Keresés

Részletes keresés

cunimazsi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81615
Biológus
Nagyon-nagyon szurkoltam neked, nagyon szomorú vagyok hogy most ilyen rossz széria van :-(((( Remélem Cimu és Chelszy megtöri!!!!

zolibe
Szerintem is menj el egy endokrinológushoz, mert én még arra gondolok, hogy nem lehet-e hogy PCOS-ád van? Annál van az hogy nincs peteérés. A féjrednél mi ez a három hónapos hormon kúra? Azt sem értem hogy miért mondja a dokid hogy a babához egy sperma is elég? Ez valóban igaz, de nem véletlen hogy 4millió alatt nem javasolnak mást csak lombikot.
Intézet választás ügyében én annyit tudok neked írni, hogy én is a BMC-be jártam, ugyanahoz a dokihoz akihez mégleány, nekem sajnos nála nem jött össze, de elötte a Zekénél összejött az első. Szerintem egy kicsit romlott az intézmény, mert nem tudtam 3 lehetőségnél kiharcolni, hogy elvigyék az embrióimat 5 napig, pedig úgy nagyobb az esély! Egyszerűen nem csinálják meg, és megmondta a vezető doki, hogy ebben a melegben ebben az intézményben nem megy a blaszto tenyésztés (???). Én bevallom kicsit bánom hogy az utolsó alkalommal nem próbáltam ki a Kaálit is, de mostmár nincs mit tenni.

Celszy
Az hogy nem tudsz róla, sajnos nem jelenti azt hogy nem vagy IR-es, nekem is teljesen jó a cukor értékem, mégis IR-em van, ráadásul az utolsó stimu után nagyon megugrott, merthogy az is befolyásolja (meg úgy tudom a stressz is).

Rókakölyök
Nekem is az a tapasztalatom, hogy hiába mész el belgyógyászhoz, sőt én a SOTÉ-n voltam endokrinológusnál is, és az is azt mondta hogy minden rendben az IR-rel!

Cimu
Ki az a D doki a BMC-ben? Nem az a kicsit nagy darab körszakállas középkorú? Néha láttam egy ilyen embert, és el nem tudtam képzelni ki az. Hogyhogy ő csak hetente 2szer van?

Sunny
A Dr K a BMC-s?
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81614
Rókakölyök,
annyira nem régi, még csak 2 hónapja tudom, h el vagyok záródva mindkét oldalon. :))) Megnéztem, 2009.novemberig jó.
Előzmény: Rókakölyök (81606)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81613

Rókakölyök,

mindegy melyik doki "néz meg" :-))) Tök jó, hogy kaptál időpontot, kíváncsi vagyok mit mondanak, de szerintem a diétán kívül nem lesz szükséged másra.

Előzmény: Rókakölyök (81591)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81612

Rókakölyök,

én is nézegettem már a neten ezt a bizonyos új intézetet, aztán olvastam, hallottam, hogy elég nagy botrányok vannak körülöttük, szóval nem lenne bizodalmam feléjük, nem is ajánlanám senkinek... Amúgy meg nagyon drágák a többi intézethez képest...

Előzmény: Rókakölyök (81590)
biológus Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81611

Csak azért teszteltem, mert a doki modta. Mondjuk semmi értelmét se láttam, mert serdán már rendesen meg is jött. Hajrá augusztus.

Ma azért fölhívom a dokit mikor lesz szabin, meg hogy a bromot szedjem -e. Köv. menzi után majd mennem kell és megnéz.

Előzmény: Rana75 (81610)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81610

Szia Zájká, küldd el a másik emailcímedet is az én emailcímemre! Akkor majd elküldöm mégegyszer az infokat, meg megírom, hol tartok most (itt a fórumon már megírtam, nem akarom a helyet foglalni vele). Te B-hez vagy T-hez jársz? Én B-hez. Te is írd meg majd a részleteket magadról.

 

Baba, Timi, mi van veletek?

 

Biológus, gondolok rád azért még holnap, írj majd, hogy mi a helyzet!

Előzmény: zájká (81609)
zájká Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81609
Szia Rana75.
Köszi hogy váloszoltál nekem.Sajnos nem kaptam e-mail de talán késöbb.
Ha még se, irok neked priviben másik e-mail cimemet.ok?
Igen érdekel mást is de szépen folyomotosan csinálom majt,mert igy is kész vagyok idegileg.
Két hét mulva megyek kontrol UH-ra megkérdezem dokimat hogy javasol e valamit?
Te kihez jársz???Hol tartasz?
Előzmény: Rana75 (81595)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81608
Hát igen, mostmár remélem, hogy ezen, és más bajom nincs. :(
Előzmény: sunny22 (81607)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81607

Rita, köszi a drukkot. A bal petefészkemmel szerencsére nem lát gondot, most nagyon arra hegyezte, hogy ez az endo nem túl szerencsés. Abból a szempontból sem, hogy állandó gyulladásban tart, ami gátolja a megtermékenyülést. Az a lényeg szerinte, hogy a gyulladást levigyük, ne engedjük, hogy tovább nőjjön és akkor sikerülhet a lombik.

Őszre terveztem az akciót, lehet, hogy lombik helyett megpróbálok egy inszemet, mert a petevezetékeim átjárhatóak. Ha minden jól alakul, akkor ősszel kezdek. És addig bizakodok. És persze bízom a dokiban!

 

Rana, ez a doki is azt mondta, hogy tartsuk 2 alatt a TSH-t. Nagyon fontos ez a beágyazódáskor, fontosabb, hogy jó legyen az értéke mint a prolaktinnak. Szóval, lehet, hogy Nálad ezen múlt múltkor!

Előzmény: rita0130 (81604)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81606

Cimu, én nem bírnám ki, hogy ne teszteljek:), de max. csak a 13-14-dik napon. Azért régi tesztet ne használj nem? Nehogy bárhogy is megvicceljen...szerintem vegyél egyet, van már 600-700 ft-ért is jó minőségű. A ClearBlue tesztet nagyon dícsérik, vizeletsugaras és jó a hcg érzékelője (10-es) de az picit drágább. vagyis kétszer annyi:) (kb.1400ft)

Sok sok drukk!!!!++++++++

Előzmény: Cimu (81605)
Cimu Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81605
Rókakölyök,
Chelszy kedden megy vérvételre, engem péntekre hívtak. Teszt ügyében fogalmam nincs, mit tegyek. Van itthon egy még régről, valszeg csütörtökön azért tesztelek egyet. (nagy teszt-fogyasztó vagyok/voltam; simán generálok magamnak terhes tüneteket...persze most meg annyira óvatos vagyok, hogy szerintem még azt is elnyomom, ami lenne esetleg...)
Előzmény: Rókakölyök (81599)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81604

Sunny!

Nála sikerülni fog!Tudom hogy nem csak az orvoson múlik, de a bizalom nagyon fontos. Nagyon drukkolok érted! Lelkiismeretes és szakmailag is elismert, a hab a tortán meg emberileg is jó. A másik petefészked az jó ugye? Amikor én jártam hozzá a sikeres beültinél egy petefészekkel lett 11 petesejt, abból lett 5 embrió, akkor még tolták el 5 napig így 2 naposan kaptam mind az 5-öt. Mikor kezdesz? Először inszem lesz???

Előzmény: sunny22 (81601)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81603

Köszi az infot Sunny, de ha már ilyen sokat jártál, biztos tudod DVD-ről csinálgatni magadnak! Én is megyek majd, ha lesz óra DB-ben, vagy ha BP-en járok. A barátnőm nagy jógiguru, kíváncsi vagyok, ő mit mond majd. Az intimtorna a Kriston Andrea-féle, biztos hallottál már róla.

Szemét endo. :((((  Drukkolok, hogy tűnjön a fenébe.

Előzmény: sunny22 (81598)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81602

Köszi Alma!

Remélem ősszel tudok menni! Ha kikecmergek a mostani helyzetből, akkor biztos, hogy az inszemet választom.

Előzmény: Törölt nick (81568)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81601

Rita, örülök, hogy jól vagy és minden rendben. Ma voltam a Dr. K-nál (közös doki), nagyon pozitív a véleményem. Tényleg ezt várom egy orvostól, alaposan minden elmondott és elmondta a lehetőségeimet, esélyeimet. Átnézett és megbeszéltünk minden leletet.

Sajnos gáz van, a jobb petefészkemben kialakult endo van, úgyhogy még nem tudom mi lesz. Ajánlott kezeléseket, most ezeken gondolkodok, egy kicsit megzakkantam, mert erre nem számítottam. De ez van.

Azt javasolta, hogy Ő felkészít az inszemre/lombikra és magát az eljárást kérjem a Dévaitól (őhozzá jártam), mert anyagilag jobban jövök ki. Szóval rendes volt és tényleg le a kalappal előtte.

 

Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81600

Biológus,

Hogy vagy???? Holnap tesztelsz még egyet igaz?,... azért még megy egy utolsó drukk, hátha. ok?

Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81599

Cimu, Chelszy,

Ti fogtok legközelebb tesztelni ugye? Mikor?????

sunny22 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81598

SZia Rana,

Heti 2x szoktam járni, kb. 3 hónapja járok. Most szeretném megvenni a CD-t és szeretném itthon is csinálni. Július 9-ig vannak még órák, utána szeptemberig nyári szünet lesz. Szerintem 1 alkalom biztosan nem elég, Én azt mondom, hogy min. 1 hónap, de inkább több idő kell ahhoz, hogy jól magadtól is tudd csinálni. Az AVIVÁT ismerem, de csak könyvből, az ARWEN másabb (intimet nem ismerem). Végig a földön vagyunk, hajolunk, nyújtunk, átmozgatjuk az alsó hastájékát. Állni sosem állunk, max. térdelés lábemelgetésekkel vagy csípőhajlításokkal. Jógás nyújtások, de dinamikusabb mozgással. És persze mindez helyes légzéssel. Az oktató, Tünde szerint 6 hónapos munka után várható eredmény és azt is mondja, hogy heti 5X min. fél óra mozgás legyen meg.

Én pont most vagyok a felénél, rosszkor jön ez a nyári szünet. Nálatok nem lesz sűrűbben? Remélhetőleg ősztől igen!

Előzmény: Rana75 (81573)
Cimu Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81597
ó, elírtam...csak 14:00-ig
Cimu Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81596
Rókakölyök,
köszi az infót Kaáliról, ismét kérdés nélkül kaptam választ. :)
Erősen gondolkozom azon, hogy átmenjek, mert megőrjít ez a rengeteg várakozás és a munkám is olyan, hogy néha jó lenne, ha tudnám, mikor érek be...a csúcs eddig: reggel 1/4 7-től 15:00-ig. Ééés akkor még nem is engedtek volna el, ha nem vagyok határozott. (simán "beküldtem" az asszisztensnőt a doki után a műtőbe:)))
Na de hol is felejtettem az optimizmusom..? Hiszem, hogy jövő héten pozitív eredmény lesz! Akkor meg ráérek egy darabig gondolkozni.
Előzmény: Rókakölyök (81589)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81595

Zájká, írtam neked emailt Valicskó doktornő debreceni rendelési idejével, telefonszámával és más részletekkel kapcsolatban! Remélem, megkaptad! Ha nem, írj a fórumra, és megint elküldöm!

 

Meg ha mást is érdekel esetleg, annak is szívesen elküldöm!

Előzmény: zájká (81570)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81594

Áhá, szóval tényleg jobb ha speckó belgyógyász+endokrinológus-hoz megy az ember! Kíváncsi leszek, nekem mit mond Breyer dokinéni... holnap megírom.

Majd hétfőn mindenképp írj az eredményekről ok?

Előzmény: judit1975 (81593)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81593
Rókakölyök!

Sajna nem minden belgyógyász ért ezekhez, nekem a 120 perces 55,5 inzulinra 3 belgyógyász is azt mondta, hogy jó értékek, mégcsak diétáznom sem kell.... Breyer drnő szerint meg gázos értékek. Ezek után az ember legyen okos. Alig várom már a hétfőt, hogy meglegyen a kontroll eredményem.
Előzmény: Rókakölyök (81592)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81592

Szia Zajká,

 

Képzeld a végén nem Valicskó dokinőhöz fogok menni, mert nagyon sokára kaptam volna időpontot. Breyer dokinőhöz megyek holnap és ránéz a leletemre.

Én szerintem az MensMentis-ben nagyon értenek ehhez, de valószínű egy belgyógyász is érti ezeket a dolgokat, tehát fizetés nélkül is végig lehetne csinálni a vércukor és inzulin terhelést ill. a kiértékelést. A PCO szindróma és a meddőség összefüggése miatt döntöttem én az MM-nél. Keress rá a net-en, simán a "szó" és pont hu, illetve a PCO topic-on is sok okosságot lehet olvasgatni erről. Nem tudom sajnos, hogy Debrecenben hol és mikor rendel, de az MM-ben tuti megmondják!

Előzmény: zájká (81569)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81591

Chelszy,

Ez nagyon komolyan hangzik:) Hétköznap nem nagyon főzök, inkább hétvégén. Ezt még nem ismertem, de bízom benne hogy nem kell majd ennyire odafigyelnem, legfeljebb mellőzni az édességet (az rám is fér), holnap eldől, 11:30-ra megyek. De köszi szépen, lehet hogy kelleni fog!!!

Ja.., Shannah,

jut eszembe, képzeld felhívtak az MM-ből, hogy ha tudok holnap 11.30-ra ugorjak oda, megnéz egy doki. Sajnos Valicskó dr-nő nem, de Breyer doktornő fogad és rámnéz...

Előzmény: chelszy (81574)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81590

Zolibe,

szerintem is keress fel egy intézetet, ahogy Mégleány is írta, én ezt a 3-at ismerem (BMC, Dévai, Kaáli) illetve van egy új a III.dik kerülteben, de az aztán teljesen fizetős, csiri-biri környezetben...:-)  Ezekre a hálón is rá tudsz keresni, és olvasgathatsz egy picit... én se várnék, teljesen érthető amit írtál.

Előzmény: Rókakölyök (81589)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81589

Cimu, Zolibee,

igen, a Kaáliban az első konzultációért fizetni kell, utána szinte semmit. Én oda járok, nagyon kedvesek és segítőkészek. (persze érteni kell a nyelvükön:) Az összes egyéb nődokis eredményt/vizsgálatot (clamydia, rákszűrés) elfogadtak "idegen" dokitól hogy ne kelljen fizetni...A vérvétel-t (HIV, Hepatitis) is elfogadják ha valaki sztk-ban csináltatja....

Előzmény: Cimu (81580)
mégleány Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81588
meddőségi intézetben mindenkinek más jön be...mi nem bántuk meg, jó dokink volt, kedvesek a nővérek, de sokat kell várni...van aki a Kaálira esküszik, ismerősömék a Dévaira, nálunk a doki volt a fő szempont, a várakozás belefért, mivel délutánra jártam dolgozni...
Előzmény: zolibe (81587)
zolibe Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81587

Mégleány! Gratulálok!

 

Köszi a javaslatokat, én is úgy gondoltam, hogy nem várok, így is hosszú lesz még....

Először azt hiszem, el kell mennem egy endokrinológushoz. Kell beutaló? Céges orvos adhat?Tudtok javasolni valakit?

Klinikát mit javasoltok?  BMC?

Előzmény: mégleány (81586)
mégleány Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81586
Zolibe, én nem várnék... nálunk is hasonló eredmények voltak...nekünk rögtön mondták a lombikot és mi a Bmc-t választottuk.
Most már 16 hetes terhes vagyok az elsőből :))) szóval irány valamelyik meddőségi központ!!!!!
Előzmény: zolibe (81578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!