Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.03 0 1 33139

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.03 0 0 33138

A tarsadalom hibajabol?

:-))))))

 

Ez nagyon jo duma! Ahogy olvastam rajottem en is emiatt jarok le!!!!! Mert jo hely pl Hajduboszormeny is, csak rohadt messze van a tengerpart!

:-))))))

 

Előzmény: stevie-13 (33135)
Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33137

Köszi, lehet, hogy akkor kihagyjuk, és majd jövőre közelebb szállunk meg, vagy hazafele megállunk. Bár cuccokkal nem szívesen. Majd hajókirándulást szervezünk helyette, bár Ulcinjból nem láttam indulást. De gondolom ott is biztos van. Alig várjuk már... Olyan sok jót írtatok Montenegroról. :) 

Előzmény: szervezkedő (33134)
stevie-13 Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33136

A másik life hack Montegróban az internet. Én most a Telekomnál vettem egy új SIM-kártyát, ennek az ára 3 EUR, ezt fel kell tölteni további 5 euróval, és ebből meg lehet venni egy egyhónapos 1.5 GB internetet (ezen felül plusz 2GB Facebook kerettel) (EUR 3.90), és még a lejjebb ismertetett taxit is meg tudjuk rendelni.

 

Az internet megrendeléséhez a Telekomnál a *111# számot kell "hívni", aztán a telefon kijelzőjén megjelenő menürendszerből az "Internet" opciót választva már egyértelmű a helyzet. A Telekom aztán már nem foglalkozik azzal, hogy az okostelefon megosztja-e az internetet laptoppal.

stevie-13 Creative Commons License 2017.06.02 0 2 33135

A társadalom hibájából úgy adódott, hogy le kellett mennem Podgoricából Budvába és vissza, reggel/este.

 

Alapvetően autót akartam bérelni, félre van téve a kedvenc ügynökségemben egy Golf nekem. Maga az ügynökség elég fapados, de az autó rendben van. Golf IV, 1.6 benzines, automata, de olyan, mint az új. 30 EUR az ára naponta, számlával, biztosítással. Egy budvai forduló üzemanyag-költsége kb 10-15 EUR, plusz fizetni kell a Sozina alagútért és főleg Budvában a parkolásért. Ez így együtt bőven 50 EUR felett lehet.

 

Viszont ma Podgoricában egy olyan taxival utaztam, amiben volt egy matrica, hogy 25 EUR-ért levisznek Budvába. Illetve ugyanennyiért vissza is hoznak. Tehát egy PG-BD transzfer oda-vissza 50 EUR, és nem neked kell vezetned, tankolnod. Szerintem nagyon megéri. 

 

A taxitársaság telefonszáma 19700, és van angol nyelvű operátoruk is. Amikor felveszik a telefont, azt kell mondani: "Póstovani, mózse operátora sza engleszkim jezikom?" - és akkor kapcsolnak.

 

Van még egy trükk, a sofőrrel tudatni kell, hogy Cetinje felé menjetek, mert különben hosszabb és drágább az út (pontosan 33 EUR): "Idemo kroz Cetinje." A sofőrök a másik utat szeretik, mert hosszabb :-) és mert kevésbé kanyargós, de ez legyen az ő problémájuk.

 

Ennek a társaságnak egyébként új Hyundai i30-as autói vannak, meglepően kényelmes és tágas autók, kiváló klímával.

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33134

Ha kint vagytok, megtapasztaljatok a mindennapokat. En nyaron max a szomszed varosba megyek at, ami kb 15km tavolsag. Reggel 6:30korul csak atszaladok, visszafele mar 9-10ora korul megy az araszolas, 40fokban. Nincs az a penz, amiert en oda-vissza nyaron ilyen tavot lenyomnek a tengerparton.

 

...de ez csak egy velemeny es en nem a klasszikus turista eletmodot elem Montenegroban.

:-)

Előzmény: Kovinkinga (33132)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33133

 

Hetente 2repulojarat van es komolyan senki sem lövi a fényképeket a fórumra?

Ne maaaaaa!!!!

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33132

Nem, sajnos nem erről van szó. Mi az utazást alacsony költségvetéssel fogjuk kihozni. De nem is azon fog múlni a boldogságunk, hogy mennyi rákot tömünk a fejünkbe. Bááár nem lenne rossz :) Mindenesetre érdekelt, mert szeretnénk előre kalkulálni, és nagyjából tudni, hogy mire számíthatunk.  A másik kérdésemre esetleg tudod a választ? Szeretnénk a gyerekekkel megnézni a tengeralattjárót Tivatba, ami kilométerre nem lenne megoldhatatlan, de időben állítólag elég sok a forgalom miatt. Létezik optimális időpont az indulásra Ulcinjból? Köszi

Előzmény: szervezkedő (33130)
Traveller00 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33131

Tavaly 4 nap 3 éjszakába (autóval) ezek fértek bele, az utolsó nap már reggel továbbállós volt:

 

Budva

Kotori-öböl

Perast

Kotor óváros+fellegvár

Skadarsko Jezero (Virpazar, Donji Muricin)

Sveti Stefan

Canj

Petrovac

stb

 

S úgy, hogy 2 nap elég erősen a vizen és vízparton volt, snori, úszás, kajak stb

 

 

Előzmény: kovacsrolyyy (33115)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33130

Ha van szemelyes kontaktod, akkor arra hallgass. 

En vagy valaki itt a forumon azt mondja draga, az nem jelenti, hogy neked is az lesz. Ha a munkatarsadnak valami olcso volt, feltetelezve hogy hasonlo a fizetesed, neked is az lesz, ha hasonlo a fizetesetek!

:-)))))

Előzmény: Kovinkinga (33123)
Emájti2 Creative Commons License 2017.06.02 0 2 33129

Montenegro az egyik legszebb hely a Balkánon.

stevie-13 Creative Commons License 2017.06.01 0 1 33128

Szóval én azt javasolnám, hogy Bosznián keresztül, Mostár tranzit szállással menjetek.

 

 

Szarajevó!

 

Én jól ismerem mindkét várost. Szóval Szarajevó.

 

:-)

Előzmény: boy-lee (33120)
Bujazliz Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33127

A déli részen sok helyen.

Én Ulcinjban nyaraltam 2x, mindkétszer tengerparti apartmanban, kutyával fürödtünk.

Előzmény: vizdak47 (33126)
vizdak47 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33126

Sziasztok!

 

Nyáron tervezzük hogy elmegyünk Montenegroba nyaralni a kutyusunkkal és érdeklődnek hogy tudtok e ott kutyás strandot?

 

Valaszotokat előre is köszönöm,

 

 

mirko15 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33125

Hello!

 

A fórumot olvasva látom, hogy többen beiktatnak egy "pihenőt" Mostarba. Az lenne a kérdésem, hogy Mostarból Sutomoreba kb. mennyi idő alatt lehet oda érni kocsival?

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33124

Még egy kérdés: ár érték arányban jó éttermet tudtok ajánlani Ulcinjban? Köszi

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33123

Ezek szerint ugrott a mindennapi halvacsora :) Egy kolléganőm többszörös visszatérő. Imádja Montenegrot. Az olcsó tengeri herkentyűs infót tőle hallottam. Ő említette azt is, hogy érdemes megnézni Tivatban a tengeralattjárót, de riogatott, hogy Ulcinjból elég húzós a forgalom, pláne két gyerek mellett. Van ebben valakinek valamilyen tapasztalata? A nap melyik időszakában érdemes elindulni? Köszönöm szépen!

Előzmény: Amaribp (33103)
csörötnek Creative Commons License 2017.05.30 0 1 33122

Szia! Mi szeptember elején indulunk Ulcinjba Szentgotthárdról. Nekünk a Bajánsenye-Muraszombat-Varasd irány adja magát Mostarig, ahol eltöltünk egy estét. Győrből Szombathelyen keresztül most már igen egyszerű lejutni akár Bajánsenyére is.

Előzmény: keddy74 (33101)
FRANKYE Creative Commons License 2017.05.29 0 3 33121

Horvátországban 35-40%-al drágább az üzemanyag, kb 10-12E forint többlet költség az autópálya díj és kb 100-150 km-el hosszabb az út viszont fél egy órával rövidebb lehet. (Győrből) Nagyon nem éri meg Horvátországon keresztül menni. Budapestről meg  végképp nem.

De persze mindenki arra megy amerre akar  ha valakinek 1 óra megér 15-20E ft többlet költséget menjen Horvátországon keresztül. Bár ez sem mindig igaz 2 éve mikor Montenegróban voltunk több mint 2 órával többet utaztak akik a Horvátokon jöttek keresztül mint mi, mert mikor véget ért az autópálya csak araszoltak a tengerparton.  

Előzmény: boy-lee (33120)
boy-lee Creative Commons License 2017.05.29 0 1 33120

Üdv! Mi tavaly voltunk először Montenegróban, és szintén e fórumon kaptam nagyon sok segítséget. A kérdésem is az volt, mint neked, (többek között) azaz "mi a vélemény Horváton keresztül". Nem bántam meg, hogy hallgattam a rutinosokra és nem mentem Horváton keresztül. Bosznián át sokkal szebb, és egyáltalán nem fárasztó, az út tökéletes, minden rendben volt. Csatlakoznék az előttem szólókhoz, a tranzit szállás valóban adja magát és Mostár kihagyhatatlan!

Természetesen idén is Montenegróba utazunk és természetesen idén is Mostárban szállunk meg oda felé, csak most 2 éjszakát töltünk el és így belefér a Kravica vízesés is Boszniában. Horváton keresztül gyorsabb lehet, de az biztos, hogy drágább és fárasztóbb is. Szóval én azt javasolnám, hogy Bosznián keresztül, Mostár tranzit szállással menjetek. 

Előzmény: keddy74 (33101)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.29 0 1 33119

Ez tényleg sok program, Igaló HercegNovi mellett van, az nem is érdekes? ha nézelődni akarsz, akkor egy nap HercegNovi, következő nap Perast-Kotor, késő délután megnézheted Budvát, és vissza kompolsz Tivatnál HercegNovi felé.  Egy nap, ha mész Skadar tó felé, elég egy kis nézelődés Sveti Stefanra, az útról, tudtommal, nem lehet bemenni, meg mit is lehet nézni?  Petrovácon sincs sok látni való, aztán a tó, az is csak akkor érdekes, ha bevisznek hajóval. Cijevna, sose láttam, kissé bonyolult, ha szárasság van, lehet nem azt látod, amit a képeken. Igalóban leszel, ha feltérképezed Kotori -öblöt, már az is elég izgalmas, és látványos, következő évben, majd máshol keress szállást :)

Hajókázás, ott Igaló-HercegNoviban megoldható.

Előzmény: kovacsrolyyy (33112)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.28 0 1 33118
Előzmény: kovacsrolyyy (33116)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.27 0 1 33117

 

Előzmény: kovacsrolyyy (33116)
kovacsrolyyy Creative Commons License 2017.05.27 0 0 33116

a tengeralattjáróról nem hallottam még....

Előzmény: NilsHolgersson (33114)
kovacsrolyyy Creative Commons License 2017.05.27 0 0 33115

Igen, ezért várom az ötleteket.... Mert nem tudom mi mennyi idő lesz/ mi fér bele :S

Előzmény: NilsHolgersson (33113)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.27 0 0 33114

Mamula,Rose,Stevuzo beach,Zanjice ,Tunel/garaz (tengeralattjáró),Savina ...stb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kovacsrolyyy (33112)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.27 0 0 33113

Ez mind szép terv,de ennyi programhoz picit rövid az idő.20-tól mi is ott leszünk Herceg Noviban hajóval.

Előzmény: kovacsrolyyy (33112)
kovacsrolyyy Creative Commons License 2017.05.27 0 0 33112

Sziasztok!
Mi 11en Június 19-25 között megyünk Sutorinába/Igalóba. Szívesen várom a program ötleteket, javaslatokat.
Kotor, Budva, Sveti Stefan szigete, Petrovac ezt szeretnénk megnézni egyik nap. Illetve Skadar tó + Cijevna vízesést pedig másik nap. Hajókázásnál pedig kék barlang és Szent Miklós szigetére gondoltunk. Van ezekről tapasztalat? Köszönöm előre is

H_G Creative Commons License 2017.05.26 0 0 33111

A túra egész napos, korán is kell indulni, és nagyon fárasztó.

 

Njegusiban (ill. már a környékén, útszéli asztalokról) egész fantasztikus minőségű sonka és méz kapható, azt ne hagyjátok ki.

 

Előzmény: Seisonett (33105)
Seisonett Creative Commons License 2017.05.26 0 0 33110

Köszönöm 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!