Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83057

Kicsít elkapkodtam a kérdést. Tehát  gyerekszobában  5 konnektort kell fölrakjak most a plafontól 30 cm re ha menne a gerincvezeték . Amit szeretnék lehozni mondjuk konnektor magaságba. 

Nagyon helytelen elgondolás?  10 méterrrel kevesebbet kéne vésni és 20 méter vezetékkel kevesebb kellene.

Előzmény: Pillanatragasz (83055)
Jahno Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83056

Nekem most a 630 kicsit köhög, mert a gyerek homokot lapátolt vele a kertben... Amúgy régen én is utáltam, itt csoportban futottam össze haverral, mert akkor egy szép nagy Dell flotta szopatta a világot, mert raklappal hordtuk vissza, azóta viszont sok mást is láttam az univerzumban, aztán sok cuccnál úgyis utólag derül ki. Pld. csumpi Acernak az 5310es sorozata tartós lett, a környékiek meg éppen csak éltek 3 évet. Általában a drágább ebből is jobb, ha valakii ráér cserélgetni, akkor vehet közepesen és használtat is, akkor mindig másik és egyre jobb gépe lesz, de én speciel egyszer vettem egy drágát és emgy amíg megy, nem akarok sűrűn költözgetni.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83053)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83055

Konnektorok párhúzamosan kötve

Jahno Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83054

"Soha többé a király márkának kikiáltott DELL-t." Ebben a formában hülyeség. Ugyanígy beszophatsz mással is, de a típusa lehet érdekelne. Külön VGAsat meg kb. semmiből sem szabad venni, mégis arra van rámozdlva a piac. Olcsó, vagy valami +VGAs modell volt?

Előzmény: sámli_ (83051)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83053

Ajjaj, én most egy DELL Inspiron 3537-es laptopról írok. Kb. 3-4 éves lehet, eddig még nem volt vele bajunk. kop, kop.

Előzmény: sámli_ (83051)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83052

"Sajnos a fojtót....." helyett gyújtót akartam írni.

Sorry!

Előzmény: oregbeatsuhanc (83050)
sámli_ Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83051

Nos jó neked. Pár évvel ezelőtt vettem egy DELL netbookot a lányomnak, jó borsos áron. Két és fél év után elszállt az alaplap. Szervíz, mondok úgy is garanciális. Ott derült ki, hogy a DELL erre a típusra csak 2 éves garanciát vállal a reklámozott 3 év helyett. Én voltam a hülye, nem néztem meg a gari papírt. Soha többé a király márkának kikiáltott DELL-t.

Előzmény: Jahno (83044)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83050

"Létezhet, hogy egy korábbi kontakthiba nyírta ki ezt a jelenleg benne lévő lámpát (vagy annak gyújtóját)? Első összerakáskor ugyanis véletlenül elnyomták a foglalat érintkezőit, de ezt megjavítottam."

 

Annyiból létezhet, hogy ezek a fénycsövek - mint a többiek is - nem szeretik a sűrű ki-be kapcsolgatást, ami az élettartamukat csökkenti.

 

Aztán lehetőleg a hozzávaló méretezésű fojtót kell hozzá használni, mert a nagyobb Watt értékű "túlhajtja" és idő előtt a csövet tönkreteszi.

Sajnos a fojtót a csővel egybeépítették, így fojtóhiba miatt az egész csövet kell cserélni. 

Előzmény: Törölt nick (83045)
még1MbR Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83049

A tüskék között van a gyújtó, eddig vagy 5x cseréltem már csövet... egy idő után elkezdett pislogni, akárcsak nálad.

Semmi extra, csere és megint jó évekig :)

Előzmény: Törölt nick (83048)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83048

Mit jó tudni még ezekről?

Előzmény: még1MbR (83046)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83047

Erre FD 11w F82 van írva. Ilyen: http://www.luxvill.net/kompakt__fenycso_FD_11W

Előzmény: még1MbR (83046)
még1MbR Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83046

Nekem a fénycsőcsere mindig megoldotta, 9W-os kivitelem van otthon.

Előzmény: Törölt nick (83045)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83045

Villanyszerelés :)
Kaptam egy fénycsöves íróasztali lámpát, de nem nagyon ismerem ezt a fajtát. A fojtótekercse az alján van, a fénycső 2 tüskés, gondolom egybe van szerelve a gyújtóval. Tungsram.

 

Bekapcsolás után kicsit vibrálós a fénye, de szépen erősödik a luxmeter szerint. Viszont fél-1 perc után  elkezd ki-be kapcsolgatni, teljesen rendszertelenül, de inkább be van kapcsolva mint ki. Létezhet, hogy lámpacserével (gyújtócserével) tényleg normálisan fog működni? Valakinek van ezekkel több tapasztalata?

Létezhet, hogy egy korábbi kontakthiba nyírta ki ezt a jelenleg benne lévő lámpát (vagy annak gyújtóját)? Első összerakáskor ugyanis véletlenül elnyomták a foglalat érintkezőit, de ezt megjavítottam.

Jahno Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83044

Na ez is jó, nekem 530, 600, 620 meg mindenféle volt és még az angolok sem tudták szétverni :-D

Előzmény: ötfelezős (83041)
Jahno Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83043

Pont a legolcsóbbról írod a nagy hasznot, amin minimális a haszon, de legalább szarok is :-D Merevlemez élettartama is bőven lutri. Amúgy tavaly a Fusi is bejött az előző évi "mindegy, csak olcsó legyen" meg egyéb flották közé, szóval nem tudom :-D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83035)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83042

> Vannak gyártók, akik nem csak a kötelező minimumot hozzák (profit-maximalizálás)

 

Tehat szerinted csak ugy lehet maximalizalni a profitot ha szar minoseget gyartasz ? Az apple hatarozottan mas velemenyen van.

 

gyártó a honlapján minél több operációs rendszerhez biztosítsa a driver-készletet (ha pl kizárólag windows10-hez vannak driverek, az a termék/gyártó nálam azonnali bukta)

 

Na varj, a tobb oprendszer support nalad a win 7 meg a win 10 ? :) Hat mi lesz szegeny OS/2-vel meg BeOS-al, azokhoz is kellene driver, esetleg linux vagy a 8967db BSD varians osszese !

 

Mondhatod, hogy előítéleteim vannak

 

Dehogy, mi alapjan mondanam ? (najo, ez szarkazmus volt :)

Dell is, fusi is gyart teszko akcios kategoriat es business kategoriat is. A ketto kozott gizike/gozeke a kulonbseg, szal eleve hulyeseg barmit kijelenteni kizarolag a gyarto alapjan. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83035)
ötfelezős Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83041

2010 körül szívtam nagyokat DELL zsanérokkal. Öt db D600-as volt a látókörömben, volt, amelyiknél már a második készlet zsanért cserélték.

Aztán az egyik gallyra tette a töltőjét, majd az akkumulátorát, és akkoriban rengeteg elkeseredett felhasználói megnyilatkozást olvastam a világ minden tájáról.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83035)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83040

Ennyi szorakozast hagyj mar nekunk ;)

 

Előzmény: Garfield007 (83033)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83039

Utoljara amikor lenovom volt meg IBM-nek hivtak, abban nem volt ilyen ;)

Előzmény: Törölt nick (83032)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83038

Nincs nagy vész. 33 szerelvény , 150 méter kábel  ,4 szoba.  

Ami tetszik hogy a vakolat puha és ahol megpróbáltam 4 cm vastag tehát téglába nem kell vágni. Csak a dobozoknál. 

Ami nem tetszik a hideg . 

Vasárnap estig kész kell legyen , tehát napi egy szoba a terv. Meg lehet azt csinálni..

Poló szerelvényeket vetettem  azzal lehet haladni, az elosztódobozok kör akakúak,  nem kell vízmértékezni mint a kockát. 

Egyébtől nem félek csak nehogy lebetegedjek .

A pénz csak tizede a milliónak 😀

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83027)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83037

winchester? nulla zajszintű az ssd.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83035)
Jahno Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83036

Egy modern cucc esetén régi OSre drivert kérni értelmetlen, de persze mindenkinek olyan igénye lehet, amit csak akar, de ne erőltesse. Régi OS eleve nem kezeli az újabb procit és utasítás készletet, ami kicsit magasabb témakör és úgysem akarod megérteni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83035)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83035

"A "luxus" kategoriat nem tudom hogy erted"

 

Vannak gyártók, akik nem csak a kötelező minimumot hozzák (profit-maximalizálás), hanem igyekeznek a felhasználók kedvében járni. Hardveresen pl az élettartamra, megbízhatóságra is odafigyelnek (pl anyagok, alkatrészek minősége, legegyszerűbb a nagyobb elkók típusát, gyártóját megnézni vagy pl megerősítéseket a monitor tartó zsanéroknál), szoftveresen pl a komolyság feltétele nálam, hogy a gyártó a honlapján minél több operációs rendszerhez biztosítsa a driver-készletet (ha pl kizárólag windows10-hez vannak driverek, az a termék/gyártó nálam azonnali bukta).  De ott van pl  a ventilátor+winchester élettartama és zajszintje meg ezernyi apróság, ami a legtöbb laikusnak fel sem tűnik talán soha.

 

"A dell is gyart legalabb annyi hulladekot mint a fusi"

 

Mondhatod, hogy előítéleteim vannak, de nálam ez sok év tapasztalata: szerintem ugyanabban a kézben egy 70e Ft-os occsó Dell legalább sok-sok évvel tovább lesz használható, mint egy 300e Ft-os Fujicsu. Az akkumulátorok élettartama mindig lutri, de pl a monitor zsanérja és az elkók kiszáradása a kettő közül valószínűleg csak a Fujinál fog problémákat okozni az első 15 évben :)

Előzmény: tfe_tng (83031)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83034

És ezt már 8 évvel ezelőtt is tudták.

Előzmény: Törölt nick (83032)
Garfield007 Creative Commons License 2018.01.17 -2 0 83033

Megint IT fronton vitatkoztok Elekkel, amihez hülyébb, mint a villamossághoz. 

De ha már szakérteni kell, már jó ideje előbb evszek Fujitsu-t, mint Dell-t.  A "luxus" kategóriákban is.

Pont a rack-et akartam hozni, de elkéstem :-)

Előzmény: tfe_tng (83031)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83032

Legolcsóbb lenovo, celeron cpuval, még a ram is bele van forrasztva fixen, kb 70 ezer az ára újonnan.

A driverhez tartozik egy alkalmazás, ami át tudja állítani hogy meddig töltse az akkut.

Bios szinten állít valamit, mert ha utána újrahúzom a rendszert mondjuk linuxxal, akkor sem megy 60% fölé, ott megáll.

Viszont a bios kezelőfelletén nincs ilyen beállítási lehetőség, csak egy működő os alá felhúzott driver éri el.

Abban van teljes töltés-merítés menüpont is.

Előzmény: tfe_tng (83031)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83031

Nem tudom, nem talalkoztam meg olyan geppel ahol firmware szint folott barmit lehetett volna az akkuval jatszani (OS altalaban valami statuszt tud csak rola, a toltesi folyamatot nem igazan tudja/akarja befolyasolni). Az altalad emlitett ujraformazasrol mint funkciorol pedig nem is hallottam. (felreertesek elkerulese miatt: tudom mirol beszelsz, de nem lattam meg gyartot aki ezt user funkcioba kivezette volna, de majd Jahno megmondja a tutit, o tobbet latott ebbol mint en, aki leragadt egy markanal mar vagy 15 eve. De nem is merem mondani miert, mert aztan megint ugy jarok mint a rack szekrennyel hogy biztos csak azert hogy felvagjak a haveroknak...)

 

A "luxus" kategoriat nem tudom hogy erted, olyat meg nem lattam. Gondolom fabetétek, bőrözés, xenon lámpak... :) Ha mint a draga szinonimajat hasznalod akkor altalaban nem attol draga egy laptop hogy akkut lehet formazni benne.

 

> Lehet tippelni, hogy ez a szekrénylakó gép egy teszkó akciós Fujitsu, vagy egy informatikus által gondosan kiválasztott tudású Dell.

 

A dell is gyart legalabb annyi hulladekot mint a fusi. Van mondjuk rendes gepuk is, csak azt nem ertem hogy miert kell neked egybol a legrosszabbat feltetelezni barkirol/barmirol. (tudom-tudom, a rutin meg az evek, meg te aztan mar mindent es minden ellentetet is lattad)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83030)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83030

A butább gépekben talán a hardver nem is teszi lehetővé, hogy egy szoftver beleszóljon a töltésbe: van egy egyszerű automata aksitöltő oszt kész, az operációs rendszer kap egy feszültség (és talán egy hőmérséklet) adatot, elégedjen meg ennyivel. Ahol szoftveresen megmondhatom hogy hány százaléknál álljon meg a töltés, az a gép lehet, hogy már luxus kategória. Ott már a szoftver tudhat akár olyat is, hogy pl  "akkumulátor újraformázás", habár én még nem hallottam ilyen lehetőségről (a formázási folyamat észrevétlenül nem történhet, mert formázás közben előfordul nulla közeli akku kapacitás is, erről mindenképpen értesíteni kell a felhasználót, nehogy pont ekkor húzza ki a tápegységet).

 

"Ha a laptop nem valami ocska cucc"

 

Lehet tippelni, hogy ez a szekrénylakó gép egy teszkó akciós Fujitsu, vagy egy informatikus által gondosan kiválasztott tudású Dell.

Előzmény: tfe_tng (83028)
cucu Creative Commons License 2018.01.17 0 0 83029

laptopomba a gyári akksi 26 ezer Ft.

Az utángyártott 15 ezer.

 

Nyilván csak azonos típusúakat, és azonos gyártmányúakat van értelme összehasonlítani. Hiszen a gyártó -minőségbiztosítási rendszere által- garantálja ugyanazokat a műszaki (vegyi) paramétereket. 

Előzmény: Jahno (83017)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 83028

Vegigolvastad ? 

 

"A hatás amúgy rendkívül kicsi: a feszültség relatív eltérése néhány ezrelék csupán."

"...elképzelhető, hogy ez a hatás az akkumulátorokat kezelő szoftver megfelelő beállításaival kiküszöbölhető"

 

Ha a laptop nem valami ocska cucc akkor ebbol sok even keresztul nem lesz problema. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!