Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41572

A felfűtési időszakot is beleszámolva IGEN.

péntekről-szombatra 1, szombatrol vasárnapra 0,9m3 gáz fogyott. Tulképp főzés és egy kis HMV.

Jól emlékszel . De a 12m3 az a nagyon nagy hidegekben kellett.

Előzmény: kingoftailor (41566)
Vernichter Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41571

  Bármely céget veszteségessé lehet tenni ill. csak minimális nyreséggel üzelteni.

 Jó módszer erre a menedzserdíj, a menedszerek korlátlan költekezése.

 és most az olyanról ne is beszéljünk ahol a nyereség garantáltan  8 % . Ez az agyament ötlet !!

 

 

 Egy ásóá kecsap  vagy szeggyártónál nem tülekednek a külföldi befektetők.

 Bezzeg a vezetékes szolgáltatásoknál igen. Ezeket nevezik természtes monopoliumoknak.

 ja hogy ne legyek off most reparálom a kazánomat !!

 Nem vegyesen tüzelek, hanem szénnel !!

Előzmény: Amperszag (41568)
sabrinho Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41570

Szia!

 

Lenne hozzád két gyors kérdésem:

1. Roline márkájú szünetmentesről hallottál már? Felejtős, vagy érdemes lehet vele foglalkozni?

2. Ha az előbbi felejtős: valamennyi APC Smart szinuszos, vagy csak bizonyos VA-tól felfelé?

 

Előre is köszi!

Előzmény: Amperszag (41569)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41569

Ehhez a bojleres dologhoz én annyit tennék hozzá, hogy 14 éve szereltettem be egy 120 L-es kémény nélküli gázbojlert. Azóta 3x volt dolgom vele, be kellett gyújtani mert gázszünetkor elzárták a gázt :). Többször lemértem, havi 3.500 Ft-ba kerül általa a melegvíz. Full leürülés után 2 óra múlva ismét rendelkezésre áll 120L 65 fokos víz. Nem kell várni a vezérelt áramra stb.

Nem véletlenül nem kértem a pufferbe hőcserélőt HMV célra, kiszámoltam kb. 20 év lett volna a megtérülés vagy inkább több.

Ha tönkre megy újra ilyet fogok betenni, a számok nem csalnak.

Amperszag Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41568

Tulajdonképpen nem mindegy?

1. Akik ide járnak nem sokat használnak gázt

2. Kapjuk, köszönjük

Van itt valaki aki az elmúlt 20-30 évből emlékszik olyan január 1-re amely nem azzal kezdődött volna hogy ennyivel és ennyivel emelkedik a gáz és villany ára?

Én inkább arra lennék kíváncsi mekkora tülekedés lesz a vállalkozó és egyéb cégek részéről hogy bejelentsék akkor ők most csökkentik a termékeik és szolgáltatások árát mivel csökkenek az energiaárak. Talán nem tévedek ha mindegyik kussolni fog és nem csökkentenek semmit, viszont ha 0,000001%-kal növekszik bármilyen energiaszolgáltatás ára ők azonnal jajveszékelnek hogy árat kell emelniük. Erről ennyit.

Előzmény: fázunk (41560)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41567

 

Pedig az a 60° az ideális, ez felett jobban vízkövesedik és kevésbé gazdaságos (gyakorlott diplomás szakember nyilatkozta ezt, én hiszek neki) Ha kevés nagyobbat kell venni. Mi is 5 en vagyunk, a 300L es HMV 4 év óta kiszolgált bennünket. Persze most télen az alja csak 30°körüli de felétől felfelé már 60°, azaz 150L 60°os rendelkezésre áll. Persze ahogy hűl rögtön nyomja át a puffer a meleget (hőcserélőn). 

 

 

Előzmény: nagykunsági (41552)
kingoftailor Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41566

Ebben az átlagos hideg időben elég a puffered 24 órára?

Ha jól emlékszek 12 köb gáz volt neked elég télen régebben.

Előzmény: joevagyok68 (41561)
nszethi Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41565

Köszönöm! Ugyanezek az indokaim, de felnőtt embernél is előfordul, hogy alányúl a sebtében kinyitott csapnak. Lehet automata keverőket alkalmazni, de nekem szimpatikusabb a 45 fok körüli víz. A bojler típusú melegítőkkel az a baj, hogy csak "forróvizes" módszerrel tudják kiszolgálni a háztartást.

 

 

 

Előzmény: C20NE (41562)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41564

 Bizony főleg az egykaros csapoknál veszélyes. Egy mozdulat és már ömlik is  a forróvíz.

 

 A tekerőseknél azért más !!

 De hát abeidegzések és atévhitek nagyon erős hatást fejteneki.

 más péda : az egyik családtagom a 24 fokos szobában állította, hogy hideg van mivel a radiátor hideg.

ű hiába magyaráztam , hogy nem így van.

Előzmény: C20NE (41562)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41563

 Bizony  így van. Én pl. a falra is rárajzoltam a cső nyomvonalát, aztán lefotóztam !!

 Mert korábban volt aki levakarta.

 Terv rajz ? Igen.

 De sokan azt hiszik,  azt csak mérnök készíthet.

 Fogalmazzunk konkrétabban : minden munkához kell terv( néha csak fejbenvan meg )

 Terv már az is ha leírjuk mit akarunk, aztán ha tudunk rajzolni, akkor lerajzoljuk. Leghetőleg lépték helyesen.

 

 

 Egy eccerű konyha, szoba fürdőszoba berendezésnél is előfordulhatnak galibák, ha rajz nem léptékhelyes.

 Már annak aki tudja, hogy mi az  a léptékhelyesség !!

Előzmény: halaloszto (41546)
C20NE Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41562

A 70 fokos bojlerrel, ha a vízkő és a hőveszteség mellékes ( nem az ) akkor biztonsági gond van, forrázza magát a gyerek pillanatok alatt! Egy kisfiú aki véletlenül magára nyitotta a melegvizet így vesztette el a lábait. ( Persze kellett hozzá a szülő pillanatnyi figyelmetlensége is, de 40 fokos vízzel nem lett volna (ekkora ) baj )

Előzmény: nagykunsági (41558)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41561

"nálam 1 m3 gáz 255 Ft."

Ez "hangulatkeltésnek" jó csak !

Azért azt illett volna oda írni, hogy mekkora havi fogyasztásnál !

Mert aki 1m3/hó fogyaszt, annak meg 1340Ft/m3 az ár !  :-))

 

Előzmény: nagykunsági (41558)
fázunk Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41560

Kíváncsi vagyok mire érti majd a 10%-ot,a bttó gázárra /készletezési díj...stb/ vagy csak a tényleges gáz m3 árra.

Előzmény: nagykunsági (41558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41559

Az Apc smart az színuszos, az megfelelő.

Az hogy mekkora aku kell mellé függ a fogyasztóktól.

A saját akku biztos hogy nem elegendő.

Előzmény: norbec25 (41519)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.10 0 0 41558

Mi a gond a 70 fokra csavart bojlerrel??

 

Nálam a villanybojler, míg nem volt napkollektor, maxra volt tekerve.

 

Egyébként kiszámoltam, nálam 1 m3 gáz 255 Ft.  Jelenleg.

 

Januártól 10% olcsóbb.

Előzmény: nszethi (41556)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41557
Majd keresek rajzot,de egyszerű a megoldás van a pufiban egy 32méteres 1collos csokigyo, ezen van a lakás zárt rendszeren, muszály volt.az elektro kémiai korrozia.miatt a rezcsovest zartban hagyni, a csokigyon felül jön ki az eloremeno, azon egy vta322kevero és így megy a lakásba kb 50fokos víz.
Előzmény: stukov1 (41553)
nszethi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41556

Persze hogy eszi. Addig ameddig ég, na de csak addig ég míg folyik. :-)

 

Nálam ez vált be, mert így nem nagyon kell hozzá hideg, na meg az sem fordul elő, hogy figyelmetlenségből auuuu van.

 

Kisgyerekeseknél meg áll a hajam a 70 fokra csavart boylertől.

Előzmény: nagykunsági (41552)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41555
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41554

aki kíváncsi a lambda jel változásra itt megnézheti, majd rakok fel még

http://videa.hu/videok/tudomany-technika/mukinett-online.hu-lambdaval-vegyeskazan-V98ApXFdU6nlzwoy

stukov1 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41553

Szia! Tudnál egy rajzot berakni a rendszeredről?

 

Nekem is nyitott kazánkör van összekombinálva zárt lakáskörrel, arra lennék kiváncsi, hogy oldottad meg, hogy a lakáskört is fűti a kazán a pufferel együtt?

 

Nekem előbb felfűti a puffert, aztán veszem ki belőle a meleget.

Előzmény: Jena307 (41532)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41552

Pont a cirkó, ami eszi a gázt. Sokkal költségesebb cirkóval melegvizet előállítani, mint bojlerrel.

 

Mondjuk a 45 fokos vízzel, az asszony elkergetne a háztól :))

 

Mióta napkollektor van, átlagban 60 fokos  a víz, azt is kevesli.

 

Én hiába matekoztam, a gáz meg a villany között, a gyakorlat azt mutatta a gáz drágább.

Előzmény: nszethi (41550)
nszethi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41551

:-) aha.  Már ha értik mi van rajta. Mint kiderült ezek nem, viszont mindeddig példásan végrehajtották, amit a gépésszel megbeszéltünk, és az megtervezett. Nem volt baj, míg nem kezdtek öntudatukra ébredni.

A szomszédban is úri huncutság nélkül megy a vegyes 30 éve oszt milyen jól! ja mondom aztán lehet egész nap gépészkedni vele, oszt' hol 27 fok van a lakásban, hol 19. Rohad konfortos! .-)

Előzmény: halaloszto (41546)
nszethi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41550

nem a gázos bojler, hanem a cirkó/ villanybojler. Ha a cirkó kezdeti hőingadozását kiegyenlíted a villanybojlerrel, akkor víz és gázspór, mert nem kell kivárni míg beáll a stabil állapot. Nálam remekül működik pár éve. A gázból igen szar hatásfok mellet is kivehető 135 Ft-ért m3-enként 6kWh, ami éjszakai árammal úgy 200 Ft. Ettől viszont a mai kütyük hatásfoka azért cirkóként is jobb.

Persze ez pusztán matematika.

 

Na és nincs őrláng, meg napi veszteség mint a gázbojlernél, ráadásul elég 45 fokos vizet előállítani+ a pufferként működő villanybojlert is ugyanerre a hőfokra állítani.

 

Előzmény: nagykunsági (41549)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41549

Azért erre ne vegyél mérget.

 

Nekem 2 bojlerem volt, egy gázos és egy villany.

 

Villany maradt, gázos ki lett dobva. Egy szemmel sem olcsóbb, mint a villany.

 

120 literes volt, az 5 fős család nem tudott megfürödni, mert kifogyott a melegvíz, a villanybojler 200 literes , vezérelt, és soha nem fogyott még ki a melegvíz.

 

Én be nem tennék mégegyszer gázbojlert.

Előzmény: nszethi (41544)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41548

én jász nagykun szolnok megye legdélnyugatibb csücskében, itt a fű sem nől, árak is olyanok

Előzmény: nagykunsági (41547)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41547

Olcsó helyen laktok. Mifelénk 500 Ft/bála.

 

Igaz, kis tételben, hízó alá.

 

 

Előzmény: Destroyah2 (41536)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41546

van erre a problemakorre egy jo regen feltalalt modszer, ami frankon mukodik! tervrajz a neve.

 

Vajk

Előzmény: nszethi (41544)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41545

nincs minek megtérülni, kintröl hozott vagy már bentlévő kintiket néztem, újat nem vennék soha, és így igazából pár ezer ft-al kerül többe mint amennyit a bálásom ér, nem nagy a difi, viszont a bálás csak úgy műxik ha a bála száraz, az meg hogy száraz maradjon muszály egy bála tárolót építeni, mert a fólia kevés, és innen nézve már nem is oly olcsó, mert ngy a térfogata, nekem kb kellene 800db, na ezt betakarni megfelelően egy kisebb vagyon, és így hiába van ingyenbe a szalma meg üzemanyagba a bálázás, csak nem olyan olcsó, bebrikettálva már jó lenne, de akkor meg jobb egy jobb hatásfokú kazán

Előzmény: sankó36 (41540)
nszethi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41544

Hogy a Magasságos rogyassza a félművelt vizesekre, meg a megkövült falusiakra az eget!

 

Jóbarátom építkezik, told, felújít. Világosan el lett mondva mit hogyan, mert lesz egy Bosch turbó, egy Sárkány vegyes, pufferrel.

 

1. Kértem, hogy visszacsapó a cirkó előremenőjébe. Nuku.

2. Mindkét stranghoz motoros szelep, mert a ház kétfelé lesz választva két, termosztáttal. Nuku

 

3. Villanybojlert sorba kapcsolni a cirkóval. Hogy van kialakítva a helye? Naná, hogy párhuzamosan. Hét közepén próbáltam a baromarcú fejébe beleverni, hogy gázzal akkor is olcsóbb a vizet melegíteni, mint villannyal, (már ha nem lopod) Szerinte nem, ezért elsőre a bojlerből akarta a melegvizet beküldeni a cirkóba, aztán meg odarakja párhuzamosan.

 

4. Fel nem fogják a puffer célját, működését, meg az egészet úgy ahogy van. szerintük minek köbméter vizeket melegíteni. Azzé B+ aminek a befőtett eltenni. hogy később zabálhas meg a szilvát, amikor a fán már nincs!

 

5. Próbálja elsunnyogni a mennyezet áttörését, a kiegyenlítőnek, de ki...ttul nagyon téved, ha azt képzeli, hogy ráköti zártra a vegyest. Aztán az is érdekelne, hogy fog 200L-nyi zárt tágulásit berakni, má ha hagyom.

 

 

Ja és szerdán voltam kint, akkor rezezték a cirkót meg a strangokat. Voltak 4-en, mert ugye a részecskegyorsítással egyenértékű. Akkor szóltam hogy ezt meg ezt nem elfelejteni. Erre ma ez van.

 

Eldurrant az agyam oszt szóltam, hogy én csak a gazda legszívbélibb barátja vagyok, emellet az a barom aki hóbelebancot elektronikusan összerakja, hogy XXl. századi legyen, úgyhogy innentől nem gondolkodunk, nem kérdezünk, hanem azt csináljuk amit a megrendelő mond! Ha a mennyzetre akarja a kazánt akkor ott lesz, és nem az ő problémájuk, hogy szerintük...!

 

A hülyeséget leszámítva viszont teljesen hibátlan, nagyon szép munkát csinálnak, de ha elkezdenek "gondolkodni"?! 

 

Ja a gipszkartonosok a másik. Az összes menyeztetlámpához 3 szál drót tartozik ugye, mert a védőföldet is rá kell kötni a pléhlámpákra. Mivel a pőre körték csak a barna-kéken lógtak, ezért a fele helyen a védőföldet fent hagyták a karton alatt. Szóltam, hogy holnap nem érdekel milyen módszerrel, de az összeset lent óhajtom látni, mert a hülyeségük miatt nem fogunk műanyag hajólámpákat rakni a szobákba és a nappaliba.

 

Ez az első, hogy "mesterekkel" kell együtt dolgoznom, de részvétem annak a napirenden azt csinálja!

Jena307 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 41543

bocsi közben leesett

Előzmény: fázunk (41542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!