Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 4830

b.erika74:

 

Hogy érted, hogy letelepedni? Magyar állampolgár vagy? Ettől is függ, mit kell csinálnotok.

Nagyon fontos, hogy svédül tudni kell!

 

Néhány fontosabb oldal, amit érdemes átnézni:

 

Bevándorlási Hivatal

 http://www.migrationsver ket.se/

Aki könnyebben érthető svéd meg fogalmazásban szeretné olvasni az oldalt, az kattintson a felső sávban középtájékon látható "Lättläst" gombra 

A eredeti svéd weboldal angolul: 

 http://www.migrationsverket.se/english.jsp

 

Állami Munkaközvetítő(Munkaügyi) Hivatal, ezen az oldalon sok hasznos infó is van a munkanélküli segélyre való jogosultságról, a munkanélküliek biztosításával foglalkozó pénztárakról, aktuális munkaügyi törvényi változásokról, stb.  http://www.arbetsformedlingen.se/

ugyanez angolul: 

http://www.arbetsformedlingen.se/go.aspx?C=223  

 

Ha visszaolvasol a topikban, nemrég többen is tettek fel hasonló kérdést, sok infót találsz. Utána kérdezz.

Előzmény: b.erika74 (4828)
tamikati Creative Commons License 2009.12.06 0 0 4829
Szia !én meg szeretnék a Maldiv szigeten,vagy Ujzélandon letelepedni,ott jobb idö van !
térj észre ez mär nem igy müködik ! menj el a svéd követségre ott érdeklödj,hogy
mit tegyél !!ez egy forum,ahol aprobb infohoz juthasz esetleg,de mit gondoltäl még ??
Magyarorszäg nem az a kelet,ami régen volt,amikor a disszidenseket ellättäk minden joval,
ugy 30 éve... !
Előzmény: b.erika74 (4828)
b.erika74 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 4828
Sziasztok!Párommal szeretnénk Svédországban letelepedni.Van egy 15 hónapos kisfiunk is.Minden használható infot megköszönünk!
lektor Creative Commons License 2009.12.04 0 0 4827
inga problem... :)
Előzmény: horgolotucske (4826)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.04 0 0 4826
Lektor bocs tévedtem félreértettem a kérdést.
Előzmény: lektor (4816)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.12.04 0 0 4825

Szia:)

 

Az alkoholistak egy reszenek vagy megvannak a megfelelö nemet, illetve lengyel-litvan beszallitoik, vagy maguk szallitanak be maguknak, esetleg megveszik a legolcsobbat a systemben:)) Megoldjak, hidd el:)))

Előzmény: DuJoe (4823)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4824
az alkoholistákat betegként kezelik, gondolom levannak százalékolva és abból isznak.
Előzmény: DuJoe (4823)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4823

Hát azt Vanessa is írta, hogy egy idő után már nem fogok mindent átszámolni Forintba. Jelenleg ez az "állapot" kb. 50-50%:))

Ami viszont a hazait illeti, az otthonról hozott néhány üveg bort elajándékoztuk, viszont az Unicumot nem adom! Az csak az enyém, illetve azoké a vendégeké akiket megkínálok. Azt nem adom ki a kezemből! A Systemben is csak mindenféle Whiskyt meg Jagert láttam. Nomeg vodkát, köztük valami Absolut vodkát is:))) Tartok tőle azt sem tudják mi az az Unicum!

Mondjuk ami az alkoholt illeti az biztos, hogy a Systembolaget nem rajtam fog meggazdagodni, így azért még kibírom néha azt az 50 koronát.

Komolyra fordítva a szót, mit iszik itt az alkoholista? Mert az itt is van, bár

-gondolom én- nem annyi mint otthon. Azért szerintem a System árait nem bírnák, persze lehet, hogy tévedek.

Előzmény: lektor (4821)
Haani Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4822
Háát, sztem megbeszélték a tanárokkal, hogy még maradhassanak, és bár megvan a vizsga...még nem iirják ki nekik. De épp most volt erről szó egyik nap, és maga mondta az egyik, hogy ezt tanácsolták neki....ez van.
Előzmény: Vanessa_ (4815)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4821

sajnálom érte a (minimum) 50 koronát.

 

én is sajnáltam az elsö, második.. idökben, bár akkor még 25-be került 1ü. átlag bor.

a behozatal is korlátozva volt erösen. de ne aggódj, az idö múltával egyre "könnyebben" fogod kifizetni, persze miután a hazai elfogyott.:))

Előzmény: DuJoe (4819)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4820
akkor jó adventezést a glöggel...:)
Előzmény: mgy (4818)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4819

Háááát, én már azzal is bőven beérném. Még jófajta forralt bort sem tudok csinálni, mert sajnálom érte a (minimum) 50 koronát.

Hiába, az élet nem egy habostorta, hogy klasszikust idézzek.))))

Előzmény: mgy (4818)
mgy Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4818
"Csak" 12-est. De ebbe legalább nem kell vodka, mint a kintibe... :D
Előzmény: lektor (4817)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4817
árulnak az otthoni ikeában erös (14 fok - fölfelé) glöggöt, vagy csak azt cukros vizet amit itt az élemiszerüzletekben árulnak?
Előzmény: mgy (4814)
lektor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4816

mér´baj neked? ha figyelmesen olvastad volna amit kérdezett, akkor értenéd.

 

ezt kérdezte:

nincs esély
szakmát tanulni kint? Külföldiek ill. betelepülők számára való szakmai képzésekről (angolul) nem tudtok valamit? Sha angolul nem is, de svédül szakmát hol szerezhetünk?
A segítséget előre is köszönöm!

 

szerinted mit linkeltem be?

Előzmény: horgolotucske (4813)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.12.03 0 0 4815
Ha vedzett a D-vel, akkor segelyt tovabb nem adnak az SFI-ert....
Előzmény: Haani (4811)
mgy Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4814
Voltam tegnap valamiért az Ikeában, vettem egy kis Pepparkakort meg Glöggöt. :)
Szerettem a kinti karácsonyi hangulatot (talán kicsit hiányzik is)...
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4813
ezt miért raktad be neki? Nem itt lakik svédbe? akkor meg hogy akar tanulni?
Előzmény: lektor (4803)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.02 0 0 4812
Szia leila! Azt hiszem már irtam valahol erröl.A gimnázium esti felnött oktatásán tudsz tanulni szakmát. Az esti felnött gimnáziumi oktatás van minden kommun-ben megyében és nagy városokban.Akkor van jogod tanulni ha munkanélkuli vagy( de nem adják meg az engedélyt rá))meg akkor ha eggyálltalán nincs szakmád még gimnáziumod sincsen tehát BIZONYITVÀNYOD nincs amit fel kell mutatni amikor kötöltöd az urlapot.A félbehagyott iskola magyarországon meg számitható be ha nincs oklevél a bironyitványról azt nem ismerik el stb.Megértettem hogy bölcsész vagy de amikor bemész az esti gimnáziumba és kitöltöd a jelentkezési lapot véletlenul felejtsd beirni hogy van gimnáziumi végzettséged. Ha nagyon kérdezösködnek akkor mondd meg hogy nincs évzáró jegyed tehát te csak egy évet jártál és beteg voltál vagy megbutktál vagy amit akarsz.l... szóval neked csak az álltalános iskolából van bizonyitványod. Ebböl semmi bajod nem lessz mert nem köteles megtalálni senki a bizonyitványát meg elkallódhatott is meg a ilyenek.Meg kulönben sem tudsz jól svédul és félreérthetted amit kérdeztek ha meggondolod magad.Ez nem buntetendö cselekmény amikor valaki nem érti amit kérdeznek töle nyelvileg. Namost ez csunyán hangzik ahogy elmeséltem de ez az eggyetlen egy lehetösége a felnöttnek hogy szakmát tanulhasson teljes munkaidöben.Ha felvesznek akkor kapsz igyen ösztöndijjat ami kb 2600 kr és tudsz kölcsönt venni fel ami kb 6000 kr meg kapsz a lakbéredbe kb a felét ami ingyenes amig tanulsz ami 3 év itt svédben.Ugy kivják hogy KOMVUX igy keresd ezt a fajta felnött iskolát.göteborgban link ittgöteborgban link itt ez is az csak másik megyében ittitt ez stockholban van de van sok ittsok itt
sok sikert tebb be a forditóba
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
Haani Creative Commons License 2009.12.01 0 0 4811
Ja, kiderült hogy az én csoportomban is van aki már végzett a D-vel is, csak jár azért, mert egyébként nem kapna pénzt.....nevetséges..nem is tudom hogy engedik meg nekik...
Én azért hajtok ennyire, mert más választásom nincs. Ezerrel tanulni a nyelvet és hajtani a munkát! :)))
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.26 0 0 4810
Na ezert nem erdekelte:)) Mert igy kapja a socialt anelkul, hogy bekene mutatnia a sikeres vizsgakat. Az SFI utan, csak akkor jar a social, ha a tovabbtanulaskor felvett tantargyakbol sikeres vizsgat tesz:)) Azt mar nem a social, hanem a CSN fizeti es nagyon megnezik, hogy kinek jar:)  Nekem volt olyan boszniai csoporttarsam, aki a ferjevel egyutt 8-eve az SFI-re jart.... Miutan en vegeztem az SFI-n, meg ket evig tuti, hogy odajartak. Most nem tudom, mert reg talalkoztam veluk. Ök meseltek anno, hogy nem vizsgaznak le az SFI-n sikeresen, mert akkor elveszitik a socialt es csak a csn-penz lesz, amiert viszont mar otthon is tanulniuk kellene... Az meg olyán kenyelmetlen....:)
Előzmény: cafrinka (4809)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 4809

Haani!:)

 

Most olvastam csak ezt a bejegyzésed.Hogy csináltad,hogy 3 hónap után tudsz D vizsgázni?

 

Akkor kezdheted januárban a SAS-t.:)

 

Le a kalappal,hogy ilyen ügyes vagy!

 

Nekem van olyan csoporttársam,aki 2.5 éve oda jár és ma elkésett a D vizsgáról,de különösebben nem érdekelte,hogy így legközelebb májusban vizsgázhat.Különben perfekt svéd már és kendőt hord:)

Előzmény: Haani (4741)
LeilaAtreides Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4808
Köszönöm a linket, sokat segített!
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4807
Előzmény: Törölt nick (4805)
lelkesz g Creative Commons License 2009.11.24 0 0 4806
Köszi szépen!
Előzmény: Törölt nick (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 4805
Huu...!...Koszi szepen...:)
Előzmény: lektor (4804)
lektor Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4804
Előzmény: Törölt nick (4799)
lektor Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4803
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
Haani Creative Commons License 2009.11.22 0 0 4802
Szia!
Én nem tudok annyi infot, mint akik már évek óta itt élnek...:) Én most nyelvet tanulok az SFI-n, ez azt jelenti hogy nyelvtanulás bevándorlóknak. Vannak olyanok, akik a nyelv mellett tanulnak párhuzamosan szakmát! Szóval van lehetőség szakmát tanulni, de hogy pontosan hogyan és milyeneket, ne kérdezd, mert sajna nem tudom. De sok a lehetőség asszem, mert erős itt a felnőttképzés. Páran az én osztályomból fiúk hegesztőnek tanulnak. De van csaj aki pl ápolónőnek.
Nem tudom mennyire tudjátok, hogyan lehet személyi számhoz jutni itt, mikor akartok jönni, stb.
Sztem rajtam kiivül a többiek is iirnak majd infot, csak nézz be minden nap.
Ha van kérdésed, és persze ha tudok segiiteni, iirok:)
Előzmény: LeilaAtreides (4800)
cafrinka Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4801

Kedves LeilaAtreides!

 

Nagyon köszönöm a jókívánságot és remélem,így lesz!:)

Előzmény: LeilaAtreides (4800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!