Keresés

Részletes keresés

judit1975 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81795
Lányok! SOS!

Megvan az inzulin terheléses eredmény. 55,5 volt múltkor, most 53, 2. :-((((((((((((((((
Kiakadtam. Csütörtökön kéne visszamennem mensmentisbe. Azt hiszem lemondom, kész vagyok, nem bízok bennük. Lóadag met-et szedtem, diétáztam, 10 kg-t lefogytam.
Mit gondoltok? Tök nincs kedvem elmenni.
judit1975 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81794
chelszy!

Gratula!!!!! :-))))
Előzmény: chelszy (81793)
chelszy Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81793

Rana 3-4 éves adatokat tudok mondani, azóta nem kaptam a kezembe hormonos papírt. 2004-ben 2,4 volt, 2005-ben pedig 1,8. Sajna, ezzel sokat nem segítettem, gondolom.

 

Endzsi, én egészen a punkcóig napi, 2-3 kv-t ittam és a mh-teljesen oké volt. Mondjuk azt nem mondom, hogy emiatt nem volt lelkiismeretfurdalásom (hallottam én is, hogy meddőséget okozhat), de tényleg így volt. Mondjuk nem cukorral, hanem először mézzel, aztán kevesebb mézzel, később már csak tejjes édesítés nélkül. Hidd el tényleg hozzá lehet szokni. A punkció óta egy kv-t iszom 3x annyi tejjel, és ezt reggel. De lehet, hogy holnaptól mérsékelem ezt is.

Előzmény: Rana75 (81791)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81792
Endzsi amúgy nem akarlak zaklatni, de a térdeddel mi van? Nem kéne megnézetni azt is?
Előzmény: Endzsi93 (81786)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81791

No, az mingyá' más! :D

Figyelj, Chelszy, nem tudod véletlenül, neked mennyi a TSH-d? (Kétségbeesetten keresek olyanokat, akiknek magasabb a TSH-juk 2-nél, és mégis sikerül nekik a baba!)

KÖZVÉLEMÉNYKUTATÁS, más is válaszolhat!

Előzmény: chelszy (81789)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81790

Endzsi!

Hát kiderül itt lassan az összes sötét kis titkod!!!! :)))  Kávé, és ráadásul cukorral? Tényleg le kéne szoknod mindkettőről. Egyik ismerősöm itta nagyon régen a kávét csak tejjel, cukor nélkül, nem tudtam megérteni, hogyan bírja meginni. Aztán amikor fogyókúráztam, kipróbáltam édesítővel (Brrrrrrrrr!), aztán meg magában, csak tejjel, és képzeld, már nem tudnám cukorral meginni (nagyritkán koffeinmenteset iszom, a koffeines nem csak savasít, hanem méhnyálkahártya-gyilkos is)!!! Igaz, tej nélkül sem bírom meginni. Szóval igaza van Shannah-nak (mint mindig ;), csak hozzá kell szokni. Ezért utálom amúgy a kész süteményeket is (meg sok mást, pl édesített müzliket), nekem már émelyítően édesek. És tényleg vegyél fruktózt, elsőre borsosnak tűnik az ára, de kb. 1/3-ad annyi mennyiség kell belőle, mint a cukorból, így sokáig tart.

Előzmény: Endzsi93 (81782)
chelszy Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81789

Köszönöm Lányok! Ja egyébként 99 Hcg (nem 90).

 

Endzsi én meg vagyok nagyon elégedve. Ügyes keze van, a beavatkozások pedig teljesen fájdalommentesek. Nekem 3 beavatkozás volt nála (2 inszem és egy lombik). Most kihez jársz?

 

Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81788
Chelszy! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Jó széria kezdete!!!!
Előzmény: chelszy (81784)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81787
Gabi! Kivel nézeted meg a manduládat? Háziorvos is látja, ha gond van vele, nem?? Akkor ezt is hozzáírom a listámhoz, bár már így is hülyének fog nézni, annyi mindent akarok már tőle. Már ha egyáltalán sikerül elérnem, remélem, nem pont most ment egy hónapra nyaralni az Antillákra!!!! :S
Előzmény: gabi_29 (81777)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81786
Chelszy!
Mi a meglátásod és a véleményed W-ről?Eddig mindenki ódákat zengett róla.Én nem ismerem,de szeretnék hozzá átmenni.
Előzmény: chelszy (81784)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81785
Dehogyis! :))
Csak olyan sz@r,hogy az ember betegként ráérez bizonyos dolgokra és az orvos nem partner a segítségnyújtásban.Komolyan sokszor elgondolkodom azon,hogy bennem van a hiba.Biztosan érzik a dokik,hogy inkább ilyen beletörődő típus vagyok és nálam az orvos szava szent(volt eddig).
Előzmény: Shannah (81783)
chelszy Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81784

Sziasztok Lányok!

Ma van az ET utáni 11. nap, most jöttem vérvételről. Képzeljétek el, a vérvétel eredménye szerint egy babóca növekszik a pocimban! Annyira örülök, de alig tudom még felfogni. A hcg eredmény alapján (90) feltehetően egy, szóval nem lesz hármasiker :))

 

 

Mindenkinek nagyon köszönöm a sok drukkot!

Shannah Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81783

Endzsi,

csapj az asztalra :-)))

Remélem nem akadsz ki azokon, amiket írok! Sajnos tényleg nekünk kell "erőszakosabbnak" lenni, ha a végére szeretnénk járni a dolgoknak. Sokszor én sem értem, hogy dokik miért úgy állnak hozzá bizonyos kérdésekhez, ahogy...

Előzmény: Endzsi93 (81779)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81782
Nagyon alacsony a vérnyomásom,de igazad van.Minden csak akaraterő kérdése!!! :))
(Egyébként 5 kilótól már megszabadultam,csak most megálltam és ilyenkor úgy kétségbe tudok esni!) :((
Előzmény: Shannah (81780)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81781
Kitty,Vjud!
Sokaktól azt hallom,hogy talán a kevésbé rossz dolog az,ha a férjjel van gond!
Kitartás,olyan hamar röpül az idő! :))
Előzmény: vjud (81773)
Shannah Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81780

Endzsi,

akkor ne igyál kávét :-)))))) vagy ha nagyon muszáj, tegyél bele kevesebb cukrot. Mindig kicsit kevesebbet és a végén már egyáltalán nem is lesz rá szükséged :-)) Vagy esetleg fruktózt? Én ha néha sütök, fruktózt használok, mert az nincs hatással az inzulinra (mindenhol lehet kapni, rá is van írva, hogy cukorbetegek is fogyaszthatják). Viszont a kávéról is leszoktam már rég, talán januárban ittam utoljára... mert hát ugye az sem kimondottan javasolt annak, aki teherbe szeretne esni, ui. nagyon savas.

Előzmény: Endzsi93 (81778)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81779
Rana,Judit!
Higgyétek el nem lustaság,vagy nemtörődömség áll a háttérben!Egyszerűen belefáradtam a megaláztatásokba és sok esetben nem a megfelelő orvost kerestem fel.Kisvárosban lakom,a körzeti dokinéni talán egy tizessel idősebb nálam.Évek óta járok hozzá sajnos elég sűrűn.Tudja,hogy lombikozunk és mégis sz@rik az egészre.Ha ti nem lennétek,semmiről nem tudnék,mert ő nem tájékoztat a kiskapukról.Ezek szerint én meg őrülten naiv vagyok.
Csak adalékként:6 éve fáj egyre elviselhetetlenebbül a térdem,sokszor ordítani tudnék.A szakvizsgázott reumatológus háziorvosom pár hete ránézett és azt kérdezte:Ugye magának régóta fájnak a térdei?Válasz:Igen.
Ezzel el is volt intézve a dolog.Szerintem ezt is megírhatnám egy kabaréjelenetnek.
Vagy az is lehet,hogy egyszer már az asztalra kellene csapnom???
Előzmény: judit1975 (81767)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81778
Shannah!
Köszi a tanácsokat,elkezdem.Azt hiszem a kenyértelenség nem okoz gondot,a gyümit,zöldséget minden formában szeretem.A legnagyobb bajom a cukorral van,nem bírom a kávét édesítővel meginni,de valahogy majd megemberelem magam.Még anno Szerike ajánlotta a sztíviát,csak eddig még nem tudtam beszerezni.
Előzmény: Shannah (81764)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81777

Szia Rana!

Köszi, majd mondom barátnőmnek...és lehet én is beszerzek egyet! Már minden ruhát kihíztunk, utáltam magam és a baba sem akart összejönni....hát eldöntöttük lefogyunk....Ezért. Most már szívesebben megyek utcára, de persze még van mit fejlődni, mert sosem voltunk nádszálak, de a sok süti, muffin és fagyi, pizza és pasta az előző  2 évben; megtette a hatását. Pesti vagyok, múlt héten írtam először; 1,5 éve nem jön össze baba és az orvosomnak a Kaáliban van egy jó ismerőse, ezért ajánlotta őket. A Bernárd-hoz fogunk járni. Nem tudom; a telefonban elég érdekes....de a nőgyógyászom is kicsit fura, biztos azért találták meg ilyen jól a hangot.

Üdv,

G

U.i. Sőt most a fogakon kívül (ahol lesz renoválnivaló) meg fogom nézetni a mandulámat is, mert hallottam olyat is, hogy az volt a bibi!

Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81776

Szia Gabi!

Mintaszerűen étkeztek, de csak súlyfelesleg miatt? Te melyik Kaáliba jársz (bocs, biztos mondtad, de elfelejtettem)? Majd írd meg, mi volt, doki mit mond. Az jó, ha a fogakat is rendezitek, állítólag lombik előtt azt is kell! :)

 

Arról jutott eszembe, amit írtál, hogy hallottam én is, hogy mensi előtt-közben nem szabad fogyókúrába kezdeni, csak ha vége.

 

Ja, PCO-sok! Találtam valamit, hátha segít:

Petrezselyemmag-olaj

A petrezselyem magja a zöldségfélék közül az egyik legparányibb, mégis micsoda erő rejlik benne, és milyen kitűnő élettani hatásokkal rendelkezik.

Szájüregi fertőzések kezelésére. Szívelégtelenség következtében fellépő folyadék- felhalmozódás (ödéma) esetén.

Diszharmonikus emésztőrendszeri problémák eseteire, így az ebből származó szemkörnyéki duzzanatokra, idegi eredetű emésztési bántalmakra (székrekedés, lassú emésztés, étvágytalanság). Szél- és vizelethajtásra.

Segít beállítani a menstruációs ciklust, már az előmenstruációs szakaszban felgyűlt folyadék okozta mellfeszülést is csökkenti. Elősegíti a kismedencei ciszták felszívódását, serkenti a nyirokrendszert, és az altesti fertőzések felszámolását.

Növeli és fokozza a nemi vágyat, szaglószervi központokon keresztül.

Rendszeres használata akadályozza az epe-és vesekövek kialakulását.

Külsőleg a bőrrák kiegészítő kezelésére ajánlott, különösen jótékony a bőrt T-sejtjeinek lymphomás megbetegedésénél.

Ajánlott napi adagja:

Belsőleg: levesekhez, burgonyás ételekhez ill. önállóan 1 mokkáskanálnyit étkezés közben. Íze kissé kesernyés, vízzel leöblítve ez a hatás enyhíthető.
Külsőleg: fertőzött bőrfelületekre vékonyan felkenve. Végezzen bőrpróbát!
Áldott állapotban lévőknek és szoptatós kismamáknak ellenjavallt!

 

Előzmény: gabi_29 (81775)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81775

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írtam de átrendeztük a lakást (a Feng Shui elveinek megfelelően, lehet hogy baromság, de ezen már ne múljon a baba) és sokkal több kosszal és macerával járt, mint amivel gondoltam. Jövő pénteken megyünk a Kaáliba az'Urammal délre, nagyon kíváncsi leszek, közölték a 12.000-t :-) Holnap meg spermavizsgálat. Jövő szerdán meg fogorvos, mert asszem nagy gázok vannak.

Mi is szénhidrátszegényen ettünk. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak az első hónapban tartottuk be maximálisan. Akkor még zöldségből sem ettünk mindent, gyümölcsöt meg főleg nem. Most már ott tartunk, hogy van minden féle zöldség, gyümölcs, néha rostos üdcsi (persze minél magasabb gyümölcstartalmú), nassolni meg Túrórudit vagy joghurtot szoktunk meg nagy ritkán eszünk Tortilla chipset. Ha nagyon-nagyon megkívánunk valami igazán gázosat, akkor sütök. Vagy rendelünk. Tészta, mélyfagyasztott pizza, kenyér, szénsavas üdcsi, csoki abszolút nincs otthon. És ha van valami családi ebéd vagy vacsora, igyekszünk betartani, de egy szelet sütitől vagy 2 gombóc fagyitól nem fog történni semmi. De nekünk muszáj is, mert nagyon elhagytuk magunkat, mikor évek múlva először ráálltam a mérlegre, majdnem rosszul lettem. Így azóta is mérem magam, de menstruáció előtt nem szabad! Akkor valószínű semmit sem szabad :-( Legalábbis én elég hisztis szoktam lenni és felpuffadt is...

Gynevac-ról én is hallottam már. És csupa jót, igazából nem is értem miért nem kérdeztem meg legutóbb a nőgyógyásznál....Biztos mert elég egy fura fazon és folyton a lombikot nyomja. 

Na kíváncsi leszek mit mondanak Kaáliban....A héten már 2 barátnőm áradozott a SOTE I-ről.....Bár egyikük sem akar gyereket, de az egyik PCO-s, a másik orvos. Láttam, hogy itt is jár oda valaki, neked mi a véleményed róla? Vagy nem jól értettem?

Üdv,

G

Szama76 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81774

Vjud!

 

Eddig azt mondták, hogy szeptember. Remélem semmi nem jön közbe.

vjud Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81773

 

Endzsi93!

 

A páromnál vannak gondok, kevés spermiumszáma sem minőségben, sem mennyiségben nem a legjobb ahhoz, hogy spontán lehessen babánk, így kerültünk ide.  A párom kb. 2-3 hónapja a fer14 étrendkiegészítőt szedi ami segít ezeket feljavítani. Mivel ez hamar kiderült, így nálam a hormonon és a peteérésen kívül más nem néztek.

 

Szama76

Tudod már, hogy mikor lesz az első beülti? Amúgy én is T-hez járok.

Én is nagyon drukkolok nektek, és persze mindenkinek.

Előzmény: Endzsi93 (81760)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81772
Hát, ma este kiderül.  :S
Előzmény: judit1975 (81770)
kitty0123 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81771
Szia Endzsi!
Én még csak csütörtökön megyek először Győrbe. Nálunk a férjemnél vannak gondok. Elég lassúak neki. Hát téged nagyon irigyellek, hogy ilyen gyorsan ment. Mi úgy vagyunk vele, hogy ahol gyorsabb oda megyünk. Bárhová. Sok sikert mindenkinek!!!!!
judit1975 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81770
Hát igen, fifikásnak kell lenni, pont ma gondolkodtam el azon, hogy az egész életem trükközés és reklamáció, különben minden megakad. :-( Szomorú.

Én úgy tudom, hogy maszek rendelésen az orvos nem adhat beutalót támogatott vizsgálatokra, mert nem írhat rá naplószámot, vagy mit. Nekem valami ilyet mondtak. Csak fizetősen lehet akkor elvégeztetni.
Előzmény: Rana75 (81768)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81769
A halolaj tartalmaz többszörösen telítetlen Omega-3 zsírsavakat. :-))) Szóval az lenne az egészséges, ha hetente 3x ennénk halat, de a magyar az nem halevő, ezért be kell venni a halolaj kapszulát. A japánok többek közt azért élnek meg szép kort, mert sok halat esznek. :-)
Előzmény: Rana75 (81768)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81768

Köszi, Judit. Lehet, hogy még egy hülye kérdés: A halolaj=omega3?? (Mindegy, melyiket szedjük?) Amúgy micsoda ötletek az IR kivizsgálás kizsarolására!!! Le a kalappal! Elég szomorú, hogy ebben az eü. rendszerben nem lehet egyszerűen "csak úgy" megnézetni valamit, hanem ilyen trükkökhöz kell folyamodni. Nekem mondjuk azt tanácsolták, hogy magán nőgyógyásszal (aki egyébként a meddőségi klinikán is dolgozik) utaltassam be magam 3. napi vérvételre, és azzal (meg más vizsgálatokkal) egy füst alatt megnézik az inzulinterhelést is. Remélem, ez is járható út lesz. :S

 

Endzsi különben tényleg vizsgáltasd meg ezt a dolgot, mert ez nem tréfadolog, ráadásul nálad nem is kizárt! >:/  (Nem mintha bárkinél is kizárt lenne) Azt nem értem, hogy nagyon jól tudod, hogy negatívan befolyásolhatja az IR a beaágyazódást, akkor miért nem nézeted meg????(+még 1000 kérdőjel)

Előzmény: judit1975 (81767)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81767
Rana!

Gőzöm sincs, én a tarackbúzalát a Zita West-ben olvastam. Ja igen, visszakaptam a könyvet, szóval a halolaj omega 3 zsírsavakat tartalmaz pl. EPA, DHA. A DHA a spermium egyik alkotórésze, nagyon fontos. Ezenkívűl a normális menstruációs ciklusért is felel. A folsav mellett a dha-t is kéne szedni a terhesség előtt 3 hónappal kezdődően, mivel a magzat agyfejlődésére is pozitívan hat!

Endzsi!

GRRRRR! Figyi! Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót belgyógyászhoz, mondd hogy lombik miatt kell, az intézet javasolta! A belgyógyásznak mondd azt, hogy a meddőségi intézet javasolta, hogy menj el endokrinológushoz IR gyanúja miatt. Mondd, hogy voltál is, de endokrinológus csak magánrendelésen fogadott és nem adhat beutalót egy 0. és 120. perces cukor és inzulin terheléses vérvételre, ezért javasolta, hogy a belgyógyásztól kérj. Ezután a helyi laborban meg fogják csinálni!!!!
Néha füllenteni kell!!!!!!! :-)))))))))))))
Előzmény: Rana75 (81765)
Szama76 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 81766

Szia Zájká!

 

Én T-hez jelentkeztem. Te mikor tudsz beszélni a dokival a gynevac ügyében?

 

Helló Vjud!

 

Én is Debrecenben járok és nekem is az első próbálkozásom lesz. Sok sikert kívánok Nektek!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!