Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Droopy 2006. okt. 31. Creative Commons License 11782

A legolcsobb padlofutescsovet, ami diffuzmentes, a PEMU gyartja, meterenkent cirka 117 Ft.

A 23 m2-re cirka 75 m cso kell (cirka 10000 Ft),

meg cirka 4 db vashalo x10000 Ft (40000 Ft),

kell cirka 25 m2 AT-L2-es lepesallo 5 cm vastag (1 rugo/m2) azaz 25000,

Azaz ha a kazanoldal tamogatja, akkor a padlofutes cirka 75000 Ft 23 m2-re, ha nem, akkor hozzajon egy keringeto szivattyu cirka 25rugo, egy hocserelo cirka 10rugo, egy tagulasi tartaly cirka 5rugo es egy haromjaratu thermofejes szelep 10rugo. oszt ennyi.

Előzmény: Droopy (11779)
kalapúr 2006. okt. 31. Creative Commons License 11781

:)

ami úgy kezdődik, hogy Reha... na azt én már meg sem nyitom:)

egyszerüen az nem az én pénztárcámnak való. viszont a padlófütés meg a hely miatt kellene ( de nagyon)

hogy tudom kiszámolni  a m3/ radiátor méretet? (tudom, tudom, tervezővel...)

Előzmény: Droopy (11779)
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11780
Így van, ez az ábra csak a padlófűtéshez jó!
Amit én mondtam, ott csak a visszafolyó ágat szabad megtörni, a radiátorhoz a legrövidebb úton kell a vizet eljuttatni a kazántól.

Árakról? Hümm, nekem 55 m2 alá kb fél milla lett volna a padlófűtés. Akkor azt mondtam, hogy köszi nem kell, inkább maradok az alternatív megoldásnál. Nem bántam meg.
Előzmény: kalapúr (11778)
Droopy 2006. okt. 31. Creative Commons License 11779
Előzmény: kalapúr (11778)
kalapúr 2006. okt. 31. Creative Commons License 11778

de itt nem a padlófütésről volt szó, hanem egy "alternatív" megoldásról.

de kössz a linket átnézem.

Az árakkal kapcsolatos kérdésemre esetleg valaki?

Előzmény: Droopy (11777)
Droopy 2006. okt. 31. Creative Commons License 11777
Előzmény: kalapúr (11769)
Marcesz 2006. okt. 31. Creative Commons License 11776
Most találtam belőle fel nem használt darabokat, kívül-belül vörösréznek tűnik, bármiféle impregnálás nélkül. Így szemre 3/4" vagy 1" átmérőjű. Sajnos nem figyeltem, amikor a szerelőnk kiépítette a dolgot (később kezdtem utánaolvasni a dolgoknak...).
Előzmény: farriss (11775)
farriss 2006. okt. 31. Creative Commons License 11775
A réz vízvezetékeket eleve szigetelten árulják nem???

A szigetelés azért van, hogy ne adja le a hőt "útközben". Ha nincs szigetelve, mire elér a víz a radiátorig, sokat hűlhet.

A mi házunkat (124 nm, 2x62 nm, azaz két szintes) ez a 24 kw-os SD F24E fűti (az SD katalógus szerint ez a tipus 120-240 nm-es lakásig-házig használható), 21 fokra fűtünk napközben, éjjel 19-re. Úgy vettem észre, hogy kb. 40 perc amíg felfűt, utána kb. 2 órát áll (jelenlegi külső hőmérsékletnél).

Ez a 2 percenkénti ki-be kapcsolás elég hihetetlennek tűnik, számomra....
Előzmény: Marcesz (11774)
Marcesz 2006. okt. 31. Creative Commons License 11774
Szerintetek mikorra várható az első probléma azzal kapcsolatban, hogy egy nemrég szerelt fűtés- és vízvezeték-rendszer (mind réz) a falban teljesen szigeteletlenül megy (felteszem, a szokásos rongyba van itt-ott csavarva)? Ennek van egyébként jelentős energiaveszteség-vonzata is? Nem hidal át nagy távolságokat a vezeték egyébként, mert közepes méretű lakásról van szó.
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11773
Igen, de célszerű a tüzépen venni 15x15-ös ponthegesztett hálót. Nem egy nagy összeg, és akkor szabályos lesz.
Előzmény: kalapúr (11769)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11772
Az a baj, hogy kombiban egyszerűen nincs kisebb, mert a HMV-hez kell a 24 kW. (Szerintem én tavaly láttam valahol egy 18 kW-ost, de utána nem találtam meg.) Úgyhogy marad a nagy teljesítmény, vagy külön kazán - külön boyler.
Előzmény: Fido Dido (11765)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11770
Hidd el, tudom, hogy mire kell a 24 kW. :o)
De hidd el, tudom, miért nem jó fűtésre a 24 kW. :o)
Mondom, az én 115 m2-es házamban is túl nagy ez a teljesítmény. Ha nincs igazán hideg - és itt a hideg mondjuk -10 fokot jelent - a kazán nem tud folyamatosan járni, mert a kevés víz miatt a minimális teljesítménye (~11 kW*) is pillanatok alatt felfűti a vizet a beállított maximumra és leállítja a kazánt a belső hőkapcsolója. Fél-1 perc hűlés után megint indul - majd max. 2 perc múlva megint leáll: megint túl meleg a víz.
Na most képzeld el a Te feleekkora, ráadásul lakásodban, amit val'szeg erről-arról, de talán mindenfelől fűtenek a szomszédok. Olyan kicsi a hőigényed - hozzám és a 24 kW-hoz képest -, hogy teljesen gazdaságtalan az ekkora kazán. Állandóan kapcsolgatni fog. Egy módon kerülheted el, illetve inkább csökkentheted a kapcsolgatást: irtózatosan nagy radiátorokkal, hogy minél több vizet kelljen fűteni és amik nagy felületen adják át egyszerre a hőt a helyiségeknek - és hűl bennük a víz egyúttal. Nálam 3 radiátor ment, 1-1 db 90, 110 és 120 cm-es Dferr és megőrültem az állandó kapcsolgatástól.

*Látom, az általad kiválasztott kazán 8.9 kW-ig vissza tudja magát szabályozni az én 11 kW-ommal szemben, de az nem olyan nagy különbség, hogy sokat segítene.

Hogy őszinte legyek, én megtiltanám a kis lakásokba kombicirkók beüzemelését. Tudom, hogy a lakók minden m2-t sajnálnak ilyen célra (külön kazán és boyler), de ez így nagyon pazarló és a készülékek gyorsabb elhalálozással "hálálják meg" a túlméretezést.
Előzmény: Andrew31 (11751)
kalapúr 2006. okt. 31. Creative Commons License 11769
így?
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11768
Én tavaly így csináltam:
5 cm szerelőbeton, rá 5 cm lépésálló hungarocell, arra a radiátor vezeték úgy, hogy 30 centinként megtekerve a radiátor visszafolyó vize. Rá 8 cm beton, majd a járólap. Nem egy padlófűtés, de langyos a metlaki mindig, nem kell hozzá papucs. Sokáig tartja a meleget, még akkor is, amikor már a termosztát lekapcsolta a kazánt.
Természetesen radiátorok ugyanúgy kellenek, talán egy kicsivel kisebb elég, mintha nem lenne ilyen módszerrel megoldva.
Előzmény: kalapúr (11766)
Andrew31 2006. okt. 31. Creative Commons License 11767
Kösz a segítséget ez alapján fogunk eljárni.
Előzmény: Fido Dido (11765)
kalapúr 2006. okt. 31. Creative Commons License 11766

Hali !

szerintetek hol jobb vezetni a vizcsöveket: a falban, vagy az aljzatbetonban (a lépésállóban) ?

ill. Kb. mennyibe kerülhet 23nm padlófűtés kialakítása? a maradék 60 nm radiátoros lenne? (ilyesztegetnek itt iszonyú összegekkel)

előre is köszi

Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11765
Ja, csak az arányok miatt: egy 150-200 nm-es házat is ki tud fűteni egy 24kW-os kazán. Következtetés: Vagy a gépészed "hangyányit" túltervezte a kazánt, vagy rízspapír falaid vannak, és akkor jogos a méret.
Előzmény: Fido Dido (11764)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11764

OK. Tessék:

Egy 24kW-os kazán egy, a tiédnél lényegesen nagyobb házat is ki tud fűteni. Azzal egyetértesz te is, hogy ahhoz sok. Azt mondod, hogy a HMV-hez kell, de ahhoz is csak akkor kéne, ha átfolyós lenne. Így, hogy tárolós, elég lenne a fűtésre méretezni, amihez (a számítások alapján, és szerinted is) sok a 24kW.

Az, hogy egy kazán modulációs, még nem azt jelenti, hogy 10,6 és 24kW között is a legjobb hatásfokon dolgozik! Az főleg azért jó, mert nem ki-bekapcsolgat, hanem a lánmagasságon állít, de nem feltétlenül szerencsés ez a hatásfokra!

"továbbá a cucc amit venni készülünk olyan elektronikus vezérléssel rendelkezik"

Manapság már lassan az összes teszkógazdaságos is tudja, tehát nem bokafosásra okot adó tudomány a moduláció! :))))))

Előzmény: Andrew31 (11760)
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11763
Oké, kipróbálom a II-es állást.

60 fokon marad stabilan, nem kapcsol le, folyamatosan megy.

Köszi!
Előzmény: Vektor007 (11762)
Vektor007 2006. okt. 31. Creative Commons License 11762

Hi!

Próbáldd ki II-n.

Valószínűleg ha visszarakod I-re, igen gyorsan elkezdi modulálni a lángot.

Még egy ötle:

A hőfokszabályzó tekergetőt forgasdd ballr-jobbra nagy sebességgel, lehet, hogy csak poros. Ezután max állás alatt hagydd kicsit.

Ja és a legfontosabb kérdés:

60 foknál lekapcsol a láng, vagy folyamatosan megy, csak képtelen felmelegíteni a vizet. Ha alánézel látod mekkora szuflával ég.

Üdv.: Veki 

Előzmény: SMFC (11759)
farriss 2006. okt. 31. Creative Commons License 11761
Az, hogy egy fogyasztót kell ellátnia, nem probléma, csak fürdésre kell a HMV (mosogatógép a konyhában). Kompromisszumot kötöttünk. Ennek ellenére valószinüleg majd a jövőpben rákötünk egy viztároló tartályt.

Gázmoduláció mit jelent?
Andrew31 2006. okt. 31. Creative Commons License 11760
Köszi az infót, de akkor kérlek bontsd ki az igzság minden részletét, ugyanis az épületgépészeti tervet láttam ott pedig úgy határozták meg a kombi falikazán teljesítményét hogy idézem "minimum 20 KW-os", továbbá a cucc amit venni készülünk olyan elektronikus vezérléssel rendelkezik (állítólag), hogy 10,6 és 24 kw között szabályozza saját teljesítményét.
Előzmény: Fido Dido (11753)
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11759
Szia,

igen az van, és van benne szívattyú, ami a legmagasabb fokozatra lett állítva januárban, mondván, hogy így a legtávolabbi pont is ugyanolyan gyorsan melegszik fel, mint a többi. (Aki beszerelte, az mondta és állította is be). Utána jó is volt, 70-75 fokos melegségre is felment a víz, de most csak 60 a max.

II-esre elég, ha visszaveszem, vagy rögtön I-esre?

Köszi a segítséget, este kipróbálom!
Előzmény: Vektor007 (11758)
Vektor007 2006. okt. 31. Creative Commons License 11758

Hi!

Ha falikazánod van, akkor valószínűleg van benne egy Willo keringető szivattyú.

Ezen találsz egy három állású kapcsolót. Próbáld ki, hogy lasabb fokozatra

állítod.

Előzmény: SMFC (11755)
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11757
Nincs hozzá. Csak egy szobatermosztát csatlakozik hozzá.
Előzmény: Fido Dido (11756)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11756
VAn-e a kazánhoz külső időjárás érzékelő?
Előzmény: SMFC (11755)
SMFC 2006. okt. 31. Creative Commons License 11755
Sziasztok!

Egy Qadriga kazánnal lenne kis problémám. Az a baj, hogy nem ad 60 fokosnál melegebb vizet a radiátoroknak, még akkor sem, ha 6-os állásba teszem a kapcsolót.
A melegvízes része jól működik, ott akár 80 fokra is felmegy a hőmérséklet.
Mi lehet a probléma? Lehet ezt valahol állítani, szabályozni?

Köszi előre is a segítséget!
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11754

A turbó a nagynyomású levegővel tölti fel a rendszert. Gondolom, egy gázszerelő, aki nagyjából ismeri a turbó működési elvét, megpróbálta egy gázkészülékekben laikusnak (esetleg autószerelő) elmagyarázni, hogyan működnek a zárt égésterű kazánok. Ha a turbót hozta fel példának, akkor ráragadhatott a turbós elnevezés. :)))))))))

"Mint Monyesz mondta  - a parapet konvektorok zárt égésterüek !"

Farriss kazánról beszélt!

Előzmény: Törölt nick (11752)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11753

Már elnézést, hogy beleugatok, de:

Maradjunk az autónál. Ezt ne úgy fogjad fel, hogy 110 vagy 80 LE, hanem úgy, hogy egy 200 LE-s autóval, mivel túl erős, csak alapjáraton közlekedhetsz, ahol a legrosszabb a hatásfoka. Tehát nem csak értelmetlen ennyire túlméretezni, de gazdaságtalan is. Főleg abban az esetben, ha melegvíztárolós. Ha átfolyós lenne, akkor kellhetne a 24kW, de így még értelmetlenebb, hiszen szinte sosem fog teljes kapacitással melegvizet előállítani!

"nekem elmagyarázta a gázszerelő"

Itt a probléma! Ne a szerelő magyarázza, hanem a tervező! Most gondold el, hogy mi lenne, ha autószerelők dirigálnának az autógyárakban! Érdekes végeredmények születnének! :)

Andrew31 2006. okt. 31. Creative Commons License 11751
Akkor én bűnbe esek mert a lakás 60 nm-es!

Nekem egy 110 Le-s kocsim van.Bőven elég lett volna egy 80 Le-s is, de előzésnél nem panaszkodom! :)))

Komolyra fordítva a szót nekem elmagyarázta a gázszerelő, hogy nem a fűtésre kell a relative nagy teljesítmény. Egy kb.60-70 nm-es lakás fűtésére bőségesen elegendő 9-10 kw fűtőteljesítmény is.Viszont ami nagy energiát és teljesítmény igényel az pontosan a használati melegvíz előállítás. Na erre (nem kell, hanem nem baj ha van) a 24 kw.

Tehát amikor a kazánunk használati melegvizet állít elő akkor (kevés kivételtől eltekintve) maximális teljesítményen dolgozik, hiszen 16-22 fokos vízből kell 45-60 fokos vizet gyártani.

Egyébként pedig azért tárolótartályos mert,
„"Nálunk az SD thema classic F24E átfolyós kombi is kb. 17-18 sec után ad meleg vizet, de ezzel semmi bajunk nincs."

Nem ez az átfolyósok valódi hibája, hanem az, hogy
- sokkal többet fogyasztanak, mivel melegvízigény esetén teljes gőzzel dolgoznak
- egyszerre egy fogyasztót tudnak ellátni
- elzárás-újranyitás után nem tudnak változatlan hőmérsékletű melegvizet adni.
Mindezek a problémák egy melegvíztárolóssal megoldhatóak.”
Amikor 17 millió Ft-ért 20 éves hitelt vállalva lakást veszek, nem fogok szarrágóskodni 100 ezer Ft-on, ennyivel lenne olcsóbb ugyanis egy turbo-parapetes kombi átfolyós kazán. Nekem megér ez a komfort egy új lakásnál ennyi pluszkiadást. Majd meghúzom máshol.
Előzmény: MZ/Y (11747)
monyesz 2006. okt. 31. Creative Commons License 11750

Slendrián, pontatlan megfogalmazás okán.

Minden turbós zárt égésterű, de nem minden zárt égésterű turbós !

Pl. a parapetes konvektor is zárt égésterű...

Előzmény: farriss (11745)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11749

"Nálunk az SD thema classic F24E átfolyós kombi is kb. 17-18 sec után ad meleg vizet, de ezzel semmi bajunk nincs."

Nem ez az átfolyósok valódi hibája, hanem az, hogy

- sokkal többet fogyasztanak, mivel melegvízigény esetén teljes gőzzel dolgoznak

- egyszerre egy fogyasztót tudnak ellátni

- elzárás-újranyitás után nem tudnak változatlan hőmérsékletű melegvizet adni.

Mindezek a problémák egy melegvíztárolóssal megoldhatóak.

"Egyébként miért szokták turbósnak hívni a zárt égésterű kazánokat?"

Mert ventillátoros "átszellőztetésű".

Előzmény: farriss (11745)
farriss 2006. okt. 31. Creative Commons License 11748
Az miből "látszik", hogy túl nagy a teljesítménye?
Előzmény: MZ/Y (11747)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11747
Fűtésre sokallom a 24 kW-ot. Nálunk 115 m2-es házat fűt és túl nagy a teljesítmény. Ha mondjuk egy 70 m2-es lakást kell fűtenie, egyenesen bűnnek nevezném. ;o)
Előzmény: Andrew31 (11741)
second 2006. okt. 31. Creative Commons License 11746

A légtérterhelésre vonatkozó élőírások már nem léteznek.

GMBSZ

4.3.4. „B” típusú gázfogyasztó készülék 8 m3-nél kisebb térfogatú helyiségbe nem telepíthető.

Sec.

farriss 2006. okt. 31. Creative Commons License 11745
Nálunk az SD thema classic F24E átfolyós kombi is kb. 17-18 sec után ad meleg vizet, de ezzel semmi bajunk nincs.

Egyébként miért szokták turbósnak hívni a zárt égésterű kazánokat?
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11744

Ja, és max 3 perces felfűtési ideje van. :)

Előzmény: Fido Dido (11743)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11743
Viszont, ha veszel egy 20 literes tárolójút, akkor az akár 3 csapot is el tud látni 10 percen át! :)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11742

Igen! Köszönöm! Megtalálták a kapcsolót. Jól el volt dugva.

Szakember szerelte be, csak most, amikor be akarták indítani a fűtést, akkor az egyik radiátor hideg maradt, és megpróbálták csak arra forgatni a vizet.

kiderült, hogy valaki annyira becsavarta a termoszelepet, hogy zárva maradt, akkor is, ha teljesen kicsavarták. Így nem tudott forogni a víz, és letiltott a kazán.

Szóval műxik minden nekik.

Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: placi01 (11734)
Andrew31 2006. okt. 31. Creative Commons License 11741
Szia!

Miért lenne túlzás??

A névleges teljesítménye 24 KW, kb. annyi mint a hasonló "sima" átfolyós kombi turbóparapetes falikazánoké, csak éppen 60 literes tárolójával sokkal konfortosabb, mint az előbbiek.

Néhány napja voltam egy üzletben ahol az eladó az üzlethelység hátul lévő konyhájában demonstrálta a különbséget. Ott a csapteleptől kb 1.8 méter távolságban a falon lévő turbo-parapetes, 22 KW-os, de nem tárolós Junkers kombikazán a melegvízcsap megnyitása után a 17. másodpercben adott használati meleg vizet!!!!!!
Előzmény: MZ/Y (11733)
NeomatiK 2006. okt. 31. Creative Commons License 11740
Igen, gondoltam rá. Viszont van egy pár aggályom is a padlásra helyezett tartállyal, mindamellett hogy előnye is van. Szivattyúban meg nem jelent olyan nagy árkülönbséget.
Előzmény: Vektor007 (11738)
NeomatiK 2006. okt. 31. Creative Commons License 11739

Áhááá, köszi. Akkor rendben, ha így működik.

Lajtoskocsival kivitetek, vagy utánfutó+hordó kombóval, attól függően, hogy mennyi viz fog kelleni. Állítólag lesz vezetkés víz az önkori jóváhagyott rendezési terve alapján valamikor :D, emiatt sem költenék félmilkát kútra, aminél garancia nincsen, hogy 2-3-4-5-X év múlva jól üzemel. Ennyi pénzből egy jópárszor kivitetek vizet.

Előzmény: MZ/Y (11737)
Vektor007 2006. okt. 31. Creative Commons License 11738

Hi!

Tedd a tárolóedényt a padlásra, lehetőleg nagy alapterületűt, és állandó nyomásod lesz. Igaz nem kell egy észbontó nyomásra gondolni, de sporoláshoz pont megfelelő.

És a szivattyú is csak akkor megy, mikor töltöd a tartájt. Ebben az esetben nem is kell tárolós szivattyút venned.

Előzmény: NeomatiK (11735)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11737
Azt viszont nem értem, hogy ha nincs kutad sem, honnan fogsz vizet szívni.
Előzmény: NeomatiK (11731)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11736
Teljesen állandó nyomást nem ad, csak egy tartományt tud.
Az enyém speciel 1.4 barnál kapcsol be és 2.8 barnal ki. Tehát eközött van a nyomás, mikor megnyitod a csapot.
Tehát épp' fel van töltve csurig. Kiveszel 2 liter vizet, nyomás lemegy 2.5-re. Megint 2 liter, nyomás 2.1. Ekkor a kádat kezded tölteni, a nyomás lemegy 1.4 alá és bekapcsol a szivattyú. Mikor elzárod a vizet, a szivattyú addig tölt, míg megint eléri a 2.8 bar-t. Tehát ha egy vízvételnél 1.4 alá esik a nyomás, akkor feltölt 2.8-ra, ha nem, akkor marad annyi, ahol épp' elzártad a vizet.
Előzmény: NeomatiK (11735)
NeomatiK 2006. okt. 31. Creative Commons License 11735

Ez biztos? :)

Hogy alakít ki a szerkezet állandó nyomást?

Csak akkor fogyaszt áramot, ha megy a szivattyú, vagy a nyomás megtartásához is?

Előzmény: Fido Dido (11732)
placi01 2006. okt. 31. Creative Commons License 11734
FIDO DIDO!

Működik a kazán?
Remélem sikerült visszakapcsolni!
üdv: Placi
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11733
Lakásba nem lesz ez túlzás?
Előzmény: Andrew31 (11729)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11732

Ez állandó nyomást ad.

"ha kicsi nyomást szeretnék, akkor is bekapcsol és csak pisilve jön a víz a vízelvételi helyen, vagy csak egy bizonyos nyomás(igény) felett jön a víz nagyobb térfogatárammal, mint ahogy azt szeretném?"

Ezt úgy fogd fel, hogy ha pl. a vezetékes vized 4 bar nyomással jön, és ha "kicsi nyomást" szeretnél, akkor csak kicsit nyitod ki a csapot. Ennél ugyanez a helyzet. Ad egy állandó nyomást, amit te a csappal szabályzol. Kicsit nyitva "pisilve jön", nagyot nyitva "nagyobb térfogatárammal. :)

Előzmény: NeomatiK (11731)
NeomatiK 2006. okt. 31. Creative Commons License 11731

Helló!

Van az az ún. "házi vízmű".

Itt egy kép róla: http://www.praktiker.hu/skript/termek.php?cikkszam=168285

Azt szeretném megtudni, hogy ez hogyan működik?

Ugyanis úgy nézne ki a téma, hogy tartályból szeretném a vizet ezzel nyomatni a mosdóhoz, wc-hez, mosogatóhoz stb. Ami leginkább érdekel, hogy ha kicsi nyomást szeretnék, akkor is bekapcsol és csak pisilve jön a víz a vízelvételi helyen, vagy csak egy bizonyos nyomás(igény) felett jön a víz nagyobb térfogatárammal, mint ahogy azt szeretném?

Azért is különösen fontos lenne, mert nincs vezetékes víz meg kút se, és nem akorom pazarolni a tartályból a vizet.

És még mit kell szemelőtt tartani ilyen szivattyú vásárlásakor?

Köszi!

monyesz 2006. okt. 31. Creative Commons License 11730
Lapozz vissza kicsit, volt szó Baxiról, valaki saját tapasztalatot is írt.
Előzmény: Andrew31 (11729)
Andrew31 2006. okt. 31. Creative Commons License 11729
Sziasztok!

Információt szeretnék kérni tőletek a BAXI Nuvola 2000 60 literes melegvíztárolós kombi turbo parapetes falikazánról.
Akinek van tapasztalata kérem írja le.Új építésű lakásba készülünk ilyen készüléket vásárolni és annyira már beleástuk magunkat a témába hogy árfekvésbe 240-268 ezer Ft ez tűnik a legjobbnak.

Várom hozzászólásaitokat köszi!
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11728
Most szóltak, hogy megjött. Kb. egy másfél hete rendeltem meg, ennyi idő alatt ért ida Dániából. Mert újabban csak ott van raktára a Danfoss-nak.
Előzmény: MZ/Y (11727)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11727
Megvan. Wolseley Mestercentrum.
Címlista.
Előzmény: MZ/Y (11726)
MZ/Y 2006. okt. 31. Creative Commons License 11726
Én a 2940-et rendeltem. Azt hiszem, annyi a különbség, hogy a 2980 lopásbiztos, a 2940-et meg teljesen el lehet zárni.
A másik nagy forgalmazójuktól, valami Wo..... Telefonban mondtak 36xx ft-ot, mikor bementem, 37xx ft-ot mondtak. Kérdeztem, hogy nem 36xx ft, nekem annyit mondtak telefonba. Mondta a srác, hogy nem tudja, mit mondott a kolléga, de a végén mégis a 36xx ft lett. :o)
A D-Ég ugan szerepel az értékesíési listán, de a gyakorlatban nem tartanak...
Ezek debreceni tapasztalatok.
Előzmény: IKSZ (11717)
Fido Dido 2006. okt. 31. Creative Commons License 11725
Köszönöm szépen a nevükben is!
Előzmény: placi01 (11722)
Marcesz 2006. okt. 30. Creative Commons License 11724

Egy gyöngyszem az oldalról:

"Ha kellő erősségű és sűrűségű homogén mágneses mezőn keresztülvezetjük pl.: a földgázt, a sűrű erővonalak a hosszú szén-láncszerkezetet hosszában szétfésülik."

A metánnál ugyan hol van az a hosszú szénlánc? És egyáltalán mit akar mágnesezni a szénhidrogéneken? Szóval ez az egész egy nagy áltudományos hókuszpókusz, olyan, mint a mosószer nélküli mosás, meg a pívíz.

Előzmény: balogati (11719)
Lacivill 2006. okt. 30. Creative Commons License 11723
Ha ezek érnének valamit akkor a gyártók is beleépitenék a gépekbe.
Előzmény: balogati (11719)
placi01 2006. okt. 30. Creative Commons License 11722
Duval kazánnál van egy hőkioldó gomb valahol. Általában egy lecsavarható fekete kupak alatt ,egy vörös színű gombocska. Olyasforma mint egy golyóstoll ki-be kapcsolója.
Hagyják kihűlni a kazánt, oszt keressék meg.
Ha kihúzták, nagyon figyeljenek, hogy ugyanúgy dugják vissza, mert fázisérzékeny szerkezet és a rossz visszadugás a konnektorba szintén hibaüzenetet generál. Egyébként a kazánon van olyan gomb, hogy reset.... egy lángnyelvecske van mellette.
Mindamellett hívjanak inkább képzett szerelőt a kazánhoz. Jobban járnak mintha mnaguk barkácsolnak.
Előzmény: Fido Dido (11720)
Lacivill 2006. okt. 30. Creative Commons License 11721
Köszi a visszajelzést................
Előzmény: IKSZ (11716)
Fido Dido 2006. okt. 30. Creative Commons License 11720

Próbálták ki-bekapcsolni, áramtalanítás után újraindítani, de a hibaüzenet fixen ott van.

Igen, viszonylag forró szokott lenni a kazánok fala fűtés közben.

Előzmény: farriss (11718)
balogati 2006. okt. 30. Creative Commons License 11719

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek már beszerelve R-Magnetes kütyűje a gázvezetékbe a gázkazán előtt? Ezzel állítólag 5-20%-os gázfogyasztás csökkenés érhető el azonos terhelés mellett. Valóban igaz, amit a termékről mondanak, vagy csak kamu az egész. Néhány internetcím a megoldásról:

www.sporoljgazt.eu

alacsonygazszamla.extra.hu

farriss 2006. okt. 30. Creative Commons License 11718
Nyissátok ki a fűtőkört, szerintem egy Windows-os restart :) nem árt a kazánnak. Magyarul ki-bekapcs. :-)

Nekünk is ilyen kazánunk van, a F24E, a zárt égésterű átfolyós kombi cirkó. Áprilisban üzemeltettük be, eddig remekül "nyomja", pikkpakk felfűti a 124 nm-es házat (2x62 nm)

Mint laikus kérdezem, az gondolom normális, hogy a kazán fala is forró felfűtés közben?!

Előzmény: Fido Dido (11715)
IKSZ 2006. okt. 30. Creative Commons License 11717

Danfoss RA 2980 termosztátos fej? 3600 pénz jól hangzik érte. Én 4400 Ft-ért találtam a D-ég honlapján. Hol rendelted meg?

http://veszprem.degthset.hu/content.php?menu=list&mode=list&id=DX&expand=TF&item=DS%20013G2980#jumptothis

Előzmény: MZ/Y (11586)
IKSZ 2006. okt. 30. Creative Commons License 11716

Csak visszajelzés, hogy a radiátort átkötöttem átlósra (Dunaferr Lux 2300/600 DK), és megnöveletem a szelepek átfolyását. Úgy néz ki 2 Celsius fokkal melegebb van egyből a helyiségben!

Épp ennyi kellett!

Előzmény: Lacivill (11627)
Fido Dido 2006. okt. 30. Creative Commons License 11715

Sziasztok!

Ismerősnél véletlenül zárva hagyott fűtéskör miatt a Saunier Duval Thema Classic kazán túlmelegedés miatt letiltott.

Van-e valami reset lehetőség ezeken, vagy ki kell hívni a márkaszervízt?

Köszönettel: Fido

placi01 2006. okt. 28. Creative Commons License 11713
nem a szifon a baj, hanem a falban, padlóban lévő cső. Azzal nem stimmel valami.
Előzmény: Törölt nick (11712)
Lacivill 2006. okt. 28. Creative Commons License 11711

Az gáz........

Akkor tovább kell érdeklődni.........

Előzmény: placi01 (11710)
placi01 2006. okt. 28. Creative Commons License 11710
Kijött.
2,5 órát szenvedett a szivárgó lefolyót eltömítette teljesen, aztán összeszedte a cuccát és elegánsan elköszönt. Ja és kijelentette, hogy itt valami szerkezeti gixer van, meg nem kap levegőt, meg ilyenek és ki kell bontani.
Na most én nem szedném fel a vadiúj taposót, ha lehet. Először inkább körülnéznék bent
Előzmény: Lacivill (11709)
Lacivill 2006. okt. 28. Creative Commons License 11709
Nem kamerázni kéne, szerintem hanem duguláselháritót kihívni!
Előzmény: placi01 (11708)
placi01 2006. okt. 28. Creative Commons License 11708
Szevaszok!

Eldugult a konyhai szennyvízcsövünk. 50 mm átmérőjű. Sehol nem találok olyan céget aki kamerával megkukkantaná hogy mi a gond.
Szóval tudtok-e olyan mestert aki kamerával átvizsgálja a rendszert, vagy ilyen átmérőjű szennyvízcsövet nyomvonalazni tud.
Egyáltalán lehet-e ekkora csövet kamerázni? Létezik-e ilyen ?

Köszi a segítséget!
Törölt nick 2006. okt. 28. Creative Commons License 11707
Hasznalja azt valaki ? Én ott meg soha nem talaltam semmit ...
Előzmény: Törölt nick (11706)
Andras.R 2006. okt. 27. Creative Commons License 11705
Láttam, hogy van aki gondolkozik a Dem-Rad kazánon (Solaris), felejtse el! Csak gond lesz vele! Gagyi készülék, hamar elromló alkatrészekből, szerviz alig van hozzá.
enginer 2006. okt. 27. Creative Commons License 11704
Ha nem zárt égésterű, akkor eleve nem lehet elszívó ventillátor abban a helységben.
Előzmény: monyesz (11667)
Lacivill 2006. okt. 27. Creative Commons License 11703
Helyi gázműnél csak megvan a terv valahol............
Előzmény: Marcesz (11702)
Marcesz 2006. okt. 27. Creative Commons License 11702
Végülis ez adott esetben neki is elég nagy szívás lesz.
Előzmény: G-lader (11700)
Dunit 2006. okt. 27. Creative Commons License 11701

Szerintem nem  m2 adnak meg, hanem légköbméter  terhelést.

Valahogy így :

x kW / lm3.

Pl. nálam egy nagyjából 6 m2-es konyhában müködik egy 10 kW-os kazán és egy  10 kW-os tüzhely. A légköbméter 20 m3  azaz 1 KW/ lm3 a terhelésem.

Erre vannak konkrét előírások, számszerűen nem tudom, ha jól  emlékszem  3200 W/m3 felett egyáltalán nem lehet telepíteni, aztán van egy  1250 W/m3 ami felett ??  légbeejtő kell.

Előzmény: attila80 (11686)
G-lader 2006. okt. 27. Creative Commons License 11700
Nem talál mert elég link, így fogalma sincs hogy kapott-e ilyen engedélyt.
Előzmény: Marcesz (11697)
tgabika11 2006. okt. 26. Creative Commons License 11699

Van egy nagy kör, amiről T-kel ágaztam le a csapokhoz. Illetve fel, mivel a padlóban megy :) Keringetés után, illetve közben csak a T és a csap közötti minimális hideg víz folyik ki.

Kb 12 m-re van a legmesszebbi csap, és összesen 6 db.

Előzmény: MZ/Y (11688)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11698
Jut eszembe, tud valaki olyan helyet a net-en, ahol épített (Ytong-ból) konyha előállítása le van írva? Vagy olyat, ahol ilyen konyhák fényképe található?
Vagy menjek a .... na, jó, a konyhás topikba? :o)
Előzmény: MZ/Y (11693)
Marcesz 2006. okt. 26. Creative Commons License 11697

Nem talál engedélyt (mert nincs is), vagy nem találja az engedélyt (tehát van, csak elkallódott)? :)

Úgy tűnik, hogy szerencsére a légellátással azért foglalkoztak az akkori szerelők. Ha nincs engedély, és a légköbméter a probléma, ezt a cuccot hivatalosan megcsinálni egy zárt égésterű (és jó minőségű) cirkóval elég sokba fog fájni. Kíváncsi vagyok, mit mond majd a szerelő.

Előzmény: G-lader (11675)
monyesz 2006. okt. 26. Creative Commons License 11696
Persze négyzetmétert akartam írni...
Előzmény: monyesz (11694)
attila80 2006. okt. 26. Creative Commons License 11695

Szerintem is. Egyébként a "m2" a Saunier Duval  Sd sorozatú kazánjának a tervezési segédletének a 7. oldalán található:

"Nem helyezhető el:"

"- 8 m2-nél kisebb alapterületű helyiségben"

már a szivem is megállt, mikor olvastam és mindezt úgy, hogy hivatkozik a GMBSZ-re, egyébként a többi "tiltott hely" stimmelt.

Azt hittem, hogy elírták, de ennek meg ellentmond, hogy leírta az illető, hogy "alapterületű".

Köszi a véleményt.

Előzmény: monyesz (11694)
monyesz 2006. okt. 26. Creative Commons License 11694
Négytermétert nem lenne célszerű megadni, mert van 2.2-tól 4 m-ig belmagasság. A Gmbsz nyilván a mérvadó !
Előzmény: attila80 (11686)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11693
Nálunk is van 10 m-re csap. Igaz, azt még nem használjuk. :o) Most jutott eszembe, hogy mosogatásnál lehet még jó a rögtön melegvíz, de azt még nem tudtuk kipróbálni: egy év alatt még nem futotta konyhabútorra, így nincs használatban a csap...
Előzmény: td cdx (11692)
td cdx 2006. okt. 26. Creative Commons License 11692
Egy cirkulációs rendszer megépítése előtt mérlegelni kell hogy milyen messze van a csaptelep a tárolótól, és milyen vastag a cső.(mennyi hidegvizet kell a meleg előtt kiengedni)  Ha 5 m-en belül  volnának egymástól nem foglalkoztam volna vele. Mivel ez a távolság 15-20 m között van, így számomra nem volt kérdéses a dolog. A cirk. szivattyú gombnyomásra indul 3-4 percre.
Előzmény: MZ/Y (11682)
Axióma 2006. okt. 26. Creative Commons License 11691
Na ezzel jol lemaradtam, volt kozben egy telefonom... ugy latom van ezerszer jobb megoldas, gondolom nem is sokkal dragabb. Azert nekunk egyelore ez marad.
Előzmény: Axióma (11690)
Axióma 2006. okt. 26. Creative Commons License 11690
Mi a keringeto szivattyut beledugtuk egy idozitos kapcsoloba. Napi huszon-x alkalommal megy 2 percet (ez tapasztalati ertek: az 1 nem volt neki eleg). A huszon-x alkalom meg a reggeli meg esti mosdasok, es a deli fozes korul van suritve, amugy meg 1-2 orankent, hajnalban meg semmi. Ez eddig bevalt... es mar a korabbi mechanikus (1 bekapcsolas min. 1/4 ora) megoldashoz kepest is fogyasztasi javulast velek felfedezni.
Előzmény: krezidiesel (11683)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11689
Egyáltalán nem iszok melegvizet. :o)
Kávénál elgőzöl, abból lesz a kv, úgyhogy nem félek tőle. Teánál is forráspont közelében veszem le a vizet, úgyhogy - szerintem - ott sem lehet gond.
De, ha azt mondod, mégse hmv-t használjak ilyen célra, még kevesebb gondot okoz az azonnali melegvíz hiánya. Tul'képpen még a zuhanyzó tud eszembejutni.
Előzmény: Degeczi (11685)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11688
Azt tudtam, hogy nem megy állandóan. :o) A mozgásérzékelő nem jutott eszembe. :o)
Hány csaphoz van plussz csöved? Hány keringetőd van? (Mindhez külön, vagy ha az egyik (mért) hideg, mindenhol cserél?)
Előzmény: tgabika11 (11687)
tgabika11 2006. okt. 26. Creative Commons License 11687

Nekem is van melegvíz keringetőm. Amikor nem müködik, akkor a házban vagy 5 percig folyatom a vizet, mire odaér a melegvíz.

A vezérlése, hogy kiküszöböljem a felesleges működést a mozgásérzékelőre van kötve.

Ha mozgás van a házban, és a visszatérő melegvíz hőmérséklete nem elég magas, akkor indul el a szivattyú. Ha nincs mozgás, vagy ha a víz elég meleg, akkor nem megy.

Takarékos és kényelmes működés, mindig egyből van melegvíz :)

attila80 2006. okt. 26. Creative Commons License 11686

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi az előírás a nyílt égésterű kazánoknál, különálló kazánház esetén a minimum 8 m2-es alapterület, vagy a minimum 8 lm3 ? Mert olvastam mindkettőt. Az esetemben meg nagyon nem mindegy (a legtöbb helyen a 8 lm3 szerepel, többek között a GMBSZ-ben is).

A 8m2-ert pedig egy készülék tervezési segédletében olvastam, hivatkozva a GMBSZ-re, de abban 8 lm3 szerepel. Szóval most mi van?

Segítsetek a zavarban!

Degeczi 2006. okt. 26. Creative Commons License 11685
nem tudom, okos dolog-e tárolós melegvizet ivásra használni
teafőzésre villanykancsó rulez: gyors, kényelmes, automata
Előzmény: MZ/Y (11684)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11684
Nekünk tárolós a kazánunk, nem engedek ki 2 liter vizet reggel, mire odaér a melegvíz. Nappal, mikor használjuk sűrűbben a csapokat, szinte alig kell kiengedni. Na meg tudok én kezet mosni úgy is, hogy eleinte hideg a víz. :o) Mire beszappanozok, ott a meleg.
2 esetben hiányzik a rögtön-meleg: kávé- és tea-főzésnél. Hogy ne villannyal melegítsem a vizet, szeretek melegvizet önteni a főzőbe. Ebből a tea lassan megoldódik (veszek egy vízforralót, mert a főzőlapon melegítés igen gazdaságtalan), a kávénál meg tul'képpen a fél deci víz hőmérséklete annyira nem is számít.

Mondom még1x, senkit sem akarok lebeszélni, csak a saját tapasztalatomat/véleményemet írom!
Előzmény: krezidiesel (11683)
krezidiesel 2006. okt. 26. Creative Commons License 11683
A keringtetést vezérelni kéne, pl amig egész nap a család nincs otthon , vagy éjjel  alszik, ki kéne kapcsolni. Nálunk a faluban 500ft/m3-ént a viz csatornadijjal együtt, úgyhogy én is spekulálok hasonlóban, mert főleg télen sokáig kell a csapot folyatnom mire a melegviz "megjön".
Előzmény: MZ/Y (11682)
MZ/Y 2006. okt. 26. Creative Commons License 11682
A kérdés mindig az, hogy az azonnali melegvízért megéri-e keringetni a vizet, ami a csőben jobban hűl, mint a tartályban. Tehát van egyszer egy keringetőd, ami áramot fogyaszt és van némi gáztöbblet. Plussz van egy plussz csöved, keringetőd.
Én is akartam ilyet, de aztán úgy döntöttem, nem áldozok rá.
Nem azt akarom mondani, hogy hülyeség, mielőtt így értenéd!!!
Előzmény: td cdx (11680)
Dunit 2006. okt. 25. Creative Commons License 11681
  Hogy Neked milyen igazad van !!
Előzmény: Marcesz (11669)
td cdx 2006. okt. 25. Creative Commons License 11680
Sziasztok!
Igaz hogy ez nem szokott téma lenni, de hátha valakinek segít a Haszn. melegvíz rendszerének megépítésében.
Az építkezés során az egyik legjobb döntésem volt, hogy egy termosztátos tus csaptelepet szereltem fel. 120 literes rétegtárolóból kapja a melegvizet, és a HMV felhasználás előtt cirkuláltatva van. Rendkívül komfortosnak, és takarékosnak tartom.
A régi házunkban átfolyós melegítőnk volt, ahhoz képest ez egy álom.
Ha valakit érdekel, megpróbálok egy skiccet beszúrni.
nydrian 2006. okt. 25. Creative Commons License 11679
Ez jól hangzik... remélem, mind megbízható.. :-)
Előzmény: tgabika11 (11677)
juditus 2006. okt. 25. Creative Commons License 11678

Sziasztok!

A szieszta kályhánkról letőrt a kapcsoló. Hónapok óta keresek, de nem tudnak sehol segíteni. Hátha van itt valakinek ötlete, hogy hol keressem! A segítségeteket előlre is köszönöm!

tgabika11 2006. okt. 25. Creative Commons License 11677

Február óta.

Télen fűtötte az ablak nélküli lakást :)

Most meg már beköltözve csinál melegvizet és meleget :)

Álló Slim kazán, turbós, tetőn kivezetve, külön melegvíztárolóval, külső hőmérséklet érzékelővel, padló és radiátorfűtéssel.

Előzmény: nydrian (11656)
sjohn 2006. okt. 25. Creative Commons License 11676
Szép jó napot mindenkinek!
Elsősorban a szerelő Urakhoz lenne egy kérdésem: mégpedig , hogy jártukban-keltükben nem találkoztak-e olyan olyan üzlettel , ahol még lehet venni BOJTÁRSZELEP-et.Első kőrben kellene vagy 10 darab.
Minden megoldás érdekel!
Előre is köszönöm az esetleges segítséget.

sjohn
G-lader 2006. okt. 25. Creative Commons License 11675
Ha kijött a szerelő utánna mindenképp beszélek a volt tulajdonossal mégegyszer. (Első körben azt mondta hogy nem talál ilyen engedélyt).
Szellőzés: Van 1db kb.15x20cm-es szellőző a fürdőszoba felé, és van 2db kb. 20x25cm-es szellőző az előszoba felé. Az előszobába kb 2 méterre a WC-től viszont fut egy légvezeték amin van 2db kb. 10x15cm-es szellőző, ahol érzésem szerint valahonnan friss levegő jön, de még nem sikerült pontosan kinyomoznom hogy honnan jön az a légvezeték...
Előzmény: Marcesz (11673)
Marcesz 2006. okt. 25. Creative Commons License 11674

Nyilván jól működik, és megbízhatóbb, mint a gázfűtés (legalábbis a berendezések tekintetében), ezenkívül viszonylag olcsóak a készülékek, nem kellenek szakvélemények, engedélyek (de kell neki egy jó erős villanyóra, 1 fázis nem elég).

A probléma csak az, hogy közel 4-szer annyiba kerül, mint a gázfűtés...

Előzmény: belepofazok (11670)
Marcesz 2006. okt. 25. Creative Commons License 11673

Szerintem közben érdeklődj a régi tulajnál, hogy keresse elő az engedélyeket stb. Azért, mert ha tud ilyet prezentálni, és az akkori szabályoknak megfelel a rendszer, igazából a gázművek nem kötelezhet téged semmire. Ha viszont nincs, és tényleg komoly problémák vannak a rendszerrel, egy kazánszakszervizesnek elvileg hivatalból le kellene zárnia a kazánodat - bár erre szerintem csak extrém esetben kerülne sor, meg amúgy se ellensége a pénzének, ha egyszer meg akarod bízni.

A kazánod honnét kapja a levegőt? Van-e és hova néz a szellőzőnyílás abban a helyiségben, van-e bármilyen ventilátoros szagelszívó, esetleg túlnyomásos szellőztetés (ami nem elszív, hanem befúj)?

Előzmény: G-lader (11671)
Fido Dido 2006. okt. 25. Creative Commons License 11672
"Mi benne az, ami nem helytálló?"

Az, hogy egy alb@szott, rosszul méretezett rendszert hasonlít az általa preferált, ideálisra méretezetthez. Ez így nem korrekt.

Előzmény: krezidiesel (11648)
G-lader 2006. okt. 24. Creative Commons License 11671
Sziasztok,

köszi a sok választ, és hozzászólást, de a kérdéseitekből csak annyit tudok megválaszolni hogy szerintem nem zárt égésterű, mivel ha alánézek látom a lángokat. (sorry, de tényleg nem értek ezekhez a dolgokhoz)
Meghánytuk vetettük a dolgokat (máramennyire ezt meg lehet), és holnap kérek jövő hétre egy időpontot egy szerelőtől (hogy jó-e azt nem tudom megítélni, de a gázszolgáltatónál is szerepelt mint partner, meg egy csomó kazán márkaszervíze, meg ha jól láttam tervezést is vállal) majd Ő felméri hogy mi a helyzet, aztán ha azt mondja hogy szabálytalan akkor irány a gázszolgáltató és a lakás eladója.
Ha esetleg tényleg új kazán kellene az mibe fáj (jelenleg a lakásvásárlás, költözés, stb.. rendesen megcsapolta a kasszát) ?Milyen lehetőségek lennének?
Előzmény: Marcesz (11663)
belepofazok 2006. okt. 24. Creative Commons License 11670

Tisztelt Fórum,

elektromos fűtés ügyében írok, remélem jó helyre. Érdeklődnék, hogy kinek mi vele a tapasztalata. Mennyire költséges, jól működik-e, stb. Minden tapasztalatot várok!

Köszönöm!

Marcesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11669

Hát ez az, a jó szakemberrel kezdted. Nálam ez maradt ki, pontosabban bíztam más ajánlásában. Egyébként sokkal rosszabb a helyzet, mert a mi gázosunk (a szó minden értelmében az) nem lelkiismeretlen, hanem tudatlan és trehány, bár a minden hibát megmagyarázós hazai átlagszakember szintjét azért hozza...

De azt fenntartom, hogy attól a több mint 100 ezer forinttól, amit elszórtam (és el fogok szórni) szakvéleményekre, engedélyekre, semmi nem lett biztonságosabb, illetve akár fel is robbanhatna holnap. Elvártam volna, hogy 35 ezerért másszanak fel a tetőre, és valóban ellenőrizzék a légtömörséget, 20 ezerért valóban mérjenek rá az egyenpotenciálra, és újabb 35 ezerért ne nekem kelljen a gáztervezővel diskurálnom a nyomás-léghozam görbékről. Ez az egész inkább azt erősíti meg bennem, hogy a szakvéleményesdi azért létezik ebben a formában, mert néhány ember jóléte erősen függ tőle.

Előzmény: monyesz (11668)
monyesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11668

Ezen a Földön élek, nem mondasz újat ! :) És igazságod is van...

De én onnan indítottam, hogy először irány a szolgáltató, és szerezz egy jó gépész tervezőt (és az feltehetően hoz magával egy jó szerelőt is). Az nem baj hogy a szakemberek ismerik egymást és egyik a másiknak adja a kuncsaftot, a baj hogy ha lelkiismeretlen emberek kihasználják más tudatlanságát, tájékozatlanságát.

Ehhez járul, hogy emberek bizonyos rosszul felfogott érdekükből nem hajlandók mindig szabályosan csinálni a dolgokat és akkor megkenéshez folyamodnak, ezzel táplálva ezt a módszert. Tehát ehhez a dologhoz is két hunyó kell...

Mellesleg én - bár sok mindent el tudtam volna intézni tavaly - fogtam egy jó gépészt, és végigcsináltam szabályosan a dolgokat. Persze én is kontrolláltam azért a dolgokat, a radiátorokat pl. én (is) méreteztem.

Előzmény: Marcesz (11664)
monyesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11667
De azért célszerű lenne cserélni, mert tényleg nagyon kicsi az a légtér, és ha bekapcsolják az elszívót, akkor még a kéményt is visszaszívja ne adj isten !
Előzmény: Marcesz (11663)
monyesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11666
Zárt égésterű készülék kell, tehát az égéshez szükséges levegőt kívülről kell kapnia (legtöbbször ez két koncentrikus csövön keresztül oldható meg, egyiken szívja a levőt, a másikon távozik az égéstermék).
Előzmény: G-lader (11661)
Törölt nick 2006. okt. 24. Creative Commons License 11665
Maga a kazan is egy nagy fos (bocs nekem is ilyen volt) hogy ne csak arra készülj hogy kicsi a légkobméter hanem arra hogy hogy 1-2-3 even belül futés nelkul hagy majd.
Marcesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11664

Monyesz, nem akartam múltkor kötekedni, de talán az előbbiből is látszik, hogy az általad ajánlott "kijárt szolgálati út" kenőpénzzel van kirakva, lehet, hogy te ezt a másik oldalról nem látod, de attól még így van.

Ha kéményseprőkkel csináltatod a gázszerelést (alattunk lakó), gond nélkül kapod a szakvéleményt a kéménybélelésről, akkor nem hiányzik nekik a tetőkibúvó, se a járda, és még a gázmeót is intézik, mert a haver ott dolgozik, és tudják, mennyivel kell megkenni. Ha "csak" szakvéleményért hívod őket (ez vagyok én, ugyanarról a kéményről van szó), és nagy nehezen kijönnek, 35 ezret fizetsz azért, hogy a konyhában állva írja be a jegyzőkönyvbe a szivárgási értéket, számlát pedig nem adnak, mert "körülményes". Aminek persze előzménye, hogy a kerületi barom kijön, és vidáman adja az "életveszély" figyelmeztetést, persze pár hónappal előtte ő írta alá a papírt, hogy a hatályos szabályozásnak a ház minden kéménye megfelel, és mindemellett egy szót sem szól arról, hogy egyébként kéménybélelés ügyében ő (mint mezei kéményseprő) nem is kompetens.

És akkor még nem is beszéltem a felelőtlen gáztervezőkről (szerintem óriási felelőtlenség az is, ha túlméretezik, és rossz helyre teszik a légbeömlőt), és a tudatlan gázszerelőkről.

Szóval én úgy döntöttem, hogy először és utoljára járom a "szolgálati utat", ennyi nekem elég volt a szakemberek ámokfutásából, sokkal jobb és biztonságosabb (!), ha kerít az ember egy valóban megbízható gázszerelőt, a többit pedig leszarja. Kisebb, társasházi lakás esetén valószínűleg gépész- vagy gáztervezőnek sincs túl sok értelme.

Marcesz 2006. okt. 24. Creative Commons License 11663

CAI (kéményes) vagy CSI (turbo) kivitel? Nem mindegy. Bár valaki hozzáértő nyilván megmondja, szerintem itt nem a helyiség légköbmétere számít, hanem hogy biztosított-e a megfelelő légáram, az is csak az előbbinek kell.

A szabálytalan barkácsbekötés egyértelműen az előző tulaj felelőssége, ha viszont "hivatalosan" készült, papírral, szakvéleménnyel stb., akkor nem. A GMBSz nem hatályos visszamenőlegesen, tehát ha a gázmeo óta nem történt lényegi változás a berendezésekben és a nyomvonalban (tehát annak idején szabályos volt minden), a Gázművek sem kötelezhet semmire.

Lacivill 2006. okt. 24. Creative Commons License 11662
Együtemben a készüléket is cseréld le, mert az a tipus 2-3 éven belül hajlamos a javíthatatlan tönkremenésre.....
G-lader 2006. okt. 24. Creative Commons License 11661
Sziasztok,

abszolút nem értek a gázkazánokhoz, meg ilyesmihez, de ma ért egy kellemetlen meglepetés.
Storry röviden:

vettünk egy használt lakást egy társasházban, amiben a melegvizet és a fűtést egy Beretta Ciao oldja meg. Átírás után a gázmű kijött kötelező ellenőrzésre, és megállapították hogy a kazánnak nem elég a légtér. WC-ben van, ami kb. 3 légm3. Szóval ilyenkor mi van? Mit lehet tenni? A történethez még annyi tartozik hogy régen a WC egyben volt a fürdővel (így megvolt a 8légm3), de le lett választva a WC, továbbá a kazánt az kötötte be 2003-van, aki akkor az egész társasház kéményét felújította.
A gázmű oldalán olvastam hogy az ilyen (valószínű szabálytalan) bekötés az eladó felelősége. Ilyenkor ha szét kell emiatt bombázni a fürdőt, WC-t akkor ez őt terheli,
Esetleg létezik más alternatív megoldás (47m2 az alapterület).

Szóval ha valaki tud valami jót szóljon...
Emi2 2006. okt. 24. Creative Commons License 11660
Kéményes lesz, bruttó ár.
Előzmény: nydrian (11659)
nydrian 2006. okt. 24. Creative Commons License 11659
Az ár nettó v. bruttó? Mennyi lesz a kémény? (márha zárt lesz)
Előzmény: Emi2 (11657)
nydrian 2006. okt. 24. Creative Commons License 11658
Nekünk is ez a tipust ajánlották. Remélem, h jól döntöttél, mert én is hajlok a Baxi felé... Zárt égésterű lesz? Drukkolok, h jó legyen. Majd írd meg, h mik a tapasztalataid :-)
Előzmény: Emi2 (11657)
Emi2 2006. okt. 24. Creative Commons License 11657
Szia!
Valószínüleg holnap,Baxi Nuvola 60 literes tárolóval 262.000.- Pécsen.
Én 2 hónapot vívodtam rajta, de a hétvégén már nem bírtam tovább a feszültséget :)), és eldöntöttem, hogy Baxi lesz és kész!!!Gázszerelőm szerint bölcsen döntöttem... :))
2 hét múlva helyezzük üzembe. Majd beszámolok a tapasztalatokról.
Előzmény: nydrian (11655)
nydrian 2006. okt. 24. Creative Commons License 11656
Örülök, h van egy személyes tapasztalat is :-) Mióta használod?
Előzmény: tgabika11 (11652)
nydrian 2006. okt. 24. Creative Commons License 11655
Szia!

Köszi a választ. Nem egy szerelőnk van? Csak mert nekem is ezt mondta... :-) Pontosabban a gépész mondta, h a Junkers nem annyira jó, és a Baxi most remek választás lenne, mert jó az európai piacon is, és az ár-érték arány is magasan a legjobb... Én most ismertem meg ezt az embert, de hozzáértőnek tűnt... Kíváncsi leszek a majdani tapasztalatidra. Mikor veszed meg a kazánt? És konkrétan melyik tipust?
Előzmény: Emi2 (11654)
Emi2 2006. okt. 24. Creative Commons License 11654
Szia!
Ez a kazán dolog érdekes nálunk. A gázszerelőm Baxi mellett van, Junkersre meg azt mondta, hogyha sok pénzem van vehetem, mert pár év múlva cserélhetem...Én megmondom őszintén bízok a szerelőmben, és Baxi lesz. De ha X Jakab lenne a szerelőm, akkor lehet, hogy az ellenkezőjét mondaná. Majd kiderül..
Előzmény: nydrian (11618)
Lacivill 2006. okt. 24. Creative Commons License 11653
Mióta üzemel, gond volt-e vele?
Előzmény: tgabika11 (11652)
tgabika11 2006. okt. 24. Creative Commons License 11652

Nekem Baxi állókazánom van.

Baxi Slim.

Amikor kijöttek beüzemelni fótról, azt mondták, hogy végre valaki nem a név után vett kazánt, hanem a tudás alapján. Szóval nagyon dícsértek, pedig nem is tőlük vettem, hanem aki tanácsokat adott a fűtési rendszeremhez, ő javasolta.

Szóval a Baxi olasz, de a JÓ kategóriából!

Nekem eddig egy rossz szavam sincs rá :)

Előzmény: nydrian (11638)
Lacivill 2006. okt. 24. Creative Commons License 11651

Mint irtam nem annyira értek hozzá, de a mi junkersünk nem kapcsolgat ilyen sürün.

A mi házunkban van 100-150 liter víz, és csak gáz fütés, értelmetlennek látnám, hogy helyette 1500 liter vizet melengessek még éjjel is amikor nem megy a fütés.

Csak azért mert néhány százalékkal jobb ha teljes gőzzel megy a kazán.

Alternatív fűtési módoknál mint irtam hasznos lehet.

Előzmény: krezidiesel (11650)
krezidiesel 2006. okt. 23. Creative Commons License 11650

Egy korszerű vezérlés mit csinál?

Nekem két kazánom is van , az egyik egy Junkers folyamatos szabályzású (hiper kurva anyja) ami csak a saját termosztátjával működik és amikor hideg van (-10) akkor bizony óránként 4-5-ször is bekapcsol, pedig egy 90 centis falú öreg parasztházban lakunk, és a nyilászáróink újak, sőt a redőnyöket is leengedem.

És mitől reklámizű a cikk? Nem mondja hogy náluk vegyél puffertárolót.( Az enyémet is magam csinálom) Sőt a rendszer megvalósitásának hátrányairól is beszél.

Előzmény: Lacivill (11649)
Lacivill 2006. okt. 23. Creative Commons License 11649
Nagyon reklámizű a cikk, gyakori ki/bekapcsolási ciklusról beszél ami egy korszerű vezérlésnél nem igaz!
Előzmény: krezidiesel (11648)
krezidiesel 2006. okt. 23. Creative Commons License 11648

Mi benne az, ami nem helytálló?

De mivel én később napkollektorokat is akarok mindenképp lesz tárolóm.

Előzmény: Lacivill (11647)
Lacivill 2006. okt. 23. Creative Commons License 11647

Beleolvastam, és egyértelműen a cikk csak az előnyeiről beszél, míg a hagyományos vezéreltre elég nagy butaságokat ír!

Mondom ezt úgy hogy nem vagyok szakmabeli, egy normál családi házra ahol nincs vegyestüzelés, meg napkollektor teljesen értelmetlen így elsőre.

Vegyessel kombinálva már lehet benne ráció, főképp napkollektorral.

Előzmény: krezidiesel (11646)
krezidiesel 2006. okt. 23. Creative Commons License 11646

Mivel abban a helységben(műhely) is fűtenem kell, ahol elhelyezem igy gyakorlatilag semmi.

Cikk a puffertartályos gázkazános rendszerről:

www.vgf.hu/ftech.php?action=viewfull&ID=226  

Előzmény: Lacivill (11645)
Lacivill 2006. okt. 23. Creative Commons License 11645
A puffer tartálynak mekkora lehet a vesztesége?
Előzmény: krezidiesel (11644)
krezidiesel 2006. okt. 23. Creative Commons License 11644
Mivel vegyeskazánom miatt mindenképp lesz pufferem, igy a gázkazánomat is rá fogom kötni, mert ez a legegyszerűbb,és legjobb. Most a gázkazánom közvetlen fűt, és ki fog derülni mennyit tudok spórolni emigy. Pontosan tudom mennyit fogyasztottam eddig és ki fogom mérni, hogy ez változott e. 
Előzmény: Fido Dido (11642)
MZ/Y 2006. okt. 23. Creative Commons License 11643
A forgalmazónak biztos, hogy van szerviz-tapasztalata, hisz' rajta keresztül fut az alkatrész és a cseredarab.
De, hogy nem árulja el, ha xar, az biztos. :o)
Előzmény: monyesz (11641)
Fido Dido 2006. okt. 23. Creative Commons License 11642

Szerintem marhaság a gázkazánt a puffer fűtésére használni, hiszen a gázfűtés jól szabályozható. Azt kösd közvetlenül a fűtésre!

"Egy puffertároló felfűtésénél a gázkazánt be lehet állitani a legoptimálisabb teljesitmény és hatásfokot adó üzemmódra, amúgy nem."

Egy modulációs kazán automatikusan beáll az optimális értékre, úgyhogy fölösleges pufertartállyal trükközni!

Előzmény: krezidiesel (11640)
monyesz 2006. okt. 23. Creative Commons License 11641

Áh, forgalmazót nem érdemes kérdezni ! Egyrészt mert érdeke fűződik az eladáshoz, másrészt mert szervíztapasztalata nincs vagy nem biztos hogy van.

Ezért írtam, hogy a beüzemelőt, szervízt kell megkérdezni !

A Buderusok azt hiszem mindig is ilyen színnel és dizájnnal készültek...

Előzmény: nydrian (11638)
krezidiesel 2006. okt. 23. Creative Commons License 11640

1500lviz 40fokos hőfoklépcsővel 60000kcal ami durván 70kWh. Ha 15kW a kazánom tartós teljesitménye (24kW csúcsban) akkor 4 óra alatt fűti fel.

A tároló elsősorban a vegyes kazán teljesitményingadozásának kiegyenlitésére kell, meg később szeretnék napkollektorokat használni fűtéskiegészitésre .(ilyen időben ami most van be se kéne gyújtanom, holott igy meg 3 hete fűtök)

A gázkazánok hatásfokának javitására is láttam a neten puffertárolót alkalmazni, mert a kazánokra megadott marketing hatásfokok csak folyamatos ideális üzemben állnak, amúgy jóval alacsonyabbak. Egy puffertároló felfűtésénél a gázkazánt be lehet állitani a legoptimálisabb teljesitmény és hatásfokot adó üzemmódra, amúgy nem. Erről a www.vgf.hu -n olvastam.

Előzmény: Lacivill (11606)
nydrian 2006. okt. 22. Creative Commons License 11639
Mars és Vénusz örök különbözősége :-)))
Előzmény: monyesz (11637)
nydrian 2006. okt. 22. Creative Commons License 11638
A forgalmazója Cegléden van, és az nekem nagyon jó lenne, ugyanis mellette lakom egy faluban... Ha egyszer jársz a nálatok lévő ép. gépész cégnél, megkérdeznéd nekem, h mi a tapasztalatuk róla?
Előre is köszi!
Előzmény: monyesz (11636)
monyesz 2006. okt. 22. Creative Commons License 11637
Na látod én meg férfiből vagyok és nekem tetszik ! :))
Előzmény: nydrian (11634)
monyesz 2006. okt. 22. Creative Commons License 11636

Egyáltalán nem szubjektív, eddig jóformán minden szakember ezt a sorrendet jónak tartotta, akivel beszélem.

Baxiról konkrétan nem tudok semmit, illetve csak annyit, hogy nálunk a legnagyobb ép.gépész forgalmazó cég is árulja, pedig nem szorulna rá, hogy minden vackot áruljon. Próbáld felkutatni a szervízt, és véléményt kérni tőlük, hogy mik a tapasztalatok.

Előzmény: nydrian (11632)
TEE 2006. okt. 22. Creative Commons License 11635

Sziasztok!

Megosztanék némi tapasztalatot az eddig két fűtési idényt szolgált Termomax Öv N3VE kazánunkról. A kezdetek egész jól indultak, a kazán tette a dolgát. Három hónap után azonban egyik hajnalban arra ébredtünk, hogy hideg van a házban. Kimentem a kazánhelyiségbe, a kazán nem fűtött, a hibajelző viszont jelzett. A resetgomb megnyomására elindult a fútés. Ezt eljátszottuk pár napig, aztán szerelőt hívtunk. Kiderült, hogy a lángterelő szó szerint elégett benne (3 hónap üzem után!). Ki lett cserélve, a szerelő megnyugtatott, hogy egy újabb fajtát rakott bele. Ennek némileg ellentmondott a tény, hogy azt a darabot rá egy évre újra cserélni kellett! :-( Ma újra hidegre ébredtünk. Ezúttal a resetgomb megnyomása nem segített. Próbáltam ki-be kapcsolni, de hiába. Már rutinosan kaptam le az előlapját(*) és bekapcsoltam. Nem hittem a szememnek: a szikra az égéstéren kívül, a kábelcsatlakozásnál vidáman ugrált át az érzékelő 6-7mm-re lévő rézcsövecskéjére! :-/ Közelebbről megnézve a jelenséget, a csatlakozó gyárilag ugyan le volt szigetelve, de az átlásztó műanyag cső cafatokban lógott rajta! Valószínűleg nem bírta azt a kis meleget, ami érte... Raktam rá vastagabb műanyag csövecskét, a biztonság kedvéért az érzékelőre is. A 90 fokban meghajlított csatlakozó visszahajításkor eltört, ezért egy szermes saruval helyettesítettem, ami így távolabb is került az érzékelőtől. Bekapcsolás után rögtön beröffent a kazán! :-) Azért a lángterelő jelenlegi állapotára kiváncsi lennék...

Másnak is ajánlom, hogy ezt a szigetelést minden idényben ellenőrizze vagy erősítse meg!

(*) Ugyan nem nagy a csőhálózat, de engem zavart az utánkeringetés hiánya, ezért építettem egy 5 perces késleltető áramkört.

nydrian 2006. okt. 22. Creative Commons License 11634
Az a baj, h sajna általában árban is kiemelkedik... :-( de a buderus honlapját azért megnéztem, és én is arra jutottam, mint Te, csak 28-as tárolósuk van... ráadásul marha csúnyák azok a kazánok! :-O Bocsi, tudom, h nem az a fontos, de nőből vagyok, na ;-)
Előzmény: MZ/Y (11633)
MZ/Y 2006. okt. 22. Creative Commons License 11633
Nem biztos. Pl. a konyhában és mosógépben is van, ami határozottan kiemelkedik a tömegből - az is igaz, hogy a neve nem jut eszembe. :o)
Egyébként a Buderus még csak nem is annyira drága, majdnem SD árban kaptam volna, de 28 kW alatt nincs kombijuk...
Előzmény: nydrian (11632)
nydrian 2006. okt. 22. Creative Commons License 11632
Szerintem egy ilyen sorrend rettenetesen szubjektív....
A Baxiról van konkrét tapasztalatod?
Előzmény: monyesz (11625)
MZ/Y 2006. okt. 22. Creative Commons License 11631
Nem egészen értem. Nekem D.ferr Uni-lux raditárom van, egy oldalon (alul) megy be/ki a víz és nincs ilyen gond. Bár lehet, hogy csak 120-as.
Előzmény: td cdx (11630)
td cdx 2006. okt. 21. Creative Commons License 11630
Ekkora radiátort már csak átlósan szabad bekötni, mert ellenkező esetben előfordulhat hogy hideg marad a radiátor be-kilépővel ellentétes része.
Előzmény: IKSZ (11626)
IKSZ 2006. okt. 21. Creative Commons License 11629

Kösz. Sejtettem, mert valahogy a vége sose akart elég meleg lenni.

Egész pontosan egy fatűzeléshez méretezett gravitációs rendszeren lett lecserélve egy 3/4-es csőcsatlakozású öntöttvas radiátor Dunaferr Lux 2300/600 DK-ra 1/2-es csővel... Már gázfűtés van keringetéssel évek óta, de nem tökéletes.

Nem nagy munkával meg tudom oldani a kereszt bekötést.

Előzmény: Lacivill (11627)
N0rb3rt 2006. okt. 21. Creative Commons License 11628

Sziasztok!

El tudja valaki magyarázni a radiátor működési elvét? A bútorok elhelyezése miatt kérdezem.

Elé tehetek "bűntetlenül" egy kanapét? Milyen távolságra?

A radiátornál a felfelé irányuló "hatás" a domináns vagy a lapjára merőleges? Vagy milyen arányban?

Saját tapasztalat, hogy a radiátor elé lógatott viszonylag vékony függöny is képes a függöny és az ablak között tartani a teljesítmény egy jelenytékeny részét.

Úgy tudom, hogy a radiátor a szobában egy körkörös légáramlatot hoz létre, és, hogy - amire a neve is utal - "sugározza" a meleget, de hogy ez mit jelent...

(Szituáció:
Van egy böszme nagy radiátor (vagy 110cm magas) és egy átlagos kanapé. A kanapé kb 4 cm magas lábakon áll.
Az egyész (L-alakú) helységet egy radiátornak kell befűtenie.)

Köszi a segítséget!

Lacivill 2006. okt. 21. Creative Commons License 11627
A kollega azt mondta, hogy már 120 felett ajánlátos ez a módszer.
Előzmény: IKSZ (11626)
IKSZ 2006. okt. 21. Creative Commons License 11626
2 méter hosszú Dunaferr lapradiátor esetében jobb hő leadás érhető-e el, ha az elmenőt átlós sarkon vezetem el?
monyesz 2006. okt. 21. Creative Commons License 11625
Már többször leírtam, hogy a gyártók sorrendje: Veissmann, Wolf, Buderus, utána a többiek jönnek mint a vízözön... :)
Előzmény: nydrian (11624)
nydrian 2006. okt. 21. Creative Commons License 11624
Hidd el, nem az 50 plussz miatt, eredileg egy 380 e-es kazánt nézegettem.Abban viszont nem hiszek, h csak a legdrágább lehet a legjobb, úgyhogy tájékozódnék ;-). Csak kíváncsi vagyok néhány személyes, és elfogulatlan véleményre, mivel a gépész ódákat zengett erről a kazánról. A hozzáértését nem kérdőjelezem meg, de az elfogulatlanságát már igen (gondolom van belőle haszna, ha az általa ajánlott kazánt veszem meg).
Előzmény: Lacivill (11623)
Lacivill 2006. okt. 21. Creative Commons License 11623

Egy ház fütési rendszere sok-sok évre van tervezve, 50ezer forint miatt nem szabad az olcsóbbat választani.

Persze ha van olyan ani a Junkers ellen szólna az más.........

Előzmény: nydrian (11620)
nydrian 2006. okt. 21. Creative Commons License 11622
Igen. Itt olvashatod a főbb tulajdonságait:
http://www.baxi.hu/products/fali_hk.asp
Előzmény: MZ/Y (11621)
MZ/Y 2006. okt. 21. Creative Commons License 11621
Füsgázelvezetés benne van?
Előzmény: nydrian (11620)
nydrian 2006. okt. 21. Creative Commons License 11620
A Baxi Br. 250 E Ft körül, a Junkers most december végéig akciósan Br. 299 E.
Előzmény: MZ/Y (11619)
MZ/Y 2006. okt. 21. Creative Commons License 11619
Milyen árban vannak?
Előzmény: nydrian (11618)
nydrian 2006. okt. 21. Creative Commons License 11618
Visszakerestem... látom, eléggé eltérőek a vélemények arről a Baxi Nuvola kazánról, de konkrétumot nem találtam.. csak annyit, h "az ismerősöm ismerősének az van, és xar..." Úgy láttam Emi2 is a Junkers belső tárolós kazánja és a Nuvola között hezitált... Emi, mire jutottál azóta? Van valakinek személyes véleménye erről a két kazánról? (Junkers Caraclass Aku -ZWSE 24-5 MFA- és a Baxi Nuvola -240 Fi-)
Előzmény: MZ/Y (11616)
nydrian 2006. okt. 21. Creative Commons License 11617
Tegnap volt a gépész megbeszélni a fűtést, gázt, melevizet. :-) Most tervez :-)
Előzmény: MZ/Y (11615)
MZ/Y 2006. okt. 21. Creative Commons License 11616
Ha visszakeresel (lehet, hogy nagyon sokat kell...), találsz róla hsz-t. A neve rémlik, de ennyi az összes tudományom...
Előzmény: nydrian (11614)
MZ/Y 2006. okt. 21. Creative Commons License 11615
Baxi, már itt tartotok? :o)
Előzmény: nydrian (11614)
nydrian 2006. okt. 20. Creative Commons License 11614
Érdeklődnék, hogy ismeri-e valaki a Baxi kazánjait, abból is konkrétan a Nuvola érdekelne. Nem nagyon hallottam még erről a márkáról, de a gépész ezt ajánlotta.
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11613

Én azt sem tudom ki a tervező, egy ismerős ajánlotta ezt a gáz és fűtésszerelő szerelő szakit. Gondoltam, hogy ő a szakember, megbízom a munkával, megcsinálja, elintézi a papírokat meg minden.

Hát csak magamat okolhatom hogy nem voltam bizalmatlanabb. Sosem voltam még olyan helyzetben, hogy építéssel kapcsolatos műszaki tervvel lett volna dolgom, ez volt az első. És családban/ismerősnél sem hallottam arról mi ennek a rendes menete. Egyszerűen fogalmam sem volt róla hogy ennyire felelőtlenül is terveznek emberek gépészeti dolgokat. Na majd legközelebb figyelek, ennyit tudok tenni.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Megvárom a komolyabb hidegeket hogy valóban élhetetlen-e így a konyha és valóban túlzó-e a gázfogyasztás az elszökött meleg miatt. Ha igen, akkor keresek egy normális épületgépészt.

Előzmény: kicsiati (11612)
kicsiati 2006. okt. 20. Creative Commons License 11612

Én a tervezővel beszéltem először. Megbeszéltem vele minden részletet, hogy mi hogyan legyen. Elkészíti a tervet, és majd csak utána fogok a kivitelezővel beszélni.

Egyébként nálam is két szellőző kellett volna a konyhába, a falba, de úgy egyeztünk meg a tervezővel, hogy egy lesz a falban, és még egy nyílás lesz a konyha ajtón.

Előzmény: Harvester (11609)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11611
Jól elvagyunk itt kettecskén ! :))
Előzmény: MZ/Y (11608)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11610

Nem te vagy az egyetlen pórul járt ember.

Én itt írogatok mint az őrült, hogy mi lenne a rendes menete a dolgoknak, de hiába !

Tudom , hogy sokan bürokratának nézik a szolgáltatókat, pedig sokat fejlődtek(tünk). Érdemes lenne a szolgálati utat járni, ami bár kicsit bürokratikus(nak tűnik), de legalább ki van járva. Én is vagyok cégekkel úgy, hogy mosolyogva bemegyek, kérdezek valamit és csodák-csodája válaszolnak, segítenek ! Nem mindegyik persze, de akkor is, legalább megpróbáltam...

Én a helyedben beszélnék az aerecosokkal, mondják el a véleményüket, értenek hozzá (egyes tervezőknél ezek szerint legalábbis jobban). Vidd a az alaprajzot, gáztervet. Sírd el a bajod, és kérdezz rá mi lenne a megoldás, segítsenek (legalább egy normális gépész címet adjanak) !
Ha ez nem megy, akkor kérd el a helyi szolgáltatótól egy jó gépész (legalábbis aki érti a szakmáját) elérhetőségét...

Előzmény: Harvester (11609)
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11609

Én sem értem. Nem találkoztam a tervezővel, a gázszerelő intézett mindent. A terveket csak a legvégén kaptam meg, amikor már minden be volt szerelve. Ha előbb látom biztos szóltam volna hogy nemá. De már késő volt.

Most akkor csináltassak egy új gáztervet, rögzítve benne a már kiépített és

engedélyeztetett gázcső nyomvonalakat meg egyebeket, plusz terveztessem át a légbeejtők helyét úgy hogy a kamrába legyen kettő, a konyhában meg egy? Vagy elég ha a kamrában van kettő és a konyhai gáztűzhely szellőzését meg az ajtóba vágott nyílásokon keresztül lehet megoldani...?

Frankó, szóval keressek tervezőt, fizessek mi a tervet, engedélyeztessem, rakjam át, hívjam ki a gázos MEO-t, mindezt csak azért mert a gázszerelőmet nem igazán érdekelte hogy láthassam a gáztervet előre. Én meg még életemben nem csináltattam gázszerelést, ez az első eset... szóval fogalmam sem volt, hogy nekem azt a tervet esetleg előre jó lenne látni meg talán bele is szólni. Jól megszívtam :(

Előzmény: monyesz (11604)
MZ/Y 2006. okt. 20. Creative Commons License 11608
:o)
Előzmény: monyesz (11604)
MZ/Y 2006. okt. 20. Creative Commons License 11607
Akkor most a kazán a konyhán (ajtón) keresztül kapja a levegőt? Nem értem, miért jó ez. Én a kazánból nyitnék az udvarra, ajtón megszüntetném (szép lesz a helye...), a konyhait meg, ha lehet, egyre redukálnám.
Előzmény: Harvester (11602)
Lacivill 2006. okt. 20. Creative Commons License 11606
A gázkazán mennyi idő alatt fűtené fel szerinted az 1500 liter vizet??
Előzmény: krezidiesel (11590)
Asterix28 2006. okt. 20. Creative Commons License 11605
Sziasztok!
Hallotam valamilyen fűtőtestre szerelhető alkoholos vagy digitális fogyasztásmérőről. Valaki ismer ilyen megbízható keszüléket? Hogy működik, hol lehet beszerezni stb.....?
Előre is köszönöm a segítséget
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11604

Végképp nem értem !

Ahol a kazán van, abba a helységbe KELL !

Én raknék egyet a kamrába, az ajtón levő nyílásokat megszüntetném, meg az egyik konyhai légbeejtőt is. De megfelelő típust és teljesítményűt mindkét helyre.

Előzmény: Harvester (11602)
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11603

azért nem zárt égésterű, mert vízszintes füstelvezetést nem lehetett csinálni, sem a világítóudvar felé, sem a körfolyosó felé. Mivel 3 emeletnyi kéményt kellett kibélelni, a koaxiális dupla kémény drága lett volna (így is drága volt). Szóval gazdasági okai voltak a sima kéményesnek.

A

Előzmény: monyesz (11596)
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11602
A kamrára nem tervezett a gáztervező szellőzőt. Oda a kéménybélelős javasolta és szerelte be, de miután a gázterven nem ott szerepelt később, a kamrában levőt megszüntettük. Csak két szellőző van, mindkettő a konyhában.
Előzmény: monyesz (11599)
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11601
Előzmény: Harvester (11600)
Harvester 2006. okt. 20. Creative Commons License 11600

Ilyen:

Előzmény: MZ/Y (11591)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11599

Én meg azt nem értem e mellett, hogy miért nyitotta össze az ajtón keresztül a két helyiséget, főleg hogy mindenhol van (két) szellőző. A kamra nagyon kicsi légterű lehet, oda talán azért rakott kettőt, a tűzhely miatt nekem is csak egy van (elszívó is van pedig).

Előzmény: MZ/Y (11598)
MZ/Y 2006. okt. 20. Creative Commons License 11598
Akkor (ha a kazán nincs bent) végképp nem értem, miért rakatott ennyi szellőzőt a konyhára. Magának a tűzhelynek elég egy szellőző is.

Termofej: nem úgy értettem, hogy minden fej minden szelepre jó, hanem úgy, hogy minden* márkájú szelephez lehet találni másik márkájú, de illeszkedő fejet.

*Nyilván lehetne olyan szelepet találni, amire ez nem igaz, de nagy általánosságban igaz.
Előzmény: monyesz (11597)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11597
Olyat már nem lehet, mert a tűzhely mint nyílt égésterű készülék ezt nem teszi lehetővé.
Előzmény: MZ/Y (11591)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11596

Miért nem zárt égésterűt vettél (KE helyett AE kivitel), nem lenne gondod a szellőzéssel !

Nem értem minek kellett összenyitni a két helyiséget...

Mint írtam a konyhába a gáztűzhely miatt mindenképp kellet volna.

Előzmény: Harvester (11588)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11595

Múltkor néztem a Honeywell oldalán a fejeket és oda volt írva hogy mely szelepekhez jó, úgyhogy annyira talán mégsem keverhető össze-vissza.

Előzmény: MZ/Y (11586)
monyesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11594

De légbeejtőből is van többféle működési módú, van ami állandóan nyitva van (bizonyos mértékig legalábbis), van ami nyomáskülönbségre nyit (neked ilyen lenne jó, hiszen ha a kazán 'szívja' a levegőt, akkor kell hogy működjön), van ami páratartalmat vesz figyelembe.

A gázterven fel kell hogy legyen tüntetve a pontos típus, mert a légbeejtőt is méretezni kell a terven szereplő készülék adatokhoz.

De az aereco oldalán is megvan minden infó, amiből egy laikus is tud választani szerintem, nézd meg hogy neked jót szereltek-e föl szerinted, aztán reklamálj a gépész terveződnél...

De most a kazán vagy a tűzhely (konyha) helyiségében felszerelt cuccal van gondod ?

Előzmény: Harvester (11589)
Marcesz 2006. okt. 20. Creative Commons License 11593
Érdekes elgondolás. Valószínűleg el akarta intézni egy csapásra a kazán és a tűzhely légigényét is, de ilyen megoldással?! Kézenfekvő lett volna, hogy a cirkó helyből kapja a levegőt, így nem fagynátok meg.

Vigyázni kell ezekkel a gáztervezőkkel, nekünk az egyszál főzőlaphoz akarta beépíttetni a lehető legnagyobb (egyébként külön kazánhelyiségekhez ajánlott) légbeejtőt, ugyanis "azt biztosan elfogadják". Az még mindig talány a számomra, hogy ez a munka (a számítások 8 általánossal elvégezhetőek) miért kerül egyébként közel 40 rugóba.
MZ/Y 2006. okt. 20. Creative Commons License 11591
A kazánt is áttervezte a konyhába?
krezidiesel 2006. okt. 20. Creative Commons License 11590

Sziasztok!

Rajzoltam egy vázlatot arról miképp szeretném megvalósitani a fűtésem átalakitását. Vettem egy vegyeskazánt amire egy 1500l körüli puffertárolót kötnék , gravitációs elven. a régi gázkazánomat egy hőcserélővel bekötném a tároló aljába, amikor nem nem tüzelek a vegyeskazánban átvenné a fűtést. a tároló tetejéből önálló körben lenne a fűtés, és egy hőcserélőn keresztül venné fel a meleget.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

A tartály kérdést lehet sikerül megoldanom, amit még keresek, az réz hőcserélő spirálok, amit a tartályba tudok épiteni!

Harvester 2006. okt. 19. Creative Commons License 11589

De hiszen ilyen van! EHT akármi, a számát nem tudom, nincs ráírva. Legalábbis pont így néz ki, mint az areco honlapján a fotókon. Csak hát ez is huzatol, azt hittem van olyan amit össze lehet szinkronizálni a kazánnal. :-(

Nem arról van szó hogy nem tudnám barkácsban megoldani mert egy elektromos zsalut még össze tudok szinkronizálni a kazánnal, csak jó lenne ha készen kapható engedélyezett cucc lenne.

Előzmény: monyesz (11568)
Harvester 2006. okt. 19. Creative Commons License 11588

Junkers ZS-12KE kéményes, nem turbós, 12kW-os. Egy kis kamrában van aminek van ablaka a világítóudvar felé és van ajtaja a konyha felé. A kéménybélelők a kis kamrába már felraktak egy ilyen légbeömlőt, de az a gázterv készítőjének nem volt jó, áttervezte a konyhába, alulra és felülre, valamint vágatott nyílásokat a kamrával közös ajtóra, szintén alul és felül.

Előzmény: Marcesz (11572)
Axióma 2006. okt. 19. Creative Commons License 11587
Megneztem a mi szelepunket (majd a tobbit is mert a szerelonktol kitellik hogy ossze-vissza szerelt...), es az egyik oldalan CSI van beleutve, a masikon DM15. Ebbol lehetne tudni, hogy ez milyen? Dobozat nyilvan nem lattam... En is termofejet szeretnek ra, es ha a jobbik (gazos) 3600 akkor ez kozelebb van, mint gondoltam.
MZ/Y 2006. okt. 19. Creative Commons License 11586
Emlékeim szerint fizikailag lehet keverni őket, minden cég gyárt a másik cég szelepeihez is fejet. Gondolom, van vagy 2-3 féle gyatlakozó méret/típus.
De én is azért maradtam a Danfoss-nál, mert olyan a szelep. :o) Ha meg még tényleg olyan hűdefasza is a fejük, hurrá! :o) Drágának se mondanám, 3.600 pénz. A gőzt se direkt választottam, ennek tetszik a formája. Igaz, várni kell rá vagy 2 hetet, mert már nincs magyar raktáruk, állítólag csak Dániában van és onnan hoznak mindent.
Előzmény: monyesz (11585)
monyesz 2006. okt. 19. Creative Commons License 11585

Megfelelő termofejet a megfelelő termoszelepre !

Nekem Honeywell van, jó...

Előzmény: naki6 (11582)
MZ/Y 2006. okt. 19. Creative Commons License 11584
Na, csak megtaláltam:
"Danfoss két fajta termofejet gyárt gőz ill. folyadék töltettel.
A gőz töltetű termofej működési elve eltér az egyéb - hőmérséklet változás hatására - táguló-összehúzódó folyadék vagy viasz töltetekhez képest. Gőz töltet esetén a zárt térben lévő telített állapotú gőz ill. folyadék közegek halmazállapot-változása a mozgató mechanizmus. Ezzel lehetővé válik a reakcióidő radikális csökkentése. A reakcióidő gőz töltetű termofej esetén kb. 3 perc. További előnye ennek a kialakításnak, hogy a reakció nem az érzékelőben lévő átlaghőmérséklet alapján jön létre, hanem a leghidegebb ponton (elpárolgás-kondenzáció), vagyis a tényleges helyiséghőmérsékleten. Gőz töltetű termofejjel lehet a legtöbb energiát megtakarítani a legmagasabb komfortérzet biztosítása mellett.
Danfoss folyadéktöltetű termosztátjának speciális kialakítása lehetővé teszi, hogy a termofej gyorsabban reagáljon a más gyártók által használt Egelhoffban készült érzékelőkhöz képest. Ez a kisebb folyadéktérfogatnak és a hosszított érzékelő kialakításnak köszönhető. Az összes európai gyártó által használt (kivéve Danfoss) egelhoffi érzékelővel szerelt termofej időállandója 23-28 perc közötti a burkolat kialakításától függően. A Danfoss folyadék töltetű termofej rekcióideje a Danfoss gőz töltetű ill. az egelhoffi érzékelő között van.
"
Előzmény: MZ/Y (11583)
MZ/Y 2006. okt. 19. Creative Commons License 11583
Én Danfoss-t veszek, mert olyan a szelepem is.
A legjobbjuk a gőztöltéses, reakcióideje 2-3 perc. A folyadéktöltésűjük különbözik mindenki másétól, mert valamelyik alkatrésze saját, míg mindenki más ugyanazt a márkát használja ebből a bizonyos alkatrészből. Reakcióideje valahol a gőztöltésű és a többi gyártó folyadéktöltésű termofeje között van. A többi cég folyadéktöltésűjének 30 perc a reakcióideje.
Mondom, ezt ők írták, val'szeg jókora (ön)reklámmal. :o) Nekem gyanús a más márkák félórás reakcióideje, nehezen hiszem, hogy ez valós adat lenne.
Előzmény: naki6 (11582)
naki6 2006. okt. 19. Creative Commons License 11582

Urak!

Termosztatikus fejet vennék a radiátorokra. A fizikai paramétereken kívül mire érdemes még figyelni? Mitől "jobb" egy drágább, mint egy olcsóbb darab?

Egy jó minőségű gyártó/típust tud valamelyikőtök ajánlani?

Köszi!

Lyozsika 2006. okt. 19. Creative Commons License 11581
Tisztelt fórumozók!

Valaki meg tudná nekem mondani,hogy a Sigma 845 tipusú gázszelepbe(Olasz)lehet-e modulációs tekercset cserélni?
monyesz 2006. okt. 19. Creative Commons License 11580

Folyamatosan van gond a berettákkal, a legproblémásabb a típus.
Aristonról nincs infóm.

Nem tudom az SD árait, de az általában nem problémás gyártó.

Esetleg vágj bele egy Óceán, Demrad, stb típusba...

Előzmény: kiggyo (11577)
monyesz 2006. okt. 19. Creative Commons License 11579

Hát ne úgy rakd a vesszőt ! :)

Rákérdeztem a meo-nál, ők így rakják a vesszőt...

Előzmény: Marcesz (11573)
kicsiati 2006. okt. 19. Creative Commons License 11578

Saját tapasztalat alapján nem ajánlom. Nekünk egy Beretta Mynute Confort 24 CAI van, ami nem egy olcsó darab, és már a beüzemelés után kétszer kellett javítani. Egyszer az egyik cső tömítése mondott csődöt. Álítólag nagy a víznyomás nálunk. Másodszor meg a vízhőfok érzékelője romlott el.

Most egy másik lakásunkban egy Sauniver Duval Renova Star-t vettünk. Aránylag olcsó, és álítólag jó is. Egyenlőre még nincs beüzemelve, így tapasztalat nincs róla.

Előzmény: kiggyo (11567)
kiggyo 2006. okt. 19. Creative Commons License 11577
Mi a gond velük? Az ariston jobb választás lenne?
Előzmény: monyesz (11569)
Phaethon 2006. okt. 19. Creative Commons License 11576
Szervusztok, kellene egy kis segítség!
Fég C30-as kazán MIF011 panel kapcsolási rajzát keresem.
Vagy ha ilyen van valakinek, akkor a triak melletti ellenállás pontos értéke kellene.
Ezen az oldalon van a panelről fénykép:
http://www.freeweb.hu/kisbiro1/elektrotec/index.php#kinalat
Előre is köszönöm, üdv: Sanyi

tgabika11 2006. okt. 19. Creative Commons License 11575

Én pedig egy jó kis vegyestüzelésű kazánt keresek.

Nincs jó ötletetek?

köszi

Emi2 2006. okt. 19. Creative Commons License 11574
Köszönöm válaszodat!
Előzmény: Lacivill (11561)
Marcesz 2006. okt. 19. Creative Commons License 11573

És ha így rakom a vesszőt? :)

„Olyan gázkészüléknél, amelynek villamos hálózati csatlakoztatása van közvetlenül a gázkészülék közelében, az áramkörbe iktatott...”

Szerintem kap egy kapcsolót a meo idejére, aztán bekötöm direktbe a kismegszakító után.

Előzmény: monyesz (11557)
Marcesz 2006. okt. 19. Creative Commons License 11572

Kiderül, hogy mennyire fontosak azok a lyukak, ha megírod, milyen típusú a cirkód...

Előzmény: Harvester (11566)
krezidiesel 2006. okt. 18. Creative Commons License 11571

Sziasztok!

1000-1200l körüli puffertárolót keresek központi fűtésbe!

Vagy gyártót aki ilyennel foglalkozik.

A naplopó oldalán találtam, csak kicsit borsosnak érzem a közel 400eft, ha figyelembe veszem a www.tartalygyar.hu oldalon található saválló tartályok árait...

Még arra is gondoltam egy ilyet megveszek azt lehőszigetelem. És akkor örök mint a nyomorúság.

Előre is köszönöm! 

monyesz 2006. okt. 18. Creative Commons License 11570
Rá szokták kötni a vízvezetékre, ahol ugye minimum 2 bar a nyomás, és feltöltik a megfelelő nyomásra.
Előzmény: Vitya (11565)
monyesz 2006. okt. 18. Creative Commons License 11569
Nehogy berettát vegyél ! Nem véletlenül írtam kis betűvel a nevét...
Előzmény: kiggyo (11567)
monyesz 2006. okt. 18. Creative Commons License 11568

A gáztűzhely miatt kellett felszerelni a szellőzőt, persze nem ilyet... Illetve másmilyet is lehetett volna: www.aereco.hu ! Légbeejtő a becsületes neve a készüléknek.

A cirkó miatt is kellhet ilyen, ha az égéshez szükséges elvegőt a helyiségből veszi.

Előzmény: Harvester (11566)
kiggyo 2006. okt. 18. Creative Commons License 11567

Sziasztok!

Futottam egy kört, 100-120eFt kategóriában a Beretta Smart és egy Ariston van. Nekem a beretta szimpibb, állítólag nem rosszak, és a szervízháttér is jó. Ezekről valakinek tapasztalata?

Harvester 2006. okt. 18. Creative Commons License 11566

Augusztusban szereltek nálam cirkós gázfűtést plusz van egy gáztűzhelyem a konyhában. A cirkó egy kis mellékhelyiségben van ami a konyhából nyílik. A konyha falára felszereltettek alulra és felülre egy-egy fehér műanyag szellőzőt, aki ért hozzá biztos tudja mire gondolok, én nem tudom szaknyelven hogy hívják ezt a levegőztetőt. Ezek az első komolyabban hűvös esték és azt érzem hogy a konyhába ömlik be a hideg levegő ezeken a szellőzőkön. A komfortérzet sem jó, de gondolom a fűtés gazdaságosságát is hazavágja. Megfulladni az égéstermékektől nem akarok, biztos oka volt hogy azokat a szellőzőket oda szerelték. A kérdésem csak az hogy van-e ennek a szellőzőnek egy olyan változata amit a cirkóval szinkronban tudnék elektromosan (vagy máshogy) vezérelni, hogy akkor ne engedje be fölöslegesen a hideget ha épp nem égeti a gázt a cirkó. Tud valaki ilyet? Esetleg elérhetőséggel, árral?

Vitya 2006. okt. 18. Creative Commons License 11565

Sziasztok!

Elnézést, ha ezerszer volt róla szó, de árulja el valaki, hogy egy Junkers ZW 20 (?) típusú falikazánon hogyan kell emelni a belső nyomást, ha az az évek múlásával ~1 bar körüli szintre vagy kicsit az alá esett? (Eddig egy fekete kallantyút találtam, de annak elfordításával nem történik semmi.)

Köszi előre is a váalszt.

V

Licsimi 2006. okt. 18. Creative Commons License 11564

Hello!

Nekem van egy használt Ferroli NE100-as kazánom. Szerintem még 5 évet elmegy.

Olcsó.

Írj ha érdekel!

Előzmény: kiggyo (11555)
Droopy 2006. okt. 18. Creative Commons License 11563

Az en regi isotwinem valahogy igy ertelmezte az osszehasonlitast

kb 120 liternel kezd el ugy viselkedni, mint egy atfolyos renceru...
Előzmény: andrasdy (11559)
MZ/Y 2006. okt. 18. Creative Commons License 11562
Kádtöltés közben azért leállítani nem kell. :o)
Azt hiszem, 10 (vagy 20?) l/perc az SD kapacitása, tehát erre vonatkozik, hogy 10 perc feletti töltéssel számolj. Mondjuk ez így 20 l/perc hozamot sejtet, de nekem valamiért a 10 l/perc rémlik.
2 helyet folyamatosan val'szeg nem tudsz ellátni, esetleg akkor, ha baromi magasra veszed a HMV-tartályban lévő víz hőmérsékletét, mert akkor kevesebb melegvíz is elég a csapnál, hisz' hozzá kell nyitnod a hideget is. Ez viszont se nem egészséges a kazánnak, se nem biztonságos a bőrödnek, úgyhogy marad az egyszerre egy csapból nagy mennyiségű víz kivétele. Ami azért azt jelenti, hogy közben engedhetsz meleget egy másikból is, de 2 kádat már nem tudsz megtölteni.
Előzmény: andrasdy (11559)
Lacivill 2006. okt. 18. Creative Commons License 11561

Az igazi ha átlapolják, vagyis átfurják a falat, és nagy alátét+anyával rögzitik.

de megfelelő tiplivel is nyugodtan megoldható.

Tettem már fel 200 lityis bojlert 10 es falra!!

Előzmény: Emi2 (11560)
Emi2 2006. okt. 18. Creative Commons License 11560
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy fel lehet e tenni 15 cm-es válaszfalra egy üressen 60 Kg-os kazánt, aminek 60 literes tárolója van? Tehát a kazán versenysúlya 120 Kg körül lenne. Azért kérdezem, mert a gázosom szerint simán, míg a fűtészerelőm nem javasolja.
andrasdy 2006. okt. 18. Creative Commons License 11559

Sziasztok!

SD Isotwin vagy Ferroli New Elite 24 kW-os kazánok között hezitálok.

Műszakilag kérdés még, hogy hol a határa a melegvíz-szolgáltatásnak:

-1 csapot úgy lehet használni, mintha átfolyós lenne szünet nélkül?

-2 csapot folyamatosan mondjuk 10-15 percig szimultán? (kádtöltés mellett csak egy kézmosás fér bele?)

A képviselet szerint nincs határ, aztán mégis azt mondja, hogy egy 120 l-es indirektnek felel meg. Az SD tervezési segédlete szerint, idézem "Ha 204 l-esnél ill. 185 l-esnél nagyobb, ún nagy családi kád van a lakásban, akkor 10 percen túli kádfeltöltéssel kell számolni". Azaz közben le kell állítani a töltést egyszer?

A korábbiakban erre nem találtam teljesen konkrét válaszokat, ezért várom segítségeteket.

Azt nem találom bajnak, hogy van határa az ilyen készüléknek, de nem egyértelmű, hogy ez hol húzódik.

Üdv

monyesz 2006. okt. 18. Creative Commons License 11558

Baxi-t dícsérték itt többen, a Ferroli bevált az ismerősödnél...

Előzmény: kiggyo (11555)
monyesz 2006. okt. 18. Creative Commons License 11557
Vedd úgy hogy ki van téve a vessző: Olyan gázkészüléknél, amelynek villamos hálózati csatlakoztatása van, közvetlenül...
Előzmény: Marcesz (11549)
kicsiati 2006. okt. 18. Creative Commons License 11556

Szerencsére megtaláltam a neten a kombi-cirkó leírását.

Ezek szerint a villamos hálózat bekötése:

Az érvényes szabványok szerint kétsarkú leválasztó kapcsolót kell az időszakosan nedves helyiségen kívül elhelyezni, melynek érintkező nyílása legalább 3 mm.

Tehát a fürdőszobán kívülre? Érdekes. Nekem szoba van a fürdő mellett. Onnan tudom átvinni az áramot. Ha én a szobai konnektor mellé beteszem ezt a kapcsolót, meglehet, hogy a fürdőszoba világítása helyett állandóan a kazánt kapcsolgatja mindenki.

A másik megoldás, hogy arrébb teszem valami félreeső helyre.

kiggyo 2006. okt. 18. Creative Commons License 11555

Nem, de a jelenlegi átfolyós vízmelegítőt is ki akarom váltani.

Nem kell se tárolós se semmi, átfolyós olcsó kombi kazánt keresek. A fűtésem és télen a HMV 95%-át fával oldom meg, csak hidegebb estéken rásegítésre kell.

Mi a gyenge pontjaik az olcsó kazánoknak?

Cseles a dolog, ezért lennének jók saját tapasztalatok, mert az ismerettségi körben is kiderült hogy a drágább nem mindíg jobb. Egyik ismerős sokéves ferrolival meg gond nélkül, a másik meg csúcs vaillantal szív folyamatosan garanciában.

Szóval olcsó, átfolyós, kombi (ez ha jól tudom azt jelenti hogy fűtés és HMV) kazánokról tud-e valaki infót?

Egy 300eFt-os a büdös életben sem hozná be az árát nálam, főleg hogy jövőre már nagyobb részben tudok napkollektorral és fával spórolni, a gázra nem is igazán tervezek már hosszútávon, olyan drága lesz.

Előzmény: Lacivill (11551)
MZ/Y 2006. okt. 18. Creative Commons License 11554
Ahhh, korán van még. :o)
Előzmény: Lacivill (11553)
Lacivill 2006. okt. 18. Creative Commons License 11553
Persze, hogy gáz, csak melegvizet nem csinál, és kombit szeretne ezért kérdeztem rá a villanybojlerre...........
Előzmény: MZ/Y (11552)
MZ/Y 2006. okt. 18. Creative Commons License 11552
Az ÉTI25 gáz, nem?
Előzmény: Lacivill (11551)
Lacivill 2006. okt. 18. Creative Commons License 11551

Láttam "nevenincs" kazánokat 80-100e körül, melyiket szabad megvenni?

Egyiket se!! Ezek némelyike még 2 évet se tud!!!Villanybojlert akarsz még a kombival kiváltani? Mert akkor tárolós kombi szükségeltetik, ez esetben 200 felett kezdődnek a készülékekek.

Előzmény: kiggyo (11550)
kiggyo 2006. okt. 17. Creative Commons License 11550

Sziasztok!

Mély fájdalommal kell tudatnom veletek hogy a hőn "szeretett" és a gázszolgáltatókat az elmúlt 20 évben gazdaggá tevő ÉTI25-es típusú csúcs kazánom feladta a küzdelmet :-)

Szóval:

Tudtok ajánlani valami kombikazánt, kéményes, 20-24 kw bőven elég, és olcsó legyen mert csak a fatüzelés melletti kiegészítésre kell, radiátoros fűtéshez.

Láttam "nevenincs" kazánokat 80-100e körül, melyiket szabad megvenni? A gazdaságos boltok termékei (óceán, stb...) mennyire rosszak? Állítólag nem vészesek az olcsók sem mert a főbb elemei ugyanazok mint a drágábbakban árultak, (honeywell elektronyika, stb) csak az intelligencia és egyéb segítségével pár %-kkal jobb hatásfokúak.

Ja, és nem lenne baj ha nem őrlángos lenne.

Saját tapasztalatokat is szívesen veszek!

köszi!

Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11549

Azt én is szeretném, hogy ne legyen közük, de sajnos nézik, a GMBSz is rendelkezik az erősáramú bekötéssel rendelkező gázfogyasztó készülékekről:

3.5.4.2. Olyan gázkészüléknél, amelynek villamos hálózati csatlakoztatása van közvetlenül a gázkészülék közelében az áramkörbe iktatott kézi kapcsolóval vagy dugós csatlakoztatóval biztosítani kell a villamos hálózatról való leválasztás lehetőségét.

(Egyébként a jóember, aki ezt írta, nem igazán szereti az írásjeleket, ugyanis kimaradt belőle egy vessző. Attól függően, hogy hova rakod be, teljesen mást jelent a mondat...)

Na lehet, hogy holnap felhívom ezeket, és röhögök egyet.

Előzmény: Lacivill (11546)
valakiasokközül 2006. okt. 17. Creative Commons License 11548
lehet hogy csak 52
nem tudom....de 60 foknál sem volna szabad suhognia (szerintem)

Előzmény: MZ/Y (11544)
nájtrájder 2006. okt. 17. Creative Commons License 11547

Sziasztok!

Megoldódott, de ezt sohasem találtátok volna ki :-)

Annó a kazán később lett feltéve a falra , mint ahogyan a csővezés megvolt(közben festés is volt) és így a vezetékek és a kazán között flexi csővet tettek.

Párom tegnap este, nézi és mintha a csőnek ez egyik része kicsit "meg lenne törve" persze megtörve nem volt, csak nem volt teljesen 100% -os az alakja a tövében :-). A belsejében pedig a "törésnél" a gumi beszűkült, így nem tudott visszajönni a hideg víz.

Csőcsere és minden a régi :-)

Mindenkinek köszönöm azért az ötleteket!!!!!!!

nájtrájder

Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11546

Ahhoz a gázmüveknek van a legkevesebb köze..........

De az igazi az lenne ha a kapcsoló látható lenne a cirkotól........

Az elözőre visszatérve a kád szélétől húzol egy 60 cm es sávot, akkor oda asszem 2,25 magasan belül nem kerülhet konektor.........

Előzmény: Marcesz (11543)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11545

Akár, bár nehéz ilyenkor szakmebert találni. Főleg ha meglátja mivel van dolga... :(

De nem vagyok benne biztos hogy a két kazán korrektül van illesztve, minden biztonsági előírásnak megfelelően, és akkor baj lehet a vegyeskazán első komolyabb üzeménél.

Előzmény: Lacivill (11527)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11544
60 fokos HMV? Van annak értelme?
Előzmény: valakiasokközül (11542)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11543
Én annak idején amiket néztem, mind IP44-es volt - ezt hozza a piaci verseny... Ami a kád fölé kerül, oda ráadásul IP55-ös kell, ami csak lefolyó felőli oldalra mehet stb. A kérdés az, hogy a Gázművek elfogadja-e, ha csak a kismegszakítónál lehet lekapcsolni a cuccot - erről tudsz valamit?
Előzmény: Lacivill (11541)
valakiasokközül 2006. okt. 17. Creative Commons License 11542
Sziasztok

Kombi kazánom vanami mostanra 4 éves. Az első évben megtörtént a szervíz általi karbantartás (átmosatták valami folyadékkal a rendszert)

Mostanra érezhetően megint, hogy nem melegíti fel olyan hatékonysággal a vizet, mint régen...Sőt 60 fokos hmv víznél "suhog" a kazán....
Gondolom vízkövesedik a belseje.... SAVIO kombi kazán

Le tudom venni a készüléket, van tartályom, szivattyúm az átmosatáshoz...
A kérdés, hogy mivel mosassam át és mennyi ideig......???

Ha esetleg adtok egy leírást, egy linket, azt nagyon megköszönném.....
Úgy érzem a feladatot magam is meg tudom oldani, így nem gondoltam tizenezret kiadni erre a feladatra egy szakinak....

köszönöm
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11541

Mért kellene , hogy a Cirkók IP44 esek legyenek?

Az esetek 0.1%ában kerül kád fölé..........

Én egy biztitáblától induló kábellel kötöttem volna be, 2 sarkú kismegszakítóval.

Előzmény: Marcesz (11539)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11540
Késő van, nincs egy képed róla, vagy egy rajz?
Előzmény: Marcesz (11539)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11539

A cirkó egy szinttel még "jobb" is, IP55-ös (így már a márkát is ki lehet találni...), gyártanak még egyáltalán olyat, ami nem min. IP44-es?

A kád lefolyó felőli rövidebb élétől vízszintesen kb. 30 centire van az a fal, amin a cirkó is van. A cirkó alsó élével (min. 140 centi, legalábbis nagyon remélem) egy vonalban, kb. 15 centire tőle található a doboz a jövőbeli dugaljnak/kapcsolónak/befalazásnak. Így tehát, ha jól értem, ezen a részen a dugalj+villásdugó kombinációt el lehet felejteni. De IP44-es kapcsoló ugye mehetne?

És vajon mit szól a gázmeós, ha direktben beköttetem, a kapcsolótáblán úgyis ott a kismegszakítója, ha valaki kapcsolgatni akarja, külön áramkörön van.

És tudod, mi a legdurvább? Hogy a gázszerelő, aki a cirkó mellé oda kérte a dugaljat, korábban villanyszerelő volt...

Előzmény: Lacivill (11538)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11538

Remélem a cirkód IP44-es legalább.

60cm re kerülhet a kádhoz a dugalj.

Hiába IP44 es a dugalj ha bele van dugva a villa onnantól már nem.....

Én a kapcsolót talán kitettem volna , vagy akár a kismegszakitótáblába is kerülhetett volna.

Előzmény: Marcesz (11537)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11537
És mi a helyzet a direkt bekötéssel? Lehet-e? Csak azért kérdezem, mert nálam a cirkó nagyjából a kád fölött van. Gázszerelő ukázba adta a dugalj pontos helyét a villanyszerelőnek, aki oda is rakta. Ezzel csak annyi a gond (persze akkor kellett volna észnél lennem), hogy olyan helyen van, amiről ránézésre elképzelhető, hogy alkalomadtán kap majd egy-egy laza vízsugarat, és engem őszintén szólva nem nyugtatna meg az sem, hogy IP 44-es dugaljat/kapcsolót locsolok (mondanom sem kell, a villanyszerelőt meg méginkább). Gázszerelő szerint csak dugvillás bekötést engedélyeznek, kapcsolót nem (ez szerintem baromság), de vajon be lehetne-e direktben kötni? A fürdőszoba mellett van a villanyóra rögtön, így a cirkó és a villanyóra közti távolság 2 méter sincs.
Előzmény: Lacivill (11526)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11536
Nincs mit.............
Előzmény: MZ/Y (11535)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11535
Megcsináltam, működik... (Nagy kő leeső smile :o))
Végülis félig jól működik a Wilo: behal ugyan fél év állástól, de legalább van benne hővédelem. Legalábbis, bár k...a forró volt, nem adta meg magát.
Persze én még azt is elvárnám, hogy a fűtés elején ne kelljen babrálnom. A C-12 -es szivattyújával 1x se kellett ezt tenni.
Tudom, én nem értem az idő szavát...
Előzmény: Lacivill (11531)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11534
Mivel tegnap óta be volt dugva, szerintem annyi. :o(
Az előlapon lévő csavar egyébként nem a víz kiengedésére szolgál? Nem fog az egész padlókör vize kijönni?
Előzmény: Lacivill (11531)
Bulu1 2006. okt. 17. Creative Commons License 11533

Felújítás előtt állok, a régi házban cirkó van (az nem régi).

Az alsó rész 60-65 m2-es, de szeretném a tetőteret is beépíteni.

Szerintetek maradjon a cirkó, vagy váltsak? Ha váltsak, mit ajánlotok?

Teljesen laikus vagyok, eddig olyan lakásban laktam, aminek saját gázkazánja és minden lakásnak külön mérőórája volt, még a cirkó-konvektor-kombikazán szavak jelentése is homályos kicsit.

Előre is köszi a segítséget.

Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11531

Zsinórba kapcsoló akart lenni.

Szivattyúddal gond van!!!!!

Nem szabadna forrónak lennie,

Elvileg minden téli indítás előtt illik csavarhuzóval megmózditani, mert 4-6 hónap alatt beáll egy kicsit.

Nagy csavarhuzóval az előlapon a tengelyt mozgasd meg, lehet van előtte egy 1-2 cm átmérőjű korong, és azt le kell csavarni.

Ha egy pici víz kijön attól ne ijedj meg.

Fázis helyességre.itt nem kell figyelni

Előzmény: MZ/Y (11530)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11530
A vizem ~28 fokos, a Wilo-t meg nem tudom megfogni. Mintha tavaly még nem lett volna ilyen meleg... Egyébként egymilyen keringetőszivattyúnál lehet előírás a fázishelyes bekötés? Emlékeim szerint nem láttam a leírásában.

A második mondatot kifejtenéd? Nem értem...
Előzmény: Lacivill (11529)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11529

Ha a vízed is meleg akkor no problema.

Zsirba kapcsoló brrrrrrrrrrrrr

Előzmény: MZ/Y (11528)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11528
Ajajj, én valamit félreértettem... A kapcsolót úgy értettem, hogy kazán - tyúkbél - kapcsoló - tyúkbél - dugvilla. Ezek szerint Te nem erre gondoltál...
Tényleg: Wilo keringető-szivattyúm tűzforró. Noooormális ez? Keringetni keringet, csak nem emlékszem, hogy tavaly is ilyen lett volna.
Előzmény: Lacivill (11526)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11527
Vagy még most!!!!!!
Előzmény: monyesz (11525)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11526

Sok készülék fázisérzékeny ezért kell neki kapcsoló, vagyis ne tudd fordítva bedugni.

Ez van előírva, és addig anig tökéletesen müködik senki se érdekel, a beüzemelőt se.

De ha eccer elromlik akkor már akár rá is lehet fogni, hogy nem rendeltetésszerű stb................. ha kell ez neked akkor ne foglalkozz a kapcsolóval..........

Előzmény: kicsiati (11524)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11525

Akkor ha a vegyestüzelésű kazán megy, akkor gravitációsként üzemel a rendszer ?

Hát ez így nagyon nincs rendben szerintem...

A másik keringetőt kösd ki, hidald át, ahogy Lacivill is írta.
A torlókkal próbálkozz állítani, hogy nagyjából egyformán melegedjenek a radiátorok, ahogy már írtam.

Tavasszal én a helyedben az egész rendszert egy gépész tervezővel és fűtésszerelővel újracsináltatnám.

Előzmény: ibke (11523)
kicsiati 2006. okt. 17. Creative Commons License 11524
Ezen nincs dugaj. Kötelező a kétsarkú kapcsoló, vagy csak ajánlott?
Előzmény: Lacivill (11514)
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11523
a vegyes tuzelesu mellet nincs keringeto

fennt azert van mert mig nem volt addig csak az elso (fenn) radiator ment igazan az utana kovetkezo 2 meg csak langyi volt az utolso ketto meg jeghideg a cso is hideg volt a 3. utan.
miutan be raktuk a keringetot a cso meleg vegig csak a 2 és 3 radi a mi langyi a tobbi nagyabbol meleg.
tudom hogy kozel se tokeletes a rendszer de ez van....
Előzmény: monyesz (11522)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11522
Na de az csak egy dolog hogy hol mennek a csövek, neked van egy gravitációs csövezésű (illetve vegyesen csövezett) rendszered, 2 szivattyúval egy a cirkóban egy meg valahol máshol - ez számomra nonszensz ! És akkor ehhez jön egy vegyeskazán, ott is van keringetőszivattyú ?
Előzmény: ibke (11521)
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11521
az alap az gravitacios a +2radiatornak a csove a leagazas utan nem az egyik alul a masik felul hanem mind ketto felul.(a hossza 3 meter)

az emeleti leagazas a +2radiatortol megy fel.22-es rez csovel indul errol megy az elso radi.Utana 18-as errol megy a ket kovetkezo radi utana 15-os errol megy a 2 utolso radi.
Előzmény: monyesz (11519)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11520
Nyilván, de kapcsoló nélkül (ami ugye plussz kiadás :o)) is élet az élet. :o)
Előzmény: Lacivill (11517)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11519

>be lett rakva +2 radiator de ez mar nem egeszen gravitacios hiszen a 2 csovet felul vezetuk el a radiatorokhoz

Most akkor az egész rendszer át lett állítva vagy fele gravitációs, fele nem ???

Előzmény: ibke (11509)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11518
Előzmény: Marcesz (11512)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11517
 kapcsolót se olyan nehéz lekapcsolni::)
Előzmény: MZ/Y (11515)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11516

Sajna nemigazán lehet elolvasni a rajzokon a jeleket, jobb lenne ha számoznád, aztán leirnád, hogy mi micsoda.

Ha jól olvasom akkor egy kombi került az eredeti kazántól messzeber, aztán most meg tetőtérbeépités.

Honnan lett leágazva a tetőtéro rendszer?

Milyen átmérőjű csővel?

Elsőre ki kéne iktatni azt a keringetőt, kösd át, lehet csak ellene dolgozik a rendszernek.

A víz nagyon okos arra megy amerre könnyebb, és nem akar belemenni a tetőtéri radiátorodba.

Ennek okát valószinűleg helyszini szakember tudná megállapítani, de nem az aki ezt "elkövette"::)

Előzmény: ibke (11510)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11515
Én bármikor ki tudom húzni a konnektorból. :o)
Előzmény: Lacivill (11514)
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11514
Az egyszerűbb gépeken rajta van a dugvilla, a komolyabbakat anélkül adják, hogy szakember kelljen a bekötéshez, illik hozzá egy 2sarkú kapcsoló.
Előzmény: kicsiati (11505)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11513

No egy ilyen rendszernél a topicos okoskodás nem fog segíteni szerintem !

Megnyugtatóbb lenne ha keresnél egy szakembert, aki a helyszínen át tudja nézni a rendszert.

Annyi látszik, hogy az egyik körön 3 a másikon 5 radiátor van, a körök hossza lényegesen eltér, tehát nem ideális a hidraulika a rendszerben. A 3 radiátoron az előremenő torlókon valószínűleg zárni kellene, hogy a másik - hosszabb kör - elég vizet kapjon. A hosszabb körön minden torlót teljesen ki kellene nyitni, és a cirkótól indulva zárni a radiátorok előremenő torlóin, figyelve hogy mikor melegszenek egyenletesen (valszeg soha egyébként). Ja, ha termofejek vannak a radiátorokon, akkor azokat vagy le kell szerelni a beállítás idejére vagy teljesen ki kell nyitni (max állásba állítani).

De szakembert igénybevétele lenne a jobb megoldás, az sk. próbálkozás helyett...

Előzmény: ibke (11510)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11512

Köszi a választ - végülis akár baj lenne, akár nem, tökmindegy, mert ezért nem szedném fel a padlót most azonnal, csak kíváncsi voltam. Az alumínium egyébként miért nem szereti a rezet (nyilván korrodálják egymást, ezt tudom)?

Előzmény: monyesz (11501)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11511
Az a vicc, hogy megvan, ugyanis a villanyszerelők már így csinálták. :)
Előzmény: Lacivill (11502)
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11510

ez a tavalyi allapot a C-24-es leszerelve es helyette a furdoszobaba a DEMRAD HKA-130 kombi cirko felszerelve.

Iden hogy a vegyestuzelesu is menjen be lett rakva egy 16 literes tagulasi tartaly a vegyestuzelesu kazan melle fole.
Előzmény: monyesz (11482)
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11509

majd hozza lett epitve a hazhoz es be lett rakva +2 radiator de ez mar nem egeszen gravitacios hiszen a 2 csovet felul vezetuk el a radiatorokhoz
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11508

Majd jott a gaz es vele a C-24-es FEG cirko
ibke 2006. okt. 17. Creative Commons License 11507

igy kezdodot kb.20 eve "monori"vegyestuzelesu kazan gravitacios rendszer vastag csovek
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11506
Nem direktbe, hanem dugaljba. De szerintem villásdugóval szállítják a kazánokat alapból.
Előzmény: kicsiati (11505)
kicsiati 2006. okt. 17. Creative Commons License 11505

Sziasztok!

Nem találom a kombi-cirkó kazán papírját.

Meg tudjátok mondani, hogy kell-e a kazán elé villamos kapcsoló az áramtalanításhoz, vagy be lehet direktbe kötni az áramot?

topikolos 2006. okt. 17. Creative Commons License 11504
" "nem megy a szivattyúd !"
Zugni biztosan zúg :-) és a 10-12 méterre lévő radiátorok teteje forró, így valamennyi csak el jut hozzájuk. Lehet, hogy nem eléggé?"

Az egy dolog, hogy zúg, szerintem is ezzel lesz a baj, nekem is volt már hasonló problémám...
Ha nem megy a szivattyú, attól még a melegvíz eljut egy darabig...
Előzmény: nájtrájder (11492)
MZ/Y 2006. okt. 17. Creative Commons License 11503
Egy dolgot meg sem kérdeztünk: 1 vagy 2 vezetékes a rendszered?
Lacivill 2006. okt. 17. Creative Commons License 11502
Ott nem csap papírra kell/kéne irni, hanem tisztességgel elvégezni a szükséges összekötéseket ha nincs meg!
Előzmény: Marcesz (11500)
monyesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11501
Acél-réz kombinációval nem szokott probléma lenni, megnyugodhatsz.
Előzmény: Marcesz (11500)
Marcesz 2006. okt. 17. Creative Commons License 11500

Köszi a választ. Szóval kell EPH is, kíváncsi vagyok, itt mit fognak hasból beírni a papírra (a kéményseprők a lakásban állva találták ki a szivárgási értéket, amit jópár méterrel feljebb kellett volna mérniük...).

Más kérdés. Ha már az Al-Cu radiátor-cső kombinációnál tartunk - mi a véleményetek a Fe-Cu kombinációról (nekem a fűtést szerelte rézzel ez a gyík, acélradiátoraim vannak, a súlyukból ítélve)? (Bár ha azt nézzük, hogy ezen anyagokból bármely kettő elektródpotenciálja eltér, egy évtizedekkel ezelőtt épített ház vízvezetékrendszeréhez pl. csak a meglévő csőrendszer anyagával csatlakozhatnék? Vagy ilyenkor be kell építeni egy passzív korrózióvédő gyűrűt?)

Mondjuk jó, hogy utólag kérdezem. :)

Előzmény: monyesz (11438)
topikolos 2006. okt. 16. Creative Commons License 11499
Ez megvan...
Előzmény: settifusion (11498)
settifusion 2006. okt. 16. Creative Commons License 11498
Üdv, de ez talán segít :)
Előzmény: Lacivill (11497)
Lacivill 2006. okt. 16. Creative Commons License 11497
Alakul:) csak kontaktot ad ki.........
Előzmény: topikolos (11496)
topikolos 2006. okt. 16. Creative Commons License 11496
Igen, csak a kapcsolási rajz ezrintem nem egyértelmű...
De ezt hiszem közben rájöttem, hogy működhet, azon a két szálon ahol nem mértünk semmit, csak mint kapcsoló működne, de ahhoz arról az oldalról is rá kell kötni valamit...
Egyébként az kapcsolási rajz ennyi:
Előzmény: Lacivill (11495)
Lacivill 2006. okt. 16. Creative Commons License 11495
A relére gondolom rá kell kötni a fázist, a kapcsolási rajz nagyot segithet.
Előzmény: topikolos (11494)
topikolos 2006. okt. 16. Creative Commons License 11494
Sziasztok!

Volna egy kis gondom, aki esetleg tud, segíthetne:
vettem egy Computherm 004RF rádiós termosztátot, szeretném a régi gázkazánunkat működtetni róla. Én azt hittem, megveszem, bekötöm és kész, de most kissé megakadtam.
Először tesztelésképpen, csak simán 220-ra kötve kipróbáltuk, kapcsolt is a relé, ahogy kell (kattan meg világít, ahogy kell a távirányító jelére), viszont a kimenetén nem sikerült semmilyen jelet vennünk. A régi termosztát 220v-ot kapcsolt, itt viszont biztos nem jön annyi, és próbáltunk kisebb egyenfeszültséget is mérni, de semmi...
Ha valakinek lenne ötlete, tapasztalata ezzel a típussal (vagy másik hasonlóval) , örülnék, ha megosztaná...
Köszi
monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11493

Lehet hogy három évig működött, a korrozió nem alakul ki egyik pillanatról a másikra !

De az alu réz párosítás előbb utóbb azt okoz !

nájtrájder 2006. okt. 16. Creative Commons License 11492

Sziasztok!

Vektor007:"tuti van benne egy torlószelep"

Sajnos ezen ilyen nincs!

MZperYpsz:"ha túl hamar kikapcsol a kazán "

Kikapcsol, mert már eléri az hőfokot, aztán mikor szép lassan kihül a kazánban lévő víz akkor megint kezdi, de a radiátor aljáig nem jut:-(

Ez lehet járható, de nem tudom mit kellene tennem. A keringetőn már állítottam, 1 fokozatot(fentebb :-)), de az nem segített, így visszaálltam vele.

sz0989: "nem megy a szivattyúd !"

Zugni biztosan zúg :-) és a 10-12 méterre lévő radiátorok teteje forró, így valamennyi csak el jut hozzájuk.   Lehet, hogy nem eléggé?

nyomesz: "Ez így érdekes párosítás, nem ez a baj oka esetleg ?"

Én még ezt nem hallottam, de 3 évig tök tutin fűtött. Ilyen párosítást azért elég gyakran csinálnak, szerintem.

"hidegen 1.5 bart kicsit sokallom"

Pedig ez normális, nem megy sokkal fentebb melegen sem,  kb 1.7-ig. Ahogy MZperYpsz -nél is.

RodrigeZZ: "alu radiátor+rézcső erőssen ellenjavallt."

lásd nyomesz válasz

Köszi az eddigieket is, de még jöhetne ötlet :-)

nájtrájder

ambrusa 2006. okt. 16. Creative Commons License 11491
Western Quasar 24 i. tipusu gazkazanhoz keresnek letoltheto, hasznalati utasitast.
Ha van ilyen infod, megkoszonnem a linket.
monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11490

Jaja ! :)

De csak lájtosan, 3 hasábbal megy, kevesebbel nem is igen tudok begyújtani. :)

Előzmény: Lacivill (11488)
Pikkolo^^ 2006. okt. 16. Creative Commons License 11489
Van itt vki végzett v. éppen most tanuló épületgépész aki víz-csat, gáz háziban tudna nekem segíteni?
Lacivill 2006. okt. 16. Creative Commons License 11488
Meg a cserépkályha is éljen::)
Előzmény: monyesz (11487)
monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11487
Nálam valami 1.2 hidegen és 1.4 melegen, perpill még csak a cserépkályhával fűtünk, meg a fürdőben a konvektor őrlángon megy. Éljen a benapozás és a hőszigetelés - ez a legtakarékosabb ! :))
Előzmény: MZ/Y (11485)
RodrigeZZ 2006. okt. 16. Creative Commons License 11486
Ha jól emléxem, az alu radiátor+rézcső erőssen ellenjavallt.
Előzmény: nájtrájder (11470)
MZ/Y 2006. okt. 16. Creative Commons License 11485
Nekem hidegen 1.5, de melegen se megy fel 1.7-re/fölé. Végülis ezért van a kiegyenlítőtartály. :o)
Előzmény: monyesz (11484)
monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11484

Nájtrájder !

> -alu radiátorok

> -rézcsövekkel (radiátorba bemenő ágak 15mm)

Ez így érdekes párosítás, nem ez a baj oka esetleg ?

Egy radiátorod nem OK-s csak ?

A hidegen 1.5 bart kicsit sokallom, nekem melegen sincs annyi.

monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11483
A Dunaferr és a Purmo radiátorai is jók. Próbálj meg akcióban venni...
Előzmény: Gábor-1985 (11473)
monyesz 2006. okt. 16. Creative Commons License 11482

Hűha ! A rajzodon van egy keringető, az mit keres ott ?

De nézzük sorra, mielőtt vaktában lövöldözünk, ötletelünk !

Van egy kazánod (állókazán, cirkó ?) a földszintet vagy a pincében, igaz ?

Van keringető szivattyú is a kazán mellett ? Mert akkor az emeletre felesleges, sőt tényleg lehet hogy káros.

Mekkora a nyomás hidegen illetve melegen a rendszerben ?
Be lett-e álítva a tágulási tartály nyomása illetve a térfogat (mérete) be lett-e lőve a rendszerhez ?

Az előremenők hossza milyen egymáshoz viszonyítva, egyáltalán hogyan néz ki ez a rendszer ?

Azért a sok kérdés, mert abból amit írtál, egy elcseszett (bocs, nem bántás akar lenni) hidraulikájú rendszer képe rajzolódik ki...

Előzmény: ibke (11464)
sz0989 2006. okt. 16. Creative Commons License 11481
Barátom, szerintem neked nem megy a szivattyúd !
Előzmény: nájtrájder (11468)
Vektor007 2006. okt. 16. Creative Commons License 11480

Bocs!

ibke-nek szántam.

Előzmény: Vektor007 (11478)
MZ/Y 2006. okt. 16. Creative Commons License 11479
Olvastam, de gondoltam, megírom. :o)
Illetve még egy dolog lehet, de gondolom nem: ha túl hamar kikapcsol a kazán (és nem is indul újra), akkor csak felül lesz meleg, mert hogy felül kezd melegedni és lassan "ér le" a meleg. De, gondolom, itt nem erről van szó.
Előzmény: nájtrájder (11477)
Vektor007 2006. okt. 16. Creative Commons License 11478

A radiátorok alljai melegek?

Ha nem akkor tuti van benne egy torlószelep.

Ezek általában rejtve szerelhetőek (lehet, hogy alulról) le kell szedni egy kis sapkát (króm vagy radiátorszínű valszeg kerek és menetes) és imbuszkulcsal állígatni.

Üdvv.: Béla

Előzmény: nájtrájder (11477)
nájtrájder 2006. okt. 16. Creative Commons License 11477
A légtelenítés megvolt a radiátorokon, buborék mentesen jött a víz, és nem is csobognak.
Előzmény: MZ/Y (11475)
MZ/Y 2006. okt. 16. Creative Commons License 11476
A padlófűtésben mennyinek kell lennie a víznek hidegen? 1.5 bar körül?
MZ/Y 2006. okt. 16. Creative Commons License 11475
Nekem levegősen csinálta ezt.
MZ/Y 2006. okt. 16. Creative Commons License 11474
A Dunaferr radiátor is alul van bekötve, mégis fűt: a radiátornak ugyan az alján lép be a melegvíz, de azonnal megy is fel a szelephez.
Előzmény: Vektor007 (11467)
Gábor-1985 2006. okt. 15. Creative Commons License 11473
Jó estét hölgyek urak!
Érdeklődenék hátha valaki tudna segiteni nekem . Régi radiátorok cseréjén gondolkozunk itthon mivel nem tünik gazdaságosnak üzemeltetése.
4oszlopos lemez radiátoraink vannak kb 170tag 600asok ebben rengeteg viz van és mostani gázárral majd kb kifizetetlen lesz a fütés...
Milyen fajta radiátorra érdemes cserélni keretek elég szükösek gondolom aluminium szóba sem jöhet márcsak pénztárca miatt bár sztem megfelel az acéllemez is ahogy olvasgattam elég újfajta technikával készülnek már...
Tudtok valami megfizethetőt és "tartósat" ajánlani? tapasztalatok érdekelnének...
c24-es cirkónk van 100m2-es lakásunk...
köszönöm előre is segitségeteket....
nájtrájder 2006. okt. 15. Creative Commons License 11472
1,5 -re állítottam mielőtt el kezdtem a fűtést.
Előzmény: Lacivill (11471)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11471
Nyomás értéke hidegen 1 felett legyen
nájtrájder 2006. okt. 15. Creative Commons License 11470

Nem vagyok szakember, de amiket tudok:

-alu radiátorok

-rézcsövekkel (radiátorba bemenő ágak 15mm)

-gbc 24 stiebel eltron cirkó kazán zárt rendszerrel

- 3 évig tök jó volt, most meg nem ....

Előzmény: Lacivill (11469)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11469
Milyen rendszerű a fűtés, radiátor bekötések,stb., esetleg kép..................
nájtrájder 2006. okt. 15. Creative Commons License 11468

Sziasztok!

Valami gond van a fűtésemmel, és nem tudok rájönni mi.
A radiátorom alja csont hiden a teteje pedig forró.
Már volt tavaly is ilyen gond, de szerelőket nem akarom minősíteni, mert törli a moderátor.:-(
Mivel stibel cirkóm van, így minden szerelő elhajt, mert nem ért hozzá, így gondoltam, megtanulom én:-)

Valami ötlet, hogy hol kezdjem?

Amiket megnéztem és még nem volt nagy ördöngősség:
-Légtelenítés radiátorokon és a kazánon--> rendben
-víznyomás a levegő nyomás-->rendben
-keringető fordulatszám állítgatás-->nem segített
-bypass szelep állítgatés--> nem segített

Egyéb infó:
-radiátorokon nincs külön termosztát

Szerintetek?

Előre is köszi

nájtrájder

Vektor007 2006. okt. 15. Creative Commons License 11467

Hi ibke!

Látom sokat küzdesz a radiátorokkal.

Szal nekem kicsit gyanús ez az alulról befolyik, alulról kifolyik megoldás.

Ahogy látom alul-felül két visszintes rész van, amiket függőlegesek kötnek össze.

Az lehet a baj, hogy csak átfolyik rajta a víz. Ebben az esetben próbáld meg

ledugózni az alsó csövet a 3. függőleges borda után. Ekkor az előremenőnek

muszáj lesz felmenni a felső csőbe, és gyakorlatilag olyan lesz, mint egy felső

bekötésű, három bordával rövidebb radiátor.

Ha a radiátorok alljai sem melegek, akkor tényleg a torlókkal (amik be vannak építve a radiátorba) lehet a gond.

Előzmény: ibke (11464)
grizlike 2006. okt. 15. Creative Commons License 11466
Sziasztok!

Bocsi a zavarásért, de a kazánokhoz nem értek.Egy olyan problémám lenne, hogy a tavaly szerelt Vaillant kombikazánom amikor elindul, és a viz hőfoka eléri a 35-40 fokot elkezd súgni.Ezt kb 60 fokig csinálja, utánna elhagyja. Mit tegyek? Ezt csinálja fűtésnél is és vízmelegítésnél is. Igaz ott nem ilyen hosszan /Foktartomány kisebb/ű
Szoljak vmi szerelőnek?
Köszi előre is a válaszokat!!!

Egy elkeseredett!!
agreis 2006. okt. 15. Creative Commons License 11465
Sziasztok!

Segítség kellene. Olyan helyet keresek Bp-en, ahol tudnának nekem 3/4-es horg. vízcsövet hajlítani. Sajnos ki kell cserélni a fűtésrendszerben egy darab csövet. A heggesztést meg tudjuk oldani, de ahova kellene a cső van egy kanyar, ami nagyobb, mint 90°, így idomból nem tudom kirakni :( 1db hajlításról lenne szó, ami miatt nem tudok jelenleg egy komplett gépet megvenni. Még nem találtam olyan helyet, ahol meg tudnák nekem hajlítani a csövet. Ha tudtok ilyet, vagy van, aki meg tudná csinálni nekem, írjátok meg plz.

Köszi előre is.
Agreis
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11464
Holnap megnézem mert most "dolgozom" de majd holnap ujfent zaklatlak benneteket.
Előzmény: MZ/Y (11463)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11463
Nincs mit.
Főleg, ha be sem jön. :o)
Azt azért még nézd majd meg, hogy mennyire meleg mondjuk a 2. radiátor illetve a tőle elmenő előremenő cső.
Előzmény: ibke (11462)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11462
MOST már értem OK
megprobálom és köszönöm szépen
Előzmény: MZ/Y (11461)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11461
Írtad, ezért javasoltam, hogy az 1., 4. és 5. radiátornál is zárj egy kicsit. Így talán sikerül kiegyenlíteni a radiátorok közötti különbséget.
Előzmény: ibke (11460)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11460
Bocs valamit félre értetem.
ha zárok az elsön akkor a 2.-3. hamarabb melegszik.
Előzmény: MZ/Y (11459)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11459
Akkor itt a kék kallantyú, ami nekem az imbuszkulcsos rész.
Ha az elsőn és a negyediken, ötödiken zársz, nem melegszik jobban a második és harmadik radiátor?
Előzmény: ibke (11456)
Jancsii 2006. okt. 15. Creative Commons License 11458
Vikusz 2006. okt. 15. Creative Commons License 11457

Kösz, találtam a boltban(fischer660ft, noname 250ft),ami a falon átmenő olyan nem volt nekik.És kiderült hogy 14-es a tipli.

Vikusz

Előzmény: Lacivill (11320)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11456

Ez egy "sima" golyos csap ha nyitva van teljes kereszmetszetben átlátni rajta.
Előzmény: MZ/Y (11455)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11455
A 8278-as hsz-omban van fénykép az én szelepemről - most megnéztem, H-idomomról. Neked ugyan nem ilyen van (mert a kép alapján úgy látom, neked egyik oldalon jön, másikon megy a víz), de a képen látszik, hogy elől van a 2 lyuk az állításhoz. Kupak van rajtuk, ami eltakarja a lyukat és jól meg tud zavarni, hogy azt is lehet csavargatni. :o)
Előzmény: MZ/Y (11449)
Jancsii 2006. okt. 15. Creative Commons License 11454
A Tigáznál ilyen bizonylat kell. Remélem ellehet olvasni.
Előzmény: Marcesz (11427)
Yager001 2006. okt. 15. Creative Commons License 11453
Köszi a Helpet....Meglátjuk mit ajánlanak!
Előzmény: monyesz (11437)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11452
Mienken csak egyik oldalon van. Ezek szerint nálad ez nem lehet gond.
Előzmény: ibke (11451)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11451
mind két oldalon felül van a légtelenítő csavar és mind kettöböl ha ki csavarom akkor viz jön nem levegö.
Előzmény: MZ/Y (11450)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11450
Máshogyan: ha a 2. illetve 3. radiátorod után az előremenő cső sokkal melegebb, mint a radiátor, akkor biztos, hogy nem jut elég meleg víz a radiátorba. Nem átszalad rajta, hanem kikerüli.
A légtelenítés biztos, hogy tökéletes lett? Ha a légtelenítő szelep felőli oldal alacsonyabban van, mint a másik, akkor a levegő simán megszorulhat a másik oldalon.
Előzmény: MZ/Y (11449)
MZ/Y 2006. okt. 15. Creative Commons License 11449
A mi Dunaferr radiátorunkon olyan szelep van, amin - azt hiszem - imbusz kulccsal lehet állítani, mennyi melegvíz kerüljön bele (ez a torló). Ha neked ilyenek vannak a radiátorokon és ezek valamelyike (majdnem teljesen) el van zárva, akkor a melegvíz nem jut be a radiátorba, csak a csövön továbbfolyik.
Előzmény: ibke (11448)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11448
Mert olyan az egész mintha a radin átrohana a viz csak nem adja le a hőt.
mit lehetne ezzel kezdeni?
Előzmény: Lacivill (11446)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11447
hááát lehet hogy nem teljesen hozzáértő csinálta.

Szerintem az a keringető ott nem segít a dolgokon, sőt..........

ezek szerint az ott csak ártana?
és hol lenne a legjobb helye fönt?
Előzmény: Lacivill (11446)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11446

Golyoscsapok, nam radiátorszelepek, de mint írtam nem ettől nem müködik.

gyanitom nem igazán hozzáértő készitette.

Szerintem az a keringető ott nem segít a dolgokon, sőt..........

Előzmény: ibke (11444)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11445

Igy néz ki a emeleti rendszer
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11444
miért nem jók ezek a csapok?
Előzmény: Lacivill (11443)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11443

Igazából ezek a golyoscsapok nem az igaziak, de ettől még müködnie kéne.

A visszatérőn lévő szelepet hívják torlónak.

Előzmény: ibke (11442)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11442
"Torlószelepek hogy állnak ?"

ezt nem értem?
Előzmény: monyesz (11440)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11441
"Nem lehet, hogy fontos, hogy a jobb oldal pl. az előremenő, és ti ezt rosszul kötöttétek be?"

Mindegyik ugyan ugy van bekötve és csak az elsö melegszik fel rögtön a többi meg csak langyos.
2 vezetékes a rendszer egy előre menő és egy visszatérő.
Előzmény: Lacivill (11439)
monyesz 2006. okt. 15. Creative Commons License 11440
Torlószelepek hogy állnak ? Melyik radiátor melegszik  jól ? Egy előremenőre van felfűzve az összes ?
Előzmény: ibke (11434)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11439

Na ilyen radiátort se láttam még.

Nem lehet, hogy fontos, hogy a jobb oldal pl. az előremenő, és ti ezt rosszul kötöttétek be?

Előzmény: ibke (11436)
monyesz 2006. okt. 15. Creative Commons License 11438

Marcesz !

Egyértelműen kell !

monyesz 2006. okt. 15. Creative Commons License 11437

Napkollektor (HMV-re), faelgázosító kazán, pelletfűtés.

Gazdaságosan ezekben lehet gondolkodni.

A szabályozott légellátással szintén lehet spórolni (bejövő levegőt fűtöd a kimenővel). Meg persze építs passzív házat, minél kisebb hőigénnyel - ez mindig takarékos, akármivel fűtesz !

Urbancsok.hu topictárs weboldala is tud talán segíteni, lehet vele kellene kapcsolatba lépned...

Előzmény: Yager001 (11426)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11436

nem. itt van!
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11435
Itt van 2 kép a radikról
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11434
import olasz golyos szelepek(csapok) vannak berakva a radi elé és után.
Nem egy vezetékes egy elöremenö és a visszatérö.
lehet hogy a radi egyvezetékes rendszerhez van kitalálva?
Előzmény: Lacivill (11433)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11433
Talán a szelepekkel van valami próbléma,1 vezetékes a rendszered?
Előzmény: ibke (11431)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11432
Ja a légtelenítés megcsináltuk
Előzmény: Lacivill (11430)
ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11431
Ezt már csináltam az elsőt lezártuk akkor a következő már melegebb volt de a cső utána hideg és az lett a vége hogy beraktunk egy keringetőt a emeleten az utolsó radiátor elé. A helyzet most, az hogy a cső végig meleg de a radik (az elsőt kivéve) csak langyosak
Előzmény: Lacivill (11430)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11430

Az első radiátor szelét zárd le 80%-ban, és nézd meg mi történik.........

A következőket is lehet folyamatosan folytani.....

Gondolom légtelenítés rendben van!

Előzmény: ibke (11428)
Lacivill 2006. okt. 15. Creative Commons License 11429

Ha van gázmeos az ügyben, akkor mindig kell, ha nincs akkor a beüzemelötől függ, mondta egy kollegám.

De ha eddig nem volt EPH azt azért meg kell csináltatni!!!

ibke 2006. okt. 15. Creative Commons License 11428
Üdvözlet mindenkinek!
Nemrég sikerült a tetőteret beépíteni és a fűtéssel kapcsolatban volna 1-2 kérdésem.
Olyan radiátort sikerült vennem, aminek mindkét csatlakozója alul van.
Tehát a bemenő az egyik oldalt a kimenő a másik oldalon alul van.
Be is szereltük mind az ötöt és csak a legelső radiátor (ahol fölmegy a cső az emeletre) ami „rendesen” meleg a többi meg csak langyos(4db) mi lehet ennek az oka ?
Marcesz 2006. okt. 14. Creative Commons License 11427

Ismét lenne egy kérdésem: régi építésű lakásban (meglévő gázcsőhálózattal) kell-e EPH-jegyzőkönyvet készíteni a cirkóhoz? (Már nagyon várom az utolsó találkozásomat a jelenlegi gázszerelővel, de addig sajnos kénytelen vagyok ellenőrizni minden ötletét.)

A GMBSZ ezt írja, az én olvasatomban az alábbiak alapján csak új gázcsőhálózat esetén kellene ilyen jegyzőkönyv:

3.5.4.4. Olyan gázkészüléket, amelynek villamos hálózati csatlakoztatása van, általában csak olyan helyen szabad felszerelni, ahol a gázcső hálózat be van kötve az épület egyenpotenciálra hozó (EPH) hálózatba. Épületen belül új gázcsőhálózat esetén ellenőrizni kell az EPH  csomópontot, illetve a gázcsőhálózatnak ezen való összekötését, gázkészüléknek meglévő csőhálózatra való csatlakoztatása esetén azonban ennek ellenőrzése elhanyagolható.

Yager001 2006. okt. 14. Creative Commons License 11426
Üdv Mindenkinek.

Házépítés előtt állok, és most éppen a gazdaságos fűtési rendszer kialakításán töröm a fejem. Az már tuti, hogy padló, és falfűtést szeretnék, esetleg a kisebb szobákba radiátort, csak még azt nem döntöttem el, hogy mivel fogom ezt táplálni.
A hőszivattyú lenne a legszimpatikusabb megoldás, de mikor kaptam egy közelítő árajánlatot 4Millió Ft-ról...elkeseredtem. Kicsit drága.

Mi a véleményetek, milyen rendszert érdemes építeni, ami viszonylag gazdaságosan üzemeltethető, és a lehető legkevesebb gázt használja. És persz a kivitelezése sem kerül 10Milliókba.

Én személy szerint, igaz cask mint laikus, jónka tartom a kondenzációs kazá + kandalló (rákötve a fűtési rendszerre...esetleges vízteres kandalló) + napkollektoros melegvízelőállítás.
Mi erről a véleményetek? Tudtok vmi okosabbat ajánlani?

Ja...a ház olyan max 100-110m2 hasznos lakóterületű, földszintes lesz.
Bagnia 2006. okt. 14. Creative Commons License 11425
Szia Matthias,

A lakásban egyelőre minden nappali árammal megy, nincs kiépítve éjszakai áramkör.
A melegvizet villanybojler szolgáltatja. Mivel még jó néhány évig nem tudok innen elköltözni ezért inkább hajlandó lennék akár nagyobb összeget is kifizetni hosszabbtávon olcsóbban üzemelő fűtésért és melegvízellátásért. Mint laikus ezért szeretném inkább a gázt (kovektor, vagy esetleg valami kis teljesítményű kombi kazán, akkor lenne melegvíz is, és a bojlertől is szabadulhatok). Persze nem tudom, hogy az éjszakai árammal működő elektromos fűtés (Stiebel Eltron-nál néztem az ETS 200 2 KW-os hőtárolós kályhát) és a bojler valamint a gázt használó berendezések között mekkora a működési, és fenntartási költségekben jelentkező diffrencia.
Megéri-e kiépíteni gázos rendszert vagy mondjak le erről és marad a villany...

Előzmény: Törölt nick (11416)
Bagnia 2006. okt. 14. Creative Commons License 11424
Kedves Monyesz,

A kéményt megnézettem, kibélelhető, és szerencsére senki más nem használja, nincs más lakásból bekötés. Felkeresem a gázműveket megnézem mit ajánlanak.

Köszi a tanácsokat!

üdv
Előzmény: monyesz (11412)
feri60 2006. okt. 13. Creative Commons License 11423
http://www.plan.hu/
Előzmény: Licsimi (11422)
Licsimi 2006. okt. 13. Creative Commons License 11422

Hol vetted?

A termomax.hu-n 262400+ Áfa ami 318 körül van.

Ezzel ellentétben a fehérvári Gázmodulnál 228 a listaára és nem lehet már akcióban.

Beszéltem a termomax ügyfélszolgálattal is, akik azt mondták, hogy csak okt. 6-ig volt érvényes az akció...

saaandor 2006. okt. 13. Creative Commons License 11421
Szerintem ez a beburkolás lesz a megoldás, köszönöm a segítségeteket.
Előzmény: monyesz (11413)
saaandor 2006. okt. 13. Creative Commons License 11420
Nincs vízszintes szakasz, a cirkotól megy minden fölfelé. De ez a beburkolós ötlewt valószínűleg megoldja a problémát, mást el sem tudok képzelni, ha nyáron működik, télen nem.
Előzmény: Törölt nick (11411)
Licsimi 2006. okt. 13. Creative Commons License 11419

Megnézem.

Köszönöm!

Előzmény: settifusion (11409)
Licsimi 2006. okt. 13. Creative Commons License 11418
228=318...
Licsimi 2006. okt. 13. Creative Commons License 11417

Hol vetted?

A termomax.hu-n 262400+ Áfa ami 318 körül van.

Ezzel ellentétben a fehérvári Gázmodulnál 228 a listaára és nem lehet már akcióban.

Beszéltem a termomax ügyfélszolgálattal is, akik azt mondták, hogy csak okt. 6-ig volt érvényes az akció...

feri60 2006. okt. 13. Creative Commons License 11415
Szerintem nem maradtál le semmiről, én brutto 264000.-ért vettem a 24K-t szeptember 19-én, most 262400. (Persze ha ez nettó, az gáz :)

A hét végén be is üzemelték.
Eddig tetszik, a programozása gyerekjáték, csendes és jól is néz ki a füdrőszobában :)

Egy kicsit furcsa a HMV üzemmód "utánfutása", a víz lezárása után még 8-10 sec-ig megy a kazán. Átfolyósnál ilyen nem volt.
Előzmény: Licsimi (11404)
KFL 2006. okt. 13. Creative Commons License 11414

Kedves Fűtésszerelők, barkácsolók

Kérdésem lenne, hogy technikai megközelítéssel nézve van e valakinek tapasztalata a Carborobot kazánokkal kapcsolatban? Ezen belül is a Farmer 40Kw-os érdekelne.

Esetleg ilyen üzemelő berendezést látott e valaki?

Továbbá érdekelne puffertároló gyártó, barkácsoló is. A gyári tartályok esetében a jól ismert "Mi kerül ebben ennyibe?" kérdés merül fel bennem.

Üdv. KFL

monyesz 2006. okt. 13. Creative Commons License 11413
Legalábbis amíg a kéményelfagyás nem fordul elő, addig nehéz továbblépni, ezt kell tehát megoldani először.
Előzmény: saaandor (11410)
monyesz 2006. okt. 13. Creative Commons License 11412

Bagnia !

1. Nem látom be, hogy miért ne lehetne gázt használni, még ha 17 m2 is...

2. Az hogy átmegy a gázvezeték átmegy az ingatlanon, az nem jelent semmit ! Hogy gázt használhass, meg kell fizetni a közműfejlesztési hozzájárulást. Kérdés hogy ez megtörtént-e valamikor. Erről a gázszolgáltató tud infót adni.

3. Az hogy jó állapotú téglakémény van az semmit nem jelent. Gázkészülék ugyanis csak bélelt kéménybe köthető be. Esetleg az is előfordulhat hogy azt a kéményt már más is használja amit te szeretnél.
Mivel ilyen pici helységről van szó, evidens hogy konvektort kellene felrakni. Viszont pont a kicsisége miatt a nyílt égésterű nem vagy csak nehezen jöhet szóba. marad a zárt égésterű, azaz parapetes, akkor kémény sem kell, csakhogy ez meg építési engedély köteles...

Tehát szerintem a gázszolgáltatónál kellene kezdened, sorbamenni a kérdéseken.

Előzmény: Bagnia (11406)
saaandor 2006. okt. 13. Creative Commons License 11410
Igen, ez tényleg az OK lehet, a konyhában kb20-30 cm a plafontól, onnan megy a padlásra saját toldásával (kb 120-150 cm, plusz tisztítóidom és maga a kémény. Tehát, a füstgázlehűlés biztos az ok lehet, mert a padlásunk „léghűtéses”, nagy a huzat és a gáz gyorsan lehűl mínusz 10-15 fokon. Valami klassz szigetelést találunk, remélem és BIZTOS ez a probléma. Segítségeteket köszönöm.
Előzmény: monyesz (11403)
settifusion 2006. okt. 12. Creative Commons License 11409
Üdv!

Én most vettem kedvezménnyel egy Premixx 24V-t és csere akcióban. Szeptember 25-án rendeltem és akkor az árajánlat 188.000 Ft -20.000 Ft a cserekészülék beszámítása / Olimpia 2 gáztűzhely :) /
Tegnap előtt 10-én vettem át és fizettem és legnagyobb meglepetésemre az ár 169.000 Ft -20.000 Ft szal 149.000 Ft-ért :)) Az eladó srác is csodálkozott és többször is megnézte az árát és sőt a főnökkel is pontosította, és télleg ez lett az ára.
Viszont a tatai hírözönben (2006.szept 29-i szám) a Piller Bt 2006. október 31-ig meghosszabítja a csereakciót. Tel.: 34/384-946, 70/3371927, email: pillerbt@freemail.hu A cég szerepel a Temomax szervízpartnereinél is.
(Nem náluk vettem, hanem a Xénia-ker kft.-nél (Tata))

Ellenben ha, felmész a www.termomax.hu az árlista szerintem változott még hozzá jó irányba.

INKA 24 254.400,-
INKA 24 K 262.400,-
INKA 35 289.400,-
INKA 35 K 297 400,-

Itt -40.000 Ft 214.400 Ft-ért sztem nem rossz ár.
Mintha magasabbak lettek volna az árak?

Üdv. Remélem segítettem.

Settenke
Előzmény: Licsimi (11404)
Lacivill 2006. okt. 12. Creative Commons License 11408
Gáztervezőt keress, de készülj fel, hogy 2-300 ezerbe bele fog kerülni egy konvektor........mire felkerül a helyére
Előzmény: Bagnia (11406)
enginer 2006. okt. 12. Creative Commons License 11407

A padlófűtés tehetetlensége miatt lesz az több is, mint 1-2 fok.

A "hideg" padló nem fog neked 2 perc alatt felmelegedni.

Előzmény: TIHEMER (11405)
Bagnia 2006. okt. 12. Creative Commons License 11406
Kedves Fórumozók!

Fűtésszereléssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 17 m2-es alagsori lakásom van, az előző tulajdonos villannyal oldotta meg a fűtést. A lakás korábban mosókonyhaként működött, 2 db jó állapotú tégla kémény van a lakás területén, valamint a ház gázvezetéke is átmegy az ingatlanon. Amennyiben lehetséges szeretném kiváltani a villanyfűtést gázra.
Sajnos mindenhonnan más információt kapok a megvalósíthatóságról. A kerületi kéményseprők szerint lehet konvektort tenni ilyen kis lakásba is, ha megvannak a feltételek.
Gázszerelő viszont nem engedélyezik, max. valamilyen szabályozható, kisteljesítményű készülék építhető be. (Saunier Duval készüléket ajánlott).
Kinek a szava döntő ilyen helyzetben? Hol tudok egyértelmű választ kapni erre kérdésre?

Hálás lennék, ha valaki aki jobban jártas ezekben a dolgokban leírná a véleményét, javaslatát hogyan lehetne megoldani a problémát.

Üdv mindenkinek!
TIHEMER 2006. okt. 12. Creative Commons License 11405

Erre én is gondoltam, de eddig is digitális termosztát szabályozta a hőmérsékletet és meg voltam vele elégedve /1-2 fok eltérés nem számít/. A gond az, hogy a termosztát a földszínten van, így az emeleti szobák beszabályzása elég körülményes, főleg akkor, ha a külső hőmérséklet jelentősen változik.

A hőmérséklet túlfutást meg csökkenteni tudom, ha kicsit melegítem a termosztátot /pl. jelző dióda beépítésével/. Azért nem kapkodom el, most csak a fürdőszoba fűtését alakítottam át mágnesszeleppel, majd meglátom mi lesz az eredmény. Én inkább a mágnesszelep bizonytalanságától tartok. 

Köszi a hozzászólást.

Üdv Tihemer

Előzmény: Lacivill (11398)
Licsimi 2006. okt. 12. Creative Commons License 11404

Sziasztok!

Lemaradtam a termomax csereakciójáról. 40 ropival volt olcsóbb a Termomax Inka 24K...

Tud valaki segíteni egy ilyen olcsó beszerzésében? Számla nem igazán kell. Persze garancia igen. Ha valaki számlámat elszámolva, lenyelné az Áfa-t, ilyesmi.

Segítséget előre is köszönöm!

monyesz 2006. okt. 12. Creative Commons License 11403
Először is én ezt kéményesre bíznám, de lehet sk módon is. A legkönnyebb a födém és a tető között részt. Kőzet vagy üveggyapot szigeteléssel körbetekered. Igazából a megoldás egy tisztességes épített kéménybe 'behúzott' dolog lenne (azaz körbeszigeteled és körbefalazod a füstgázelvezteő csövet), de ez nem tudom mennyire megoldható. A tető feletti részt nem szokták szigetelni, de azzal annyira nem is szokott gond lenni, mert kicsi rész áll ki a tetőből és nem tud annyira lehűlni a kémény hogy gond legyen belőle. Mekkor ez a 'kémény' ? Elég hosszúra saccolom, hogy gond van a lecsapódással
Előzmény: saaandor (11401)
td cdx 2006. okt. 12. Creative Commons License 11402

Azt nem írtad hogy a kazán kondenzációs-e, ill. hány méter a füstgázelvezető, és azt hogy milyen hosszan éri a hideg! Nálan a kondenzációsnak 1 méter függőleges koax csöve van, és fagyos időben lehet látni a kivezetőn lógó jégcsapokat. Ez lehet az egyik hátránya ezeknek a kazánoknak.(hideg füstgáz)

Ha hagyományos a kazánod és hosszú a cső, lehet hogy valóban be kell szigetelned!

Előzmény: saaandor (11400)
saaandor 2006. okt. 12. Creative Commons License 11401

Kösz kimerítő válaszod, megspóroltad a Tigázzal való vitámat, pedig ez a tervem azért elég kézenfekvőnek tűnik, de nem vitát szeretnék, hanem hogy ne fagyjunk meg télen valaki hülyesége vagy trehánysága miatt.
Nekünk a Jani bácsi csinálta ezt a munkát, akinek egy csomó gondja van, biztos nem figyelt eléggé:"A megoldás egyszerűnek tűnik, szigetelni kell az elvezetőrendszer padlásfödém illetve tető feletti részét."-írod. Ezt házilagosan is meg lehet csinálni? Írd meg légyszíves, hogyan.
Előzmény: monyesz (11395)
saaandor 2006. okt. 12. Creative Commons License 11400
Köszönöm a hozzászólásod-kéményesek nézték, engedélyezték, hiszen csak így lehetett beüzemelni; ez függőleges "kémény", akárhogy is nézzük. Nagyon barátságos, ahogy kiáll a tetőből. A vízszintesről írottakat külön is köszönöm, megkíméltél egy baromságtól. De, hogyan fog biztosan működni?
Előzmény: Törölt nick (11389)
saaandor 2006. okt. 12. Creative Commons License 11399
Szia, az az 50 ezres cucc a füstgázelvezető 1 db, a tisztító csonk és a tetőszigetelő lemez (vagy micsoda) volt.
Előzmény: Törölt nick (11388)
Lacivill 2006. okt. 12. Creative Commons License 11398

Ez jól hangzik, csak semmi értelme!!!!

Mire a termosztát kapcsolna addigra már rég túlszaladt a hőmérséklet, erre lekapcsol.

Mikor a termosztát érzékelei, hogy hideg van és bekapcsol addigra a hőmérséklet a kivánt alá fog zuhanni.

Szerintem....................

Előzmény: TIHEMER (11387)
monyesz 2006. okt. 12. Creative Commons License 11397
Na ja, aki ilyeneket kérdez azt én is lecserélném...
Előzmény: ppmr (11396)
ppmr 2006. okt. 12. Creative Commons License 11396

Ami engem illet, nekem egy másik kivitelező kéne :)

Csak azt szeretném tudni, hogy ő milyet vesz. Merthogy nem tudta megmondani, hogy C, V vagy mifélefajta, amit ő szokott venni. De viszek neki valami katalógust, bökjön rá melyik az, ha nem mondjuk C, akkor jön megint egy kis vita.

Amúgy azért abban bízom, hogy tudja mi kell még magán a radiátoron meg a  szelepeken kívül :)

Előzmény: monyesz (11394)
monyesz 2006. okt. 12. Creative Commons License 11395

Saaandor !

Végigolvastam amiket írtál. Ezek alapján neked kéménygondod (füstgáz elvezető) van, páralecsapódás és lefagyás, meg az ebből eredő problémák.
A Tigáz tervjóváhagyóit kár okolni, a problémával a tervezőnek illetve a kivitelezőnek (aki a kéméynt csinálta, ami itt gondolom a gyári füstgázleveztő rendszer elemiből készült, merthogy csak az lehet) kell foglalkozni. A megoldás egyszerűnek tűnik, szigetelni kell az elvezetőrendszer padlásfödém illetve tető feletti részét. Vagy bonyolultabban oldalra kell kivezetni: ez az ún. parapetes lenne, ami építési engedély köteles és bizonyos távolságoknak kell meglenni ahhoz, hogy egyáltalán megvalósítható legyen.

Amíg nem jó a füstgázelvezetés, addig a készülék jó vagy rossz mivolta sem fog igazából kiderülni szerintem, úgyhogy a szervízzel is hiába veszekszel.

Visszatérve a tervjóváhagyásra és a problémádra.
Van aki fel van háborodva, hogy ha a jóváhagyó (esetleg később az átvevő) beleszól, mert mi köze hozzá ? Hiszen szabályos elemekből lett építve ! Ugyanakkor nem fog működni...
Van olyan, aki igényelné a szakmai felügyeletet, de akkor mire való a tervező és a kivitelező ? Nekik a helyszínen fel kell mérni a lehetőségeket, a megvalósítás működőképes módját, így tervezni és kivitelezni - ezért fizetsz te nekik !

Tehát két ellentétes álláspont van, törvényileg az első van érvényben. Ne felejtsük el, hogy a tervjóváhagyás hatósági (szintű) munka, tehát nem arra szolgál hogy optimális megoldású legyen a terv, hanem hogy biztonságtechnikailag, azaz a GMBSz-nek megfelelő.

Előzmény: saaandor (11376)
monyesz 2006. okt. 12. Creative Commons License 11394

Neked Purmo C-s kell: www.purmo.com/hu/purmo-c.html , bár nem értem hogy minek külön megvenni a szelepet... A V-s lenne a beépített szelepes, le is van írva hogy az milyen fejekkel kompatibilis.

Kell még bekötőidom is...

Előzmény: ppmr (11392)
monyesz 2006. okt. 12. Creative Commons License 11393
Szerintem ez szabályosan nem fog menni. Gondolom a közműfejlesztési hozzájárulás 1x lett megfizetve. Ilyet esetben még 1x kellene, de ezt a helyi gázszolgáltatónál pontosan meg tudják mondani.
Előzmény: Attis_ (11382)
ppmr 2006. okt. 12. Creative Commons License 11392

Sziasztok!

Korábban csevegtünk itt termoszelepről és fejről, illetve a beépített szelepes purmo c és v típusokról.

A kivitelező azt mondja nem tudja, hogy c- e vagy v, de két konvektoros vagy körös / vagy mi. Ez melyik lehet? Olvasom a purmo radiátorok leírásait, de akkor sem jövök rá, hogy ez melyik. Még egy kis segítség a barkobához, hogy külön veszi meg a szelepeket. (így talán nem c és nem is v?)

MZ/Y 2006. okt. 12. Creative Commons License 11391
Kinti -20 foknál. Szerinted tavaly hányszor volt ilyen hideg?
Előzmény: enginer (11384)
TIHEMER 2006. okt. 12. Creative Commons License 11387

Kedves fórumozók!

Családi házban padlófűtést szobánként szeretném vezérelni.

Eképzelésem, hogy az osztónál minden körbe beteszek egy mágnesszelepet és miden szobákban egy termosztátot.

Olcsón szeretném megcsinálni ezért automata mosógép mágnesszelepét tervezem beépíteni /1000 Ft/. Kérdésem az lenne, hogy valaki használ-e ilyen olcsó mágnesszepet és az működőképes-e. A mágnesszelep behúzótekecsének melegedését megoldom, inkább attól félek, hogy a fűtési víz nem elég tiszta és sűrűn kell majd tisztogatni.

Üdv Tihemer

Droopy 2006. okt. 11. Creative Commons License 11386

kb igy szamolt a mernoqr:

homerseklet adatok:belul +20, kivul -15, padlo alatt 0, padlason -8 fok

kifele: deltaté 30 * 520 m2 * 0.4 k ertek azaz 7.2 kw

lefele: deltaté 20 * 190 m2 * 0.4 koruli k azaz 1.5 kw

felfele: deltaté 28 * 190 m2 * 0.4 koruli k azaz 2.1 kw

ez cirka 10.8 kw

ha bonyolitjuk ablakkal is akkor a kifele ketfele oszlik:

kifele ablak: deltaté 30 * ablakok osszfelulete nevezzuk "ize"-nak m2 * 1.1 k ertek

kifele fal: deltaté 30 * 520-ize m2 * 0.4 k ertek valamekkora 2

ez kicsit noveli a 10.8-at

Előzmény: Törölt nick (11362)
Droopy 2006. okt. 11. Creative Commons License 11385

Kb tenyleg ennyi a transzmisszios hoszukseglet egy 190 m2-es alapteruletu (570 m3) es 520 m2 0.4 k-s falfeluletu haznak 1.1 k-s ablakokkal cirka 40 m2 uvegfelulettel.

Amde lapozgass tovabb.

kell lennie meg egy sornak filtracios hoszukseglet vagy legcsere vagy valami hasonlo alatt. az cirka 9 kW kell hogy legyen ugyanezen adatok alapjan tehat telen kb 20 kw az osszes hoszukseglet.

Előzmény: KareninaAnna (11361)
enginer 2006. okt. 11. Creative Commons License 11384

"De én keveslem. A mi 115 m2 (+ 25 m2 fűtetlen garázs) Ytong 37.5-es házunkra kb. ennyi."

Akkor ezekszerint nálad a kazán éjjel-nappal 11,5kW teljesítménnyel üzemel, hogy tudja pótolni a 11,5kW-os hőveszteséget?

Előzmény: MZ/Y (11365)
Lacivill 2006. okt. 11. Creative Commons License 11383
Gáztervező megmondja.......
Előzmény: Attis_ (11382)
Attis_ 2006. okt. 11. Creative Commons License 11382

Sziasztok!

Gázbekötéssel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Ha egy "gázcsonkról" szeretném két családi ház ellátását megoldani 2 külön gázórával, az hogyan lehetséges persze törvényesen.

Köszi

Attis_

summarygloss 2006. okt. 11. Creative Commons License 11381

Kedves Zöldövezeti,

elnézést a késői válaszért - (vízkő a HMV-rendszerben téma).

Praktikus tanács 1: előremenő HMV beállítása ne legyen 55 C foknál magasabb.

Praktikus tanács2: kémiai vízlágyító + szűrő közvetlenül a vízóra után. Innentől viszont a csapvized ihatatlan - vagyis "nem egészséges mértékben sós". (Azért nem elektromos vagy mágneses vízlágyító, mert ott a víznek csak a fizikai tulajdonságai változnak meg, az összetétele nem, és nyomásváltozás <szivatttyú> vagy nagyobb melegítés <hőcserélő> hatására ezek a kedvező fizikai tulajdonságok bizony visszaállnak kedvezőtlenné.)

Ami a fémek elektrolitikai sorrendjét illeti: valós a veszély, persze a folyamat lassú. A réz megeszi a vasat, a vas/acél az alumíniumot. Közvetlenül nem is szokták ezért összekötni (pl. réz csatlakozóval nem szerelik a radiátort), hanem nikkelezett kötést használnak. Mennyi időt bír ki? Öt-tíz évet, attól függ, mennyire lágy a fűtési rendszerben a víz, milyen az áramlási sebessége és még millió dologtól.

Előzmény: Törölt nick (11274)
saaandor 2006. okt. 11. Creative Commons License 11380
Igen, turbós, Gimax 24k típus
Előzmény: Lacivill (11378)
MZ/Y 2006. okt. 11. Creative Commons License 11379
Nem egészen. Ez az IsoTwin van nekünk és ez csak kb. 11 kW-ig tudja magát visszafojtani. Olyat keress, hogy H-mod. Ráadásul belül van egy kis tárolója - nem tudnám konkrétan leírni, miért, de nem vagyok vele megelégedve.
Én arra gondoltam, hogy egy kazán + külön egy tárolós kazán a HMV-re. Most drágább (hogy mennyivel, az függ attól, hogy mennyivel olcsóbb kazánt tudsz venni a fűtésre), de hosszú távon illetve komfortban megtérülne.
Előzmény: KareninaAnna (11375)
Lacivill 2006. okt. 11. Creative Commons License 11378

Ez turbós készülék?

Előzmény: saaandor (11376)
Droopy 2006. okt. 11. Creative Commons License 11377
Ez igy ranezesre winwatt kalkulacio. def -15/+20 fokos teli gorbevel
saaandor 2006. okt. 11. Creative Commons License 11376
Hát, de a biztonsági előírásokat sérti, hogy a függőleges kéménnyel szerelt cirko nem működik biztonságosan TÉLEN: tehát-sajna?-ez a kivitelezés nem biztonságos. Stori: amikor kifizettem az 50 ezret a kéményre a boltban, akkor a fizetés után megjegyezték, hogyha vízszintes kivitelezésű kéményre készült volna a terv, akkor ezt 2 ezerből megúsztam volna.
Perelni persze nem akarok, majd házilagos vízszintes kivitelezést választok (persze szakember köreműködésével)
De hogy is van ez? A terveket engedélyezőnek nincs köze ahhoz, hogyan fog működni a készülék?
Előzmény: Törölt nick (11371)
KareninaAnna 2006. okt. 11. Creative Commons License 11375

Egy mérnök már kiszámolta a hőveszteséget: 11.5kW.

A Saunier Duvalnál van ISOTWIN F24 E típusú kazán, az külön tárolós? Valami ilyemire gondoltál?

Előzmény: MZ/Y (11373)
urbancsok 2006. okt. 11. Creative Commons License 11374

Nem kell a melegvízre külön számolni, mert akár kombi, akár tárolós a kazán, egyszerre csak egy funkciót (HMV vagy fűtés) lát el.

Ha a 3 WC egyben 3 fürdőszobát is takar, akkor kizárólag tárolós készüléket lehet beépíteni. Illetve lehet kombit is, csak melegvized nem lesz.:(

kazáncsaládot tudok javasolni, melyeknek nem csak a prospektusukban szerepel az "Energiatakarékos és környezetkímélő" üzemmód.

MZ/Y 2006. okt. 11. Creative Commons License 11373
Egy dolgot felejtettem írni.
Én erőteljesen elgondolkodnék egy külön kazán + külön tárolós HMV kazán beszerzésén. Egyrészt, esetleg elég lenne egy kisebb, olcsóbb 18 kW-os kazán (ami csak önállóban létezik tudtommal, kombiban nem), másrészt val'szeg nőne a kazán(ok) élettartama. Egy kombinál, ha fűtés közben melegvizet engedsz, leáll, átkapcsol HMV-re, bekapcsol, aztán megint leáll, visszakapcsol fűtésre. Egy öt tagú család már elég sokszor megszakítgatja a fűtést. És lentebb volt szó róla, hogy a kazán annál tovább bírja, minél többet jár egyhuzamban.

FONTOS: Én ugyan írtam kW-okat, de mondhatni ex-has, mindenképpen ki kellene számíttatni a ház tényleges hőveszteségét!!!
Előzmény: KareninaAnna (11367)
saaandor 2006. okt. 11. Creative Commons License 11369
T Fórumlakók és olvasók, vettünk tavaly egy Termomax cirkot, amivel télen rengeteg gondunk volt, garszerelővel összevesztünk. Rengetegszer leállt, az összes hibajelzést kiadta, a legszebb az volt, amint egy téli vasárnap e01-es,elektronikus probléma hibajelzést adott. A még rosszabb az volt, hogy ezután két óra múlva "megjavult". Na, gondoltuk, ezt ki fogjuk cseréltetni, erre képzeljétek, a cirkonk egész nyáron működött (még amikor befűtöttünk akkor is), de télen valószínűleg megint nem fog, mert a kéményére ráfagy a vízgőz és akkor nem szellőzik rendesen és akkor... és akkor... De tény, hogy ez így van, ezt a befagyást szívtuk télen. Nade, hogy most jön a tél, elgondolkoztam, hogy EZT a tervet a Tigáz engedélyezte, valószínűleg 5678 ilyen tervet engedélyeztek és feltehetően nem volt sehol baj (vagy csak nem mertek szólni a tulajok)?
Persze, elmehetek a Tigázhoz szólni, hogy mi van, ha engedélyezték és mégsem működik? Csak ez furcsa így. Hogy van egy drága cirko, ami időjárásfüggő? Szóval ezt tök nem értem. És az egész felszerelés és kivitelezés szabványos kivitelben történt. Mi legyen a következő lépés? Persze, elmegyek a Tigázhoz, mint engedélyezőhöz. Csak ez egy furcsa történet: mintha megint én lennék a hülye.
Megírtam nekik, (hivatalosabb stílusban), amire a Tigáz-becsületére legyen mondva- emailfordultával a következőket válaszolta:

TISZTELT ...................ÚR

A FOGYASZTÁSI HELY ISMERETE ALAPJÁN A GÁZTERVEZŐVEL KELLETT EGYEZTETNIE A KÉSZÜLÉK ELHELYEZÉSÉT, KIVITELEZÉSI LEHETŐSÉGEIT. HA AZ AKTUÁLIS ELŐÍRÁSOKNAK EZ MEGFELELT AKKOR A TERVJÓVÁHAGYÓINK HOZZÁJÁRULNAK A SZERELÉSI MUNKÁLATOKHOZ, KETTŐ ÉVIG. TEHÁT A TAPASZTALAT ÉS A GYAKORLAT NAGYBAN KIHAT A VÉGEREDMÉNYRE.

ÜDVÖZLETTEL .......................ÜGYINTÉZŐ CC. MISKOLC

EZek után már csak az a kérdés, hogy kit jelentsek fel ebben az ügyben: magamat?

Előzmény: MZ/Y (11368)
MZ/Y 2006. okt. 11. Creative Commons License 11368
Ha változik a kazán, akkor újraengedélyezés - legalábbis a kéményseprőknél biztosan.
Előzmény: KareninaAnna (11367)
KareninaAnna 2006. okt. 11. Creative Commons License 11367

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást!

Nem vagyok szakértője a dolognak (gondolom ez egyből kiderült:), ezért csináltattam is teljes gépészeti kiviteli tervet 120e pénzért! Amit bemásolta, az csak a hosszú számítások vége a tervben. A ház szintén 37,5-es ytong és a 200m2-ben benne van egy 10m2-es fűtetlen kerti tároló (ez tehát kiesik, mivel főfallal van elválasztva a lakástól) és egy kisebb hőigányű 21m2-es garázs. Az alsó szinten padlófűtés lesz, a felsőn csak a fürdőkben. Ha már ezzel a kazánnal van beadva és jóváhagyva a gázterv (kéményseprőknek, gázosoknak) akkor a kazán típusának megváltoztatása esetén újra kell engedélyeztetni? Vagy minden további nélkül beszerelhető az Enginer által javasolt Themafast F 25 E H-mod típusú kazán? Ugyanaz a füstgáz elvezetése? A kémény egyébként Leier LT (Turbo) 16-os.

MZ/Y 2006. okt. 11. Creative Commons License 11366
A melgvíz előállítást nem fűtés közben csinálja, hanem helyette: míg melegvizet készít, leáll a fűtéssel, úgyhogy a HMV készítés hőigényét nem kell hozzáadni a fűtés hőigényéhez.
Tényleg kellene csináltatnod egy korrekt fűtéstervezést. Igaz, bele kerülhet akár 50 e pénzbe is, de ha tényleg jó, akkor meg is térülhet az ára. (Nem veszel feleslegesen nagy kazát, radiátorokat.) Ha az megvan, akkor csak egy tanács: akkora kazánt vegyél, amelyik tudja a kiszámított értéket hozni + egy keveset* (mert pl. 3 napig még 3 fokkal hidegebb van, mint amire a számítás készült, na meg szellőztetsz a legnagyobb hidegben is) és ha lehet, minél jobban vissza tudja venni a teljesítményét. SD-nél a H-mod kazánok ilyenek, de biztos van más márkánál is ilyen.

* A plussz teljesítmény nem biztos, hogy kell, mert a tervezők is rá szoktak hagyni - ezt tisztázni kell vele.

Ami probléma lehet, ha kifizeted a tervezést és rossz számítást kapsz... Én fizettem és a tervező ugyan biztos jól számított, de olyan ráhagyást csinált, hogy bődületes nagy radiátorokat tervezett. Aztán kiderült, hogy áttételesen ismerjük az egyik kollégáját, Ő 2 szobát újraszámolt és gyakorlatilag a fele hőigények jöttek ki. Ehhez hozzáadtam még vagy 10 %-ot és akkora radiátorokat vettünk. Na, ez meg kevés egy kicsit, de nem vészes.

Hogy bonyolítsam, én ragaszkodtam a 2 termosztátos verzióhoz (radiátoroknak és a padlónak), ami utólag nem volt jó ötlet. Ha csak az egyik termosztát kért fűtést, olyan kevés hőigény volt, hogy a kazán állandóan ki-be kapcsolt. Azóta a padló termosztátját kikötöttem. Úgyhogy - szerintem - jobb, ha csak egy radiátoros szobából megy a vezérlés (a leghidegebből), a többi radiátorra termofej, a padlófűtést pedig hozzá kell igazítani a radiátoros fűtéshez. Erről Urbancsok topiktárs tudna többet írni.

Hú, de hosszú lett...
MZ/Y 2006. okt. 11. Creative Commons License 11365
Szerintem van valami szabvány, hogy hány fokos kinti hőmérsékletnél számolják. Bár az építész nem hiszem, hogy nagyon otthon lenne ezekben a számítgatásokban.
De én keveslem. A mi 115 m2 (+ 25 m2 fűtetlen garázs) Ytong 37.5-es házunkra kb. ennyi.
Előzmény: enginer (11364)
enginer 2006. okt. 10. Creative Commons License 11364
Ez a 11.5 kW a maximum hőveszteség lehet felkerekítve.
enginer 2006. okt. 10. Creative Commons License 11363

Ha a télihőveszteséged 11,5kW, akkor nem érdemes olyan kazánt venni aminek a minimum teljesitménye 9,6kW (Vaillant).

A Galaxy nem is biztos, hogy H-mod,

de egy Themafast F 25 E H-mod szerintem bőven elég lenne neked, és még jóval olcsóbb is.

KareninaAnna 2006. okt. 10. Creative Commons License 11361

Szia! Köszi a választ. Nem kicsit keseredtem el.

Igen csinált hőveszteség számítást:

"Teljes épület

Téli hőveszteség: 11.5 kW

Energetikai számítás Használat jellege: folyamatos

Külső felület: 520.6 m2 Fűtött épület térfogat: 570.7 m3

Számított fajlagos veszteség: 0.411 W/m3K Megengedett fajlagos veszteség: 0.647 W/m3K

Az épület az energetikai számítás alapján MEGFELELŐ."

Szóval tényleg nagyon sok az a 35 KW. Azért a melegvizet is ez a kazán állítja elő, így azért arra is kell számolni, nem?

A SD kazánról ezt írja a prospektus

"Energiatakarékos és környezetkímélő
- a szélessávú (17-100%-ig) lángmoduláció révén kis teljesítménynél csökken a ki-bekapcsolások száma, és ezzel megnő a hatásfoka
- a kevesebb ki-bekapcsolás kevesebb szennyező és kisebb zajkibocsátást jelent
- változtatható fordulatszámú ventilátor › tökéletesebb égés, jobb hatásfok"

Így elvileg ez a készülék kisebb felhasználás mellett is jó hatásfokú.  Egyébként van valamilyen kazán, amit konkrétan ajánlani tudnál?

Előre is köszi!

Előzmény: urbancsok (11360)
urbancsok 2006. okt. 10. Creative Commons License 11360

200 m2, és most épül? Akkor a tervező végzett hőveszteség számításokat is. Ez kötelező. Nos, az érvényes szabványok szerint ez az érték kb. 50-60 W/m2.

Ha ez így van, akkor - némi légcseréből adódó veszteséggel is számolva - elég egy 20 max. 24 kW-os kazán. Ha esetleg az is fontos lehet, hogy mennyit fogyaszt és mennyi az élettartama, akkor célszerű a kondenzációs kazánt választani. (már ha valamelyik az, bevallom nem ismerem ezeket a típusokat). 

A nagyobb teljesítmény mindössze két gondot okoz:((

- magasabb fogyasztás

- rövidebb élettartam 

Szerintem nem jó szakembereket választottál.

Előzmény: KareninaAnna (11357)
monyesz 2006. okt. 10. Creative Commons License 11359

Okozhat gondot, jó lenne tudni, hogy mi alapján lett belőve a 28 ill. a 35 kw. Magyarán hiányzik a két érték mögül egy korrekt  tervezésen, számoláson alapuló hőigény. Egyik értéket se fogadd el, amíg nem nincs tisztességes számítás !

Egyébként a gázszerlő hogyan változtathat a terven ???

Előzmény: KareninaAnna (11357)
monyesz 2006. okt. 10. Creative Commons License 11358

Ezt beugrató kérdésnek szánod ?

Az energiatörvények (no nem amiket a kormány hoz :)) ) szerint ugyanannyi energia bevitel kell mindkét esetben. Kérdés hogy milyen hatásfokkal állítod elő ezt az energiát !  A kondenzációs kazánok előnyben vannak, mert a füstgázból is elég sok energiát tudnak "nyerni". A másik kérdés, hogy a készüléknek melyik üzem a jobb, természetesen a folyamatos, ezt tudják a lángszabályzós készülékek (állítják a láng "magasságát" ugyebár, azaz szabályozzák a teljesítményüket), ez az üzem is jelenthet némi takarékosságot (ha máshogy nem hát karbantartási szempontból). A harmadik a komfort, a be-be durrantó kazán túlfűtést okozhat, ez egy "öntanuló" termosztáttal ellensúlyozható.

Nagyjából szerintem ennyi...

Fontos még hogy a kazán teljesítménye ne legyen túl nagy a szükségeshez képest (a lángszabályzósok ugye bizonyos határok között tudnak játszani a teljesítménnyel) ! Ugyanígy a radiátorok méretezésére is jó odafigyelni.

Aztán ha van időjáráskövető szabályzó a készülékhez, akkor az előremenő vízhőfok állítása révén is optimális energiafogyasztás és komfort érhető el nagyjából.

Oda kell még figyelni, hogy milyen egy komolyabb készülék megtérülése, mert lehet hogy nem érdemes százezrekkel többet beruházni, mondjuk egy 56 m2-es lakásnál, mert nagyon soká lenne  vissza a készülék ára a gázfogyasztásnál. Esetleg érdemes hozzászokni alacsonyabb hőmérséklethez, mert minden 1 celsius fokos emelés 4-6% gázfogyasztás növekedéssel jár.

Nagyjából ennyi jutott eszembe...

Előzmény: Laci10000 (11354)
KareninaAnna 2006. okt. 10. Creative Commons License 11357

Sziasztok!

Épülő családi házunk gépészeti munkái mostanában kezdődnek. A ház 200m2, 2 fürdőszoba, 3 WC. A gépésztervező a Vaillant ThermoTOP Premium 28 KW-os gázkazánt tervezett be, a gázszerelő viszont egy 35KW-os Saunier Duval Galaxyt ajánlott, mert az szerinte jobb és olcsóbb is. Az lenne a kérdésem, hogy okoz-e valami gondot, hogy az ajánlott kazán 7 KW-tal nagyobb teljesítményű?

Jancsii 2006. okt. 10. Creative Commons License 11356
Ezt a típust nem ismerem, de szerintem nem azt jelenti. A napos állás a nyári, ebben az állásban csak melegvizet állít elő a radiátorokat nem füti. Hópehely állás a téli üzemmód, ilyenkor a radiátorokat is füti addig, amig a termosztát kinem kapcsolja. ( ha van termosztát).
Előzmény: szicsu (11355)
szicsu 2006. okt. 10. Creative Commons License 11355

Hali!

Barátnőm nem kapott kézikönyvet a lakóparki BAXI Main 24 Fi kazánhoz.

Kérdésem: Mire való az alsó középső gomb, baloldalán jégvirággal, jobb szélén napocskával.

Én csak vélelmezem, hogy előremenő vízhőmérséklet (télen ill. nyáron). Beüzemelés óta "jégvirágon" áll.

Súgjatok (és hogy érdemes beállítani?)

szia

szicsu

Laci10000 2006. okt. 10. Creative Commons License 11354

Sziasztok!

Egy gazdaságossági kérdésem van. Melyik esetben fogy kevesebb gáz (melyik megoldás olcsóbb):

1. alacsony vizhőfokot keringtetni szinte folyamatosan

2. magas vízhőfokot és akkor gyorsabban fűt?

lehet hogy nem érthető, akkor kérdezzetek. :-)

egy 56 m2-es lakásról van szó, kombikazánnal.

Köszi Laci

gaga1 2006. okt. 10. Creative Commons License 11353
köszi a segítséget.most már tényleg gyorsan be kell szerezni valami fűtést mert már csak 18 fok van a szobában.az nekem hideg:)))
Előzmény: monyesz (11351)
gaga1 2006. okt. 10. Creative Commons License 11352
köszi.megint tanultam valamit:)))
Előzmény: MZ/Y (11350)
monyesz 2006. okt. 9. Creative Commons License 11351
Akkor érdemes elektromos fűtésben gondolkodni (klímával esetleg), főleg ha nem érhető el gáz. Vagy vízteres kandalló...
Előzmény: gaga1 (11349)
MZ/Y 2006. okt. 9. Creative Commons License 11350
HMV = használati melegvíz. Szóval a melegvíz. :o)
Előzmény: gaga1 (11349)
gaga1 2006. okt. 9. Creative Commons License 11349
ez egy földszinti 36 nm-es lakás.egy szoba,konyha,fürdő,előtér.
mi az a HMV? a hőigényét hogy tudom megmondani?
nem értek hozzá egyáltalán sajna:)))
Előzmény: monyesz (11348)
monyesz 2006. okt. 9. Creative Commons License 11348

Mekkora ez a lakás (milyen a hőigénye és mennyi HMV kellene)  ?

Pelletes kazánban nem goldolkodtál ? Urbancsok.hu felvetette a napkollektoros megoldást...

Előzmény: gaga1 (11342)
Murdock1981 2006. okt. 9. Creative Commons License 11347

Hali mindenkinek!

Elég analfabéta vagyok ebben az irányban, szal sorry ha hülyeséget kérdezek! Először is egy kétszintes családi házban lakom, mely össz területe kb 220m2, gravitációs fűtési rendszer van kiépítve és egy thermotéka 29kw-os álló kazán üzemel.(+ egy vegyestüzelésű is). Az első kérdésem, hogy ennek a kazánnak mennyi lehet a hatás foka? A másik, hogy valójában mi az a turbós kivitel? És ha leszeretném cserélni a jelenlegi kazánomat, egy kombi cirkóra, azt megtehetném-e a gravitációs rendszer mellet? És a kombi kazánnal mennyit spórólnék a melegvizen a jelenlegi 120l-es hajdú helyett, ami havi 9ezerbe kerül? Ja és persze a gázon mennyi lenne a spórolás?.Sorry a sok kérdésért és előre is köszönöm a választ!:)

Harvester 2006. okt. 9. Creative Commons License 11344

A tavasszal én is ezzel a dilemmával küzdöttem, aztán gázos cirkó lett belőle. Nekem ami alternatíva felmerült, az egy jó minőségű, kemény télen is fűteni képes multisplit klíma. Azok sokkal kevesebb villamos energiát fogyasztanak egy villanykályhához képest, kérdezz rá a klímás topicban.  Van aki azt mondja, valami kiegészítő villamos fűtés ahhoz is kell, mert -15C alatt nem működnek jól. De már találni olyat is amelyik bírja a hidegebbet is (nekem Daikin-t ajánlottak).

Én a következő megfontolásból választottam cirkót: kb. ugyanannyiba került volna mindkét rendszer (700-800 ezer Ft).

A klíma mellett szólt hogy meg van oldva a nyári hűtés is, egy csapásra.

A klíma ellen szól: 

1. a cirkó lényegesen kevesebb mozgó/romló alkatrészt tartalmaz és sokkal kisebb a karbantartás igénye. Azon gondolkoztam el, milyen ideges lennék ha -15 fokban beszarna a hőszivattyú és egy hónapot kellene várni pótalkatrészre.

2. Zajos a kültéri, szomszédok hőbörgése garantált, építési engedély is kell.

3. egy-két villanykályha megvan 50 ezer forintból. A maradék 700 ezer forintból meg nagyon nagyon sok évig lehet fűteni. Szóval hiába drágább a pazarló villanyfűtés, ha csak 15 év alatt hozza vissza a különbözetetet, lehet mégis megéri.

Üdv

Harvey

Előzmény: gaga1 (11342)
autó 2006. okt. 9. Creative Commons License 11343
Igaz. Budakeszi.
Előzmény: MZ/Y (11341)
gaga1 2006. okt. 9. Creative Commons License 11342
az a baj,hogy a gázt nem lehet ide bevezetni.
ezért gondolkodom még mindíg a fűtésen.
ahány embert kihívtam annyiféle megoldást kínáltak erre a kis lakásra.
vagy áram vagy fafűtés.de egyenlőre egyikhez sincs semmilyen fűtőtest.
egy db. 6 kw-os hőtárolós van a szobában.a többi helyiségben semmi.tehát penészedik mint állat.és hideg van.
azon is törtem a fejem,hogy a hőtárolóst lecserélem kettőre.egy 4.5 és 3 kw-osra.így már két oldalról nyomná a lanygyosat:)))
vagy a másik egy kandallókályha amit meg csak az előtérben tudok elhelyezni.ez meg nem egy túl jó megoldás a hőeloszlás miatt.
hát ennyi:)))
Előzmény: urbancsok (11329)
MZ/Y 2006. okt. 9. Creative Commons License 11341
Szerintem írj egy várost is.
Előzmény: autó (11340)
autó 2006. okt. 9. Creative Commons License 11340
Szervusztok!
Nem tudtok ajánlani Junkers Eurostar fali kombihoz megbízható szerelőt? Aki eddig jött, ment más üzletágba és most elkezdve a fűtést felmegy a viznyomás és lefúj a szelep, kijön a víz.
Köszönöm, autó
Harvester 2006. okt. 8. Creative Commons License 11339

Mivel érdemes lefesteni a fűtéscsöveket? Olyan festéket tudtok ajánlani, ami többféle színben is kapható és kibírja a meleget?

monyesz 2006. okt. 7. Creative Commons License 11338

Hm, hát ez ügyben inkább gépész tervezőnek kellene nyilatkozni. Mert ismerni kell a tervezési segédlet alapján a lehetőségeket...

A 220 elég érthető okok miatt van, hogy az égéstermék ne nyomjon képen, ha pont a kéménynél állsz...

Előzmény: gattodireggio (11337)
gattodireggio 2006. okt. 7. Creative Commons License 11337
Mivel a kéményen kívül nincs más lehetőség a tetőkivezetésre (ez lenne 200 ezer), csak a fali kivezetés jöhet szóba.

Én ugyan nem értem a 2.20 m szükségességét, de ha ez van, ez van.
Alternatív ötlet (lehet baromság): A kiválasztott helyen (60 cm magasság) kivinnénk a kéményt a falon, kint egy könyökcsővel függőlegesen felvinnénk 2.20 méterig, és ott lenne "kivezetve".

Szakvélemény? (Nagy hülyeséget mondtam, vagy sem?)
Előzmény: monyesz (11334)
play dead 2006. okt. 7. Creative Commons License 11336

Szia!

Igen felhívtam őket.

Van zárt égésterű is  CERACLASS ZWSE-24-5 MFA 282900FT!

Kaptam egy másik árajánlatot ZS 23-1 AE+ST120LITER  294000FT!(kompletten szerelvényekkel) Szerintem eléggé elgondolkoztató a helyzet!

Előzmény: Emi2 (11322)
feri60 2006. okt. 6. Creative Commons License 11335
Computherm 004 RF Vezeték nélküli szoba termoszát:
http://www.drgaz.hu/os/index.php?stilus=webaruhaz&first=5&hiv=103&select_rendezes=

Két falon át kb. 8 méter a hatótávolsága. Most cserélek kazánt, a típus kiválasztásánál az egyik szempont az volt, hogy az újhoz is tudjam használni a rádiós kütyüt.
Előzmény: rjoe (11326)
monyesz 2006. okt. 6. Creative Commons License 11334
És ha nem oldalfali hanem tetőn keresztüli kivezetésű lenne (ha szükséges, akkor a kazán máshova helyezésével is) ? 
Előzmény: gattodireggio (11328)
monyesz 2006. okt. 6. Creative Commons License 11333

Akkor a cserépkályhát bontasd el, ami nem egyenlő a szétveréssel, és tedd el jobb időkre ! Komolyan !
A cserépkályhás topicban meg írtam neked, hogy szerintem az egy Héra égős cserépkályha lesz...

A kétszobásba  nem lehet esetleg úgy berakni a cserépkályhát, hogy az egyik szobát és mondjuk az előszobát fűtse ? Nem biztos hogy ennek sok értelme van, de lehet esetleg...

Előzmény: verponty (11327)
urbancsok 2006. okt. 6. Creative Commons License 11332
Meglehetősen hülyeség ez a megoldás. Tedd a leghidegebb helységbe és a többi radiátort szabályozd a torlókkal, vagy termofejekkel.
Előzmény: rjoe (11303)
urbancsok 2006. okt. 6. Creative Commons License 11331

Alacsony hőmérséklet? Mondjuk, padló- vagy falfűtés? A pufferhez 25 liter elegendő.

A HMV-hez elég egy 15 literes.

Előzmény: Gpeti (11293)
urbancsok 2006. okt. 6. Creative Commons License 11330
Több, mint célszerű!:(
Előzmény: PaLac (11284)
urbancsok 2006. okt. 6. Creative Commons License 11329

Az infrapanel két féle alkalmazásra "jó".

1. kiegészítő fűtésnek

2. "pénznemszámít ide az űrtechnológiát" újgazdagok számára.

De miért akarsz árammal fűteni. Vagy ha elszántan ragaszkodsz az amperekhez, miért nem értelmesebb módon teszed. Lásd: vm. folyadékfűtés, elektromos fűtőpatronnal szerelt tárolóval. Esetleg napkollektorral fűszerezve.:)

Előzmény: gaga1 (11283)
gattodireggio 2006. okt. 6. Creative Commons License 11328
Üdv!

Már azt hittem túl vagyok a nehezén, kiválasztottuk a megfelelő kazánt (TERMOMAX Inka 24 K), de ez vágyálom volt.
Beütött a ménkű...

Kiderült (a szerelő és a tervező mérnők!!! véleményévél szemben ) a parapetes kéménykivezetés minimál magassága 2m 20cm. Slussz. Nincs alku.

Csakhogy nem tudjuk 2 m 20 magasságban kivezetni. (Félig sülyesztett pince-garázs, emelkedő talajszint ).
A kéménybélelést meg (+200 ezer ft-ért), per pillanat nem tudjuk vállalni.

Nem akarjuk "feketén" beszereltetni, de azt mondják más lehetőség nincs.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok!
verponty 2006. okt. 6. Creative Commons License 11327

ezer hála és köszönet a véleményért.

1. Garzon: kéménycsatlakozási lehetőség lesz/van a szobában. De valszeg az lesz a vége, hogy a garzonban marad a konvektor,a fürdőbe megy egy villanybojler és max egy (elektomos) hőbefújó.

Egyébként a cserépkályhás konvektor önmagában mennyire jó/rossz? Jobb, mert tovább tartja hőt, és rosszabb, mert nagy és csúnya?

2. A kétszobás lakásban csak az egyik szobában van cserépkályha, a másikban nincs semmiféle fűtőalkalmatosság. nem tudom átrakni úgy, hog ymindkét szobát fűtse, mert a két szoba teljesen különálló, köztük van az előszoba és a fürdőszoba.  Így valszeg cirkó lesz a vége.

Előzmény: monyesz (11324)
rjoe 2006. okt. 6. Creative Commons License 11326

Szia!

Nem tudod véletlenül kb mekkora a hatótávolsága?

Neked melyik típus van és mik a tapasztalatok?

Előzmény: feri60 (11325)
feri60 2006. okt. 6. Creative Commons License 11325
"Arra gondoltam, hogy veszek vezeték nélküli termosztátot és azt tudom különböző helyek re tenni.
Reális lehetőség ez vagy hülyeség, mi lenne a megoldás???"

Nálam pont így van, tökéletes megoldás ;)
Alapesetben a kandalló párkányon van a termosztát (computherm), ha másnaponta befűtünk (húsvét másnap, Karácsony másnap), akkor vándorol a hálóba.
monyesz 2006. okt. 6. Creative Commons License 11324

Sok dolog nem tiszta: pl. hol és milyen kéménycsatlakozási lehetőség van ? Konvektort sem engednek béleletlen kéménybe rakni manapság, tehát egy hosszú kémény esetén drágább lehet a dolog mint a cirkós.
Milyen fűtés lesz a garzon fürdőjében ? Egy garzonba elvileg egy konvektor is elég, ha lemondasz a programozott fűtésről (ld. szobatermosztát). Garzon esetén a villanyos hőtárolós vízmelegítő is jó megoldás lehet (a Hajdú jó és olcsót gyárt), nem kell erőltetni a gázt.

A kétszobásba cirkót raknék és a cserépkályhát úgy raknám át, hogy fűtse mindkét szobát lehetőleg (és esztétikailag és lakberendezésileg is passzoljon - ha lehetséges). Így nagyon kellemesen kifűthető lenne a lakás !

Előzmény: verponty (11321)
egomez 2006. okt. 6. Creative Commons License 11323

Sziasztok Fórumozók!

kazán téma:

Új építésű ikerházba költözünk (2+2f szoba), 1radiátor + 1 padló kört kell bírni a kazánnak + tervezett szolár kiegészítés HMV-re(később).

Ki mit tud, esetleg milyen tapasztalattal bír a Vaillant ecoCompact VSC 196 C150 típusú kondenzációs kazánról? VSC 196

Álló kazán, beépített 100l-es rétegfűtésű tárolóval.

Beszerelő "mesterem" elfelejtette említeni, hogy ha már nem akartam az eredetileg tervezett Beretta Smart 24-et, akkor füstgázcsövet is szerezzek be! Mondván, a Berettához jár ilyen.

Megyjegyzem a csőnek át kell mennie egy emeleti szinten, majd onnan ki a tetőre.

Ráadásul olyan jó a tervezés, hogy két törés is kerül csőrendszerbe(kb.7-8m): egy T-idom és egy könyök. Mennyivel csökkenti ez a kazán teljesítményét?

Ja, ugye kell még a kazánhoz a kötelező tartozék-konzol és egy szabályzó sem árt. Ehhez már a Vaillant VRC420s illik. Mesterem itt is közbeszól, hogy az időjárásfüggő szabályzás felesleges és pénzkidobás, egy egyszerű 10-20e Ft-os szobatermosztát is megteszi. Egyébként láttam a neten 6-8e Ft-os termosztátokat is. Tényleg ekkora a különbség közöttük???

Az említett kazán problémamentesen működne egy más márkájú, olcsóbb szabályzóval is??? Szerintem a kazános fűtés lelke a szabályzó, de cáfoljatok meg,ha nem így van!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

U.i.: nézegettem Buderus kondi kazánok közt is, de ilyen kaliberű és kompakt kazán még talán drágább is. Tudom nem olcsó a Vali, de nagyon helytakarékos és ha igaz, fogadja a szolárkört is!!

Emi2 2006. okt. 6. Creative Commons License 11322
Szia!
Sikerült beszélni velük?
Előzmény: play dead (11301)
verponty 2006. okt. 6. Creative Commons License 11321

Minden tanács jól jönne.

Adva van egy 3 szobás+konyhás+fürdőszobás lakás, amit szeretnék két lakásra bontani: 1 garzon, illetve 1 kétszobás. A lakásban jelenleg 2 szobában van cserépkályhába bújtatott gázkonvektor.

Mi legyen a megoldás?

1. garzonban kiépítendő fürdőszobába bojler (ami a konyhába is küld melegvizet), illetve a szobában a cserépkályhás gázkonvektor megtartása, esetleg kályha lebontása, konvektorcsere. A másik lakásba szintén bojler a fürdőbe, egyik szobában a cserépkályhás konvektor meghagyása, a másikban (ahol most nincs fűtés), konvektor beépítése.

2. Cirko mindkét lakásba.

3. Cirko a kétszobás lakásba, és az 1. pont alatti megoldás a garzonba.

4. bármi más.

Mi legyen a cserépkányhával? :)

Lacivill 2006. okt. 6. Creative Commons License 11320

Bemész szaküzletbe, és kérsz mosdórögzitő készletet, jó márkát irtűál.

A zacsiban benne van minden ami kell!

Előzmény: Vikusz (11319)
Vikusz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11319

Sziasztok!

10-es porotherm falra kéne kis kézmosót, illetve egy átlagos mosdót felszerelnem.

Mekkora átmérőjű dübellel(az se baj ha konkrét típust mond valaki valamelyik cég kínálatából pl fischer)szereljem,ehhez mekkora átmérőjű csavart használjak, kell-e átmenő szerelés(megoldható), hátha valaki rámászik:) .

Eddig úgy emlékeztem hogy 14-es tipli kell hozzá, és abba illik az a tőcsavar?, de most nem találtam infót erről.

Előre is kösz

Vikusz

Hörpi 2006. okt. 5. Creative Commons License 11318
:o)
Előzmény: Lacivill (11317)
Lacivill 2006. okt. 5. Creative Commons License 11317
Jó a sorrended.......
Előzmény: Hörpi (11315)
ezoz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11316

Elég korán kezdi ezt az oxidációt, most 2 éves. Lehet, hogy ez nem fogja bírni 13 évig?

Kitakarítottam a lamellák között, precízebben mint tavaly a szerelő 8ezerért. Kefe, ecset, sürített levegő...szép tiszta lett!

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (11310)
Hörpi 2006. okt. 5. Creative Commons License 11315

Sziasztok!

Pont most nézegettem a Prodax Nova szobatermosztátot, de az valahogy 3szor drágább a Computhermnél. Vajon mi lehet a különbség közöttük? Én laikusként nem találok túl sokat....

Tudnátok tanácsot adni abban, hogy milyen márkájú víztárolós kombi gázkazánt válasszunk? Vaillant, Saunier Duval, Ferroli...

Üdv,

Hörpi

RodrigeZZ 2006. okt. 5. Creative Commons License 11314
Ebből a választékból a Computherm 004 RF tip. nálunk tavaly óta üzemel gond nélkül.
Adó és vevő közt kb 15m távolság 1 főfal és 1 közfal, igaz mindkettőn van (zárt)ajtó is és viszonylag kis "kanyarral" látná egymást a két egység.

R.
Előzmény: Harvester (11313)
Harvester 2006. okt. 5. Creative Commons License 11313

http://www.computherm.hu/

Egész kultúráltak és nem túl drágák. Van fenn árlistájuk a website-on.

Harvey

Előzmény: rjoe (11312)
rjoe 2006. okt. 5. Creative Commons License 11312
Abban tudna-e valaki segíteni hogy milyen típusú rádiós termosztátot válasszak és kb mennyibe kerül? Előre is köszi.
Harvester 2006. okt. 5. Creative Commons License 11311

Vannak lelkiismeretes ellenőrök. Találkoztam többel is. Kéményessel, gázossal. És ha az ember nem hisz benne, hogy egyre több lesz belőlük, illetve nem korrumpálja az ingatagokat akkor nincs értelme arról álmodni hogy egyszer itt is érték lesz a becsület.

Előzmény: Marcesz (11304)
monyesz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11309

Igy is lehet jó, de akkor a kandallós helyiség nem lehet a leglassabban felmelegedő, ahová ugyebár illik elvileg rakni a szobatermosztátot. Az igaz, hogy ha a körök már ki vannak alakítva, akkor ugyis ez a megoldás életképes amit írtál.

A rádiós meg csak akkor kell persze ha nem lehet kivezetékelni, mert egyébként az csak drágítja a dolgot.

Előzmény: pacseryk (11308)
pacseryk 2006. okt. 5. Creative Commons License 11308
Szerintem az ötlet jó. Rádiós termosztát kell, és a kandalló által fűtött szobákba, vagy az összesbe termosztátos szelepes radiátor. Olcsóbb mint a külön radiátor kör vezérlés. Nálam is így lesz ha meglesz a kandalló.
ezoz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11307

Sziasztok!

Most pucolgattam a gázkazánomat és a hőcserélőn zöldes-kékes színű lerakódás van, egy részét sikerült letakarítani, de még maradt. Mi lehet ez? Valami hibára utal? Vagy valami természetes réz-kioldódás?

monyesz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11306

Esetleg két termosztáttal is lehetne próbálkozni.

Az egyiket a hidegebb helységbe rakni, ez indítaná a kazánt. A másik a meleg helységbe, és egy motoros szelepet vezérelni, ami le tudja választani az azon a körön levő radiátorokat (de csak elektromos kötés kérdése, hogy az is tudja indítani a kazánt). Persze ehhez két kört kell kialakítani és a radiátorokat a megfelelő körbe rakni. Nálam így működik...

monyesz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11305
Érdekes, de a Baxi-ról itt is többen nyilatkoztak jókat.
Előzmény: Emi2 (11302)
Marcesz 2006. okt. 5. Creative Commons License 11304
Lelkiismeretes ellenőr? :) Ha valaki kíváncsi, leírom, hogy milyen "szakemberekkel" beszéltem a gáz- ill. kéményellenőrzéses kálváriám során. Jellemző egyébként, hogy a Főkétüsz honlapján háttérképként olyan kéményeket raktak fel, amiből egy jópárra biztosan nem adnának szakvéleményt...
Előzmény: Harvester (11288)
rjoe 2006. okt. 5. Creative Commons License 11303

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem.

Van egy Saunier Duval thema cirkóm. Ehez szeretnék egy szobatermosztátot.

Van egy nagy nappalink ahol kandallo is lesz,egy hálószobánk,egy dolgozószoba és egy vendégszoba ahova át lehet vezetni a kandallótol is a meleglevegőt. Nem igazán tudom hova tegyem a termosztátot, mert pl ha fűt a kandalló , a termosztát érzékeli hogy meleg van és kikapcsolja a cirkót de akkor a hálóban hideg lesz.

Arra gondoltam, hogy veszek vezeték nélküli termosztátot és azt tudom különböző helyek re tenni.

Reális lehetőség ez vagy hülyeség, mi lenne a megoldás???

Emi2 2006. okt. 5. Creative Commons License 11302
Köszi!
Na most legyek okos....
A gázosom Baxi mellett van (megjegyzem a szomszéd ház gázosa is azt szereltetett fel), szerintük megbízható. Itt teljessen az ellenkezőjét olvasom. Én meg teljessen elbizonytalanodtam. Mondod, hogy Junkers jó, de új szériával lehetnek gondok. Mondjuk a Junkers 3 év garanciát ad, a Baxi 1et. Mindig tudtam, hogy a kazán kiválasztása lesz a legnehezebb...
Előzmény: Lacivill (11300)
play dead 2006. okt. 4. Creative Commons License 11301

Köszi!

Holnap beszélek velük.

Remélem van zárt égésterü is.

Előzmény: Emi2 (11298)
Lacivill 2006. okt. 4. Creative Commons License 11300

Nem találkoztam ezzel, nekem egy régebbi készülék müködik 8 éve kifogástalanul, mondjuk nem a legolcsóbb alapkészülék volt akkor se.

Mondjuk egy tök új tipussal azért lehet rosszul dönteni::)

Előzmény: Emi2 (11296)
smicikli 2006. okt. 4. Creative Commons License 11299
Hát sajna ezekszerint nem minden szolgáltatónál mennek így a dolgok. Korábban nálunk is feltétele volt az átadásnak, de pár hónapja már nem kell.
Emi2 2006. okt. 4. Creative Commons License 11298

D-ÉG Dunaferr Épületgépészeti Kft. Szekszárdon.

Ma beszéltem velük.

Előzmény: play dead (11297)
play dead 2006. okt. 4. Creative Commons License 11297

Szia Emi2!

A junkers honlapján nem találtam ezt a készüléket!

Hol mondták neked,hogy létezik és,hogy ennyibe kerül?

Junkers ZWSE 24-5NFK. Egész jó árat mondtak rá (238.000.-).

Köszi!!

Előzmény: Emi2 (11294)
Emi2 2006. okt. 4. Creative Commons License 11296

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Junkers-rol tudsz infót adni.Esetleg evvel a tipussal találkoztál?

Előzmény: Lacivill (11295)
Lacivill 2006. okt. 4. Creative Commons License 11295
Nemigazán értem mit lehet ezen vacilálni, az elsőről még jót nem hallottam!!
Előzmény: Emi2 (11294)
Emi2 2006. okt. 4. Creative Commons License 11294
Sziasztok!
Ha jól tudom a Junkers kiadott egy új fali kombi készüléket 48 literes tárolóval.
Junkers ZWSE 24-5NFK. Egész jó árat mondtak rá (238.000.-).
Ismeri e valaki?
Baxi nuvola 2000 és a Junkers között vacilálunk.
Segítsetek!
Gpeti 2006. okt. 3. Creative Commons License 11293
Valaki meg tudná mondani, hogy egy 500 Literes alacsony hőmérsékletű fűtéshez mekkora tágulási tartály kell?
Továbbá a 300 Literes HMV tárolóhoz mekkora legyen a HMV tágulási?
monyesz 2006. okt. 3. Creative Commons License 11292

Azért nem ilyen egyértelmű a helyzet, mármint műszakilag. lehet hogy van egy kötés ami most nem szivárog, de ránézésre kiszúrja az átvevő, hogy nem jó, csak ideig-óráig bírja a nyomást...

Most ne gondold, hogy okoskodni akarok, vannak ilyen példák az életben !

És abba is gondolj bele, hogy ha valami baj történik, akkor előveszik az átvevőt, hogy miként is végezte a dolgát, aztán minimum kirúgják, rosszabb esetben leülheti valamelyik börtönben amit érte kap (a pénz nem minden és ez ilyenkor szokott kiderülni).

Előzmény: WildFrontier (11289)
Lacivill 2006. okt. 3. Creative Commons License 11291

Na azt a szerelők kéne hokon vágni aki ilyet mond!!!!!!!!!

Csak Hajdút szabad betenni, ahhoz a sarki villanyszerlő boltban az utolsó csavart is megkapod, az olaszhoz meg nem kapsz anyagot, azomkivül alig tartja a vízet melegen.

Előzmény: Heaven (11290)
Heaven 2006. okt. 3. Creative Commons License 11290
Villanyboiler vásárlás előtt állok.
A szerelő mondta, hogy 80l-est vegyek (2 személy részére), de ne HAJDÚ-t, mert azzal sok a gond.
Azt mondja valami külföldit szerezzek be. Ariston jó?
WildFrontier 2006. okt. 3. Creative Commons License 11289

Harveykam, akkor az az erzesem hogy nem ertettel meg teljesen !

Olvasd meg egyszer vegig hogy mit irtam, OK ?

Ha barmi nyomas szivargast tapasztalna az ellenor, nem szolnek egy arva szot sem, hogy de mar pedig nekem vegye at. Ha meg rarakja a nyomast, rajta hagyja 3 napig es ugysem szivarog akkor milyen akadalyt latsz hogy ne m jo muszakilag ?

Vagy: kijon az ellenor belenez a godorbe latja ott a cso a vedocsoben. Atveszi, masnap betemetem foldel, veletlenul belevagom az asot es repedes lesz a csovon...

Van egy olyan erzesem, hogy epitkezni sem igen epitkeztel, mert nem tudod mit jelent az hogy ne otszor ass ki egy godrot.

Azert kosz a hozzaszolasod.

Előzmény: Harvester (11288)
Harvester 2006. okt. 3. Creative Commons License 11288

OFF

Van egy előírás, valószínűleg nem véletlenül hozták, hanem hogy alkalomadtán ne halj meg te, vagy a gyereked, egy gázszivárgásból következő robbanás miatt.

Van egy ellenőr aki szeretné lelkiismeretesen végezni a munkáját.

Meg vagy te, aki meg akarod kenni :-(

Bízom benne, hogy még megérem, hogy ne a kiskapu meg megkenés legyen az ami először eszébe jut az emberek többségének, ha valamit kényelmetlen előírásszerűen elintézni.

Harvey

Előzmény: WildFrontier (11282)
monyesz 2006. okt. 3. Creative Commons License 11287

>Építési engedély meg a homlokzati égéstermék kivezetés esetén igaz hogy kell, de az átadásnak nem feltétele. Ha jól emlékszem 2 éven belül kell beszerezni azt, de ellenőrizni már a kutya se fogja...

Nálunk addig nem veszik át a kollégák ! :)

Előzmény: smicikli (11281)
sorah 2006. okt. 2. Creative Commons License 11286
Modern WC oblito szelepet keresek. Egyelore a SCHELLOMAT SILENT ECO tip. neztem ki, de nem talaltam semmilyen helyet, ahol ez raktaron lenne. Sot, igazabol egyetlen helyet talaltam, ahol legalabbb tudtak mirol beszelek, de ott 3 het a szallitas.

Barmilyen otletet gyorsabb szallitassal koszonettel veszek.
WildFrontier 2006. okt. 2. Creative Commons License 11285

Vigyazz nehogy ug yjarj mint en a gazzal :)

Na, szoval tartsd be az eloirast. Ha jol ertem epitendo, tehat me gnincs kesz. Azt kemenysepro majd at kell vegye. Eleg komolyan veszik !

Inkabb csinald azt hog ykerdezd meg magat a kemenyseproi hivatalt, aki majd atveszi, hogy mekkorat kell es ugy csinald. Meg azt is ketlem ha nem e kernek mar valami keopesitest a komuvestol aki kemenyt rakhat...Shiedel kemenyt pl. nem rakhat mezei komuves, nem mintha nagy kunszt lenne sot, de kell rola papir hog ymegfelelo kepzettsegu mester rakta.

A nagyobb nem lehet baj, a kisebb viszont igen.

Előzmény: PaLac (11284)
PaLac 2006. okt. 2. Creative Commons License 11284

Sziasztok!

Mennyire kell betartani a gyártó által megadott értékeket egy vegyestüzelésű kazánhoz építendő kémény esetében.

Az eddig megkérdezett kőművesek "rutinból" raknák a kéményt, egyik kisebbet, másik nagyobbat. Az előírás 400 cm2.

Kisméretű téglából kb 51*38as kémény kisebb, nagyméretűből kb 450 cm2re jön ki.

Mi a jobb, ha nagyobb a méret?

kösz

gaga1 2006. okt. 2. Creative Commons License 11283
sziasztok
van itt valakinek tapasztalata az infrapaneles fűtésről?
konkrétan az érdekelne,hogy 2,7 kw-os összteljesítményű nappali árammal kevesebbet fogyaszt-e mint egy 6 kw-os hőtárolós éjszakai árammal?
végül is az lenne a kérdés,hogy az infra panel mennyit megy napközben.mert ha ugyanannyit mint a hőtárolós akkor kb. egyforma a pénzbeli fogyasztás.
szerintetek?
WildFrontier 2006. okt. 2. Creative Commons License 11282
A foldgazt most vezetnenk be ujepitesu hazba, hanem az lenne a problema hogy ezelott 3 eve mikor a vizvezeteket bevezettuk a vizaknatol a hazhozakkor a gazvezeteket is lefektetettuk (vedocsobe, 1 meterre a haz falatol, 1 meterre a vizcsotol es ket meterre a szomszed keritestol).
A baj csak az hogy be lett fedve es le is betonozva es a muszaki atadast nem akarja megcsinalni a Tigaztol a muszaki ellenor.
Keresnek valami kiskaput megis hogyan tudnam elintezni, akar penzzel akar mas modon mert hogy feltorjem a betont az remalom lenne.
Nem hiszem el hogy nem lehet nyomasprobat vegezni es megbizonyosodni hogy minden rendben van azzal a kurva csovel.
Ha nem lenne akkor nem szolnek semmit, de tudom hogy nem lehet baj es most csak azert nem akarnam feltorni az egesz jardat hogy a muszaki ellenor kukkantson bele.
Inkabb odaadom akkor neki az egesz penzt, csak azt nem tudom hogy tenyleg ennyire nem lehet vajon veluk beszelni, vsag y van valami megoldas.
Volt mar valaki hasonlo helyzetben ?
smicikli 2006. okt. 1. Creative Commons License 11281
Hali!

Egy légbevezető is elegendő egy normál gáztűzhely esetén. Aereco és Helios termék is van erre a célra. Persze azon belöl lehet falba, illetve nyílászáróba szerelhető.
Építési engedély meg a homlokzati égéstermék kivezetés esetén igaz hogy kell, de az átadásnak nem feltétele. Ha jól emlékszem 2 éven belül kell beszerezni azt, de ellenőrizni már a kutya se fogja...
Előzmény: monyesz (11256)
Lacivill 2006. okt. 1. Creative Commons License 11280

Szerintem egy junkers euroline a feléért bőven elég

Előzmény: pws (11279)
pws 2006. okt. 1. Creative Commons License 11279

Sziasztok

50m2 téglalakásba szeretnék kombi-kazánt. AZ SD Themafast kazánt ajánlották. Érdemes ezt megvenni 230ért?

Dunit 2006. okt. 1. Creative Commons License 11278

Első kérdés : mekkora az a garzon ?

Max. 35 m2 ?

Már csak a hőenergia bevítel szempontjából is -- igaz itt egy kicsit nagyzolok ?

Na hát  :

A hivatalos út :

Megtervezetetni gáztervezővel, elfogadtatni a a szolgáltatóval, majd kiviteielezeteni egy engedélyes szerelővel.  A kész projektet újra engedélyezetetni ---átvetetni  --a szolgáltatóval, majd a konvektort üzembehelyezeteni a gyártó által kijelölt szerelővel , -- aki pont  2x annyiért végzi, mint a a már ott dolgozó -- egedélyes szerelő.

A  fekete -- féllegális út :

Mivel már  bent van a gáz és engedélyes  - egy leágazással asz új konvektorhoz lehet vezetni a gázt azt a szerelő  ráköti, sőt üzembe ie helyezi.

Természetesen  engedélyes  és lelkiismeretes szerelőnek kell lenni -- a gáztömörség mindenek felett

Lebukás -- ha valamelyik szomszéd jelent a szolgáltatónak.

Harmadik megoldás : -- valószinű eddig is használták a lakás , nyilván a konyháról fűtöttek, menjen így továbbra is -- esteleg egy nagyobb ajtó kell a konyha és a szob a között -- ez viszont olyan nyögve -nyelős megoldás.

Írod :

"A cirkó szóba sem jöhet a kéménybélelés ára miatt."

általában bizonyos m2 alattt felesleges a cirkós -- kazános megoldás   !!

Előzmény: zema (11277)
zema 2006. okt. 1. Creative Commons License 11277

Szervusztok !

Látom sok hozzáértő ember van a topikon, ezért Hozzátok fordulok tanácsért. Vettünk a fiunk részére egy egyszobás garzont. A gond ott van, hogy nincs a szobában semmiféle fűtés. A lakásban van gáz, a konyhában gáztűzhely és parapet konvektor. A szobába is konvektort gondoltam. A cirkó szóba sem jöhet a kéménybélelés ára miatt. A meglévő rendszert kellene tovább bővíteni, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá. Mi a hivatalos út és kb. mennyibe kerül. Van e nemhivatalos, de járható olcsóbb út? A lakás egyébként Budapesten van egy kis mellékutcában. Ezen a házon is és a szomszédokon is vannak parapet konvektorok. Tehát műemlékvédelem vagy ilyesmi nem lehet akadály. Kérem aki tud segítsen tanáccsal.

Üdvözlettel: Zémann.

Harvester 2006. szept. 29. Creative Commons License 11276
haha, oké! Komolyan megijedtem, hogy te tényleg megmérted egyszer, egy év használat után.
Előzmény: Törölt nick (11275)
Harvester 2006. szept. 29. Creative Commons License 11273

"Nálam a villanybojlernél  évente  kb. 0.3 kg vizkő keletkezik"

Te ezt komolyan mondod,hogy méred...???

Előzmény: Törölt nick (11271)
summarygloss 2006. szept. 29. Creative Commons License 11272

Kedves Zöltövezeti,

az iszap keletkezéséről sok legenda terjeng. Van aki a radiátorgyártókat okolja, van, aki a csőgyártót, de ezek általában az ilyen garanciális igényeknek nem hajlanak meg, mert az iszap jórész vízkő.

A fűtési rendszer vizének van állandó és változó keménysége.  Az állandó keménységet okozó sók hőstabilak, jelenlétük nem okoz gondot. A változó keménység jelenti a problémát, ez az ún. kalcium(magnézium)-hidrokarbonát jelen lévő arányát jelenti. Vagyis a vízkőét.

Tudni kell, hogy mivel a víz körforgása során a csapadék (lágy víz, erős oldószer) a kőzeteken átszivárogva oldja azokat (kemény víz), minden földből vagy folyóból, természetes vízből vételezett vezetékes víz tartalmaz oldott vízkövet. Viszont így ivóvíz-minőségű lesz (kevés baci), azon kívül a szervezetünknek ez biza kalcium- és magnéziumforrása.

A kalcium-hidrokarbonát (Ca(HCO3)2) hő hatására bomlik (uigy a Mg), kalcium-karbonáttá és vízzé, és megtapad a meleg felületen, ahol kivált=vízkő. Lágy vízzé válik. Amikor kihűl, elkezdni oldani a lerakódott vízkövet, ami lemezszerű darabkákban válik le: ez az iszap.

(Egyszerűsítettem, nem írtam az oxigén és a szén-dioxid szerepéről, ez dinamikus kémiai egyesúly.) 

A fűtési rendszereket általában tömlővel töltik fel az ivóvízhálózatról. Az újrafeltöltésekkor mindig újabb és újabb adag oldott vízkő jut be. 

Persze mindez elsősorban a nyílt rendszerekre jellemző, ahol oldott állapotú oxigén (ez szükséges a reakcióhoz) mindig van a rendszerben. Zárt rendszerbe elsősorban a csöveken keresztül jut be, "bediffundál" tehát a molekulák között becsusszan. Elsősorban a műanyag csöveken (de az a rossz hír, hogy az oxigén mindenhogy bediffundál. Még a fémvezetékbe is, bár nagyon kis mértékben. ) A mai összes fűtési csövet "oxigéndiffúziótól védettként" árulják, ám érdemes utánakérdezni, adott gyártmánynál mit is jelent ez pontosan. Biztosan védett az ötrétegű (nem a háromrétegű!) cső.

A fűtőkészülék hőcserélőjéből savazógéppel vagy vízkőoldós átmosással távolítják el a szerelők a lerakódott vízkövet. Hogy mikor célszerű megnézetni? Az első fűtési szezon után. Akkor legalább tudni lehet, mire számítson az ember.

A kombi készülékeknél és az átfolyós rendszerű vízmelegítőknél a képlet egyszerű: a vízkő kiválik, ahol a víz felmelegszik. Vagyis a hőcserélőben és a melegvíz-vezetékekben. Tisztítani? Szétszedéssel. Megvédeni? Jó kérdés. Ha rájössz, hogy lehet megvédeni HMV-oldalon az átfolyós kombit vagy a villanybojlert a vízkőtől (vízlágyító berendezés nélkül) szerintem szabadalmaztasd. Erre a kérdésre minden szakember a vállát vonogatná csak. Ha az előremenő hőmérsékletet 55 C fok alá állítják be, akkor kevesebb válik ki. Túl alacsonyra sem szabad beállítani, mert az meg a baktériumok szaporodásának kedvez. Dinamikus egyensúly ez is...

Adatok és tények Meszlényi Zoltán Központi fűtőberendezések üzembe helyezése c. kis kézikönyvéből.

Előzmény: Törölt nick (11271)
Lyozsika 2006. szept. 29. Creative Commons License 11270
De igen ez az a készülék!Egyébként a hőcserélője Beretta,a szivattyú:Grundfoss,a gázszelep pedig valami olasz,de állítólag az is ua.mint a Beretta.Ja,és a panel:Bertelli&Partners.Úgy láttam,hogy fűtési üzemben jól mükszik,modulál!Szerinted ha nem állítja a lángmagasságot attól elmehet a hőfok kijelző LED sor egy pillanatra!
Várom válaszod:Szabó József
Előzmény: enginer (11261)
summarygloss 2006. szept. 29. Creative Commons License 11269

Ami a kazánt illeti, kiválasztásnál ne a márka neve döntsön sztem, hanem:

1. szervizellátottság. Nem amit a gyártó mond. A közszájon forgó. Junkers most vezetett be egy mérőrendszert a szervizesei teljesítményére, de közszájon nem sok jót hallottam. Vonatkozik uez a Vaillantra is.

2. Semmilyen gyártótól nem szabad a legolcsóbb modellt venni, mert abból ugyanúgy mindent kispórolnak, legyen bár ráírva akármilyen szuperlatívusz jelző. (Vonatkozik egyébként a csapokra is.)

3. Jól meg kell gondolni, mire van igény. Olcsó legyen? Akkor nem fog gázt spórolni. Felújítás, a radiátorok maradnak? Akkor nem kell kondenzációst venni. Ketten laknak? Akkor nem kell tárolós kombi. Ha egyszerre két csapolót akar ellátni (pl. tus+kézmosás), akkor kell. stb.stb.

4. Megnézni az alkatrészeit. Lehetőleg öntött primer hőcserélője legyen (az szinte mindegy, hogy AL-Si vagy nemesacél, mindkettőnek van előnye is meg hátránya is.) Az öntött hőcserélőket viszont nem hidegen alakítják, így nincsenek hegesztési varratok benne. Ha a primer hőcserélőnek vége, akkor lehet a kazánt egy az egyben a kukába dobni. Mint az autónál a motorblokk. Nem hátrány, ha a beépített keringető szivattyú mondjuk legalább "C"-s energiajelzetű... stb. stb. stb.

5. Egy kazán sem bírja sokáig, ha iszaposodik a rendszer! ez ellen védekezni kell vagy lágyított-visszakeményített (6-9 NK, azaz német keménységi fok) vízzel való feltöltéssel, vagy iszapleválasztóval.

(Egyébként én magam Saunier Duval Isotwin Condens-et vettem, mert ez tudott mindent, ami nekem fontos volt: beépített tároló, közvetlenül csatlakoztatható padlófűtés, gáztakarékos működés és 7m kémény. Junkersnek indultunk neki, de abból kondenzációs és tárolós csak akkora volt, ami hattagú családot is ellátna, mi meg csak négy főig tervezünk. )

Előzmény: Gipsz_Jakab (11268)
Gipsz_Jakab 2006. szept. 29. Creative Commons License 11268

"berettát (állítólag ez felsôkategóriás, míg a többi alsó-közép)"

Ja a  Vaillant vuw 242 3-pro és a junkers euroline valóban alsó közép kategóriás, sőt állítólag ezt kimondottan a kelet európai piacra gyártják (gondolom maradt raktáron néhány raklap alkatrész -lásd.: Opel Astra Classic-, a gyártó eredeti .com honlapjain nincs is kint), de hogy a Beretta felső kategóriás, ez ugye csak vicc??? A Berettáról olvasd el az előző hozzászolásom. Emlékeim szerint a Wolt és Viessmann az felső kategóriás, utána jön a Buderus majd a többi. Olvass vissza néhány oldalt ez a felsorolás már többször előjött.

"vaillantot meg Romániában"

Érdekes nekem a BNV-n azt mondták, hogy olaszországban, méghozzá ugyan abban a gyárban mint a Ferrollit. Csak hát nem mindegy, hogy milyen nyersanyagot használnak fel, meg, hogy a legyártott 1000 készülékből 1-et, vagy 100-at ellenőriznek le (minőségbiztosítás) és ez alapján döntik el, hogy szállítható a készülék, vagy mehet a zúzdába:-)

Előzmény: gas75 (11142)
Gipsz_Jakab 2006. szept. 29. Creative Commons License 11267

Az előbb kihagytam a Themafastot és a link se sikerült, talán most:-)

Saunier Duval Isofast

Saunier Duval Isofast H-mod

Saunier Duval Themafast H-mod
Előzmény: Gipsz_Jakab (11266)
Gipsz_Jakab 2006. szept. 29. Creative Commons License 11266
"A Beretta rendelkezik egyedül egy mini HMV tárolóval a gyors melegvízhez (2.6l)"

Ez így ebben a formában nem igaz. Ha csak a felsorolt 3 készüléket nézed, akkor igen, de ha az összes nálunk forgalmazott készüléket, akkor Saunier Duval: Isofast és Isofast H-mod (megpróbálom linkelni) szintén rendelkezik mini tárolóval (4l). Árban hasonló, ráadásul a H-mod igen széles modulációs tartománnyal dolgozik.
A Berettát inkább nem minősítem.
Nekem egy Mynut 24 kw van, kb.: 65-70 C előremenővel üzemelt (hőmérő nincs benne, ezért egy csőhöz rögzített külső hőmérővel mértem) és 4 év alatt kilyukadt a primer hőcserélője és a kiegyenlítő tartálya, ráadásul a szivattyúnak is elég beteg hangja van.

Előzmény: mr_bike (11086)
Harvester 2006. szept. 28. Creative Commons License 11265
Van köztük egy fal, de légvonalban kb. 2 méter. Lehet a tavasszal megcsináltatom :)
Előzmény: Lacivill (11264)
Lacivill 2006. szept. 28. Creative Commons License 11264
Egy gyakorlott szaki megoldja, közel van a két készülék?
Előzmény: Harvester (11263)
Harvester 2006. szept. 28. Creative Commons License 11263
Kösz, ez biztató! Rá merjem bízni egy átlagos vízvezeték vagy fűtésszerelőre? Mennyire extra dolog ez?
Előzmény: Lacivill (11262)
Lacivill 2006. szept. 28. Creative Commons License 11262

Abszolut jó ötlet kivitelezhető, egy kicsit macerás de jó.

Nekem így müködik egy gáz tárolós van sorba kötve egy villannyal.

A gáz melegit a villany tárol, elzárókkal/visszacsapóval megoldható, hogy külön/külön tudjon müködni, vagy egyben.

Előzmény: Harvester (11260)
enginer 2006. szept. 28. Creative Commons License 11261

Ha készülék nem képes modulálni a lángmagasságot, akkor csak így tudja csinál.

Ez véletlenül nem az a készülék amit a gazdaságos áruházakban lehetett venni ócsóért?

Előzmény: Lyozsika (11259)