Keresés

Részletes keresés

mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8010

türelmetlen vagyok mert ez így nem mehet tovább...limkelgetésből, fikciókból, véleményekből már tele a padlás és semmi értelme

 

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8009

Az elmúlt 5 órában 8-szor kérdezted ezt meg.

Szerintem légy némi türelemmel.

Előzmény: mergests (8008)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8008

szóval nincs senki?

újmóni Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8007

Gondolom, ez az ingatlanként kezelés egy jó kis "behúzószöveg". Vagy ott van mellette bármilyen trv-i hivatozás..? Kétlem...

 

 

Előzmény: JGab (7990)
újmóni Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8006

Kimondottan üdülési jogok értékesítésével nem foglalkozunk,

 

 

akkor a thread egyértelműen zárható. :)

Vegyél klubtagságit, ők meg "segíteni tudnak". Nem megfogható állítás.

Nyilván "igyekeznek" - aztán nem sikerül.

A lúzer meg ott van, ahol a part szakad - immáron egy klubtagságival is több kiadással a nyakán.

 

 

Előzmény: JGab (7986)
újmóni Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8005

Aki tudja használni a google-t.... :)

 

De ha megnézel egy-két fórumot, a topikok kb. kétharmada olyan témáról indul, amit egy google kereséssel 5 mp alatt megtudhatnak az illető.

Evvan.

Süllyed az IQ-színvonal.

 

 

Előzmény: JGab (7981)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8004

nem tudnak semmit...túl vagyok rajta...

 

szóval ki dobná velem össze a pénzt és keresne valami értelmes jó ügyvédet ezekre az ügyekre?

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8003

Én csak arra gondoltam, hogy lehet, hogy ők már eljutottak valameddig és nem kell előről kezdeni.

Pl. a legfelső komment egy másodfokon is megnyert perről szól...

Előzmény: mergests (7998)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8002

szerintem egy jobb ügyvédet érdemes lenne megfizetnünk aki komolyan is venné. ez nem kerülhet többe 1-200e Ft-nál amit össze kellene dobnunk mert ugye egyikünk sem fizetné saját maga..erről mi a véleményetek?

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8001
Előzmény: JGab (7997)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 8000

azt gondolom itt senki sem jogász meg szakamber ezen a területen...max javaslatok kósza ötletek vannak...amik nagy része nem is működik...így nem megyünk semmire....

vanolyan aki pénzt időt energiát áldozna velem együtt?

mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7999

vagy ha ők sem tudnak mit csinálni akkor meg minek ez az egész fórumozás meg minden???azt már látjuk h ez nem vezet eredményre...lehet elijesztünk vele pár hasonló szerencsétlent mint mi a vásárlástól de nem oldja meg a problémát és már megint a cégek járnak jól!!!

mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7998

ők legalább olyan jó megoldásokat javasolnak mint itt.....

tényleg ne haragudjon meg senki de nem okoskodni kéne és telerakni linkekkel ezt az oldalt és mutogatni mindenre, mert ezeken jókat kacagnak csak a cégek, szállodák

egyszer kéne időt pénzt energiát rászánni arra, hogy valami komolyabb ügyvéddel átnézni ezt az egész rendszert 

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7997

Ők nem tudnak segíteni / információt adni?

 

https://www.facebook.com/pages/MenDan-Aqualand-karosultak/253711301398891

Előzmény: mergests (7996)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7996

de ha jól tudom egy kormányrendelet van és az általános...nem hiszem h nem lehet semmilyen sablont ráhúzni...a jogban ez nem így van...

ki hajlandó velem közösen ügyvédet fizetni h feltárjuk ezeket a dolgokat?

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7995

Semmit nem kérhet vagy fogadhat el. Sem kauciót, sem ügyvédi letétet, sem semmit.

Nemrég másoltam be a vonatkozó rendeletet.

Előzmény: Cucu73 (7992)
JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7994

Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz általános recept.

 

Mindenki más helyzetben van, mást szeretne elérni, mások a lehetőségei, más a szerződése.

 

Lehet, hogy találsz olyat, ami neked működik, vagy az adott cégnél működik, de máshol nem bitzos, hogy fog.

 

Elhangzott itt már sokféle lehetőség:

 - Lemondás a szerződésről

 - Nem fizetés

 - Értékesítés saját erőből

 - Értékesítés megbízott által

 - Szerződés megtámadása és semmissé tétele

 - Trükközés (hajléktalan, megszűnő cég, stb)

 

Lehet ezeket kombinálni, hogy egymagad intézed, csoportosan, vagy ügyvéddel.

 

De, hogy kinek mi működik, az teljesen egyedi lesz.

 

Velünk anno az történt, hogy megszűnt a szálloda, ahová a jog szólt. Sikerült annyi infót összeszedni, hogy tudtuk (és ők is), hogy nem csak PTK, hanem BTK is játszik. Amit mi elértünk, hogy kifizettek egy másik, hasonló jogot (cserébe visszavontuk a feljelentést).

Volt aki ugyanebben a helyzetben elérte, hogy visszaadják az összes pénzét, volt akit meg évekkel később is csak hülyítettek.

 

 

Előzmény: mergests (7988)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7993

szóval várom mindenki jelentkezését aki hajlandó együttműködni és esetleg tenni is azért (anyagilag, stb) hogy jó és végső megoldást találjunk...

Cucu73 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7992

Ezt találtam itt: http://www.magyarefk.hu/hu/hasznos-tudnivalok/udulesi-jog-timeshare/a-szerzodes-megszuntetesenek-egyeb-modjai.html

Milyen eséllyel tudjuk a „használt” üdülési jogunkat továbbértékesíteni?

A használati jog értékesítése a fogyasztói tapasztalatok szerint nem bíztat sok jóval. A használati jogok értékesítésének fogyasztók közötti úgynevezett másodlagos piaca nem működik, szinte egyáltalán nincsen kereslet a már megkezdett, de időközben feleslegessé vagy anyagilag terhessé vált használati jogokra, azokra szinte lehetetlen vevőt találni, különösen megfelelő és az üdülési jogból hátralévő időtartammal arányban álló vételár fejében. Úgynevezett viszontértékesítési szerződést is köthetünk egy vállalkozással üdülési jogunk eladása érdekében, azonban fontos tudni, hogy az értékesítés tényleges megtörténtéig vagy a viszontértékesítési szerződés bármely okból történő megszűnése miatt a vállalkozás nem fogadhat el fizetést a fogyasztótól.

 

Ha jól értem, nem kérhet előre pénzt az értékesítő. Az O.R talán ezt akarja megkerülni azzal, hogy kaukciót kér, ami elvileg sikeres eladáskor visszajár. Csak kérdés, mikor lesz sikeres eladás.

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7991

Akinek van kedve, itt megnézheti, hogy van-e jelentősége egy üdülési jog birtoklásának vízum ügyben.

 

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/ungvar/hu/Konzuliinfo/gyik.htm

 

Akinek nincs kedve, annak összefoglalom röviden: nincs

Előzmény: Cucu73 (7989)
JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7990

Az a helyzet, hogy ugyanazon a címen van bejegyezve egy Online Resorts Kft. 2011-es alapítással, és egy Online Resorts International Kft. 2013-as alapítással.

 

tavaly óta az EU az üdülési jogokat ingatlanokként kezeli

 

Ez szokásos hangzatos TS puffogtatás, de mit jelent ez valójában? És hová van leírva? Hol és hogyan került be a magyar jogrendbe?

Előzmény: Cucu73 (7989)
Cucu73 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7989

Az a helyzet, hogy a céginfó szerint az O.R. 2013 februárban lett bejegyezve !? Viszont valóban a Szállodaszövetség tagja.

Én kimondottan az üdülési hetem eladása (nem csere) ügyében beszéltem velük. A kontakt, amit kaptam az Angyali Mosoly Alapítványhoz tartozik, még nem sikerült vele beszélnem. 

Nagy lehetőségként ők is azt mondták, ami már itt is szóba került, hogy tavaly óta az EU az üdülési jogokat ingatlanokként kezeli, ezért pl. az oroszok előszeretettel veszik.

mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7988

szóval várom azok jelentkezését akik hajlandóak is együttműködni esetleg anyagi áldozatot is hozni hogy erre a mocsokra megoldást találjunk

mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7987

az az igazság h CUCU-val kell egyetértenem....sok éve mennek itt a hozzászólások de semmi olyat nem tudtak itt mondani ami járható út lenne...csak sokszor gyermeteg ötletek vannak de semmi komoly...zsörtölődünk itt és szídunk mindenkit de megoldást nem tudunk kitalálni.

 

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7986

Volt itt egyszer egy komment, hivatalos OR-esnek tűnik (e-mail cím, stb), persze ki tudja.

Reklám volt, de még ebben is azt állítják, hogy ők nem értékesítik a jogot. Kiemeltem a vonatkozó részt.

Az itt leírtak alapján szerintem aktívan semmit nem tesznek az értékesítésért.

 

 

Online Resorts válasz | megnéz | könyvjelző 2012.05.15 14:22:01 © (147)

Kedves Érdeklődő !

 

Gyüre Eszter vagyok az Online Resorts kft. Ügyfélkapcsolati munkatársa. A minap böngésztem az interneten és futottam bele az Ön kérdésébe. Engedje meg, hogy néhány mondatban reagáljak. Gondolom valamely klubtagunk tapasztalataira számít, hiszen amiket én írok nem túl objektívek, viszont tények.

 

Cégünk szolgáltatásai között elsősorban az üdülési hetek cseréje, bérbeadása szerepel, melyek kiegészülnek extra szolgáltatásokkal, például extra üdülések külföldön. Ezen felül üzemeltetünk egy, a szakma által is elismert (Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének társult tagjai lettünk), hazai szállásfoglalási portált is. Amennyiben objektívabb képet szeretne rólunk kapni, olvasgassa a szakmai lapokat (pl.: Turizmus panorama), rendszeresen írnak rólunk.

 

Kimondottan üdülési jogok értékesítésével nem foglalkozunk, viszont klubrendszerünkön belül segíteni tudjuk klubtagjainkat, hogy minél könyebben el tudják adni üdülési jogaikat. Ez a szolgáltatásunk jutalékos rendszerben üzemel, senkitől nem kérünk és nem is fogadnánk el pénzt előre.

 

Honlapunkon a klubtagságunkhoz kapcsolódó összes dokumentumot és szerződést bárki elolvashatja, mielőtt csatlakozna rendszerünkhöz.

 

Remélem tudtam segíteni és amennyiben további kérdései lennének, hívja ügyfélszolgálati irodánkat vagy ügyfélfogadási napokon látogasson meg minket.

 

 

 

Előzmény: Cucu73 (7984)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7985

az a baj h nem tudom mi jó és járható megoldás ha el akarom adni a hetem...van itt sok vélemény pro-kontra de én azt olvasom ki az itt leírtakból h csak nagyon kezdetleges ötletek vannak és igazából senki nem tud semmit

ezzel nem akarok senkit bántani csak nekem ez a tény jön le

Cucu73 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7984

Kedves újmóni!

Az nem jutott eszedbe, hogy vannak, akik most kerülnek kapcsolatba az O.R-tal, és információt szeretnének gyűjteni? (mint én) Órákig olvasgattam az előzményeket, de paranoid pesszimista hozzászólásokon kívül nem sok konkrétumot találtam. Ha valaki pozitívat mert írni, akkor az tuti beépített szemétláda. Ilyen közleményt, ami többször is be van csatolva, én is ki tudok adni, nem látom a hátterét.

Azért kérdeztem, hogy valakinek konkrét tapasztalata van-e ezzel a céggel, mert én is kockázatosnak érzem az előre fizetendő kaukciót. Tudom, hogy mit ajánlanak, és mit kérnek. Tudom, hogy sok átverés, csapda van. Én csupán szeretném eladni a hetemet.

Előzmény: újmóni (7978)
mergests Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7983

MEN-DAN

 

értelmes feltételekkel szállnék ki....

JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7982

Nincs tuti recept, minden ügy egyedi.

Van akinek sikerül nem fizetéssel kiszállnia, van akinek nem.

Van akinek hagyják, hogy lemondjon a jogról, van akinek nem.

Van ami néhány éve még működött, most már nem.

Van akinek egy 0-s kiszálló is jó lenne, van aki pénzt is szeretne visszakapni.

Van aki még hisz a csodákban, van aki már senkinek nem hisz.

Stb, stb.

 

Neked kinél van jogod, mit próbáltál idáig, milyen feltételekkel szállnál ki?

Előzmény: mergests (7977)
JGab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7981

Azért, ha megnézed, hogy pl. az Eurobenefitre mi az első három google találat, nem biztos, hogy célravezető itt megpóbálni reklámozni.

 

Bár lehet, hogy másnak mást hoz fel, de az biztos, hogy előkelő helyen listázza ezt a fórumot a kereső.

Előzmény: újmóni (7978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!