Keresés

Részletes keresés

azigazizuzmo Creative Commons License 2000.12.29 0 0 6
Kedves Haharin.
A "toborzás" szó szerintem azt jelenti, hogy valakit(valakiket) felkérni, hogy csatlakozzon valamihez, vagy csábítani ugyanerre. Nálam ez az eset nem áll fenn, mivel én saját elhatározásomból és saját indíttatásomra kezdtem el a szabadkőművesség felé "orientálódni" (csak hogy memutassam milyen nagy a én okos szókincsjem).

Érted már, Gagarinkám?

haharin Creative Commons License 2000.12.28 0 0 5
Vettem a fáradságot és vmikor korábban elolvastam a topicindítóban lévő link egy részét. Csak azt nem értem, hogyan fogsz csatlakozni hozzájuk, amikor az irányelvek 1. pontjában az van, hogy "a Kőművesség elutasítja a tagok toborzását" (elnézést, ha nem idéztem pontosan). Mert ha Ossian ezek után felvétet Téged, az akár toborzásnak is tűnhet, nem? :)
Egyébként az tényleg érdekel, hogy ha ez így van, akkor kik kerülnek oda be? Ismeretségi/belterjességi alapon működik?
Előzmény: azigazizuzmo (4)
azigazizuzmo Creative Commons License 2000.12.28 0 0 4
Hát igen. Épp ez az, ami megfogott az egészben. a humanista szellem. Ha ez tényleg igaz és nem csak áltatás, akkor tényleg szeretnék cstlakozni ehhez a szervezethez, mert pont ez az ami amai világból hiányzik. Szerintem három dolog van ami az emberiséget tönkreteszi.
1. Önzés - másra is oda kell figyelni. De őszintén, nem színből!
2. "Büszkeség" (én inkább híúságnak hívom az esetek nagy részében) - nem kell olyan nagynak gondolni magunkat. Csak őszintén!
3. Szorongás - nem kell a kudarcoktól annyira félni, azok is előbbre visznek. Vállalni kell önmagunkat. Őszintén!

Röviden ennyi. Nehezebb megvalósítani, mint azt bárki is gondolná.

remélem minél több ember rájön erre, mint ahogy én is. De az is lehet, hogy én csak egy romantikus/idealista vagyok???

Zuzmó.

Wágner úr Creative Commons License 2000.12.12 0 0 3
Előzmény - Szabad Kőmívesek... Egészség!
Osszián Creative Commons License 2000.12.12 0 0 2
Ha van valamiféle különös "hatalmas tudásunk", akkor az abban áll, hogy a páholyban megtanuljuk tisztelni a másik embert, figyelmesen meghallgatni a miénktől eltérő véleményt, nemcsak eltűrve a másként gondolkodást, hanem örülve is annak, mert ennek révén tudjuk kölcsönösen gazdagítani egymást.
De ezt a tudást nem csak egy távoli "alkalmas időben", hanem a jelenleg is, a hétköznapok során igyekszünk továbbadni a környezetünknek.
Előzmény: nimand (1)
trollcsi Creative Commons License 2000.12.11 0 0 0
nehogy lenullázza valaki! végre valami izgal0m.
Előzmény: Osszián (-)
Osszián Creative Commons License 2000.12.11 0 0 topiknyitó
Elkészült a Magyarországi Symbolikus Nagypáholy honlapja, az első magyar szabadkőműves homepage: www.szabadkomuves.hu
Még kissé kezdeti az állapota, de remélem, hamarosan tartalmilag is jelentősen bővülni fog.

Ennek a "coming out"-nak a jegyében nyitottam ezt a topicot, melyben a szabadkőművességre vonatkozó kérdésekre szeretnék válaszolni.

Igyekszem őszintén, a legjobb tudásom szerint válaszolni mindenre, a válaszaim azonban csak a magánvéleményemet képviselik, nem a Nagypáholyét; ha valamire nem tudok válaszolni, azt is jelezni fogom.

Szeretettel:

Osszián

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!