Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3016
"baromkarikás tévékre nem kényszerülök"

Gondoltam egyből.:))
Előzmény: chagaal (3015)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3015

... én tényleg 99%-ban zenés csatikra + VHistoryra + Historyra + AXN Sci-Fi-re + NatGeo-ra kapcsolok, a többi egyszerüen csak nem érdekel... ezek 4:3-ban...

egyenlőre elég ami megjeleníti:-)

(baromkarikás tévékre nem kényszerülök:-)

Előzmény: Törölt nick (3012)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3014
Helyesen gondolkozol, sokan csak azért vesznek plazmát meg lcd-t, hogy elmondhassák, nekik ilyen van. Ezeket az embereket csak sajnálni tudom.
Előzmény: chagaal (3013)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3013

... nálam nem egzisztenciális kérdés... ( nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam:-)

nem státusz szimbólum, hanem mezei értékelés...

persze lesz, de nem érzek most rá kényszert, mert a jelenlegi elérhetőségek mellett még nem látom értelmét:-) (ami tök szubjektív, és ha lesz rá megfelelő indokom, akkor veszek, lányom már vett, rossz nézni, amit lát... de kritika nincs, az ő döntése)... én kivárom a teljes váltást, addigra a tévék is jobbak lesznek...

 

Előzmény: Törölt nick (3010)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3012
TV nézésre nem érdemes, esetleg arra, ha van full HD-s műsorforrásod és persze pénzed is hozzá.
Előzmény: chagaal (3011)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3011

ideálisnak vélt (és sajna "kivitelezni nem tudom") kivitel kb így néznhe ki:

 

közvetlen műholdas vétel... (na ez azért van:-)

HDD-s beltéri (na ez is van, 8111)

 

akkor mire is vágynék??? :-)))) hát polarmountosra (itt nem megy), meg hát tökéletes képet közvetíteni tudó szolgáltatóra (olyan meg nincs, csak 80-ból 4-5-re)

és akkor érdemes lenne venni 1 tévét:-))))

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3010
Még egy darabig ki fog szolgálni, szerintem, nem kell elkapkodni a vásárlást, ha nem muszáj.
Előzmény: chagaal (3009)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3009

... hát ez még 4:3-as... és csoda, hogy nem szakad be az állvány alatta, van vagy 50 kg:-) 5 évvel ezelötti CRT csúcs... de tényleg jó a képe, vehettem volna anno LCD-t kétszer annyiért, de nem érte volna meg napi nézési szinten, ezért döntöttem emellett... persze nemrég újra felmerült a kérdés bennem, hogy megérett-e már a lecserélésre... és a nemre szavaztam, vettem inkább egy FZ-38 fotókütyüt...

kivárom, amíg ténylegesen JOBB lesz a teljes kínálat... addig meg a "régi" ténylegesen jobb képet ad... (persze mittomén 150ezres elérhetőségig bezárólag)...

többszázezer feleslegem meg nincs a 720-as sugárzásra 2x3x akkora felbontást tudó tévével:-)

Előzmény: Törölt nick (3008)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3008
"amíg a bakelit nem serceg, addig veri a digitálist."

Ez így igaz, csak jó lemezjátszó kell.

Nekem is Panám van, 16:9 es quintrixF képcsővel.
Előzmény: chagaal (3007)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3007

hmmmm... minek venni egy nagy felbontású plazmát? hogy bosszankodjak a 95% 20 évvel ezelötti felbontásban sugárzón? 5% minőség miatt meg nem...

nem azok a nézhető csatik többnyire... oké, pár év és ez is változni fog... de addig nem bosszantom magam... DVD-t sem voltam hajlandó venni addig amíg nem volt HDD-s, de akkor azonnal megvettem, mert már volt értelme...

nem szeretem a rámkényszerített "átmeneteket" (mittomén rüheltem a bakelitről CD-re átállást is a 80-as évek elején, a kikényszerített haszon motívál minden ilyen "kényszert")... és amíg a bakelit nem serceg, addig veri a digitálist... mindegy...

4:3-ban "tökéletes" a minőség (Pana quintrixen) max csík alul-felül... LCD-n ugyanez gáz rossz (ehhez képest)... megvárom, amíg rámkényszeítik végleg...

Előzmény: Törölt nick (3003)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3006
A TV-m analóg jelnél átvált automatikusan szélesvásznúra a Magyar 1,2, Duna 1,2 és a Spektrum adóknál, de ez messze nem az összes 16:9-ben adók névsora.
Előzmény: chagaal (3004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3005
Ez jó kérdés, nem tudom.:))
Előzmény: chagaal (3004)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3004

... és még... a UPCd-n nincs váltogatás, letterbox így normálra kivédi...

Digi tényleg nem veszi ezt figyelembe... ha nem tecc, nyomogathatod az ASPECT gombot... ok, hogy átmeneti... de meddig?

Előzmény: Törölt nick (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3003
Ez is egy megoldás, amit alkalmazol és főleg olcsóbb, mint ha vennél egy nagy plazmát.

Zenére, hifire más eszközöket, műsorforrásokat kell használni, az biztos.
Előzmény: chagaal (3002)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3002

... és nagyon sok a 4:3-ban rögzített, a konzerveket szervírozó tévék abból élnek... én meg zenei akármikre vagyok leginkább befogadó, ott az arány 4:3 javára legalább 95%-k... persze engem is bosszant, mert ami kell, azt DVD-re kiírom és a 16:9-es PC-s monitoromon nézem, hallgatom... itt hangkártyának köszönhetően jobb a hang:-) de nem hi-fi...

Előzmény: Törölt nick (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3001
Ez egy átmeneti állapot, az újabb 16:9-es vevővel rendelkezők meg a 4:3-as adások miatt anyáztak.:) Te legalább át tudod váltani.
Előzmény: chagaal (3000)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3000

hát én még 4:3... a Digi meg magasan sz@rik a megjelenő képre...

ergo akár klippenként kell klattyolni a váltásra a 4:3 vagy 16:9 között...

azért ez sem megoldás...

 

Előzmény: Törölt nick (2999)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2999
"kábeltévéjük azért akármit is mondasz, nem műhold-minőség, bár jobb, mint a többi kábeles szolgáltatóé (analógról beszélek)..."

Ez függ a vevőtől is, nem csak a szolgáltatótól. Analóg jelre jobbak a régebbi, de jó minőségű TV-k, digitálisra meg fordítva igaz.
Előzmény: chagaal (2995)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2998

na ez a legnagyobb bajom az összessel:-)

zenei csatik felrakás szinten lebutítva...

Előzmény: Törölt nick (2997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2997
Minden rendszernek megvannak az előnyei és a hátrányai is, de az UPC műholdas adása nem teljesíti a minimál követelményeket sem, sajnos.

A hang meg olyan, amilyen, hifizni ezen a vonalon nem lehet, függetlenül a szolgáltatótól.
Előzmény: chagaal (2995)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2996

még valami... ha valakit érdekelnek a naprakész kérdések, esetleg feleletek is, akkor érdemes benézni ide (persze elnézést ha már ismeritek:-)

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6400

UPCd topik az is, de napi 3-4 oldalban pörög... ez nyugisabb:-)

chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2995

igazad van, valóban jó (összehasonlítási alapom van bőven) DIGI-s lehetőségekkel élni, de a kábeltévéjük azért akármit is mondasz, nem műhold-minőség, bár jobb, mint a többi kábeles szolgáltatóé (analógról beszélek)...

én a zenehallgatás miatt gyakran használok fejhallgatót maxon (na ebből a szempontból jobb lenne 1 tanya:-) és hát azért nem csak a kép tisztább, hanem a hang is... de ez amúgy a természetes műholdas vétel esetén...

Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2994
Szerencsésebb helyzetben vagy, mint az UPC előfizetők. A DIGI kábeles TV és internet szolgáltatása versenyképes a hazai piacon.
Előzmény: chagaal (2993)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2993
... kiváncsian várom az ajánlataidat... melyik szolgáltató miben több, miben kevesebb, mennyivel jobb... sajnos én ezekre a kérdésekre nem találtam megfelelő választ... amúgy hálistennek DIGI körzetbe létezem, a netük olcsó, gyors és stabilan 20/10 2500-ért, ergo velük semmi bajom... leszámítva, hogy a Thor-os DIGI a mindig felhozott "még rosszabb" példa...
Előzmény: Törölt nick (2992)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2992
Nincs más lehetőség, aki teheti ne a UPC-t válassza. Egyszer talán felébrednek, hogy nem megfelelő a szolgáltatásuk minősége. Gondolom az sem véletlen, hogy a hűségnyilatkozattal variálnak.
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2991

2000-től 2003-ig már voltam UPCd-s, utána elköltöztem... az anno nem hagyott negatív utóhangokat, ezért 2009-ben, amikor műholdas vétel mellett döntöttem, hát újra oda kötettem magam:-) persze elötte rákerestem a konkurenciára is, de PVR-es beltérijével (akkor az Astráról) verte a konkurenciát... nem a tökéletes szolgáltatást kell keresni (merthogy olyan nincs:-)...

írod: "Sokan kényszerből nézik az UPC által sugárzott adókat, mert nincs más alternatíva, no, velük baltáztak ki igazán." nos... alternatíva, ha paraboláról van szó, akkor van... legtöbb vételi helyen már kábeltévé konkorencia is van (nyilván nem a tanyavilágról beszélek:-), kialakult egy még kezdetlegesnek nevezhető versenyhelyzet, amit a szolgáltatók már nem tudnak figyelmen kívül hagyni...

ehhez képest ROSSZ a UPC-direct hozzáállása... minimumra utaznak...

meg itt van a "korszakváltás" küszöb a HD-re... a vételi helyek 90%-a még mindig 4:3-as és analóg, arra a felbontásra alapoznak (pár tr.kivétellel)...

Előzmény: Törölt nick (2989)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2990
Szerintem ennyi az össz amit kihoztak a műholdból nincs több! Lásd Digi tv Szolgáltatást,ugyan ez a betegsége.

T.R! örülj neki hogy nincs,most csak tépi az ember a haját:)De a számlára ezt rá merik írni?>>>
Ön fontos nekünk,ezért a lehető legjobb szolgáltatást szeretnénk nyújtani az Ön számára!
EZ IDÁIG NEM JÖTT ÖSSZE:)))))

Amennyiben észrevétele vagy kérdése van,hívja ügyfélszolgálatunkat!!
NA JA DE MI ÉRTELME AZT MONDJÁK MINDEN JÓL MŰKÖDIK BIZTOS ÉN ÁLLÍTÓDTAM EL VALAMIT!!
Előzmény: chagaal (2988)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2989
Volt UPC-m, de viszont nem lesz.:)

Sokan kényszerből nézik az UPC által sugárzott adókat, mert nincs más alternatíva, no, velük baltáztak ki igazán.
Előzmény: chagaal (2988)
chagaal Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2988

T.R. !:-) Te következetesen útálod a UPC-t:-)

Persze tud igazad lenni... főleg amikor -- országosan-- tiszta időben, mint mostanában is, kockásodik az általam éppen nézett AXN-Sci-fi... tegnap előtt nem láttam a Csillagkapu végét... kénytelen voltam leszedni a netről, mert érdekelt a vége:-)...

ez bármilyen hülyén is hangzik, megnyugtatott... persze csak perpill, merthogy feladási problémák vannak és nem vételiek... az más kérdés, hogy mára már a UPC-nek illett volna régen túllépni a tesztidőszakon, bár időnként olyan érzésem van, hogy a minimummal kisérleteznek... és volt szakadó eső, délre elnyúló vastag felhőkkel, akkor meg gond nélkül jött minden... szóval érdekes...

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2987
Az UPC most diavetít, jövő héten meg jön a photoshop.:)
Előzmény: JGab (2985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!