Keresés

Részletes keresés

Silvan Creative Commons License 2017.06.17 0 0 29386

Sajnos a hajlongás nekem sem megy az emeléssel együtt. Vettem egy nagyon egyszerű emelőt és azzal emelem meg a gépet és végzem az átszerelést.

Előzmény: halkergető (29384)
janijani Creative Commons License 2017.06.17 0 0 29385

Hajolni én sem bírok sokáig, de ezeket a munkákat mégis legpraktikusabb a talajszinten végezni. Rövidebb időre le szoktam térdelni a gép mellé, hosszabb időre van egy jó kis piros sámlim, előhozom és arra ülök.

Előzmény: halkergető (29384)
halkergető Creative Commons License 2017.06.17 0 0 29384

Üdv. a T. Szebbkorú Kapahasználó Szaktársaknak!

 

Érdeklődöm mélységes tisztelettel, ki-milyen módszert, eszközt alkalmaz, ha a gépén valamilyen szerelni-, karbantartani valója akad?

Rá kellett döbbennem ugyanis, hogy 70+-os életkoromban elég nehezen hajlik már a derekam ahhoz, hogy a talajszinten álló gépen a kapatagokat pl. körmöskerékre cseréljem, netán hogy ugyanez a művelet elvégzéséhez a gépet egy asztalra feltegyem.

(Az aktuális teendők jelentkezésekor ugyanis általában egyszemélyes vállalatként működöm, amikor nagyon kéne, biztos, hogy nem tudok leakasztani a szögről senkit, aki a gép asztalra fel- és lehelyezésénél érdemben segíteni tudna.)

 

Netán az lenne az erőkímélő megoldás, ha az ilyen esetben leszedném a motort a váz-hajtóműről, és akkor a mechanikát már úgy forgatnám, billenteném, ..., ahogy akarom?

 

Előre is köszönöm a választ!

Buszos166 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 29383

Szia! Köszi a jó tanácsokat, bár, már gyakorlatban is kipróbálhatnám. 

Eléggé felvillanyoztál ezzel a gyártmánnyal, főleg, ahogy a Goog-n utánakerestem  az IMI Villker nek.

Ennek a cégnek a történetét elolvasva nagyon szimpatikus lett. Sajnos 1995. -ben csődeljárás és bekebelezte egy külföldi cég.

Naná, hogy privatizálnak egy olyan üzemet (Iklad) amelyik a nyugaton is elismert (abban a korban modern is és dizájnos), gyártmányokat gyártott. A névben részben szerepel most is az IMI, de a profil már a modern idők gépeinek gyártása. Ezért gondolom, hogy igen nehéz lesz fellelni egy ilyen rotakapát, mint amilyen Neked is van és amit már eladtak a jóf... -on.Az akkori gyártásban ennek a kapának a "Villamos rotációs kapa" nevet adták.

Téged is megkérlek, hogy ha tudsz ilyen, (örökség, hagyaték, műhely/raktár takarításban fellelt, valamilyen másik eladási felületen hirdetett stb.) eladásra kerülő kapáról, értesíts az előbbi h.sz-ben leírt elérhetőségemen.

Köszönöm előre is a segítségedet. Üdv. Cs I.

Előzmény: janijani (29382)
janijani Creative Commons License 2017.06.16 0 0 29382

Azért hogy ne érjen csalódás ha ilyen elektromos kapát veszel, leírom hogy kapálok vele 20 cm mélyen: a kapák 45 cm szélesek, 22-23 cm átmérőjűek. A jobb és a baloldali kapák között középen elhagy egy 5-6 cm széles sávot, ami kemény talajban falként megáll és ennek nekiütközik a hajtómű, a kapák forognak de nem halad előre a gép. Ennek kiküszöbölésére nem 45 hanem 50 cm széles sávot kapálok úgy, hogy először jobbra kapálok, halad 8-10 centit a gép, átteszem baloldalra, itt is halad előre 8-10 centit és ezzel a jobbra-balra pakolászással középen nem marad fal aminek nekiütközne a hajtómű. A jobbra-balra pakolászás nem nehéz munka mert hátul a csoroszlyán támaszkodik a gép, csak a gép szarvát kell egy kicsit lenyomni hozzá. Egyébként a motor jól bírja a kapálást. Én a sárvédőt leszedtem róla mert ha beteker valami gazt sokkal könnyebb sárvédő nélkül hozzáférni letekerni.

Előzmény: Buszos166 (29381)
Buszos166 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 29381

Pótlás! Aki tud eladó Imi Villker elektromos kapáról kérem azonnal értesítsen. Mobil. 06209706081 vagy

email: csuhapista@indamail.hu Előre is köszönöm a segítséget Üdv. CS I.

Buszos166 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 29380

Szevasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. Az Imi Villker kapát sajnos már eladták, csak még nem vette ki a hirdetést a feladója. Nem baj majd nézelődök még hasonló iránt. Üdv. Cs I.

 

Előzmény: janijani (29379)
janijani Creative Commons License 2017.06.16 0 0 29379

Itt van egy jó teljesítményű elektromos kapálógép 18000 Ft-ért, én ilyet használok 30 éve kemény kötött talajon:

https://www.jofogas.hu/zala/Kapalogep_Elektromos_Elado_65045514.htm

Tavasszal ásás helyett ezzel szoktam 20 cm mélyen felkapálni a kertet.

Hosszabbítót lehet csinálni akár 50 vagy 100 métereset is.

 

Nem tudom postázná-e, ha van 90% nyugdíjas utazási kedvezményed szétszedheted és hazaviheted vonaton személypoggyászként.

 

Előzmény: Buszos166 (29376)
studiod1 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 29378

"20-25e Ft + futár a büdzse", hát igencsak nehéz lesz találni. Én is azt mondom használtat csak próba után(aki valamennyire ismeri a gépeket), talán kf04  robi  szevafém a sorrend az alkatrész utánpótlásban ha esetleg kissé mellélőnél vásárláskor s mégis javítani kellene. Kf04 párti vagyok de ez kizárólag személyes hozzá állás, motoroknál meg az olcsóbb kategóriában briggs(főleg a régebbiek)

Előzmény: Buszos166 (29376)
Imperator23 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 29377

Használtat hozzáértő segítsége nélkül ne vásárolj szerintem. Látatlanba én biztosan nem gondolkodnék, mert, ami fényképen patikának néz ki, a valóságban épp az ellenkezője is lehet.

 

Az elektromos gép, ha kötött a talajod vagy nagyobb a terület, akkor felejtős.

Ezzel ekézni sem lehet.

 

 

20-25-ért jó állapotú gépet sajnos nem fogsz találni. Olyan 30-35 az alsó határa a még használhatóaknak körülbelül, amihez szerszám/kapák is vannak.

 

Véleményem szerint a Pannonia, Simson stb. motoros gépek kerülendőek Neked,

mert ezek saját otthoni barkács építésűek. Nem olyan egyszerű javíttatni vagy alkatrészt beszerezni.

 

Én amit javasolnék, hogy keress hirdetéseket a környékben, ahová megérné elmenned személyesen is megtekinteni, esetleg egy hozzá értő ismerősöd kíséretében.

 

Ekézés/szántás:

Ehhez viszonylag nagy gép kell, a hozzáértőbbek szerint kb 120-150 kg súlyúnak kell lennie a gépnek, illetve teljesítményben sem elég a 2-3 Le. 

A keretedbe szerintem nem fér bele, mivel egy váltvaforgós eke kerül annyiba (ha nem adnának a géphez), mint a büdzséd. 

 

 

 

Ha segítségre lenne szükséged, keress nyugodtan akár mailben is. 

 

Előzmény: Buszos166 (29376)
Buszos166 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 29376

Üdvözletem az Uraknak! Némi segítséget/tanácsot kérnék rotációs kapa vásárlás ügyben.

Amire kell: konyhakert előkészítése veteményezés/újra veteményezéshez (ha az előző kifutott). Előzetes őszi és tavaszi ekézés/boronázás van.

A terület kb.80nm. Elektromos rota-kapában is gondolkoztam de az áram forrás túl messze van.

Mivel kisnyugdíjas vagyok csak használt, a korához képes jó állapotú/működőképesre, vagy felújítottra gondoltam. Anyagiakban kb. 20-25e Ft + futár a büdzse.

Eddigi böngészésem alatt többféle motorral működőket olvastam, (Tomos, Tecumsec, Brigs, francia motoros, Simson motoros, Pannónia-csepel stb. - ha valamelyik márkát nem helyesen írtam - elnézést kérek), ebben az árkategóriában. Van persze Honda is, tudom, de az nem az én műfajom. Ki mit tanácsol? Szeretném tudni a pro- kontrát is a nagy tudásúaktól.

Várom a válaszokat. Üdvüzlettel. Cs I.

Zoltán Kocsis Creative Commons License 2017.06.14 0 0 29375

Nekem jó lenne a bontott is!

zoli678 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 29374

Szia

 

Van nálam mindkettő eladó, teljesen új, küldök képet ha érdekel.

 

Írj rám: srac20@vipmail.hu

 

Zsolt

Előzmény: Zoltán Kocsis (29372)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 29373

Szia! Itt láttam ilyen kuplungokat:  http://agrooroszi.hu/shop.php?a=&k=130&f=66

 

Előzmény: Zoltán Kocsis (29372)
Zoltán Kocsis Creative Commons License 2017.06.13 0 0 29372

Uraim!

Robi 66-osra keresek motortartó közdarabot, és kiskúpos kuplungcsészét! Tudnátok nekem ebben segíteni? Van egy lehajtásom, és szeretném összeépíteni egy briggs motorral!

eisbaren Creative Commons License 2017.06.11 0 0 29371

remek ötlet

a két kerék már megvan:D

Előzmény: janijani (29370)
janijani Creative Commons License 2017.06.10 0 0 29370

Nincs ilyen szállítóeszközöm, de ha ilyet akarnék vennék két simson vagy babetta kereket. Ezeknek a tengelyére ráhegesztenék egy kapatag toldó csövet és feltenném a kapasor végére ugyanúgy mint a kapatagokat. És már lehet is tolni csapágyazott gumikerekeken.

Ha biciklivel akarnád vontatni akkor a csoroszlyatartóba lehet akasztani valami vonórudat.

Előzmény: eisbaren (29368)
kacsaXD Creative Commons License 2017.06.10 0 0 29369

Köszi!

Előzmény: Gyula65 (29367)
eisbaren Creative Commons License 2017.06.10 0 0 29368

Üdv néktek barátaim

kellene nekem egy kis segítség

rotációs kapához nincs valakinek valami jó kis szállító eszköze? amivel könnyen szállítható nagyobb távolságokra pl kerékpár után köthető vagy tolható?

Gyula65 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 29367
Előzmény: kacsaXD (29366)
kacsaXD Creative Commons License 2017.06.10 0 1 29366

Sziasztok!

 

Robi 66 robbantott ábra van valakinek?

jano5691 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29365

Van sejtésem róla, hogy működik :-) Ha a gerjesztő, vagy trafó primer tekercs másik vége hozzáférhető, akkor lehet(ne) rá adni egyenáramot, de nem tudom az 52-esnél hogy van.

 

A Simsonnál (és szerintem a többi gépnél is) a lendkereket nem az ék tartotta, inkább csak pozicionálta. A kúp kialakitása (zárószöge) miatt szorult meg.

Simónál ha a mágnes lehalóban volt, akkor azt a világitáson is lehetett észlelni.

Itt elég szabatosan irnak erről: http://www.mesebelivandor.eoldal.hu/cikkek/simson-gyujtasa/az-51-es-simson-gyujtasa_--altalanos-hibak-.html

Előzmény: Nobody1 (29348)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29364

Belehibáztam egy K lemaradt!Bocsánat!

 

A lendkerék mágnesességével nagyon alap szinten elméletben tisztában vagyok,de hála még nem volt ilyen hibám.

Előzmény: janijani (29363)
janijani Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29363

A zavarszűrős pipa ellenállása ~5 kohm.

Előzmény: Törölt nick (29360)
janijani Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29362

Volt egy Simsonom aminek nagyon gyenge volt a lendkereke. Vékony kis szikrát adott, a gyertyahézagot össze kellett ütnöm. Nehezen indult és az alapjáratnál is kapkodott. Megcsináltam akkumulátoros gyujtásra és mintha nem is az a motor lett volna. Egy rugásra indult és szépen ketyegett alapjáraton.

A mágnesek nemcsak az öregedéstől gyengülhetnek le, hanem a forróságtól is. Azt olvastam valahol, hogy 90 fokig szabad melegíteni a mágnest mert 110-120 foknál elveszti a mágnességet. Nem tudom hogy pont így van-e, egyszer ki kellene próbálni.

Előzmény: Törölt nick (29360)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29361

Az én kis charlie kapámon is a leállító ment tönkre, mégpedig ott tőben a karburátor gázkarjánál. Azóta ki van húzva, leállításnál hozzáérintem a henger hűtőbordájához.

Előzmény: Törölt nick (29360)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29360

Arra alapozva,hogy a probléma óta szinte az egész gyújtásodat kicserélted és semmi változás, így messziről nagyságrendileg lendkerék lesz (bár nekem sem simsonba,sem kapálógépbe nem pusztult ki lendkerék mágneses probléma miatt). A pipát is tudod mérni ha leveszed a kábelről. Zavarszűrős pipa ellenállása

~5 ohm. Esetleg még egyszer pillants rá a megszakítóra,mert az is tud okosságokat csinálni. Vagy próbáld meg széthúzni a stop gomb (fekete) vezetékét,nehogy berozsdált a gomb belseje és folyamatosan elvesz valamennyi áramot a gyújtástól.

Előzmény: zsolt0101 (29359)
zsolt0101 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 29359

végre egy ember aki ismeri is a robi 52 est.

szóval kivéve a gyertyát de a pipát rajtahagyva, nem igazán látok szikrát,

tehát hézag beállítva, kondi uj, gyújtótekercs uj , kábelek ok, gyertya uj, Csak a lendkerék lehet ami még felelős a szikra generálásáért  úgy gondolom

Előzmény: Törölt nick (29354)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.08 0 0 29358

Velem ilyen még nem fordult elő,de ha rendesen elnyalta a tetejét,akkor pfff. Mert ugye például egy íves reteszt ki lehet mozgatni,de ez nem az.

Előzmény: ksanyi52 (29355)
Duelm89 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 29357

Fúrás még okés, a hegsztés már nem a részemről, de vannak ismerőseim akik tudnak hegeszteni. Tehát íly módon pipálható és valami ilyesmi megoldáson gondolgoztam én is, de természetesen inkább hozzáértőket is megkérdek.

Előzmény: janijani (29352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!