Keresés

Részletes keresés

tozso7210 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3998

Van egy Dlink  DI-524-es routerem ezt szeretném lecserélni egy Linksys WRT-160n-re .

Mi a véleményetek?

Nem gyenge a belső antennnával a Linksys?

Egy nagyobb méretű családiházat szeretnék ellátni Wifi jellel.

Köszi a válaszokat!

eugenehu Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3997

"semmi sem akadozik vagy szakadozik

 

és igen csak egyszerű könnyen áltátható kezelő felülete van"

 

Ezt mint volt Tplink felhasználó kapásból megtudom cáfolni... De ha nekem nem hiszel, olvass körbe fórumokon, hogy mi az általános vélekedés, az általad piedesztára emelt márkával kapcsolatban. Meghát ugye mint minden ez is relative. Könnyen átláthatónak, és viszonylag megbízhatónak tünhet, ameddig össze nem futsz egy erősebb routerrel(nálam spec Linksys volt)bár mint már mondtam, nekem már a találkozás előtt is gondom volt a 1043-mal...

 

Előzmény: madar86 (3995)
madar86 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 3996

valaki látott már ilyet???

nincs meg a mac cím többi része (alatta felette én töröltem ki) 

madar86 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 3995

semmi sem akadozik vagy szakadozik

 

és igen csak egyszerű könnyen áltátható kezelő felülete van

Előzmény: eugenehu (3994)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3994

"mielött teljesen leírnánk a TP-Linket otthoni felhasználásra tökéletes"

 

Ezt már egyszer átrágtuk,  hogy amennyiben nem zavar az állandóan szakadozó, éppenhogy csak döcögő sebességű internet, az átláthatatlan kaotikus,bugos kezelőfelület,és a rövid élettartam , abban az esetben ténylegesen tökéletes!

+1 szavazat Linksys

Előzmény: madar86 (3993)
madar86 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3993

 

mielött teljesen leírnánk a TP-Linket otthoni felhasználásra tökéletes

 

az antenna beállítás kicsit idő igényes fél centi fel, le, jobbra, balra, és már el is veszett a jel

a megfelelő csatorna beállítása is sokat jelent sajnos nagyon telített sok hotspot és otthoni felhasználású Wlan hálózatok abba a kis szeletbe amit az antenna útjába esik 21 Ap van 14° szögben

ugyan abban az írányban a saját antennájával 30° 36 Ap 60° szögben 29 Ap

 

mindent összevetve használható az összeállítás

 

persze ez még mindíg javítható lenne ha a másikoldalon is lenne egy kültéri Ap,de csak 10Mbps az internet sebesség és ebben az összeállításban is többszöröse az átviteli sebesség

madar86 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 3992

+1 szavazat az Asus - ra 

 

RT-AC66U

RT-N65U USB 3.0

RT-N66U

 

+ 1 szavazat TP-Link -re

megyocon Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3991

Amikor lehet, kábelen lesz, de elő fog fordulni, hogy wifin fog kapcsolódni, és ott ugyanazt az élményt szeretném, mint kábelen.

Előzmény: vanchu (3990)
vanchu Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3990

+1 szavazat a vezetéknek

 

(Meg azért a FullHD video wifis átvitelét ne keverjük már össze egy kommersz network share-rel)

Előzmény: Doky586 (3987)
vanchu Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3989

Keress meg privátban, ez már nem fórumos téma.

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3988)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3988

Sziasztok! A cégünkhöz videokonferenciás rendszert szeretnénk beszerezni. Eddig úgy tűnik, hogy a Tandberg márka termékei a legprofibbak, illetve több partnerünknél is használtam már és nagyon elégedett voltam a minőségével. Ahogy olvastam a márkát néhány éve megvette a Cisco és leányvállalatként működteti. Mivel Cisco hálózati cuccokat vettünk előzőleg ez jelenthez előnyt? Mi a tapasztalatotok a Tandberg-gel? Előre is köszönöm a segítséget.

Doky586 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3987

csak megjegyzem hogy a fullHD .mkv fileok adatsebessége nem éri el a 64Mbps (8MB/s) -ot, sőt sokszor ennek felét sem érik el. Tehát a sebesség szerintem nem túl nagy, a wifi (az N-es is) viszont tud akadozni ha másik szobában van a roter, vagy a szomszéd(ok) is elkezdik használni a sávot. nem szakad meg, de változik a késleltetése, és ez a képernyőn csúnya nyomot hagy. inkább az utp kábelt javasolnám ha van rá mód.

Előzmény: eugenehu (3986)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3986

Fullhd streameléshez szerintem a lehető legnagyobb sebességű router ajánlott! Nem irtad az árkategóriát, de a legjobb véleményem szerint a Linksys EA6500 jelenleg. Mivel ez az első Ac smartrouter, evvel a fullhd streamelés mellett majdhogynem minden hálozati megoldás kivitelezhető, és nyilván a leggyorsabb. De EA2500 től felfelé már a többit is nézegetheted, attól függ mennyit szánsz rá, de szerintem érdemesebb befektetni ha nem szeretnél szaggatos, akados filmnézést:)

Előzmény: megyocon (3985)
megyocon Creative Commons License 2012.11.18 0 0 3985

Sziasztok!

 

A tanácsotokat kérem. Új routert vennék.

 

Célok:

- médialejátszó kiszolgálása wifi-n keresztül fullHD-s adattartalom továbbítására (egy NAS a routerhez kábellel csatlakozna, a médialejátszó wifin)

- stabil sebesség torrenthoz (UPC net)

 

Van egy Linksys WRT54GL-em, de az csak G-s, a nagy videó adatfolyamot nem bírja, ellenben stabil sebességet biztosít a torrenthez. Emellett van egy D-Link DIR-655-öm, ami már N-es, de a torrent letöltés közben nem stabil a sebesség, folyton lelassul, begyorsul. Ezek helyett szeretnék egy újat, hogy mindkét igényt kielégítse.

 

Van ilyen irányú tapasztalatotok?

vanchu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 3984

A cnet tesztjében 4.5 méterről tudott 395Mbps-t. 30 méterről meg már csak 138Mps-t.

 

Az 1750 _nagyon_ elméleti, ja.

 

(+mellé ledobálja a kapcsolatokat, meg mittudomén, bugos fos az egész, de a szoftvert majd nyilván javítják. Október 15.-ei a teszt)

Előzmény: eugenehu (3982)
madar86 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 3983

ezek csak elméleti sebességek :D

Előzmény: eugenehu (3982)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.12 0 0 3982

Kedves Madár! 

Félig igazad van , tévestem , ennél már van jobb, igazazsem tplink:) Linksys EA6500. Az első AC szabványos router 1750 Mbps adatátviteli sebességgel. Akkor most légyszives mutass egy Tplinket, ami ezt tudja, segitségképpen akármilyen fw-vel szétberhelheted! Na?

Előzmény: madar86 (3978)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3981

Sziasztok! Köszönöm a reakciókat és külön köszönöm vanchu-nak a segítséget. Nem szeretnénk úgy spórolni, hogy aztán hosszútávon többet kárunk keletkezik, így mi is elsődlegesen arra gondoltunk, hogy annál a gyártónál akinél megvásároljuk az eszközöket, rendszerfelügyeletet is igénybe veszünk. A külsős céget azért szeretnénk kihagyni, hogy ha lehetséges, azt a díjat amit nekik fizetnénk ki, részben az eszközök minőségi javítására tudjuk szánni és persze közben ésszerű keretek között az összköltséget is csökkenteni tudjuk. MI is gondoltunk a Cisco-re, tekintettel az előzetes céges és személyes (Linksys) tapasztalatokra, a HP-nál viszont megnézve az oldalukat nem találtam túlzottan széles kínálatot és ahogy láttam teleprezentációs megoldást nem kínálnak.

Mivel egy viszonylag egyszerű, de stabil hálózatot szeretnénk létrehozni egy kicsit megbolondítva telekonferenciás rendszer kiépítésével, meglévő kábelezés mellett, a fizikai kiépítésnél kihagyható a rendszer integrátor cég? Mi a tapasztalatotok? Viszonylag sok wireless megoldást szeretnénk beiktatni, így előzetes véleményünk szerint a végpontok fixálása talán kihagyható. Gyártói oldalon pl. a Cisco-nál tudnak segíteni a fizikai kiépítésben, vagy csak a kapcsolódó tanácsadásban?

Előre is köszi a válaszokat!

helen harper Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3980

Melyik firmware-t javasoljátok wifi-lan kapcsolatra? (WRT54GL-hez) Ha jól tudom Bridge módnak hívják. (antennán vett jelet akarom továbbítani LAN-ra)

 

Próbáltam a

dd-wrt-t (wpa-nál nem megy, wep-nél menne.)

Gargoyle-t ez sem

tomato-ban nem találtam ezt az opciót.

 

egyéb vélemény? vagy csak ezekből esetleg egy működő verzió?

 

Előre is köszönöm

Előzmény: helen harper (3979)
helen harper Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3979

40oz

 

Én is ugyanezzel szenvedtem

Nálam a root-admin páros nyert.

:)

Előzmény: 40oz (3976)
madar86 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 3978

ettől van jobb más márkában még a legujabb tp-link is tud ennyit egy Fw cserével

Előzmény: puglife (3974)
bauci Creative Commons License 2012.11.07 0 0 3977

Rákerestem a routered manualjára. Az a következőket írja:

 

"Open a web browser on your PC and type 192.168.1.1. A pop-up window willopen to ask for username and password. Please type default values (both username andpassword are Null) on the window for the first time accessing and click OK for nextscreen."

Eszerint alapban - ha jól csináltad a factory resetet, mind a user, mind a pswd üres.

 

A helyes factory reset pedig:

"Restore the default settings. Usage: Turn on the router (ACT LED is blinking), press the hole and keep for more than 5 seconds. When the ACTLED begins to blink rapidly, release the button. Then the router will restartwith the factory default configuration."

 

Ha az sem segít, nincs ötletem. Egyébként az én Draytekem (dual wan-os) is egy idő után elkezdett vacakolni. Firmware frissítés ellenére. Az elején nagyon elégedett voltam vele, de később nem volt stabil a működése. Lefagy, magától útja indul, néha körkörös ciklusba kezd, lefagy-újra indul-lefagy, stb.

Előzmény: 40oz (3976)
40oz Creative Commons License 2012.11.07 0 0 3976

@bauci

 

Köszi, de nem működik. A factory reset sikerült (hosszan kell nyomni a gombot, már önmagában ez nem egyértelmű), de utána ugyanaz a helyzet. Még mielőtt behoznű a 192 168 1 1 oldalt, kódot kér, és semmi nem felel meg neki...

 

Kinyír, hogy minden itt van a wifihez és nem megy...  

 

 

Előzmény: bauci (3966)
vanchu Creative Commons License 2012.11.05 0 0 3975

Egy router nem attól lesz "üzleti", hogy több csomagot tud átpaszírozni magán, hanem hogy vannak benne olyan funkciók, amik céges környezetben hasznosak. Otthon szerintem soha nem lesz BGP peeringed, hogy a belső szervereket elérhetővé tedd két független szolgáltató két vonalán kereszetül.

 

Vagy két routert össze tudsz peerelni, hogy ha az egyik megdöglik, akkor a másik úgy vegye át a helyét, hogy még a router MAC címe se változzon a klienesek felé. De otthonra még redundáns táp is kb felesleges, nemhogy a teljes eszközredundancia.

 

Szűrési feltételben vannak ilyen tartalom alapján címezhető memóriák, hogy akárhány tételből áll a szűrési lista, egy memóriacikluson belűl megvan, hogy illeszkedik az adott IP csomagra bármelyik feltétel. Szintén hasznos otthonra.

 

Acces Pointon lehet olyant, hogy ha valamelyik megdöglik, akkor a szomszédos AP-k megnovelik az adóteljesítményt, és adnak lefedettséget a kipusztult AP helyén is.

 

Vagy hogy mennyire szofisztikált tűzfalszabályokat tud a cucc. Mittudomén H.323 vagy SIP proxy-t tud-e? (ne csak az IP csomagban cserélje ki a NAT a címet, hanem a protokollban is.

 

És még sorolhatnám... persze van, akinek ez megér 150-200kHUF-ot, de szerintem felesleges olyan dolgokért relative sok pénzt kiadni, amit aztán nem is használ az ember.

Előzmény: eugenehu (3973)
puglife Creative Commons License 2012.11.05 0 0 3974

Ha jóltudom Jelenleg az EA4500 a Linksys csúcsroutere.Annál erősebbet nem találsz, mondjuk más márkánál sem...

Előzmény: eugenehu (3973)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.05 0 0 3973

Szia!

 

Megtudnád mondani, pontosabban milyen Cisco routereket terveztek venni az irodába? Bár én otthoni felhasználásban gondolkozom, és jelenleg is Ciscom van(Linksys), de szeretnék egy jelentősen erősebb, már-már üzleti teherbírású routert itthonra, hiszen hamár lúd legyen kövér! köszi!

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3969)
vanchu Creative Commons License 2012.11.04 0 0 3972

Szeretem az ilyent, hogy a külső cég nagy költség, én meg nem értek hozzá, de azért működjön... ;-)

 

A kábelezési rendszert (falba behúzott kábelek) nem hiszem, hogy érdemes házilag barkácsolni, mert ha még nem csináltál ilyent szar lesz és folyamatosan szopni fogsz vele, a cég meg áll.

 

A switcheken ha nincs semmi varázslat (VLAN-ok, szűrések, hozzáférés-szabályozás, akármi) akkor simán kicserélheted erősebbre, mondjuk ugyanannyi portosra rezes gigabitből.... Bár standard irodai környezetben (doksik, levelezés) nem hiszem, hogy érdemben jobb lesz a hálózat, ha a kliensek is gigabitet kapnak. De ha nincs semmi extra igény, akkor kb. bármi brand cucc jó, a Cisconak is vannak olcsó vasai (Small Business Series), vagy HP... Azt, hogy a bitek átmenjenek kb. bárki tudja.

 

Router korszerűsége megint ilyen izé. Kicsi a teljesítménye a sávszélességhez? Vagy hiányzik valami olyan funkciója, amit nem tud, de igény lenne rá?

 

Gondolom privát IP címek vannak belül, szóval az egész cuccot felpakolod, átviszed, összedugdosod, aztán jó lesz. Gyakorlatilag csak a routert kell átállítani az új szolgáltató igényei szerint meg esetleg piszkálni a szervert, aztán ja.

 

Wireless tervezés a másik olyan dolog, ami szerintem necces. Inkább fizesd ki valakinek a tervezőszoftver árát, aki csinált már ilyent. Amúgy hány négyzetméter az irodaterület? 22 embernek nem kell sok hely, és ha nincs közötte semmi, csak gipszkarton (irodaház egyik emeletének a fele/harmada) akkor rossz esetben két AP megoldja a dolgokat. Azon meg nem nagyon kell semmit tervezni. 10 laptop (meg gondolom 22+ okostelefon) mondjuk már több annál, mint amit pre-shared key-el illik megoldani, de mittudomén, ingyen van, és azt magadnak is össze tudod rakni.

 

IP címeket gondolom valamelyik szerver osztja DHCP-vel, ott esetleg kell egy kicsit barkácsolni (ha eddig nem volt wifi).

 

Persze a "hatalmas" mindenkinek mást jelent, de szerintem többe fog kerülni, hogy 22 ember malmozik (mert széthullott valami kókányolt megoldás), mint egyszer rendesen megcsinálni. Persze jó lenne tudni mennyi szakértelem van házon belül... én a kábelezést mindenképp kiadnám, aki kábelez az sanszosan a néhány AP-t is le tudja rakni, Cisco (remélem rendes Cisco, IOS-el, nem valami linksys) beállításában meg a szolgáltató konkrétan meg szokta mondani mit kell bepastázni a konfigba. Vagy akár meg is csinálja jófejségból.

 

Szerverekre gondolom van valami külsős rendszergazda supportszerződéssel, szóval a wireless szerveroldalát (DHCP, ilyesmik) majd ő megcsinálja, ha már a teszeteléshez úgy is ki kell hívni. Most így belegondolva lehet, hogy a levelezéshez úgy is hozzá kell, hogy nyúljon az új szolgáltató miatt.

 

madár86:

Én a routert nem váltanám ki szerverrel. Egyrészt az outsideon nagyon veszélyes olyan cégenk szervert tartani, aki nem ért hozzá (nincs folyamatos support, aki asap felteszi a peccseket), másrészt meg a két szerver gondolom csinál valamit most is, szal kéne +1 gép a funkcióra. Fileszerverrel (vagy bármilyen belső szolgáltatással) összevonni a routert/tűzfalat meg már a sportbólszopás kategóriája.

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3969)
madar86 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 3971

Felszereltem elég jónak mondható,de az elhelyezés nagyon fontos és elég mozdítani rajta félcentit valamerre és már nincs is jel persze félcenti már 100 - 200 méternél is több 10 métert jelent.

madar86 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 3970

Az alap lálózatot össze rakni nem nehéz de a szerverhez kell egy szoftveres emberke aki beállítja a külömboző jogosútságokat.
Elkell tervezni mi hol lesz és ha lessz vezetékes része a hálózatnak bekábelezni ill Ap-kat elhelyezni.A szerver áttudja venni a router fungcióját is.A vezetékes rész Gbps-os sebességre érdemes elkészíteni.

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3969)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3969

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Költözéssel egybekötött céges fejlesztést akarunk csinálni, de ha lehet (nem biztos), ki szeretnénk hagyni a külső cég bevonását, mivel önmagában az egy hatalmas költség. Nem olyan nagy számú kliensnek (12 PC, kb 10 laptop, 2 szervergép és néhány vendég felhasználó) akarunk hálózatot csinálni. Van egy-két még használhaót meglévő eszközünk (3 Cisco switch és 1 megbízható, de nem feltétlenül korszerű router). Már döntöttünk, hogy router választásban maradunk a Cisco-nál, de mindenképp a meglévőnél erősebb hálózatot akarunk, így még nem tudom, hogy milyen típusú és márkájú eszközök jöhetnek szóba. A másik probléma, hogy téárben hogy tervezzük meg a hálózatot. Láttam erre egy egész impozáns megoldást - Cisco Airmagnet, de nem tudom, hogy mit tud a gyakorlatban. Van valakinek tapasztala ezzel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!