Keresés

Részletes keresés

judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81488
Rókakölyök!

Most olvasom, hogy Kinga írta, hogy mégsem jók a számok. Én úgy tudtam 29 alatt jó a terheléses....
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81487

Rana75!

 

Óóóó...én egyáltalán nem a fájdalom miatt mondtam, hogy inkább kevesebb lett volna. A fájdalamat elviseli az ember, hanem, amit most látok magamom az nem tetszik nekem! Továbbra is a jobb oldalon be van duzzadva. Már nem is a petevezeték környékén, hanem a combtőtől a szeméremdom (jobb oldala) igencsak be van duzzadva. Úgy, hogy látszik  ha felülről nézem vagy ha szemből (tükörben). Nem vagyok hipohonder, de most tényleg attól tartok, nem -e méhenkívüli terhesség és ott (a jobb oldali petevez.) tapadtak meg a babák??? Mivel (szerencsére) nem volt még méhenkívülim, nem tudom, az mivel jár...Ha ciszta, hát oké, majd leszívják, csak nehogy más legyen! Persze zavar, hogy fájdogál a hasam, de a cél érdekében nagyobb fájdalmat is elviselnék. Csak legyen babóka (vagy babókák) :)

Előzmény: Rana75 (81464)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81486
Rókakölyök!

Teljesen jók az erdeményeid!!! Örülök. :-)))
Előzmény: Rókakölyök (81451)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81485
Shannah, és mit mondanak, miért jobb ez a vitamin, mint a többi? A nagyobb vitamintartalma miatt?
Előzmény: Shannah (81483)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81484
Rendben, beszámolok. AZt nem értem, miért kell nagyobb adagban szedned a Letroxot, ha lement a TSH-d. A prolaktin miatt? Én a leleten azt látom, hogy a prolaktin 3.4-29.9 között jó, a tiéd simán benne van. Vagy ez is olyan, mint a TSH, hogy nem számít a referenciatartomány?? (AZ enyém 15.09, akkor ez is magas????)
Előzmény: sunny22 (81476)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81483

Csajok,

nekem tegnap a BMC-ben már egy új terhesvitamint ajánlott a dokibácsim, pár napja jelent meg Mo-n. Ausztriában, Németo-ban már évek óta kapható és nagyon dícsérik.

Fembion 800 a neve, több folsavat, stb. tartalmaz, mint a többi...

Előzmény: Rana75 (81460)
hajnal6 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81482

Sziasztok!

Már régóta olvasom hozzászólásíitok, és nagyon sok hasznos dolgot sikerült megtudnom Tőletek. A történetem röviden: 1 éves sikertelen próbálkozás után csináltattam egy hormonvizsgálatot, ami kiderítette, hogy a progesteron szintem egyenlő a 0-val. Ez év februárja óta nincs menstruációs ciklusom. Ennek rendezésére az orvosom felírt Duphaston, amit most már 30 napja szedek 2x1, és még mindíg nincs semmi eredmény. A terhességi tesztek sorra negatív eredmény mutatnak. Szerintetek a negatív teszt elennére lehetek terhes? Mérem a hőmet, és folyamatos emelkedés után, napok óta beállt egy hőmérsékletre. Az orvosom azt modat, akkor jelentkezekk ha megjön a menstruációm:-(

Előre is köszönöm a segítségetek.

 

Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81481

Rókakölyök,

nem értek ezekhez a dolgokhoz én sem, csak abból próbálok kiindulni, amit nekem mondott a doki. Mivel nálam a terheléses cukor 1-2 tizeddel magasabb volt, mint a 0 perces, azt mondta, hogy ez annak a jele, hogy 'megvan bennem a hajlam'... Meg hogy ne izguljak, mert valószínűleg csak 15-20 év múlva lenne belőle cukorbetegség, ha nem figyelek oda...

Előzmény: Rókakölyök (81458)
Kaktika Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81480
Hát akkor mi most elindulunk Apussal egy kis pihenésre (vasárnapig), és semmi mással nem törődünk, csak egymással! Remélem, eredménye is lesz!
Mindenkinek hajrá - aki most van abban a stádiumban! :)))
Sziasztok!
cunimazsi Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81479
Biológus, Chelszy, nagyon nagyon szurkolok! Bár úgy emlékszem Biológusér már holnap kell szorítani++++++++ Csak tesztelsz, vagy vérvételre is mész?

Kinga71
Tényleg nagyon rég jártál már itt! Ha így rendben lettek a hormonértékeid, lehet hogy hamarosan érted is lehet szorítani?

Köszönöm a vígasztaló szavakat, és bár többen is írtátok hogy ne tegyem, de azt hiszem feladom ezt a fajta próbálkozást. Úgy érzem ezt már nem tehetem sem a családommal, sem a munkahelyemmel, de leginkább a szervezetemmel nem. Berendezkedünk arra hogy hárman leszünk, azért ez sem rossz, és ahogy olvasgatlak benneteket, most például elhatároztam hogy én is veszek propoliszos mézet, meg azokat a cseppeket prolaktin szintre, de mostmár semmi gyógyszert nem szeretnék szedni! Azért továbbra is minden reggel teázgatás közben erre a fórumra kattintok először, és ha nem is reagálok, azért olvasgatlak benneteket!!!
kinga71 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81478

Kizárólag hajnalban tudok már leülni a gép elé:)) (Most is kicsit dolgoznom kellene, de ilyen időben kinek van kedve?:))

 

Rókakölyök, én magam pco-s vagyok. Ezek a megváltozott értékek nem vészesek, szerintem (bár hangsúlyoznom kell, hogy én nem vagyok endokrinológus) ésszerű diétával és okos mozgással normalizálhatóak. Nem biztos, hogy pco-s vagy, azt sem merem mondani, hogy inzulinrezisztens, inkább azt mondom, hogy az anyagcserédben van némi döcc. De mondom, ez helyrehozható.

 

Amúgy az én endokrinológusom a terheléses cukrot és insulint valamint a meghatározott napi hormonértékeimet veti egybe minden egyes alkalommal. Én  diétázom (nem koplalok! ezt fontos megjegyeznem!!), mozgok (bár mostanában ez leginkább kimerül a kisfiam utáni rohangálásban), gyógyszert is szedek. A hormonértékeim most már nagyon jók, pedig a negyedik lombik, majd a terhesség után eléggé szétcsúsztak, spontán tüszőérésem van a 14. napon, 28 napos a ciklusom. 4 éve erről még csak álmodni sem mertem. :)

 

Amúgy szerintem, ha több infót szeretnél nézz szét itt: http://www.pco-szindroma.hu/ , de az itteni pcos topikban is találhatsz sokmindent.

Előzmény: Rókakölyök (81475)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81477

Alma, Chelszy,most gondolkodok a lombik vagy inszem között.

Ti inszemeztetek is!

 

Az átjárhatósági vizsgálatot meddig fogadják el? Az Én eredményem 1,5 éves, lehet, hogy újra kell, ha az inszemet választom?

sunny22 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81476

Rana, majd mindenképpen számolj be, hogy merre jársz és mit csinálsz! :)

 

Én múlt héten voltan endokrinológusnál, a TSH lement 1,28-ra. Eddig 1 szem Letroxot szedtem, most felemelte a doki 1,5-re. A prolaktinom 18 (tartomány max 18.7), azt mondta, hogy ezt is lejjebb kell tornászni. A megemelt gyogyó ezt is lejjebb viszi + mastodyn cseppeket írt fel. Ezt gyógyszertában recept nélkül is kapható homeopátiás szer, amely csökkenti a prolaktint.

Abban maradtunk, hogy augusztusban teljes vérkép hormonokkal, addig szedegessem a felírtakat.

 

Előzmény: Rana75 (81470)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81475

Szia Kinga,

 

Köszi. Picit megijesztettél, mindenképp elmentem volna konzultációra, de most akkor megsürgetem a dolgot.... Szerinted ez lehet a PCO előjele? Tudsz erről a dologról többet is? köszi szépen!

Előzmény: kinga71 (81466)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81474

Szia Baba,

Nekem a cég ahol dolgozom juttatásként utalja minden hónapban a fizetésem 3%-át egészségpénztárra. Így ezt elhasználhatom, amikor akarom. Kb. ez olyan mint az önkéntes nyugdíjpénztár, csak egészségpénztárnak hívják és a felhasználásban térnek el egymástól. Gyógyszert is tudok ráiratni és vizsgálatokat is, aerobic órát, és egyéb dolgokat (ami az egészséggel kapcsolatos)

Előzmény: baba37 (81473)
baba37 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81473

Rókakölyök!

Ez az egésség pénztár hogy működik?CSak a kezelést tudod ráiratni vagy a gyógyszereket is?Mióta fizeted és mennyit?

Előzmény: Rókakölyök (81472)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81472

Rana,

 

Nekem a Kaáliban a dokim írt egy pár sort (beutaló szerűség) és a MM-be kellett mennem és mondta hogy utána menjek vissza hozzá az eredménnyel. Mivel én sem tudtam volna hova forduljak, ezért hagytam, hogy fizetősbe küldjön. Ráirattam az egészségpénztáramra.....

 

Előzmény: Rana75 (81470)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81471
(hogy fogjak neki)
Előzmény: Rana75 (81470)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81470
Heló Sunny! Egyelőre sehogy, mert a doki azt mondta, a lombik utáni ciklusban történő vizsgálatok fals eredményeket mutathatnak. Úgyhogy mensi után megyek rögtön endokrinológushoz meg diabetológushoz. Tényleg, Rókakölyök, úgy vettem ki a szavaidból, hogy neked a meddőségiben csinálták meg az inzulinvizsgálatokat? Én igazából azt se tudom, hogy fogak ennek neki. Körzeti orvos utal be endokrinol.-hoz meg diabetológiára??? Vagy nőgyógyász?? Vagy magándokihoz menjek inkább (egyet már kinéztem magamnak)???? Lehet, hogy csak engem zavar meg ez a rendszer, de én azt se tudom, hova kapjak. :(((
Előzmény: sunny22 (81469)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81469
Rana, hol tartasz a kivizsgálásokkal? Találtál endokrinológust?
baba37 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81468

Rana!

Ezek valóban nem olcsó dolgok de ha azt nézem hogy nálam a 2stimu 200-200-ba volt lett 1-1 petesejt ami nem osztódott akkor ha ezeket a vitaminokat beleszámolom és maradna pár fagyibabának való is akkor még mindig jobban járunk nem!?!?De én bízom benne hogy a fagyik már csak tesóknak kellenek!(majd)

Előzmény: Rana75 (81464)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81467
Mindig kihagyok valamit: a propoliszos méz pedig harmadannyiba került, mint a pempős, ráadásul bio is (a pempős meg nem)!
Előzmény: Rana75 (81464)
kinga71 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81466

Sziasztok, nagyon régen nem jártam errefelé, próbálnék visszaolvasni:)

 

Rókakölyök,

 

a 120 perces 24-es insulin már magas, 15-ig jó, és az sem jó, hogy a 0 perces alá ment a 120 perces cukorértéked. Menj szépen el egy konzultációra:)

Előzmény: Rókakölyök (81452)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81465
Chelszy, egyébként bár nekem csak egy tüszőt szívtak le, és nem is tudom, nálad mit jelent, hogy nagyon fáj (lehet, hogy 100-szor annyira,mint ahogy én azt elképzelem), de egy-másfél hétig nekem is annyira fájt a hasam, hogy majd' meghaltam (bár nem tudom, a petefészkem duzzadt volt-e, mert nekem nem nézte meg a doki után). Aztán meg mintha elfújták volna (nem is sikerült a lombik). Sztem ez a sok hormontól (is) van, amit belénk pumpálnak. Remélem, nem hangzott bántásnak, vigasztalásnak szántam. :))
Előzmény: chelszy (81462)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81464

Chelszy! Most is látszik, hogy az ember milyen esendő lény: sose jó az, ami éppen van. Én mit nem adtam volna azért (most is így gondolom), ha akár 10 petesejtem is van, még ha emiatt fájdalmaim vannak. Te meg, gondolom, beérted volna kevesebb petikével, csak ne fájjon annyira.... De remélem, van annyira igazságos a természet / Isten, hogy neked is, nekem is, Babának is és mindenkinek lesz bébikéje, aki ennyire várja!!!!

 

Baba! Én most utánaolvastam a méhpempőnek, és valahol azt írják, hogy több hónap kell, mire kifejti a hatását. Ráadásul eleinte (kb. egy hét rendszeres fogyasztás után) émelygést, lázat, rosszullétet is okozhat (ilyenkor lehetőleg folytatni kell a szedését), de ez csak pár napig tart, és a méregtelenítő hatása miatt van! Úgyhogy én már most eszem (kétszer egy nap, éhgyomorra), sőt, a férjemmel is szedetem. Ha meglesz a FEM, sztem azzal se várok a lombikig, hanem elkezdem rögtön szedni. Jó drága lesz így a dolog, de ne ezen múljon!!!

 

Ja amúgy tévedésből vettem propoliszos mézet is, de aztán annak is utánanéztem alaposan, és végülis nem bántam meg, merthogy arról is ódákat zengenek, és állítólag főleg a spermával tesz csodákat (ez is ránk fér sajna). Úgyhogy azt is fogjuk enni!!! :))

Előzmény: baba37 (81463)
baba37 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81463

Chelszy!Rana!

Köszi a biztatást nagyon aranyosak vagytok!Én elevitet szedek de már az FM-et és a méhpempőt is megrendeltem.Bízom benne hogy a következő stimu jobb lesz!

Rana!azért az a 4év ilyenkor már sokat számit!Azért nem adtam még fel és te sem fogod mivel a magas FSH ami befolyásolja a peteérést egyik hónaprol a másikra sokat változhat és a tied is be fog állni!Csak sajnos azt nem tudják megmondani hogy mi befolyásolja!Te a méhpempőt mindig szeded vagy csak a stimu alatt?

Cselszy!A 10pete az nagyon szép teljesítmény ügyes vagy!Szerintem ez közérzet hamar elmúlik és nem sokára csak a jóra fogsz emlékezni.Szoritok neked nagyon!

Előzmény: chelszy (81462)
chelszy Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81462
Hát igen Rana, de tudod az elevitre is az van írva, hogy ajánlott a terhesség előtt már 3 hónappal elkezdeni. Egyébként a 10 petesejt, az felesleges, mert utána csak úgy járna, mint én. Fáj a pocim, duzzadt a petefészkem (pedig a punkciótól már 1 hét telt le), rossz a közérzetem stb..Szerintem opimálisabb, ha keveseeb van. Tudod itt is érvényesül "a kevesebb néha több elve".
Előzmény: Rana75 (81461)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81461
Chelszy, a Gravida az terhesvitamin, nem?? Na persze az se árt. Meg folsav.
Előzmény: chelszy (81459)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81460

Baba! Igaza van Chelszynek! Nem szabad feladnod! (majd 10 év múlva, esetleg, ha netán addig sem sikerülne). És ahhoz mit szólsz, hogy én "csak" 33 vagyok, és nekem is csak egy petém lett???? Én azt mondtam magamnak, hogy FEM, meg méhpempő (most olvastam, hogy hormon is van benne!!), meg Arwen meg Aviva meg akupunktúra, meg talpmasszázs, meg sok tea, meg mozgás meg sok fehérje, meg még kivizsgáltatom magam rendesen, és legközelebb majd lesz 10!!!!! Én megértem, hogy el vagy keseredve, súlyosabb vagy kevésbé súlyos problémái miatt itt a fórumon szerintem mindenki el van keseredve a sikertelenség után, viszont feladni azt nem fogjuk, ugye??? :))

 

Timi, mizujs? Régen írtál!

 

Alma, jó hogy megint itt vagy. Milyen vizsgálatokon voltál???

Előzmény: baba37 (81457)
chelszy Creative Commons License 2008.06.17 0 0 81459
Figyelj már ide baba37! Nehogy feladd! Jól tetted, hogy átmentél. Mit szólnál ahhoz, hogy elkezdesz erős vitamint szedni?! Én is fél éven belül annyi éves leszek, mint te és mégis 10 érett petesejtet szívtak le! Én lenki vitaminozok, de a BMC-ben a Gravidát ajánlják (azt hiszem Béres), azt nem ismerem. Szerintem még nem merülhetett ki a petfészked!
Előzmény: baba37 (81457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!