Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41860

A mechanikusokból az olasz ICMA vagy mifenét kell kerülni. A többim Heimeier, Danfoss és Herz, azokkal semmi gondom.

A digitálisból meg aldisat és lidl saját márkásat vettem. A lidl stabilabb, az aldis többet tud valamivel.

Előzmény: 42tibcsi (41859)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41859

 

A mechanikusoknál is nagy a szórás, nálam több mint 30 éve herz szelepek vannak, gond nélkül. Majd mikor a műhely elkészült oda már csak cseh jutott. Nem sokáig birták, mind a három megadta magát. A gond, hogy a szelep részen egyedi menet van. De én is láttam digitet amihez 3-4 féle adaptert mellékelnek lehet, hogy valamelyik jó.

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (41849)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41858

A medence tisztitós videódat többször is megnéztem, egyszerűen bexarás. Bocsánat :-)

Ilyenkor az jut eszembe, mennyi feltalálót és nagy embert adott az ország a világnak, akiket otthon nem ismertek el, vagy egyszerűen eltapostak.

De ezt hagyjuk...

Nagyon jó :-)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (41855)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41857

egyetertunk. en vagyok a hibas, mert a viccesnek szant valaszommal felrevittem a temat.

 

Vajk

Előzmény: 42tibcsi (41847)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41856
Én másféle akadályokat raktam a táskák közé és nagyon bevált!Max füstgáz 320 és nem kell ba.szakodni a pillangóval,a barometrikus is szépen dógzik és az előremenő is magasabb!Viszont a kazán égéstere kátrányosodik azóta!Mitől lehet?Nálad nem lett kátrányos?Lehet megpróbálom én is ezeket a spirál lemezeket!
Előzmény: TIGweldING (41854)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41855

:-)

Előzmény: avensis60 (41853)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41854

No eddig hozza a turbulátor az elvártakat!

Igaz hogy csak 3-3 db-ot mertem beépíteni füstjáratonként, a kazán füstgázoldali ellenállását csak kismértékben növellte.

Viszont a begyújtás utáni előremenő hőfok emelkedésben látványos a javulás.

A tized fokok csak úgy peregtek felfelé.

Megtorpanás akkor volt mikor 65°C-nél indul a kazánköri szivattyú.

Nagy a kazán víztérfogata, azt is át kell melegíteni.

Harmadik indulásra maradt bent stabilan a szivattyú, és ez után már lassabban, de az eddig megszokottnál jelentősen gyorsabban emelkedett az előremenő.

Sokkal hamarabb állt be a szokásos 80-84 fokra.

Úgyhogy letekerem a többi turbulátort, megtömöm a füstjáratot velük.

avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41853

Megnéztem a videóidat, nem semmi munkád van benne és külön tisztelet és elismerés a barkácsvénához. Remélem nem haragszol meg a kifejezésért, amit természetesen jó értelemben irok.

;-)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (41849)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41852

Igen ez az "ökölszabály", amire azt szoktam mondani, hogy hülyeség.

 

Először is el kell gondolkodni, hogy a meglévő kazánhoz szeretnék puffert, mert akkor igen, helytálló.

 

De ha komplett fűtési rendszert építek ki, akkor a másik végén kezdeném.

 

Mekkora a lakás hőigénye, ahhoz méretezem a puffert, / 24 órát hidaljon át/ és a pufferhoz a kazánt.

 

 

Előzmény: Hegyi82 (41834)
Pocok75 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41851

Sziasztok!

 

Halott valaki olyanról, hogy meglévő Leier LK kémény oldalát kivágták, a samott  bélésen csináltak lukat és rátapasztottak samottcsövet? Mert nekem valaki azt mondta, hogy ez működő dolog.

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41850

Bocsánat, nem azt írtam, hogy nem lehet fűteni, hanem azt, hogy kompromisszumokkal lehet, de közelébe nem ér a fának.

 

Igaz, az enyémben nincs fűrészpor, mint korábban is írtam, az csak javít a papíron.

 

 

Hamar ellángol, és mikor már csak izzik, keveset melegít, sokat kell piszkálni, mert "hamu alatt izzik a parázs", a hamu meg szigetel.

Előzmény: Törölt nick (41839)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41849

Nekem az a rendszer van, hogy a leghidegebb szobában van egy öntanuló Honeywell termosztát, a többiben meg eddig mechanikus termofejek voltak.

Teljesen jól működött.

 

Az idén az összeset kicseréltem német digitálisra. Ezek is jól működnek, a leírások szerint 2 évig elég az elem.

A negatívuma a digitálisnak, hogy a HANGOS.

Ugyanis egy kis motor zakatol benne. Meg kell szokni.

 

Szerintem:

Aki állandóan otthon van annak a mechanikus tök jó. Aki dolgozik, és van fix vagy programozható életritmusa, annak meg a digitális a nyerő.

Előzmény: avensis60 (41848)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41848

Ezen filóztam én is, szerintem minden radiátornál termosztátos szelep megfelelő megoldást adna és akkor elég egy szobatermosztát ahogy irtad, ami inditja a rendszert.

A napokban pont láttam a Hoferben 18 €-ért digitális radiátor termosztátot.

Német gyártmány. Mondjuk ezekhez meg 2 db cerka elem is kell és nem tudni meddig birják.

Szerintem a mechanikus is tökéletes megoldás lehet.

 

Előzmény: 42tibcsi (41847)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41847

 

Úgy gondolom ez a megoldás komplikált és költséges. (szobák számától függően)

 

Ennél a megoldásnál minden helységhez külön felszálló és leszálló ágat kell kiépíteni egymástól függetlenül. Ennél az esetnél felesleges a radiátor termosztát hisz minden helységben szoba termosztát kell. Vajon van erre példa?

 

 

 

Előzmény: halaloszto (41842)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41846

A régi rendszerem ahol laktunk nagyon komoly volt. Iszonyat vastag csövek és egy öreg ótvaros kazán. Meg állandó rohangálás a pincébe.

:-)

A hátam közepére sem kivánom még egyszer.

 

 

Előzmény: avensis60 (41844)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41845
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41844

Na igy már világos de akkor ehhez mindenképpen kell pufi és osztót is be kell rakni.

Értem.

Elnézést azoktók akiknek ezek a láma kérdések egyértelműek de egy újszülöttnek minden vicc új.

Majd bele jövök.

 

Előzmény: halaloszto (41842)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41843

A puffer(más néven akkumlátor) nem lesz felesleges, hiába szabályozható jól a pellet égőfej idő kell neki ahhoz, hogy fel melegítse a vizet a kazánban, puffernél viszont azonnal van rendelkezésre álló meleg víz. Tehát nem lesz hő lengés a lakásban.

A radiátor termosztáttal külön egymástó függetlenül tudod a helységek hőmérsékletét szabályozni. Egy központi szoba termosztát minden kép kell, ezzel indítod a rendszert,

viszont ez nem mindegy, hogy hól van elhelyezve. Lehetőleg északi hűvösebb helységbe kell el helyezni, itt viszont a radiátor termosztát nem kell.

Előzmény: avensis60 (41836)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41842

sokfelekepp meg lehet csinalni. ha van puffer, akkor tuti a buli. egyszeruen a szoba termosztatja nyitja az oszton a szoba radiatoranak a szelepjet. es van egy vezerlo, ami akkor inditja a szivattyut, ha legalabb egy szoba keri a futest, ha meg egyik sem keri, akkor leallitja a szivattyut.

 

Vajk

Előzmény: avensis60 (41841)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41841

Ezen most elgondolkodtam, hogy hogyan működik ez.

Ha több termosztát van, akkor melyik vezérli a kazánt? Amelyik előbb eléri az adott szobában beállitott hőmérsékletet?

És a többivel mi lesz?

Vagy van olyan központ amibe több termosztát esetén fel lehet programozni a szobákat?

 

Előzmény: halaloszto (41838)
sankó36 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41840

Ha vissza olvasol néhány oldalt,, láthatod,mindenki azzal küszködik,hogy túl magas füsthőfok

megy a kéménybe. Többekközött én is. Szerintem a 2 táskás kazánoknak az a hibája ,hogy

túl könnyen átszalad rajtuk a meleg.   Én ha ma vennék kazánt,inkább 3 táskásat vennék,

szerintem jobban lehűti a füstöt. Ilyen pl.. a Fókusz kazán,és van pelletes változata is.

Ha minden áron pellettel akarsz fűteni ,neked nem kell puffer.

Előzmény: avensis60 (41836)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41839

Valaki talán Nagykunsági(bocs ha nem Ővolt) azt írta korábban hogy a papírbrikettel nem lehet fűteni.

nem melegíti fel a vizet.

Idén csináltam vagy 1000 db-ot ma került kipróbálásra.

Az égés:

 

Az előremenő víz illetve füsthőmérséklet:

 

A brikett 50 %-os fűrészpor tartalommal:

 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41838

ha minden szobaban van szobatermosztat, akkor nincs ertelme radiator termosztatot alkalmazni.

 

Vajk

Előzmény: avensis60 (41836)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41837

a napokban beszéltek itt pelletes + pufferes témáról, és többen használják. lehet h a puffer topikban volt, nem emlékszem pontosan. meg ha belegondolok, miért ne üzemelhetne a pelletégőfej maximális teljesítményen és fűtené a puffert. ha már ott lesz.

Előzmény: avensis60 (41835)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41836

Van-e értelme szerintetek szobatermosztát mellett radiátor termosztátokat is alkalmazni?

Amennyiben igen, akkor érdemes-e digitálisat venni vagy tökéletesen megfelelnek a mechanikusok is?

Mechanikus árban vannak digitálisak is, ezért kérdezem.

 

avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41835

Értem. Tételezzük fel veszek egy 1000 L-es tartályt ami elvileg elég lesz a fátüzeléshez.

Most csak az a kérdés kell-e majd ez a méret akkor ha átállok pelletre?

Vagy ha nem, akkor el kell adnom mert szükségtelenül nagy lesz mivel a pelletes fűtés folyamatos és tökéletesen szabályozható.

 

 

 

 

 

Előzmény: Hegyi82 (41834)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41834

a puffer méretét kazán kW*50l-ben szokták ajánlani. ált. az 1000l egy aranyközépút minden esetben. annál kisebbet csak nagyon jól szigetelt ház esetén szabadna választani, vagy kis légköbméterre. pl. egy 80m2-es kifogástalanul szigetelt házhoz elég lehet egy 500l-es puffer is sztem egy 15kw-os kazánnal. de ha nagyobb, miért ne gyujtanék be ritkábban :) na mindegy. átlagosan sztem is kell az az 1000liter.

Előzmény: avensis60 (41833)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41833

Igen tudom sajnos én is.

Azt kellene kitalálni, hogy mekkora pufit kellene venni minimum ami elég lenne a fatüzeléshez de ne legyen feleslegesen nagy majd a pelletes fejhez.

No meg ugye ott van még a melegviz előállitás kérdése is.

Egyébként még egy láma kérdésem lenne. Nézem a pufikat és van olyan, hogy hőcserélős. Ez jelenti azt, hogy a használati melegvizet is tudja? Vagy az teljesen más tartály?

Mert ezt is tudni kellene, hogy milyen pufferrel kell számolnom anyagilag.

 

Előzmény: Hegyi82 (41832)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41832

az a baj, h puffer nélkül nagyon nehéz a fűtés vegyessel, főleg ha kicsi a vízmennyiséged. hidd el, tapasztalom már 2. tele. sok fagázt kifüstölök a kéményen, és kátrányosodik minden a fojtott tüzelés miatt. ezért fogok én is puffert rakni amint megtehetem. lehet kipróbálom a samottozást amig nem lesz meg a tartály, olvastam itt páraknál bevált, kicsit javult a helyzet.

Előzmény: avensis60 (41831)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41831

Nagyon valószinű, hogy lemez kazánt fogok venni.

Az a helyzet, hogy napok óta bújom a netet és keresem az optimális megoldást. Elég nehéz döntéseket kell hoznom mert mint irtam jelenleg szűkös a keret, mivel ez a drága ház elég sok pénzt elvitt már az idén megint.

Szivem szerint egyből egy pelletes égővel és kazánnal kezdeném a kiépitést de ez jelenleg nem fér bele.

Mivel két lépcsőben fogom tudni kivitelezni a fűtést ezért keresem azt a kompromisszumos megoldást, hogy minél kevesebb pénzt dobjak ki az ablakon a végére.

Tehát jó megoldásnak tünne  (jelenleg) egy jó minőségű elérhető árú lemez kazán, amivel tudok fűteni. Aztán a következő évek valamelyikében raknék rá egy pelletes égőfejet.

További fejlesztés lenne majd a HMV előállitása is, ha már van egy jó rendszer legalább az elektromos boylert is el lehetne felejteni a téli időszakra.

Mindezek kiépitése mellett még mindig marad bőven a házon való tevékenykedés, felújitás, csinositás, stb. tehát erre is menne még pénz jócskán. ( új fűrdőszoba kialakitás/WC, egy új vendégszoba , padlás szigetelés stb )

Ezért nem egyszerű az esetem és ezért kell jól körül járnom a kérdést.

Jelenleg a ház egy részét lakjuk, amit már felujitottunk és egy pelletes kandallóval fűtök. De ezt az állapotot nem szeretném még évekig "élvezni", tehát törekszem a leghamarabbi megoldásra.

Már most az a gondom ha 2-3 éven belül átállok a pelletes égőfejes megoldásra, akkor tisztán látszik, hogy kidobott pénz lenne 1500-2000 L-es pufit vennem az alapfűtés kialakitásához. Szóval nem egyszerű eset vagyok, sajnos.

 

 

 

Előzmény: kingoftailor (41827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!