Keresés

Részletes keresés

baluzoli Creative Commons License 2003.07.01 0 0 79
Hi! Ezek szerint sikerült egy újabb Slovensky Raj fant szerezni? Most már te is megtapasztaltad, hogy milyen jól tud esni a Klastoriskonal egy korsó hideg sör illetve mennyire feldobja az embert az, ha feltünik a visszaútnál podlesoki kemping el?tt a hordó.(+1 vagy több sör :) )Egyszer meg kell néznetek a Sokolina Dolina-t is. Ott található a SR legnagyobb vizesése, a létrák is hozzá igazodnak. Olyan érzésem volt, mintha egy 4 emeletes épület oldalán másznék fel de a faltól legalább 2 méteres távolságra.Velünk is volt 1 srác, akinek er?s tériszonya van, falfehéren, de megcsinálta. Azóta többször túrázott már velünk, tériszonya megmaradt, de sikeresen legy?zi.Az az érzés, amikor az egésznapos út után az ember a bakancsát leveheti..... leírhatatlan. :)
Előzmény: Fatboy Slim (78)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.01 0 0 78
Hello,

az az igazság, hogy egy kicsit el is tévedtünk.
úgyis akartam hosszabb beszámolót írni.
szóval, pénteken a kiút kicsit hosszabbra sikeredett, mert ebédeltünk egyet Füleken és bekúsztunk a dobsinai jégbarlangba (60 SK).
igazatok volt: a parkoló 80 SK, ami miatt egy kicsit szívtuk a fogunkat, de gondoltuk, mit cigánykodjunk ezzel... Amúgy is, mindenki ott állt meg szabályosan, így a többi honfitársunk is.
a barlang gyönyörű, sok szót nem érdemes már pazarolni rá, úgyis leírtatok róla mindent.
Ami talán érdekes, hogy ha megvan egy csoport 40 fő, akkor az ő nyelvükön külön idegenvezetnek.
este sörözés a podlesoki kemping Koliba n. étermében (9-ig van nyitva).
Másnap reggeli után kb. 11.-kor indultunk Podlesokról Sucha Belára. Az út elején itt 20 SK-t kérnek/fő. higgyétek el, megéri. az út egy völgyben fut felfelé és közben telis-teli van szurdokos résszel. rendesen örült a lelkünk.
felfelé 2,5 óra az út (cc. 8 km). Sucha Bela után el balra, irány a klastorisoi romok, ebéd. Vigyázat, a klástoriskoi étterem igen drága. Onnan el a Hernád-áttörés felé. itt tévesztettünk egyet: a függőhídon átmentünk és mentünk tovább a Hernád mentén keletre, ami pont ellentétesen futott a podlesoki iránnyal. kb. félúton vettük észre, hogy a Hernád rossz oldalán mentünk, ráadásul asszonykámról kiderült, hogy tériszonyos. elvesztette egy-két helyen az egyensúlyát, így elkezdtünk komolyan aggódni. Nemtom, ki járt ezen a részen, de aki igen, az tudja, hogy a Sz. P. egyik legveszélyesebb útja. kb 1 km-en át a szikla oldalán kell lépkedni sziklába vésett lépcsőkön és láncban kellett kapaszkodni hozzá. alattad semmi más, csak a mélység. ezen az úton eljutottunk a köv. túraút kereszteződéséig. itt javítottunk az irányon, felkapaszkodtunk a hegygerincre és azon végigjöve tértünk vissza Podlesokra. Közben végig tekintgettünk lefelé a völgyre. csodás út volt az egész, csak egy kicsit sok egy napra. de szerencsére, még fél 9-kor kiszolgáltak minket a Kolibán.
másnap a késői kelés miatt fel a Pieckyn Sucha Beláisg és Sokolon keresztül vissza. itt ugye a létra és az imbolygó farönkök voltak a zavaróak.
ezt az útvonalat kihagynám legközelebb a veszély miatt, viszont a gyengébb népszerűsége miatt a természet érintetlen. rengeteg édett madarat láttunk tök közelről. az út természetesen nagyon szép.
és el tudom képzelni, mennyi minden van még ott.
ennyi

üdv

Fatboy

Előzmény: baluzoli (76)
kalenda Creative Commons License 2003.07.01 0 0 77
Pár szót a szlovákok magyarellenességéről.
Nekem vállalkozásom van ott, hét éve óta
minden héten járok arra, van hogy többször is egy
héten, de még soha - ezt így higgye el mindenki,
soha - semmi bajom nem volt abból, hogy magyar
vagyok. A rendőr ott is megbüntet, meg itthon is.
Itthon bánta már négy gumim egyszerre valami
jópofa legény vagányságát, ott meg még egy karcolás sem esett a kocsin. A nagyképű tahókat
ott sem szeretik, de ez független attól, hogy ki
a magyar.
Amióta ott is felütötte a fejét a magángazdaság,
a vállalkozók a vevőkből élnek. Megszűnt már a szoci. rendszerben néha tapasztalt vendéglői rendszer, amikor lassabban szolgálták ki a magyarul rendelőket. Most már a tulajnak mindegy,
ki kajál nála, csak csengesse ki a lóvét, aztán
lehet szlovák, magyar, kínai vagy akárki.
És megköveteli az alkalmazottaktól is.
Valaki említette a füleki példát. Nos, minden
füleki boltban a nagy számok törvénye szerint
magyarul köszönnek az embernek, ha bemegy, s csak
akkor váltalan szlovákra, ha mind az eladó, mind
a vevő szlovák.
Egyébként a szlovákok kedves emberek, északon
sem gyűlölik a magyarokat, és külön jól veszik,
ha pár szót szlovákul gügyögsz nekik. Ez pedig
a nyelvzseni magyaroktól is elvárható.

baluzoli Creative Commons License 2003.06.30 0 0 76
Hi Fatboy! Örülök, hogy éppségben +érkeztél. Az izomláz természetes dolog, nekem is szokott lenni. A túráid útvonalát pontosan nem tudtam betájolni, de naggyából képben vagyok. A vasárnapi gondolom Piecky túra volt. A szombatin hol mentetek le a Hernádhoz, hogy ilyen hosszúra sikerült?
Előzmény: Fatboy Slim (75)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.30 0 0 75
Üdv néktek, barátim!

az éjjel érkeztünk haza.
előljáróban annyit, hogy óriási izomlázam van és fáj minden izületem.
pogromok:
péntek: érkezés + Dobsina: Ladova jaskina (jégbarlang) megfigyelése
szombat: indulás Podlesokról felfelé Sucha Beláig (talán piros út). csodálatos út, főleg felfelé. visszafel hegygerincen át Hernádáttörés/érkezés este f 9-re (!!!) Podlesokra.
vásárnap: Pila-Sucha Bela-Pila. több, mit kalandos út!!! az első létra (kb. 15 méter magas) miatt nem ajánlom a tériszonyosoknak, de igazából senkinek. az út tényleg veszélyes. a létrák elhanyagoltak egy kicsit. se korlát, se semmi mellettük. a lábam egy kicsit beleremegett.
egyenlőre ennyit címszavakban

Fat

baluzoli Creative Commons License 2003.06.27 0 0 74
Szia Zivos! Valami rémlik a fahídról, de nem tudok róla közelebbit. Arra emlékszem, hogy az út Sokol felöli oldaláról elküldtek, így a másik oldalon parkoltunk több más autó társaságában.
Előzmény: Zivos (68)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.27 0 0 73
Szia! Nyugodtan javasoljad a többieknek, látványos felfelé, a piros nem annyira, erdei séta.Fél nap alatt lazán végig járjátok.
Előzmény: sandinista (72)
sandinista Creative Commons License 2003.06.26 0 0 72
Köszi szépen. Talán erről a szorosról találni a legkevesebb információt a neten. Azon gondolkoztam, vajon csak azért mert kevesen látogatják (nem esik a Podlesok-Hernád áttörés-Cingov tengelyre), vagy azért mert nem valami látványos.
Ennyi biztatás nekem elég, hogy ezt javasoljam a többieknek, ez elég rövidnek néz ki ahhoz, hogy ne kelljen reggel túl korán kelni, és ne is tartson sötétedésig mire végigjárjuk.
A térkép alapján úgy nézem, hogy ha Pila-tól indulunk, akkora Velky Sokol és a Piecky közötti piros útvonalon, vissza tudunk jönni a kiindulási ponthoz.

"A Velky Sokolon 1X voltam, de úgylátom szerencsénk volt a vízállással."
Vagy nekünk nem.

Előzmény: baluzoli (64)
Zivos Creative Commons License 2003.06.26 0 0 71
Nem ismerjuk egymast. Matrica nem kell, amugy 600 Ft lenne. Eleg cselesek a kiirasok, ha vannak egyaltalan. Zvolen kornyeken En ramentem egy autopalyara Sliacig, de ott se az nem volt kiirva, hogy fizetni kell, se az hogy nem kell. A cseheknel a Brnoi korgyurun volt olyan kiiras, hogy ingyenes szakasz. Tisovec fele tuti nem kell, a foutat nem ismerem. Viamichelin.com -on nezd meg, es ha van autopalya, akkor ne kockaztass. Egy par kilometerert nem erdemes venni.
Előzmény: Fatboy Slim (70)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.26 0 0 70
Annyit tudnátok még mondani, hogy a podlesoki kempinghez vezető úton kötelező-e a matrica és hol lehet ilyet felmarkolni?

Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.26 0 0 69
OFF:
ismerjük egysmást netán? és honnan? én nemtom, ki vagy. igen, valóban fatboy vagyok, decsak a pocakom nagy.
ON:
holnap indulunk és nagyon izgatott vagyok.
Előzmény: Zivos (67)
Zivos Creative Commons License 2003.06.25 0 0 68
Sokol nevu valami is van a terkepen. Falunak nem neveznem azert. Emlekszem itt meg is alltunk, egy fahid vezet at a patakon. Erdemes megkockaztatni az atmenetelt? Emlekszel igy ra? Folytatodik az ut, tehat egy szemelykocsit elvileg el kell birnia. Ha Pieckybe parkolunk, akkor is csak felora +, mert visszafele oda (is) megy az ut.
Előzmény: baluzoli (60)
Zivos Creative Commons License 2003.06.25 0 0 67
Nincs nekem ket nickem? Nagyon hasonloan gondolkodunk, es a nicked elso fele is stimmel :-).
Előzmény: Fatboy Slim (66)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.25 0 0 66
arra sem jártam még és nagyon érdekel.
de a turista olyan helyere szeret járni, ahol
biztonságban érzi magát, mert barátságos a környezete. nem utálják őt, amiért magyar. nem kell félnie attól, hogy felnyomják a kocsiját, hogy útközben megállítják akár rendőrök, akár tolvajok, stb..
Szlovákia azért még ezen a kategórián belül van jócskán.
de Románia....
pedig sok haverom jár oda.
Előzmény: baluzoli (65)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.24 0 0 65
Szívesen segítek, mert szeretném, ha többen megismernék ezt a szép tájat. Kicsit off de: korábban túráztunk 2X Romániában is a Fogarasi havasokban és a Retyezátban. Olyan haverokkal mentünk ki, akik már többször jártak kint túrázni. Én az els?nél tartottam a román "vendégszeretett?l", de kiderült, hogy 1000 méter fölé túristák járnak, akiknek nem a napi politika a legfontosabb. (Bár az echte románok meleged? bodzapálinkája felért egy merénylettel :))
Előzmény: Fatboy Slim (63)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.24 0 0 64
Igen :), a nagyrészét az elmúlt évek folyamán többször is bejártuk. A Piecky nem rossz ötlet, f?leg a második szakasza izgalmas.Mi úgy csináltuk, hogy a bejáratánál Pilába hagytuk a parkolóba a kocsikat. A Piecky a Sucha Belá végébe torkolik onnan a sárgán és piroson jöttünk vissza Podlesokba. A harmadik autóval elmentünk a másik 2 kocsiért. Gyalog is el lehet sétálni Pilaig kb. 3-4 kilométer. A Velky Sokolon 1X voltam, de úgylátom szerencsénk volt a vízállással. Ez egy hosszabb túra, mi a piroson jöttünk vissza a Velky sokol bejáratához.
Előzmény: sandinista (62)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.24 0 0 63
Hát, télleg értékelem a segítségnyújtást. nemcsak a tiéd, hanem mindenki másét.
én is így teszek egyébként, ha tudok.
méghogy a magyar nép nem tart össze :)))
Előzmény: baluzoli (59)
sandinista Creative Commons License 2003.06.24 0 0 62
Úgy tűnik a topicból, hogy elég jól ismered a terepet, nincs valami jó ötleted egy rövidebb túrára? Utolsó nap délután muszáj hazaindulni, többen másnap dolgozni mennek, szal valami könnyedebb, amolyan levezető túrára gondoltam.
A Szabó Bélában (Sucha Bela), a Kysel felső járható részén, a Klastorska roklinában, a Tamásfalvi kilátóban, a Hernád áttörésben már jártam. A Sokolina Dolina meg az idei túránk fő attrakciója lesz a tervek szerint.
A Velky Sokol-beli próbálkozásról már lentebb írtam, de embereibb vízállás esetén erre gondoltam. Esetleg a Piecky?

Előzmény: baluzoli (60)
sandinista Creative Commons License 2003.06.24 0 0 61
"A másik túránk augusztus tájékán szokott lenni, ekkor meglepően bővizűek a patakok."

Végülis nem olyan meglepő ez, ilyentájt majd' mindennnap van több-kevesebb csapadék.
Idén mi is augusztus elejére tervezünk egy hosszú hétvégét. Egy kis hegymászás a Tátrában, meg a Sokolina Dolina felfedezése van tervbe véve. Meg ami még belefér szűk négy napba.

Előzmény: baluzoli (60)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.24 0 0 60
A Piecky bejáratánál valóban van parkoló, nem túl jelent?s összeget kell fizetni. A Velky Sokol bejáratánál nincs, az út mentén parkolnak az autók és valószín?leg szezontól függ, hogy a rend?rök ellen?rzik-e. Mi szerencsésen megúsztuk cédula nélkül az egész napos parkolást.Podlesoki kempingben is nyáron külön kemping biztosági?rség ellen?rzi a fizetést. A vízállás a szurdokokban érdekes.Mi szinte minden pünkösdkor kinnt túrázunk, általában ilyenkor a vízállás normál. (Én mindig nagyobbat várnék az olvadások miatt) A másik túránk augusztus tájékán szokott lenni, ekkor meglep?en b?viz?ek a patakok.
Előzmény: sandinista (56)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.24 0 0 59
Egészségünkre :)
Előzmény: Fatboy Slim (58)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.24 0 0 58
lógok egy sörrel
Előzmény: baluzoli (55)
szalapala Creative Commons License 2003.06.24 0 0 57
"Ha van ido erdemes elmenni a dunajechez tutajozni."
Az én is csak ajánlani tudom, most voltunk május elején, klassz kis csordogálás a kanyonban, néhol3-400 méteres sziklafalak között.(De ne gondoljon senki rafting-jellegűre.)
Inkább, mint Poprád, onnan csak egy órányira van.
Poprád helyett akkor már inkább Ótátrafüred.
Előzmény: Zsefe (35)
sandinista Creative Commons License 2003.06.23 0 0 56
Szia!

"Tornanadaskanal mentunk at, es kapasbol egy szoros volt szemben. Ezt ismeri valaki?"
Szádelői-völgy (Zádielska dolina cseszkóul). Aszongyák valamikor barlangok sorozatából állt, de beszakadtak. Néhol több száz méter magasra nyúlnak fel a sziklafalak. Kényelmes sétával kb. 1,5 óra alatt oda-vissza bejárható, még csak "terepezni" sem kell, egy erdészeti út vezet végig. Mellette van a valamivel szűkebb Áji-völgy (Hájska dolina). Egy sétát mindenképpen megér valamelyikük, ha arra jártok legközelebb.

"En kovetkezore a Velky Sokolt neztem ki."
Kevésbé látogatott szurdok, nincs is olyan jól kiépítve az útvonal az alsóbb részen. Ha javasolhatom, előtte tájékozódj a "vízállásról", mi tavaly visszafordultunk félútról (bár hivatalosan ez is egyirányú szurdok), mert már az igazán "kemény" szakasz előtt térden felül ért a patak vize, és az útvonal gerendái/fatörzsei/kövei is mélyen a víz alatt voltak. És úgy nem eccerű egyensúlyozni, ha az ember bakancsába ömlik be a jéghideg víz.

"Az atvezeto uton a parkolashoz mit szolnak?"
Nem nagyon szereti a policáj.

"A Sokolra/rol levezeto elagazas kornyeken lehet parkolni? Volt vagy 5-6 lengyel auto ott, igy gondolom nem gond."
A Velky Sokol bejáratánál nincs kijelölt parkoló, általában csak a külföldiek szoktak megállni. Az út szélén. Aztán gondolom hajtogatnak egy papírrepülőt a csekkből :-)
Némileg északabbra a Piecky bejáratánál mintha rémlene valami parkoló.
Egyébként tavaly az út szélén álltunk meg, de pont előttünk mentek el rendőrök, a többi ott parkoló (külföldi) autón már vírított csekk.

Előzmény: Zivos (49)
baluzoli Creative Commons License 2003.06.23 0 0 55
Szia Fatboy!
Én a következ? túrákat ajánlanám:
Bemelegítésnek:
Podlesok-Sucha Bela (zöld)-Klastorisko (sárga utána piros)-Hernád(sárgán le)-Hernádáttörés (kék)-Podlesok 12 km sac/kb.
Nagyobb lélegzettel:
Podlesok-Klastorisko (zöldön fel)-Sokolia Dolina (sárga-zöld-sárga)-Maly Kysel bejárat(kék)-podlesok (sárga majd piros)16 km sac/kb.
Szerintem a bokát tartó cip?re figyeljetek oda, sokat segít. Képek: baluzoli.ini.hu
Előzmény: Fatboy Slim (51)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.23 0 0 54
hibátlan.
köszi szépen
Előzmény: Zivos (52)
Zivos Creative Commons License 2003.06.23 0 0 53
Az nem foldut, hanem aszfaltozott. Kozvetlen a hegyek mellett megy, ket kocsi eppen elfer. Ezen az uton erdemes a kempingbe menni.
Előzmény: Csolas (23)
Zivos Creative Commons License 2003.06.23 0 0 52
Passz. Ahogy a masik forumokon olvaslak, neked a hosszabb turak valok. Eleinte mi a Sucha Bela, majd le, Velky Sokol, es vissza Podlesok utat terveztuk. Ez a terkep szerint 10 ora, 20 km es 800 meter szint. Az egy iranyu maszas miatt nem lehet lehet lemenni a Pieckyn, vagy a Sokolon, hanem a ketto kozott van egy gyalogut. Az ido hozzam volt igazitva, ennel csak gyorsabban lehet menni :-). Masnap a Hernad attores feleig, Klastersko, Maly Kysel, es vissza Podlesok. Ez a terkep szerint 6 ora, ha a vege a Velky Kysel, akkor 7 ora. Ha az uton maradsz lehetetlen eltevedni, mert nagyon jo a tablazas. Mi 90 koronaert vettunk azert terkepet, de nem is kellett. Az utat inkabb nem irnam le, mert nem tudom. Vittem terkepet, es a legrovidebb uton mentunk. Emlekezetbol - es a viamichelin.com -rol - valami: Salgotarjan, Rimaszombat, Tisovec, Tergar, Dobsina Jaksina, es utana balra Hrabusice fele. Ez az ut a kemping elott megy el. Elvileg fo ut is megy Rimaszombatrol, Tergar fele, de erdemes, arra menni, amit irtam, mert (valoszinuleg) szebb. Ha valaki satrazni megy, akkor tuti van hely, de szerintem van kiado haz is, ha mas nem Stratenan. Ahol mi szalltunk meg 4 szoba volt (legalabb), de csak 3 kocsi allt az udvaron. A masik helyen semmi. Igaz 20 km plusz ut Podlesok. Ha a barlangot is meg akarjatok nezni 20 km Podlesoktol, es 9-16 kozott orankent indulnak. Ott is van egy 100 meteres (terkep szerint) emelkedo, de a tablan 160 meter van. Szerintem a 100 meter az igaz. A rovidebb uton menjetek, mert a hosszabb sem sokkal kevesbe meredek, es ketszer olyan hosszu. Belepo 120 Sk, a parkolas (elvileg :-) ) 80 Sk. Ha valaki nem a kempingben lakik ott 100 Sk parkolas, es mindenkinek 20 Sk belepo a turakhoz. Azt nem tudom, hogy a masik utvonalon ellenoriznek -e, de a Sucha Bela bejaratanal kertek a belepot.
Előzmény: Fatboy Slim (51)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.06.23 0 0 51
hello,

el tudod nekem mesélni, hogy hogyan állítsam össze a hétvégi túrámat annak függvényében, hogy
a szállás a podlesoki kempingben van?
2. a helyi túra útvonalban és az innen, Pestről indulóban is szükségem volna a segítségedre.
előre is köszi

Előzmény: Zivos (49)
mrincy Creative Commons License 2003.06.23 0 0 50
Zivos esetéből tanulva szerintetek érdemes szállást foglalni előre, vagy biztosan találunk ott is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!