Keresés

Részletes keresés

DuJoe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4819

Háááát, én már azzal is bőven beérném. Még jófajta forralt bort sem tudok csinálni, mert sajnálom érte a (minimum) 50 koronát.

Hiába, az élet nem egy habostorta, hogy klasszikust idézzek.))))

Előzmény: mgy (4818)
mgy Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4818
"Csak" 12-est. De ebbe legalább nem kell vodka, mint a kintibe... :D
Előzmény: lektor (4817)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4817
árulnak az otthoni ikeában erös (14 fok - fölfelé) glöggöt, vagy csak azt cukros vizet amit itt az élemiszerüzletekben árulnak?
Előzmény: mgy (4814)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4816

mér´baj neked? ha figyelmesen olvastad volna amit kérdezett, akkor értenéd.

 

ezt kérdezte:

nincs esély
szakmát tanulni kint? Külföldiek ill. betelepülők számára való szakmai képzésekről (angolul) nem tudtok valamit? Sha angolul nem is, de svédül szakmát hol szerezhetünk?
A segítséget előre is köszönöm!

 

szerinted mit linkeltem be?

Előzmény: horgolotucske (4813)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4815
Ha vedzett a D-vel, akkor segelyt tovabb nem adnak az SFI-ert....
Előzmény: Haani (4811)
mgy Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4814
Voltam tegnap valamiért az Ikeában, vettem egy kis Pepparkakort meg Glöggöt. :)
Szerettem a kinti karácsonyi hangulatot (talán kicsit hiányzik is)...
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4813
ezt miért raktad be neki? Nem itt lakik svédbe? akkor meg hogy akar tanulni?
Előzmény: lektor (4803)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4812
Szia leila! Azt hiszem már irtam valahol erröl.A gimnázium esti felnött oktatásán tudsz tanulni szakmát. Az esti felnött gimnáziumi oktatás van minden kommun-ben megyében és nagy városokban.Akkor van jogod tanulni ha munkanélkuli vagy( de nem adják meg az engedélyt rá))meg akkor ha eggyálltalán nincs szakmád még gimnáziumod sincsen tehát BIZONYITVÀNYOD nincs amit fel kell mutatni amikor kötöltöd az urlapot.A félbehagyott iskola magyarországon meg számitható be ha nincs oklevél a bironyitványról azt nem ismerik el stb.Megértettem hogy bölcsész vagy de amikor bemész az esti gimnáziumba és kitöltöd a jelentkezési lapot véletlenul felejtsd beirni hogy van gimnáziumi végzettséged. Ha nagyon kérdezösködnek akkor mondd meg hogy nincs évzáró jegyed tehát te csak egy évet jártál és beteg voltál vagy megbutktál vagy amit akarsz.l... szóval neked csak az álltalános iskolából van bizonyitványod. Ebböl semmi bajod nem lessz mert nem köteles megtalálni senki a bizonyitványát meg elkallódhatott is meg a ilyenek.Meg kulönben sem tudsz jól svédul és félreérthetted amit kérdeztek ha meggondolod magad.Ez nem buntetendö cselekmény amikor valaki nem érti amit kérdeznek töle nyelvileg. Namost ez csunyán hangzik ahogy elmeséltem de ez az eggyetlen egy lehetösége a felnöttnek hogy szakmát tanulhasson teljes munkaidöben.Ha felvesznek akkor kapsz igyen ösztöndijjat ami kb 2600 kr és tudsz kölcsönt venni fel ami kb 6000 kr meg kapsz a lakbéredbe kb a felét ami ingyenes amig tanulsz ami 3 év itt svédben.Ugy kivják hogy KOMVUX igy keresd ezt a fajta felnött iskolát.göteborgban link ittgöteborgban link itt ez is az csak másik megyében ittitt ez stockholban van de van sok ittsok itt
sok sikert tebb be a forditóba
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
Haani Creative Commons License 2009.12.01 0 0 4811
Ja, kiderült hogy az én csoportomban is van aki már végzett a D-vel is, csak jár azért, mert egyébként nem kapna pénzt.....nevetséges..nem is tudom hogy engedik meg nekik...
Én azért hajtok ennyire, mert más választásom nincs. Ezerrel tanulni a nyelvet és hajtani a munkát! :)))
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.26 0 0 4810
Na ezert nem erdekelte:)) Mert igy kapja a socialt anelkul, hogy bekene mutatnia a sikeres vizsgakat. Az SFI utan, csak akkor jar a social, ha a tovabbtanulaskor felvett tantargyakbol sikeres vizsgat tesz:)) Azt mar nem a social, hanem a CSN fizeti es nagyon megnezik, hogy kinek jar:)  Nekem volt olyan boszniai csoporttarsam, aki a ferjevel egyutt 8-eve az SFI-re jart.... Miutan en vegeztem az SFI-n, meg ket evig tuti, hogy odajartak. Most nem tudom, mert reg talalkoztam veluk. Ök meseltek anno, hogy nem vizsgaznak le az SFI-n sikeresen, mert akkor elveszitik a socialt es csak a csn-penz lesz, amiert viszont mar otthon is tanulniuk kellene... Az meg olyán kenyelmetlen....:)
Előzmény: cafrinka (4809)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 4809

Haani!:)

 

Most olvastam csak ezt a bejegyzésed.Hogy csináltad,hogy 3 hónap után tudsz D vizsgázni?

 

Akkor kezdheted januárban a SAS-t.:)

 

Le a kalappal,hogy ilyen ügyes vagy!

 

Nekem van olyan csoporttársam,aki 2.5 éve oda jár és ma elkésett a D vizsgáról,de különösebben nem érdekelte,hogy így legközelebb májusban vizsgázhat.Különben perfekt svéd már és kendőt hord:)

Előzmény: Haani (4741)
LeilaAtreides Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4808
Köszönöm a linket, sokat segített!
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4807
Előzmény: Törölt nick (4805)
lelkesz g Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4806
Köszi szépen!
Előzmény: Törölt nick (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 4805
Huu...!...Koszi szepen...:)
Előzmény: lektor (4804)
lektor Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4804
Előzmény: Törölt nick (4799)
lektor Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4803
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
Haani Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4802
Szia!
Én nem tudok annyi infot, mint akik már évek óta itt élnek...:) Én most nyelvet tanulok az SFI-n, ez azt jelenti hogy nyelvtanulás bevándorlóknak. Vannak olyanok, akik a nyelv mellett tanulnak párhuzamosan szakmát! Szóval van lehetőség szakmát tanulni, de hogy pontosan hogyan és milyeneket, ne kérdezd, mert sajna nem tudom. De sok a lehetőség asszem, mert erős itt a felnőttképzés. Páran az én osztályomból fiúk hegesztőnek tanulnak. De van csaj aki pl ápolónőnek.
Nem tudom mennyire tudjátok, hogyan lehet személyi számhoz jutni itt, mikor akartok jönni, stb.
Sztem rajtam kiivül a többiek is iirnak majd infot, csak nézz be minden nap.
Ha van kérdésed, és persze ha tudok segiiteni, iirok:)
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4801

Kedves LeilaAtreides!

 

Nagyon köszönöm a jókívánságot és remélem,így lesz!:)

Előzmény: LeilaAtreides (4800)
LeilaAtreides Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4800
Sziasztok,
nagyon sok hasznos infót találtam a beszélgetéseitekben, ezúton is
köszönöm mindenkinek, aki rászánja az időt, hogy otthonragadt honfitársainak
segítsen (fogalmatok sincs, mennyit jelent mindez nekünk!).
Cafrinka, remélem, sikerül zöld ágra vergődnöd, és az Ünnepek boldogságban érnek!
Az én kérdésem az lenne felétek, hogy hol lehet szakmát tanulni Svédországban?
Bölcsész végzettségűek vagyunk a párommal, és szeretnénk igazi, kézzel fogható szakmát tanulni Svédországban, hogy annál is könnyebb legyen ott munkát találni és letelepedni(ja, munkanélkül maradt 30-asok vagyunk).
Az interneten azonban a legtöbb oldal svédül van, és mi csak most kezdenénk
hozzá a nyelvtanuláshoz (természetesen elengedhetetlennek tartjuk a kinti letelepedéshez). Addig, amíg nem szerzünk alapfokú nyelvtudást, nincs esély
szakmát tanulni kint? Külföldiek ill. betelepülők számára való szakmai képzésekről (angolul) nem tudtok valamit? Sha angolul nem is, de svédül szakmát hol szerezhetünk?
A segítséget előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4799
Tudnatok ajanlani sved v dan utazasi irodakat...?
Koszi...:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4798

lelkesz q,

 

szerintem feltétlen menj el a "Gamla Stan"-ba, ez a régi városrész. Nagyon hangulatos, én imádom.

Aztán a Drottningsgatan, mint bevásárló és sétálóutca.

 

Előzmény: lelkesz g (4795)
lektor Creative Commons License 2009.11.20 0 0 4797
Előzmény: lelkesz g (4795)
lektor Creative Commons License 2009.11.20 0 0 4796
lehet.
Előzmény: Haani (4794)
lelkesz g Creative Commons License 2009.11.20 0 0 4795
Nagyon nem szeretnék sekélyes hülyeségekkel zaklatni senkit, de ha valakinek lenne valami jó ötlete, hogy Stockholmban mit érdemes csinálni egy hosszú hétvége alatt, akkor megköszönném a jótanácsait. (Múzeumnézegetés helyett inkább a város "lényege", hangulata lenne a fontos). Köszi szépen, gynemeth78@yahoo.com
Haani Creative Commons License 2009.11.20 0 0 4794
Most akkor szakszerv. nélkül is lehet A-kassát fizetni vagy nem?:)
Köszi az infokat:))
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 4793

OFF:  horgolotucske

Örömmel olvasom, hogy van olyan iskola, ahol követelnek is valamit!

Megnéztem a neten a Norra Real-t, tényleg nem tűnik rossznak.

Ugyanis borzalmasnak tartom, hogy az iskolában nem lehet rászólni semmiért a gyerekre, sem azért, mert zavarja az órát, sem azért, ha egyáltalán be se jár.

Sőt, a szülőket sen hívhatják fel, hiszen a gyereknek jogai vannak!

 

Négy gyerekpszichiáter-orvos ismerősöm van, tele a rendelés olyan gimisekkel, akik "orkar inte", ők nem bírják ezt hajszát, meg egyáltalán...

 

Szóval ne aggódj, nem csak a Te gyermekeid panaszkodnak.

De érdekelne komolyan Norra Real, a Te szemeddel. Oda be kell járni rendesen? Gondolom igen. Tényleg tetszik,még olvasgatom majd az oldalát, mert most csak gyorsan átfutottam rajta. :)

 

OFF vége.

Előzmény: horgolotucske (4791)
lektor Creative Commons License 2009.11.19 0 0 4792
nem kell szakszervezeti tagnak lenni az A kassához. viszont 6 hónapi tagság kell ahhoz, hogy valaki munkanéküli segélyt kapjon ha munkanélküli lesz.
Előzmény: horgolotucske (4785)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.19 0 0 4791
ginewer igazad van sokban amit mondtál. De én a több kezdö fizetést azért kaptam mert minden tantárgyból ötösöm volt egy kivétellel.Mindezt azért mondtam hogy érdemes tanulni és hajtani mert igen is számit itt én kaptam több pénzt nem a svéd aki itt szuletett ugyanaz a beosztás ugyanannyi végzettség ugyanannyi tapasztalattal.Igen amagyar iskolarendszer az jó. De ha egyetemre akarsz menni meg kell irnod a högskole prov-ot ami egy álltalános vizsga az összes tantárgyból angol svéd nyelvböl stb.Megvan adva az idö azt hiszem 4 órád van ennyit adnak rá.Ha ezt megcsinálod akkor a megfelelö pontszámmal amit elértél bevesznek az egyeteemre. Azonkivul amikor én jártam gimnáziumba itt 2 ´rát adtak a vizsgára az is ugy folyt mint az egyeti vizsgák nagyon szigorúan.Itt nincs duma meg csalás a pontszám beszél és megvan a helyed ajegyedet a pontszámok alapján kapod meg..Azt hiszem ez demokrácia amikor mindekinek van lehetösége egyetemre járni.
A kislányok Stockholmba járt a Norra real-ba latin szakon végzett és ez svédország egyik elit iskolája.Nagyon sokat panaszkodott iszonyu szigoruak.
Előzmény: Törölt nick (4789)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.19 0 0 4790
Haani! hát hidd el segiteni akartam az volt a szándéekom.Namost azok után amit te itt elmondtár szerintem feketén van alkalmazva a párod. A fönöke maszek és megtudja oldani valahogy hogy alkalmi munkásként vette fel. Ne szóljatok neki semmit de minél elöbb tanuljatok meg svédul a könyvtárban is leet kölcsön venni nyelvtanfolyam könyvet amit egy honapig használhatsz. Kérj meg ismeröst akinek van személyi száma és kivehet a könyvtárból könyvet. èn azért csendesen megkérdezném ezt a szakszervezetet az A-kassa miatt és ha furcsán viselkedik a fönök rögtön abbahagynám atémát. Sajnos nem lehet mit csinálni tul nagy a hatalma ennek afönöknek ha nincs szerzödés. Belehetne csapni hogy ahol laktok aki kiadja aszobát vagy a lakást az kér alkalmazási igazolást. robáld meg kicselezni hogy legyen papir a kezetekbe hogy dolgozik. Ez a papir a régi munkaheltöl ha megadja ez a fönök a belépö jegy amikor ujj állást keres mert kérnek referencet= hivatkozást a munkáltatók. Remélem sikerul szurkolok neked csak ovatosan próbáljátok meg.
Előzmény: Haani (4787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!