Keresés

Részletes keresés

Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81545

Alma,

jó, hogy megint itt vagy :)

Előzmény: Törölt nick (81527)
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81544
Most írtam nekik mailt, hogy pontosan hol, mikor, mennyi, mibe kell menni ilyesmi?
Előzmény: Rana75 (81539)
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81543

Rókakölyök ezt neked másoltam be:

 </P>

Magas inzulin szint: a test szövetei érzéketlenek az inzulinra, ezért a szervezet egyre több és több inzulint termel. Minél magasabb az inzulinszint, annál magasabb fokú inzulinrezisztenciáról beszélünk. Ebben a fázisban még nem szükségszerű, hogy a vércukor-értékek eltérjenek a normálistól, azaz cukorterhelésnél a vércukorszint jellemzően 7.5 mmol/l alatt marad. Ettől függetlenül az inzulinszint akár az éhgyomori mérésnél, akár a terhelést követően messze a normális fölött lehet: éhgyomrinál 13 mIU/ml fölötti értéket, terhelést követően 25-28 mIU/ml fölötti értéket már magasnak tartanak.

Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81542

Rita,

minden rendben lesz!!!! +++++++++++++

Előzmény: rita0130 (81537)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81541

Zolibe,

szia! Először rémisztően hangzanak a lombik programmal kapcsolatos dolgok, de nyugodj meg, van megoldás a problémádra! A méhnyálkahártya vastagsága könnyen javítható, emiatt ne izgulj :-)

Előzmény: zolibe (81530)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81540

Szia Rókakölyök,

sikerült időpontot egyeztetned? Délelőtt amikor ott voltam épp telefonált valaki, de az asszisztens lepasszolta, hogy telefonáljon vissza 2 után, mert akkor lesznek. Nem értettem, hiszen pont Valicskó doktornő rendelt... Na mindegy, bejelentkezni biztos csak du. 2 után lehet.

Leszünk egy páran augusztus-szeptemberben akciózók :-))

Előzmény: Rókakölyök (81529)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81539

Rita, Igen, észben tartom, már összeírtam egy papírra, hogy mit és hol kell még megcsináltatnom, mert különben elvesznék a sok infoban!

Kellemes gömbölyödést neked, és várjuk az UH-képet!!!! :)))

 

Zolibe, a természetes szerek közül kifelejtettem a cickafark és a palástfű teákat, azokat is isszuk itt többen!

 

Biológus! Én még nem voltam Arwenen, de nagyon fontolgatom. Ha mész, utána számolj be róla!!!!!!! 

Előzmény: rita0130 (81537)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81538

Akkor még bízzunk a csodában!!!!!!!!!!

 

Előzmény: biológus (81536)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81537

Rana! Remélem akkor ősszel már érted is lehet izgulni!!!!!!

Addigra minden vizsgálatot el tudsz intézni és minden plusz dolgot be fogsz vetni a cél érdekében, a Gynevac kúrát el ne felejtsd!

Köszönöm én jól vagyok az időmhöz képest nagyon kigömbölyödött a hasam. Jövő hét kedden megyek UH-ra és persze azért nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen.

Előzmény: Rana75 (81534)
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81536

Már nem hinném, hogy sikerült, egy tényező van még amivel a biológiában számolni kell a csoda faktor, de asszem ennek nem most lesz az ideje.

Most szervezem mivel is kéne még magam tuningolni, és gondolkozom egy terhemléses cukron is, csak a kedvenc dokim jul. 23-ig szabin lesz, lehet a házidokit puncsolom majd.

Előzmény: Rana75 (81534)
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81535

Járt vki arwen tornára közületek?

Nálunk most indul szombaton egy tanfolyam, gondolkodom rajta. Na este még beszélek róla Papival.

Rana75 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81534

Biológus Jaj, sajnos ismerős az érzés, nagyon is... :(  Azért még drukkolok neked péntekre, hátha... Azért lelkileg készülj fel a rossz hírre, aztán hadd jöjjön a pozitív csalódás!!! :))) Én a cécó legvégétől (reménykedés- talán igen, lemondás- á, úgyse) annyira kikészültem, hogy napokig sírógörcsöm volt, pedig úgy igazán nem buktam ki. Mostmár sokkal jobb azért, előre tekintek, bár még mindig tele vagyok kétségekkel. :(

 

Zolibe! Ne aggódj, a méhnyálkahártya vastagítására rengeteg természetes (sok folyadék, méhpempő, vitamin) és mesterséges (nekem most ösztrogénkrémmel kellett kenegetni a hasam, és szépen megvastagodott) szer létezik! Ráadásul ez (is) olyan dolog, hogy hónapról hónapra változik! Legeslegrosszabb esetben ha az egyik ciklusban túl vékony lenne, a doki (meg mi is:) majd segít, hogy legközelebb vastagabb legyen! Egyébként is, ha normális orvosod van, mindent elmond majd részletesen, és kérdezhetsz is tőle (meg itt a fórumon is)! Egy-két hónapja még én is "analfabéta" voltam!! :))

 

Alma! Sajnálom, hogy szemét a főnököd, de úgy látom, egy páran ettől szenvednek itt a fórumon. :(  Hogy a Kaális doki miért nem utalhat be, arról fogalmam nincs, talán mert nincs magánpraxisa, a Kaáli meg nem állami intézmény? A múltkor leírtam a kálváriámat vérvételkor (a meddőségiben vették le), úgy kellett kuncsorogni, mert nem volt "elrendelő orvosom". Aztán végül meglett, és valami számomra idegen, ott dolgozó orvos nevét írták rá a leletre.

 

Rita! Hát, nem tudom, mikor megyek megint lombikra. Elvileg már augusztus 18-án lehetne a köv. ET (legalább három hónapnak kell eltelnie a két TB által finanszírozott beültetés közt), de ha pont nem úgy jön ki a ciklusom, akkor gondolom csúszik. Meg még ez a rengeteg vizsgálat is előttem van (TSH, IR, hormonok, stb), én rendezni akarok mindent beülti (stimu) előtt. Ráadásul még attól is függ, itt a Kaáli mikor zár be a nyáron. Tényleg, sose írsz arról, hogy TE hogy vagy!!!

 

 

Előzmény: biológus (81525)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81533

Szia Alma!

Kívánom az ennivalót...vagyis mindent amit meg lehet enni, akkor nincs émelygésem. Napközben sokszor elalszom, de ennek ellenére este is hamar elalszom. Jövő hét kedden megyek UH-ra, akkor lesz 8 hetes.

Lehet, hogy kipróbálom ez az új vitamint.

Előzmény: Törölt nick (81523)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81532
Rókakölyök!

Bízni bízok, mindig reménykedek. :-))) Nem tudom mikor lesz a stimum, még függ az inzulin eredményemtől. Azt hittem, hogy most már okosabb leszek, de mivel elfelejtették megcsinálni a 120 perceset, így tegnap megint megcsapoltattam magam. Ennek jövő hétfőn lesz eredménye valószínűleg. Hát vagy megyek a köv. ciklusban, vagy szeptemberben, mivel Z. a BMC-ben augusztusban szabin van.

Én már csak ilyen kis megfontolt vagyok. :-)))) Meg sajnos tapasztalt is, a sok lombik során volt időm "megokosodni". :-)

Én is nagyon szeretném megtapasztalni, hogy milyen ha egy picurka mozog a pocimban, de - hogy a férjemet idézzem - lehet, hogy nekünk az örökbefogadást szánta a sors.
Előzmény: Rókakölyök (81531)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81531

Szia Judit1975,

Sok tanácsot kaptam mindig Tőled, megfontolt, tapasztalt hozzászólások voltak. Én nem tudtam, hogy nincs még babátok, nagyon sajnálom... Nekünk sincs, nagyon szeretném megtapasztalni - ezt a még ismeretlen - érzést, mint ahogy itt mindenki. Mostanában nekem sem volt jó kedvem (nyilván), picit megijedtem a helyzetemtől és talán nincs is jogom ilyeneket írni - hiszen én most megyek "csak" a 3dik lombikra - , de bízzál még egy picit, tudod, hogy mennyit számít!!!!

Mikor lesz a köv. stimud?

 

Előzmény: judit1975 (81494)
zolibe Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81530

AlmaG!

nagyon köszönöm az infót!

Este megyek egyeztetésre, kiderül majd, hogy mi si a helyzet. holnap beszámolok, hogy mit mondtak.

Van-e kitapasztalt hely, ahol érdemes megvenni a készítményeket, esetleg olcsóbban? Milyen vitaminokat szedsz? Mit érdemes?

Kicsit kétségbe estem, nem tudom elképzelni egyelőre a tortúrát, és nem tudom, hogy az én nyálkahártyámmal egyáltalán van-e valami esély a megtapadásra....

Előzmény: Törölt nick (81526)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81529

Szióka Shannah,

Még nem tudom kihez menjek, de jó hogy írtál, szerintem megfogadom, Valicskó doktornőt fogm kérni. Kettőtől vannak, most fogom hívni....

Augusztusban kezded a stimut? Én szeptemberben. A köv. konzultáción megbeszélem a dokival. A Kaáli Augusztus 15-25ig bezár + a dokim is szabin lesz, szerintem marad a Szeptember. (ha a ciklusom úgy jön ki, akkor jó lenne az augusztusival elkezdeni, és nem nyúlna szeptember végére a beülti.....)

Előzmény: Shannah (81509)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81528

Szia Biológus,

:-(((( Hát ez nagyon meglepett, biztosra vettem, hogy Neked most sikerül. Nem tudok okosat írni, teljesen együtt érzek veled.

Előzmény: biológus (81493)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81527
Szia Rana!
Bocsi, elfelejtettem, hogy nem erre laksz. Szerintem ne menj maszkehoz, ha el tudsz menni melóból sztkba. Háziorvos is beutalhat rengeteg helyre, vagy kérd meg a régi nőgyógyászodat, ha a Kaális nem küldhet el. (Miért nem?)

(Főnököm? Az egy... azt hiszi, hogy kegyet gyakorol, ha elenged. Nem tudja a törvényeket. Ledolgozom a hiányzásokat nagyjából, de ő ezt nem látja, mert 9.30-15.30 között van benn kb. Honnan látná? Az hogy mindig kész a melóm határidőre az nem zavarja.:S Mindegy helyrerakom. Ha meg húzza a száját, kiveszem fizetés nélküli szabiban. Ja és meg van győződve róla, hogy semmi bajunk, csak pszichésen vagyok meddő. Rettentő okos, mint látszik. :DD)
Előzmény: Rana75 (81508)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81526
Szia Zolibe!
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/ rengeteg információt megtalálsz, mert nagyon sok lenne leírni.
Lombiknál injekciókkal stimulálják a petefészket, hogy több pete érjen meg (több pete=több esély), férjed katonáiból kikapják a legjobbakat és azzal megtermékenyítik a leszívott petéidet. Ha ICSI akkor úgy (nekünk is az volt) a beavatkozások jelentős többségénél ezt alkalmazzák. Figyelik hogy osztódik a megtermékenyül petesejt, majd a legjobbakat visszahelyezik a méhbe. Tulajdonképpen egy katéterrel történik a felhelyezés (ET=embrió transzfer).
Olvasgasd végig a honlapot, rengeteg kérdésed lesz, gyere nyugodtan.:)
Méhnyálkahártya javítható napi 3-4 liter víz és méhpempő fogyasztásával is. Meg még rengeteg módszerrel, de én csak ezt a kettőt alkalmazom és használt.
Előzmény: zolibe (81524)
biológus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81525

Nem igazán biztatott, gondolom sok ilyet látott már, sőt úgy hallottam megdöbbent mert minden ok volt, bár blasztókat akart visszaadni, de mivel csak 2 maradt nem merte tovább vinni őket.

Azért holnap veszek 1 tesztet, de nem igazán bízok benne, nagyon meglepődnék, ha + lenne péntekre.

Előzmény: Rana75 (81500)
zolibe Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81524

Sziasztok!

 

A héten szembesültünk a férjemmel két év próbálkozás után, hogy nem véletlen, hogy nem jön a bébi.

Nálam van pete mindkét petefészekben, de nem érik meg, vagy csak nagyon ritkán. Sőt, a méh nyálkahártya is vékony, 5,9 mm, a min. 7 mm helyett, tehát a beágyazódás is kétséges. Azt tudom, hogy lehet a peteérést hormonokkal stimulálni, de nem tudom, hogy hogyan. Injekció? Tabletta? Mellékhatások?!Mennyi időt vesz igénybe a kúra? Ma megyek vissza a doktorhoz, de nem tudom, hogy mit kérdezzek tőle.

Ami elkeserít, hogy a férjemnél sem normális a spermiomok termelődése, mivel a látó (?) - amit nem tudok mi, de az arányokat mutatja- 80 normális helyett 1 db-ot muatott, a többi lassú, vagy "hibás".

Szóval úgy tűnik a lombik marad, de nem tudom, kihez forduljak, és mi lesz az egész menete?

A módszerről már nézegettem a neten, nekünk valszeg emiatt az ICSI marad, de nem teljesen értem, hogy ha külső megtermékenyítés lesz is, nekem az hogyan fog tudni beágyazódni?

 

Aki tud, írjon légyszi, mert nem tudom, mi vár ránk!

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81523
Szia Rita!
Centrum Maternától nekem emésztési gondjaim voltak, míg az elevittől nem. Most jól megkönnyítettük a választásodat. :)) Nagyon ember=emésztés függő ez is.
Jól vagy? Állapotodról nem is mesélsz. Kívános vagy? Hányinger kerülget? UH?
Előzmény: rita0130 (81512)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81522

Rana,

szerintem próbáld meg felkeresni, én csak ajánlani tudom. Hetente párszor az MM-ben rendel, amúgy Debrecenben van.

Előzmény: Rana75 (81511)
mégleány Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81521
chelszy, ez nem hangzik jól...ha van időd, szerintem menj be...én is bementem egyszer stimu alatt, mert aggódtam, hogy vérzek...felesleges volt ugyan az aggodalom, de megnyugtatott, hogy bementem...
Előzmény: chelszy (81516)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81520

Rana,

korábban ezt ajánlotta a doki nekem is, szóval nem lehet rossz :-) Nekem szorulást sem okozott...

Előzmény: Rana75 (81510)
Shannah Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81519

Rita,

azt hiszem 3000 Ft körül van és gondolom 80-90 db-os, mint általában a többi is. Talán holnap megyek venni, mert tegnap szólt oda a dokim a gyógyszertárba (ahol a szurikat is veszem), hogy rendeljék be. Szóval holnap valószínűleg okosabb leszek és azt is meg tudom írni, hogy miből milyen mennyiségeket tartalmaz.

Előzmény: rita0130 (81507)
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81518

Még nem...erősen gondolkodom felhívjam-e őt.

Előzmény: Shannah (81505)
rafi omola Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81517
Sziasztók!Ki tugya hogy az utazási kedvezményes papirom ha betel akor a háziorvostól kell kérni vagy a BMC-ben adnak
chelszy Creative Commons License 2008.06.18 0 0 81516

Szia Cimu!

 

De örülök, hogy idetaláltál!!! :) Biztos nem egy szobába voltunk? Csak mert a 4 lányból (akik a szobában voltak) egy biztosan Z-hez járt! Emeleten voltál?

 

Igen az ET utáni 3. nap (vagyis a babók 6 naposak voltak) volt a legszörnyűbb! Tegnap meg, amikor pisiltem (bocsi), mielőtt elindult, de már elkezdem a "rituálét" mindkét oldalon égő fájdalmat éreztem. De már le sem merem írni, mert olyan nyávogósnak hangzik, pedig higyétek el, én kb. 5 évben egyszer vagyok 2 napra beteg. De ez most tényleg megviselt, de ha jönnek a babák, akkor semmi nem érdekel.

 

Te hogy vagy? Érzel valamit? Egyébként fekszel?

 

Előzmény: Cimu (81496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!