Keresés

Részletes keresés

judit1975 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81635
Rókakölyök!

Nagyon jó pihizést, pancsolást Nektek! Örülök, hogy jó az inzulinod. :-)))
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81634

Szia Gabi!

 

Hű, de sokan kérdezik ezt itt a fórumon! :) (Pár hónapja én is hasonlóval kezdtem!)

Kaáli: első konzultáció 12000 FT, ezt mindenkitől elkérik. Utána minden fizetős (pl vérvétel 14000, beülti 400000), kivéve, ha elkezdődött a lombik program, mert attól a pillanattól neked minden ingyen van (TB fizet 5 próbálkozást), kivéve a szükséges gyógyszereket (60-200 ezer között, TB támogatással). Ha meg nem, akkor elküldenek állami intézményekbe, hogy ott csináltasd meg a vizsgálatokat (eleve csak akkor állnak szóba veled, ha van Chlamydia, citológia, HIV, Hepatitis B és C, EKG leleted, de ezt telefonban elmondják bejelentkezéskor). De olvass csak vissza pár oldalt itt a fórumon, én még egy csomó más vizsgálatot is megcsináltattam volna a lombik előtt, ha valaki figyelmeztet rá (így nem sikerült sajnos). Amúgy ha short protokollod lesz (van még long meg antagonista, deén azokat nem ismerem), akkor ciklus 2. napjától mindennap szurikat kapsz, hogy stimulálják a peteérésedet, középidőben leszívják a petesejtjeidet (altatásban) és pár nap múlva visszaültetik (fájdalmatlan). Onnan mennek ám csak lassan a napok, mert kb. két hét múlva vérvétel (HCG). Amúgy én nem vagyok annyira elhasalva a Kaálitól, mert igaz, hogy szinte egy pecet sem kell soha várni, viszont a lányok elmondása alapján a többi intézmény jobb lehet. De itt Debrecenben nekem nincs más lehetőségem. :( Ja, ha mégis a Kaáli választod, telefonos bejelentkezés után általában legalább két hónappal kapsz csak időpontot.

Előzmény: gabi_29 (81627)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81633
Zolibe! Mi az a graaf tüsző? Jó pap (én) holtig tanul. :)
Előzmény: zolibe (81632)
zolibe Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81632

Cimu!

megnéztem a Nyírős fórumot, nem vagyok meggyőzve.

Az, hogy minden fizetős, 200 körül van egy beültetés... elég durva árak vannak!

Mindegy, elmegyek azért egy első beszélgetésre, de azért a Kaáliba is kértem időpontot.

 

cunimazsi

megnézten a PCOS-t, nem hiszem. Rendes ciklus, semmi férfihormon-túltengés (na jó szeretm a sört, de ennél azért több kell, nem;-)) és egy hét alatt kétszer volt UH, normális petefészek, benne petékkel, semmi rendellenesség, no ciszta. Szóval nem tudom, hogy mitől van az, hogy nincs graaf tüsző! Bár cukor lehet magas, sose mértem, de van a családban nagyszülői ágon cukorbetegség, erős. ez okozhatja....

Előzmény: Cimu (81629)
zolibe Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81631

Hú, nem bíztató, amit írsz a Nyírőről, lehet egy Kaális időpontot is kérek, aztán meglátjuk, nem mindegy közlekedés szempontjából sem....

Igen, tényleg lehetséges, hogy a Károly Róbert lett a Nyírőből...oda is kapcsoltak, csak nem tudtam, hogy az mi. Mivel magánklinika, gondolom jó drága!

Kérek én is jövő héten beutalót a nőgyógyászomtól, köszi a tippet!

Férjemnél is gond van, nem elég, hogy nekem nincs peteérés, neki meg kevés a mennyiség és annak is a 85%-a kóros, vagyos, lassú, beteg, stb. Szóval őt most kicsit próbálják beindítani, ezért az injekciókúra!

Előzmény: cunimazsi (81624)
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81630
Gabi,
üdv itt!
BMC=Budai meddőségi Központ (János Kórház)
http://www.lombik-baby.hu/
A hely nagyon jó, ha jól tudom, a legjobb statisztikával rendelkezik az országban. Viszont rengetegen járnak ide, emiatt a várakozási idő nem a legoptimálisabb.
Előzmény: gabi_29 (81627)
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81629
Zolibe,
találtam Neked Nyírős fórumot, kukkants ide esetleg...
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=7415
Előzmény: zolibe (81622)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81628

Rókakölyök,

ezek igazán jó hírek!! :-)))))))))

Nagyon jó pihenést, kikapcsolódást kívánok a hétvégére!!! Szuper idő lesz, amit főleg Balcsin lehet kiélvezni :-)))

Előzmény: Rókakölyök (81625)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81627

Sziasztok!

1,5 éve próbálkozunk babával és most jutottunk el oda, hogy elküldött a dokim a Kaáli Intézetbe. Miket tudtok róluk mondani? Illetve láttam a fórumon a BMC-t, ez micsoda? Amúgy nálunk még semmilyen komoly vizsgálat nem volt, egy vérvétel, amiből nagyjából semmi nem derült ki, ill. 2 kúra Clostylbegit, meg hőmérőzés...Ti biztos tudjátok mennyi időbe (és pénzbe) telnek a kivizsgálások ill. a beültetés, tudnátok kicsit segíteni? Üdv,

G

Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81626
Rókakölyök,
nagyon jó hírek, jöhet a kikapcsolódás! Jó utat!
Előzmény: Rókakölyök (81625)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81625

Sziasztok Lányok,

Nincs gond az inzulinommal, egy lehelletnyit magasabb, de állítólag a népesség 80%-ának ennyi lenne. A dokinéni a 20 körüli értéket szereti, a 24 picit magasabb, de nem kell szednem semmit. Meg kell próbálnom többször inkább kevesebbet enni és picivel kevesebb édességet a bendőmbe juttatni:)

 

Nagyon jó hétvégét, kikapcsolódást a hétköznapokból és a sok "agyalásból", pihenjetek!!!! Hétfőn jövünk haza, remélem én is kikapcsolom picit az agytekervényeimet:) Puszi Mindenkinek!!!!!!!!

cunimazsi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81624
Zolibe
Nézz körül itt: www.pcos.hu innen mindent megtudhatsz. Én nőgyógyásztól kértem beutalót endokrinológushoz, aki teljes hormonvizsgálatot csinál, és abból + hüvelyi UH-ból egyértelműen kiderül + azt is megtudhatod az eredményből, ha nehezen vagy stimulálható (magas LH, FSH értékek utalnak rá úgy tudom).
Azon szerintem ne borulj ki hogy ICSI-vel csinálják a lombikot, mert nincs külön kockázata, ha elszúrják egyszerűen nem osztódik tovább (nekem annó a Zeke így mondta).
A 120 percest azért olvasod több helyről, mert IR-nél 2 vagy 3 pontos terheléses cukorvizsgálatot csinálnak + inzulinszintmérés, és ehhez 2x vagy 3x vesznek vért: 0, 60, 120. percben, és a 0 - 120 perces értékét vetik össze, abból derül ki hogy IR-es vagy-e.
Nyírőt én nem ismerem, de egy kolleganőm még régen oda járt, és azért hagyta ott őket, mert minden hülyeségért meg akarták műteni, amiért pénzt kértek volna, mondván hogy az OEP nem támogatja, aztán kiderült hogy az OEP-től is elkérték a pénzt rá, úgyhogy rendőrségi ügy lett belőle. Hogy most ezt próbálták legalizálni, azt nem tudom......
A folytatásról csak annyit, hogy mivel nekem már van egy gyönyörű, okos és tündéri 5 éves kisfiam, úgy döntöttünk itt megállunk, különösen hogy látom egy-egy stimuláció romboló hatását a szervezetemen.
A férjeddel kapcsolatban arra vagyok kíváncsi, hogy miért kell neki ez az injekció kúra?
Előzmény: zolibe (81622)
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81623
Zolibe,
nem a Nyírőből lett a Róbert Károly Magánklinika?
http://www.robertklinika.hu/reszlegek/2-4-2.html

Egy barátnőm jár oda, nagyon elégedett az ellátással, csak nem minden tb támogatott náluk. Ő a harmadik inszemen van túl. Most készül átjönni a BMC-be, mert újra meg kell csináltatnia néhány vizsgálatot, amik ott súlyos pénzekbe kerülnek.
Lombik esetén nem tudom, hogy van. Lehet, hogy úgy, mint a Kaáliban, hogy ha már bent vagy a programban, akkor ua. mint máshol.
Előzmény: zolibe (81622)
zolibe Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81622

Szia cunimazsi!

Neked most mi következik?

 

Férjem tegnap nem tudott a dokival beszélni, mert nem volt rendelés, pedig tűkön ülök! Kapott innjekciót, de még nem vett fel 1-et sem. Sajnos a nevét elfelejtettem, vmi Chl...., és nőknek is adják, 3 db egy dobozban.

Azért mondta a doki, hogy 1 sperma is elég, mert persze lombikra gondolva, abból már lehet ICSI-t csinálni. naná, hogy nem a rendes fogantatáshoz:-(

Elég hervasztó, hogy egyből ICSI kell, mindkettőnknél van probléma...

Még nagyon kezdő vagyok, nem ismerek senkit és nem tudom, pl. hol lehet endokrinológust keríteni és aztán elfogadja-e azt a Klinika- bármelyik, vagy újra viszgálnak mindent. És ha nem lehet engem stimulálni sem? Bár erre nem gondolok, fő az optimizmus, csak az első sokk nem múlt még el!

A Nyírővel beszéltem, július 11-re kaptam időpontot a férjemmel együtt , itt fizetni kell 12 e ft-ot az első viszgálatért, ami HIV, hepatitisz, hormon stb. de pl. cukrot nem néznek. Valamit hallottatok a Nyírőről? A Baross utcai I. sz. SOTE Női klinika is csinál reprodukciót, de ők majd csak augusztus 18 után lesznek!

 Ahogy olvasgatlak benneteket, sokan írtok 120 percesről, az mi? Vagy azt már csak a stimu-nál kell nézni?

PCOS-m van? Mi az?

El sem tudom képzelni, hogy mi vár még ránk:-(

Itt mindenkinek annyi kitartása van, nagyon inspiráló!

 

 

Előzmény: cunimazsi (81615)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81621
Biológus! :((((((((((((((((((((((((
Előzmény: biológus (81611)
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81620
Rókakölyök,
várjuk a híreket, aztán nagyon szép hétvégét!!! :)
Előzmény: Rókakölyök (81619)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81619

Chelszy,

Nagyon nagyon sok drukk Neked! Nem hiszem, hogy a "dombocskáddal" különösebb baj lenne, de azért tényleg jó hogy rádnéznek majd. Egyszer láss pozitív tesztet, de az az is maradjon!!!! És ez most lesz, ezt kívánom Neked! Gondolj erre...!! (én már kétszer láttam, de nem sikerült sajnos.)

Cimu,

áh oké, akkor két hónapos a teszt...bocs:-) Nagyon sok drukk Neked is!!!++++

Shannah,

Neeem, az az intézet tényleg szóba se jöhet...!

 

Most indulok az MM-ben, utána írok még gyorsan, aztán indulunk Club Tihanyba 3 napra, hétfőn jövünk csak haza....

Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81618
Cunimazsi,
igen, ő az. Biztos vannak távlati tervei, de egyenlőre máshol van a főállása, ezért a heti 2 nap.

Biológus,
én is nagyon sajnálom! :((
Előzmény: cunimazsi (81615)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81617

Biológus,

:((((((((((((((

DE: Hajrá augusztus!!!!!!!!

Előzmény: biológus (81611)
chelszy Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81616

Rókakölyök! Igen mi lennénk a következők. Szándékosan nem vettem tesztet (még), mert már biztos előttem volna. Ma vol egy hete a beülti, a gyerekek (jó esetben) 10 naposak. Ilyenkor még nemigen mutatna semmit, hm?

Ugyanakkor félek...nagyon félek. Gondoljátok el, nekem még soha az életben nem volt kétcsíkos tesztem. :( Ahogy közeledik a kedd, egyre idegesebb vagyok. Főleg, hogy jól érzem magam, a duzzanatot ( a szeméremdomb jobb oldalán) leszímatva. Azt majd megmutatom W dokinak kedden. Persze csak állva látszik (és igencsak jól tapintható), ha ülök v. fekszek teljesen eltűnik. Ebből arra tudok következtetni, hogy ahogy felállok valami lenyom oda valamit :((

 

cunimazsi. Én arra gondoltam, hogy hamarosan én is elmegyek egy ilyen IR tesztre.

 

Előzmény: Rókakölyök (81599)
cunimazsi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81615
Biológus
Nagyon-nagyon szurkoltam neked, nagyon szomorú vagyok hogy most ilyen rossz széria van :-(((( Remélem Cimu és Chelszy megtöri!!!!

zolibe
Szerintem is menj el egy endokrinológushoz, mert én még arra gondolok, hogy nem lehet-e hogy PCOS-ád van? Annál van az hogy nincs peteérés. A féjrednél mi ez a három hónapos hormon kúra? Azt sem értem hogy miért mondja a dokid hogy a babához egy sperma is elég? Ez valóban igaz, de nem véletlen hogy 4millió alatt nem javasolnak mást csak lombikot.
Intézet választás ügyében én annyit tudok neked írni, hogy én is a BMC-be jártam, ugyanahoz a dokihoz akihez mégleány, nekem sajnos nála nem jött össze, de elötte a Zekénél összejött az első. Szerintem egy kicsit romlott az intézmény, mert nem tudtam 3 lehetőségnél kiharcolni, hogy elvigyék az embrióimat 5 napig, pedig úgy nagyobb az esély! Egyszerűen nem csinálják meg, és megmondta a vezető doki, hogy ebben a melegben ebben az intézményben nem megy a blaszto tenyésztés (???). Én bevallom kicsit bánom hogy az utolsó alkalommal nem próbáltam ki a Kaálit is, de mostmár nincs mit tenni.

Celszy
Az hogy nem tudsz róla, sajnos nem jelenti azt hogy nem vagy IR-es, nekem is teljesen jó a cukor értékem, mégis IR-em van, ráadásul az utolsó stimu után nagyon megugrott, merthogy az is befolyásolja (meg úgy tudom a stressz is).

Rókakölyök
Nekem is az a tapasztalatom, hogy hiába mész el belgyógyászhoz, sőt én a SOTÉ-n voltam endokrinológusnál is, és az is azt mondta hogy minden rendben az IR-rel!

Cimu
Ki az a D doki a BMC-ben? Nem az a kicsit nagy darab körszakállas középkorú? Néha láttam egy ilyen embert, és el nem tudtam képzelni ki az. Hogyhogy ő csak hetente 2szer van?

Sunny
A Dr K a BMC-s?
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81614
Rókakölyök,
annyira nem régi, még csak 2 hónapja tudom, h el vagyok záródva mindkét oldalon. :))) Megnéztem, 2009.novemberig jó.
Előzmény: Rókakölyök (81606)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81613

Rókakölyök,

mindegy melyik doki "néz meg" :-))) Tök jó, hogy kaptál időpontot, kíváncsi vagyok mit mondanak, de szerintem a diétán kívül nem lesz szükséged másra.

Előzmény: Rókakölyök (81591)
Shannah Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81612

Rókakölyök,

én is nézegettem már a neten ezt a bizonyos új intézetet, aztán olvastam, hallottam, hogy elég nagy botrányok vannak körülöttük, szóval nem lenne bizodalmam feléjük, nem is ajánlanám senkinek... Amúgy meg nagyon drágák a többi intézethez képest...

Előzmény: Rókakölyök (81590)
biológus Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81611

Csak azért teszteltem, mert a doki modta. Mondjuk semmi értelmét se láttam, mert serdán már rendesen meg is jött. Hajrá augusztus.

Ma azért fölhívom a dokit mikor lesz szabin, meg hogy a bromot szedjem -e. Köv. menzi után majd mennem kell és megnéz.

Előzmény: Rana75 (81610)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81610

Szia Zájká, küldd el a másik emailcímedet is az én emailcímemre! Akkor majd elküldöm mégegyszer az infokat, meg megírom, hol tartok most (itt a fórumon már megírtam, nem akarom a helyet foglalni vele). Te B-hez vagy T-hez jársz? Én B-hez. Te is írd meg majd a részleteket magadról.

 

Baba, Timi, mi van veletek?

 

Biológus, gondolok rád azért még holnap, írj majd, hogy mi a helyzet!

Előzmény: zájká (81609)
zájká Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81609
Szia Rana75.
Köszi hogy váloszoltál nekem.Sajnos nem kaptam e-mail de talán késöbb.
Ha még se, irok neked priviben másik e-mail cimemet.ok?
Igen érdekel mást is de szépen folyomotosan csinálom majt,mert igy is kész vagyok idegileg.
Két hét mulva megyek kontrol UH-ra megkérdezem dokimat hogy javasol e valamit?
Te kihez jársz???Hol tartasz?
Előzmény: Rana75 (81595)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81608
Hát igen, mostmár remélem, hogy ezen, és más bajom nincs. :(
Előzmény: sunny22 (81607)
sunny22 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81607

Rita, köszi a drukkot. A bal petefészkemmel szerencsére nem lát gondot, most nagyon arra hegyezte, hogy ez az endo nem túl szerencsés. Abból a szempontból sem, hogy állandó gyulladásban tart, ami gátolja a megtermékenyülést. Az a lényeg szerinte, hogy a gyulladást levigyük, ne engedjük, hogy tovább nőjjön és akkor sikerülhet a lombik.

Őszre terveztem az akciót, lehet, hogy lombik helyett megpróbálok egy inszemet, mert a petevezetékeim átjárhatóak. Ha minden jól alakul, akkor ősszel kezdek. És addig bizakodok. És persze bízom a dokiban!

 

Rana, ez a doki is azt mondta, hogy tartsuk 2 alatt a TSH-t. Nagyon fontos ez a beágyazódáskor, fontosabb, hogy jó legyen az értéke mint a prolaktinnak. Szóval, lehet, hogy Nálad ezen múlt múltkor!

Előzmény: rita0130 (81604)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.06.19 0 0 81606

Cimu, én nem bírnám ki, hogy ne teszteljek:), de max. csak a 13-14-dik napon. Azért régi tesztet ne használj nem? Nehogy bárhogy is megvicceljen...szerintem vegyél egyet, van már 600-700 ft-ért is jó minőségű. A ClearBlue tesztet nagyon dícsérik, vizeletsugaras és jó a hcg érzékelője (10-es) de az picit drágább. vagyis kétszer annyi:) (kb.1400ft)

Sok sok drukk!!!!++++++++

Előzmény: Cimu (81605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!