Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41931

Nem értem, miért jó ez?

 

Mi a baj azzal, ha begyújtás után a szivattyú néha leáll?

 

Akkor az napi 1 m3 gáz? Akkor az havonta 30 m3 az annyi mint kb 6.000 Ft.

 

Hát én inkább felmelegítem fával a kazánban a hideg vizet. Olcsóbb.

 

Nem éppen úgy működik , mint a VTC, csak jó drágán előmelegíted a kazánban a vizet.

Előzmény: kingoftailor (41905)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41929

Azt kifelejtettem, hogy ha nincs bypass ág ami a kazánvíz betápot 60 C fokon tartja, az is kormosodáshoz vezet.

 

De ha minden egyéb stimmel, akkor sem keveredik jól az égési levegő a tökéletes égéshez.

Előzmény: Benke Krisztian (41925)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41928

én legelőször azt próbálnám ki, h legkisebb fokozatra kapcsolom a keringetőt. egyébként érdekes, a leírt adatok alapján nem szabadna ilyet produkáljon. hőmérő jó? radiátoron nem tudsz kalácsot sütni miközben 60fokot mutat a hőmérő?

Előzmény: Jnika0101 (41922)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41927

Igen, de hova lesz a hideg víz???

 

Elmegy a pufi tetejébe. Ráengeded a meleg pufi tetejére, tehát igy valóban összekeverik a pufiban a rétegződés.

Előzmény: Törölt nick (41908)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41926

Nem baj, csak akkor nem tudod egybőkl fűteni a lakást, várni kell, míg a pifi teteje melegszik. Nálam ez kb fél óra.

 

Nem tudom, milyen összekeveredésről beszélsz, 60-40-30-as pufinál emgeded bele a kazánból a 70 fokos vizet, akkor a pufi teteje 70 fokos lesz, és a kazánba megy a 30 fokos, ezáltal, a 60 fokos kerül lejjebb.

 

5m3. Az a pufid?? Szép nagy.

 

Hol van a hőcserélőd?, A pufiban?

 

 

Előzmény: Törölt nick (41906)
Benke Krisztian Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41925

En jo minosegu feke szennel tuzelek alltalaban 2-lapattal rakon tuzre egyszerre ,amit meg regebb irtam hogy 17kw-os kazannal futok 260m2t, a vizet eleg neheszkesen melegiti fel foleg a foliasatorban mert nagy a vizmennyiseg,a huzatszabajzo 70fokra van allitva de max 60fokig megy fel a kazan tobbet nem bir ugy hogy fojtonosan keringesse a vizet,a cirkulacios pompa az 45-50kozott indul,a pillango az viszont mindig nyitva van maxra

 

Előzmény: moonshadow (41924)
moonshadow Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41924

Kormosodhat pl. a következők miatt:

 

-nedves tüzelőanyag

 

-"vegyes" tüzelőanyag (műanyag, gumi minden egyéb szirszar)

 

-huzatszabályzós fojtás elveszi az égési levegőt ami kormozással jár.

(nincs puffer ezért huzatszabályzóval van szabályozva, vagy van puffer de nincs megfelelő tömegáram nagyobb teljesítménynél ami elszállítsa a hőt ezért visszafolyt a huzatszabályzó)

 

-a bepakolt tüzelőanyag töltet valamelyik égési fázisában (jellemzően a teljes tüzelőanyag mennyiség egyidejű begyulladásakor és hőbomlásakor) hiányos égési levegő mellett zajlik az égés (szép narancssárga kormozó lángok),mert nincs elegendő szekunder levegő, vagy ha van akkor sem keveredik tökéletesen az égési gázokkal.

 

Ez a legutóbbi sajnos több-kevesebb mértékben jellemző a vezérlés és égési levegő befúvó venti nélküli vegyeskazánok mindegyikére.

 

Nálam pl. csont száraz tüzifával (12%) tökig nyitott szekunder és két terelőlemezzel tunningolva a hőmennyiségmérővel mért 69,5 5 hatásfok mellett is van kormozó égési fázis, aminek eredménye, hogy 3-4 naponta át kell szaladni a bordákon begyújtás előtt kefével, illetve két hetenként takarítani a koromzsákot a füstcsonk pillangószelepnél.

Előzmény: Benke Krisztian (41921)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41923
Nekem az 5 éves akáccal is kátrányos,ha bent vannak a terelők!
Előzmény: TIGweldING (41920)
Jnika0101 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41922

Ezidáig gázkazánnal fűtöttünk és ez éven úgy döntöttünk hogy a mai gázárak mellett befektetünk egy vegyestüzelésű kazánba. Szeptemberben lett beszerelve egy TOTYA VR28-as kazán és egy Grundfos UPS 25-60 keringetőszivattyú. A ház alapterülete 96 nm. A kazánon a hozzá adott automata huzatszabályzó van. A probléma az lenne hogy amikor befűtünk a kazánban lévő víz hőmérséklete nem megy fel 60 foknál többre A rendszer már lett légtelenítve. A huzatszabályzó úgy van beállítva hogy 80 foknál zárjon le. A kémény egy újonnan rakott téglakémény ami 6,5m magas és 250mm belső átmérő. Ha a kazán alsó ajtaja is ki van nyitva akkor sem megy a víz feljebb akárhogy pakolom fával csak hamarabb leég. Száraz tölgyfával tüzelek.

 

Előre is köszönöm a segítséget,

 

Jani,


Benke Krisztian Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41921

Mondja meg nekem valaki azt hogy miert kormosodik a kazanom belseje de olyan szinten hogy 2-3 naponta tisztitanom kell eleg ha leseperem a kazan ajtajarol konnyen lejon csak idegesito mert ha tudnillik a korom szigetel es ront a hatasfokabol a kazan ,a kemenyem az 4m magas 6teglas a kemeny valaszotokat elore is kosz!

TIGweldING Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41920

Hamarosan kifogyok a hulladékfából.

Az újabb elméletem szerint ez lehet a hiba.

A fulladéknak túl nagy a felület/tömeg aránya.

A kis tömegű fa szinte teljes felületén ég.

Füsthőfok magas, viszont ennyi lángnak nem tudok biztosítani elegendő levegőt. Nincs meg a kellő légfellesleg.

Ezért kellene a lambda, hogy legalább ezt lássam.

Most majd elengedem 300-ig a füstöt.

 

Néhány nap és hozzáférek a rendes fához.

Remélem azzal majd beválik. Nagyobb tömeg, kisebb felület.

Arról nem tudom hogy kell gondoskodni, hogy a töltet ne a teljes terjedelmében égjen, csak lehetőleg a teteje.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (41917)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41919

"a pufferok fulra teltek."

Ez mit jelent ? hány fokról-hány fokra ?

Előzmény: 42tibcsi (41917)
avensis60 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41918

Neked is és mindenkinek köszönöm a választ és a segitséget. Majd belejövök :-)

Most párhuzamosan olvasok több topikot is, puffer, szigetelés, szerelés, stb...

 

Előzmény: joevagyok68 (41891)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41917

Fogalmam sincs mi lehet a gond. Nálam egy hét alatt jön össze egy vödör hamu (ha nem égetek papirt). Talán a Laddomat miat, most 62°betét van benne, kezdeti pillangózásnál is csak korom volt de kátrány nem. Most éjjel lejebb vettem a hőfokot, reggelre 1°C fokot süjedt 22h-07hig. Most reggel begyujtottam kb. 20-22kg fával a lakást is (+0,5°emelt) és a pufferok fulra teltek. Végig 75°on megy a kazán, mikor a puferok alul már 70-75°osak felmegy 80°ra a kazán. A kazán termosztátját indulásnál 60°ra állitom ez sorba van kötve az alap rexivel, tehát ha a fűst eléri a 80-90°ott a rexi hiába kapcsol be amíg a kazán víz elnem éri a 60°ott. Mikor be áll fecsavarom a kazán termosztátott 75°ra  ez azért van mert a végén mikor már kevés a tűz de a fűst még jóval 100°felett van de a kazán víz kezd vissza hűlni a 80°rol, így ha lemegy 75-re a kazán termosztát le kapcsolja a Laddomatott, hogy ne hűljön tovább. Marad a gravitációs után töltés.

Nem mondanám, hogy nagy lenne a huzatom az opop18 as kazánnak kevés volt, szinte mindig nyitott hamuzó ajtóval tudtunk csak fűteni vele, akkor is most is 130-as cső vel.

Egyébként ezért választottam a Lighnot mert az összes fagázas 152-es csőnél indul, és nem tudom bővíteni sem a bekötést sem a kéményt.

Most úgy rakom be a fát, hogy hátul teljesen rátolom a falra inkább elöl legyen hézag, így az eleje meg az oldalai égnek és kénytelen megkerülni a víztáskát a láng. Majdnem olyan mintha egy terelő lap volna benne. Valószínű az lesz, hogy bele buherálok egy lapot, ha nem válik be akkor kiveszem, csak egy tartót kell be hegesztenem, remélem nem lukasztom ki a kazánt.

Előzmény: TIGweldING (41909)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41916

a fürdőszobába raktad a kazánt?

jól néz ki , szépen le van csempézve ( kazánházhoz képest , akkor a fürdőbe mi van cararai márvány -))))) )

Előzmény: Törölt nick (41908)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41915

inkább tegyél rá 2 kg fával többet , ge gáz?? az gáz.

a visszakeverést úgy oldottam meg , hogy a kazán előrébe raktam egy  sűkített T-t ami a hmv hőcserélőre megy , onnan vissza . ha megszűkítem a pufi golyóscsapját be lehet állítani akár 80 fokos előremenőt , vissza jön kb 60. a kazánnak kell vagy 10-15 perc mire felmelegszik az a 90 liter víz

Előzmény: kingoftailor (41905)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41914

értem. ezek szerint mindenre van megoldás, csak ki kell okoskodni :)

ezzel az "össze keveri a pufiban a vizet,nem tudod kivenni a 60van fokosat" most egy kicsit bogarat ültettél a fülembe, mert nekem sem lesz hőcserélőm. na de ezt már átírom a pufferbe.

Előzmény: Törölt nick (41906)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41913

 

Jól látod, az opop nál fix a szekunder de ha nézted Gunamatiknál a primér alatt van a szekunder ablaka, ez megkerüli a rácsot és hátulról keveredik a láng hoz. A szekundernek ez a lényege, hogy az égő lánghoz keverjen friss oxigént. A ventilátor kivételével u.a. a felépítése. Talán itt alul kéne modifikálni valamit?

 

 

Előzmény: Törölt nick (41875)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41912

olvass vissza és nézd meg a képeimet :D az elég lesz újabb 3 évre

Előzmény: Blue_Sky_007 (41910)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41911

a radiátoroktól a visszamenőt, azt a puffer és vtc közé érdemes bekötni ebben az esetben?

Előzmény: nagykunsági (41903)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41910

Maximalista vagy. :-)

 

Kis kátrány nem a világ. Ja, tényleg hogy néz ki a  kátrány, én már vagy 3 éve a még mutatóban sem láttam. :-D

Előzmény: TIGweldING (41909)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41909

Ha csak a +1-2-3% hatásfok vadászatról lenne szó!

De sajnos itt az van hogy nincs rendben a tűztér képe.

Tegnap megörültem hogy rendben lesz ez a turbulátor, ám reggel mikor takarítottam a kazánt, kinyitom az alsó ajtót, ott a kátrány!

 

Szóval mindenkinek figyelmeztetésként: óvatosan ezzel a füstgáztéri folytással!!!

 

Most úgy gondolom, hogy ezekkel a betétekkel a csappantyús folytást helyettesítettem, azt "vittem kicsit lejjebb" a víztáskák terébe.

A jelenség ahhoz hasonló, mikor tibcsi42 bejelentette az első motoros pillangós eredményét.

Feketébb lett a víztáskák tere.

Kivettem az összes bentlévő terelőt, megtisztítottam, és 2 db-ot tettem vissza az alsó víztáskához.

 

Viszont amit nem értek: alig maradt hamu a kazánban.

Máskor ugyan ennyi fűtéssel 1/2 vödör a hamu, most 1/4-ig se lett. Annak is szög a javarésze (raklap).

 

Szóval ez nálam nem hatásfok vadászat hanem kényszer.

 

Joe a múltkor említette hogy mindenki dícséri és ajánlja a saját rendszerét.

Hát én ezt a Ligno Sztahanovról nem mondhatom el!

 

Nálam eddíg nem vált be, de még egy darabig kitartok, kísérletezek.

 

Ám néha már unom, másra is tudnám fordítani ezt az időt.

Előzmény: Blue_Sky_007 (41907)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41907

Majd kinövöd. :-)))

 

Én is így kezdtem, aztán rájöttem, hogy mennyit érdemes belefeccölni.

Mivel már nálam teljesen jól, az elvárásaimnak megfelelően működik, már nem látom értelmét tovább fejlesztgetni. Ki kéne cserélnem az enyémet, itt már elértem a határokat.

 

Ha Te úgy látod, hogy még hoz valamit a konyhára akkor érdemes vele foglalkozni.

Előzmény: TIGweldING (41896)
kingoftailor Creative Commons License 2012.12.14 0 0 41905

Hogy én is hozzászóljak kicsit...

Új begyújtási technikám van. Megpakolom a kazánt és miután begyújtottam, elindítom a gázfűtést is.

Így átlagosan 12-15 percig megy a gáz, mire elindul a vegyeskazán szivattyúja.

A gáz pont annyira melegíti elő a rendszerben a vizet, hogy 35-45 fokos víz áramlik be a kazánba már az első szivattyúindulásnál is,

így már nem is áll le a kazán szivattyúja. Lényegében úgy működik ez mint ha VTC lenne beépítve.

Nincs hőingadozás meg 3-szori szivattyúindulás sem. Napi 2 begyújtásnál átlagosan 1 köb gáz fogy. 

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41903

Joe írta, viszont kivételesen teljes mértékben egyetértek vele.

 

Elég bonyolultan írtad le, de a lényeg ez.

 

 

Előzmény: Hegyi82 (41898)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41902

A múltkor taglaltad, hogy bebugyolálod, minden nyílást eltömítesz, hogy a huzat ne hűtse le a kazánt.

 

Ezért gondoltam, hogy "meleg" kazánnal indulsz.

 

Úgy látszik ezt is félre értettem.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (41897)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41901

Ezt írtad "

pont ma néztem, hogy hamuzás, kazán feltöltés fával, begyuttás után 19. perc volt az amikor magára lehetett volna hagyni a kazánt."

 

Begyuttás után 19. perc. !!!!!!!

 

Tehát nem hamuzás után.

 

Valószínű ezt értettem félre. Bocs.

Előzmény: joevagyok68 (41900)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41900

Nekem se sikerült elsőre értő olvasással elolvasnom amit írtál !

"Begyújtás után 10 percel "

DE neked SE az enyémet.

Mint írtam kazántakaríttással, fabehordással, begyuttással...

DE mind1...nem karok és kinekérhamarabbamelegvízalakásba versenyt indítan !

Csak úgy írtam...

 

Előzmény: nagykunsági (41895)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41899

Te Joe!

Pikkel rád a webgáz dealer?

Előzmény: joevagyok68 (41897)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 41898

talán joe vagy nagykunsági írta a pufferben h ha megy a lakásköri szivattyú, akkor arra nagyobb a tömegáram, és oda megy a meleg. ha a lakás már nem kér többet /keringető kikapcsol/ akkor megy a pufferbe. meg ugye egy 60fokos vta-nál is a felesleg már megy a pufferbe közvetve ha jól gondolom.

Előzmény: avensis60 (41890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!