Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

circum Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11662

<OFF>

 

 A Cola aktiv  hatoanyaga a foszforsav, melynek pH-erteke 2,8. Egy vasszoget 4 nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban levo kalciumot es hozzajarul a csontritkulas elszaporodasahoz.

A gyomrod aktív hatóanyaga a sósav, melynek pH-értéke 1,0 körül van. Imádom ezeket az áltudományos hantákat... :)  Ha legalább a fogzománcot említették volna, annak legalább van valóságalapja, bár ott is inkább a cukor káros szerintem (amit a baktériumok alakítanak különböző szerves savakká)...

 

Ezt ismeritek?

 

Az Eagle Rock középiskola diákja nyerte el az elsõ díjat az 1997. április

26-án megrendezett Idaho Falls középiskolai Tudományos Konferencián. A

dolgozatával azt akarta bemutatni, mennyire rá vannak már hangolódva az

emberek a tudománnyal való handabandázásra, és a környezet lerombolásától

való félelemre. Elkészített egy felhívást a "dihydrogén monoxide" vegyület

betiltására, és utána megnézte, mennyire tudja meggyõzni az embereket, hogy aláírásukkal támogassák.

A betiltás támogatására a következõ okokat hozta fel:

1. a vegyület erõteljes izzadást és hányást képes okozni

2. a savas esõk egyik fõ komponense

3. gáznemû halmazállapotban égési sérüléseket okozhat

4. nagy mennyiségû belélegzése fulladást okoz

5. hozzájárul a természet eróziójához

6. erõsen csökkenti az autófékek hatékonyságát

7. kimutatták rákos daganatokban.

A diák 50 embert kért fel a betiltást sürgetõ felhívás aláírására.

Negyvenhárom (43) aláírta.

Hat (6) azt mondta, még gondolkodik.

Egy (1) tudta mindössze, hogy a vízrõl van szó.

 

</OFF>

Előzmény: v__tibor (11635)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11661

kösz a felvilágosítást ...

 

az én havidíjam pedig 14,000.- körül van ... :-(((( Hogy a fenébe fizetsz olyan keveset???

Előzmény: Biovadász (11660)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11660
pl az én havidíjam 4536 HUF, ezzel senkinek nem éri meg foglalkozni. :)
Előzmény: Biovadász (11659)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11659
De ismétlem, szerintem nem egy tahlia díjára fognak rámászni. :)
Előzmény: ÖregMackó (11658)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11658
Jajjajj...
Előzmény: Biovadász (11657)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11657
"Egyéb esetben kénytelen tudomásul venni, hogy nem fizeted tovább és passz...."

Csak óvatosan... Három szekrénnyi peranyag van mellettem, mind olyan emberke volt, aki azt hitte, hogy a biztosító kénytelen tudomásul venni hogy nem fizet tovább és passz...
Előzmény: ÖregMackó (11656)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11656
A biztosító arra hivatkozik, hogy éves díjmegállapítás van és a havi vagy egyéb részletben fizetés csak kedvezmény. Kár esetén is levonják a hátralévő díj összegét a kárból és csak a fennmaradó összeget fizetik. Érdekmúlás esetén viszont azonnal fel lehet mondani pl. eladás vagy lopás esetén. De azt is csak akkor ha a biztosÍtónak nincs fizetési kötelezettsége tehát nem tudja levonni abból a hátralevő biztosítási díjat. Egyéb esetben kénytelen tudomásul venni, hogy nem fizeted tovább és passz.... 
Előzmény: Gad73 (11653)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11655
"ne ijesztegess ... a Cascot bármikor felmondhatom, mindenféle következmény nélkül nem??? ... nehogy már rákényszeríthessenek arra, hogy csak évfordulókor mondom fel ... :-((("

Minden határozatlan idejű biztosítás a Polgári Törvénykönyv szerint mind az ügyfél mind a biztosító részéről csak évfordulóval mondható fel, legyen az kötelező, casco, lakás vagy bármi. Ez nem csak a Ptk-ben van benne, hanem a biztosítási szabályzatban is amit kaptál.
Felmondani csak évfordulóval mondhatod, de ez nesze semmi a biztosítónak, mert te mint ügyfél megteheted hogy nem fizetsz, és akkor max 2 hónapot enged az 543.§.

Van amelyik biztosító tartja magát ehhez, van amelyik nem. De egyik sem foglalkozik túl kicsi díjakkal. (persze hogy mi számít kis díjnak a biztosítónkként változó)
Előzmény: Gad73 (11653)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11654
Szeretem Fehérvárt. A Fáy ltp-n laknak rokonok, szoktunk menni hozzájuk.
Előzmény: nagya2 (11626)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11653
ne ijesztegess ... a Cascot bármikor felmondhatom, mindenféle következmény nélkül nem??? ... nehogy már rákényszeríthessenek arra, hogy csak évfordulókor mondom fel ... :-(((
Előzmény: Biovadász (11652)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11652
Jahm, ha változtatni akarsz, akkor díjváltoztatás miatt megteheted hogy felmondod a szerződést, de akkor tedd meg 15 napon belül. (Ptk. 538§/1)
Ha ebből kicsúsztál, akkor felmondani csak biztosítási évfordulóval lehet 30 napra írásban. (Ptk. 551§/4)
Kiskapu a díjnemfizetés, ahol a biztosító az első nem fizetett naptól számítva max 30 vagy 60 nap díját kérheti. (Ptk 543§/1/2)
(persze van amelyik biztosító letörli simán első nem fizetett nappal, valamint a thalia casco díja elég kicsi ahhoz, hogy esetleg még az se foglalkozzon vele amelyik amúgy kérné)
Előzmény: Gad73 (11649)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11651

eddig az Aegonnál volt a Talicska, de nem tetszett ez a hirtelen emelek díjat játék ... az előző kocsim a Garanciánál volt biztosítva és meg voltam velük elégedve, sajnos volt lehetőségem kipróbálni a tűréshatárukat ....

Előzmény: Biovadász (11650)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11650
casco nehéz kérdés, mert nem lehet tisztán az ár alapján összehasonlítani mint a kötelezőt, itt a szolgáltatás is számít.
Meg kell nézni alaposan az ajánlatokat, mert van ahol pl új alkatrész beépítése esetén nem avultatnak (ami dok esetben nem kis pénz) valamint más kedvezmény is lehet, pl üvegkárnál nem vonják le a minimum önrészt, stb. ez mind nagyon sokat számíthat.

(gondolva egy kavicsfelverődésre, nem mindegy hogy (hasraütés) 40.000 Ft-os kárnál "10% önrész de minimum 30.000 Ft" esetén levonják a minimum 30.000-t és kapsz 10.000-t, vagy egy másik biztosítónál csak 4000-t vonnak le és kapsz 36.000 Ft-ot)
Előzmény: Gad73 (11649)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11649

más ... ki melyik biztosítót ajánlaná Casco kötés céljából? ... tegnap hívott az alkusz cég és közölte, hogy rosszul kötötték meg a Cascomat, mert a biztosító emelte a havi díjat (1 hónappal ezelött kötöttem meg)... potom 1000 kemény magyar forinttal, havonta ... most erősen gondolkozok a biztosítóváltáson ...

Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11648

Jól elkanyarodtunk a Talicska témától .... hacsak valaki nem akarja beáztatni a járgányát egy kis kólába ... :-))

Előzmény: v__tibor (11647)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11647
Nem ellenőriztem, csak tovább adtam ... :-)
Előzmény: Biovadász (11646)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11646
"- A Cola aktiv hatoanyaga a foszforsav, melynek pH-erteke 2,8. Egy vasszoget 4 nap alatt old fel."

Vagyok olyan érdeklődő, hogy az ilyen mailek tartalmát ha lehet kipróbálom.
Kb húszféle szöget összeszedtem, mindenféle méretben és anyagból, hát nem hogy 4 nap, de sokkal több idő múlva sem volt semmi baja egyiknek sem, kólábanázás után. pedig még meg is vakargattam egy csomót nehogy valami bevonat védje meg. Szóval ez a résza tuti nem jó.

A www.truthorfiction.com ezt írja róla:


Here is the list. If you have any of the answers, let us know:

1. The highway patrol carrying Coke to clean up blood at car accidents. - Unproven! (Help us out) If this is true, we haven't found it.
2. A t-bone steak will be eaten away by Coke in two days. - Unproven! (Help us out)
3. Clean a toilet with Coke. Truth! - According to www.howtocleananything.com, the popular household hint guru Mary Ellen says some coke in the toilet for an hour can do the trick.
4. Remove stains from vitreous china. - Truth! According to columnist Heloise.
5. Use Coke and a ball of aluminum foil for rust on chrome. - Truth! According to Joey Greene's www.wackyuses.com
6. Clean corrosion from car battery terminals. - Truth! This is true of a lot of carbonated beverages.
7. Use a Coke-soaked cloth to loosen a rusted bolt. - Truth! According to Mary Ellen.
8. Use a can of Coke in a load of greasy laundry. - Truth! According to Mary Ellen.
9. Dissolve a nail in 4 days in Coke. - Unproven! (Help us out)
10. Hazardous materials signs are required on trucks carrying Coke concentrate.

TruthOrFiction.com reader Marilyn writes:
"My husband and I drive the big rigs and often carried Pepsi products...and it is true of all soda in the concentrated form...YES we did have to put the hazardous placards up for the load. Also the driver has to have passed the hazardous material test and have that on his CDL's (Commercial Driver's License)
Előzmény: v__tibor (11635)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11645
Kérd kódszám alapján (az ország több területén ~214Ft). Öregmackó már utalt erre a két fedélre, a következtetés az volt, hogy szinte tökugyanaz, lényeg, hogy beszerelhető mindkettő ...
Előzmény: perike78 (11644)
perike78 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11644

Hali!

 

Tegnap felhívtam a Celli márkaszervizt, és 890ft,- ért mondták a fedelet.

Elvileg mikor a szombathelyibe kérdeztem,az első kérdésük az volt , hogy milyen fajta a hűtőrendszer mert két fajta van, és ennek megfelelően két fajta fedél is,és az egyik elvileg olcsóbb, lehet, hogy nekem a cellibe az olcsóbikat mondták, és a szombathelyibe a drágábbat. Tudtok vmit arról, hogy mi a különbség a két fedél között?A cellibe vmi olyasmit mondtak telefonba, hogy kisebb átalakítással beszerelhető, ezt mondjuk nem értetem pontosan mire érteték, lehet ,hogy csak a szerelésre, vagy , hogy az olcsóbb(másfajta) fedél is kisebb átalakításokkal belepaszintható?Ez mondjuk furcsa ,hogy ugyanahoz a kocsihoz különböző fedelek legyenek? 

Előzmény: v__tibor (11608)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11643
"HI, szerintem a legegyszerűbb kivenni egy kis vizet a kiegyenlítőből, aztán be a mélyhűtőbe egy éjjelre, ha nem fagy meg, szvsz tökéletes"

Ez lenne a legegyszerübb? :)
Nekem a benzinkútnál a "Hé öreg, nézd meg lényszi, a hütővízet amig bemegyek fizetni" egyszerűbb volt. Jattolni lehet érte, de nem kötelező.
Előzmény: Koryka (11642)
Koryka Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11642
HI, szerintem a legegyszerűbb kivenni egy kis vizet a kiegyenlítőből, aztán be a mélyhűtőbe egy éjjelre, ha nem fagy meg, szvsz tökéletes.
Előzmény: KorI (11627)
Ádám77 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11641

Na erre iszom...!

:))

Előzmény: v__tibor (11635)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11640
őj = ők
Előzmény: dohonyiz (11639)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11639

Nincs sajnos, őj nem foglalkoznak ezzel. :-(

 

Még a "butiktermékeket" is alig akarta megmutatni az eladó, amikor ott voltam...

Előzmény: mzdude (11636)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11638

Akkor még sem írtam túl nagy hülyeséget ... :-))

 

nálunk a műszerészek használnak colát, ha valamilyen csavart nem tudnak meglazítani a gépeken - még csavarlazítóval sem - akkor a tuti nyerő a sokak által imádott cola ... :-))

Előzmény: v__tibor (11635)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11637
A FULDA Krisalp Montero gumit 9900,-ért hirdetik pakson a műszaki diszkontban...20/9391408
mzdude Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11636
Bocs, ha már próbáltad, de a Reanult szalonokban nincsenek matchboxok?
Előzmény: dohonyiz (11633)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11635

A Coláról jut eszembe. Ezt nemrég kaptam ...

 

 

Egy Colat szeretne vagy inkabb egy pohar vizet?
Az amerikaiak 75 %-a kronikusan vizhianyos (ez vonatkozik az emberiseg felere is).
Az amerikaiak 37 %-ánál a szomjusagerzet annyira gyenge, hogy gyakran osszetevesztik az ehsegerzettel.
Mar egy csekely vizhiany is 3 %-kal csokkenti az anyagcseret.
* A Washingtoni Egyetem felmerese szerint egy pohar viz maradandoan csokkentette a dietazok 100 %-anak az ehsegerzetet.
* A nappali faradtsag elsoszamu okozoja a vizhiany.
* Folyamatban levo tanulmanyok kimutatjak, hogy a hat es izuleti fajdalmakban szenvedok 80 %-anal, naponta 8-10 pohar viz csokkenti a fajdalmakat.
* Mar 2 % folyadekvesztes megzavarhatja a rovidtavu emlekezetet, nehezsegeket okozhat az alapmuveletek elvegzesenel es osszpontositasi zavarokat egy kepernyo vagy egy kinyomtatott oldal felfogasanal.
* Naponta 5 pohar viz elfogyasztas 45 %-kal csokkenti a vastagbelrak veszelyet, a mellraket 79 %-kal  es 50 %-kal kevesebb a riziko a holyagrakra.
Tenyleg annyi vizet iszik, mint amennyi szukseges lenne?

 

Coca-Cola:
- Az USA tobb allamaban a rendorseg baleseti helyszineloi 2 gallon (kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknel az uttestre folyt vert azzal tavolitsak el.
- Ha egy steak-et egy talba tesznek, es Cola-val leontik ket nap alatt feloldodik.
- A WC-kagylo tisztitasa: Ontson bele egy dobozos Cola-t a kagyloba es hagyja ezt az igazi ,csodaszert" egy oraig hatni, utana oblitse le. A kagylo maradektalanul tiszta lesz.
- Rozsdafoltok eltavolitasa egy kromozott feluletrol:  Dorzsolje be a feluletet egy Cola-ba aztatott aluminiumfoliaval.
- Az autoakkumulator polusairol konnyeden eltavolithatja a korroziot, ha egy doboz Cola-t raont. Figyelheti, ahogyan pezseg.
- Egy berozsdasodott csavart meglazithat, ha egy par percig egy Cola-ba aztatott rongyot tesz a csavarra.
- Ha kenoanyagokat akar eltavolitani egy szovetbol, ontson  bele a mosogepbe a mososzer melle egy doboz Cola-t, es futassa le a programot.
- A doboz Cola segit a kenoanyag-maradekok eltavolitasaban.
- Eltavolitja a szelvedo szennyezodeseit is.

 

Hasznos informacio:
- A Cola aktiv  hatoanyaga a foszforsav, melynek pH-erteke 2,8. Egy vasszoget 4 nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban levo kalciumot es hozzajarul a csontritkulas elszaporodasahoz.
- Coca-Cola szirupot koncentralt formaban szallito tartalykocsikat kulonosen korrozionalo, veszelyes anyagokat jelzo tablaval kell ellatni.
- A Cola forgalmazok mar 20 eve hasznaljak a teherautok motorterenek tisztitasara!
Mar csak  az a kerdes, mit szeretnenek inkabb, egy pohar vizet vagy egy Cola-t?

 

forras:  augenauf-germany

Előzmény: Gad73 (11630)
profeta Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11634
Hali! A csomagtérvilágítás állandóan ég! Normális ez? Van házi megoldás, vagy irány a szervíz? Kösz a válaszokat. JA EGYÉBKÉNT MINDEN RENDBEN!
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11633

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a kisautós hozzászólásokat! Remélem lesz valahol valamilyen és legközelebb már tudok vinni a gyereknek egy ilyet.

 

Boszi, ha meg tudod nézni, megnéznéd ott, ahol a múltkor láttad? Ha van, akkor írd majd meg, mennyibe kerül, és megbeszéljük a részleteket :o)

 

Valami Török, vagy Francia kisautó-gyártó nincs szerintetek, aki Thaliat, Clio Status-t, vagy Clio Symbol-t gyárt? :o)))))

 

Zoli

zsuga666 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11632

 Skacok !

 

A gyári dísztárcsa arra való, hogy azonnal leszedd, mikor hazaérsz, hogy meglegyen, mikor eladod a vasat. Miután másodszor is +szabadítottak a gyári dísztárcsa birtoklásának fölös nyügjétől, az ócsó mellett döntöttem. A gagyi dísztárcsa, amit a Tecsóban leltem, sz..ik leugrálni a kerékről, pedig direkt vettem kettő tartalékot. Viszont sokkal nyugodtabban alszom, mióta megszüntettem annak lehetőségét, hogy támogassam a "hómlesszek" kocsmázását, rövid idő alatt sokat megélt gépjárművem különböző részeivel. :-)

Előzmény: steve53 (11614)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11631
Ilyen elő szokott fordulni... Nekem is némi ütleg után jön le a könnyűfém felni..:(( de azért nem tart egy délelőtt! A Nokia WR valóban jóóóó....
Előzmény: chickey_mickey (11628)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11630

Miki,

 

nem tudom mennyire lehet hozzáférni ehhez a gyűrűhöz, de ha legközelebb is összerohad, akkor öntözd meg kólával, nem lájttal, hanem simával :-))) ... 2 percet vársz és szétjön ... komolyan ... először én sem akartam elhinni, de volt valami gond egy csavarral, meglocsolgattam és mintha új lett volna szépen le lehetett szedni ... ezek után nem tudom mit csinálhat ez az üditő a gyomromban ... :-))

Előzmény: chickey_mickey (11628)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11629

1 hónapos dCi-ben még analóg módon működik ... szép lassan kúszik fel ... mindenféle ugri-bugri nélkül ...

Előzmény: mzdude (11586)
chickey_mickey Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11628

Hi minden Thalicskásnak!

 

Circum; Mollaci; G45!

 

A hőmérő alkatrészek csillagászati költségeiről írok egy kicsit!

 

NTC         95 HUF

33 K       "jóvanvigyedmá" 0 HUF

390        "jóvanvigyedmá" 0 HUF

 

Adtam 100 pézt érte és nem kértem vissza! Borravaló 5 HUF!!!

 

 

Posta költség 90 HUF (Elsőbbségivel)

 

Szumma: 190 HUF azaz egy jó hideg sör ára

 

No akkor van 3 sör kintlévőségem amit alkalomadtán behajtok:)))

 

Más :

 Megejtettem a téli gumis kerékcserét Házilag! NOKIAN WR überfasza guma

Ez kb egy délelőttömbe került:((((((( az alábbiak miatt

 

A nyári gumik GYGT2 alufelnin vannak és mivel egy OFF Opel Vectránvolt ON ezért a műanyag központosító gyűrű nem volt jó a Talicskához. (szorult, ha kivettem lötyögött) Mivel belevaló műanyag gyűrűt aranyért sem tudtam szerezni ezért acélcsőből esztergáltattam a 1,5 mm falvastagságú gyűrűt és így passzentos lett.

 

Kerék csere cca 6 hónap múlva: (azaz múlt vasárnap)

 

A hátsó kerekeknél nem volt semmi probléma, de az elsőnél úgy összerohadt a gyűrű a tengellyel hogy a kerék meg sem moccant de úgy hogy nagyon izzadós volt a délelőttöm (még jóhogy volt söröm:)

 

Miután "legyepáltam" a gyűrűt a tengelyről megértettem miért nem akart lejönni.

 

Van e valakinek ötlete hogy hogyan lehetne megelőzni hogy jövőre ilyenkor ne kelljen uezt eljátszani mert nem volt egy vidám móka:(((

 Ha alaposan megtisztítom meg zsírozom lehet hogy jó lesz, de ha van jobb 5let megköszönném

 

Fú má megin regényt írtam

 

Üdv mindenkinek : Miki

 

 

 

 

 

 

KorI Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11627

Hali,

 

ki tuda, hogy lehet a legegyszerűbben ellenőrizni a fagyálló fagyáspontját?

 

 

 

késő nyári emlék az adriáról...

 

késő nyári emlék az adriáról...
Előzmény: Vulkan16V (11607)
nagya2 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11626

Hi Öregmackó!!!!

Erre felénk az ősöreg Székeskoronázos Fehérvárosban nincsenek nagy dugók(hála ist),de télen a thaliba fűtés se, míg be nem melegszik. Gondolkodtam rajta, hogy veszek egy kiegészítő ventillátoros fűtést legalább az első ablakról fujja le a párát. Ha meglesz beszámolok a tapasztalataimról.

Üdv: Nagya

Előzmény: ÖregMackó (11602)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11625

Sziasztok!

 

A gagyi sem esik le igazából. Én az előző autómon 3 évig egy garnitúra gagyi dísztárcsával jártam 3 évig. Többekenek még tetszett is a kinézete. :o) Most a Tescoban a 500 valamennyi helyett vannak 349-ért, némelyik egészen elfogadható kinézetű.

Előzmény: Sanyi-ka (11618)
circum Creative Commons License 2004.10.22 0 0 11624
Chickey-Mickey-nek hálásan köszönöm a hőmérő szenzort; ma hozta meg a posta! Az elsőbbségi matrica azért már túlzás a rendességből...! :-)
renó16V Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11623

Hi!

 

Nem tudom,hogy ide tartozik e,de felhívtam a szervízt,hogy garanciába nézzék meg a kocsit.amint elmondtam,hogy mit akarok,egyből nyomultak,hogy biztos a good year gt2-es fa..a gumik lesznek,ezért úgy kellett erősködnöm,de végül Hétfőn fogadnak.     :-)) Ami a csapágyakat illeti,egy 5 honapos kocsinál tényleg korai,gyanús a gumi!

Előzmény: mzdude (11615)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11622

Polgárőrség... A házunk alatt van a rendőrség. Ehhez képest elloptak tőlünk 2 kerékpárt, 1 Toyota Hiace-t. Ezek után a saját autómat összehajtogatnám és felhoznám a panellakásba... De a "rendőrségünk szégyentáblája" egy másik élő topic...

Előzmény: steve53 (11614)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11621
Inkább a jelenlegi fenntartására :o)))
Előzmény: boszi70 (11592)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11620
A mondat eleje jogilag egy Volvoklubos kollégámé, csak kiegészítettem :)))
Előzmény: Pax2 (11587)
vidia1 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11619
Már rájöttem én is, hogy a ford könyvében olvastam róla. Azt irják ha jól emlékszem hogy max 20% a gázolajhoz. De ha majd letelik a betegszabi megnézem a melóhelyen.
Előzmény: ÖregMackó (11599)
Sanyi-ka Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11618
A gagyi leesik magától nem kel megvárni amig lelopják.:-)
Előzmény: steve53 (11614)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11617

Steve!

Ennek viszont egyáltalán nem örülök ... :-(((

Előzmény: steve53 (11614)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11616

Imre!

Ennek igazán örülök! :-)))

Előzmény: iMre (11612)
mzdude Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11615
Autó tipus.................... Abroncs típusa................Hibajelenség
1,4/8v...........................good year gt2.................futómű rázás
1,4/8v...........................good year gt2.................futómű rázás
1,5 dci...........................continental ecocontac.....futómű rázás

Ja, van még olyan is, hogy reggeli indítás után pár másodpercig valami nyikorog. Aztán elmúlik, többet nem hallani. Valami olyat olvastam, hogy az éjjeli pára lecsapódik valahol, aztán amiatt.
Előzmény: boszi70 (11591)
steve53 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11614

 

Sziasztok !

 

Ma reggel meglepve vettem észre, hogy mind a négy gyári dísztárcsámat ellopták, holnap veszek egy bevásárló központban valamilyen gagyit. Ezt lopják le a kö....ök!

A parkolóban 5 Thália áll és pont az egyémet szurták ki. Ennyit a közbiztonságról ( a kerületben Polgárőrség is van )

circum Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11613

Pár tucat milláért biztos vagy benne, hogy megéri sablont gyártani hozzá? Inkább a clióhoz ragassz pillanatragasztóval puttonyt! :-))

Előzmény: Vulkan16V (11611)
iMre Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11612

OFF

van amikor az alovmaci helyett Clioval fekszik le :)

ON

Előzmény: v__tibor (11610)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11611

"Bármilyen játékautó-gyártótól látott már valaki Thalia vagy Clio kisautót?"

Vagy, valaki tud olyat, hogy hol lehet Thalia kisautót gyártatni? Gondolom sokan szívesen vennénk ilyet. Megérné hozzá a sablonszerszám készítése. (Vagy kérdezzem meg a kínaiakat? :-))) Ha sárga kistehenet is gyártanak, talán a Thalia kisautó sem lenne nekik gond.)

Előzmény: Biovadász (11609)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11610

Mi a nyáron az egyik nagybótba' vettünk kettőt, de csak Clio volt, azóta Imre kisfia üzemelteti :-)))

Előzmény: dohonyiz (11600)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11609
"Bármilyen játékautó-gyártótól látott már valaki Thalia vagy Clio kisautót?"

bburrago-nak van clio-ja
Előzmény: dohonyiz (11600)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11608

Fedél ügyben kérdezz meg más (környékbeli) márkaszervízt is. Szűrő betét ügyben bármi más autós vagy kifejezetten szűrős bolt is lehet, csak a kódja megfelelő legyen. pl az Armafilt vagy viszoneladói. A kódokat nézd meg itt az utastérszűrő utólagos beszerelésnél (innen nem látom a tárat).

 

A gombátlanítást érdemes előtte megtenni, mivel nagy eséllyel nem nagyon kell már hűsíteni, csak a pára miatt esetleg néha bekapcsolni ...

Előzmény: perike78 (11603)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11607

"Megnézettem a hűtővizet, mert nem bíztam benne, hogy nyáron is fagyállóan adják, de a benzinkutasnak is -27 °C volt."

...ha ennél hidegebb lesz, ne állj meg vele! :-))) Annál is inkább, mert akkor már a kiszállás is kellemetlen tud lenni.

Előzmény: Biovadász (11604)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11606
Hát igen. Ezek a valós márkaszerviz árak! Ettől jóval olcsóbb ha házilag csinálod! Mivel én csak a márkaszervizes árakat tudom megerősíteni, a többiek remélem segítenek neked a házilagon beszereléssel.
Előzmény: perike78 (11603)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11605

Szia

Amikor megvettük a thaliát a fiamnak is kellett volna, de csak cliót találtunk. Megnézem, hogy lehet-e még kapni, és ha van jelzem.

Előzmény: dohonyiz (11600)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11604
Megnézettem a hűtővizet, mert nem bíztam benne, hogy nyáron is fagyállóan adják, de a benzinkutasnak is -27 °C volt.
perike78 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11603

Sziasztok!

 

Azután érdeklődnék aki már szerzett be Thália pollenszűrőt, és fedelet, ti honnan szereztétek be, mert voltam a szombathelyi renaultba, és pollenszűrő fedél 3460,-, pollenszűrő 5140,-. Én a forumban ennél jóval barátságosabb árakra emlékeztem ha minden igaz?!Ja, és még egy kérdés ti a beszereléskor végeztetek csirátlanítást vagy az ráér később, 2004 februári az autó!

ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11602
Lehetne ezt még bontani dugóra meg nem dugóra? [:-))))]
Előzmény: nagya2 (11601)
nagya2 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11601

Hi Mynames!!!

Nyáron városban 3km üzemmeleg motor.(10-20°C)

Összel, tavasszal 5km üzemmeleg motor.(5-10°C)

Télen városban 10 km üzemmeleg motor.(-10-0°C)

Télen városban ráadott fűtéssel 15 km üzemmeleg motor!!!!!!

Hát ez van, javaslom a fázósabjának használjon ülésfűtést!!!

Üdv Nagya.

UI: A Debica Frigo directional is jól vizsgázott mér 2 periódusban is!!

Előzmény: mynames (11584)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11600

Jajj, juteszembe....

 

Bármilyen játékautó-gyártótól látott már valaki Thalia vagy Clio kisautót?

 

Van egy ismerősünk, akinek a gyereke meglátta az autónkat és annyira megtetszett neki, hogy azóta is ilyet szeretne kicsiben......

 

Tudtok segíteni?

 

Köszi,

Zoli

ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11599
A könyvben nincs szó semmiféle alternatív üzemanyagról pedig petróleummal biztos elmenne csak az meg drágább a dizelolajnál.
Előzmény: vidia1 (11578)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11598

Boszi,

 

A válaszom IS. Ha a magyarorszag.hu oldalon REGISZTRÁLSZ, akkor emailben kapod a jelszót, ha AKKREDITÁLSZ, akkor kapod postán a jelszót. A regisztrálás és az akkreditálás között sok különbség van, erről bővebben ITT 

 

Ha az okmányirodás részhez akarsz regisztrálni, akkor a "SZOLGÁLTATÁSOK" fülre lépj, és ott valamelyik almenüre katt az ügyindítás vagy az időpontfoglalás felirat alatt, és utána a regisztrációra! A magyarorszag.hu -s regisztráció nem érvényes az "XR"-hez, ide egy másik reg. kell.

 

Zoli

Előzmény: boszi70 (11590)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11597

Sziasztok!

 

Tegnap én is feltetettem a téli papucsokat a Thalicskára. Mogyoródon voltam a múlt héten pénteken itt "reklámozott" gumisnál. Barum Polaris 2-es gumik + "használt" (valószínű elég keveset, mert semmi hiba és kinézetre is tökéletes) acélfelnik (frissen centírozva, kisúlyozva) 66000 Ft/4 db. Felszerelés 0 Ft/4db (10 perc). Nagyon korrekt és szinpatikus kis műhely és a személyzet is. A 10 percet értsétek a nyári kerekek csomagtartóba való bepakolásával együtt, amit természetesen szintén szó nélkül ők tettek.

Ja és eztután még egy nagybevásárlás eredményét is el tudtuk könnyedén helyezni a csomitartóban (kb. 2 hétre való mindenféle, ami egy háztartásban kellhet).ban gond lásd "Vagyonőr+", hát még egy garnitúra elhelyezése. Én eddig 45 km mentem vele, de tegnap napsütésben, majd este száraz úton. Tapasztalat elég csendesnek tartom, azt a gumit.

 

Bocsi lehet, hogy kicsit komplikált ez a hozzászólás, de remélem a lényeg érthető.

 

tocsesz 

barna_16v Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11596
Eddig az új téli gumival még nem mentem csak kb. 5 kilométert ezért nem sokat tudok róla mondani. Majd ha megjön a tél akkor fog kiderülni hogy jó választás volt vagy sem. Remélem hogy nem lesz vele semmi gond mert a téli gumi tesztekben ez a típus mindig nagyon jól szerepelt.
Előzmény: boszi70 (11593)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11595

Én is náluk vettem. Igaz én maradtam a 4 évszakos guminál, Pirelli P2500 Euro. Ár ua., szerelés ua. és nem kell tárolni és tavasszal újból szereltetni. A GY GT2 meg eladom, bár semmi bajom nem volt vele. (Állítólag 90%-os) Már 20 telet végigautóztam "4 évszakos" gumival (Barum steel radial :-)))), talán menni fog ezzel az új 4 évszakossal is. Én az eddigi tapasztalatok alapján főleg sárra és latyakra számítok. Majd tavasszal szívesen megírom a tapasztalatokat. Most még csak annyi, hogy gyors induláskor nem nyikkan meg a kerék, hanem tapad és mintha simábban futna.

 

Előzmény: barna_16v (11589)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11594

Véleményeket, ötleteket kérnék!

Amióta bejöttek a hidegebb idők a következőket tapasztalom. Megyek mondjuk 1 km-t a kocsival, indulás hideg motorral, és megállás után szinte mindig bekapcsol a ventillátor. Mivel ilyenkor már a fütés is be van kapcsolva, az utastérbe bejövő levegőnek nagyon büdős "meleg motor" szaga van. Ennyi idő alatt miért melegszik fel ennyire a motor? Meg az a furcsa szag? Nyáron nem kapcsolt be ennyit a hütőventillátor! Ez azóta van amióta egyik reggel nem akart indulni, és azóta is furcsa a motor, nem olyan egyenletes az alapjárata, leesik a fordulat 700 alá, aztán meg rákapcsolt, rángat egyet. És nem is olyan jól gyorsul. Mivel holnap viszem szervizbe ( :o((((((   ) mit mondjak nekik.

boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11593

És mit tapasztalsz? Jobb lett?

Előzmény: barna_16v (11589)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11592
Ez azt jelenti, hogy gyűjtesz a következőre?
Előzmény: diesel_uberalles (11581)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11591

Nem tudom mitől lehet ez a rázás, de eléggé gyakori jelenség. Nekem ez is, meg az első is csinálta. Volna egy ötletem. Össze kellene írni, hogy akiknél jelentkezik, bármi futóművel kapcsolatos nem természetes jelenség folytassa a következő kitöltését (ha van valami, ami még fonotos lenne egy statisztikához írjátok hozzá. Hátha ez alapján rá tudnánk jönnö mi csinálja.  Én kezdem a sort (2 adattal mert nekem már 2 volt)

 

Autó tipus                     Abroncs típusa               Hibajelenség

1,4/8v                           good year gt2                futómű rázás           

1,4/8v                           good year gt2                futómű rázás

 

 

Előzmény: mzdude (11575)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11590
Ez a a portál, ahova a jelszót csak postán kapja meg az ügyfél?
Előzmény: dohonyiz (11560)
barna_16v Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11589
Sziasztok Thalicskások!

Tegnap reggel lecseréltettem a gumikat Continental TS 780-ra.
Itt http://www.startgumi.hu/ vettem a gumikat darabját 17000-ért és velük is szereltettem fel. A szerelés centírózással 1250 Ft/db. A garancia 1 év. Én meg vagyok elégedve velük és így merem ajánlani másoknak is. Szerintem sokkal jobb áraik vannak mint másoknak.
v__tibor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11588
A hűtő kitakarása itt nem sokat segít (a dCi-nél), a motor termikus hatásfoka olyan jó, hogy a nagy hidegekben szinte el se jut a víz a hűtőig. Egyszer télen megtapogattam üzemmeleg motornál (20 km megtétele után) a hűtőt meg a vastag gumicsövet: szinte jéghideg volt. Úgy lehet egy picit csalni, hogy ha már egy elkezdett melegedni a motor, akkor inkább 2000 felett mint alatt kell tartani az "utazó" fordulatot ...
Előzmény: mynames (11584)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11587

"a Mutyuki Vagyonőr+ típúsú jármúnek látszó légellenállási csalódáss"

 

ez a duma nagyon penge, röhögtem rajta jo pár percig :)

mzdude Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11586
Húha! És az jó? Nem azért van a termosztát, hogy a hűtő csak akkor jusson szerephez, amikor tényleg szükség van rá? Meg nem úgy van, hogy klímahűtő, miegymás egyben? Honnan tudod, hogy melyik részt kell kitakarni?

A melegítés erősen anyázós meggyőződésbeli kérdés, ki így, ki úgy szereti, de a frankó az :-), hogy finoman terhelve elindulsz, mert úgy melegszik be leggyorsabban a motor.

Ja, nálam a hőfokmérő eléggé digitális jellegű. Vagy nulla pöcök, vagy kettő vagy négy, egyéb állapotot még nem láttam rajta. Nálatok is így van?
Előzmény: mynames (11584)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11585

Nem véletlenül kerestem én régebben a motortér fedélből hiányzó zajvédő, hőszigetelő filcet... Régebben valaki írta, hogy kb. 25 ezer plusz pénz lenne, ha jól emlékszem.

Bár a könyv nem így írja, de én reggelente beindítom a motort, amíg a vizet (később zúzmarát és jeget) legalább az ablakokról letakarítom. Addig sincs se menetszél, se terhelés és talán gyorsabban melegszik.

Előzmény: mynames (11584)
mynames Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11584

Jó Napot Kívánok Minden Thalia Tulajnak!

 

Amióta hidegebb van (értsd: ~20°C környezeti hőm. helyett inkáb ~10°Cköröl) a motornak kb. 5-10 perccel tovább tart bemelegednie. Ezt úgy értem hogy mire az első pöttyött eléri a mutató. Mi lesz, ha bejön a -10°C vagy még kevesebb???

Próbálta már valaki kitakarni a hűtőt kartonpapírral? Tapasztalatok?

OFF: Én a 2107-esen 5°C alatt kitakartam a fele a hűtőt és azt tapasztaltam, hogy jóval gyorsabban melegedett a motor, és a mutató ugyanaddig ment mint takarás nélkül.

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11583

Köszi! :)))

Jack Daniels képét frissítettem :))

Előzmény: sfbukfenc (11582)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11582

Úgyi s most csináltam a majdnem első weblapomat, fő témája természetesen az autónk, legalább lesz kitől segítséget kérni. :-)))

Üdvözlünk újra a Thaliasok táborában! :-D

Előzmény: diesel_uberalles (11581)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11581

Szia Boszi!

 

Ma végre visszakaptam Dénest. Jót tett a "kapcsolatunknak", hogy 2 napig egy olyan autóval jártam, ami hozzá képest lomha, csörög-zörög, el van hanyagolva. Ja, és nincs benne rádió, ami nálam elvonási tüneteket eredményez. Az első órákban mondjuk jólesett "csendben" gondolkodni.

 

Úgyhogy ma este jó érzés volt visszaülni a saját autómba. Érezni, hogy megy, mint a bolond :)) Ennek örömére a Szentendrei úton kicsit meghajtottam, a rendőrök mögöttem a Mutyuki Vagyonőr+ típúsú jármúnek látszó légellenállási csalódással. Kár, hogy nem volt kedvük versenyezni, kivi lettem volna, hogy mire képes a csodajárgányuk. (Ennél szánalmasabb már csak az I. kerületi rendőrség Smartja... Rendőrségi felirat, fényhíd, muuuhahahaha... :)))

 

A pénzügyi dolgokat meg áthidalom: több munka, több helyen, elkezdem a weblaptervezést üzletszerűen is, kalandvágyból. :)

Előzmény: boszi70 (11555)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11580

Szia!

 

Szerintem nincs akkora baj. A dCi egy sajátos tulajdonsága az is, hogy jobban meg kell nyomni a pedált, mint egy benzinesnél. Szerintem. :)

Előzmény: Gad73 (11537)
Sanyi-ka Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11579
A felnikbe vagy a féktárcsákba esetleg megragadhatott a sár és attól is rázhat, érdemes megnézni házilag, és ha nem még mindig meg lehet a hátsó kerekekkel cserélni az elsőket,ha ettől elmulik akkor biztos a kerékkel van a baj. Szvsz e két ok közül lesz valamelyik a hiba oka.
Előzmény: mzdude (11577)
vidia1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11578
El kellene olvasni a könyvét. Ha jól emlékszem a common rail technológia nem alkalmas a növényi olajok használatára.
Előzmény: ÖregMackó (11549)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11577
De, nyáron sajnos voltam dagonyában. Kopogást nem hallok.
Előzmény: Sanyi-ka (11576)
Sanyi-ka Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11576
Legegyszerűbb megoldás kézzel végigsimitani a gumikat ,érezni lehet a szálszakadást,vagy a két első kereket hátra rakni. Valószinű gumi vagy felni problémád van.A gömbcsuklok inkább kopognak. Nagy sárban nem jártál?
Előzmény: mzdude (11575)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11575
5 hónapos, 7500 km van benne. Szerviz a téli gumik felrakása alkalmával lesz. Ha a gömbcsuklókkal van a baj, hát már bocsánat, de hanyatt szopom magam, annak ennyi idő alatt nem lenne szabad tönkremennie. Vagy nézessem meg?.... A fene, belémtetted a bogarat...
Előzmény: renó16V (11574)
renó16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11574
A Te jelenséged sem kis dolog!A rázásról annyit,hogy én már hallottam olyat,hogy hiába jó minden,a gumiba van olyan anyaghiba,ami a rázást okozza.Nem akarok vészmadár lenni,de a gömbcsuklóval minden rendben van?Milyen idős a thaliga?Szervízbe voltál?
Előzmény: mzdude (11569)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11573
Nem vagyok a száguldozás híve, de ennyit majdnem megy a 65-ös Thalics, ebből gondoltam. A 80-as símám megy elmondások szerint (pl Köny gépe) 180-190-et. No, mindegy, hisz úgysem erre az ámokfutásra találták ki a dCi-nket :-)
Előzmény: mzdude (11572)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11572
Nem, 80-as. A hivatalos végsebesség 175. Szerintem sík és egyenes úton ennél többet is tud, de nem sokkal. Mondjuk nem vág földhöz a dolog, mert 140 felett nem nagyon közlekedek.
Előzmény: v__tibor (11571)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11571
Ezek szerint a Te Clio-d 65 pacis ... csak mert úgy tudom, h. a 80-asnak több a vége :-)
Előzmény: mzdude (11565)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11570

Hát az enyémben ugyan nem, mert itthon megy, innen látom :-)))

A mhelyen a céges tűzfal valszeg belekotyogott ...

Előzmény: Vulkan16V (11562)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11569
Hát ez érdekes, szerintem gumissal, szerelővel konzultálj, nehogy mondjuk egy vészfékezésnél baj legyen.

Nekem meg ráz, annak ellenére, hogy rendesen ki vannak centírozva a kerekek, és a centírozás óta nem volt kátyú.
Előzmény: renó16V (11567)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11568
Hát nem tudom, ennél nagyobb sebességgel csak repülőn utaztam, de az más volt. :-))
Előzmény: steely (11566)
renó16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11567

Sziasztok!

 

Egy furcsa dologban volt részem.Pár napja lementem a kerékben a nyomást ellenőrizni,mindegyik kerékben megvolt a gyári előírt érték,csak a jobb elsőben nem.Így felfújtam.Lehet,hogy nem kellett volna,ugyanis azóta úgy húz balra,hogy rendesen ellene kell tartanom.Az autó 3 hónapos,6500 km van benne,és tuti,hogy nem kapott semmilyen ütést a futómű,mert csak én használom.Nem túl fiatal az autó még ehhez?Ha valakinek volt ilyen tapasztalata,kérem írjon.

 

Üdv mindekinek!

 

steely Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11566
Szia!
Én a nyáron az M3-on 180-ig mertem nyomni, de már olyan 6e körüli volt a ford.szám.
Lehet, hogy még ment volna de fosi vagyok, nem mertem.
A múlt héten ültem elől utasként egy 5-ös BMW-ben, néha 220-al mentünk, de abban a kocsiban is f..tam.
Lehet, hogy ez nem is annyira kocsi függő...?
Előzmény: mzdude (11565)
mzdude Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11565
Ma volt egy kis végsebesség-vizsgálat. 175-nél elfogyott a szusz, aztán vége volt az autónak. Jó, mondjuk enyhe dombon felfelé. Odáig viszont szépen bírja. Gondolom, mivel itt 4000 fölött van a fordulat, hamarosan le is tiltana, ezért nem érdemes erőltetni. Persze itt már az úttartás és a szélérzékenység is más dimenziókba kerül, úgyhogy továbbra sem fogok ilyen sebességgel járni.

Volvós haverral mentünk, ő azt hitte, hogy én nyomom, én meg azt hittem, hogy ő akar szivatni. Aztán mikor kiszálltunk, kiderült, hogy eredetileg mindketten kényelmes utazósebességet terveztünk. :-) Volvoban 2,5-ös turbodízel BMW motor van, nincs mit szégyenkeznie.
aplad Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11564

hello !

Múlt hét szombaton volt az első hosszabb utam a thalicskámmal. Útvonal Mátészalka-Százhalombatta, M3+Lágymányosi híd átlag 130-as tempó az autópályán, 5 személy, vissza Budaörsi út-Petőfi híd magyarán keresztül Bp-en persze végig szakadó esőben hazafelé autópályán kb.120-as tempó és marha nagy oldalszél (nem ajánlom senkinek ilyen időben a kamionok előzését csak erős idegrendszerrel!). Az összes megtett km-ter 734, fogyasztás 6,5-6,6 lityi. Megvagyok elégedve a fogyasztással, a vizes uton jó volt az úttartás tehát a gumikkal is. Motor 1.4/8v.  

dohonyiz Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11563

Tibor,

 

Akkor próbáld meg így:

 

1. lépés: www.magyarorszag.hu

2. lépés: A Szolgáltatások fülön belül bármelyik "Ügyindítás" vagy "Időpontfoglalás" menüpont

 

Ha így sem megy, akkor passz, nekem műxik....:o)

 

 

Előzmény: v__tibor (11561)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11562

Virtuális okmányiroda 

Internetes Közigazgatási Szolgáltató Rendszer  

Üdvözöljük az XR rendszerben  

 

A hiba az Ön készülékében van... :(

Előzmény: v__tibor (11561)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11561
A lap nem jeleníthető meg ... :-(((
Előzmény: dohonyiz (11560)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11560

EZT próbáltátok már okmányirodai ügyintézésre? Szerintem jobb, mint telefonálgatni, meg ilyesmi. Lehet időpontot foglalni, ügyet indítani + az  "Ügyleírások"nál le van minden írva, mihez mi kell, mennyibe kerül.

 

(kis reklám a munkahelyemnek...)

Előzmény: boszi70 (11558)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11559

OFF

"Megy a Dacia-Logan az úton, találkozik a lócitrommal.
- Szervusz, én vagyok a román Renault, és te ki vagy?
- Ha, román Renault?!? Akkor én meg a francia krémes vagyok."

ON

boszi70 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11558

Én előtte beszéltem 1 ügyintézővel -mint azt leírtam :)-, és kértem tőle időpontot (név, asztalszám , mit kell vinni, milyen nyomtatvány stb.stb). Így már nem kellett elöről kezdenem a monológomat amikor odamentem. Leszámítva a hivatali tempóját, nem sok időt vesztegeltem nála.

Előzmény: bezsi1 (11557)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11557

Amúgy meg sem fordult a fejemben, hogy 16V-nek adjam el! Már csak azért is, mert valamire adó autóvásárló, aki Thaliat akar venni, annak van valamilyen fogalma már ránézésre is a motorról, díszlécről!

 

Amit mondtál, hogy "ha egy hivatalos szerv veszi észre a hibát, akkor neked kell fizetni", ez elgondolkadtó!

Szerintem egy okmányiroda igencsak hivatalos szerv, - én meg lehetek nagyon hülye az autókhoz!- viselje a hiba következményeit a kiállító!

Valószínű, a végére fogok járni, de biztos 1 napom rá fog menni! Na ez az amiért idegenkedem a dologtól!

Előzmény: boszi70 (11556)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11556

Én is ezt gondoltam. :))) Sőt titkon reménykedtem, hogy hátha "tévedésből" 16v-sre cserélték ki, a 8v-s helyett, de egy bibi van, ha el akarod adni, az adatok nem fognak egyezni az eredetiségvizsgálaton, és akkor kell rohangálnod a csere miatt. Sőt nekem azt modta valaki, hogy ha egy hivatalos szerv veszi észre a hibát, akkor neked kell fizetni. :(

Szerintem az még a jobbik eset,  hogy  csak "Thalia" van benne minden nélkül, csak hülyeséget ne irjanak bele!

Előzmény: bezsi1 (11539)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11555

Diesel!

Még mielőtt "bánnád", hogy nem citroened van, ne aggódj, az sem jobb a mi thaliánknál.

 

Sajnos én is kiszámoltam, hogy mikor a legidálásabb kiszálni egy lízingelt kocsiból, még szép koordinátát is csináltam. Végeredmény: soha!  Ki van ez találva, hogy a bank bebiztosítsa magát, hogy az a "kicsi" kamat csöpögjön be neki rendesen. Hidd el én ezt a témát már jól átrágtam. És még nyílván egy pár évig thaliám lesz!

Előzmény: diesel_uberalles (11525)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11554

Köszi!

Előzmény: boszi70 (11553)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11553

Szia Bezsi!

 

Az uniós nem sokban különbözik formailag, csak nehezebb rajta eligazodni (nincs kiírva, hogy "név" csak egy "A" betű van, és lábjegyzetben van, mit takar az "A" rész stb....), és kevesebb adat szerepel benne. Az eljárás ua., mintha új forgalmit szeretnél, de nem kell érte fizetni!

 

Előzmény: bezsi1 (11515)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11552

Üzemanyag. Kicsit OFF

Két apáca megy a falusi úton és a kocsijukból kifogy a benzin. Bemennek a közeli tanyába és üzemanyagot kérnek. A tanyasi bácsi szívesen ad kölcsön, de mivel más nincs, csak egy éjjeli edénybe tudják tölteni. Mennek viszza, töltik a benzint. Elmegy mellettük egy lovaskocsi és a kocsis leszól: Nővérek! Én ugyan nem vagyok istenhívő, de csodálom a hitüket. :-)))

Bocs. ON

 

Előzmény: ÖregMackó (11549)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11551
Az enyém - ahpgy írtam is - tök ugyanez, csak középkékben :o)
Előzmény: csipeti (11545)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11550

Hmmm ... azért dCi-be nem tennék olyat !!!  Valami piezofejes a befecskendező, ami ha jól tudom, akkor egy ütem alatt többször porlaszt be ... Lényeg, hogy sokkal kényesebbek az üzemanyagra !!!

 

http://www.micoche.com/articulos/2001/2001_53_2.jpg

Előzmény: ÖregMackó (11549)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11549

Hát azért pöszmötölésnek nem nevezném

 

Más:

 

Ki próbált már, dizel autóba növényi olajat tölteni? Merte már valaki? Ha így megy fel az üzemanyag lassan lehet gondolkodni róla. A Metróban most van 5L olaj 993 Ft-ért.  Van ismerős aki évek óta azzal jár keverve fele-fele de én azért nem merném a dci-be beletölteni.

Előzmény: Gad73 (11547)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11548

Téligumi árak a gumis topicból A6 V6-tól:

175/65 R 14 T
Fulda Montero  13.800
Firestone Winterhawk  15.120
Sava S3  10.800
Debica Frigo  10.000

e-mail: seitech@dunakanyar.net

Gad73 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11547
hááááát ez az ... én is úgy érzem, hogy 3000 környékén harap, addig csak pöszmötöl ... :-)
Előzmény: ÖregMackó (11544)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11546

Nem tudom, volt-e valaki mostanában Logan tesztvezetésen, ha nem, itt van 1pár vélemény

 

http://forum.origo.hu/forum/forum?act=show&fid=76073&page=0&order=&hiview=0

csipeti Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11545

Eddig az enyém a legsummásabb forgalmi:

Gyártmány: Renault

Típus: Thalia

Szín:fekete

ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11544

Szerintem ha tovább akarsz gyorsítani jobb a 2500 ról váltás akkor a következő fokozat 2000 körülről indít és tovább húzatható. Ha már csak tartani akarod a sebességet elég 2000 fölé nem sokkal és lehet feltenni a következőbe. 1500 felett már simán tartani lehet. De innen nem érdemes tovább gyorsítani. Egyébként én úgy veszem észre hogy igazán 3000 körűl kezd el húzni.

 

ÖregMackó

Előzmény: Gad73 (11537)
v.a.laczky Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11543

Üdv mindenkinek

 

Tudom nem a hírdetés helye, de jön a tél és nekem van felnivel téligumim! Szóval az ajánlat. Renault megane felnire szerelt 175/65/R14 KLEBER gumi eladó. Egy telet használt az is nagyon keveset, szinte újszerű állapotban, még a "szőrök" is rajta vannak! Az ár : 60.000 Ft  (06209429838)

bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11542

Most olvastam:

"Az olcsó Logan (1 749 000 Ft-tól) feldobhatja kicsit az autópiacot, meg is kérdeztük olvasóinkat, vennének-e belőle. A nem válasz még nem is olyan meglepő, hanem a különbség, a 14 ezer szavazóból több mint tízezren (74,3%) utasították el a lehetőséget. Igen 14,6%, talán 11,1%."

bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11541

Csak az az érdekes, hogy a járműkísérőlapon helyesen szerepel a szelep-szám!

Lehet, hogy a szoftverben az 1.4 16V van az első sorban! :)

Előzmény: mynames (11540)
mynames Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11540

Sziasztok Thaliasok!

 

Nekem a forgalmiban: Thalia 1.5 dci Azure, mert ugye a forgalmit a Járműkísérő Lap alapján állítják ki (ha vki még nem írta volna...)

Előzmény: Vulkan16V (11538)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11539

u.a. mint Neked, de az enyém 8V-s!

Jobb lesz az eladási ára!!!!  :)))

Előzmény: Vulkan16V (11538)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11538

Csak hogy a forgalmiba beírt adatok variációit gazdagítsam...

"Típus: Thalia 1.4 16V Azure"

 

Gad73 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 11537
felül kell vizsgálnom a vezetési stílusom ... általában 2500-3000 között szoktam váltani, pedig nem akarom büntetni ... :-(((
Előzmény: diesel_uberalles (11531)
circum Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11536
Akkor nagyon béna vagyok! :)  Vagy másik gumim van. Vagy más volt a csillagok állása. :)
Előzmény: boszi70 (11510)
circum Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11535

Gumikérdés, felnikérdés topicon kérjél árat, és ott vedd meg!

 

Circum

Előzmény: Zsolta dCi (11497)
srf Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11534
Csak a színpaletta bővítése okán...

Forgalmi:
Thalia 1.4
Királykék

Amúgy 1.4 16V, a királykék, az stimmel. Semmi Azure, vagy valami!

Nyilván a fenét sem érdekel egy irodában, hogy milyen az autó, ha az alvázszám és a motorszám stimmel... :(

srf
Előzmény: dohonyiz (11532)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11533
A városban nekem sem kell 2000 fölé forgatni, úgy is megy... Igaz hogy 16V
Előzmény: mzdude (11528)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11532

Sziasztok!

 

Az én forgalmimban lévő adatok:

 

Gyártmány: Renault

Típus: Thalia

Szín: Középkék

 

Se 1.4, se 16V, se semmi........

 

A legközelebbi Thalin szívesen mesélek okmányirodákról, munkám révén közvetlen kapcsolatban vagyok velük........

 

Zoli

Előzmény: Biovadász (11520)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11531

2000-2500 körül kezdett el dolgozni bennem a kisördög és megnéztem a tényleges gyorsulási adatot (3100-3200 ford max.)

 

mzdude-nak tökéletesen igaza van, alapesetben felesleges 2500 fölé pörgetni. Ha kicsit büntetni akarsz akkor 2750- 3200 között váltasz ;)

 

(Bár mondjuk nekem autópályán 3500-4000 közötti a fordulat (140-160 km/h))

Előzmény: Gad73 (11527)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11530
bár lehet, hogy a vezetési technikámmal van gond ... sosem volt dízel autóm, az off Opel on pedig szerette ha magasabb fordulatszámon kocsikáztam vele ...
Előzmény: Gad73 (11529)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11529
na pont ez az ... sztráda ... egyszerűen csak kíváncsi lennék, hogy gyorsul nagyobb sebességtartományban ... ugyanakkor a városban is - elindulás, előzés, hirtelen gyorsításnál - simán felcsúszik 2500 fölé ...
Előzmény: mzdude (11528)
mzdude Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11528
Forgathatod, de mi a halálnak? Az enyém csak autópályán forog 2500-nál többet. Városban az sem ritka, hogy 2000 alatt autózok.
Előzmény: Gad73 (11527)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11527

ezért ez egy jó hír ... legalábbis én örülök neki, márminthogy tulaj maradsz ... :-)))

 

más ... mikortól lehet nyugodtan pörgetni a dCi-t??? ... az enyémben kb 1500km van és még nem nagyon forgott többet 3000-nél ...

Előzmény: diesel_uberalles (11525)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11526
Ja, azt kihagytam, hogy köszönettel tartozom Nektek, hogy ilyen jól viselitek azt, hogy valamiért állandóan rinyálok :) Tényleg köszi, nem sokan képesek rá :)))
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11525

Nemfontos:

 

Maradok Thalia tulaj :)

 

(A bank közölte, hogy 1,9M hitel van még az autón. Az autó max. 2,2M-t ér. Ja, hogy el lehessen adni ilyen áron, le kéne tudni a nagyszervíz költségeit. Éééés akkor nullszaldós vagyok. Zsír :) Most már csak el ne lopják ezt is, mert akkor tökönszúrom magam :( Még én fizetnék... Nem baj, az élet szép. Majd improvizálok :)))))

 

Valamivel fontosabb, de így is jelentéktelen:

Szervíztapasztalat a Szentendrei úti Autonet szervízzel.

Erős előítéletekkel vittem be a kölcsönautót (OFF Citroen Berlingo 1.4i ON). Olajcsere, lengőkar gömbcsere, kipufogó dob cseréje (picit elhanyagolt az autó, 2 éve nem látott olajat :(((

Meglepetésemre gyorsan, relatíve olcsón, és korrektül ki lettem szolgálva. Amit még nem tapasztaltam, hogy a maradék olajat, ami már nem fért bele a motorba, odaadták. Hm. Szóval nem rossz, garnacia után, olajcserére, egyéb hasfájásra ideális.

Gad73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11524
áhhhhh ... nem sima szürke, hanem 08 szürke .... :-))
Előzmény: Biovadász (11522)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11523

ezért kell dCi-t venni ... akkor így szerepelne a típusnál: Thalia 1,5 dCi ... :-))

 

egyébként az új forgalmi nem egy nagy dolog .... sőőőőőőt eszméletlenül ronda ... :-((

Előzmény: tocsesz (11521)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11522
Na meg ki a fenének kéne szürke autó? :)
De a sarkifény az már cool. :)
Előzmény: tocsesz (11521)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11521

Köszönöm!

 

Hát akkor nekem tényleg lemaradt a 8V.

 

Szín nekem is világosszürke, sarkifény helyett, de gondolom a sok fantázianév miatt, maradtak az alapszinek kombonációinál. "Nagyon nehéz lenne" egyszer a metál színeket is bevinni a rendszerbe. Ezt megérthetnétek. :o)

Előzmény: Biovadász (11520)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11520
"Hol van nektek a forgalmiban 8V vagy 16V beírás???"

Nekem a tipusnál.

Asszongya:

Gyártmány: RENAULT
Tipus: THALIA 1.4 8V AZURE
Szín: KÖZÉPKÉK (nesze nekem királykék)
Előzmény: tocsesz (11519)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11519

Sziasztok!

 

Hol van nektek a forgalmiban 8V vagy 16V beírás???

 

Nekem csak annyi szerepel, hogy Típus: "Thalia 1,4" és semmi más. Lehet, hogy attól függ mit írnak be, hogy milyen kedvük van? Kíváncsi lennék, hogy a főnököm mit szólna, ha Én is össze-vissza végezném a munkámat.

Egyébként az enyém is 8V, de engem nem érdekel különösebben, hogy nincs feltüntetve.

 

Egy rövid történet az okmányirodákról:

1-2 éve apósomnak lejárt a személyi igazolványa, elment hát csináltatni. Hosszadalmasan, de elkészült az új, amin csak otthon vette észre, hogy az anyja neve: ... László. (Valamiért az ő neve került ebbe a rovatba is.)

Erre másnap mikor visszament közölték vele, hogy hozzon arról igazolást az illetékes Anyakönyvi Hivatalból, hogy az édesanyját nem Lászlónak hívták. :o))))

 

Mindezt halál komolyan és fapofával. Hát ennyit az okmányirodai dolgozókról.

 

tocsesz

Előzmény: bezsi1 (11515)
sP Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11518
Köszönöm szépen!
Előzmény: v__tibor (11516)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11517

Stones,

 

Az okmányirodák nem a polgármesterhez tartoznak, meg hát mit tudna tenni bárki is ezzel kapcsolatban? Ejnye-bejnye? :o)

 

Ja, és ha valaki bonyolult ügyintézést akar okmányirodában, probálja ki a Budapest, XVIII. kerületi okmányirodát, garantált a 4-5 óra várakozás, 2-3 napig tartó ügyintézés és végül a dühroham, hogy nem jól csináltak valamit.........

 

Zoli

Előzmény: stones (11513)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11516
1 db 2,2 kOhm-os (+25 C fokon) NTC - Pl Philips, de más gyártó is lehet csak a kód stimmeljen (2322 640 ...) 
Előzmény: sP (11512)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11515

Szia Boszi70!

 

Ugyanabban a cipőben járok most, mint Te! Vagyis 8V helyett 16V van a forgalmiban!

Milyen az új uniós forgalmi? Már csak azért, mert nekem is 05.01.után helyezték forgalomba a kocsit, és még a régi 3 lapos zöld-sárga csíkos van!

Még valami: csak utánajárásba került?

 

Köszi!

Előzmény: boszi70 (11508)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11514
Alakossághoz képest a magyar állami hivatalokban négyszer annyi ember dolgozik, mint más országokban, ha gördülékenyen menne minden és nem szórakoznának egy üggyel órákig-napokig-hetekig-hónapokig az ember őrületbe kergetésével, akkor nem lenne elég munkájuk...
Előzmény: stones (11513)
stones Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11513
az első köztisztviselőt bepanaszolnám a polgármesternél, a másiknak adnék egy bon-bont!
Előzmény: boszi70 (11508)
sP Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11512
Sziasztok! Nem működik a tar.hu (vagy én nem érem el), így nem tudom megnézni v_tibor hőmérő oldalát. Milyen NTC kell? Arra nem emlékszem. Az ellenállások 390 ohm és 33 kohm, ha emlékezetem nem csal. Sürgős lenne, mert most tudnám megvenni. Köszi!
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11511

Épp mosr olvastam a Megane fórumban......:-(((

 

"Csütörtöktől a benzin literenkénti fogyasztói árát 2, a gázolajét pedig 5 forinttal emeli a Mol Rt. - derül ki az olajtársaság [origo]-hoz eljuttatott közleményéből."

 

A 2004. október 21-én 0 órától érvényes árak:

ESZ 95 ólmozatlan benzin 254,50 Ft/l
ESZ 95 keverék benzin 257,50 Ft/l
ESZ 98 ólmozatlan benzin 263,50 Ft/l
Diesel gázolaj 242,00 Ft/l

boszi70 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11510
Igen!
Előzmény: circum (11496)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11509
Hát azért tavaly februárban még rendesen volt hó. Úgyhogy azért valamit próbálgattam a hóban vezetésből a thaliával. Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 15 évben is volt párszor hó. Ha akkora hó lesz, majdcsak kisírok egy téligumi garnitúrát! :)
Előzmény: v__tibor (11490)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11508

Jó, mert nekem meg az azure, helyett oazist akartak írni, mert akkor azure nem volt még. Egyébként teljesen mindegy melyik, mert ugyanaz a felszereltség, csak a fantázianeveket változtatják állandóan.

 

Szóval az igért forgalmi csere story. Mint már korábban írtam, hogy a forgalombahelyezéskor elírták a forgalmit. A valóságban 1,4/8V-s helyett, 1,4/16V-t írtak. Mielött bementem az okmányirodába telefonon egyeztettem, hogy milyen esélyem van az ingyenes cserére, és mi kell hozzá. A következő beszélgetés történt:

..........

- Mivel a forgalmiban 1.4/16V van és a valóségban csak sajnos 8V-s ki kellene javítani.

Csend, majd válasz:

- A többi adat egyezi?

-Igen.

- Akkor az nem olyan baj. Vagy zavarja?

- Engem nem. Akkor ezek szerint az sem lenne gond, ha a rendszám csak egy számmal lenne elírva?

Megint csend.

-Rendben. Akkor jöjjön be.

Bementem, és a következő tortúra várt rám. Átírják, de bizonyítsam be, hogy valóban nem 16V-s, hanem 8V-s. Persze a forgalombahelyezéskor sehol sem tüntették fel, hogy 8V-s. Már majdnem elzavart, hogy menjek be egy márkaszervizbe egy beazonosításra, amikor a másik pultnál ülő hölgy már nem bírta nézni, hogy képes elzavarni, azért mert ő nem tudja beazonosítani a kocsit, amikor közölte, hogy üsse be a nyílvántartásba az alvázszámot, és az kiadja a kocsi pontos adatait. Ennyi! De van egy jó forgalmim! És már uniós!

 

Előzmény: V42 515 (11489)
mzdude Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11507
42.000 + valahányszáz volt a 4 db. Azóta biztosan drágább, mert keződik a szezon.
Előzmény: sfbukfenc (11506)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11506
Mennyiért vetted?
Előzmény: mzdude (11503)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11505

Sherlock Holmes még segédnek sem alkalmazna ... :-)

 

Valóban látni :-(

 

Szép hobbi ... :-)

Előzmény: V42 515 (11499)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11504
A Gumikérdés, felnikérdés topicból A6V6 hozta nekem a nyári papucsokat. Ajánlani tudom, nem volt semmi ilyesmi, hogy előre kellett volna fizetni.
mzdude Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11503
Én is ilyet vettem két hete, a gumis topic egyik szereplőjétől. Egymástól független helyeken hallottam dícsérni. Egyelőre nincs felrakva, így érdemben nyilatkozni nem tudok. Természetesen ez egy olcsóbb fajta gumi, de pl. az én esetemben egy télre eső maximum 4000 kilométeres futásteljesítményhez nyugis autózás mellett tökéletesen megfelel. Az autószerelőm szerint kicsit hangos, de más különösebb gond nem lesz vele.
Előzmény: Zsolta dCi (11494)
mzdude Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11502
Asszem róluk írta valaki, hogy nem volt, amit rendelt, persze fizetni előre kellett, aztán hónapokig várt, mire visszakapta a pénzét... Talán a gumikérdés, felnikérdés topicban volt, olvasgass vissza egy kicsit.
Előzmény: profeta (11501)
profeta Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11501

Hali!

 

Rég jártam már erre! Bár még nincs itt a tél, de én már el vagyok havazva :-) .

Amúgy a talicska 5500 km-nél jár és eddig minden OK.

 

Én is szeretnék rá venni téli papucsokat. A gumik.com-on találtam jót jó áron :-)

Az érdekelne van-e valakinek tapasztalata velük kapcsolatban ui. előre kell fizetni és ettől fázom! Látszólag korrektnek tűnnek, de hát milyen lenne egy jó szélhámos?

 

Kösz a válaszokat előre is!

 

Próféta

Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11500

http://www.auto2.hu/a2-web02-12/gumiteszt/gumiteszt.htm Téligumi tesztek, ha valaki még nem tudott választani...

Különben a téligumi-nyárigumi mizéria valóban marketing fogás. Ennek az volt a feltétele, hogy a gyárak olyan nyári gumikat gyártsanak, amelyek télen kemények, mint a bakelit. És még azt is bemesélték, hogy a nyári gumik a mi érdekünkben vannak optimalizálva. Így próbálnak minket rávenni a téligumi vásárlásra. Régen nem voltak még ezek a trükkök és ugyanazzal a gumival mentem télen-nyáron több mint 20 évig.

V42 515 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11499
OFF

A következtetéseid nem teljesen helyesek... :-))

A Fekete Sas utcai parkolás szombaton volt, nem munkanapon, és azért fotóztam le a kocsit, mert amíg 3 óráig otthagytam, egy hupilia-rózsaszín kocsi meghúzta az elejét (a képen is lehet látni...)

A V42 515-ből tényleg lehetne következtetni egy Fekete Sas utcára is néző épülettel rendelkező nagyvállalatra, de a nick-em nem a munkámhoz, hanem hobbimhoz kötődik... :-)) (V42 a sorozat, az 515 pedig a pályaszám, létezett ilyen gép, selejtezés előtt Szegeden volt megtalálható, az egyetlen V42-es, amelyről saját fotóval rendelkezem...)
Előzmény: v__tibor (11493)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11498
Ha párásodásgátló sprayt veszel, először valahol oldalt próbáld ki. Nekem a régi kocsin olyan rossz fénytörésű lett a szélvédőm, hogy éjszaka nagyon zavaró volt. Különböző ablaktisztító szerekkel megpróbáltuk lemosni, de csak az idő oldotta meg a kérdést. A sprayt rögtön kidobtam.  
Előzmény: sfbukfenc (11475)
Zsolta dCi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11497
kitől veszed mennyiért és hol??:) ha nem publikus akkor dobj már egy mélt pls a @mra csak.zsolt@cselenyibt.axelero.net meg hogy ha nézegetted hol milyen árak vannak előre is köffönöm
Előzmény: circum (11495)
circum Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11496

Havon próbáltad? Száraz aszfalton, vagy vizes latyakon nekem se volt vele semmi gondom...

Előzmény: boszi70 (11480)
circum Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11495

Én is ezt fogom venni. Gumis topicból vedd meg, igencsak versenyképesnek tűnnek az árak (ma voltam Tecsóban, ott jóval drágábbakat láttam, igaz, lehet, hogy most nem akciós)...

Előzmény: Zsolta dCi (11494)
Zsolta dCi Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11494

sziasztok rég írtam :-]

 

jön a tél

 

Sava Eskimo S3 175/65 R14 82T

 

ezt a téli gumit akarom venni megfelel ez a gépnek? tesztben jól szerepelt a sava,

valaki esetleg tud akciósan?:)

 

azé gumis topicban is ráérdeklődök :)

 

csúszkamentes közlekedést :)

v__tibor Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11493

Bár most, hogy a hsz-eidet is jobban megnéztem elbizonytalanodtam.

 

ui: v42 sorozatot találtam képen, de 515-öt nem, bár biztos én vagyok e téren tudatlan :-)))

Előzmény: v__tibor (11492)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11492
S ha a nick-edből jól logikázok, a munkahelyed talán még közelebb van ... :-)))
Előzmény: V42 515 (11487)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11491
Nahát !!!  Szinte csak ki kell néznem az ablakon, hogy lássam (ha mindennap errefele parkolsz). :-))
Előzmény: V42 515 (11487)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11490

Szia!

Tavaly nem is volt tél! Az előződet is a nagy tél után vetted át (2002-2003 telén lett volna teszt, amikor délben hazazavartak mindenkit, hogy időben hazaérjen, akkor is símán abszolválta a Thalics téligumival a mellékutat az 5-ösről letérve a 15-20 cm-es szinte szűz hóban). De nincs semmi garancia arra, hogy az idén nem lesz hó :-)))

Előzmény: boszi70 (11480)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11489
Nekünk a forgalmiba Thalia Azure-t írtak, mondván, nincs benne a BM rendszerében a Status...
Előzmény: boszi70 (11488)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11488

Jók ezek a fantázia nevek. Arra biztosan, hogy az ember ne tudja a meghatározás alapján, hogy mi a valós szín. Ez olyan, mint a hárs. A forgalmiban meg egyszerűen beleírták, hogy zöld.

 

Apropó meg lett a hibás forgalmi csere. Élmény volt kicseréltetni. Holnap leírom, mert a story nagyon aranyos, de már nincs időm.

 

Jó éjt mindenkinek!

Előzmény: V42 515 (11486)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11487
Előzmény: V42 515 (11486)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11486
Közép-sötét szürke. (Eztmostjólmegaszondtam... :-))
Előzmény: boszi70 (11485)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11485
Bazaltmetál? Az melyik szín?
Előzmény: V42 515 (11484)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11484
Én max egy bazaltmetál Sceniccel fogok tudni Rádvillogni,... :-))
Előzmény: boszi70 (11482)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11483
Igen, Sportcsarnok környéke, illetve szomszédsága, a feleségem használja.

Eddig egy "hosszabb" utunk volt, 3 napos korában mentünk át vele Gyopárosra, én vezettem :-)), nagyon szuper volt. Csupán a vezető- és anyósülés melletti ajtóknál, hátulról-felülről jön a sercegő-sziszegű hang úgy 80-100 km/h sebességtől...

Ezen kívül eddig minden rendben. KOPPKOPPKOPP!!!
Előzmény: boszi70 (11481)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11482
Most nézem, hogy írtad a rendszámod JJE....Ha nincs másik ilyen rendszámú, piros, ködlámpás Szegeden, akkor tuti ti voltatok. Ha legközelebb egy hárs JBU-s rádvillog, az én vagyok!
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11481
Szia! Ritkán jársz erre! Vagy én vagok figyelmetlen? Nem láttam még élménybeszámolót! Ellenben a kocsit szerintem igen. Sporcsarnok környéke az útvonalatok? Én is a téli használatnak örülök legjobban. Utálok fázni, viszont hóban meg kifejezetten szeretek vezetni, persze csak óvatosan, és nyári gumival! :)))
Előzmény: V42 515 (11479)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11480
Lehet, hogy Karácsonyra téligumi szettet kell kérnem? Nekem tavaly nem volt semmilyen rossz tapasztalatom a nyári gumival. Sőt megvallom, hogy amikor a másik kocsinkat vezettem a téli gumival direkt kipróbáltam ráfékezésnél mindkettőt ugyanazon a szakaszon.  Nem igazán vettem észre nagy különbséget. Tudom, ha baj van sokszor azon a kicsin múlik csak. Egyelőre nem volt még olyan éles helyzetem, hogy azzal érjek haza, hogy "na holnap téligumi nélkül el sem indulok".
Előzmény: circum (11476)
V42 515 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11479

"aki napi 30 km-t vezet"

 

Úgy látszik, a szegedi Thaliák sorsa már csak ez lehet... :-)) Nálunk átlagban még a 20 km sem jön ki... Ha jön a hó, a Thalicskát (akit nálunk Jennycar-nak neveztek el a gyerekek, JJE-s rendszáma miatt) bezárom a garázsba, aludjon szép téli álmot...

Előzmény: boszi70 (11478)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11478

Megnéztem a GT2-ről az infót. Hát ez tényleg nyári gumi. De akkor miért mondták, hogy univerzális, vagy lehet, hogy nem a gumira mondták, hanem csak a kerékre? :)

 

Visszatérve a férjemre - aki azért nem olyan rossz ember - ő ezt úgy gondolta, hogy nekem, aki napi 30 km-t vezet, és az Alföldi hóviszokokat figyelembe véve nem igazán tudnám kihasználni a téli gumit.

Remélem nem az alább leírt feltételezések miatt nem vesz nekem téligumit!!!! :))))

circum Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11477
Ilyet még sose láttam. Pláne, hogy ma reggel se volt az a 30 fokos meleg, hogy gőzölögjön a műszerfal... ;-)
Előzmény: Pax2 (11474)
circum Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11476

Lehet, hogy csak az idő szépíti meg a múltat, de lehet, hogy a régi (keleti kocsikon lévő) gumik egyenletesebb teljesítményt nyújtottak télen-nyáron. Az elmúlt télen úgy éreztem, rosszabb a fékhatás a talicson, mint a 18 éves (gondolom, korban hozzáillő gumijú :) 100-as skodámon volt.

 

Úgyhogy, részemről téligumi bejátszik. A biztonságról (meg a "minden pénzt megér"-szlogenről) meg az a véleményem, hogy tudni kell, hogy mit tud alattunk a gép, meg mit tudunk mi, és úgy kell vezetni, nem az óvatosság helyett költeni a "biztonságra". Ez viszont nem segít azon, hogy tavaly egy kb. 3%-os lejtőn 1km/h-ról egyszerűen nem tudtam megállni a taliccsal (szabadtéri parkoló kijárata kb. 15-20 cm magasságkülönbség, letaposott hó). Ezért veszek egyáltalán téli gumit, abból viszont óccsót.

 

Circum

 

Előzmény: boszi70 (11456)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11475

Nekem már a szalonban mondták, hogy a klímát kapcsoljak, ha gyorsan le akarom fúvatni a párát. Tényleg így van, de hogy miért párásodik esőben ennyire?

Veszek egy párásodásgátló sprayt.

Előzmény: diesel_uberalles (11472)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11474

Na ezzel a párásodással tele van a hócipőm! Ma reggel 10 percig kellett "melegítenem" amiből hűtés lett a végén mert a sima meleg nem viszi le a párát. Érdekes a dolog, mert vasárnap állt a kocsi, és ma  reggel mikor beültünk, "csurgott" a viz belül, még a müszerfel is csupa pára volt. Vasárnap egész nap esett, de nem mentünk vele, nem állt a viz a gumiszőnyegen, sehol nem folyik be -láthatoan legalábis nem - mégis csurom nedvesség volt az öszes üveg és müanyag felület.

 

Normális dolog ez?

 

(Az előző kocsim is párásodott, de közel nem enyire)

Előzmény: diesel_uberalles (11472)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11473
Ki kellett nyomni a gyárból a II-eket, ami volt raktáron, azt tettek rá.
Előzmény: dohonyiz (11463)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11472

A csodálatos francia tervezőmunkának köszönhetően egy csepp eső lehullása után elkezd párásodni minden a kocsiban, akárhogyan fújom. Ellenberger a klíma lerendezi ezt a problémát, csak a hőmérsékletet kell felcsavarni. Meg a szőnyeget. :)

 

(A fenti probléma jelentkezett már Megane I-es ismerősnél is. Az említettek egy utassal (szerénységemmel) is előfordulnak, hát még +3 vidám, finoman ittas munkatárssal... :))

Előzmény: Koryka (11471)
Koryka Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11471
Üdv , ilyen időben is klímát használsz? Miért?
Előzmény: diesel_uberalles (11470)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11470

Beengedés:

- Thalia: bármikor jöhet :)

- Egyéb autó: mértékkel, kanyarodósávosokra a kormányt is ráhúzom :)

- Német autó: hmm... :)))))))

 

Ma a vicc kedvéért megnéztem, hogy mi a max fogyasztása a dCi-nek... 7,3 egy oda-vissza Miskolc etapon, klímával, 160 néha 170 km/h-val. Az esőben élmény volt levillogni az audisokat a belső sávból :D

 

Aztán a 31-es út és a Szolnokig tartó úttalan út egy rémálom volt. Nyomvályúban állt a víz, kanyarban jönnek szemben és az én sávomban meg áll a víz... Szerencsére csak megdobott :( De a japán ipari kémkedésnek köszönhetően nem csúszott meg egyszer sem :)

 

OFF

Ma éjjel ellopták Apám Toyota Hiace-ét :( Asszem el kéne költözni innen...

ON

Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11469
A hang tartja magát melegben is, tegnap mérgemben rácsaptam a tetőkárpitra (persze csak nagyon érzéssel), utána nem jött elő azt hittem minden jó, de ma megint csinálta és nem segített a tetőkárpit-szadizás...
Előzmény: passziva (11468)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11468

 

 

ha mostanában jött elő, tippam hogy a lehulés az ok.

 

nekunk a twingo 5 fok alatti iditaskor a feszitogorgo felol erdekes hangot ad, mig be nem melegszik a motor kb. 20 fokra.

 

anno, beinditottam, meghallottam, azonnal leallitottam, szerviz, vezerszijcsere, feszitovel (amugy 2000 kmre voltam a cseretartomanytol), es utana is csinalta.

 

igy jarok vele mar azota vagy is.

 

 

probald felfuteni az utasteret, es figyeld ahangot, hatha valamelyik mua.alkatresz nem fagybarat:))

 

 

 

 

Előzmény: Biovadász (11467)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11467
Új mókát talált ki az autóm, 2500-as fordulatszámon valami berezonál az utastérben, és ketten nem tudjuk kifülelni, hogy honnan jöhet a hang...
Pici az a tartomány ahol rezonál, alig bírom ott tartani, de mégis zavaró gyorsításkor. Probáltam kesztyűtartót, ajtót, ablakot, tetőkárpitot, napellenzőt mozgatni, de semmi nem használt. Aztán egyszer csak abbahagyja és napokig nem jön elő, tehát szervízben sem jönne elő. :)

Van valami ötletetek? Mintha valahonnan jobbról elölről jönne...
zsuga666 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11466

 

 Hunter !

Akarjál elémgyönni, Én beengedlek.

Előzmény: Biovadász (11418)
mzdude Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11465
Lehet, hogy boszi70-nek nagy összegű életbiztosítása van? A férj meg kártyázik? :-))
Előzmény: Biovadász (11464)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11464
"Egyébként én nem veszek téligumit, a fő tanácsadóm -férjem- azt mondta nekem nem kell. Megjegyzem neki van."

Hm, olyanokat nem szokott mondani, hogy neked légzsák sem kell és a fékfolyadékot sem kell feltölteni? Gyanús, nagyon gyanús. :))
Előzmény: boszi70 (11456)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11463

Nem tudom, a III.asokat mivel adják, a II-esek vége nagyon vegyes volt, Nekem GoodYear GT2 van rajta, volt akinek Continental, volt, akinek Pirelli.....nem tudom, mitől függött.....

 

A GT2 pénteken és tegnap nagyon jól vizsgázott szakadó esőben, álló vízben meg sem akart csúszni az autó, pedig jöttem 80-90 között, úgy hogy a kijárt nyomban állt a víz.....mondjuk ahogy olvastam a www.goodyear.hu oldalon, ez az egyik nagy előnye is a GT2-nek......

 

Bővebb infó a GT2-ről
Előzmény: Gad73 (11457)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11462
Nem a bejutással van baj, be szoktak engedni elég hamar, általában nem kell 3 köcsinál többet várni. Csak az fájt, hogy a múlt héten abban a kereszteződésben két thalias is csúnyán bezárta a kaput. Tőlük jobban eset volna, mint a mögötte lévő Grand Csirkétől. :)
De nekem biztos csak azért fáj, mert megszoktam az elmúlt 8 évben, hogy az Alfa 33-asok egyből mindíg beengedtek. :)
Előzmény: boszi70 (11453)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11461
Nekem szerencsés esetben (jön a villamos...) kb. 5 percet kell a fagyban állnom, onnan metró+földalatti és itt bukkanok ki az iroda előtt :o)
Előzmény: Laja73 (11442)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11460

"a gumi, a motor, a kondi, az aksi megsínyli a 3 havi állaást a hó alat az tutti."

 

Az én autóm a "barlangjában" fogja átaludni a telet, nem a szabadban! Az számít valamennyit?

Előzmény: passziva (11441)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11459
Jó ez a párhuzam az ABS-sel, valahol erről van szó. Nekem ABS pld. nincs (ebben főleg az ára játszik szerepet), de téligumi már van. Viszont évekig az sem volt, mégsem törtem össze a verdákat. Mérlegelni kell, bár most már téligumi-párti vagyok...öregszem:)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11458

 

 

OFF

 

nálunk ez már valóok lenne:))

 

 

"Egyébként én nem veszek téligumit, a fő tanácsadóm -férjem- azt mondta nekem nem kell. Megjegyzem neki van. Eddig nem féltem nyári gumival közlekedni, de ezek után amiket írtatok, hogy milyen veszélyes vele közlekedni, már aggódok. :)

 

ON

Előzmény: boszi70 (11456)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11457
apropó - milyen gumikkal adják most át a talicskákat?
Előzmény: passziva (11451)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11456

Akkor ez csak etető szöveg, hogy még egy dolog amiért érdemes tháliát venni?

Azért 1 dolog amiért jó + 1 garnitúrára beruházni, mert a 2 garnitúra 2x többet bír. Egyébként én nem veszek téligumit, a fő tanácsadóm -férjem- azt mondta nekem nem kell. Megjegyzem neki van. Eddig nem féltem nyári gumival közlekedni, de ezek után amiket írtatok, hogy milyen veszélyes vele közlekedni, már aggódok. :)

Előzmény: passziva (11451)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11455

 

 

OFF lehet hogy azt hitte, hogy azt mondod a kezlenditesed közben: na menjél már te vén....!!:))ON

Előzmény: boszi70 (11453)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11454

 

 

OFF az egyik én voltam, bocs:)) ON

Előzmény: Vulkan16V (11452)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11453

Én biztos beengednélek, csak sajnos nem járok arra. :)))

 

Igen, egy kis vezetési kultúra ránk férne!

 

Én alapban próbálok udvarias lenni, de a minap olyan ért, amin én is meglepődtem. Zebrán félig kitolva bácsika biciklivel. Lassitok. Udvariasan intek, hogy menjen. Ő -már kevésbé udvariasan- visszaint, hogy menjek én a fenébe. Na persze ekkor ő is elindul. Megállás. Újra intek határozottan, hogy én már addig innen el nem megyek amíg ő át nem megy a másik oldalra. Na ekkor ő elkezdi szidni a felmenőimet.

Hát ilyen is van! Szegény biztos nem gondolta, hogy még vannak udvarias -akarom mondani KRESZ-t betaró- vezetők.

Előzmény: Biovadász (11448)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11452
Off Egyszer a lányom a Dagálynál csak úgy tudott rámenni az Árpád hídra, hogy a mellette lévő sávról egy kamion kiment és keresztben lefogott 3 sávot. Majd békésen elkocogtak. Különben az Árpád híd az, amin mintha nem lenne sebességkorlátozás. Ha 70-nel megyek mindenki elsöpör mellettem. On
Előzmény: Biovadász (11448)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11451

 

 

ezzela télinyári gumival ki lehet üldözni a világból, aposom is ezzel jott, hogy az o suzukijan ez van, es tutti 4évszakra

 

 

aztán se telen nem tud kozlekedni, nyaron meg kopik neki mint a fene

 

 

szerintem az ilyen multifuncios gumik nem okésak, gumis velemeny szerint fambol vaskarika.

 

bar, havalaki csak vizes teli utakon jar bp-n, annak jo lehet, es akar meg is erheti

Előzmény: boszi70 (11449)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11450

 

 

most menjek oda 5re?:))

 

 

emlékszem mikor feleségem tanult vezetni (jogsi után:)) ) együtt jöttünk be Pestre, elől ment, én utána.

 

egyszer csak sorolni kellett a belsőből a külsőbe...........láttam fékezz, láttam nem engedik be, csak indexel............lassítva közeledtem felé, villogtam, integettem, johigynem taviratot nem kuldtem : hogy gyere be elém!!.........és  akkor bejött:))

 

utána mikor Pesten megálltunk, mondja: - már azt hittem soha nem sorolok be, de aztán jött egy rendes autos, az beengedett..........ja tényleg te hol voltál??

 

:))

 

 

Előzmény: Biovadász (11448)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11449

Nagyon elgondolkodtató ez a "téli gumi igen, vagy nem" érvelések.  Korábban fehér hollónak nézték azt, aki lecserélgeti a kerekeket, manapság meg amint bejön a rossz idő csak erről lehet hallani. Ez egy kicsit reklám szagú is. Persze egyetértek, hogy növeli a biztonságot, és aki igényli az meg is veszi. Szerintem ez hasonló mint az ABS. Az is növeli a biztonságot, de nem mindenki él vele. Meg sorolhatnám a többi biztonságot növelő opciókat.   Bár annyi felé hallani, mennyire növeli a biztonságot egy téli gumi, nem tudom, hogy milyen statiszikai adatok állnak a rendelkezésre?

 

És ami a lényeg, hogy mi thaliánkon lévő gumi elvileg "téli-nyári". Akkor miért kellene cserélni?

Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11448
Lehet...
De ha láttok egy JGE- rendszámú kék thalia-t, ami rá akar fordulni a Lehel útra ma 5 óra után, akkor engedjetek be, hogy legyen egy kis kellemes tapasztalatom is. :)
Előzmény: boszi70 (11447)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11447
Megnyugtatlak. Ez nem csak thaliás mentalitás. Csak esetleg, ha egy tháliás csinálja jobban megmarad benned.
Előzmény: Biovadász (11418)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11446
Nálunk azért lehetett volna hóembert építeni, néha még az úton is..
Előzmény: Biovadász (11445)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11445
"bár sokan a hó miatt leteszik a kocsit"

A szomszéd kisfiúval egy hóemberre valót is alig tudtunk összekaparni az elmúlt években, és mire sikerült már el is olvadt. :)
Előzmény: passziva (11443)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11444
A nyomorgás a buszokon mégcsak elmenne, de Kőbányáról kijutni Csömörre és onnan vissza??? ... na ez az amiért nem tudom letenni a kocsit se nyáron sem pedig télen ... :-)
Előzmény: passziva (11443)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11443

 

 

egyetértek

 

akkor lehet a legjobban kihasználni

 

 

bár sokan a hó miatt leteszik a kocsit ezért van sok ember a buszokon

 

 

én nem nyomorgok

 

lehet hogy araszolok, de ket meteren belul nincs senki

és jokat tudok dolgozni kozben

 

 

Előzmény: Laja73 (11442)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11442
Bármikor le tudom tenni az autót, de télen....brr! Nekem akkor kell a legjobban. Mert úgy imádok állni a megállóban, és szétfagyni:)
Előzmény: Vulkan16V (11440)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11441

 

 

így konkrétan nem tudok.

 

de hogy a gumi, a motor, a kondi, az aksi megsínyli a 3 havi állaást a hó alat az tutti.

 

 

nekem ha egy hétig áll a nexiam, 2 percig 3 hengerem jar..

 

 

én tutti beíndítanam, hetenet a thaliam, ha leallítanám, egy kis "gurigatás" sem árthat neki

Előzmény: Vulkan16V (11440)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11440

"Az én megoldásomnál senki sem tud jobbat úccse......:o) Télen nem fogok autóba ülni, állni meg lehet nyári gumival is :o)"

 

A régi kocsiknak volt egy téli leállítási procedúrájuk

- Felbakolni, kereket le és felakasztani, hogy ne deformálódjanak.

- Akkut ki és be a házba

- A zsírzandó helyeket lezsírozni

- Gyertyákat ki és olajat leereszteni, mosóolajjal csurig tölteni, stb, stb, stb.

A Thaliánál ismertek valami hasonlót? És úgy csináljátok?

 

Csak érdeklődöm. Én nem fogok leállni.

 

 

Előzmény: dohonyiz (11432)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11439
Mikor? Pl. amikor egy lefagyott vízátfolyáson mész át, vagy kb. 2.-3. nap bárhol, ahol az előző napokban lejárták a friss havat, vagy esetleg még fel is sózták. Ez pedig gyakorlatilag mindenhol így van, elég ha egy tiszta főútról egy mellékútra kanyarodsz. :(
Előzmény: passziva (11438)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11438

 

 

nem mondom én senkire sem hogy béna, de amin ti gyakoroltok egy aquaplaninggal letrehozott jegesszintu felulet.

 

mikor megyek én jeges uton szerinted?:))

 

 

amugy a fizikai dolgokkal egyetertek, bar volt aki nem,,,elég híres:))

Előzmény: Iku_ (11435)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11437
Nem nagyon tűnt fel, hogy a Thalisok előzékenyebbek, de nekem általában jók a tapasztalataim a különböző autókkal. Nagyon ritka, hogy nem engednek besorolni.
Amit nagyon utálok, ha valaki mondjuk kanyarodósávban kielőzi az álló sort, és az elején pofátlankodik be. Úgyis beengedik, de csak azért, hogy ne szopassa tovább a kanyarodókat, akik amúgy mehetnének.
De ha az a sáv amúgy egy megszűnő sáv (gyorsítósáv, de felőlem lehet domboldal is, csak mást ne tartson fel), jómagam a cipzár-elvet követem, a bekéredzkedő sorból sosem engedek be senkit középről, de az elsőt mindig, legyen az kispolszki vagy SLK. Ha midnenki csak a legelsőt engedné be, akkor max 50%-kal lassabban, de folyamatosan haladna a két sor.
Ehelyett az a jellemző, hogy valaki úgy dönt, ő most bekérdezkedik, kiteszi az indexet, és vár. Mögötte meg áll a sor.
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11436

 

 

tudod ki tud Biovadasz sporolni:

 

az előrelátó, és a gazdag:))

Előzmény: Biovadász (11434)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11435

Viszont ezzel én nem tudok egyetérteni :)

 

Lehet, hogy emelkedőn felfelé el fogsz tudni indulni, de egyáltalán nem biztos, hogy meg is fogsz állni. Úgy keresztbe vágja a hátulját mint a szél és szépen írányíthatatlanul csúszik oldalra.

Persze, kormányzással sok helyzetet meg lehet oldani. (ha van rá hely) De bizony van, amit úgy hívnak fizika. Ezt pedig bármennyire vagy ügyes, nem überelheted. Kb. egy hete voltunk a  megane-klubbal egy vezetéstechnikai tréningen. Volt ott egy autó, amin elől alig kopott, hátul tűréshatáron lévő gumik voltak, kb 4mm-esek. Azt a feladatot, amikor rántópadon megindul a hátulja, és utána imitált jeges felületre fut az autó (tehát mint esetünkben), kb 20-25 km/h sebesség mellett tudta teljesíteni, azt is csak kb a 5-6. próbálozásra. Egyébként úgy pörgött mint Witt kisasszony fénykorában. (feladat: áthajtasz egy általad biztonságosnak ítélt sebességgel a padon, az megdob valamilyan irányba, után egyenesbe hozni az autót, és akadály előtt megállni) míg azok az autók aminken közel azonos volt a profilmélység elől- hátul, plusz nem tűréshatáron volt a mélység 40-45 km/h-val.

Engem ez abszolút meggyőzőtt.

Még mielőtt azt mondod a sofőr volt béna, többen is kipróbáltuk az autóval, és a legjobban teljesítő is megpörgött vele.

Előzmény: passziva (11430)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11434
"nyari gumival nem mennek ki szives a hora!!"

ok, akkor megígérem, hogy azt az átlagban telente 2 napot, amikor nem sóznak mindent végig 8:30-ra amikor elindulok otthonról, akkor várok 9:00-ig, hogy ne kelljen hóra mennem vele. :)


"en sem vagyok magnas, de a plusz 12 eft meg mindig kevesebb mint egy lampa a thaliara:(("

és ettől lesz pénzem gumira? Ha lezúzódik a lámpám azt sem tudom kifizetni és nem vígasztal ebben a téligumi-lámpa árviszony. :)
Előzmény: passziva (11430)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11433
Nem tudom, én Renault-s autóstársat mindig beengedek, amióta megvan a Thalicska, és engem is 90%-ban beengednek. Másik Thaliással meg akkor is kivételezek, amikor nem kéne....szóval ha láttok egy királykék Thaliást veszettül integetni, hogy "Gyeremááá!" akkor az én vagyok :o))))))))
Előzmény: passziva (11431)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11432

Az én megoldásomnál senki sem tud jobbat úccse......:o) Télen nem fogok autóba ülni, állni meg lehet nyári gumival is :o)

 

BKV bérletre meg így is-úgy is szükségem van......

Előzmény: passziva (11430)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11431

 

 

nem neked szol, de ez a beengedeses alomvilag csak nalad letezik, nalam nem.

 

 

én gyakran sorolok, nagyon durva tapasztalaim vannak. altalaban mindenkit beengedek, aki nem pofatlan, szoval nem azt teszi hogy pl. 3 savos RHnál levo feluljaro jobb szelso savjaba a bal szelsobe az Mas ravezetojenel kezd sorolni.

15 men belu 2 savvaétassal.

 

soroljon be idoben, ahogy en is.

 

 

beengedem a noket eloszerettel, eszembejut a felesegem, de volt ra pelda, hogy bunko noje meg se koszonte, hogy kivagtam es beloztem a kovetkezo pirosig...szerintem a keze neki sem tort volna le, ha mar en figyelmes voltam

 

 

Előzmény: Biovadász (11426)
passziva Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11430

 

 

Sajnos nem tudok egyeterteni.

 

Nyari gumival telen hoban nem tudsz elindulni az emelkedon, de ha legalabb a hajtott kereken teligumi van, van eselyed...

 

 

teli gumi hajtott, nem teli gumi nem hajtott tengelyen variacionak foleg kanyarban lehet hatulutoje, meg fekezskor mert esetleg a hatulja megindul az autonak (első kerekhajtasnal), de kormanyzasi van a vilagon..

 

 

nyari gumival nem mennek ki szives a hora!!

 

 

kulonben tescos teli gumi kb 6-7 ezer, gyakran futozott. ha veszel egy olcsobb normalis teligumit dayton kijosz 8-10 ezerbol

 

en sem vagyok magnas, de a plusz 12 eft meg mindig kevesebb mint egy lampa a thaliara:((

Előzmény: Biovadász (11421)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11429

csak a tapasztalataimat írtam le ... akkor ennyire volt pénzem és jól működött, de azért mindenkit megnyugtatok, hogy most mind a 4 kerékre téli gumi lesz felszerelve ... nem szívesen törném össze az 1 hónapos dCI-t ... :-)))

Előzmény: Vulkan16V (11425)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11428
lehet, hogy igazad vagyis igazatok van, de mindenesetre a tapasztalataim alapján - kb. 4 évig használtam így a kocsit - nem volt gond ... pedig volt alkalom hirtelen fékezésre és észveszejtő manőverekre is, mégis úrrá tudtam lenni a kocsin, illetve soha nem akart megelőzni a hátulja ...
Előzmény: Iku_ (11424)
topo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11427

 

"Ha meg nem számítana havi 20, akkor most egy másik Renault topicba irogatnék."

 

Nem havi 20, hanem egyszeri plussz kiadás ami akár 4-5évre szól.Szerintem.

Előzmény: sfbukfenc (11415)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11426
Azért merem ezt mondani, mert más kocsikat vezetve a márkatársak beengednek. Régi autómmal is mindíg beengedtek a márkatársak, 8 év alatt nem is emléxem olyan esetre hogy nem. Ha egy drágább Renault kerül "pozicióba" most az is beenged...
Jön a thalia-s én a régi reflexeknek köszönhetően már örülök is, lábam indulásban, már készítem a karom a köszönetre, de egy oldalpillantás után a delikvens egy gyors ugrással centiméterekre rázár az előtte lévő kocsira...
Előzmény: Gad73 (11420)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11425

"Szerintem csak a hajtott kerékre téligumit tenni rosszabb, mint fenthagyni a nyárit."

Igaz. A legjobb módszer a keresztbe fordulásra. Az elsők megállnak, a hátsók nem és valamelyik irányba ki fog törni.

Előzmény: Biovadász (11421)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11424
Amikor a hajtott első tengelyen van csak téli gumi, akkor nem menni vele kihívás, hanem megállni. Persze lehet azt mondani, hogy majd nagyon óvatosan fékezek. De mi van akkor ha nem lehet nagyon óvatos fékezni? Egy veszélyes helyzetben még a saját autód fara is megelőz. Szóval szerinem vagy 4 téli vagy 4 nyári. A nyárival el sem tudsz indulni legalább :(
Előzmény: Gad73 (11422)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11423
Én még nem tapasztaltam. Ha egy márkatárssal találkozom, nem ugrunk ugyan egymás nyakába, de nem is akarjuk egymásnak megmutatni, egymást előzgetni, stb. Ha egy Thaliás van körülöttem, akkor nyugodt vagyok, mert tudom hogy vigyáz rám, ahogy én is őrá. Ugyanez nem igaz Suzukira. Bár még nem vettem meg a feliratot, nehogy valakit ingereljek: "Suzuki, a TI autótok!" meg nem is fogom.
Előzmény: Biovadász (11418)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11422

na jó a teljes igazsághoz hozzátertozik, hogy 1.) a hátsón "all season" gumik voltak ... (melegebb idővel mindegyiken nyári gumit használtam) ...  2.) kicsit nagyobb tömegű volt az autó, mint a mostani ékszerdoboz talicska, kb 200 kilóval ...

mindenesetre a tapasztalatom az volt, hogy röhögva mentem olyan helyeken ahol mások csúszkáltak össze-vissza ...

Előzmény: Biovadász (11421)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11421
Szerintem csak a hajtott kerékre téligumit tenni rosszabb, mint fenthagyni a nyárit.
Előzmény: Gad73 (11419)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11420

ha ez megnyugtat ... szerencsétlen vagy ... :-))

 

viccet félretéve, nem arról van szó, hogy talicsás vagy, netalántán nem ... a dolog a közlekedési morálunkból ered ... mit vársz olyan emberektől akik, annak ellenére, hogy lelépett a gyalogos az átkelőn még egy laza kormánymozdulattal elmennek elötte a fékezés és átengedés helyett ... :-((

Előzmény: Biovadász (11418)
Gad73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11419

Téligumi ...

 

Nem tudom ki, hogy van vele, DE ha már vettünk egy x milliós autót, amit használni szeretnénk télen is, akkor a saját (beleértve a családot is) érdekünkben kell téli gumit venni ... bele se merek gondolni, hogy ha véletlenül a saját hibámból összetöröm a kocsit, pusztán azért mert spórolni akartam a gumin, aztán persze a gatyámat is rákölthetem a javításra... :-(( Másrészt pedig saját tapasztalatból mondom, hogy az előző autómon is volt téli papucs - igaz csak a hajtott kerekeken - és összahasonlíthatatlanul biztonságosabban lehetett vele menni, mint a nyárival ...

Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11418
Hogy ne csak gumiról legyen szó:

Észrevettem egy (számomra) furcsaságot.
Mióta megvan az autóm, soha de soha Renault Thalia-s nem engedett be maga elé sávváltásnál, vagy ha mellékutcából akartam befordulni araszoló főútra.

Bennem mindíg az van, hogy "gyere pajtás" és beengedem.

Nyugtassatok meg, hogy csak szerencsétlen vagyok és nem ez az általános thalia-mentalítás.
Biovadász Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11417
Valóban többet kéne befektetni a későbbi jobb érdekében, de ha az ideirógató holgyekuraknak ez beleférne, akkor nem a hazai piac egyik legolcsóbb autójának a topicjába irogatnának.

Pl ha én jó téli gumit vennék, akkor abban a pillanatban már nem is lenne szükségem téli gumira, mert rámenne a benzinpénzem és álló autóra minek téligumi? :)
Előzmény: Vulkan16V (11416)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11416
Én ezt az egész gumi kérdést nem onnan közelíteném meg, hogy kinek mennyi pénze van. Inkább onnan, hogy mennyi pénzbe kerül a gumi lecserélése és mit veszthetek, ha a téli autózás miatt valami baleset történik. Lehet, hogy akkor sokkal több pénzt kellene összekaparnom, hogy a többiről már ne is beszéljek... és akkor sem fogok anyagilag jobban állni.
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11415

Szerintem mindenki olyan téligumit vegyen, amivel biztonságban érzi magát az autójában. Az sem biztos, hogy a drágább a jobb, lehet, hogy csak a nevet kell megfizetni. 20 éve, naponta vezetek, öt éve 110km-t  csak a munkahelyemre oda-vissza, egyetlenegy télen volt téligumim, két autóval ezelőtt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs rá szükség. Lekopogom, még nem volt problémám. Biztos mindenki hallot az út, látási és forgalmi viszonyoknak megfelelő vezetésről.

Ennek ellenére most én is veszek téli gumit, már csak azért is, mert van négy gumi nélküli felnim. Meg lehet, már öregszem és bölcsebb vagyok :-))). De maradok az olcsóbb kategóriánál, max. 13 ezer. Ha meg nem számítana havi 20, akkor most egy másik Renault topicba irogatnék.

Előzmény: topo (11409)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11414

Topo,

 

Egyetértek Laja73-al és Tocsesszel, nekem sincs pénzen egyáltalán téligumira se nagyon, nemhogy márkásra, pedig most vettük az autót júniusban. 72 havi részletre vettük 20% kezdőrészlettel, és örülünk, ha a havi fizuból mindenre futja, nincs pénzünk extrákra.

 

Zoli

Előzmény: Laja73 (11412)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11413
bocs, gyakorlatilag ledupláztalak (munka közben sokáig tartott megírnom:))
Előzmény: tocsesz (11411)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11412
Elgondolkodtam...
Aki új Thaliát vesz, az a piacon a kategóriája egyik legolcsóbbját veszi. Hiába 2,x millió, az a gyakorlatban havi negyven-ötvenezer forint. Aki ezt az összeget hetente elszórja a dizsiben, annak csak egy otthonülős hétvége, és megvan a téligumi. A Thaliát viszont általában családosok veszik, akiknek nem mindegy, hogy az egyik hónapban havi negyven vagy nyolcvan (hacsak nem készül hegyi túrára az Alpokba vagy ilyesmi)
Az nem érv, hogy 4*5.000,- forint az semmi, mert akkor 4*10.000,- forint is semmi (kétszer semmi = semmi), miért nem veszel MÉGjobbat? "Hiszen a drágább gumi igenis jobb"...érted. El lehet így menni odáig, hogy vegyünk Volvót.

A "teszkós" téligumi azért jó, mert téligumi. Mint ahogy a ködlámpa is más kategória mint a sima országúti fényszóró, a téligumi is: más anyagból készült, máshogy viselkedik hidegben, más a felülete, máshogy viselkedik csúszós úton. Ezek azok a kritériumok, melyeknek mindenképpen meg kell felelnie.

Senkit nem biztatok arra, hogy teszkós gumit vegyen. Vegye meg azt, amelyikről úgy gondolja, úgy hallotta, hogy megfelelő.
Előzmény: topo (11409)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11411

Gondolom sokan vették az autót hitelre, annak is ott a nem éppen alacsony havi részlete, plusz vannak gyerekek is a suli is minden hónapban viszi a pénzt, sajnos vannak családok ahol igen is sokat számít egyszerre kiadni 20000-rel többet vmire. Mert ugye a plusz 20-tól az lehet már 50-60 ezer összesen. Általában a Thaliasok szerintem átlag emberek. Magamból kiindulva, ha egy kicsit jobban futna a szekér én is Megane-t vettem volna, de sajna csak 2,5 milka volt. Egyébként maximálisan igazad van, de lehet ilyen helyeken is kifogni jobbat jó áron, nyilván a márkás gumikkal nem veszik fel a versenyt, de a nyárinál mindenképpen jobbak.

 

Más:

Én is kipróbáltam a Logant. Maradok a Thaliánál, de kellemesen csalódtam. Kíváncsi leszek a tapasztalatokra, ha valakinek lesz. Ami biztos a Suzkit veri. Ami furcsa, az igazán olcsó változat tényleg szegényes, de a Laurete elég jónak tűnt nekem. Utasoldali légzsák minden felszereltségnél opció (40 eFt). A kidolgozás mindenképpen Renault, ha a tulajdonságai is, akkor nem egy rossz autó, persze nem is egy csúcsmodell, de ezen az áron szerintem elfogadható. 1,4-est próbáltam, a váltó furcsa volt kicsit, mert az nem a Thaliáé, de jól megy.

 

tocsesz

Előzmény: topo (11409)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11410

Ha valakit esetleg érdekelne:

 

A lejjebb említett mogyoródi gumis Barum Polaris 2 téli gumival felszerelt acélfelnit 66000 Ft-ért adja felszereléssel együtt/4 db (16500/db). Még van néhány garnitúrája. Én szerdán megyek.

 

Gumi: http://www.intergumi.hu/barum/polaris_2/

 

tocs

topo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11409

Téligumi.

 

Emberek, gondolkozzatok már el rajta,hogy ha 2.xx millió forintot adtatok az autótokért, akkor miért névtelen tescos,praktikeres téligumival akarjátok felszerelni.A drágább gumi igenis jobb, és ne mondja már senki hogy pl: az a 4*5e=20e ft fog hiányozni amivel többet adtok érte?

 

Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11408

Autótakaró

Csak régebbi tapasztalataim vannak egy sátorvászon és egy műanyag takaróval. (nem Thaliás idők.) Egyiknek sem volt váza, ami eltartotta volna a kocsitól, tehát nem volt sátorgarázs és a kocsi utcai parkolóban állt, ahol nincs foglalt hely. A problémák:

- Az érintkezési pontokon, sarkokon a fel-le húzások a festéket lecsiszolták.

- Ha induláskor nedvesen kellett összehajtani, nedvesen nem lehetett visszahúzni. (Próbálj meg zuhanyozás után, vizesen egy nadrágot felhúzni. Ugyanaz.) Nálunk minden reggel vizesek a kocsik.

- Egy idő után a nedves összehajtás miatt szaga lett.

- A csomagtartóban sok helyet foglalt.

- A műanyag a rádobált cigarettáktól kiégett.

- Eső után a szél alatta nem tudta eléggé szárítani. A pára meg persze alá ment.

- Fehúzni és lehúzni, szépen összehajtani, két emberes munka.

Én is csak akkor használnám, ha hosszabb ideig állnék és a takarót lenne hol megszárítanom.

üdv: Vulkan

Előzmény: mzdude (11398)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11407

Köszönöm szépen a számot, remélem hasznát veszem.

 

tocsesz

Előzmény: mcbutha (11397)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11406

Balesetmentes közlekedést kívánok az új "családtaghoz"!

Előzmény: vik70 (11405)
vik70 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11405

Üdvözlök mindenkit!

Szerda óta boldog Thalia - 1.4/8v RT - tulajdonos vagyok,igaz csak használtra futotta, de a választásba nagyon segített a fórum.Az első hozzástól elolvastam, mielőtt döntött

volna a családi tanács, az eddig megtett kb. 300km után elmondhatom nem bántuk meg.

Köszönet a pozitív és negatív tapasztalatokért.

sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11404

Off (félig, mert a Logannak mégiscsak van köze a Renault-hoz) Megnéztem, beleültem, ki nem próbáltam, mert sokan vártak rá, és nem volt időm.

Tömören: nem cserélném el a Thaliámmal.

Kicsit bővebben: szerintem a képeken kívülről jobban néz ki. Az első ülések kényelmesek, a műszerfalon a műszeregység még mutat vhogy, a többi felejthető, a középkonzol ronda, főleg alul az a zsigulis-suzukis húzogató. A hely nagyobbnak tűnik szerintem is a Thaliáénál. Csodák nincsenek, a mai világban ingyen sem adnak semmit, látszik, hogy hol spóroltak, s mennyit spóroltak ott, amit így nem is látunk.

Összegezve: ezért a pénzért nem rossz vétel ez az autó, s valószínűleg sokat el is adnak majd belőle. A fapados Suzukikat is rengetegen vették, pont az ára miatt (is), a Logan sokkal többet nyújt. De az is biztos, a Dacia "hírnevét" nehéz lesz tisztára mosni.

Ez a véleményem, lehet vele vitatkozni, de nem hiszem, hogy ebben a topicban kellene. :-))) (Legfeljebb nyitunk egy újat) On

stones Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11403
OFF van egy kitűnő állapotú eladó dízel  Opel Kadettem 300.000Ft-ért!
Előzmény: diesel_uberalles (11357)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11402
Akarom mondani az utánad hozzászólóval.
Előzmény: sfbukfenc (11401)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11401
Én sem ajánlom, arra jó, hogy a kempingben a fenyőfák alatt ne csöpögjön rá a gyanta, én is ezért vettem. Egyébként egyetértek az előttem szólóval.
Előzmény: mzdude (11398)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11400

Hi emberek.

 

Kicsit off, de kapcsolodik azért. Szoval voltam Logan tesztvezetésen. NEM konkurenciája szerintem a Tháliának.

 

1.6-os volt a vas amivel mentünk, szerintem hernye, de lehet csak nagyon +szoktam a dci-t :)  amin +lepődtem: van benne fedélzeti computer, elektromosan álitható a tükör, viszont nincs utasoldali lufi, és az ülés sem állítható magasságában, (ezt a körülményt nejem erősen sérelmezte is)  viszont álitható az üléstámla, olyan deréktámaszos. Tényleg nagyobb benne hátul a hely mint a Thalicsban, csomagtarto ugyanakkora kb. Elfogadhatoan meg van csinálva, én rosszabra számitottam,  sokan fogják venni a legolcsobb változatot szerintem, meg majd a dieselest ha lesz.  Nekem nem kellene, azért a Thalics az magasabb szintet képvisel.

 

Érdekes a hamutarto is: egy miniatür, kivehető kukás edény alakzat van a középkonzolba sŰlyesztve.

 

 

 

Biovadász Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11399
1-es pontod miatt szerintem nem jó.
barátom takargatta a kocsiját, de szottyos időben szépen lecsapódott belül a nedvesség. A takaratlan kocsik hamar megszáradtak, de a ponyva alatt akár egy hét szép idő ellenére is nedves volt.
Előzmény: mzdude (11398)
mzdude Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11398
Az aktuális Tesco reklámújságban van autótakaró, 4500 forintba kerül. Használ valaki ilyet? Szerintem, ha sokat áll a kocsi, akkor a téli olvadás/fagyás ciklusokban jót tehet neki. Viszont két dolog miatt lehet, hogy nem jó:
1.) Nem szellőzik (?) alatta kocsi, ezért lehet, hogy jobban berohad alatta, mintha szabadon állna.
2. Amikor felteszi/leveszi az ember, akkor az autón lévő porral, kosszal szépen össze lehet karcolni a fényezést.
Szerintetek?

Ja, van még akciósan fűthető üléstakaró (1600 Ft), hólánc (2500 Ft), magasnyomású mosó (családi házban lakók előnyben) (14000 Ft), akkutöltő (2500 Ft), Bosch ablaktörlő (2000 Ft).
mcbutha Creative Commons License 2004.10.16 0 0 11397

Egyik ismerősömmel megnézettem a mogyoródi gumis elérhetőségét.

Lajos gumis

tel: 0630-950-7945.

mcbutha Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11396

Iku.

megkaptam a szerelő cimét és elérhetőségét köszi. mcbutha.

mcbutha Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11395
kb. két héten belül megyek mogyoródra és a gumis számát felirom a fórumra.
mcbutha Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11394
 Sajnos a gumis telefonszámát nemtudom, és nem ott lakom. A felnit ugy vettem, hogy odamentem, és mivel nemvolt 3-4 napon belül meghozták. Egyébként ha viszed a gumit akkor is felszereli ha nem nála veszed. Azóta az van az autón auchanos kormorán gumival és minden tökéletes. 
tocsesz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11393

Lemaradt:

 

Ha tudsz tel. számot, azt is megköszönöm. Ez egyszerűbb emgoldás.

 

tocsesz

Előzmény: mcbutha (11389)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11392

Hi!

 

4000 Ft/db nagyon jó ár!!! 5.5 J*14' 4*100*60-as felniért. Neked ez útba esik? Ha igen nagyon megköszönném, ha megkérdeznéd, hogy ha viszek magammal gumikat és csak a felniket veszem ott, akkor is vállalják-e a felszerelést. Remélem igen, mert akkor megyek oda. :o) Eddig csak 10 eFt körül találtam felniket, sajnos sok helyen azt mondják, hogy a bontott elfogyott, az új meg iszonyatosan drága. Aproneten is kerestem, de szintén semmi.

 

tocsesz

Előzmény: mcbutha (11389)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11391
a montanánál már csak a rosava lehet gyengébb...
Előzmény: dohonyiz (11390)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11390

Sziasztok!

 

Köszi a Montana-s írásokat, nézek mást :o)

 

Bár, amennyi pénzem most van.......télen inkább pihentetem a Thalicskámat.

 

Zoli

mcbutha Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11389

 

Iku. Mivel én gödöllői vagyok engem érdekelne a megbizható szerelő neve, címe, bár szerencsére még nincs rá szükség, de sohasem lehet tudni. előre is köszi.

 mcbutha@freemail.hu.

  felnivel kapcsolatba a hozzászólásokhoz: m3-as mogyoródi lehajtó 150 méter a falu irányába 4000 ft. darabja a táliára való felninek. Mogyoródi és Szadai uti kereszteződés, Gumijavitó.

iMre Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11388

Montana .... elfelejteni !!!

 

Az uj Daciakat (meg a Logan-t is) ilyennel szerelik fel es nagyon gyengek. Pl. 20.000km utan sokkal jobban el voltak kopva mint a GY GT2 36.000-nel.

Mas: nyaron visit az utburkolaton 3km/h sebessegnel is - parkolodan valo manoverezes kozben ugralnak az emberek mert azt hiszik, hogy egy oriasi fekezes volt.

 

A csaladban harom vadi uj Dacia volt 2001 nyaran, mindharomnal ugyanaz a problema letezett - kizarva, hogy futomuallitasi gondok voltak.

Előzmény: dohonyiz (11381)
attys Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11387

Szia Diesel!

Esetleg én is tudok neked segíteni gyári,bontott alkatrészekkel.

 

Előzmény: diesel_uberalles (11386)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11386

Szia!

 

Köszi az infót, az alvázszámot e-mailben elküldtem.

Előzmény: johny123 (11384)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11385

Szia Zoli!

 

Biztos, hogy egy no name, román(!) téligumi a legjobb megoldás? Mit szólnál inkább egy jobb minőségű négy évszakos gumihoz, a mostani acélfelnikre szerelve? A régi GY GT2-t meg el lehetne adni, mivel a gumisok átveszik bizományba.

 

üdv: Vulkan

Előzmény: dohonyiz (11381)
johny123 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11384

diesel!!

 

az alkatrészek pontos beazonosithatósága miatt mindenképpen fontos lenne az alvázszám!

bal belső féltengely gumiharang:7000-ft

vezérműszett:23000-ft

a többi árát akkor tudom megmondani ha elküldöd az alvázszámot

 

 

szia

Előzmény: diesel_uberalles (11376)
johny123 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 11383

Szia Diesel!

 

Úgy látom van mindenem az autódhoz!

irj légyszi alvázszámot és ha aktuális megbeszélhetjük!

gyári alkatrészekről van szó-eredeti csomagban kb a gyári ár feléért!

 

üdv

Előzmény: diesel_uberalles (11376)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11382

Szerintem kicsit sok egy noname gumiért. Nézz át a gumis fórumra, ott kínáltak Debica Frigo-t meg Savat, igaz felnire szerelve 17-18e hufért. (ignis u.e. a mérete) Ez felni nélkül kb. 10e / db.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=100&na_step=50&t=9017159&na_order=

 

12404 hozzászólás.

 

Én is ilyen Debica Frigót veszek majd.

Előzmény: dohonyiz (11381)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11381

Sziasztok!

 

Kicsit visszatérnék a téligumis dolgokra:

 

A Montana gumival van valakinek tapasztalata? Ma láttam a Praktikerben, a 175*65 R14-es 9990/db. Mennyire éri meg szerintetek? és mennyire lehet megbízni egy olyan gumiban, amire az van írva, hogy "Származási hely Románia"?

 

Köszi,

Zoli

Iku_ Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11380
Hát monngggyuk  a csereautó az problemás. Nekem gödöllőn van egy jó szerelőm, aki ölég olcsón, nagyon jól dolgozik. Javít Audi A6 TDI-it is, szerintem a döci sem probléma neki.
Előzmény: diesel_uberalles (11379)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11379
A "nincs szerszámuk hozzá" dolgot persze a nagyobb műtétekre értettem, a fékbetét, olajcsere, sötöb persze stimmel, utánajárok.
Előzmény: diesel_uberalles (11378)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11378

Nem kötözködés, meg nem pálya széle. A legtöbb maszekkal eddig az volt a gond, hogy sikítva dobták el a telefont a dCi betűegyüttes hallatán, tekintve, hogy nincs szerszámuk hozzá. Egy vállalta volna, de drágább volt, mint a márkaszervíz. Szóval azért nem viszem máshova, mert eddig nem kaptam olyan ajánlatot (nem is nagyon kerestem), ami annyival olcsóbb lett volna, hogy váltsak egy olyan szervízről, ahol az alábbiakat megkapom:

 

- hibátlan munka

- pontosság

- plusz pénzt nem fogadnak el (máshol ugye ez evidencia, enélkül a normál szolgáltatást sem kapod meg esetleg)

- mindig kaptam csereautót (relatíve ingyen) (amire szükségem van)

 

Az általad említett szervizeket megkérdezem, és köszi, hogy szóltál róla :)

Előzmény: Iku_ (11377)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11377

Diesel!

 

 

Nem akarok kötözködni, meg a pálya széléről tudom könnyű....de! Miért márkaszervízben javíttatsz ilyen jellegű hibákat? 2 évesen már nem garis az autó, és töredék áron (alkatrésszel együtt) javítják nem márkaszervízek. Én eddig minden autómat csak a garancia miatt vittem márkaszervízbe. Akkor is, amikor éreztem, hogy pl. fékbetétet kell cserélni vagy megcsináltam magánban otthon, vagy egy sima autószerelőnél. Megvettema betétet oszt annyi. Ugyanez igaz a vezérműszíjra is. A megane klub honlapon találsz nem egy műhelyt, akik korrekt áron, korrekt munkák végeznek.

Előzmény: diesel_uberalles (11376)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11376

Szia!

 

Két első lengéscsillapító, ill. a váltónál vmi. gumiharang (jó, tudom, hülye vagyok az egészhez :), vezérműszíj szett (segédszíjakkal), ékszíj, féktárcsa, fékbetét, több pénz :)))

 

Köszi a segítséget!

 

Előzmény: johny123 (11374)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11375

Mert egy öreg, de nagyobb kategóriájú autóba szívesebben ölném ugyanezt az összeget. Kevesebbre számítottam, ezért sír a szám, ezért rinyálok. Meg azért, hogy ezt az összeget nem erre szántam :(

 

Másik csatorna:

 

A szervízben körülnéztem a butikos cuccok között. Amit láttam, attól kissé elszállt az agyam: a Renault modelleket meg lehet venni kicsiben, valag pénzért. Ez eddig szép. Thalia-t nem lehet kapni. Ez már nem szép. Viszont Dacia Logant igen. Ez már fáj. Komolyan nem értem. Ha még a Totalcar is jónak ítéli meg az autót, akkor vagy profilt váltottak és a Renault ennyit invesztál a történetbe, vagy tényleg jó... A hétvégén sajnos nem lesz alkalmam kipróbálni, így nem tudom meg azt, hogy van-e alapja annak, hogy fényesre nyalják mindenhol a Logant vagy csak a reklámhadjárat része...

Előzmény: mzdude (11373)
johny123 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11374

Szia Diesel!

 

ird le hogy mire lenne szükséged-megnézem neked!

vannak kb féláron gyári alkatrészeim!

 

irj

 

szia!

Előzmény: diesel_uberalles (11347)
mzdude Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11373
És miért jobb egy öreg autóba ölni a pénzt, mint egy újat rendben tartani?
Előzmény: diesel_uberalles (11371)
harrypoti Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11372
Sziasztok! Mi is megváltunk a család eddigi kedvencétől, nagyon szerettük. A 35 e km alatt igazából semmi baj nem volt vele. A motor remekül muzsikált, fékek 30 e km-nél még 90%-osak voltak. Remélem éppolyan hűségesen szolgálja új gazdiját, mint ahogy azt nálunk is tette. Sok-sok kellemes és balesetmentes km-t kívánok minden Thalicskás barátomnak. Über! Nagyon sajnálom! :(
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11371

Azt nem mondtam, hogy azon nem száll el semmi. Annál természetes, hogy költeni kell rá.

Előzmény: mzdude (11370)
mzdude Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11370
A motortartó bakot le kéne rendezned garanciába. Nekem a R5-ösön valami 12 év után ment szét. A lengéscsillapító meg a többi fogyóeszköz, azzal nem tudsz mit csinálni, esetleg körbe tudsz járni az autósboltokban, hátha be tudod szerezni olcsóbban. Szerintem öregebb autóval ugyanilyen bajok lesznek. Asszed azon nem fog kiszakadni egyetlen porvédő gumi sem?
Előzmény: diesel_uberalles (11352)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11369
Régi szép idők, úgy '93-ban 1200 Lada, alkatrészköltség nulla, mert Bp széle tele volt kidobott példányokkal, amikről bármit be lehetett szerezni. Csak pár évre rá kezdték el összegyűjteni, néhány példány évekig bírta egy helyben. :)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11368
Accord? :) Egy ismerősnek van egy frissebb évjáratú. Csak bőrfotelnek szoktam becézni :)))
Előzmény: Garfield007 (11364)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11367
Stiftem volt, köszi :))) 1.3 GC, 2000-es évjárat. Bukócső nem volt benne, viszont ment 180-nal, ha kivártam és nem jött kanyar :DD
Előzmény: bezsi1 (11366)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11366

Szerintem 1.3 suziban gondolkodj, 93-94-es évjárat! Fékbetét csere 110ekm-nél még nem volt szükséges, össz javítási költség: 1 db rsztábla-ízzó!

Csak az utastérbe szerelj bukócsöveket! :)))))

Előzmény: diesel_uberalles (11363)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11365
Tudom ez itt nem a reklám helye, ráadásul nem is vagyok érdekelt az eladásban, de... Lekentem WS Platinummal, ehhez adtak valami rovareltávolító spray-t is. Egy-egy vidéki út után a rovartetemeket befújom vele, megnézem a miniszoknyás lányokat és fél perc után könnyen letörölhető még a külső tükrőkről is, ami köztudottan a rovarok tömeges öngyilkosságának kedvenc színtere. :-))) Ha Boszi ezt a fél percet a fiúk megnézésével töltené, szerintem ugyanúgy működne. :-)))
Előzmény: Biovadász (11359)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11364

Gyermekkorom nagy kedvence a Honda Accord volt, de az mar eros tulzas lenne :-)

 

Előzmény: diesel_uberalles (11363)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11363
És miért pont gyermekkorom nagy kedvencét a "bőröndseggű" Ford Scorpio-t hagynánk ki? :D
Előzmény: Garfield007 (11362)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11362

Es ha mar lud, legyen telt! Suzuki Swift 1.0

Bar lehet vele viccelodni en is nagyon utalom szegenyt, de legalabb agyon se lehet utni 75e alatt :-)

Előzmény: diesel_uberalles (11361)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11361
Nanananaaa.... Szigorúan kettes, GTD Golf :) Azt tisztelem, maximálisan, annak ellenére, hogy rühellem a német autókat :)
Előzmény: Garfield007 (11360)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11360
Az I-es diesel Golfrol ne feledkezz meg :-)
Előzmény: diesel_uberalles (11358)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11359
"A viccet félretéve nekem azt mondták, hogy igen, csak a szélvédőmosó tartályát kell fagyállóval feltölteni, mert abban eredetileg "rovareltávolító" van."

Köszi.
Nekem valamilyen spéci rovarokat sikerült elütnöm, amiknél az evolúció már kifejlesztette a természetes ellenállást a rovareltávolítós ablakmosóval szemben... :)
Előzmény: Vulkan16V (11351)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11358
Respect :)
Előzmény: Vulkan16V (11356)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11357
Erősen gondolkodom egy "zőcséges" Mercin vagy egy "malacorrú" Passat kombin :DDD
Előzmény: Garfield007 (11353)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11356

Diesel - 75000 km.

Van valaki, aki már ennél is többet ment Thaliával? Hol tart? Tapasztalatok, költségek?

boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11355

:(

Azért egy 2 éves kocsitól még nem ezt várná az ember.

Előzmény: diesel_uberalles (11352)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11354
Ja-ja! A 2 év 3 hónapos kocsit hamarosan viszi 160.000 km-es szervizre!
Előzmény: diesel_uberalles (11350)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11353

Sziasztok!

Na megint csupa jo hirek... tudom nem nyugtat a hir diesel, de egy Saabot nem tartasz fenn ennyibol, foleg ha a regiekrol beszelunk...Megdobbento azert, hogy 75e km-t nem bir ki..

Ahhoz mar hozza voltam szokva, hogy egy 100e Ft-os digit gep nem bir ki evi tobb 10e exponalast, dehogy autonal is ez legyen a problema, hogy ha olcso, akkor csak finoman es keveset szabad hasznalni...

Jo mondjuk nekem valahol megnyugvas, mert en 75e-t durvan 5 ev alatt teszek majd bele, de akkor is...

Be kell latni nem igazan munkaeszkoz a puposunk.

Mondjuk ha nekem melozni kellene, biztos nem renault-ot vennek, akkor megszakadna a szivem es egy nemet verdat tartanek, azt is hasznaltan megveve...

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11352

A kevés agyammal megint kihagytam vmit:

31-én lesz 2 éves...

Előzmény: boszi70 (11349)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11351

Fagyállónak kérted? :-))) "Télálló kocsit kérek!" :-)))

A viccet félretéve nekem azt mondták, hogy igen, csak a szélvédőmosó tartályát kell fagyállóval feltölteni, mert abban eredetileg "rovareltávolító" van. De mondjuk egy kútnál a hütővizet a biztonság kedvéért meg lehet méretni. Hűtővíz, ablakmosó, ... más "levek" nem nagyon lehetnek benne.

 

Előzmény: Biovadász (11344)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11350
Évi 70e??? Nem piskóta... Nekem éves szinten 39e a futásteljesítmény.
Előzmény: boszi70 (11349)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11349
Diesel, ha már te is bedobod a törölközőt! Annyit gondolkodtam én is, hogy az aki nem csak a háztól-munkahelyig használja a kocsit, annak ugyan mennyit bír ki a kocsi. Mondjuk a férjem km-it bírná-e? (évi 70.000). Úgy látszik Te igazoltad, hogy NEM. Azért ez a tény szomorú! Hány éves most a kocsid?
Előzmény: diesel_uberalles (11347)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11348

Hűha...... ez komoly? A múltkor a férjem kocsijának az izzóját cserélték ott, azért mertem ajánlani. Na akkor elkerüljük őket, de jó messzire!

Előzmény: csipeti (11346)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11347

Egy izzócsere után az ember rögtön orvosnak érzi magát. Most nem mondom meg melyik szakterület :)

 

Félretéve a hülyeséget, asszem nálam most szakadt el a cérna. Tegnap reggel 75e km-es szervíz, átvizsgálás. Ehhez képest ki kellett cserélni a motorbak "gumicsont" részét, fékbetét csere (45e-nél cserélve). Klíma takarítással, egyéb szöszmötöléssel 52000 HUF. A java csak most jön:

- lengéscsillapító folyik

- vmi gumiharang szintén csütit mondott szerdán.

 

Úgyhogy ezzel az átvizsgálással meg a 90e km-es szervízzel több, mint 200e ft ugrik. Ennyi. Most faxoltam a Renault Creditnek, hogy diszkontáljuk a hitelt, az autó megy. Veszek inkább egy öreg autót élem az életem. Más egy Saab-ra nem költ ennyit...

 

Bocs a hangulatrombolásért, de most kellőképpen kiborultam, mert szeretem ezt az autót, minden hülyesége ellenére, de ezt nem tudom tovább finanszírozni. Remélem a hitel kifizetése után még marad annyi, hogy vegyek egy használható autót.

csipeti Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11346

Ha rám hallgattok (főként Szegediek) a Kovács környékére nem mentek. Ekkora széhámost még nem hordott föld a hátán. Több, független és objektív forrásból tudnék történeteket mesélni (általuk eldugva beszerlet, másnap reggelre kiszerelt hifi, kétes rádiók, stb...). Én nem ajánlom senkinek, pláne forgalmival, kulccsal otthagyni náluk a kocsit.

Bocs, ha nagyon negatív voltam, de szerintem sajna tényleg ilyenek. 

Előzmény: boszi70 (11341)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11345
:))))))))))))))))) ez nagyon tetszett!
Előzmény: Vulkan16V (11343)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11344
jut eszembe, a nyáron vett thalia fagyálló? :)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11343

Szia Boszi!

 

A szervizekben fel vannak a koszos kocsikra készülve. Azért szokták az ülést valami szövettel letakarni, hogy a ruhájuk ne legyen koszos tőle. :-))) Bocs a poénért, de nagyon feladtad a labdát.

 

üdv: Vulkan

Előzmény: boszi70 (11341)
iMre Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11342

En fel oraja csereltem ki, nem volt nagyon komplikat. Egy kis kezugyesseg az egesz, hogy ugy illeszd az egot a foglalatba, meg ugy csavard vissza az egeszet a helyere, hogy kozben ha lehet semmihez se erjen az uj ego (foleg a kezhez ne).

Bosch H7 12v/55W antiUV egot vasaroltam (a regi Osram volt) valami non-stop autosboltba es ~1.200ft-ot fizettem erte.

Előzmény: sfbukfenc (11329)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11341

Tadammm!!!!! Egy újabb szegedi! Mini-thali? Egy kávé közben?

 

Szegeden csak 1! helyre tudod vinni márkaszervizbe, bár egy égőcserét máshol is megcsinálnak. Sőt a Kovács autóházban veszed be is rakják.

 

Most a szervizben biztos nincs autómosási akció! Én céloztam rá, hogy egy kicsit(?!) koszos a kocsi, de azért remélem nem zavarja őket javítás közben? Hát nem zavarta őket! Úgyanolyan koszosan adták vissza. :(

Előzmény: BLC (11336)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11340
Előzmény: BLC (11339)
BLC Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11339

Látom szépen kifejlődtetek.

Ha jól látom nincsennek fönn az opusztaszeri fotók :(, pedig az volt az ős tali ;)

Előzmény: v__tibor (11338)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11338

Utolsó látogatásod óta (január) 3(három!) is volt ... :-) A következő az igények alapján valahol a Dunántúlon lesz, de bármilyen spontán esetleg régiós mini-thali lehetséges, a résztvevők lelkesedésén múlik.

 

Látogass el errefele is ...

Előzmény: BLC (11336)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11337
Na azért nem lesz az olyan könnyű...
Előzmény: sfbukfenc (11332)
BLC Creative Commons License 2004.10.14 0 0 11336

v__tibor!

 

Kicsit el voltam veszve. Jut eszembe volt vagy mikor lesz Talicska találkozó? Vagy már letetettek róla.

 

Amúgy lassan közelítek a 20e km-hez és el kéne menni a Renaulthoz egy kis átvizsgálásra akkor kicseréltetem az izzót is. Most nincs akció véletlen a szegedi renaultnál, hogy autó mosás vagy ilyesmi.

Előzmény: v__tibor (11335)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11335
Áááá ... megint feltünt egy fehér holló! Üdv Néked! Rég jártál erre, s ha nem vigyázol, hamarosan meglesz az idei 5. hsz-ed is. :-))))
Előzmény: BLC (11328)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11334

:-)))

 

:-))))))

Előzmény: R5TL (11325)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11333

Na hallod, ezzel én is tisztában vagyok  -ezért is tettem  pár pontot a mondat végére.....   :)

 

Előzmény: mzdude (11327)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11332

Fogalmam sincs, mennyire egyszerű, mert még nem kellett cserélnem, de holnap azért ismegnézem, hogy kell.

De, hogy őszinte legyek, szívesen szenvednék 3/4 órát a saját Megane-on :-))), csak erre az érzésre még pár évet várnom kell. :-(((

Előzmény: Iku_ (11331)
Iku_ Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11331
Jó nektek hogy a Thalián ilyen egyszerűen megy még a csere. A megane II-ön már nem csinálnád meg az út szélén, de még otthon játszóruhában is kb. 3/4 óra :(
Előzmény: sfbukfenc (11329)
BLC Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11330
Kösz az ötletet! Akkor megnézem, hogy és hogyan.
Előzmény: sfbukfenc (11329)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11329

Nyugodtan cseréld ki. Az autó könyvében biztos le van írva, hogy kell.

Gondolj bele: megállít a rendőr, hogy nem ég a tompított, s nem enged tovább, míg ki nem cseréled. Kihívnád a sárga angyalt? :-)

Izzót ne a benzínkúton vegyél, a H7-s a www.homasita.hu -n 710Ft, a MOL kúton kb. egy ezressel drágább, ennyiért vettem még az előző autómba.

Előzmény: BLC (11328)
BLC Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11328

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kiégett a jobb első lámpa ízzom. Ezt én házilag megpróbáljam kicserélni, vagy vigyem valamelyik szegedi Renault képviseletre. Ja és cirka mennyire jön ez ki sac/kb?

 

 

udv.: BLC

mzdude Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11327
Autószerelő, gumis, műszaki cikk eladó stb. mindig azt mondja, hogy az ő kocsijában/kocsiján/nappalijában stb. is pont az van, amit éppen nézel, és hidd el, kurvajó, nyugodtan megveheted.
Előzmény: Pax2 (11326)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11326

Mohácson van egy gumis, és az  9.100.- ért adja ezt az eurotec gumit akcioban. Katalogusbol néztük ki az árat! Élőben nem láttam még a gumit, mert még akkor (3 hete) nem volt neki, de fog kapmi azt mondta. Érdeklődtem a minőségről, állítolag az ő kocsiján is az van télen....

 

Tagsági nekünk is megérkezett a mai napon! 

Előzmény: stones (11324)
R5TL Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11325

Ó, kössz szépen!

Én is csak lelkes amatőrként ugatom a témát. :)

 

Passziva, már megint honnan vetted ezt az "információt"?

Sok ilyened van még?

Előzmény: v__tibor (11316)
stones Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11324
téli papucs Tháliára: Eurotec Snowwolf (Continentál kis testvíre) 10XX0 Ft-ért? Ismeri valaki ezt a gumimárkát?
stones Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11323

ott, valóban! akkor

azonos húrokat pengetünk...

Előzmény: v__tibor (11321)
passziva Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11322

 

 

az nagyon jó ár. én vidéken 3 éve 9000ert vettem.

Előzmény: zsuga666 (11320)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11321

Stones!

Pont ezt írtam a metszéspontról a 11308-ban (reagálva Passziva 11306-jára) ...

Előzmény: stones (11319)
zsuga666 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11320
Megnézegettem. Idén 11.670 HUF a DAYTON téli guma a tavalyi helyen.
stones Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11319

Kedves v_ tibor!

 

a két görbe (kW és Nm) metszéspontja irreleváns. Ha más léptékkel skálázták volna az egyiket, máshol lenne a metszéspont. Nem is érdekes pont az :-) ,viszont

 a max. nyomatékhoz tartozó fordulatszám környékén kellemes autózni.

Előzmény: v__tibor (11311)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11318
Igazad van... amiket én nézegettem a traktoroknál, azok sokkal pontosabban vannak ábrázolva
Előzmény: v__tibor (11316)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11317
Nem mértem le, de kb max 1,5 m (kéteres, amire könnyű a csatlakozót aplikáni) - lásd ennek a végén: http://kep.tar.hu/v__tibor/index.phtml?aid=27629963
Előzmény: gvidor (11315)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11316

Annyi még, hogy egy adott fordulaton a motor által leadott P teljesítmény (LE azaz kW) és az M nyomaték (Nm) szorosan összefügg: P=M*2*pi*n , ahol "n" a fordulatszám 1/sec-ben megadva (a grafikonos 1/perc helyett, azaz osztani kell 60-nal). Tehát pl a korábban felrajzolt, vagy katalógusokban feltüntetett kW és Nm görbék egymásból számíthatók (ne feledjük, hogy a P wattban jön ki, s a görbe kW-ot mutat). Ezért van, hogy ha pl egy motornál tuningolunk a pacikon, a nyomaték is arányosan "tuningolódik".

 

Az optimális pontok ügyében R5TL kompetensebb nálam ... :-))

Előzmény: v__tibor (11311)
gvidor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11315

Köszönöm!

 

Kábel kell? Valamilyen vezeték?

 

Gvidor

Előzmény: v__tibor (11314)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11314

http://www.tar.hu/v__tibor/NTC/NTC%20karakterisztika-teszt.xls

 

- 1 db 2,2 kOhm-os NTC - Pl Philips, lásd Katalógus adatok (2322 640 ...) munkalapon

- 1 db 390 Ohm-os ellenállás

- 1 db 33 kOhm-os ellenállás

 

Beszerzés pl: www.ret.hu

Előzmény: gvidor (11313)
gvidor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11313

Szia!

 

Tudnál akkor segíteni, hogy hová érdemes fordulni alkatrészekért?

 

Gvidor

Előzmény: mynames (11307)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11312

Halihó Mindenkinek!

 

A Fórumon különböző véleményeket olvastam téli gumiról, árakról, beszerzési forrásokról. Nekem nem igazán szimpatikus az őszi-tavaszi szerelgetés, centírozás, tárolási gondok, esetleg plusz felnik vétele. Van köztetek olyan Thaliás márkatárs, aki négy évszakos gumival jár? Bevált? Jó megoldás lenne?

 

üdv: Vulkan

v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11311

Nem hiszem, hogy kb ugyanott lenne az"optimum" a benzinesnek, mint a dieselnek. Meg a másik két benzinesnek nem is oda tették a metszéspontot ...

 

Renault 1.4-16v

 

1.5-dCi (65LE)

 

1.6-16vEz a fekete az 1.6-osé

Előzmény: gabocsiga (11310)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11310
Azért nem egészen... Mert adott fordulaton van a max nyomaték, ebből következik hogy azt a fordulatgörbéhez rajzolják.
Előzmény: v__tibor (11308)
Laja73 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11309
Téligumi: darabját 8790,- forintért vettem januárban (Auchan v. Tesco), teljesen meg vagyok elégedve vele. Noname gumi, de ahol mások csúszkáltak, ott ez fogott. Biztos nem a legjobb, de a téli gumi legfontosabb kritériuma, hogy téligumi legyen. Onnantól meg már a plafon a csillagos ég, de olyat úgysem gyártanak, amitől tükörjégen is lefejelnéd a szélvédőt.

Tagsági megjött, köszi!
v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11308
NEM! A két diagram csak egy felületre van rajzolva. Bal oldalon a teljesítmény (kW), jobb oldalon a forgatónyomaték (Nm) van feltüntetve, de ezek egymáshoz képesti beosztása és helye a diagramszerkesztő önkényén múlik.
Előzmény: passziva (11306)
mynames Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11307

gvidor !

 

Megspórolok neked egy utat. A Conradban csak vízszintes fejmozgatás volt a hőmérőhöz kellő alkatrészekkel kapcsolatban.

 

Üdv: mynames

passziva Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11306

 

erről a diagrammrol jutott eszembe:

 

ugye ahol a teljesitmeny es a loero vonala metszi egymast, jelen esetben kb. 2400 fordulat, kb. ott érdemes váltani az optimális teljesítményhez??

 

most nem a padlógázas 13 mps 100ragyorsulasrol beszelek.

Janfield Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11305
Köszi a tippet!
Előzmény: TUZI (11297)
virgoncz023 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11304

Téligumi ügyben én is körbenéztem a neten, eddig ez tűnik a legjobbnak, és vidékre is szállítanak bruttó 2ezerért! Érdemes körbenézni, mielőtt 17rugót fizettek egy olyan gumiért, ami Pesten csak 12...

 

INTERGUMI

 

 

üdv,

 

v.

v__tibor Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11303

Kb 5600 körül ...

 

Renault 1.4-8v

Előzmény: Filburt (11302)
Filburt Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11302
Egy 1.4-es 8-as Thalia milyen fordulatszamon adja le a legjobb teljesitmenyet?

Koszi,

Filburt
zsuga666 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11301

Hali !

Ne hagyjuk magunkat Klubtársak ! T.ilik tavaly 9.200 ft-ért bírtam Dayton gumát venni. Az is igaz, hogy tudok olyan vidéki gumást, aki erre a helyre jött feltölteni a készleteit, miután kifogyott az övéje. Itten +vette ennyié, ottholt + jól eladta 16 rugsiért, a környékbeliekhez mérten ócsón. Ez a priznic. Nekünk viszont biztos nem üzlet 17-18 rugóért gmizni. Lassan úgyis elárasztanak minket a különböző akciós ajánlatok.

 ÜBER !!!

Megjött a tagságim. Köszönöm!

Előzmény: mynames (11278)
passziva Creative Commons License 2004.10.13 0 0 11300

 

 

Már hogyne lenne autom, most egy nexia van.

Ez a nyolcadik autóm..

 

 

Nem tudtam, hogy ide csak thaliatulajdonosok írhatnak. Nem teljesen tiszta, hogy mi a gond a kérdéseimmel, felvetéseimmel, én azt hittem, hogy a fórum arra van, hogy megvitassuk a felmerülő kérdéseket, segítsük egymást amiben lehet (márkabirtoklástól függetlenül). Lehet, hogy tévedtem? Nem fikázni jöttem a rönyót, a második autóm nekem is az.

 

 

Amugy, hogy miért írok ide, mert mondjuk érdekel a thalia, gondolkodom a vételén, és miután ráérek még a vásárlással, passzivaként aktívan részt veszek a fórumon, hogy jól dönthessek majd később, nem akkor akarok futkosni, rossz döntést hozni pl. a motorválasztásban.

A másik indok amiért itt ragadtam, mert a társaság levelezési szinte megfelelt, sőt tetszett, sok más fóruméval ellentétben, és remélem ebben nem kell csalódnom.

 

 

 

mzdude Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11299
Tényleg, passziva, te vettél már valamit, vagy csak a szót szaporítod?
attys Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11298

Sziasztok!

 

Csak érdekességképpen írom:

Képzeljétek ma elvittek az orrom elől egy dci talicskát klímával 2004-est 2.1 millért.

Kiver a víz.:)

Jah? 6800 km-rel.

TUZI Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11297
Hy.

Tháliáról nem tudok, de nekem 1,6-os 8V motorom van a Meganban és pár éve gázzal járok. Létezik (nekem is az van) pótkerék helyére szerelhető tartály. Ha igazán érdekel szerintem néz át IDE
Előzmény: Janfield (11283)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11296
Ja, es nagyon figyelek Thalia felszereltseg ugyben...
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11295
Eszembe jutott valami, a beirasokrol... Van uj Lada, kartacs, csipd meg azt... komolyan mondom rosszat nem tudnek mondani rola...
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11294
bukfenc, ne irigyeld... :-)
Előzmény: sfbukfenc (11293)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11293
Meg kellene változtatnod a nickedet "aktiva"-ra.  :-))) Nem Thalia tulaj létedre Te írsz legtöbbet a fórumba. Tényleg, munkaidőben csinálod? Vagy ennyi időd van otthon?  Mindkét esetben irigyellek.
Előzmény: passziva (11292)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11292

 

 

dehát van

Előzmény: v__tibor (11291)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11291
Ez most hogy jön ide? A Thalicsokban nincs ilyen. Csak nem magasabb kategóriákban gondolkodsz? Először arra kéne pontot tenni, hogy legyen valami az ujjad végén ... :-)))
Előzmény: passziva (11288)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11290
Az nekem olyan, mint az autómata váltó.
Bármilyen profi, sose töröl úgy ahogy én szeretném. :)
Előzmény: passziva (11288)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11289
Ez is csak arra jó, (szerintem) hogy többe kerüljön az autó! Neked nem kellene, de sajnos az opció tartalmazza, nélküle meg nem lesz autód! + több hibalehetőség
Előzmény: passziva (11288)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11288

 

 

nagyon jo, errol jut esezmbe mire jo az esoerzekelos ablaktorlo?

azert fizetni hogy automatikusan mukodjon az ami az ujjam vegenel van?

bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11287
Kellemes ... :-(
Előzmény: csipeti (11286)
csipeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11286
És még az eső is elkezdett szakadni...
Előzmény: bezsi1 (11284)
gvidor Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11285

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szülségem. Nem vagyok egy nagy műszaki zseni, és elolvastam ugyan a hőmérő beszereléséről a beszámolókat, megnéztem a képeket, de nekem sajnos ez kínai.

Ha lenne esetleg valaki aki segíteni tudna, vagy legalább  leírnátok, hogy a boltban (mondjuk CONRAD) szó szerint (mint egy óvodásnak :-) ) mit kell kérnem! Esetleg egy barátom segít a beszerelésben, de még megveneni sem tudom a kellékeket!

Tudnátok segíteni?

 

Előre is köszönettel:

Gvidor

bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11284

Ne is mondd!  1 fok volt!

Előzmény: ÖregMackó (11282)
Janfield Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11283
Tud, vagy hallott már valamelyikőtök arról, hogy Thalia-t átalakítottak gázüzeművé? (A csomagtartóban mondjuk lenne rá hely)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11282
Sajnos villogott reggel a C betű a hőmérőn :-((
Janfield Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11281
Ezt már én is tapasztaltam!
Előzmény: bezsi1 (11264)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11280

Nézd, én meg használt autót nem vennék lejárt garival.....ki tudja, az előző tulaj hogyan, milyen stílusban vezette, hol járkált vele, milyen rejtett hibái vannak, stb.

 

Megveszed 1,5 milláért, és esetleg rá kell költened 3-400 ezret, majdnem ugyanott vagy, mint egy középfelszereltségű új autóval........

 

Ellenpélda is van azért...:

 

A feleségem tesója most vett egy 4 éves Cliot (metálfekete, Expr. felszereltség, 1.2-es motorral) mázlija volt, mert tök jól műxik, nincs semmi baja. Ja, és 900ezerért vette meg! :o)

Előzmény: passziva (11277)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11279

Valami szöget ütött a fejembe!

Előzmény: Az ülés alatt a csati kilazult, serv+légzsák világít

ügyfélszolgálatos hölgy kérdése: hány km van az autóban, mert van benne valami, amit a 15e-s szerviznél/átvizsgálásnál  buherálnak  hogy a tulaj biztosan vigye szervízbe ha a km ott van!

 

Elvileg akkor van benne vmi?

 

 

mynames Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11278

Dohonyiz!

 

A másik fórumon a A6V6 vagy Gumimi  ~11600 Ft-körül hozza ezt a Daytont (175/65 R14)

 

Üd : mynames

Előzmény: dohonyiz (11269)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11277

 

 

komolyan el kezdtem azon gondolkodni, hogy érdemes-e megvenni az új thaliat 8de mondhatnék bármilyen autót).

 

 

hisz 16V-s motorral 2,5 évesen, 50ekmrel 1,6mftért kapok használtat.

 

 

a garancia ugy sem ér semmit, mert ha beviszem a kereskedésbe javítattani, csak még jobban elszarják.legalábbis ez jött le nekem eddig.

 

és még van pofájuk +2 évet 99eftert adni:((

gabocsiga Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11276
Nem értem.. A dayton az isten?? Szerintem az mp58 legalább olyan jó, és nem kerül többe...
Előzmény: dohonyiz (11269)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11275

 

 

ja, nekem is volt beheggesztett ülésű zsigám:)

Előzmény: bezsi1 (11273)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11274

Olvastam a válaszodat, és enyhén elmosolyodtam! :)))

 

Előzmény: boszi70 (11271)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11273

Köszi!

 

Csak nehogy úgy járjunk 1x, mint az első OFF Trabimnál ON, hogy menet közben minden átmenet nélkül hátradölt! Hát mit mondjak,... nem volt 1 kellemes érzés!

Előzmény: ÖregMackó (11270)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11272

V__Tibor!

 

A rönós ismerősömet megkértem, nézze meg a fűthető tükör aktion-t!

 

Nos: 1 db kb 10.e ft, és ami legjobb, darabonkét kb.5.e-t kötik be! Nem aprózzák el!

boszi70 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11271
Igen! Nekem is ilyen. Elmesélték a szervizben, hogy hogyan tudnák megjavítani, és amikor annál a résznél tartottak, hogy "...akkor szépen lefejtjük a szivacsot...", akkor mondtam, hogy köszönöm nem kell.
Előzmény: bezsi1 (11264)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11270

Helló!

 

Nekem is lassan dől hátra és a régi OFF FOrdom On is ilyen volt, ott már megszoktam. Tettem a tekerőre fehér javítófestékkel egy jelet és amikor már látom, hogy jócskán elfordult a kerék visszatekerem. Szerintem ez csak a szerkezet felépítése miatt van nincs retesz csak egy kerék amivel egy rudat állítasz olyan lehet mit ha a kerékkel forgatod a kormányt ez oda vissza hat csak jóval nagyobb erő kell hogy a támla forgassa akereket mint a kerék a támlát. Rázós úton inkább dől mert a test is rezeg és lökdösi a támlát persze hogy hátradől. Érdekes hogy a leírás úgy említi a támla állítását hogy ki kell húzni a gombot (vagy be kell nyomni) és úgy lehet tekerni, lehet hogy abban a kiadásban még reteszelve volt ebből meg már kispórolták.

 

ÖregMackó

Előzmény: bezsi1 (11264)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11269

Azért az az y2000 nem semmi bóóót.....

 

175X65 R14 Dayton gumi 17e körül van/db......

Felnik meg olyan 30ezertől......

 

Hát inkább ott hagyom a garázsban télre az autót úgy néz ki....

Előzmény: passziva (11258)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11268
Ilyen volt ez kezdetektől, csak mivel megfogadtam, hogy nem rohanok a szervizbe csip-csup ügyekkel, megvártam az első nagyobb gondot, na és akkor gondoltam ha már itt van nézzék meg azt is. Nem is az bosszant, hogy ilyen, mert már megszoktam, hogy a bal kezemmel lent fogom a kormányt, és akkor nem érződik a különbség, hanem hogy ez azért nem egy olyan hiba amit hetekig keresni kell, és az többszörös diploma kell a megjavításához!
Előzmény: Garfield007 (11261)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11267

bezsi, volt mar rola szo valmikor regebben, meg nem szuletett megoldas, ugy emlekszem... nem egyedi a dolog, pl. nalam is van...

R5TL, eljenek a hozzaerto gumisok! amugy csak eletekkel jatszanak...

Előzmény: bezsi1 (11264)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11266

Tényleg nagyon rendes vagy. és köszi!

 

A jelenség a következő:

A kocsi nem mászkál rendesen egyenesben lehet tartani -legalábbis eddig, mert a pénteki állítgatás után ez is vacakabb lett, de még tűréshatáron belül van-, csak ferde kormánnyal. Ha mindkét kezem ugyanarra a pontra teszem, mondjuk pont a keresztrészre, akkor a bal kezem kb 1.5 cm-rel feljebb van.  :(

 

Előzmény: v__tibor (11231)
R5TL Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11265
Még egy kis adalék a kormány félreálláshoz: Én a Cliomat kb 3 éves korában elvittem futóműveshez. Nem kellett volna... Gondom ugyan nem volt vele semmi, nem állt ferdén a kormány, nem húzott félre, nem kopott félre a gumi, egyszerűen csak a budapesti utakon eltöltött 75.000 km és 3 év miatt gondoltam megnézetem, okosok szerint úgyis legalább évente meg gumicserekor érdemes megnézetni, beállíttatni. Ja, és egyszer fogtam egy akkora kátyut a jobb elsővel, hogy a gumi ment a kukába, javítani sem lehetett. Na, a futóműves méregetett, majd állítgatott. Ennek hatására a kormány totál ferdén állt utána (de nem húzott félre ay autó). Mivel láttam, mit csinált (a jobb első összekötőt "vette rövidebbre") és ugyanoda visszavinni nem tudtam, bár nem is akartam, fogtam magam és én vissztekertem az anyát oda, ahol eredetileg volt. Azóta a kormány újra egyenes, nem húz félre, gumi nem kopik félre, minden OK. -Ezzel nem azt akarom mondani, hogy essetek neki s.k. szemre beállítani, csak úgy elmeséltem okulás képpen.- Egyébként nincs harag, csak talán jobb lett volna minden "érdekes" véleményre azonnal egyenként reagálni, megvitatni, akkor nem gyűlt volna fel egy rakás gőz bennem sem. :)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11264

Üdv Mindenkinek!

 

Az üléssel kapcsolatosan nekem is van 1 észrevételem!

 

Nem tudom, Ti tapasztaltátok-e, de nekem néha az az érzésem, mintha dőlne hátra, és mindig vissza kell állítanom! Valakinek nem volt hasonló problémája?

Ja, és nem szoktam piszkálni!

Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11263
Hajra Mari neni! :-)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11262

 

 

ez hihetetlen!

 

 

minden tiszteletem a kitartásodé!

 

 

csak keményen!

Előzmény: boszi70 (11260)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11261

boszi, koszonjuk a beszamolot, ujabb adalek a renault hozzaerteshez :-)

a kormanyod mitol allt jobbra? egyszuer csak fogtam agat es lekonyult jobbra?

Az ules, na ez nehez kerdes, sajna tenyleg ilyen...

Előzmény: boszi70 (11260)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11260

Ööööö....... szóval! Már a múlt héten pénteken ott voltam, de gondoltam nem húzom fel magam mégegyszer miközben leírom a tapasztalatokat. Nagyon meglepődtem volna, ha elsőre sikerül minden (ennyire szerethetnek a szervizben, hogy visszavárnak? Pedig már megtanulhatták volna, hogy én az a fajta vagyok aki addig visszaviszem amíg meg nem csinálják rendesen)

A hibalista, és elháritása a következő volt:

1. Hiba

       Hidegben nehezen indul

1.Megoldás

     "Nem tudjuk,mit csinált a munkatárs, mert mire átvettem az autót lejárt a    műszakja"

(Szerintem: semmit)

 

2.Hiba

     Kormány jobbra áll

2. Megoldás

    "tessék használni, majd meglátjuk, hogy jó lett-e!"

(ugyanolyan, sőt a futómű már nem olyan pontos)

 

3. Hiba

     Az üléstámla lötyög

3. Megoldás

     "Hozok egy másik thália kulcsot, és megnézzük annak milyen!"

(be kellett ismernem, hogy ez bizony ilyen, de megnéztem egy cliót annak aztán lehetett rángatni meg sem mozdult) "Hát igen nem clio ülés van benne!"

   

Na ezek után gondolom sejtitek mennyire örülök egy újjabb látogatásnak!

 

Előzmény: Garfield007 (11222)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11259

 

 

előzőhöz: az y2000 4et ad 3 araert

 

kb. 47000be van a 4 gumi.

 

 

ha gondolod megnezem ott ahol én vettem anno a sajátjaimat, hatha jobb az ar.

 

nekik nincs weblapjuk.

passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11258
Előzmény: tocsesz (11228)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11257
Előzmény: passziva (11256)
passziva Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11256

 

 

nem osztok én semmit.

 

 

a kormányösszekötő beállítás hibája más tünetek is okoz, és itt boszi ezeket nem említette (félrehúzás, félrekopott gumi,...)

 

 

neked is a legjobbakat!!

Előzmény: R5TL (11227)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11255
Köszi a tippeket kuplungakadás ügyben, remélem nálam is a szőnyeg volt a hibás.
Nem gyári csak tesco gazdaságos (kék csíkok nélkül), de nem nagyon csúszkál szerencsére.
mynames Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11254

Sziasztok!

 

OFF:

Itt egy kis kérdőív, aminek a nyereménye nagyon aktuális.

 

Nyerj az Abroncs Kereskedőház ( http://www.auto-world.hu/ )felajánlásában egy 40 000 Ft értékű vásárlási utalványt, amely beváltható az Auto World áruházban gumiabroncs, felni vásárlásakor!
Beküldési határidő: 2004. november 9. Sorsolás: 2004. november 11.
Részletek ( http://www.webnyertes.hu/?jatek=78 )

 

Nekem sajna nem tölti be az oldalt (csak a kérdőíves részt) :(

 

Üdv: mynames

v__tibor Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11253
No problem, még tudok a sorok közt olvasni ... azért előszörre egy picit mellbevágott :-)))
Előzmény: Garfield007 (11252)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11252
v_tibor, bocsi, tenyleg felreertheto voltam, sorry :-)
Előzmény: v__tibor (11250)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11251

"mikor ott allsz a kasszanal es ki kell csengetni a lovet"

 

Valóban ez a legkellemetlenebb része a dolognak ... :-)

Előzmény: Garfield007 (11247)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11250

... már kezdtem magamra venni a 11244-et :-)))

 

Nem szeretem a személyeskedést ;-)

Legyenek problémák, nézeteltérések, a fontos az, hogy oldjuk meg őket! Ha lehet, akkor higgadtan ... azért én is néha kieresztem a gőzt :-)

Előzmény: Garfield007 (11248)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11249

Szia Diesel,

 

Akkor már kettő visszejelzésed van tagsági ügyben, én is megkaptam tegnap, Köszönöm!

 

Zoli

Előzmény: diesel_uberalles (11241)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11248

sP, passziva kartacsot nem ertem neha, ennyi a tortenet... bocsanat ha valakit sertett a stilusom, nem igy szantam, csak a hangnem lepett meg...

srf, de minden nap? :o)

Előzmény: sP (11245)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11247
v_tibor, nem is vitattam, hogy nem minden meddo befektetes, csak kicsit a 80e koruli arat keveseltem... ilyen alapon az auto sem meddo befektetes, ha eladod az aranak egy reszet viszontlatod :-) csak eppen mikor ott allsz a kasszanal es ki kell csengetni a lovet, nem nyugtat, hogy majd lesz neked jobb is, ha visszakapsz belole :-)
Előzmény: v__tibor (11226)
srf Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11246

Nyugalom, Garfield007 ma bal lábbal kelt, és hát ahogy nézem bal lábbal is feküdt...

 

;))

 

srf

Előzmény: Garfield007 (11244)
sP Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11245
Ennyire nem kellene dühöngeni. Nyugi! Más úgy állítja el a futóművét, ahogy szeretné. Viszont nem lenne jó ha meghonosodna a lehülyézzük egymást stílus. Én még azt sem értem, végül is kire vagy dühös. De ez az én bajom :-)
Előzmény: Garfield007 (11244)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11244

Sziasztok!

Na kicsit lenyugodtam, probalom kicsit finomabban megfogalmazni a gondolataim, mint tegnap elnemkuldott uzenetemben...

v_tibor, aki kicsit is ert az autokhoz, legalabb latott mar AM, vagy hasonlo autos ujsagot, az nem ir ekkora hulyesegeket...

eloszor diplomatikusan lehulyez, aztan elojon a minden gumis hulye es geci adocsalo szoveggel. Valoban nekem szerencsem van gumis havernek sosem fizetek, de ha azt szeretned 7 peldanyos szamlat ir, csak neked kedves kartacs... Arrol hogy a kartacs szemre megmond 2-5 gramm centir hibat nincs mit mondani, vannak tapasztalt emberek, a szal szakadas, esetleg meg elofordulo 10-12 gumi, felni hibarol ne beszeljunk, ugy is tudod kartacs mirol beszelek...

En mint Pesten autozo ember tudom, hogy a magyar utak nem igazan futomu baratok. A gumis is egy szakember, nem tehet rola ha vannak szemetek is a szakmaban, tudnek meg par szakmat felsorolni ahol elofordulnak, jo magyar szokas szerint...

en paranoid ember vagyok, a gepemen ket virusirto van, kiegeszitve ket spyware keresovel, az automnal sem bizom a szerencsebe. Arrol nem beszelve, hogy egy nem geci gumis tud meselni a nem eszrevett felni hibakrol, amik abszolut jot tesznek a gombfejeknek, futomunek amblock, nem mindenki olyan sas szemu, mint az itt megismert kollega...  

A kormany beallitasarol nem irnek semmit, mert nem ismerjuk boszi tortenetet, de az elottem szolok mar felvazoltak mire is gondolhatok...

Szoval, mikor az eszt elkezdjuk osztani probaljuk meg felmerni, hogy vannak esetleg emberek akik nem 60e km-t vezetnek evente es esetleg innen is tajekozodnak dolgokrol...

Summa: en cska

 

 szeretnek eszmet cserelni anelkul, hogy barkit kioktatnek, mert engem is erdekelnek autoink hibai, mindenki csak tanulhat belole...

Előzmény: v__tibor (11232)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11243

Én ezért a megoldásért Vácon szájonvágtam a OFF Suzuki ON szerelőket, ugyanis ez más megoldást igényelt. Érdekes módon Szolnokon rögtön beállították a futóművet.

 

Mellesleg nekem elnyalta a gumit, szóval érdemes megnézetni.

 

futomubeallitas_uberalles :)

Előzmény: passziva (11217)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11242

Hátsó ütközéses teszt nem ártana. Mikor anno kedves Anyukám Toyota Starlet-jét lerongyolták, az autó hátsó fele hiányzott. Mázli, hogy Öcsém akkor óvodában volt.

 

(Toyota Starlet vs. Land Rover Discovery. El lehet képzelni, hogy nézett ki a kocsi. Ezért is utálom az olyan plázacicákat, akikről virít messziről, hogy vezetni nem tud, a jogosítványt megvette, de azért terepjáróval jár, ha már hülye az egészhez, legalább ne törjön le a műkörme. Bocs, ma utálom az embereket :))))

Előzmény: passziva (11203)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11241

Szia!

 

- rendszámtábla áll, majd szerdán felteszem a weblapra is, hátha több a jelentkező

- tagsági az utolsó szériából elvileg megérkezett mindenkihez, gyakorlatilag nem tudom, mert eddig csak egy visszajelzést kaptam

- matrica: technikai hátterét rendezgetem

- póló: csináltatok egy mintadarabot, és utána fotó társaságában kiteszem ide

 

Ennyi :))

Előzmény: dohonyiz (11191)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11240

Tolatóradar: Zoli! Én már tolattam sötét parkolóban úgy, hogy fordulásnál az elejét figyeltem, a radar meg becsipogott. Azonnal fék. Neki volt igaza. Azt is nézd meg, hogy mi a radar mérési tartománya. (Ahogy te is írtad, amikor tolatáskor úgy érzed, hogy meg kell állnod, akkor még egy csomó hely van hátul.) Az enyém mérési tartománya 1.5-0.1 m. Ezzel nem azt mondom, hogy a mögöttem lévőre 10 centire rá kell állni, de két kocsi közé történő bemanőverezésnél minden centi számít.  

 

Ferde kormányállás: Boszi! Nálam ezt a régi kocsin egy járdára történő ferde felugratás előzte meg. A futóműves alul kilazított néhány csavart, ekkor a látszólag futóműtől függetlenül mozgó kormányt középre állította, a futóművet műszerrel (lámpa, kivetítés) beállította, csavarokat meghúzta. Érdemes lenne egy futóműbeállítóval megnézetned. 

 

üdv: Vulkan

Előzmény: dohonyiz (11220)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11239
:o))))))))))
Előzmény: v__tibor (11232)
nagya2 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 11238

Hi Dohonyiz!!!

Ez ugyanaz a tolatóradar mint az én Ósönösöm, csak a beltéri egység kicsit más!

Nekem bejött, csak a felszerelésnél figyelj a radarfej talajtól lévö távolságára!!!!!(az enyémet kicsit alacsonyabbra raktam mint amit irt a prospekt, így néha ha a parkoló lejt, az út sík, akkor becsippant)

 

Üdv Nagya!!

Előzmény: dohonyiz (11221)
R5TL Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11237

:-)))

 

Előzmény: v__tibor (11232)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11236

Igen, jogos a két pont, de mivel nincs otthon a kerék alá való mindeniránybamozgó tányérom, szegény ember vízzel főz esete áll fenn. A kiindulási probléma a jobbra-balra tartás meg a kormány középállás volt, ha durva a hiba, ezzel gyorsan  tesztelhető. Igen, ha a középállás jó, akkor ebben a pozícióban célszerű leengedni a saját lábára, ugyanezzel a kormányállással megmozgatni a járgányt előre-hátra, hogy gumideformáció helyreálljon, s ezután bele lehet nézni a párhuzamosságba. Hangsúlyozom, így a durva hiba fülelhető le, a finombeállítás már műszert kíván ...

Nem akarok senkit sem tévútra vezetni, kösz a korrekciót!

Előzmény: vidia1 (11235)
vidia1 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11235
Bocsi de az összetartást a kerékdőlést és az utánfutást terhelten kell nézni. Felemelve nem igazán jó. Semmi garancia arra hogy a felemelt gép szanaszét álló kerekei az autó súlya alatt nem j értéket mutatnak.
Előzmény: v__tibor (11231)
vidia1 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11234
Le se kell venni a kormánykereket. Lent a csúklónál is ricnis és ott csak 1 csvart kell meglazítani. Igaz hogy kicsi a hely de nem kell szétszedni a kormányt.
Előzmény: passziva (11217)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11233
micsit=kicsit
Előzmény: v__tibor (11231)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11232

:-)))

Szerintem felesleges annyira felhúznod magad, máskor is megoldódott ennél jokkal késhegyebbre menő "konfliktus" is itt a fórumon. Mindenki egy kicsit másképp, a saját szemszögéből közelíti meg a dolgokat (vagy ezért vagy azért), a végcél az, hogy konszenzusra jussunk, ezért jött létre talán ez a topik is.

Nem akarok itt békebírót adni, de az ilyen meccseket le kell játszani: Gong! :-))))

Előzmény: R5TL (11227)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11231

Két dolog jutott erről eszembe:

 

1. Ha a rombusz nincs pont Veled (s az üléssel szemben, annak középvonalában), akkor ez adottság, ez van, asszem már volt róla szó korábban ...

2. Ha egyenesen haladáskor kicsit el van fordulva a kormány (a rombusz nem függőlegesen áll), az többmindentől lehet: az út kifele lejtésétől, vályúktól, kerérnyomás különbségtől. Ha ezeket kizárhatjuk, akkor jöhet a futómű (R5TL féle) állítása.

Ezt azért laikusként azzal kezdeném, hogy megemelném a rögzített(!) kocsi elejét (hogy mindkét első kerék a levegőben legyen), kormánykerék elfordítása ütközésig jobbra-balra, s ha ugyanott van "vége", akkor a kormány a ricniken a heyén van. Középállásba forgatás után az első kerekeknek párhuzamosan kell a hátsókkal állni (szándékosan nem egyvonalat írtam, mert az első nyomtáv általában szélesebb, a Thalicsnál 20 mm-rel, tehát mindkét oldalon 1-1 centivel). Ha valami durva hiba van, akkor az ezzel a módszerrel már szemmel is látható: nem párhuzamos, jobbra vagy balra állnak a kerekek, túl nagy az összetartás, stb. Műszerekkel és JÓ SZAKIval persze mindenen lehet finomítani.

Sok autót vezettem, szinte mindegyik "mászott" az úton micsit valamerre, a Thalicsom is icipicit jobbra hord nyárival, de most tettem fel a téli papucsokat, s a próbakör alatt mintha ezt az opciót elfelejtette volna ...

 

Ha kiugrasz hozzánk, szívesen ránézek ... :-)

Előzmény: boszi70 (11211)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11230

Az, amit Passziva említett (gondolom OFF Nexiáján ON), valószínűleg 13"-osra való lehetett:

 

http://www.mozaikr.hu/dayton%20teli%202004.xls

Előzmény: tocsesz (11228)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11229

Én is hozzászólok az ötajtós Thaliahoz. Jelenleg ez tényleg a Clio. De.

Off. Opel Vectrában én láttam olyan szedan(féle) típust, aminek a csomagtartófedéllel együtt a hátsó szélvédő is felnyilt, vagyis tulajdonképpen ötajtós volt. Pakolni sokkal könnyebb, de a nagy dolgok abban is csak lecsukás nélkül fértek el. On.

tocsesz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11228
Hol lehet új Dayton DW 500 -ast 9.000-ért kapni? Van egy ismerősöm a Bridgestonnál, azt mondta, hogy 44.950-ért tudja kihozni a 4 db-ot.
R5TL Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11227

Te, passziva, már megint osztod itt az észt...

Nem volt még elég a brazil Clio Sedan-os hülyeség, ami szerinted nem Thalia, most meg jössz ezzel az 5 ajtós Thaliával, ami nem Clio?

A kormány pedig igenis állhat picit ferdén a rosszul beállított első futómű miatt, és akkor nem a kormányt kell pár ricnivel arréb tenni, hanem a kormányösszekötök hosszán kell állítani.

Na mindegy, kicsit felhúztam magam, mert olyan magabiztossággal mondod a hülyeségeidet, hogy az már fáj...

Kb. mióta ide írogatsz, de eddig kibírtam, hogy nem szóltam bele.

Legjobbakat!

 

v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11226
Ebből csak a felni a "meddő befektetés" (bár az is eladható később kb féláron), amíg a nyári van fenn a téli nem kopik, és fordítva ... :-)
Előzmény: Garfield007 (11210)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11225

Hát én sem nagyon......mindig amikor kiszállok, nézem, hogy még bőven mehettem volna hátra...

 

Viszont megtanultam a külső tükrökből tolatgatni, sokkal reálisabb képet adnak, mint a hátsó ablakon kukucskálás, és saccolás.....:-)

Előzmény: Garfield007 (11223)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11224

"a thalia ötajtósan nem lehet a clio, mert annak fele csomagtartója van"

 

az OFF Fabia, ~ Sedan, ~ Kombi ON is mind-mind Fabia ...

Előzmény: passziva (11215)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11223

Zoli, olyan, mint az 5e forintos ar, egyszeru, alap segitsegnek jo lehet, bar mukodeseben kene kiprobalni...

Bar en a puttonnyommal nem sok mindent szoktam 1,5 meternel jobban megkozeliteni, jobb a bekesseg :-)

Előzmény: dohonyiz (11221)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11222

azert varom boszi mesejet az ujabb Renaultos alakitasrol...

amen

Előzmény: passziva (11219)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11221

Hm...ööö....csak a linket hagyta le drága a drága Index fórum......

 

Szóval: http://www.obi.hu/hu/produkte/akcios_ujsag_4101/index.html

 

Remélem most már itt lesz......

Előzmény: dohonyiz (11220)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11220

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi link "Autófelszerelések" részében lévő Tolatóradar milyen lehet? 4999 Ft mindennel együtt.....

 

Vagy annyit én is látok hátrafelé, mint az? :o)))

 

Zoli

passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11219

"boszi, volt futomu allitas is? mert mondjuk nem csak a kormanyt kene atrakni a jo helyre, az magatol nem maszik el..."

 

az elhúzásban jelentkezne, meg félrekopott gumikban. a kormanyt ferden raktak fel, ennyi.

 

 

"es 4 evig nem centiroztatod ki a felnit, nem nezeted meg a gumit... kartacs, gratula, de ha nem haragszol en inkabb evente egyszer megnezetem/megnezettem a felniket... szoval, szamoljunk esszel es gondoljunk masokra is..."

 

te dolgod hogy gazdagítod a nyugtat sosemado gumisokat. a gumikat siman at lehet nezni, nem nagy tudomany, raadasul a centirozast kivano hibakat barki kiszurja vezetes kozben. centirozni persze csak muhelyben lehet, de annak szuksgessegenek megallapitasahoz nem kell gumis. kulonben nem egy helyet tudok, ahol direkt ujracentirozzak a gumit, ha kell ha nem, a vevő ugyis kifizeti a kerekenként plussz 500 ftot...

 

 

"az 5 ajtos az valoban a clio, ha mast akarsz, azt kombinak kene hivni...

de mar megint en rontottam el..."

 

két malomban örlünk. szerintem én rontottam, de hát ez van:)

Garfield007 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11218

boszi, volt futomu allitas is? mert mondjuk nem csak a kormanyt kene atrakni a jo helyre, az magatol nem maszik el...

es 4 evig nem centiroztatod ki a felnit, nem nezeted meg a gumit... kartacs, gratula, de ha nem haragszol en inkabb evente egyszer megnezetem/megnezettem a felniket... szoval, szamoljunk esszel es gondoljunk masokra is...

az 5 ajtos az valoban a clio, ha mast akarsz, azt kombinak kene hivni...

de mar megint en rontottam el...

Előzmény: boszi70 (11211)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11217

 

 

hát ez érdekes.

 

a kormánynál gondolom a thalianal is, recnis a kormányrúd vége amire ráültetik a kormánykereket.

 

a recnik kb. 5 fokonként vannak, tehát egy recnit balra igazitva teszik vissza a levett korménykereket szerintem megoldható a problémád.

 

 

Előzmény: boszi70 (11211)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11216

 

 

jo szamoljunk legyen 90000.

 

4*10000=40000

4*11000=44000

4*1000=4000

 

na tessék 88000bpl kijottel

 

és ha mar felnin van te is ki tudod cserelni a kereket, gondolom

 

utána éves 4000 sprorolsz, amig el nem kopik a teligumid (kb.4ev).

 

 

88000-16000=72000 Ft

 

na mennyibe is kerül egy kisebb utkozes a thalianal? (lökhárító, lámla, hütő, fényezés?)

Előzmény: Garfield007 (11210)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11215

 

 

nem, a clio, nem egy kategória  a thaliaval.

 

tudom a clio alapjaira epul a thalia, de megis, azert mondom hogy nem egy kategoria (nem autos szaknyelv szerint ertve), mert nagy a csomagtartoja.

 

a thalia ötajtósan nem lehet a clio, mert annak fele csomagtartója van:)

Előzmény: boszi70 (11205)
Janfield Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11214
Ez igaz, ezért nem is vettük meg a fürdőkádat is :)
Előzmény: boszi70 (11212)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11213

Köszi! :o)

 

Hát nem idén lesz téligumim, az biztos, inkább járok addig BKVval......:-(

Előzmény: v__tibor (11207)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11212
A sok 'apróbb' darabbal nincs is gond, de egy nagyobbal már lehet. :)
Előzmény: Janfield (11208)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11211
Szerintetek van-e esély, hogy a kissé jobbra álló kormánykereket a helyére tudják tenni? 1.-re nem sikerült nekik. Újabb próbálkozás? Tényleg ennyire bonyolult művelet lenne?
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11210

Sziasztok!

  4X10e

+4X11e

+szereles

--------------

       80e alatt

hmm, azota is szamolok...

boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11209
Na ezért -is- döntött a férjem a thalia mellett. Így legalább 70 cm-rel nagyobb az esély a hátul ülőknek.
Előzmény: passziva (11203)
Janfield Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11208
Téli gumi ügyben köszönöm a hozzászólásokat! A csomagtartó kihasználás ügyében annyit, hogy kb. 2 hónapja voltunk Bp-en fürdőszoba felújításhoz kapcsolódó cuccokat vásárolni, hazafelé meg még 1-2 bevásárlóközpontba is benéztünk. Az eredmény: 16 doboz padló-, ill. falicsempe, mosdótál + szifontakaró, WC + ülőke, csaptelepek és kb. 6-7 szatyornyi élelmiszer, ill. ruha. (igaz utóbbiakból már jócskán jutott az utastérbe is) Be- és kipakolni ügyan nem volt a legjobb dolog (félig benyelt a hátulja, mire kicimbáltam a hátra tett dobozokat), de nem kellett semmit és senkit otthagyni. Ja és + 4 felnőttet is cipelt a kis Thália. Hát nem mondom, hogy nem sajnáltam, és hogy nem ült le a hátulja, de azért haza hoztuk a sok cuccot.
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11207

Két éve 9-10 között volt darabja, de a nyári felnije is használható, csak akkor ősszel-tavasszal szerelés. Végülis azt is ki kell bírnia, ha jó a szerelő (meg a gépe). A praktikusság miatt vettem felnit is anno, így csak állva felakasztom a falra a felni közepén, meg néha kiegyensúlyozás ...

Előzmény: dohonyiz (11202)
gvidor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11206

Igen ez az új neve!

De nagyon jól néz ki! :-)

Előzmény: boszi70 (11199)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11205
Mert azt úgy hívják, hogy "clio"
Előzmény: passziva (11201)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11204

 

 

messza állojon tölem, hogy beleszóljak, de a négy felnis téligumid kijön simán 80ezerből (es akkor kozeparat mondtam), egy megcsuszasbol fakadó törésed nemhiszem..

Előzmény: dohonyiz (11202)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11203

 

 

a csomagtartóról jutot eszembe.

 

hallott már valaki hátsó ütközéstesztről?

 

első, oldalsó, borulásos, gyalogos ütközési tesztről hallottam már, de hátsó ütközésről nem.

 

pedig tekintve arra, hogy egyrte több picányi csomagtartóju autó nem ártana ilyen teszteket is készíteni, hisz pl. a twingoban agyerek háta mögött van 30 cm, és vége.

 

lehet hogy vannak ilyen tesztek, csak mélyen hallgatnak róla?

dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11202

Szia Tibor!

 

4 felni mennyibe kerül kb. téli gumihoz? Én is nagyon gondolkozok téligumi vásárláson, bár nem tudom, hogy amennyit én fogok autózni hóban-fagyban, ahhoz kiadjak-e ennyi pénzt?

 

Zoli

Előzmény: v__tibor (11198)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11201

 

 

ezért szeretem hagyon  a hatchback formát, tutti rosszul írtam, szoval az ötajtós formát.

 

variálható, tágas a nyilás, öblös a csomagtartó.

persze itt nem a swiftrol, és egyéb hátizsákos autókról beszélek.

 

 

miért nem gyártanak ötajtós thaliat??:((

 

 

 

Előzmény: boszi70 (11200)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11200

Egyszer használhattam volna ki ezt a fene nagy csomagtartót,  akkor sem sikerült. Így ment a csomag a hátsó ülésre! :(

Egyébként meg szép látvány lehetek, amikor a bevásárlószatyor tartalmát a csomagtartóba mászva próbálom meg összeszedni. :))

Előzmény: stones (11195)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11199
Ez az új zöld hivatalos neve?
Előzmény: gvidor (11196)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11198

Üdv itt is!

Dayton DW 500-at használok, amit a téligumi fórumon javasoltak Neked is. Az ára most 11-12 közt van 175/65x14 méretben. Eddig bevált, valamelyik nap fogom őket "aktiválni" újra.

Előzmény: Janfield (11193)
passziva Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11197

 

 

én maximálisan a dayton (bridgestone) gumit ajánlom.

darabja 9 körül van, nekem télen-nyáron fent van a kocsin.

télen a kapaszkodóképesség, megállóképesség tutti.

nyáron nem kopik nagyon, mint sokan mondják, és nem is mászik el az autó kanyarokban.

Télen  kanyarodásnál talán többet kell figyelni, mint a 30ezres goodyearnál, dehát aki spórol ugye:))

Előzmény: Janfield (11193)
gvidor Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11196

Sziasztok!

 

Az enyém "patina zöld" színű. Ez az a szín, ami most a Thalia prospektus elején van! Nem is kellett várnom a kocsira, csupán 8 napot a megrendeléstől az átvételig!

 

Gvidor

stones Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11195

tegnap én is szenvedtem a bepakolással (zsák krumpli, karton sör és egyebek): szinte be kell hasalni a csomagtatóba, ha sok a cucc.

Egy munkanélküli nőgyógyász jelentkezik autószerelőnek (RB-nél). A B. főnök vizsgázatatja: "itt ez a 16 szelepes motor, ha szakosan szétszedi 50€, ha jól össze is rakja még 50€!". A doki meg csinálja jól a munkát. A főnök értékel: "tessék 200€!" Doki:"de ez a duplája!" B:"50 a szétszedésért, 50 az összerakásért, +100€, mert mindezt a kipuffogó csövön keresztül végezte

Előzmény: diesel_uberalles (11190)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11194
A zöldszín pártiaknak! Ma láttam a thalia új zöldjét, olyan mint a meganeé.Eddig a hárs nagyon tettszett -persze az enyém is ilyen- , de ez a zöld nagyon el lett találva!
Előzmény: Garfield007 (11192)
Janfield Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11193
Üdv. minden Tháliásnak! (Köszönet v tibor-nak, aki felhívta figyelmemet erre a topicra) Én kb. 15 hónapja használok egy 2001-es 1.4-es (8V) Tháliát. Eddigi tapasztalataim pozitívak, a fogyasztással is meg vagyok elégedve, igaz én zömében nem városban használom. Tavaly volt az első telem az autóval és bizony a nyári Goodyear gumival használtam. Hát bizony volt 1-2 izzasztó téli utam emiatt. Szóval megfogadtam idén téli gumival vágok neki a szezonnak. Több márkán is gondolkodtam már (Fulda, Sava, Uniroyal, Semperit kb.15.000, illetve Dayton, Debica kb.11.000) Egy autószerelő és gumis ismerősöm, a Fuldát és Uniroyal-t ajánlotta, de a Debicát is (árához képest) jó guminak tartja. (Én a Semperit-re voksoltam volna, de azt nagyon nem ajánlotta!?) Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel a téli gumikkal kapcsolatban? Főleg a Debica érdekelne, mert most e felé hajlok a legjobban. Köszi előre is!
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11192

Sziasztok!

v_tibor, anno valoban kerttem a felvetelem, ki is toltottem a regisztaciot, de valahogy elvesztem a tomegben, meg meg a tagdijat sem utaltam, de most mar urra leszek a helyzeten, akarok egy kartyat en is :-)

Amugy az enyem hars, es gyonyoru, bar sotetzoldet akartunk, de arra varni kellett volna...

Előzmény: v__tibor (11184)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11191

Szia Diesel,

 

A projectek hogy állnak? (rendszámtábla-keret, tagsági kártya, matrica, stb) ? :o)

Üdv

Zoli

Előzmény: diesel_uberalles (11190)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11190

Elszomorító, hogy voltak képesek egy 510 lityis csomitartót ilyen pakolhatatlanul kialakítani...

 

Egy tv-stáb belefér, bár tény, hogy betonkeverőt nem lehet vele szállítani... :)

Előzmény: circum (11112)
chickey_mickey Creative Commons License 2004.10.11 0 0 11189

 Hali Mindenkinek!

 

G45 és Mollacinak ma postázom a hőmérő alkatrészeket.

Sajnos úgy elraktam a garázsban a cuccot (tutira ne vesszen el az apró alkatrész)

hogy rendet kellet csinálni mert nem találtam az istennek sem.

 

Ccircum : Mail ment, ha megfelelel a "prototipus" összerakva akkor küldöm, de írd meg a címed

 

Üdv mindenkinek

 

Miki

renó16V Creative Commons License 2004.10.10 0 0 11188
Szia sfbukfenc!Most ültem azóta gép elé,köszi szépen a levelet.Üdv mindenkinek
Előzmény: sfbukfenc (11125)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11187
:-)
Előzmény: grevindog (11186)
grevindog Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11186

Financiális okok miatt tavaszra, nyár elejére halasztva, de mindenképpen megane lesz ugy néz ki és valszeg az is sötétzöld. Már túl vagyok az 50000 km-en nagyobb problémák nélkül.

 

Ha meg előbb az csak jó. :-))

Addig is olvasgatok....

üdv: grevin

Előzmény: v__tibor (11185)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11185
Akkor ezek szerint még megvan ... :-)
Előzmény: grevindog (11181)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11184

Jut eszembe ... a Tied milyen színű??? :-)   (A klubban 5 givernyzöldet találtam)

A tagok közt a Honlap-on nem látom a Nick-edet, így a színt sem ... pedig már az első hsz-edben kérted a felvételt. Vagy csak én vagyok vaksi? Átnéztem vagy háromszor 8-(

Előzmény: Garfield007 (11149)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11183
Szerintem a következő is lehetett. Ha megnézed a gázpedálnál nagyon frankó, szakszerű, pericíz munka következtében a pedált körülvevő tömítés szokott ilyen "fennakadásokat" okozni. Nekem is csinálta, és amikor megnéztem mi a franc akad nem hittem a szememnek! Láttátok milyen "profi" munka van ott?
Előzmény: Biovadász (11167)
srf Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11182

Az enyimnek is van, csak nem raktam fel rá, mert egyrészt sajnáltam kiluggatni, másrészt meg akkor nehezebb felszedni takarításkor. Hát maradt az igazgatás...

 

srf

Előzmény: sfbukfenc (11179)
grevindog Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11181
Nekem van sötétzöld járgányom, anno az ópusztaszeri találkozón voltam vele, szerintem arra gondolt v_tibor. Meglehetősen ritka szín.....
Előzmény: Garfield007 (11149)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.09 0 0 11180
Nekem meg patentos van, és néha ezzel együtt elmozog az eleje, becsúszik a kuplung alá......szerintem fogok rá rakni egy tépőzárat :o)
Előzmény: sfbukfenc (11179)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11179
Az én gyári szőnyegemnek (de csak a vezetőoldalinak) van két rögzítőpatentje, így abszolút nem tud csúszkálni.
Előzmény: Pax2 (11178)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11178

Milyen szőnyeg van a kocsiban? Csak azért kérdezem, mert én a gyári szőnyeggel jártam pórul, előrecsuszott és megakasztotta a pedált a felső ötödbe, és az általad leirt tüneteket produkálta! Be is paráztam rendesen, mert pont akkor volt szó a kuplungdiózsirzásról/cseréről! Na mikor rájöttem kihajítottam belőle a gyári szőnyeget és beraktam egy gumisat, azt amugy is könyebb takaritani !

 

Szoval nézd + aszőnyeget (is)

Előzmény: Biovadász (11167)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11177

No! Így már értek mindent ... :-))

Először a mailt néztem, s nem egészen volt tiszta, csak valami másfajta patentről tettél említést, az rémlett ...

 

Feltettem őket: http://kep.tar.hu/v__tibor/index.phtml?aid=27650688 (sajnos csak a végére tudtam, bár a másik mellett lenne a helye)

Előzmény: sfbukfenc (11175)
srf Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11176
Egyszer én is jártam így, még az első 100 km alatt, el is mentem a szervízbe igen szomorúan.
Nagyon udvariasan és óvatosan, (ahogy különösen veszélyes elmebetegekkel szokott az ember érintkezni,) elmagyarázták, hogy ha nincs lerögzítve a vezetőoldali szőnyeg, akkor az előrecsúszhat beszálláskor, aztán mindig beakad a kuplungpedálba, az felengedéskor felhajtja és a visszacsapódó szőnyeg kattan egyet. Nem lehet hallani, csak érzi az ember a lábával.

Hát szerintem nézz ennek utána, remélhetően ez okozhatja a problémát...

srf
Előzmény: Biovadász (11167)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11175
Ma beszereltem a pollenszűrőt, az egész nem tartott tovább fél óránál. Köszönet az útmutatóért. Küldök mail-ban 3db képet, mert a patent más, mint a Te autódban. Ha gondolod, tedd fel a képek közé.
Előzmény: v__tibor (11174)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11174
Hívd fel a többi márkakereskedést, van ölég Pestön ... :-)
Előzmény: Gyap (11172)
sP Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11173
:-))))))
Előzmény: dohonyiz (11170)
Gyap Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11172

Gondoltam, jön a tél ideje lenne a klima szűrőt végre megcsinálnom, mert szezonban mindig elfelejtem...

 

Kezdtem volna a fedél beszerzéssel, de nagy meglepetésemre a 216.- Ft-os árból hirtelen 1490.- Ft-os ár lett.....

 

S itt meg is torpantam...

 

Ha valaki tud segíteni, hol lehetne fedelet még olcsón venni, Budapest s környékén kérem jelezze felém!

 

Köszönöm!!

 

Balesetmentes, Thalicskázást Mindenkinek!

 

Üdv: Gyapi

 

ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11171
Én 15000-nél cseréltettem az első Assistant átvizsgáláson gondolva hogy ha fele utam város kisebb sebességfokozatokban az átszámítva már lehet közel 30000  és a olaj bár fekete volt kellemes viszkóz volt inkább csak a fogyása miatt cseréltettem le hogy ne kelljen utánatölteni. Aztán azóta szinte nem is fogyott pedig az újabb 15 ezer mindjárt  meglesz. Szerintem 30 ezer városi hegyi használatnál túl hosszú de elég a felénél cserélni csak jó olajat kell használni.
Előzmény: dohonyiz (11168)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11170

Bocsi, hogy megint OFF leszek, de ez nagyon tetszik, most kaptam.

 

Ígérem ez lesz az utolsó OFF :o)

 

 

Ötöslottó.......

 

ON

ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11169
Inkább :-O
Előzmény: v__tibor (11165)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11168

Én most tartok 5000 km-nél, és az előbb megkérdeztem a dealerünket, hogy vigyem-e szerinte olajcserére, a válasza valami ilyesmi volt, hogy:

 

"Nem kell, elég a 15000-es átnézésnél olajat cserélni, persze ártani sosem árthat....."

 

Most úgy vagyok vele, hogy ha valami negatív változást érzek, meg lesz pénzem, lecseréltetem....

Előzmény: passziva (11166)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11167
Pár napja volt egy kis furcsaság.

Lépésben jöttem reggel az M3 bevezetőn, amikor ráfordultam a Róbert Karcsira a kuplungpedál akadt felengedés végpontja előtt pár centivel. Továbbment, de érezhetően akadt.
Néztem lefelé miközben nyomkodtam, az akadáskor láthatóan megmozdult a fékpedál is és a gázon is éreztem egy kicsit. Hiába nyomkodtam így maradt, idegbetegség ezerrel, melóhelyre érkezésnél alapos átvizsgálás elhatározva. Amikor elértem a Lehel útig a jelenség hirtelen megszünt, közeli vizslatásnál nem láttam semmit ami gyanús lett volna és azóta sem fordult elő.

Vélemények, tapasztalatok?
passziva Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11166

minek, be van padon jaratva a motor?:))

 

persze, szerintem is kimeld 1000 kmig mindenkepp..es en ott olajat is cserelnek, de tudom e velemenyemmel eygedul avgyok:)

 

menniy ido alatt adtak at a megrendeleshez kepest.

 

kalaszon anno egy honapja 5 napot mondtak.

 

Előzmény: gvidor (11162)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11165
:-) vagy :-(
Előzmény: ÖregMackó (11164)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11164
Nem magyaráztak ezek semmit csak a fejüket vakarták. Én néztem meg, hogy nekem Marelli gyártmányú a klímahőcserélő háza - ez biztos mert rá van írva - és ezen van egy plusz rögzítési lehetőség nem csak a felső ha jól emlékszem négy? csavar hanem egy további a fedél legmélyebbre futó részén no meg kicsit bonyolultabb a felületi kiképzése, de a Valeo fedél is pont jó rá csak a további csavar helyén nincs se lyuk se lehetőség csavar betételére. Hogy mitől ilyen olcsó a Valeo és mitől ilyen drága a Marelli? Tudja a Jóisten.
Előzmény: v__tibor (11163)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.08 0 0 11163

Szerezni hol lehet azt nem tudom, venni bármelyik márkaker.-ben lehet. Ha az egyikben nem kapsz olcsóbbat (cca 214 Ft) egy másikban biztos fogsz. Hogy ez miért van, igazán nem tudom, de Öregmackónak a fedél és a klíma típusával magyarázták. Műszakilag a két fedél típus egyenértékű!

A szűrő csak klímás járgányba szerelhető ...

Előzmény: nggabi (11137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!