Keresés

Részletes keresés

Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81735

Na, ez tök jó, mert én kb így fogyókúráztam! (Ja, és mielőtt Norbi kitalálta volna az Update-et, én már akkor is hízlaló dolgokat csak délelőtt ettem, kár hogy nem védettem le) :))))  (Meg most is próbálok így étkezni.) Rengeteg gyümi (mondjuk én a szőlőt imádom, meg banánt is szoktam néha-néha), fehérje, joghurt, túró, sajt, rizs, bulgur, köles, nagyon ritkán tészta, 5-ször vagy 6-szor is egy nap! Cukrot már nagyon régóta nem eszem (édesítőt sem!), maximum mézet. A cukrászdai süteményeket utálom, mert túl édesek. Ha nagyritkán sütök valamit, feleannyi barnacukorral vagy fruktózzal csinálom, mint ahogy írják. Sőt, én amikor "keményen" fogyókúráztam, olyan dolgokat ettem, hogy így az 5-6szori étkezéssel se lépjem túl az 1500 kalóriát egy nap (én azt számolgattam). Nagyjából ez mind most is igaz, kivéve a kcal-számolgatást.

Szerintem csak rá kell állni a "normális" kajára, és utána a szervezet már nem is kívánja a rossz kajákat. Na, befejezem az okoskodást, ezt mindenki tudja úgyis. :)

Előzmény: Shannah (81730)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81734

Szama,

üdv itt!

A szuribeadást hamar meg lehet tanulni és könnyen beadhatók otthon is. A legtöbb bőr alá (hasba) adható, de előfordulhat, hogy lesz olyan is, amit izomba (popóba) kell adni. Nálunk azt a férjem "intézi" :-) Mindenre képes az ember, akkor is, ha előzőleg egyáltalán nem gondolta volna :-))

Az, hogy Debrecenből Győrbe kéne menni, szerintem butaság. Akkor már inkább Bp, ott több intézet van és közelebb is lenne. De szerintem igazán nem intézeten múlik a siker. Drukkolok nektek!

Előzmény: Szama76 (81725)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81733
Rana!

Háziorvos felírja, magadnak nem adhatod be, mert izomba kell! Annyi mellékhatása lehet, hogy izomlázszerű fájdalmat érzel (mivel tejsav), én mondjuk nem tapasztaltam, izom hiány miatt :-))))), de a férjem az első után szenvedett, de hát neki izmos a hátsója (is) és egyébként is kényes. :-))))
A hatása fél-1 évig tart azt hiszem, de a honlapon rajta van.
Előzmény: Rana75 (81732)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81732

Vanille, Rita!

 

Gynevac: az úgy kivitelezhető, hogy felíratom nőgyógyásszal, kiváltom, és magamnak beadom (már ha bőr alá kell egyáltalán) hetente? Vagy szakszemélyzet kell hogy beadja?? A másik kérdésem, hogy PONTOSAN 5 héttel a lombik előtt kell elkezdeni (vagyis az utolsó szurit a lombik előtti hétnél hamarabb nem lehet beadatni), vagy eltelhet a Gynevac-kúra és a lombik közt több hét/ hónap is? Csak mert még most nem tudom, mikor lesz a köv. lombik, de talán a Gynevacot meg elintézhetném már most.

Előzmény: rita0130 (81727)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81731
Szama!

A gynevacot én is és a férjem is beadattuk, plusz én még az emlékeztetőt is. Nekem sajna ezzel sem sikerült a lombik, de mindenki más és ártani nem árt.
A győri intézetről én is jót hallottam, pontosabban dr Kőrösi Tamásról (a 4. lombik után a SOTE-n a genetikán ajánlotta egy doktornő).
Előzmény: Szama76 (81725)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81730

Rana,

igen! Amúgy én sem számolgatok, méricskélek, csak úgy sacc/kb.

Viszont abban tényleg van valami, hogy naponta legalább 5x kell étkezni, mert így folyamatosan éget a szervezet és nem rakódnak le a cuccok. És persze legyen sok gyümölcs (banán, szőlő, szilva csak nagyon minimális, vagy inkább egyáltalán ne), zöldség az étrendben. Van ismerősöm, aki pl 1 grammtól sem tud megszbadulni, pedig gyakorlatilag koplal. Hiába mondom neki, hogy inkább egyen többször keveset 1 nap...

Előzmény: Rana75 (81723)
Vanille1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81729

Szama76,

A gynevacnak van egy jó webes oldala, nem tudom ismered-e.

http://www.gynevac.hu/

Én is beoltattam magam, 3 kúrát is végigcsinaltam kb 1 év alatt. A bacikra annyira nem hatott, azok tovabbra is voltak sajnos.

A lombikos szurikat be tudod majd adni Magadnak, megmutatják, ha kéred.

Az egyik barátnőm a debreceni Kaaliba járt, már 7 évesek az ikrei!

Ettől függetlenül lehet, hogy a győri Kaali jobb, egyiket sem ismerem.

Előzmény: Szama76 (81725)
Vanille1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81728

Sziasztok!

Köszönöm a gratulákat!

Igazából azért írtam, mert annaidején én is nagyon hálás voltam ezért az infóéert, talán pont itt dícsérte valaki ezt a tablettát. Közben eszembe jutott, hogy a méhpempőt én is szedtem, a méhnyálkahártyám mindig is nagyon gyatra volt. (Volt olyan inszem, hogy kemény 4 mm-t produkáltam.)

A lombikos dokim viszont direkt megkért, hogy a stimu alatt ne szedjek semmit, csak amit ő mond. Szerintem érdemes betartani, mert pl az immunerősítő nem biztos, hogy segíti a beágyazódást.

 

Judit, ha ezen kívűl nincs más gondotok, és segítenek a bogyók, akkor igenis bízz a spontánban! Csak olyan nehéz a várakozás....

 

 

rita0130 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81727

Szia Szama!

A Gynevac-kúrának én nagy támogatója vagyok, talán nálam is hozzájárult a sikerhez, de ki kell számolnod, hogy van-e még annyi időd a beültiig, mert 5 héten keresztül heti 1 ampullát kell adatni.

Előzmény: Szama76 (81725)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81726
Rana igen sokan ezt gondolják, de valójában a mozgásom kimerül a mindennapi teendőinben, nagyon régen 20 éve sportoltam intenzíven, de csak egy évig, nagyon hamar meglátszik rajtam, de később elmerültem teljesen a gyermekvállalás kérdésében és semmi megerőltetőt nem mertem tenni, nálam inkább a genetika, ami szóbajöhet, de azért már így 40 után valóban kellene majd....valamit magamért tenni, most persze sokkal szívhezszólóbb dolgot élhetek át és "magamért"gondolata ebben ki is merül.
Előzmény: Rana75 (81721)
Szama76 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81725

Sziasztok!

 

Három hónapja derűlt ki, hogy mindkét petevezetékem el van záródva ezért javasolták a lombik programot. Jelentkeztünk is a deberceni Kaáli intézetbe ahol júliusra kaptunk időpontot. Viszont van pár dolog amiben ha tudtok kérlek segítsetek! Olvastam a gynevacot, hogy talán segíthet, érdemes beülti előtt felszedni egy kúrát? Azt sem igazán tudom, hogy azokat az a szurikat amiket a Kaáliban kapunk be tudjuk e adni magunknak? Mióta ismerőseimnek mondtam, hogy mi a helyzet velünk mindenki azt mondja, hogy Győrbe kell menni mert ott sokkal jobbak az esélyek!???

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

judit1975 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81724
Nekünk a SOTE-n szintén nem sokat mondtak, mikor rákérdeztem a hímivarsejtekre mindig az volt a válasz: ICSI-re jó. Akkor tudtam meg a pontos számokat, mikor a 4. után kikértem az összes leletem.
Méhnyálkahártya vastagságról szót sem ejtettek, a leletekben sem volt.
Viszont a 3.-nál hatchingeltek, mert kértem, a 4.-nél meg kérés nélkül is. A beültetéskor láthattuk az embriókat a monitoron, meg férjem bent lehetett. De nem vitték túlzásba a tájékoztatást. Mondjuk nagyon jó, részletes írásos anyagot kaptunk mindig az egész folyamatról, csak szóban nem nagyon.
Előzmény: Rana75 (81722)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81723
Shannah, ha én nem számolgatom grammra a CH-t, de nagyon kevés kenyérfélét, süteményt és pizzát eszem, és ha lehet, az is teljes kiőrlésű, az is egyfajta "szénhidrátdiéta", nem???
Előzmény: Shannah (81716)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81722
Én nem vagyok benne biztos, hogy itt néznek bármit is (infot a spermiumok számáról sem kaptunk, pedig más intézményekben van, hogy megnézik)... Vagy ha nézik is, nem kötik az orrunkra.... :((((
Előzmény: judit1975 (81719)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81721

Na igen, pont ezért érdekel a p.sejtburok vastagsága, mert lehet, hogy annyira vastag, hogy ICSI-vel ugye mindenképp megtermékenyíthető, de spontán meg lehet, hogy sohasem!!!

Rita, akkor te szerencsés alkat vagy, de azért látszik, hogy sokat mozogsz!

Előzmény: rita0130 (81720)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81720
ICSI-nél mindegy a p.sejt burok, mert beinjektálják a spermiumot, a megtermékenyült embriónál akár 2-5 napos pedig AHA tech.val elvékonyítják a beágyazódás reményében.
Előzmény: judit1975 (81719)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81719
Rana!

Azt látják, hogy mennyire vastag a petesejt burka, szerintem. Nem? Gondolom nézik a minőséget a petesejtnél.
Előzmény: Rana75 (81715)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81718

Rana,

szerintem egyáltalán nem írtál hülyeséget. Ezen én is szoktam gondolkozni, mert nálunk is hasonló a helyzet...

Előzmény: Rana75 (81715)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81717

Rana!

Ehhez a kérdéshez nem tudok hozzászólni, én már több mint 20 éve nem változtam, azt és annyit eszem amennyit kívánok, kivétel a terhesség, amikor kb. 20 kg-mal növekedett a súlyom, de  nyár közepén szültem és a végére nagyon bevizesedtem, amikor kijöttem a kórházból 10 kg-mal kevesebb voltam és mire a fiam 3 hónapos lett teljesen visszaálltam a terhesség előtti súlyra, igaz a fiam addigra kb. 8 kg lett, mert éjjel-nappal szopott közel  1 évig. Most szinte állandóan farkaséhes vagyok és ha sokszor keveset eszem akkor nincs olyan émelygésem sem. Annak ellenére, hogy 8 hetes vagyok már látható kis pocakom van, igaz nálam a fiam is nagyon hamar meglátszott, de azt mondják a második gyerek még annál is előbb.

 

Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81716

Endzsi,

szénhidrát diéta :-) Szerintem nemcsak IR-eseknek jó, hanem minden nőnek (és férfinak is, ha kapható ilyesmire). Ugyan én korábban is vékony testalkatú voltam, de a CH-diétával 1 hónap alatt visszafogytam lánykori méretemre (nálam ez 5 kg-t jelent) és a popóról, combról is eltűntek a narancsbőrös undormányok! Egyszer csípőre tettem a kezem és valami nagyon furát tapasztaltam, így elkezdtem keresgélni, hogy hol vagyok :-))) Szóval eltűnt az úszógumi :-))) Szerintem egyáltalán nem nehéz betartani, napi 180 g szénhidrát 5 étkezésre elosztva. Lehet brutál így első látásra, de igazából kis odafigyeléssel megoldható és én pl. soha nem éhezem. Ami néha nehéz, az a sütiről, fagyiról, pizzáról való lemondás :(

Előzmény: Endzsi93 (81702)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81715
Shannah, igen, azóta én is megtudtam, hogy a debreceni Kaáliban is szinte mindenkinek ezt csinálják. Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha ICSI volt, akkor viszont nem lehet az ember biztos abban, hogy természetes körülmények közt is megtermékenyülne a petesejtje. Azaz így nem derül ki, hogy "összeférhetőek"-e  a párjával, mert az sem derül ki, mennyire vastag a zonapellucida (a petesejt burka). Azért érdekel ez ennyire, mert nálunk nincs 100%-ra kizárva a spontán baba, viszont ha nem vagyunk összeférhetőek (azaz vastag a z.p.), akkor igen. :( Remélem, érthető, amit írtam (és nem is nagy baromság). :S
Előzmény: Shannah (81711)
zolibe Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81714

Gabi!

Nagyon sokat fogytatok! Nem semmi!

Milyen módszerrel?

 

Előzmény: gabi_29 (81700)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81713

Judit, Hát igen, az egy régebbi kép, azóta feljött pár kiló. Illetve csak gondolom, mert én nem stresszelem magam a mérleggel! Szerintem ez volt az egyik titka annak, hogy sikerült fogynom (az esküvői képen az "eredmény" van), nem álltam naponta mérlegre (sőt, egyáltalán nem, kivéve a fogyókúra legelejét és a legvégét!), én centikben mértem a sikert, meg a farmerjaimon. Tudniillik: ha sokat mozogsz (márpedig én akkor edzettem rendesen), izmosodsz. Az izom pedig sokkal nehezebb, mint ugyanakkora mennyiségű háj, de kisebb helyet foglal (és persze feszesebben is néz ki tőle az ember). Tehát ha egy fél évig mondjuk rendszeresen edzel és diétázol (ami nekem soha nem jelentett koplalást, hanem "minőségi" kaját teljes kiőrlésű kenyerekkel, fehér húsokkal, salátával), és a végén ráállsz a mérlegre, elképzelhető, hogy grammra ugyanannyit mutat, mint amikor elkezdtél fogyókúrázni!! (Persze attól függ, mennyi volt a súlyfelesleg, de pl. én így jártam!) Viszont a ruháidba kétszer beleférsz majd!! Én most nyáron szerettem volna ezt újra kivitelezni, de a beülti után nem mertem mozogni, és kicsit "elengedtem" magam, ami azóta tart Nemsokára pedig jön a következő lombik, addig jó lenne pedig valami pozitív változás. :(((

Igazad van viszont, Judit, hogy minden mozgás számít (látod, még egy hasonlóság ;) : egy jó séta, egy kis uszikálás a tengerben.

Ja és persze ez is úgy van, mint a babaprojekt: nem szabad rágörcsölni, mert akkor biztos nem sikerül (elméletben ezt is milyen jól tudom)!!!!

 

De szerintem erről Rita tud nyilatkozni, mert neki mindkettő sikerült (lásd a róla készült fényképeket iwiwen)! :))) Rita! Adj tanácsot fogyókúraügyben!

Bocs, ha hosszú lettem, de mostmár akkor jobb ezt a témát alaposan átrágni.

Előzmény: judit1975 (81709)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81712

Zolibe,

ugyan a férjem eredményei mindig jók voltak, azért megkérdeztem a dokit, hogy ha nagyon akarna szedni valamit, akkor ő mit javasol. Nekem a Cetebe-t ajánlotta, C-vitamin kapszula, amiből folyamatosan szívódik fel a C-vitamin.

Előzmény: zolibe (81673)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81711

Rana,

nálunk teljesen jó a párom eredménye, mégis ICSI-t csináltak. Nincs vele semmi probléma, ha nincs túl sok petesejt, akkor inkább ICSI-znek, minthogy az a kevés is kárba vesszen. BMC-ben már szinte mindenkinél ezt az eljárást alkalmazzák. Én örülök neki, mert így nagyobb az esély a megtermékenyülésre.

Előzmény: Rana75 (81653)
Shannah Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81710

Rana,

igen, az FSH-LH arány (1:1) a fontos, persze az a jó, ha mindkettő alacsony. A lényeg, hogy az LH ne legyen magasabb, mert az már PCO-ra utal.

Előzmény: Rana75 (81645)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81709
Endzsi!

Kevés kaja, +mozgás. Nem kell semmi megerőltetőre gondolni. Pl. mikor mi elmentünk 2 hete nyaralni, már előre paráztam, hogy svédasztalos lesz a félpanzió, és ismerve magam, mindent megkóstolok. :-) Főleg a reggelitől tartottam, mert nem tudok ellenállni a fincsi péksütiknek, ha előttem vannak, igaz, hogy a barna magvas a kedvencem, az még a jobbik eset. Vacsira mindig húsokat ettem zöldséggel, desszertnek fagyit. Vacsi után mindig elmentünk sétálni legalább egy órát. Arra számítottam, hogy 3 kg fog feljönni, reménykedtem, hogy azért több nem. Hazajöttünk és csak 80 dkg-val lettem több! Amin ledöbbentem, mert előtte tényleg alig ettem, ott meg aztán.....:-))))
Szóval egy jó séta is számít, meg szerintem a kerti vagy házi munka is.
Az első két hét nekem nagyon nehéz volt, de iszonyúan elszánt voltam, mert már tényleg kezdtem undorodni magamtól. Most meg fura, hogy nem vagyok éhes, tök jól érzem magam, és tovább fogyok. Valószínű a hormonok is kiürültek december óta.

Rana!

Te nem úgy nézel ki, mint akinek fogyni kellene!!!!
rita0130 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 81708

Szia Albi!

Nagyon örülök, hogy írtál, gondolom az első pár hét nagyon furcsa volt. Hogy van a pici??? és mi lett a neve?

Rana!

Én még nem tudok annyi vizsgálatról beszámolni, de holnap ha megjövünk írni fogok!

albi2000 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 81707

Kedves Rita!

Ma sikerült visszaolvasnom. Nagyon nagyon örülök a kisbabádnak. Az idézet is gyönyörű volt. Köszi szépen.

A kedves szavakat minden fórumozónak köszönöm szépen.

albi2000 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 81706
A fogyás szerintem csak jót tehet, ha valaki túlsúlyos, de nem nagyon megerőltető. Már 10 % súlycsökkenést is "megérez" a szervezet. Én szénhidrátszegény diétát csináltam a sikeres lombik előtt 3 hétig. Rendeltem a kaját, reggelit, ebédet, vacsorát és nem nasiztam, 6 kg ment le. 3 hamar visszajött, de szerintem megérte. 
Előzmény: Endzsi93 (81702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!