Keresés

Részletes keresés

Cimu Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81659
Szia Rana!
Az egész mellkasom tele van az ilyen kis rohadékokkal! Nem viszket, nem fáj, csak ronda. Próbáltam Panthenolt, Fenistilt, akár halottnak a csók... Stimu után elmúlt, majd most az utro óta megint előjött. Ma beszéltem egy gyógyszerész nénivel, azt mondta, még a Calcium sandózt próbáljam meg. Nem sok reményt fűzök a dologhoz, mert stimu alatt már próbálkoztam vele. Egyenlőre marad a puha pamutpóló és örülök, hogy még egy hétig nem kell emberek közé mennem.
Üdv,
Cimu
Előzmény: Rana75 (81657)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81658
Az egyik ismerősömnek meg 3 millióról (úgy volt, hogy így csak lombik lehet) felment 40 (!) millióra (most a felesége terhes a második inszemből). Ő Macát szedett meg vitaminokat.
Előzmény: judit1975 (81654)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81657

A Kaáliba járok Debrecenbe, de ezt már többször elsírtam itt, hogy ott nekünk soha nem mond senki semmit (még akkor se nagyon, ha kérdezünk). Gondolom, birkákat várnak oda. :(  Más írja, hogy tájékoztató előadás meg kisfilm meg beültetendő embriónézegetés meg bent lehet a férj, meg ennyi milliméter meg annyi sejt, na mi szó szerint semmi tájékoztatást nem kaptunk eddig semmiről (azt se tudom, hány sejteset ültettek be). Amúgy lesz.rom, csak sikerülne már. :(

 

 

Ja, tapasztalt valaki közületek már olyat, hogy allergiás jellegű kis gennyes pattanások jöttek ki rajtatok a stimutól (homlok, nyak, áll, váll)? Múltkor azt hittem, a paradicsomra vagyok allergiás, de most kenegettem a hasam ösztogénnel, és tele vagyok megint undorító kiütésekkel. Úgyhogy csak attól lehet. (Abba is hagytam a kenőcsöt) SEGÍTSÉG!

Előzmény: judit1975 (81655)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81656
Valaki írta a Mastodynon cseppet a prolaktin szint csökkentésére. Igaz, hogy homeopátiás, de csak receptre adják. Mondjuk tegnap a patikus bácsi nekem adott :-)), de mondta, hogy elvileg vényre adható csak ki.
judit1975 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81655
Rana!

ICSI akkor van, ha kevés a spermium és rossz minőségű, vagy ha kevés a petesejt. Ugyanis így nagyobb az esély, hogy megtermékenyüljön, mintha csak "összeeresztenék" őket.

Te hova jársz? Azért az gáz, hogy a doki nem mond semmit. Nálunk a legelején közölték, hogy icsi lesz, a férjem eredménye miatt.
Olyan is van, hogy sima lombiknak indul, de egy vagy két megfelelő petesejtet nyernek, és akkor a leszívás után döntik el, hogy mégis inkább icsi lesz.
Előzmény: Rana75 (81653)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81654
Baba!

Akkor jó, nem írtam hülyeséget. :-)))

Nálunk a férjem eredménye nagyon rossz volt, most meg teljesen normális.

Ilyen volt: 2-3 millió és 10% mozgott.
Ilyen lett: 28 millió és 70% élénk 20% közepes 10% lassú

Szóval jelentős a javulás!

Miért írod, hogy a 30-40 millió nem túl sok? 20 millió felett normális. (20-60 millió/ml)
Előzmény: baba37 (81643)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81653

Köszike Judit, majd ezeknek én is utánanézek, bár már mi is marékszám szedjük a vitaminokat.

 

Pont a minap néztem meg a papíromat, amivel elengedtek az ET után (eddig el se olvastam), és teljesen kiakadtam, hogy ICSI volt (erről egy mukkot se szólt a doki, hogy kellett és hogy miért). Szerintetek ezt csak akkor csinálják, ha ANNYIRA rossz minőségű a sperma? Vagy azért kellett, mert csak egy petikém lett??? A férjem kontrollon még nem volt ugyan, de én nagyon reménykedtem, hogy sokat javult a spermaképe. Ezek szerint mégse???? :(((( Majd még az orvost is megkérdezem, bár ő nem szokott válaszolni a kérdéseimre. :(((((

Előzmény: judit1975 (81652)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81652
Rana!

Ezek külön bogyók voltak, én válogattam össze, szóval reggel jól is lakott velük. :-)))) Megnéztem, hogy mik azok, amik pozitívan hatnak az ivarsejtek minőségére, mennyiségére, illetve mit tartalmaznak maguk az ivarsejtek. Ennek megfelelően állítottam össze magamnak és a férjemnek is a vitaminokat. A máriatövis magolaj, mint a nevében benne van olaj. 21 napig szoktuk szedni (én is, férjem is) 1 mokkáskanállal reggel. Utána egy hét szünet. Nagyon jó méregtelenítő, májvédő szer. A sylimarin a hatóanyaga, ami természetes anyag, és májvédő gyógyszerekbe is belerakják.
A basica (por vagy kapszula) pedig a sav-bázis egyensúlyt hozza helyre, ami ugyancsak fontos!
Előzmény: Rana75 (81639)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 81651

Rana!

A FEM-et a ciklus 1. napjától napi 2 db-ot szedtem a beültetésig. A többi dolgot mint folyadék, fehérjefogyasztás....ilyen mértékben nem foglalkoztam vele, azt és annyit ettem-ittam amennyi és ami jólesett, szerintem az sem jó ha teljesen a nagykönyv szerint eszel-iszol és közben nem is kívánod.

Kedden megyek UH-ra és ha kapok képet feltöltöm.

Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81650
Ja, tényleg, ezért volt ismerős... :)))
Előzmény: baba37 (81649)
baba37 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81649
A Marvelon fogigátló!Velem a kaáliban mind a 2 stimu előtt szedették!
Előzmény: Rana75 (81648)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81648
Ja, a 3. és 5. nap között lehet menni bármikor vérvételre, azt hiszem. Úgyhogy nem ettől lett jobb az eredményed! :)) 
Előzmény: baba37 (81646)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81647

Baba! Jaj, igen, én is pumpálom magamba az ásványvizet, gyógyteát, bio gyümi meg zöldségleveket (no kavé, kóla vagy feketetea). Nem tudom, van-e 3 liter egy napon, nem számolom. Lehet, hogy gyerekem nem lesz tőle, de ártani biztos nem árt, a narancsbőröm szinte teljesen eltűnt! :)))) Mondjuk a 3 liter folyadákot mindenkinek meg kéne innia állítólag, nem csak "nekünk". A Marvelon mire való? Olyan ismerős a gyógyszer neve...

 

Rita!!!! Te a FEM-et mikortól meddig szedted? Csak mert rá van írva, hogy terheseknek csak óvatosan (beülti után nem szabad már?). Meg mondjuk az adagolás is rémisztőnek tűnik: 4-8 kapszula naponta 3-4-szer, azaz akár 32 (!!!) kapszula egy nap??? :-O  Te mennyit szedtél?

 

Előzmény: baba37 (81646)
baba37 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81646
Rana!
Nem tudom mitöl lett most jobb az FSH de most mivel csütörtöki nap jött meg így az 5. nap voltam vérvételen nem tudom ez befolyásolta-e.Egyébként sokkal több folyadékot iszom mint eddig répalé zöldtea,ásványviz vegyesen.Közben szedem az elevitet.Nem rég ajánlották hogyha 15-felé megy kezdjem el szedni a marvelont!Ebben a ciklusban eztis szedtem igaz a 2.nap kezdtem el úgyhogy szerintem az 5. nap amikor a vérvétel volt még nem sokat számitott
Előzmény: Rana75 (81645)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81645

Baba, a 30-40 M spermium az mai viszonylatokban nagyon jó (régen a 100 M számított jónak, dehát a civilizációs ártalmak...)!!! Többiek, javítsatok ki, ha tévedek! Bárcsak nekünk lenne annyi (16 M, és csak 50% mozgás)... :S

Jó hír az FSH!! :)))) Az LH-d nagyon magas? Mert én úgy tudom, az LH-FSH arány a fontos, ami 1:1 kell hogy legyen (lehet ezt is rosszul tudom). És a TSH-d is tök jó!!!!! Az FSH-d mitől javult, nem tudod??? Szedsz valamit, vagy csak magától??

 

Móka, mi van veled? Írj pár sort, ha olvasod a fórumot!

 

Rita, írj te is valami szívmelengetőt! UH-képed van már? :)

Előzmény: baba37 (81642)
baba37 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81644
A Kaálihoz annyit szolnék még hozzá hogy bejelenkezés után kb 2 hónapra konzultáció aztán 6-7-hónap az első stimu de ha nincs osztódás(így beülti sem)a következőre megint 6-7hónapot kell várni!Én ezért is váltottam!
Előzmény: Rana75 (81634)
baba37 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81643
Judit!
Nem írtál hülyeséget az én férjem is szedte a choragont(meg én is)Férfiak is meg nők is kapják peteérés növelésére!A férjemnek volt egy zacsi visszérmütétje akkor kapta!Ez egy olyan férfi betegség ami teljesen tünet mentes de a visszér melegen tartja a spermát ezért nem éltképes!Nálunk csak akkor derült ez ki mikor elmetünk baba ügyben a dokihoz!(4éve)Megmütötték utána kapta a Choragont!A katonák száma most sem tul sok (30-40M)-de ezek nagyon jó minőségüek mozgékonyak így a lombiknál vele nem is nagyon szoktak foglalkozni
Előzmény: judit1975 (81637)
baba37 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81642
SziaRana!
Tegnap ballagot a keresztfiam Miskolcon voltunk egész nap azértnem jelentkeztem!
Ma voltam a hormon eredményeimért és ami jó hogy az FSH 18-rol lement 13.31re ami javulást mutat!Viszont az LH 10-ről most 12.37 a cukrom 4.8rol 6,2lett.Inzulin 9.49 tsh 1.6 és van egy kis vérsüllyedésem max 11-helyett26!Nem tudom ez mennyire okoz problémát de nagyon megörültem mikor megláttam mennyit csökkent az FSH-erre a többi romlott!A vírusok ,hiv ,minden jó lett!Na majd meglátjuk mit mond minderre kedden Konc Tanárur!
Előzmény: Rana75 (81610)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81641
Ja, viszont az igaz, hogy a férfiak speciális "ciklusa" miatt valóban 3 hónap kell, mire javulás várható.
Előzmény: Rana75 (81640)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81640
Zolibe! Szerintem is "etesd" a férjed természetes szerekkel, állítólag sokat segítenek, de sajnos csak akkor, ha nem szervi baj áll a háttérben (remélem, nálatok nem!). Mindenképp megér egy próbát!
Előzmény: judit1975 (81636)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81639

Judit!

Én is szedetem a férjemmel a különböző vitaminokat, rossz eredménye miatt. Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy ezeket amiket itt felsoroltál, egy készítmény tartalmazza, vagy te válogattad össze a különböző tablettákat? Ha előbbi, akkor mi a neve a kapszulának? Ha utóbbi, akkor mi az a máriatövis magolaj (milyen formában lehet kapni)? Köszi!

Előzmény: judit1975 (81636)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81638

Sziasztok!

Köszönöm az infót....Hát ez nem semmi! Idén a Kaáliba "megyünk nyaralni", attól tartok :-( Ezt a 12.000 első konzultációs költséget már hallottam, de nem akaródzott elhinni....Erre az elsőre biztos elmegyünk (közben azért kíváncsi leszek a'Uramnak mit mondanak a vizsgálaton) ha már a dokim úgy pártolta, aztán meglátjuk. Lehet ezeket a vizsgálatokat máshol fogjuk megcsinálni, na még kiderül.....De úgyis belevágunk, mert a várakozás (és minden hónapban végül csak megjön....hrrrr) kezd örjítő lenni. Végülis a Nyírő Gyula (volt Nyírő Gyula?) kórház sokkal közelebb van hozzánk. Az unokanővéremmel ma beszéltem, ők a Kaáliba jártak (8 inszemináció, 2 beültetés) és nem jártak sikerrel, 5 évig próbálkoztak, majd nagy végre kiderült valami pajzsmirigy göb és a műtét után szinte rögtön teherbe esett, két gyönyörű kislánya van. Szóval ő is nagyon dícsérte a Nyírőt. Még olvasgatom visszafele kicsit a fórumot :-) Üdv, G

judit1975 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81637
Hülyeséget írtam, biztos nem Choragon volt. :-)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81636
Zolibe!

Nekem volt már 4 (sajna sikertelen) lombikom, mind ICSI a kevés és rossz minőségű spermiumok miatt. Mindet a SOTE-n csináltuk. Az utolsó után jobban utána néztem a dolgoknak, és elkezdtem kezelni a férjem vitaminokkal kb. 3 hónapig (cink, szelén, omega 3, halolaj kapszula, szója lecitin, máriatövis magolaj). Áprilisban volt a kerepesi kórházban és a BMC-ben is vizsgálaton, és normális eredményei lettek!!!!!! Holott a Sote-n mondták, hogy annyira rossz a minőség, hogy hormonnal sem lehet rajta javítani, és ez már nem is lesz jobb....... Nem choragont kapott a férjed? szerintem vitaminokkal is próbálkozzatok meg!
Előzmény: zolibe (81631)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81635
Rókakölyök!

Nagyon jó pihizést, pancsolást Nektek! Örülök, hogy jó az inzulinod. :-)))
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81634

Szia Gabi!

 

Hű, de sokan kérdezik ezt itt a fórumon! :) (Pár hónapja én is hasonlóval kezdtem!)

Kaáli: első konzultáció 12000 FT, ezt mindenkitől elkérik. Utána minden fizetős (pl vérvétel 14000, beülti 400000), kivéve, ha elkezdődött a lombik program, mert attól a pillanattól neked minden ingyen van (TB fizet 5 próbálkozást), kivéve a szükséges gyógyszereket (60-200 ezer között, TB támogatással). Ha meg nem, akkor elküldenek állami intézményekbe, hogy ott csináltasd meg a vizsgálatokat (eleve csak akkor állnak szóba veled, ha van Chlamydia, citológia, HIV, Hepatitis B és C, EKG leleted, de ezt telefonban elmondják bejelentkezéskor). De olvass csak vissza pár oldalt itt a fórumon, én még egy csomó más vizsgálatot is megcsináltattam volna a lombik előtt, ha valaki figyelmeztet rá (így nem sikerült sajnos). Amúgy ha short protokollod lesz (van még long meg antagonista, deén azokat nem ismerem), akkor ciklus 2. napjától mindennap szurikat kapsz, hogy stimulálják a peteérésedet, középidőben leszívják a petesejtjeidet (altatásban) és pár nap múlva visszaültetik (fájdalmatlan). Onnan mennek ám csak lassan a napok, mert kb. két hét múlva vérvétel (HCG). Amúgy én nem vagyok annyira elhasalva a Kaálitól, mert igaz, hogy szinte egy pecet sem kell soha várni, viszont a lányok elmondása alapján a többi intézmény jobb lehet. De itt Debrecenben nekem nincs más lehetőségem. :( Ja, ha mégis a Kaáli választod, telefonos bejelentkezés után általában legalább két hónappal kapsz csak időpontot.

Előzmény: gabi_29 (81627)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81633
Zolibe! Mi az a graaf tüsző? Jó pap (én) holtig tanul. :)
Előzmény: zolibe (81632)
zolibe Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81632

Cimu!

megnéztem a Nyírős fórumot, nem vagyok meggyőzve.

Az, hogy minden fizetős, 200 körül van egy beültetés... elég durva árak vannak!

Mindegy, elmegyek azért egy első beszélgetésre, de azért a Kaáliba is kértem időpontot.

 

cunimazsi

megnézten a PCOS-t, nem hiszem. Rendes ciklus, semmi férfihormon-túltengés (na jó szeretm a sört, de ennél azért több kell, nem;-)) és egy hét alatt kétszer volt UH, normális petefészek, benne petékkel, semmi rendellenesség, no ciszta. Szóval nem tudom, hogy mitől van az, hogy nincs graaf tüsző! Bár cukor lehet magas, sose mértem, de van a családban nagyszülői ágon cukorbetegség, erős. ez okozhatja....

Előzmény: Cimu (81629)
zolibe Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81631

Hú, nem bíztató, amit írsz a Nyírőről, lehet egy Kaális időpontot is kérek, aztán meglátjuk, nem mindegy közlekedés szempontjából sem....

Igen, tényleg lehetséges, hogy a Károly Róbert lett a Nyírőből...oda is kapcsoltak, csak nem tudtam, hogy az mi. Mivel magánklinika, gondolom jó drága!

Kérek én is jövő héten beutalót a nőgyógyászomtól, köszi a tippet!

Férjemnél is gond van, nem elég, hogy nekem nincs peteérés, neki meg kevés a mennyiség és annak is a 85%-a kóros, vagyos, lassú, beteg, stb. Szóval őt most kicsit próbálják beindítani, ezért az injekciókúra!

Előzmény: cunimazsi (81624)
Cimu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81630
Gabi,
üdv itt!
BMC=Budai meddőségi Központ (János Kórház)
http://www.lombik-baby.hu/
A hely nagyon jó, ha jól tudom, a legjobb statisztikával rendelkezik az országban. Viszont rengetegen járnak ide, emiatt a várakozási idő nem a legoptimálisabb.
Előzmény: gabi_29 (81627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!