Keresés

Részletes keresés

Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81515

Biológus,

még ne add fel!!! ++++++++++++

Előzmény: biológus (81493)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81514
Tudsz már időpontot, hogy mikor kezdesz? talán Te is már augusztusban?
Előzmény: Rana75 (81513)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81513
Oké, először megpróbálom a háziorvost. A CM tabletta (talán 30 db volt benne?) ára 2400 Ft (biztos gyógyszertáranként változik), és nem szorultam tőle. De lehet, hogy én is kipróbálom a másikat, ha nem túl drága, mert a CM mellé a doki még szedetett velem folsavat is, emellé meg nem kéne talán.
Előzmény: rita0130 (81512)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81512
Azt még nem próbáltam, mennyi az ára és nincs tőle szorulásod? Szerintem a háziorvostól kérj beutalót, köteles adni bármelyik szakrendelésre, lesz elég kiadásod egyéb dolgokra is.
Előzmény: Rana75 (81510)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81511
Valicskó Viktóriához Bp-re jártok? Csak mert úgy tudom, Debrecenben is rendel. (Jókat hallottam róla)
Előzmény: Shannah (81509)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81510
A Centrum Maternáról sose beszéltek, az annyira rossz? Nekem eleve azt ajánlotta a doki.
Előzmény: rita0130 (81507)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81509

Rókakölyök,

melyik dokihoz mész? Én Valicskó Viktóriához járok, szerintem nagyon jó doki és jó fej is egyben :-) Ma igencsak kikérdeztem a metforminról, hogy milyen indikációval írják fel, miért mond mást egy szakmabeli prof, mint ők, stb... 3/4 órát bent voltam nála, mindent alaposan elmondott és szívesen megválaszolta a kérdéseimet :-)) Mellesleg meggyőzött :)

A hormonjaim teljesen rendben vannak, az inzulinom viszont nem állt helyre, sőt. DE: Tűű doki azt mondja, hogy vékony testalkatúaknál ez a 3 hónapos kontrollon igen gyakori jelenség, annak ellenére, hogy a metformint folyamatosan szedtem. Mivel a gyógyszer megbolygatja az anyagcserét, ami 2-3 hónap alatt nem biztos, hogy beáll. Szóval nem kell aggódnom és augusztusban mehetek a köv. IVF-re.

Előzmény: Rókakölyök (81491)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81508

Aranyos vagy Alma, köszi a tanácsokat. A helyzet az, hogy nekem itt Debrecenben kéne vmi normális orvos, mert a vizsgálatok miatt nem szívesen döcögök fel Bp-re (persze ha muszáj, akkor igen). Másik, hogy sajnos engem a Kaális dokim nem tud beutalni sehova, a magyar egészségügyi rendszer általam már többször említett rejtélyes labirintusai miatt. Úgyhogy sztem vagy elmegyek a házioroshoz, és azt mondom neki, hogy a pajzsmirigyemet szeretném kivizsgáltatni (ha rendes, akkor nem kérdezi, miér, csak beutal), vagy elmegyek egy magándokihoz, ha már így is- úgy is fizetni kell érte, akkor tökmindegy. Ja, a hormonokat ugyanúgy a ciklus 3. napján kell nézni az IR-hez is?? Hysteroskopiára én is gondoltam már, hogy jó lenne megcsináltatni. Jahj, jó kis nyár lesz! :S

 

Amúgy mit szólt be a főnököd (bármit is, tojd le!)?

Előzmény: Törölt nick (81501)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81507

Szia Shannah!

Épp most kell vennem vitamint az Elevit és a Gravida is szorulást okoz, gondolom a vas miatt, de kipróbálnám ezt a vitamint ha már forgalomban van, az áráról tudsz valamit?

Előzmény: Shannah (81504)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81506

Chelszy,

Konc tanár úr a dokim.

Előzmény: chelszy (81490)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81505

Chelszy,

dokiddal beszéltél?

Előzmény: chelszy (81487)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81504

Rana,

igen, nagyobb mennyiségben tartalmazza a fontos vitaminokat.

Előzmény: Rana75 (81485)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81503
Szia Cunimazsi!
Megértem, hogy így érzel. Nagyon friss még a seb, de kérlek hagyj időt magadnak, magatoknak.
Egy lombikos ismerősöm testvére pszichológus. Következőket tanácsolta: mi lombikosok a sikertelenséget úgy éljük meg, mintha gyermeket veszítenénk el. Hiába nem indult el (HCG=0), hiába... Lelkileg terhesek voltunk és elvesztettük. Természetes ezek után egy kis depi, mélypont. Azt tanácsolta, hogy ne hozzunk életre szóló fontos döntéseket, mert még nem vagy önmagad. Majd ha jobben leszel.
Család nagyon fontos, ők a legfontosabbak. Melóhely? Hát a legkevésbé sem érdekel legalábbis engem (hétfőn "kedves" főnököm jól beszólt). Minden meg fog oldódni meglásd, munkát meg mindig talál az ember.
Puszillak
Előzmény: cunimazsi (81479)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81502

Judit, Cunimazsi!

Nagy döntések ezek...nálam az első gyerek a 4 lombikra lett, felhőtlen boldogságomban úgy gondoltam végre sikerült és végleg búcsút intek ezeknek az intézeteknek, 5 éves volt a fiam gondoltam megpróbálom egyszer....kettő próbálkozás lett belőle, aminek sikertelensége nagyon letört (az ember azt hinné, ha már van így egy gyereke nem érzi olyan tragikusnak a sikertelenséget), akkor újra úgy gondoltam itt a vége, pár év és újra teljes felbuzdulásban egy másik intézetben izgultam a dolog sikerességében, az sem sikerült, az akkori kudarc nagy fájdalommal érintett, pár hónappal később mégis úgy reményekkel indultam azt már itt Veletek együtt éltem meg az volt a 8. ami sikerült. Ezt csak azért írom Nektek, mert változnak az idők és mi magunk is, ezáltal a helyzetünk v. a felfogásunk bizonyos dolgokról, tehát nincs olyan, hogy VÉG...amíg élünk remélünk és a reményeinkért mindíg tenni fogunk v. lehet olyan is, hogy maguktól megoldódnak.

Előzmény: judit1975 (81499)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81501
Szia Rana!
Látom ugyanabban a cipőben járunk.
Ajánlott megnézetni az IRt, pajzsmirigyet ezek a beágyazódást befolyásolhatják.
Következőt tettem. Fórumos tanácsokra elmentem pajzsmirigy kivizsgálásra, háziorvosi beutalóval a Kútvölgyibe. Ha gondolod megdom a dokinéni elérhetőségeit egy tündér.
IRre MMbe mentem.
Elmentem a BMCbe Konc tanárúrhoz, hogy mit javasol. Beutalt immunológiára, genetikára, hyszteroszkópiára, akkor már megvolt az nem túl rossz, de nem is jó IR eredményem. Emiatt elküldött a szokásos hármas vérvételre, mert a teljes IR kezeléshez kellenek a hormonszintek is. Ő ajánlott egy remek orvost.
1. felhívod a pajzsmirigy részleget, kapsz időpontot + háziorvostól beutaló.
Pajzsmirigyen megbeszéltük az előzményeimet, 1 vérvétel volt. TSH két nap alatt kiderült, a többi 4 hét alatt van meg. Beutalt pajzsmirigy UHra is, szintén 4 hét a várakozási idő. (Jövő héten megyek UHra, remélem konzultációra is.)
2. nőgyógyászod beutal. 3 vérvétel, egy kisműtét (hyszteroszkópia). Genetikához (Istenhegyire kellett elvinnem) neked és a férjednek is kell vért adni, immunológiához (MÁV kórház) csak tőled vesznek vért. Mindkettő fizetős, így 3*12000 ftot hagytunk ott tegnap.
Pénteken megyek hyszetorszkópiára (méhtükrözés), majd utána mesélek. Nem vészes azt mondják akik túlvannak rajta.
Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Szólj, ha bármiben tudok segíteni. Bocsi, hoszzú lett.
Puszi: Alma
Előzmény: Rana75 (81470)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81500

Biológus! :((( Bár ha csak barnázol, meg volt annyi HCG-d, hogy azt mondták, tesztelj megint, akkor még van remény, ugye? :)

 

Cimu, üdv itt és gyors babásodást kívánok!

Előzmény: biológus (81493)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81499
Cunimazsi!

Én teljesen megértem a döntésed. 4 lombikon vagyok túl, és én is úgy döntöttem, hogy az 5.-et még végig csinálom (hogy később meg ne bánjam, hogy nem használtam ki mind az 5 támogatott lehetőséget), aztán vége. Nem kínzom magam tovább sem lelkileg, sem testileg. Valahol meg kell állni, nem őrülhet bele az ember. Én így gondolom, pedig én még ráadásul "gyerektelen" is vagyok.
Előzmény: cunimazsi (81479)
mégleány Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81498
Cunimazsi, tisztellek a döntésedért, pedig nagyon nehéz lehet kimondani, hogy itt a vége. De igazad van, egyszer muszáj, mert büntetlenül úgysem lehet a végtelenségig kínozni a szervezetünk! Nagyon sok sikert és rengeteg boldog pillanatot kívánok neked a családod körében!!!!És ha netalántán egy csoda mégis rádtalálna, mindenképp írj nekünk!!!
ölel: Kriszta
Előzmény: cunimazsi (81479)
Cimu Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81497
punkció, nna :)
Cimu Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81496
Sziasztok Lányok!
Több, mint egy hónapja olvaslak Benneteket, nagyon jó Csapat vagytok! Eddig kérdés nélkül megkaptam mindenre a választ. :)
Első lombikos vagyok, mindkét oldali elzáródás miatt tartunk itt.
Chelszy, Téged "figyellek" a legjobban, egy napon volt a beültetésünk. Én is BMC-s vagyok, de nem egy helyen voltunk sajnos... Long protocoll volt nálam is, de majdnem leállították túlstimu miatt (az 5000-et súrolta az ösztrogénem). Végül sikerült levinni 1500-ra, így volt punció és et is. Viszont jól rámhozta a frászt Z, mert azt mondta, még mindig fennáll a túlstimu veszélye, főleg, ha megtapad/megtapadnak a babák(2-t kaptam vissza és 2 volt még esélyes fagyira, de sajnos nem fejlődtek tovább, így nincs fagyink). Emiatt igyak napi 4liter folyadékot és egyek sok fehérjét.
Szóval amit Te látsz magadon, szerintem kicsi az esélye, hogy méhen kívüli terhesség legyen. Inkább a hormonjaid indulhattak be. Főleg, ha számolgatsz...kb. épp a beágyazódás ideje van/volt a napokban. Próbálj sokat inni és pihenni, nagyon drukkolok!
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81495
Jaj neeee biológus!!!! Pedig annyira bízta benne, hogy sierülni fog. Na azért még bízzunk péntekig, jó?! Szorítok!
Előzmény: biológus (81493)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81494
Biológus!

Sajnálom! Olyan sz** kedvem van, nagyon rossz a széria mostanában. Pedig mindig úgy bízok, hogy sikerül a köv. próbálkozónak. Én már vissza sem merek menni az 5.-re, mert addig még úgy érzem, hogy van remény, de ha az sem, akkor.......
Az örökbefogadás meg iszonyú lassú, kb. 3 évet kell várnunk, olyan hosszú előttünk a sor. :-((((
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81493

Sziasztok, ma reggel el kezdtem vérezni, bementünk a Kaáliba, nagyon alacsony a HCG-m, valószínű nem sikerült, pénteken még kell egy tesztet csinálnom itthon.

Elég szomorú vagyok:(((

chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81492

Shannah!

A fene egye meg,  tango-n nem találok leírást a vitaminról. A Google-n igen, de csak német nyelvűt. Ha te találsz magyar nyelvűt, bevágnád ide? Kíváncsi lennék, miből mennyi van benne. Bár én a Lenkei-vel totál meg vagyok elégedve, csak úgy összehasonlítás képen.

Előzmény: Shannah (81483)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81491

Shannah, Judit, Kinga,

Köszi szépen Lányok! Azt hiszem egy konzultációt mindenképp megér. A ciklusom nagyon pontos, a peteéréssel sem volt gond, nem hízom, mindig sportoltam stb..... Olvasgattam (még éjjel:) én is azt találtam a PCO oldalán, hogy 30-ig jó, de zárójelbe azt írták, hogy a 15 az már magasnak számít. Hát így legyünk okosak....

Talán tényleg egy apró kilengés (mostanában a sok fekvés, csoki, semmi edzés és a lelki dolog lehet hogy megtette hatását), de a konzultációra elmegyek mindenképp és ráadásul oda visszamegyek az MM-be. Ma hívom őket.

Tényleg köszi, hogy segítetek!

chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81490

Köszi cunimazsi! Biológus tényleg holnap megy vérvételre. Ma még nem jelentkezett. Valjon kibírja, hogy ne teszteljen előtte? Én csak jövő kedden megy vv-re.

 

hajnal 6! Szerintem jobban járnál, ha felkeresnél egy meddőségi intézetet, mert ők szakértők ebben a témában! Az egyik kolleganőmnek hasolnó problémájsa volt. Elment egy sima nőgyógyászhoz és felírt neki clostylbegitet, amiből három hónapig napi 2 tablettát kell szednie (nem elmékszem minden nap-e). Volt olyan, hogy 2 db 30 mm-es tüszője van, majd szétrepedt a petevezetéke! Nem nagyon ellenőrizgette a doki őt, pedig ilyen talbetta szedése mellett többször meg kellett volna őt nézni. Ugyanezt mondta, szedje, és menjen, ha megjött neki. Végül megjött és azóta is megjön, de gyereke azóta sincs, és fogalma sincs mi nem okés nála...csak annyira még nem akar babát, hogy komolyabban foglalkozzon vele.

 

Shannah! Mindjár utána nézek a neten ennek a vitaminnak. Neked ki is ott a dokid? 

 

Előzmény: cunimazsi (81479)
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81489
sunny! Nekem elfogadták. Amikor a Dévaiban mentem, éppen egy éves volt, ott egy kicsit húzta a száját a doki, de elfogadta. Utána átmentem a BMC-be és valahogy ott is (szerencsére) figyelmen kívül hagyták. Lehet, hogy csak nem látták a dátumot, de akkor már kb. 2 éves volt a lelet.
Előzmény: sunny22 (81477)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81488
Rókakölyök!

Most olvasom, hogy Kinga írta, hogy mégsem jók a számok. Én úgy tudtam 29 alatt jó a terheléses....
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81487

Rana75!

 

Óóóó...én egyáltalán nem a fájdalom miatt mondtam, hogy inkább kevesebb lett volna. A fájdalamat elviseli az ember, hanem, amit most látok magamom az nem tetszik nekem! Továbbra is a jobb oldalon be van duzzadva. Már nem is a petevezeték környékén, hanem a combtőtől a szeméremdom (jobb oldala) igencsak be van duzzadva. Úgy, hogy látszik  ha felülről nézem vagy ha szemből (tükörben). Nem vagyok hipohonder, de most tényleg attól tartok, nem -e méhenkívüli terhesség és ott (a jobb oldali petevez.) tapadtak meg a babák??? Mivel (szerencsére) nem volt még méhenkívülim, nem tudom, az mivel jár...Ha ciszta, hát oké, majd leszívják, csak nehogy más legyen! Persze zavar, hogy fájdogál a hasam, de a cél érdekében nagyobb fájdalmat is elviselnék. Csak legyen babóka (vagy babókák) :)

Előzmény: Rana75 (81464)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81486
Rókakölyök!

Teljesen jók az erdeményeid!!! Örülök. :-)))
Előzmény: Rókakölyök (81451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!