Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 1457

Semennyire, az nem nemzeti park.

Es tudtommal talan meg mindig 500.000, az 1 milliora emelest regota terveztek es beharangoztak, de legalabb is tavaly ev vegeig nem tettek meg.

Előzmény: buteo1 (1456)
buteo1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1456

Ez nagyon rossz hír! Raja Ampatot mennyiben érinti az áremelés? Vagy ott marad az 1.000.000 IDR egyszeri összeg?

Előzmény: W.L. (1448)
W.L. Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1455

 

Az az India amiben en jartam, anno kb evszazadokkal volt elmaradva Thaifold mogott.

Nehezen tudom elkepzelni, hogy azota behozta volna, de majd meglatom talan osszel mikor Nepalba megyek.

 

Most Mexikoban vagyok, de elvileg jonnek erdekesebb helyek is ezen az uton.

 

50 dollar 2 fore?

Azzal azert nagyon ugralni nem lehet.

Az altalam emlitett par, fokent tengeri parkon tul, a turistak tulnyomo resze a nemzeti parkokba eddig sem dugta be az orrat, ugyhogy ez komolyabban inkabb csak az igazi termeszetrajongokat erinti. Mint pl engem... Innen a forumrol pl az evek alatt szinte senki nem ment Bromon es Bunakenen, no meg Leuseren kivul nemzeti parkokba. Meg ketten Manuselaba, ahova szerintem nem is fizettek belepot.

Tehat ettol meg nyugodtan el lehet honapokat tolteni az orszagban parkok latogatasa nelkul is.

Amugy mint mar irtam, legalabb egy parkban mar eletbe leptek az uj dijak.

 

A romvarosok nincsenek parkokban, de Javan Borobudur es Prambanan igy is eleg dragak - es szerintem megerik. A tobbi filleres.

Előzmény: pannn (1454)
pannn Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1454

Komolyan mondom nagyon tulaggodtuk ezt az egeszet. Sokkal de sokkal rosszabbra szamitottunk. A nok is nagyon baratsagosak voltak, fiatalok (ez tetszett) es az idos emberek is, integettek, koszontek. Pont olyan volt utazni mint pl Thaifoldon. Ezerszer jobban ereztuk magunkat mint Vietnamban, ott mar ideges voltam mikor reggel fel kellett kelni. Ami szembetuno volt az a ferfi tulsuly mindenhol, utcan, latnivalonal, szallodaban, boltokban.

De hogy ne csak off. Nekunk a napi kereunk kb 50 dollar, szallasra, kajara, utazasra, mindenre. Kizart hogy ennyiert belepot tudjunk venni, max ket esetben az egyik a Bromo. Olvastam az LP-n a hozzaszolasokat, valaki belinkelt egy azt hiszem Jakarta post cikket, ott azt irjak hogy majustol emelkedik a belepo. Errol tudsz valamit? Ilyen belepo dijjakkal nem tudom van-e ertelmeket honapot Indoneziaban tolteni. Vagy egy honapot ott, plane ha tenyleg majustol emelkednek a dijjak, es keresni egy harmadik orszagot. Na de melyiket? Azt nem tudom hogy a romvarosok is nemzeti parkokban vannak-e? Ha igen akkor meg az egy honap is sok, nem tudjuk kitolteni.

Na es te merre utazgatsz?

W.L. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1453

Ja, es a hetvegeket a parkokban kulonosen keruljetek, mert akkor 640,000 a beugro!

 

Bromo amugy szerintem meg a 250-et is megeri, oda ugyis eleg egy nap is.

Előzmény: pannn (1449)
W.L. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1452

Csak a rend kedveert, magyarul Malajzia!

 

Ja, olvastam.

Vagy rengeteget javult a helyzet, vagy annyira alacsony elvarasokkal mentetek, hogy ahhoz kepest csak jobb lehetett. Felelmeidbol itelve az utobbira saccolok. ;-)

 

Melaka biztos tetszeni fog.

Majd irogass mind a Malajzia topikba, mind ide.

Bar most en is utazom, igy nem mindig tudok gyorsan valaszolni.

 

Előzmény: pannn (1451)
pannn Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1451

Ha tenyleg ennyi lesz a belepo akkor a mi tervunk is valtozni fog.

Epp ma delutan irtam egy osszegzest az India topikban, kivancsi vagyok mit szolsz hozza. 

Holnap reggel indulunk Malaysiaba es holnaputan del korul erunk Melakaba (elmeletileg).

Előzmény: W.L. (1450)
W.L. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1450

Tudtommal ugyanannyi lesz mindenhol.

 

Tenyleg nagy szivas (es oriasi kretenseg).

Bar en a legtobb parkban mar jartam, azert neha meg vissza-visszaneztem egybe, es ilyen arak mellett azt nemigen teszem meg tobbe.

 

Azert szerintem abban remenykedhetunk, hogy nem igazan forszirozzak majd, plane a naponkenti fizetest. Ott, ahol a parkokban a szallast helyiek uzemeltetnek, mint pl Bunakenen, Ketambeben, stb, arra szamitanek, hogy ok vendegeik megtartasa erdekeben kijarjak, hogy mondjuk 1 napi belepo kifizetese utan ne zaklassak oket. Vagy meg annyival sem... De ez egyelore csak sacc.

 

Sajnos pont Javan a legtobb parkba a bejaratoto is, es bennt a szallast is, maguk a parkorok ellenorzik.

 

Amugy ti most hol?

Mar Malajziaban?

Irj egy benyomas-osszegzest az India topikra! ;-)

Előzmény: pannn (1449)
pannn Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1449

Na ennek most nagyon nem orulok. Minden parkban egysegesen ugyanannyi lesz a belepo? Hogy nem tudtak meg legalabb harom honapot varni.

Előzmény: W.L. (1448)
W.L. Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1448

Nemzeti Parkokba latogatoknak rossz hir!

 

E honaptol a kozponti hatosagok felemeltek az eddig joreszt nevleges belepodijat az orszag nemzeti parkjaiba egy joreszt meglehetosen irrealis NAPI 250ezer Rp-ra!

Hetvegen es unnepnapokon pedig meg dragabb!!!

Es ha mindez nem lenne eleg, egy minap Baluranba latogato indonez szerint tovabbi brutalis dijat kell fizetni fotozasert es filmezesert: fenykepezogep 250ezer, videokamra 1 millio Rp.

 

Ezek mar kb afrikai arak, ennyit valoszinuleg nem er meg Indonezia legtobb parkja - szerintem talan csak Bromo, Kelimutu es Komodo kivetelek.

 

Ha ezt szigoruan behajtjak, akkor kulonosen erzekenyen erinti azokat, akik pl Bunakenre, a Togean-szigetekre vagy Karimunjawara keszulnek, hiszen azokra nem egy napra mentek eddig a legtobben, es mostantol elvileg egy mondjuk 4 napos, szigoruan csak hetkozbeni szigeti udules 1 millio rupiaba kerulne csak a belepore.

En ugy saccolom, utobbiakon ezt nem fogjak betartatni, mert a turizmus osszeomlana.

 

Mivel a rendelet vadi uj, nem tudni meg, hogy mindenhol bevezettek-e mar, es milyen szigoru az ellenorzes.

Ha komolyan veszik, Indonezia nemzeti parkjai, melyek tobbseget eddig is nagyon kevesen latogattak, nagyreszt lekerulhetnek a turistak utiterveirol.

 

Ez fokent a Javara es talan Szumatrara es Kalimantanra keszuloket erinti, mert ott allatokat latni leginkabb tenyleg mar csak a parkokban lehet nagyobb szamban.

Malukuban es Papuan szerencsere keves a park, es bosegesen akad meg erintetlen termeszet rajtuk kivul is.

 

W.L. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 1447

En a helyetekben ilyen hosszu utra az Ekonomit inkabb nem vallalnam be.

 

Ha egyik sem az igazi, a busz miert nem jatszik?

Az surubben jar, es meg ha lassubb is, de legalabb garantaltan ulhetnetek legkondiban. Meg az atszallas Jepara fele is simabban mehetne.

 

Persze a repulo meg gyorsabb.

Előzmény: tyrannos vulgaris (1446)
tyrannos vulgaris Creative Commons License 2014.03.11 0 0 1446

Kedves W.L. !

 

Igazából a helyzet az, hogy Bangkokból érkezünk AirAsia-val hajnalban ( 0:30) és el szeretnénk jutni Jepara-ba (aztán Karimunjawa-ra).

Amit találtunk (-busz) az kétfajta vonat ( https://tiket.kereta-api.co.id/ ) és persze repülő. Az egyik vonat "ARGO BROMO ANGGREK PAGI" ami jó drága ( ~300 000 idr) és eksekutif, a másik vonat "KERTAJAYA" jóval olcsóbb (60 000 idr) és Eko. A kérdés az, hogy mennyire lepukkantak ezek az eko vonatok (pl. van rá esély, hogy le lehet ülni?) , mert a drágábbhoz árban már elég közel van a repülő. Szóval ez a dilemma. Egyrészt egy nem túl szerencsés időpontban érkezik a repülőnk Surabaya-ra és csövezhetnénk egy keveset a reptéren és repülővel Semarang, majd még aznap el is tudunk érni Jepara-ba. Vagy szépen kipihenten (a Kertajaya délután indul) lassabban és olcsóbban jutunk el oda. Mivel ekkor még a jetlag is bejátszik, egy horror vonatút igazán nem hiányzik, persze elég sűrű lenne ez repülővel is. 

 

 

Előzmény: W.L. (1444)
cav004 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 1445

Sziasztok!

 

Ha valaki esetleg tervezi, hogy a közeljövőben Szumátrára, Bukit Lawangba megy, akkor nagyon hálás lennék ha megkeresne.

Sajnos az egyik Bukit Lawangi szálláson maradt a fejlámpám, ha valaki arra járna és elhozná, nagyon-nagyon boldog lennék. Egy kedves ajándék volt a fejlámpa... :(

 

Illetve szívesen szolgálok friss információkkal Szumátráról. (Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Banda Aceh, Pulau Weh)

 

W.L. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 1444

Konkretan azon a szakaszon en nem, es alighanem a forumrol mas sem, hiszen a ket varos egyike sem nepszeru uticel. Viszont a vonat arra alighanem gyorsabb mint a busz, ami Semarangtol keletre nemritkan dugoba ragad, leven az Java legforgalmasabb utvonala, am megis gyakran csak 1-1 savos.

Altalaban veve az expresszvonatok Javan eleg jok, bar kenyelmileg ne szamitsatok tul sokra, pl a "bisnis" osztaly csak egy hazai sima szemelyvonathoz hasonlo tobbnyire, csak legkondis.

Előzmény: tyrannos vulgaris (1443)
tyrannos vulgaris Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1443

Hello, utazott már valaki Surabaya-ból Semarang-ba a Kertajaya nevű vonattal? Kiváncsi vagyok milyen, belevágjunk-e. Köszi

László2. Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1442

Köszönöm még egyszer, most már lassan a tettek mezejére lépünk :-)

Előzmény: W.L. (1441)
W.L. Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1441

Sehonnan. Ki kell nezegetni mikor esedekes, es mikor bejott, akkor kimenni cuccal. Emiatt arra a napra nyilvan erdemes a kikoto kozeleben megszallni.

 

Igy van. En KP-t mar ezer eve alig valtok Indoneziaban, inkabb ATMeket hasznalok.

Eurot talan meg soha nem is valtottam ott. Nagyobb helyeken gondolom valtjak, de en abbol is csak ujakat vinnek, ha egyaltalan.

 

Gondolom amig van erkezo jarat, a penzvaltok is nyitva.

De mint mar irtam, en ezzel soha nem foglalkozom, mert az ATMek nem zarnak be.

 

Nem szeretek szallast ajanlgatni, mert mindenkinek masok az elvarasai.

A LP joparat ajanl a varosban, mondjuk varoson kivul asszem meg mindig a Colin a legjobb.

 

Angkot mukodik, es azt nem is kell komppalm kombinalni. Egyenesen bevisz a varosba.

De hosszu ut utan megtorve, 2 fore, cuccal, szerintem a taxi is megerhetne.

Előzmény: László2. (1440)
László2. Creative Commons License 2014.03.09 0 0 1440

Köszönöm a válaszokat és a türelmed, még pár kérdésem lenne erről, arról:

- Írod, hogy Pelni-nél egy nap késés is lehetséges. Ha Ambonban vagyunk és megvesszük a hajójegyet Bandára pár nappal előre, akkor honnan lehet tudni, mikor kell kimenni a szállástól valószínűleg nem túl közeli hajóállomásra ? 

- Pó Apó szerint meglehetősen nehézkes a dollár váltása Malukun és Pápuán, amennyiben már a 2006-os évjáratú százasokat sem szívesen, illetve alacsonyabb árfolyamon váltják csak, nem beszélve a hajtogatott pénzekről, ami azért bizonyos gyakorlati okok miatt elég nehezen kerülhető el. Neked is hasonló tapasztalataid vannak ez ügyben illetve tudsz valamit tanácsolni ? 

- Valahol írtad, hogy a dollárt jobban preferálják az eurónál. Ha ennyire nehézkes a dollár váltás, esetleg nem érné meg mégis - esetleg jobb minőségű, vagy újabb kiadású - eurót vinni ? Vagy azt élből annyival rosszabbul váltják ?

- Éjfél körül szállunk majd át Jakartában a Lion Air Amboni gépére. Lesz akkor ott vajon váltóhely nyitva? Illetve egyáltalán érdemes e akkor ott váltani Ambonhoz képest, vagy inkább ATM-ből vegyünk fel, hogy a dep. taxot kifizessük Ambonig? 

- Van preferált szálláshelyed Ambonban? 

- Müködik Ambonban a gazdaságosabbnak (és érdekesebbnek) tűnő Angkot-Ferry-Angot kombináció a reptérről az öböl túloldalára ?

Előzmény: W.L. (1439)
W.L. Creative Commons License 2014.03.08 0 0 1439

Ugy ertendo.

Kb 15 perc.

Waiwo beach, Waisai varos.

Az ATMeket lehet tobbszor is fejni.

Előzmény: László2. (1438)
László2. Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1438

Ez most úgy értendő, hogy vagy motor, vagy kocsi a kikötőtől (Waisai) Waiwo-ig ? Gondolom kettőnknek csomagokkal a kocsi jön inkább szóba, hacsak nem a kinálatban mutatkozó szűk keresztmetszet miatt kell 2 ojeket fogni..  Időben vagy távolságban mennyi egyébként Waisai-Waiwo ?

Gondolom Waiwo egy csendesebb beach, és ha ajánlatokra vadászunk, be kell menni Waisai-ba, viszont állatlesre jobb Waiwo (?)

Próbáltál már ATM-et  max összegre egymás után 2x megfejni, vagy az egyben a napi limit is ?

..köszi az eddigieket is :-) 

L.

 

Előzmény: W.L. (1437)
W.L. Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1437

A RA belepo egy szamozott muanyag korong (pin), ezt kell csak felmutatni ahol kerik.

 

Waisaiban van ATMben, de a sorongiak megbizhatobbak.

 

1M felett azert tobb is ad ki, kezdesnek probalkozz a Bank Mandiri ATMevel.

 

Waiwo ojekkel (motoros taxi) 50 ezer Waisaitol.

Kikototol kocsi 100-150 ezer lehet.

Az altalad nezett link egy kamu foglalooldal, zsiros jutalekokkel.

Azon at semmit ne foglalj, es altalaban veve ne eroltesd a netes foglalast, inkabb hivd fel a tulajokat miutan megerkeztel az orszagba.

 

A Batu Pensil egy szikla a Kabui-obol belsejeben, asszem a honlapomon is van rola kep. Azert kell kerni, hogy ahhoz elvigyenek, mert az mar jol bennt van az obolben.

Es vannak, akiket epp csak az obol bejarata menten visznek at, koltsegeket csokkentendo, akkor meg alig latsz valamit.

 

Előzmény: László2. (1436)
László2. Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1436

 A RA belépőből is másoltassak, vagy elég felmutatni amerre járok, ill megszállok ? Másolás a Meridienben, vagy/és a rendőrségen lehetséges ? (Lehet ott kell éjszakázzak Sorongban, mert a hétvégén késöbb indulnak az Ambon-Sorong járatok, és nem érem el a két órás kompot. Akkor viszont lesz időm a rendőrségen megpróbálkozni a többi helyre szóló Surat Jalan-al, - feltéve és remélve hogy vannak ott a hétvégén -  tekintve, hogy nem biztos, hogy Jayapura lesz a következő hely..)

Ahogy nézem, elég szép mennyiségü kp-val kell itt mászkálni, ha Sorong az utolsó hely (RA elött) ahol még ATM van. Waigeo-n is van esetleg kp felvételi esetleg váltási lehetőség ? Sorongban tudsz ATM-et ahol 1M felett lehet kivenni ? Ez egyébként napi limitet jelent, vagy csak tranzakciós limitet ?

Waiwo milyen messze van kb Waiso-tól, ahová a komp érkezik ? Ezen a linken mellesleg elképesztően magas árakat (100 Eur/person/night !!) közöl a Waiwo Dive Resortra. Ennyivel nem mehetett fel az ára !?

Nem túl jó előjel, hogy az árak után érdeklődtem a Kri szigeten lévő Kayak4Conservation -nál és azt írták minden kajakot lefoglaltak már májusig !

Keresgéltem a térképen a  Kabui-öböl + Hidden Bay dolgot, azt hiszem meg is találtam Gam északnyugati "karjánál" a hidden bay-t és innen keletre, a Kabui passage-on áthaladva jutunk a Kabui öbölbe. De merre van itt a Batu Pensil ?

 

Előzmény: W.L. (1431)
belphnaque Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1435

Köszönöm Döme !

 

Ez segített.

Az első linkeden próbálkoztam eddig is: Fail to process Payment. Please try again.
Maaf, pembayaran yang Anda gagal. Silahkan mencoba sekali lagi dan pastikan batas kredit anda mencukupi.

 

Aztán kerestem tegnap egy másikat, amit egy korábbi hozzászólásodban javasoltál, és ott is ki volt írva, hogy nem foganak mostanában bank kártyás fizetést, ezért banki átutalásra van szükség, aminek 6 órán belül kellett volna megérkeznie hozzájuk, de nem tudtam IDR-ben fizetni.

 

A második linked nekem új volt, de sikerült egy már lecsúszottnak gondolt időpontra is bookolni, majd fizetni is !!! Király !

 

Köszönöm !

Előzmény: döme71 (1434)
döme71 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1434

Fura, én simán tudtam a Sriwijayanál kártyával fizetni, bár azon meglepődtem, hogy röviddel a fizetés után felhívtak telefonon és megkérdezték, hogy tényleg én foglaltam-e, meg pár adatot is... Szerintem próbálkozz olyan időpontban  a honlapjukon, amikor ott este-éjjel van, hátha csak túlterhelt az oldal.

Ez volt az? http://www.sriwijayaair.co.id/

A kezdőlapon -ahol felkínálja, hogy honnan és milyen nyelven foglalnál- válassz más opciót mint elsőre.

 

Ha nem jön össze akkor itt elvileg tudsz kártyával fizetni: http://ticketindonesia.info/en/index.php (kikeresed a jegyed, kitöltöd a személyes adatokat, kapsz egy foglalási számot-ami elvileg már kereshető az adott légitársaság honlapján, kapsz egy e-mailt a közvetítőtől a lecheckolt jegy-helyzetről és arról, hogy hogyan fizess náluk)

 

Kérdezz rá az OTP-nél pontosan, nekem úgy rémlik én már utaltam át onnan IDR-t is.

 

Sok sikert!

 

 

Előzmény: belphnaque (1432)
belphnaque Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1433

https://booking.tiket2.com/

Itt sikerült lefoglalni, de nem lehet bank kártyával fizetni pillanatnyilag, csak utalással, de az érjen oda 6 órán belül. OTP-n nincs IDR opció. Valaki korábban jelezte, hogy lehet náluk PayPallal fizetni. Az lenne a legjobb, de nem látom.

Belph.

belphnaque Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1432

Sziasztok !

Nem sikerül MasterCard dombor nyomott (vagy egy másik nem dombor nyomott) kártyával repülő jegyet foglalni a Srivijaya -nál. Már elvittek 2 járat összes jegyét, és egyre több várakozás vár ránk.

Mintha olvastam volna korábban, hogy a fizetés nem megy minden megoldásban. Hogyan kellene ?

Belph.

W.L. Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1431

Ja, az az.

Hogy a számok még élnek-e, azt majd megtudod, ha felhívtad őket, vagy küldhetsz rájuk 1-1 teszt SMSt is.

 

Waisaiban magában (mármint a városban, nem Waiwoban vagy környékén) csak spórolás miatt érdemes megszállni, amúgy elég randa hely. Ronda kisváros egy gyönyörű szigeten. Mert Waigeo szigete maga tényleg szuper.

 

Mint már ott is írtam, Hamuecot nem ismerem.

 

A Meridienben csak a RA engedélyt intézik. Még mindig 500.000 tudtommal, pedig már ki is írták az új, 1 millás árat még tavaly. Jövő én január végéig érvenyes a belépőd, egy ár van attól függetlenül, hogy meddig maradsz.

Pápua többi részére engedélyért a rendőrségre kell menni, bár ha Sorongból egyenesen repültök Jayapurába, alighanem jobb ott intézni.

 

Penemu természetesen sokkal elérhetőbb Wayagnál, de ha utóbbi kimarad, én talán inkább a Kabui-öböl + Hidden Bay kombinációt ajánlanám. Ügyelj rá, hogy előbbinél bevigyenek az öböl mélyébe ( a "Batu Pensil" ceruzaalakú szikláig!), utóbbi helyét pedig ismerje hajósod (sok nem tudja hol van).

 

A valóság még szebb! ;-)

Előzmény: László2. (1430)
László2. Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1430

Ez a Waiwo resort az a hely, amit az LP TT tavalyi topikjában is említesz ? (telefonszámok még élnek ?)

Azt hiszem legcélszerűbb az lenne, ha Waisaiban itt töltenénk pár napot miután átmegyünk Sorongból komppal, lenne kis időnk tájékozódni és eldönteni, hogy átmegyünk e Kri-re a Koranu Fyak bungalow-ba, vagy esetleg máshová.. Gondolom ez a nagyobb sziget jobb ugródeszka bármerre, és a szárazföldi látnivalók sem lényegtelenek. Az említett topikban dícsérik a "Hamueco" nevü homestayt is, hallottál róluk azóta ?

Sorongban a reptérrel szembeni Meridien hotelben lévő tourist office-ban a Papua permit-eket is intézik, vagy ahhoz még a rendőrségre is kell menni? A RA nemzeti park belépőket, v. engedélyek menyibe kerülnek ez idő tájt (emelték vagy még 500k) ? Időkorlátozottak, illetve tartózkodási idő függőek ?

Ez a Wayag nagyon fáj, hogy olyan messze van :-(  Talán Fam/Penemu inkább elérhető távban és pénzben is ..

Gyönyörűek a képeid, egy álomvilág .. :-)

Előzmény: W.L. (1424)
pannn Creative Commons License 2014.03.02 0 0 1429

Pontosan nem arra gondoltam hogy azt inni hanem inkabb kavet, teat, levest csinalni csapvizbol. Iranban a dog melegben marha jol esett a forro tea, soha nem gondoltam volna. Mellesleg en melegben is meleg vizet vagyis nem hutobol valo vizet iszok.

Előzmény: W.L. (1428)
W.L. Creative Commons License 2014.03.02 0 0 1428

Én meg a forraltat nem iszom meg, úgyhogy engem az nem érint.

Már az ízét is utálom, és jó sok macera is lenne utazás közben forralgatni.

Aztán meg a trópusi hőségben melegen vagy langyosan iszogatni...

Mindezt azért, hogy mondjuk napi 1 dollárt megspóroljon az ember?

Előzmény: pannn (1427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!