Keresés

Részletes keresés

Youwine Creative Commons License 2001.09.21 0 0 134
Miért nem lépnek Magyarországon? Most volt a Peripheric Records koncert, nyomuk sem volt rajta sajnos.
Előzmény: cirrocumulus (133)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.09.21 0 0 133
Igen, én megvettem.

Az új bónuszszám lényegében improvizáció. Attila fuvolaszólója kezdi, majd (az akkor még csak készülőben lévő) szólólemezéről is hangzanak el részletek, aztán az improvizációba már az egész zenekar bekapcsolódik. Nem tudom, tényleg ott volt-e vége az egésznek, ahol a lemezen abbahagyták; ha nem, akkor kár, hogy megvágták. Még hallgattam volna tovább szívesen. Nagyon jó ötletek voltak ebben az improvizációban.

Egyébként annakidején is időnként igen ihletett improvizációik születtek a koncertjeiken. Nemcsak a "Szabad játék"-ra gondolok, ahol a konkrét zenét követően egymásnak adva a témát improvizáltak.
Egyszer-kétszer váratlan helyzetek is adódtak a koncertjeiken: néha átmeneti áramszünet vágta félbe a koncertet vagy elszakadt egy gitárhúr...; ilyenkor ki kellett találni valamit. Valahogy mindig frappáns megoldásaik születtek. Sőt, volt egy olyan koncertjük is, ahol a közbeiktatott improvizáció után ott folytatták a számot, ahol az félbemaradt (mintha mi sem történt volna); félelmetesen jók voltak!

Előzmény: kozakz (130)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.09.21 0 0 132
A rövid kiigazítás után most folytatom a részletezést.

Sorrendben az EGYENLÍTŐI MAGYAR AFRIKA című kazetta következik.

Ennek zenéje Trenka Csaba Gábor azonos című regénye nyomán készült.
Mindkét kiadványt először az 1992-es tavaszi Könyvvásáron lehetett megvenni.

A könyv hátoldalának szövege:

"Mi lett volna, ha a hitleri Harmadik Birodalom maga alá gyűri a világ egyharmadát, s benne
Magyarországot, nem pedig az oroszok? Mi lett volna, ha a fasiszta bábállamocskák
feloszthatják egymás között Afrikát, s a XX. század második felében kipróbálhatják a
gyarmatosítás örömeit? Ezek a kérdések tudós körökben "történelmietlennek" számítanak,
ám az írói fantázia eljátszhat velük. Ezt teszi Trenka Csaba Gábor is, amikor regénye
főhősével Hungarovillben, az afrikai magyar gyarmat fővárosában láttatja meg a napvilágot.
A nyughatatlan Lajtai Gábor fordulatos, kalandokban bővelkedő életregényét olvasva
felsejlik előttünk a bennszülött varázslók, népvezérek, tisztviselők, utcalányok misztikus,
olykor veszélyes világa, fél évszázad képzeletbeli, heroikus és zűrzavaros történelme,
egy másik történelem, amely pontosan olyan, mint a mienk.
Zene és tánc nélkül szörnyű és elképzelhetetlen lenne a világ. Trenka Csaba Gábor
regényéhez a méltán népszerű Napoleon Boulevard együttes készített különös és élvezetes
zenét, ugyancsak Egyenlítői Magyar Afrika címmel. A magyar kultúrában még ismeretlen,
de világviszonylatban is ritka az irodalom és a zene ilyen szoros együttműködése.
A hanglemez (kazetta) e könyv megjelenésével egy időben szintén megvásárolható lesz."

És akkor a kazetta részletezése (a kazettát a Magneoton adta ki):

A oldal

1. Miriam (3'44")
2. Menekülés Afrikából (3'23")
3. Hungarovill (3'58")
4. Búcsú nélkül (4'02")
5. Bíborsivatag (2'29")

B oldal
1. Egyenlítői Magyar Afrika I. (3'30")
2. Egyenlítői Magyar Afrika II. (3'04")
3. Egyenlítői Magyar Afrika III. (4'34")
4. Mária-öböl (3'32")
5. Az első nap (5'09")

Totál: 37'25"

Szóval, mivel nekem mindig az a mérce velük kapcsolatban, amit Solaris-ként csináltak,
ennek fényében is elmondható, hogy ez a felállású Napoleon Bld. is igen jó zenéket készített.
Ráadásul meghatározó zeneszerzőként az addigi háttérszerepéből előlépett Barcsik Vali,
aki a zenekar billentyűse lett a Lilla utáni korszakukban. (Új énekesnővel, Lastofka Beával
készítették el ezt a kazettát.)

A kazettán szereplők:

Barcsik Vali - zongora, szintetizátor, vokál
Gömör László - dobok és ütőhangszerek
Kollár Attila - fuvola, szintetizátor, vokál
Lastofka Bea - ének
Pócs Tamás - basszusgitár

közreműködik: Vámos Zsolt - gitárok

hangmérnök: Küronya Miklós, Erdész Róbert

És ilyen összetételben is tudtak olyan zenéket írni, amelyek a legjobb Solaris hagyományokat folytatták.
Ezen a kazettán ilyen például a "Bíborsivatag" c. szám. Nincs benne ének, Vámos Zsolt
itt igazán megvillantja virtuozitását: Yngwie Malmsteen legjobb korszakára emlékeztető
stílusban gitározik ebben a rövid, de igazán tömény, nagyszerű számban.
A "B" oldalon néhol pedig Santana stílusát idézi.

Ezen az oldalon a "Mária-öböl" c. szám pedig nem csupán olyan, mintha Solaris stílusú
zene lenne, hanem ennek a számnak az utolsó 2 perce egy eddig meg nem jelent Solaris
szám rövid részlete, kicsit áthangszerelve.

Nem tudom, melyikőtök volt ott a '86. április 7-i Solaris búcsúkoncerten.
Itt elhangzott egy vadonatúj, 20 perces szvitjük is, amelynek témája a görög mitológia volt,
s amely zene alatt a színpadon M. Kecskés András és pantomimtársulata jelenítette meg a
párkák történetét. Ez a kompozíció néhol igen feszes, néhol egészen légies hangzású.

Szóval, ezt a zenét eddig nem adták ki; nem tudom, ráteszik-e esetleg a 3. archív CD-re.
Ennek egy részletét tették rá erre a kazettájukra, valamint a '90-es dupla CD-jükön hallható
közjátékok is e szvit alapján készített rövid variációk.

Sajnos, ismét be kell fejeznem; ahogy tudom, folytatom a részletezést.

localhost Creative Commons License 2001.09.21 0 0 131
Etna:"ő is harmincas, szakállas, bölcsész - isten tudja miért, de így képzelem a Solarisrajongó prototípusát"

A magam részéről negyvenes, szakállas, informatikus :-) Belefér ez még? :-)

Előzmény: etna (128)
kozakz Creative Commons License 2001.09.21 0 0 130
most latom, hogy 2000 dec 14-en kiadtak a live in los angeles digital remasterben uj boritoval es egy plusz bonusz dalal Rio-bol.

meg van ez valakinek?

cirrocumulus Creative Commons License 2001.09.21 0 0 129
Sziasztok!

Elnézést kérek ezért a nagy hallgatásért. Még arra sem jutott időm, hogy a '85-ös Solaris
kazetta részletezését kijavítsam (összecsúsztak a számcímek, így elég hülyén néz ki).
Szóval:

A oldal - 21'32"

1. Bíbormúmia
2. A Viking visszatér
3. Óz
4. Magyar tánc
5. Éjszakai tárlat
6. Micky Mouse

B oldal - 21'04"

1. Az özönvíz balladája
2. Szabad játék
3. Orchideák bolygója
4. Egészséges optimizmus
5. Szép, új világ
6. E-moll előjáték és concerto

A '89-es Ős-Metál lemezzel kapcsolatban még annyit, hogy a "Sorry, Giuseppe!" c. szám
Verdi: A Trubadúr c. operájának egy részlete. Kicsit megfricskázva, és Gömör Laci jó kis
pörgös dobolásával is megspékelve.

Nekem erről a lemezről egyébként csak a "Child in time" volt csalódás.

Például a Focus-os "Hocus-pocus"-nak ez a változata nekem jobban tetszik az eredetinél:
tömörebb, lényegretörőbb.
Én a többit is nagyon szeretem hallgatni.

Előzmény: cirrocumulus (127)
etna Creative Commons License 2001.08.27 0 0 128
Éppen Solaris topicot akartam alapítani kb. olyan címmel, hogy "Vannak még Solaris rajongók?".
De előtte rákerestem a névre s íme látom, hogy egy igen informatív topic létezik már.
El is küldtem egyik barátomnak a lapot. (ő is harmincas, szakállas, bölcsész - isten tudja miért, de így képzelem a Solarisrajongó rpototípusát. Persze lehet, hogy tévedek.)

No hát üdv Nektek, tudjátok-e véletlenül, hogy mikor jelenik meg az "archív" két következő darabja?

Ja s Gerdesitsre: nekem csalódás volt az a lemez sokkal többet vártam tőle.

cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.24 0 0 127

Akkor következzenek a részletek:

Legelőször is a '85-ös Solaris kazettáról: erről EnemyNo_1 már tett is említést régebben.

A oldal - 21'32" B oldal -21'04"

1. Bíbormúmia 1. Az özönvíz balladája
2. A Viking visszatér 2. Szabad játék
3. Óz, a nagy varázsló 3. Orchideák bolygója
4. Magyar tánc 4. Egészséges optimizmus
5. Éjszakai tárlat 5. Szép, új világ
6. Micky Mouse 6. E-moll előjáték és concerto

Ezek zöme megjelent a '90-es fekete lemezükön, de némelyikük nem ugyanúgy
hangzik el, mint ezen a kazettán. Az E-moll ... itt például sokkal jobb változatban hallható.
Az elején elhangzik az a rövid részlet, ami a Marsbéli ...-s lemezükön is megtalálható,
aztán az E-moll concerto-nak egy sokkal dinamikusabb, az élő előadásmódhoz sokkal
inkább hasonlító változata szólal meg. A vége felé egy kis fuvola is van benne;ez viszont
egy kis plusz a koncertváltozathoz képest, hiszen akkor Attila csak vezényelni szokta
ezt a számot.

A "Bíbormúmia" nem egy konkrét szám, inkább csak egy rövid hangulati bevezető,
szintetizátorral. Ugyanígy "Az özönvíz balladája" sem, ez viszont Attila "éneke". Régen
ezzel kezdődött a Noab című számuk;ha az megjelenik majd CD-n, akkor nyilván ott is
hallható lesz majd. (Bár később gyakran ezzel az énekkel vezették be a "Szabad játék"
című számukat a koncerteken; úgy mint ezen a kazettán is.)

A "Szép, új világ" szerintem máshol nem jelent meg, bár ha jól emlékszem, a rádióban
mintha egyszer-kétszer azért elhangzott volna annakidején. Van benne egy kis ária,
valamint egy rövid prózai idézet Aldous Huxley Szép, új világ c. könyvéből.
(Most így hirtelen nem mernék megesküdni rá, de a zenei részét később mintha
"XX. század" címmel azért játszották volna a koncertjeiken /elég zaklatott zene mindkettő,
mindenesetre/.)

Annakidején ezt a kazettát eleinte a koncertjeik előtt árusították, majd a Solaris Hang-
lemezboltban lehetett megvásárolni, valamint az együttes címén meg is lehetett rendelni.

Aztán kiadták '89. tavaszán az ŐS-METÁL c. lemezt Gerdesits Ferenc közreműködésével.
(Ő az, aki a Nostradamus-lemezükön is énekel, többek között.)
G.F. '89-ben már az Operaház magánénekese volt, a '70-es években pedig a Ferm együttes tagjaként énekelt Deep Purple, Led Zeppelin stb számokat is, tehát ez a lemez számára
nagyon is testhezálló volt.

A lemezen ugyanis a következő számok hallhatók:

1. Look at yourself (Uriah Heep - Czigi) 3'42"
2. Child in time (Deep Purple - Czigi) 5'08"
3. You really got me (Kinks - Czigi) 2'30"
4. Stairway to Heaven (Led Zeppelin - Attila) 3'57"
5. Hocus-pocus (Focus - Attila) 3'45"
6. Lady in black (Uriah Heep - Robi) 3'51"
7. Whola lotta love (Led Zeppelin - Attila) 4'14"
8. Fireball (Deep Purple - Robi) 3'08"
9. Gipsy (Uriah Heep - Robi) 2'27"
10.I'm a man (Yardbirds - Czigi) 2'32"
11.Sorry, Giuseppe! (Verdi - Robi, Attila, Czigi) 3'04"
-----------
totál: 38'18"

Eszméletlen jól szólnak ezek a számok az ő felfogásukban is !
A Hungaroton Gong adta ki annakidején, csak LP-n.

Sajnos, most be kell fejezzem. További részletekkel a jövő héten szolgálok majd.
Sziasztok

Előzmény: cirrocumulus (125)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.24 0 0 126

Sziasztok!

Mielőtt folytatnám a tegnapi anyagok részletezését, szeretném nagyon-nagyon megköszönni
localhost-nak, vagyis Zoli, a rajongó-nak hogy megnyitotta annak idején ezt a topicot !!!!!
Nekem a szívem csücske a SOLARIS, úgyhogy nagyon boldog vagyok, hogy ezekkel az
érzéseimmel nem vagyok egyedül; örülök, ha közétek tartozhatom.

Azért írtam most le ezeket, mert csak úgy, minden előzmény nélkül megjelentem itt
pár nappal ezelőtt, mintha már régebben is írtam volna ide.
Az az igazság, hogy már év eleje óta figyelemmel kísérem ezt a fórumot, tehát nekem ez
nem volt újdonság, de ti lehet, hogy meglepődtetek egy kissé ...

Sajnos, otthon nincs PC-m, és a munkahelyemen sincs időm igazán arra, hogy írjak ide.
De úgy éreztem, hogy elég sok mindent tudok még róluk azon kívül, amik itt már elhangzottak;
és nagyon szeretném, ha ezekről nemcsak én tudhatnék, hanem mások is.

Zoli, mégegyszer nagyon köszönöm !

Előzmény: localhost (92)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.23 0 0 125
Halihó !!!

Akkor megosztom veletek a következő információkat.

Megpróbálom először röviden időrendben, aztán majd valahogy részletezem is őket.

1985. 04. 30. - SOLARIS kazetta

1989. március - ŐS-METÁL című LP
a klasszikus felállású Solaris tagjai készítették (kicsit unhatták már
azt, amit NBLD-ként csináltak): hard-rock számokat dolgoztak fel
nagyon jól !!!

1992. tavasza - EGYENLÍTŐI MAGYAR AFRIKA /kazetta az ugyanilyen című
könyv alapján/
a Lilla és a Könczöl Szilvi utáni Napoleon Boulevard tagjai készí-
tették: 10 számból 6 instrumentális (!!!), némelyik akár Solaris-szám
is lehetne ! nagyon jó

1992. ősze - CABARET (CD és kazetta)
ez Robi első szóló anyaga (Ullmann Zsuzsával), néhányan már ismeritek;
szerintem ez is nagyon jó

1993. ??? - A KIS HERCEG (Barcsik Vali kazettája)

1998. Karácsony - MINDENKI KARÁCSONYFÁJA (CD)
ez Czigi lemeze, nemsokkal a halála előtt jelent meg.
Torokszorító nagyon, mintha rákészült volna a saját halálára.
Versek és bibliai idézetek hallhatók rajta, Czigi háttérzenéjével.
Érdekes módon gitár alig van rajta (az egyik ilyen rész ismerős
a '90-es fekete Solaris lemezről), inkább szintetizátor és sok orgona
hallható. Csak ő játszik ezen a lemezen.

1998 - 1999. - CSAPDA (sci-fi trilógia)
Robi kipróbálta magát prózában is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem nagyon jó a könyve (Robert Forester álnévvel és
Solaris Science Fiction fejléccel jelent meg).

valamint: volt egy-egy Solaris koncert 1990. március 10-én a KEK-en és
1993. január 30-án a SOTE-n. Volt ezen valaki közületek ?

és még egy utolsó infó: azt tudjátok, hogy Gömör Laci itthon a SHANNON együttes dobosa?
(Ír és kelta zenék feldolgozásait játsszák, az együttes többi tagja a M.É.Z. együttesből lépett ki.)
Természetesen ez nem befolyásolja a Solaris-beli dolgait (februárban Japánban lesz SOLARIS
koncert !!!)

Sziasztok, egyelőre ennyi; majd holnap délután részletezem a kiadványaikat.

Előzmény: cirrocumulus (124)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.23 0 0 124
Sziasztok Mindenkinek !!!!!!!!

Úgy látom, most már nem hallgathatok tovább.

Nagyon sok érdekes infót szeretnék föltenni ide Nektek a Solaris-tagok kevéssé
ismert köztes munkáiról (1985-1992 közötti, valamint 1998-as dolgok).

Csak nagyon kevés időm van, de majd apránként megteszem, mert úgy látom,
nem sokan ismerek ezeket az anyagokat /kazetta, CD-k és könyv (!!!) is/.

Sziasztok, majd jelentkezem

Előzmény: Youwine (120)
Youwine Creative Commons License 2001.08.23 0 0 123
Dehogy bánt, meg előre elnézést is kértem, csak úgy örülnék valami kis anyagnak a topik főcsapásirányából. Remélem, ez nem bánt Téged? :))) Amúgy a darvadozó Darvas CD-re én se lennék kíváncsi...

Amúgy meg minden kedves hozzájárulónak köszi az infót és hogy megnyugtattatok, ez az "alkotás" nem kedvenceinktől származik.

Előzmény: mya_tom (121)
localhost Creative Commons License 2001.08.23 0 0 122
mya_tom:..."Most már csak arra a cd-re lennék nagyon kiváncsi..."

Én nem vagyok kíváncsi! :-)

Előzmény: mya_tom (119)
mya_tom Creative Commons License 2001.08.23 0 0 121
>Bocs, nem szeretnék bunkó lenni, de nem lehetne a Darvas családot a saját topikjában kivesézni, itt meg maradnánk a Solarisnál (esetleg Napoleon Bld vagy Lilla)?
Szerinted hány hozzászólást érne meg egy Darvas zeneszerző családos topic (akikről senki nem tud semmit), milyen infót tudhatna meg belőle az ember? Miért bánt téged ennyire, hogy egy - a tűzijáték miatt félig - offtopic témának szenteltünk egy-két rövid hozzászólást, főleg, hogy a topicnyitó localhost(Zoli a rajongó) sem talált ebben semmi kivetnivalót? Na mindegy spongyát rá!
Előzmény: Youwine (120)
Youwine Creative Commons License 2001.08.22 0 0 120
Bocs, nem szeretnék bunkó lenni, de nem lehetne a Darvas családot a saját topikjában kivesézni, itt meg maradnánk a Solarisnál (esetleg Napoleon Bld vagy Lilla)?
mya_tom Creative Commons License 2001.08.22 0 0 119
Egy fej vagy localhost! :o))))
Nagyon köszönöm, hogy megtaláltad nekem az infót. Most már csak arra a cd-re lennék nagyon kiváncsi, amin állítólag meg fog jelenni, amennyiben jól értettem a rakparton a Petőfi-s ürgét. :o)
Előzmény: localhost (116)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.08.22 0 0 118
Azért ezen egy kicsit kivételesen mégis érdemes agyalni...
Szerintem még a hetihetesben is megérné eljátszani egyszer, szóval, hogy apa és fia nekiülnek megkomponálni ezt a monumentális művet... hö-hö-hö-hö...
Előzmény: localhost (116)
localhost Creative Commons License 2001.08.22 0 0 117
Skót Uram!
Oldfield után örömmel látom ebben a topic-ban is soraidat. Légy üdvözölve!
Előzmény: A SKÓT (114)
localhost Creative Commons License 2001.08.22 0 0 116
Darvas Ferenc és fia ... !!!
Tényeket csak pontosan és szépen, ahogy a tüzijáték villog az égen..
/verset idézni is/ :-)))))))))

WWW.meh.hu átirányít a kancelláriára.. onnan országimázsra, onnan ollózom: (Kopipaszta)

"A múlt és a jövő jelképében dramaturgizált és látványos tűzijátékot láthatunk az Erzsébet és a Margit híd közötti Duna-szakasz mindkét oldaláról, valamint mindazon helyekről, ahonnan ez a Duna szakasz jól belátható. A tűzijáték zenéjét erre az alkalomra D_a_r_v_a_s F_e_r_e_n_c és fia szerezte. A szerzeményt a közszolgálati rádió mindkét adója közvetíti. A "fáradhatatlanokat" 21.30-tól a már jól ismert budai rakparti helyszíneken utcabál várja. "...

Előzmény: mya_tom (113)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.08.21 0 0 115
Szóval az az igazság, hogy nem annyira figyeltem már akkor se a tűzijáték-közvetítésre, mikor kezdődött, de mintha tényleg azt mondták volna, hogy apa és fia szerezte a zenét (ha az Erdész volt mégis, akkor legalábbis ilyen trükkös inkognitóban...).
Az viszont tutti, hogy az RTL Klubon zeneszerzőként nem Erdész Róbertet mondtak be, ugyanis valóban NHL2001-derby folyt, viszont aznap este se nem piáltam, se más. :*)
A SKÓT Creative Commons License 2001.08.21 0 0 114
Sziasztok!

Imádom Solarist, az egyik legjobb magyar zenekar, szerintem. Még nem vagyok úgy igazából rajongójuk, még nem ismerem kívül-belül minden albumukat-számukat, de ami megvan tőlük, az mind nagyon tetszik! Kedvencem a Nostradamus - Próféciák könyve, a Marsbéli Krónikák nem rég óta van meg, ezért ezzel még csak ismerkedő stádiumban vagyok. A többi számuk is nagyon tetszik. Apropó, N-PK, az RTL-Klubon a tüzijátékot beharangozó kis bejátszás alatt a Próféciák könyvéből egy részlet ment! Remélem, szolgáltam vmi kis újdonsággal ezzel...
Egyébként minden Solaris felvétel, ami van nekem, igen tisztelt, nagyra becsült MYA_TOM kollégán keresztül jutott el hozzám. Ezúton meg is köszönöm!
Már nem kell sok idő, és hamarosan újabb Solaris-rajongóval fog bővülni körötök (nagyon ezen az úton vagyok).

mya_tom Creative Commons License 2001.08.21 0 0 113
Köszi a választ!
Pont ez az, hogy a riporter mindenfélét összehablatyolt: én is ilyen mondatfoszlányokat értettem ott a rakparton, de ezek szerint akkor nem derült ki, pontosan, hogy mit is hallottunk.
Valaki felvetette hogy esetleg zeneszerző/zenész család... ilyen lehetne pl.: az Ella-család meg az általuk "üzemeltetett" Rumblin Orchestra (Periferics) és még stílusban is közel állnak a hallottakhoz, de hát ez csak kínos erölködés részemről a talány megfejtéséhez.
Mikor fogom meg tudni, hogy mit hallottam, de tényleg? Lehet hogy soha? :o))
Előzmény: localhost (112)
localhost Creative Commons License 2001.08.21 0 0 112
Én nem szeretem az "Úgy hallottam, úgy tudom.." típusú jólértesültséget fitogtató mondatokat, de én mintha azt hallottam volna (nem állítás - nem tény), hogy egy direkt erre az alkalomra írt zene volt egy direkt erre az alkalomra komponáló magyar zeneművész alkotta - felkérésre. A nevét NEM tudom, de sem nem E.Robi, sem nem K.Atiila.
Ki volt az? :-( Lépjen ki!
Előzmény: mya_tom (110)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.08.21 0 0 111
Nem az Erdész csinálta, valami apa és fia, ahogy az RTL-klubon bemondták, nyilván zeneszerző-család, az eleje még talán hagyján, de az elektromos gitár-szerű részeknél már visszaültem inkább az NHL 2001-hez, TV hang le, norvég válogatott pedig nekiront a svédeknek... :*)
mya_tom Creative Commons License 2001.08.21 0 0 110
Meg tudja valaki mondani pontosan milyen zene is ment a tüzijáték alatt? Én kinn voltam, de az erősítés szerintem nem volt a topon, no meg az én fülem is kicsit gyenge, ráadásul a Petőfi Rádió krónikása szerintem hihetetlen zavarosan adta elő a vonatkozó tényeket. Csak annyit fogtam az egészből, hogy bemondta, de hogy mit... :o((

cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.21 0 0 109
Szia!

Konkrétan nem tudom, de szerintem tuti biztos, hogy ez nem Robi zenéje.
Valami borzalmas esztrád és sramli zene, iszonyú !!!!!!!

Előzmény: Youwine (108)
Youwine Creative Commons License 2001.08.20 0 0 108
Srácok, nyugtassatok meg: ugye ez a fos _NEM ROBI_!!!
cirrocumulus Creative Commons License 2001.08.10 0 0 107
Szia Igaz Ember!

Nagyon örülök a jelentkezésednek, egy újabb ember, akit megfogott a SOLARIS zenéje.

A tavalyi augusztusi tűzijáték zenéjét én is fölvettem és én is nagyon sokat hallgattam.
Ráadásul kint is voltam a tűzijátékon: semmihez sem fogható érzés volt a SOLARIS, illetve a
Solaris-tagok zenéjét hallgatni ilyen dimenziókban !!! Katartikus élmény volt számomra is!

Az első kérdésedre tudok is válaszolni. A tűzijáték végén hallott zene a SOLARIS szólógitárosának, Cziglán Istvánnak a posztumusz szólólemezéről származik. A lemez címe:
ALHAMBRA KAPUI. A szám pedig a lemez utolsó darabja: a "Personal Gravity" radio edit-es
változata (a teljes "Personal Gravity" a cd nyitózenéje, 17 perces!), ez a lemez is megtalálható az üzletekben.

Annak is örülök, hogy másnak is tetszik Robi zenéje; én is nagyon szeretem a lemezét.
(Ez egy kicsit válasz mya_tom-nak. Nem azért, mert neki nem tetszik, hanem mert azt feltételezte, hogy a régi Solaris-rajongók tetszését biztos, hogy nem nyeri el ez a lemez.)

A második kérdésedre konkrét választ nem tudok adni. Néztem a tévében a szilveszteri tűzijátékot, de nem otthon, és így föl sem vehettem. Szerintem végig Robi zenéje volt az is. Ha ugyanaz a zene szólt a kérdéses időpontban, mint amit mostanában lehet hallani az újabb "Magyarország, amit a szívedbe rejtesz" reklám alatt, akkor az ugyanaz, mint a cd nyitó száma, csak egy kicsit áthangszerelve (szerintem legalább is).

Amúgy tud valaki valamit arról, hogy milyen zene fog szólni az idei tűzijáték alatt ???

Előzmény: Igaz Ember (106)
Igaz Ember Creative Commons License 2001.08.08 0 0 106
Sziasztok!
Én nem vagyok SOLARIS rajongó, de van olyan zenéjük, amit nagyon szeretek…
Tavaly augusztus 20-ig halvány fogalmam se volt arról, hogy milyen zenét játszanak…
Aztán jött a tűzijáték-amit Hála Istennek felvettem videóra-és jött az a zene, amit a mai napig kábé ezerszer hallgattam meg…Szóval annyira tetszett a zene, hogy teljesen tátva maradt a szám ( a fülem :-)).
Ötször végignéztem a tüzijátékot, élveztem a zenét, dehát a minősége ugye nem volt tökéletes (rakéta durrogások stb…:-( )
Elkezdtem az interneten nyomozni, hogy honnan ez a jó zene. Valakitől azt az infót kaptam, hogy ez a SOLARIS-Nostradamus próféciák könyve CD-jén jelent meg.
Nahát rohantam is az első lemezboltba, meg is vettem.Hallgatás közben viszont kiderült, hogy ezen a CD-n csak egy szám volt a tüzijáték zenéjéből! Mondanám, hogy csalódtam-de nem, mert tovább hallgattam a CD-t:-).
Így aztán megismertem a SOLARIS-t és azóta is, ha nagyon jó zenét akarok hallani, ellazulni, élvezni, akkor ezt a CD-t hallgatom…
Folytatás:
Pár hónapja van egy reklám az m1-en: “Magyarország, amit a szívedbe rejtesz”. Meghallottam ezt a zenét és motoszkálni kezdett bennem:Meg kéne valahonnan szerezni…Már nem voltam teljesen tudatlan, gondoltam SOLARIS-zene lesz ez…Elmentem a MédiaMarktba, meghallgattam az ottlevő összes SOLARIS CD-t.
Nagyon jó zenék, de nem ezt kerestem…-gondoltam magamban. Aztán már indultam volna haza, mikor megláttam Erdész Róbert Meeting point című CD-jét. Belehallgattam…és még a könnyem is kijött, mikor meghallottam a zenét és Sebestyén Márta énekét…EZT KERESTEM!!! Az én beállítottságomhoz, lelkiállapotomhoz ez a zene tökéletesen passzol-Erdész Robi nagyon eltalálta.
Bár van rajta 3 szám, ami nekem nem tetszik(Phantom Dance, Israel, Liliana), de a többi tuti.
KÉRDÉS:
Keresek még két zenét, ami az említett két CD-men nincs rajta.
Az egyik a tavalyi tűzijáték végén volt, az utolsó szám.
A másik 2001.01.01-én volt az m1-en 0 óra 2 perckor, mikor az Erzsébet hidat mutatták „XXI. század” felirattal, az újévi tűzijáték alatt szólt ez a zene.
Ti biztos tudtok segíteni! Ez biztos Erdész Robi – vagy SOLARIS zene. Megjelentek ezek valahol? Meg lehet ezeket szerezni valahonnan?
Kérem, segítsetek-egy jó zenére kiéhezett embernek!

Ne haragudjatok, hogy bő lére eresztettem, és hogy az érzéseimről beszéltem. Remélem nem vagyok offtopic.
Ez egy tudatlan ember élménybeszámolója volt.

Üdvözöl mindenkit: Igaz Ember

mya_tom Creative Commons License 2001.06.17 0 0 105
Halihó!

Érdekes infóhoz jutottam az albummal kapcsolatban: Írt nekem egy lány magánban e-mailt, aki
elfoglaltsága miatt nem nagyon tud a topicba bekapcsolódni. Viszont felhatalmazott, hogy
mondandójának lényegét megosszam a topictársakkal.

"Sajnos, nem igazán közismert, hogy a hannoveri EXPO magyar pavilonjában futó, Magyarországot
bemutató rövidfilm zenéjének megírására Robit kérték fel ! Úgyhogy ez a zene lényegében az a
zene, csak további ötletekkel kibovítve, és - gondolom - az ötletek jobban kifejtve. Vagyis ami
itt a lemezen zagyvaságnak hat, annak ez a háttere. Magyarország kultúrák találkozási pontja. A
film ezt is bemutatta, és ezt illusztrálja ez a zene is."

Eddig az idézet. Ezt én speciel tényleg nem tudtam. Így Káel Csaba művészeti vezetése már jogosnak
hat, tehát visszavonom "pikirt" megjegyzésemet. A dolog másik felét illetően továbbra sem sikerült
meggyőznöm magam. Azt én is elfogadom, hogy Magyarország kulturák találkozási pontja (bár nekem
ez népzenei vonalon fogalmazódik meg inkább, hisz ott voltak a népzenék között erőteljes
kölcsönhatások, míg például a SMA Israel bármilyen szép dallam, kölcsönhatásokról nehezen
beszélhetünk) A lemezen megszólaló végeredmény _összeségében_ viszont továbbra sem talál utat a
szívemhez, csak egyes részmegoldásaiban. A feladat nagyon nehéz, a kihívás óriási: belefér a
pakliba szerintem, hogy valami nem sikerült.

Előzmény: mya_tom (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!