/- pár év)lett boldog anyuka!!! Olyat még többet, aki a másodikkal...úgyhogy Kaktika 33 évesen nem ér az életkor miatt még aggódni!!! Jól mondom 40 körüliek? :-)))

Előzmény: Rókakölyök (81318)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81320

Szia Chelszy,

Neked ma volt az ET? Jól emlékszem? Maradtatok a 3 picinél? Írj majd, hogy érdez magad!? Drukkolok! (remélem jól emlékeztem:)

Előzmény: chelszy (81257)
rafi omola Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81319
Szia ! Sejtjeink dokumentum filmet tudom ajánlani ha esetleg nem látad
Aha esetleg érdekel az iwiwen meg találod Almási Tamást rendezőt ha írsz neki hogy kell neked a Sejtjeink cimű film akor el küldi neked
Én is igy szeresztem meg és igy nem nagyon volt idegen az egész
Előzmény: Kaktika (81316)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81318

Móka,

El ne tűnjél!!!:) Én is ritkábban nézek be, de azért olvasgatok. Majd ősszel sokkal sűrűbben fogunk írni ok?,  jó sokan leszünk akcióban, de azért most is adj jelet magadról néha...:)

És nehogy nagyon elkeseredj  - én most nagyon el voltam, szinte bepánikoltam hisz még nincs gyerekünk - de muszály erőt venni magunkon!! OK? :-)

Előzmény: Móka70 (81284)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81317

Hahó Cunimazsi,

Mik a hírek???

Nagyon de nagyon szorítok Neked!!!!!!!

Előzmény: cunimazsi (81300)
Kaktika Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81316

Köszönöm, sokat segített, amiket írtatok.

Ami számomra még probléma: 33 éves vagyok. Nem szeretnék 40 évesen szülni. Szóval mihamarabb a végére kell járnom a dolgoknak.

Amúgy nincs az orvosommal semmi baj. Mindent elmondott mindig. De lehet, hogy igaza van, hogy most nem görcsöltetett a továbbiakkal. Azt hiszem, akkor még nehezebb lenne a dolog.

Minden esetre most próbálunk nyugodtak lenni, és nem gondolni semmi másra, csak egymásra!

Ja! A doki a Jánosban a nőgyógyászaton van - kb 2 hónapja. Előtte a MÁV-ban volt.

mégleány Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81315
http://www.pco-szindroma.hu/
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=54
http://www.lombik-baby.hu/

Katkika! számodra ez a 3 oldal segít eligazodni...

DE:
1. valóban a türelmetlenség és az idegesség rontja a teherbeesést!!!!
2. Ha az orvosod nem világosít fel rendesen, illetve csak ijesztget, akkor érdemes lenne váltani...
3. PCO miatt nem rögtön beültetés lesz a protokoll!!!!ahogy már a lányok mondták, inszemináció...

ÉS:
Először is felejtsd el, hogy mit mondott a doki és csaka nyaralásra koncentrálj! Azaz élvezd!!!!És ne azért szexeljetek, mert gyereket akartok!!!!Úgy tuti nem sikerül!!! (szóval csak akkor, ha tényleg kedvetek van hozzá! és ne azért mert idő van!)
Ha nem sikerülne, ne keseredj el!Rengeteg megoldás létezik! Viszont, PCO esetén csak akkor menj meddőségibe, ha előtte endokrinológusnál már jártál!!!!!

Ez mind jótanács, ha nem fejvesztve görcsösen szeretnétek gyereket...mert ha nem jön össze, az hosszú időbe is telhet és minél jobban kiakadsz rajta, annál tovább fog tartani!!!!

Sok sikert és jó nyaralást!!!!
biológus Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81314
Igen, aztán vettem észre:)))
Előzmény: Timi1974 (81313)
Timi1974 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81313
Valami hasonlót irtunk!!
Előzmény: biológus (81311)
Timi1974 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81312
Nagyon szorítok!!Kezem-lábam XX-ben!!!
Előzmény: cunimazsi (81300)
biológus Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81311

A türelmetlenség a legnagyobb ellenség, ez az első amit felejts el nagyon gyorsan! Olvass sokat, türelmesen!

A második a lombik amit egy jó időre még sztem el kell felejteni, azért mert rengeteg más minden van előtte, ez a legutolsó lehetőség (és ez nem vicc)!!!

 

PCO-val spontán is lehetsz terhes! (több ilyen leányzót ismerek).

PCO nem indikációja a lombiknak.

Ha több hónapi closti nem segített akkor inszemet fog javasolni a doki, nem lombikot, elég nagy a gyógyszermennyiségekben a különbség. Mindenki végigjárta sztem ezt az utat. Én is az inszemes fórumból jöttem ide.:)

Lombikra elzáródott petevezetékekkel, 3M alatti spermiummal, vagy 3/6 inszem után mehetsz ezek a kritériumok.

 

De sztem nézz el a pco-s oldalra, először kezeltetned kellene a pco-t, és utána menni inszemre.

http://www.pco-szindroma.hu/

Van ahol laparral megműtik a pco-sokat, derítsd ki nem -e IR-ed van mellett, azt gyógyszeresen kezelik. Ha helyreáll a pco akkor spontán is jöhet a baba.

 

Ha a pco rendben és mégsem jön a baba, akkor menjetek el valamelyik meddőség központba, a Kaáliba az inszem fizetős (40 eFT+gyógyszerek), de asszem BMC-ben nem, csak a gyógyszerek.

 

És ami a legfontosabb és amit a legnehezebb elfogadni minél görcsösebben akarod annál inkább nem jön a baba, szóval csak lazán!

 

Előzmény: Kaktika (81308)
Timi1974 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81310
Szia Kaktika!!
Nyugika most mentek nyaralni úgyis!!!!Érezzétek magatokat nagyon jól a lényeg nem görcsölni és nem parázni.A vitaminokat szedjed!!Aztán ha nem jönne össze akkor majd léptek úgyis tovább!!De mindent jól csináltatok eddig is!!Akkor utána szívesen segítünk úgyis.Egy csomó vizsgálat akkor előtted lesz.-Hysteroskopia(méhen belüli kamerás kuksi),-laparoskopia(hasüregi kamerás kuksizás)
http://www.pco-szindroma.hu// Metabolikus alatt meg tudod nézni az IR-t http://www.oviklub.hu/betegeknek/index.php
http://www.ciklus.hu/De ezt már lehet ismered.
Drukkolok nektek nagyon!!
És a nyaralás az nagyon jó ötlet!!Szeressétek egymást!!Egy kis romantika kis bor stb.Irigy vagyok egy kicsit!!
Előzmény: Kaktika (81308)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81309

Hát bevallom, nem ismerem a dokid, ő a meddőségi részlegen van a bmc területén? Vagy a János nőgyógyászaton? Nem értem. És bevallom, azt sem értem, konkrétan mire gondolt, amikor beültetést mondott. A leírtak alapján úgy tűnik, hogy először inszeminációval próbálkoznak majd, néhány alkalommal, ami ellentétben a lombikkal annyit jelent, hogy középidőben egy kis katéterben felküldik az átmosott spermiumokat, előtte injekcióval vagy gyógyszerrel pedig rásegítenek a peteérésre. Abszolút fájdalmatlan dolog, nem is megy kisaltatásban.Szerintem ha ezek sem hoznak eredményt, akkor lombikoznak veletek. Ha ugyanis csak a lombik jöhetne szóba, akkor azt mindig elmondják. Tényleg, nem kérdeztél rá, vagy az orvos nem mondta el milyen lépésekre számíthattok? De ezek szerint ő is bízik talán a spontán sikerben, amiért én is drukkolok most nektek!! Én most ennyit tudtam hozzászólni...

 

Ma nem nagyon tudok géphez ülni, de este várom a híreket elsősorban Cunimazsitól!!!

Előzmény: Kaktika (81308)
Kaktika Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81308

Huhh...
Hát köszönöm, hogy azért mégis reagáltatok!

Szóval: az orvosom a János kórházban dolgozik (Dr.Kelemen Csaba). Egyelőre annyi történt velünk időendben, hogy:

1. uh-on találtak cisztát a petefészkemen (ez hála az égnek felszívódott - valszeg telítődik, kiürül folyamatosan).

2. hormonszint vizsgálat -és a fentiek - alapján gyanakszik az orvosom a PCO-ra.

3. Négy hónapon keresztül próbálkoztunk a Clostilbegyt mellett, de semmi eredmény. Persze gyakran figyelték uh-on a peteérést.

4. Közben párom volt andrológusnál: nála úgy tűnik, minden OK.

5. Szerdán átestem a HSG-n (amit az ellenségeimnek sem kívánok), de mikor előtte megkérdeztem a dokit, hogy ha ez rendben van, akkor mi a következő lépés, azt mondta: ha minden OK itt is, akkor jön a beültetés.

Bevallom, félek tőle. Nem tudok róla szinte semmit, csak amennyit hallok innen-onnan. Nem tudom,  tényleg nincs-e más megoldás, ha nincs, mi a menete, mennyiszer lehet így próbálkozni, mennyit támogat belőle az állam, stb.

Annyit még, hogy most azt mondta a doki: a HSG után most vadul dolgozzunk az ügyön, mert ha bármiféle lerakódás vagy vmi volt is a petevezetékben, azt ez a kontrasztanyag jól kimossa, sőt, tágítja is a petevezetéket. Hát épp az akcióidőszakban utazunk el kicsit nyaralni, úgyhogy próbálkozásban nem lesz hiba. Az orvosom egy hónap múlva várja a jelentkezésemet.

Egyelőre ennyit tudok!

Kérlek benneteket: segítsetek!

 

u.i.: türelmetlen vagyok, hogy több tízezer hozzászólást végigolvassak! Sorry! :)))

Shannah Creative Commons License 2008.06.13 0 0 81307
Heltai,
örülök, hogy segíthettem :-)
Áprilisban volt az 1. lombikom, 4 petesejtet tudtak leszívni (hozzáteszem, hogy az első 4 nap elfelejtettem szúrni a gonal mellé a luverist, lehet ez is közrejátszott kicsit a petesejtek számát illetően...), ebből 3 maradt meg. 2-t kaptam vissza, 1 ment fagyiba. Őérte mentünk volna most júniusban, de nem ébredt fel :-( A köv. lombikom terveink szerint augusztusban lesz. Hogy milyen protokoll, az jövő hét kedden derül ki :-) De szerintem maradunk az antagonistánál, előtte 1 hónap fogigátló...
Előzmény: heltai (81283)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 81306
Jó vagy Móka!!!
Máris bevéstem neked két pirospontot.(Már csak háromat kell gyűjtened és kapsz egy matricát!) :-)))
Előzmény: Móka70 (81304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!